All Ready speelt weer gelijk Bekerwinst van Morres gevierd met paaseitjes PZC Opnieuw verlies voor Duiveland Dubbels bezorgen W esterschouwen punt tegen Sluiskil Mark Boot met 85cc sneller dan 125cc'ers Wilma Stouten wint in Heinkeilszand TOP houdt Zierikzeese korfballers in bedwang: 9-9 Hattrick Akkersdijk brengt titel binnen handbereik Team Walraven wint toernooi Delta Sport sterk bij Paastoernooi uitslagen dinsdag 18 april 2006 door Pieter van Klinken ARNEMUIDEN - Met nog vijf minuten te spelen lieten de trai ners van All Ready en TOP zich zaterdag plots veel meer horen dan ervoor. TOP-trainer Arie Schroevers schreeuwde tegen zijn spelers, Hans Landman te gen de scheidsrechter. De span ning was groot, maar uiteinde lijk had het geschreeuw geen zin: 9-9. Het was een mooie korfbalderby in de tweede klasse tussen het Arnemuidse TOP en All Ready uit Zierikzee. Er werd geen ge weldig korfbal gespeeld, maar er was wel veel bezieling en strijd. Vooral in de slotfase was dat het geval. Er waren nog maar acht minu ten te spelen in Arnemuiden, toen de strijd steeds grimmiger werd. TOP hield het initiatief door steeds op voorsprong te ko men. Petra de Ridder, Nelleke van Belzen en Peter van Belzen maakten 7-6, 8-7 en 9-8. Maar telkens kwam All Ready terug. Maurice Brul en Desiree Vos- hart zorgden voor de eerste twee gelijkmakers. De belangrijkste en laatste ge lijkmaker kwam van Henk de Graaff. De speler maakte voor de tweede keer in twee weken tijd een belangiïjke treffer. Twee weken geleden gooide hij de 17-17 tegen Korbis binnen. Zaterdag maakte hij de 9-9. De Graaff was na afloop ver baasd. „Ik scoorde nu zelfs met een doorloopbal, en dat met mijn snelheid. Misschien is het omdat ik pas vader ben gewor- TOP (wit shirt)-All Ready was een boeiende derby, die in 9-9 eindigde. den. Ik weet het niet. Ik denk eerder dat het toeval is. Ik had ook wel wat recht te zetten, want vorige week speelde ik niet goed. Ik had geen enkele af vang en had me vandaag voorge nomen dat elke bal bij de korf voor mij zou zijn." Het gelijkspel tegen de nummer twee betekende voor TOP een oppepper. Al weken kampt de ploeg met een gebrek aan zelf vertrouwen. Na zaterdag is dat voorbij, denken de spelers. Pe tra de Ridder: „Het vertrouwen is gelukkig weer terug. Ik moet fel spelen en deed dat vandaag ook. De laatste weken had ik wel genoeg kansen, maar durfde niet meer te schieten. Ik gaf de bal steeds af." Zaterdag pakte ze het anders aan. Ze schoot twee keer binnen tien minuten en twee keer was foto Ruben Oreel het raak. En. minstens zo be langrijk: TOP kwam hierdoor op een 2-0-voorsprong, waar door het hele team er weer vol voor ging. De Arnemuidse ploeg, die tegen degradatie strijdt, was beter dan All Ready in die eerste helft. De spelers lieten zien te strijden voor de laatste kansen. All Ready daarentegen speelde inspiratieloos. Dat het na de eer ste 35 minuten 4-4 stond, was te danken aan de individuele kwa liteiten en de routine binnen de ploeg. Al tegen het einde van de eerste helft droeg captain Dennis Vos- hart alle spelers op de bank op warm te gaan lopen. In de twee de helft kwam de plpeg, mede dankzij drie wissels, beter in het spel. Maar door het vertrouwen dat TOP tentoonspreidde kwa men de teams niet verder dan de 9-9. TOP-trainer Arie Schroevers was tevreden. „De mouwen gin gen weer omhoog en er was ge loof in eigen kunnen." Petra de Ridder zag ook weer perspec tief. „Hiermee kunnen we ver der. Als we in de volgende drie wedstrijden zo spelen, gaan we zeker nog meer punten pak ken." Bij All Ready was er na het mati ge spel geen man overboord. Speler-coach Jan-Willem van Nieuwenhuize vond dat de ploeg het zichzelf moeilijk had gemaakt. „We waren te mat, maar ik geloof niet dat dit de rest van de competitie ook zo zal zijn." Scores TOP: Petra de Ridder 3, Iiannuël Kramer 2, Ad Bezemer, Nelleke van Belzen, Jantine Meul- meester en Peter van Belzen 1. Scores All Ready: Remy Quist 2, Manon Torensma, Anouk van Tig- gelhoven, Luuk van Eijken, Jan-Willem van Nieuwenhuize, Maurice Brul, Desiree Voshart en Henk de Graaff 1. door Rudy Booqert GOES - De voetbalsters van Zie rikzee krijgen zaterdag een twee de kans om het kampioenschap in de vierde klasse binnen te ha len. Anderhalve week geleden ging het bij de eerste kans in Nieuwdorp mis (1-0-verlies), na de 4-0-zege van zaterdag op Aar denburg krijgt Zierikzee over vier dagen een herkansing tegen Zeeland Sport. Eén klasse hoger hield WIK'57 zicht op de derde plaats door een 5-1-zege op SC Everstein. De zussen Saskia en Bianca Kloet hadden in alle goals een aandeel. Zierikzee-Aardenburg 4-0: Met nog één wedstrijd voor de boeg heeft koploper Zierikzee twee punten voorsprong op Nieuw dorp. De zege op Aardenburg oogt ruim, maar kwam met moeite tot stond. In de eerste helft had Zierikzee een licht overwicht. Er waren kansen (bal op de paal en op de lat) en pas kort voor rust brak Lianne Quist de ban: 1-0. In de tweede helft had Zierikzee een groot overwicht, maar de kansen werd te lichtvaardig behandeld. Pas in de laatste tien minuten besliste Zierikzee het pleit. Drie goals van Femke Akkersdijk zorgden voor de 4-0-overwin- ning. WIK'57-SC Everstein 4-1: Coach Ko Goudriaan was tevre den met de zege, maar niet over de weg er naar toe. Met name het eerste uur bekeek hij met ge kromde tenen. „Het was romme lig en slecht", vond hij. Zijn woorden in de rust sorteerden aanvankelijk weinig effect, maar na 60 minuten voetbal kreeg WIK'57 plots de geest. De krappe 2-1-voorsprong werd toen uitgebouwd naar 5-1. De zussen Saskia en Bianca Kloet hadden een aandeel in al le goals. De eerste maakte Sas kia op aangeven van Bianca. De tweede maakte Saskia na een so lo van Jaimy van Beveren. De derde kwam van de voet van Bi anca. De vierde kwam na een corner van Bianca recht in het gezicht van'Saskia en dat lever de 4-1 op. Bij de laatste goal werd Bianca neergelegd in het strafschopgebied, Ellen Schreurs benutte de strafschop. door Sven Bakker NIEUWERKERK - Voor de tweede achtereenvolgende keer is het mannentennisteam van Duiveland tegen een flinke ne derlaag aangelopen in de vierde klasse landelijk. Thuis in Nieu- werkerk waren de Duivelanders bij lange na niet opgewassen te gen de tennissers van Wouw. Het werd 1-5. Het team van Wouw verscheen in Nieuwerkerk met één 3-spe- ler en drie 4-spelers. Een groot contrast met Duiveland, dat het moest hebben van één 5-speler en drie 6-spelers. Mark Passchier, de enige 4-spe- ler van Duiveland, was gisteren wegens omstandigheden afwe zig. Het ene punt dat de eer nog een beetje redde voor Duiveland kwam op naam van Martin Vreeke. Boskreek Duiveland moet zich serieus zor gen gaan maken voor degrada tie naar de vijfde klasse. Want, zo zei Hans-Jan Goedebure na de wedstrijd, „Wouw verloor vo rige week met 5-1 van Halste ren. Er zijn dus blijkbaar nóg sterkere teams. En het team van Boskreek uit Breskens is ook zeer goed. Zoals ik het nu zie is alleen De Stoof uit Kouderker- ke ongeveer gelijkwaardig aan ons. En er degraderen twee teams..." Zierikzee Ook het eerste vrouwenteam van Zierikzee verloor gisteren met 1-5. Degradatiegevaar is er echter niet, want Hiaten, de tegenstan der gisteren, is de absolute kam pioenskandidaat in de tweede klasse van de landelijke vrou wencompetitie. Zierikzee doet goed mee voor een plaats in de middenmoot. Tegen Hiaten, dat volgens cap tain Carina Kerkhove aantrad met 'een stel jonge en goede mei den', gingen alle vier de enkel spelpartijen in straight sets ver loren. Alleen het dubbelspel van Anne- marie Roda en Lenneke de Graaf leverde een punt op. Het andere dubbelspel had ook een zege kunnen opleveren, maar Pe tra Kostense moest in de derde set met een blessure opgeven. Aanstaand weekeinde wacht de wedstrijd tegen De Zoom. Een wedstrijd die weer punten op moet leveren voor Zierikzee. Judith van der Hoeven (nr. 3) en Leonie de Mimter van Morres blokken een smash van een Benevia-speelster. foto Peter Nicolai door Herman Heuvink VLISSINGEN - Rinus van de Ven was de grote uitblinker bij de de tweede clubwedstrijd van de MSV de Uitlaat op het Sloe- havencircuit in Vlissingen. De West-Souburgse motorcrosser zegevierde in de klasse 2500 cc senioren. De bijna achttienjarige Van de Ven had geen tegenstand van be tekenis. Drie kandidaten voor een topklassering, Dave de Jon ge, Gregory de Nooijer en Cas per Ovaa, namen deel aan de su- permotardwedstrijden in West- kapelle. Nu bleef alleen Arno Ruttinger over om voor wat weerwerk te zorgen. Dat lukte maar gedeelte lijk, want al halverwege de eer ste manche liep de Kawasaki-rij- der uit 's-Heerenhoek een rib- blessure op. Hij beëindigde de manche nog wel, startte ook in de volgende heat, maar staakte de strijd hierna na enkele ron den. Van de Ven begon niet okselfris aan de strijd. „Afgelopen dins dag ging ik trainen op de baan in Loenhout en daarbij verdraai de ik mijn knie. Toch had ik er bij het rijden geen last van." Zijn zusje Nancy maakte haar debuut bij het motorcrossen. In de klasse 50cc werd zij zesde. Mark Boot uit Burgh-Haamste- de was een klasse apart in de klasse 125cc junioren. De veer tienjarige Yamaha-coureur leg de er meteen de zweep over. Hoe wel hij aan de wedstrijd deek- nam met zijn 85cc-machine was de rest niet in staat hem ook maar enigszins te volgen. door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - De voor het publiek bestemde paaseitjes gingen van hand tot hand en de paashaasjes van chocola smaak ten bij de speelsters naar het zoet van een overwinning. De volleybalsters van Morres/Hulst trokken in de laatste wedstrijd voor eigen publiek de goede lijn door en verzekerden zich door een strakke 3-0 overwinning te gen Benevia van een plaats in de finale om de regiobeker. Daarin treft Morres/Hulst op 13 mei de tweede keus van Slied- recht Sport. Dat team werd met veel machtsvertoon kampioen van de promotieklasse. Slied- recht Sport 2 bleef in 22 wed strijden ongeslagen en totaliseer de maar liefst 102 van de in to taal honderdtien te verdienen punten. Morres won het beker duel tegen Benevia overtuigend, hoewel in de slotfase van de der de set alle registers moesten wor den open getrokken. Nadat met 25-10 en 25-20 was gewonnen, haalde de jonge Hulster forma tie gesteund door het publiek in de derde set een 24-20-achter- stand op. Inge Dhaens, die als spelverdeelster in de basis be gon en haar vertrek bij Morres heeft aangekondigd, zette de Zeeuws-Vlamingen in de slotfa se op het juiste spoor. Twee door Benevia fel bestreden pun ten waren een welkom steuntje in de rug. Guido de Beule leek met het in brengen van Dhaens een geluk kige hand te hebben, maar zei nooit aan verlies te hebben ge dacht. De trainer, die binnen de club als de reddende engel wordt beschouwd, prees de men tale weerbaarheid van zijn team. „Deze ploeg beschikt over heel veel veerkracht", zei hij. „Op het moment dat Inge Dhaens mag serveren, weet je dat er een gevaarlijke service komt. En Kim Aarssen, die na haar komt, heeft een nog moeilij ker opslag. Bovendien ging Be nevia geforceerd spelen." Slinken De bezoekers maakten daardoor fouten en zagen de voorsprong snel slinken. Benevia, dat in de eerste set tegen een vlot en soe pel spelende thuisploeg alle hoe ken van de zaal zag, slaagde er in de slotfase niet langer in om het Hulster blok te verschalken en kwam niet meer aan scoren toe. „We hadden in het begin van de derde set een zwevend blok", vond De Beule. „Dan ben je achterin ook kansloos, Dat heeft te maken met scherpte. We hebben dat goed terug op ge pakt." Morres bevestigde in de halve fi nale in tegenstelling tot de be zoekers in de loop van de compe titie te zijn gegroeid. Waar Bene via een vrije val maakte en van de tweede plaats aan kop van de ranglijst uiteindelijk tot nacom- petitie om lijfsbehoud is veroor deeld, werkten de Zeeuwen na de winterstop aan een indruk wekkende opmars. De jonge Els Freijser excelleerde tegen Bene via in verdedigend opzicht. Su zanne de Gucht was bij vlagen weer niet te stuiten en Kim Aars sen was met slim bekeken plaatsballen trefzeker. De enige tegenvaller was het wegvallen van Leonie de Mun ter. Zij viel in het begin van de tweede set na een duel aan het net met een enkelblessure uit. door Sven Bakker AARDENBURG - Het tennis- team van Sjef uit Aardenburg heeft aan de verplichtingen vol daan en zaterdag op de derde speeldag van de districtscompe titie met 4-2 van Zierikzee ge wonnen. Op de eerste speeldag was Sjefs grootste concurrent De Schelde ook al met 4-2 te sterk geweest. Dit weekeinde won De Schelde met 6-0 van Vo gelvlucht. Westerschouwen speelde 3-3 tegen Sluiskil. Sjef-Zierikzee 4-2: De op papier aantrekkelijkste wedstrijd was het eerste enkelspel tussen Remy Scherbeyn van Sjef en Jo- han van Urk uit Zierikzee. De twee 3-spelers maakten er een mooie pot van, die uiteindelijk door Van Urk werd gewonnen met 7-5 6-4. De andere drie enkelspelen gin gen dankzij Christian Trapman, Byron Bently en Dwight van Hulle echter naar Sjef. Het dub- belkoppel Bjmon Bently/Wesley van Noord zorgde voor het vier de punt voor Sjef. Christian Trapman en Dwight van Hulle hadden voor het vijfde punt kun nen zorgen, maar verloren nipt (7-5 7-6) van het duo Johan van Urk/Robert Praet. Sjef had met een eventuele 5-1 een punt kun nen inlopen op kampioenscon- cuirent De Schelde, dat ook met 4-2 van Zierikzee won. De Schelde-Vogelvlucht 6-0: Vo gelvlucht kon in twee partijen aardig bijblijven. Zo sleepte Desiré de Schepper er een dries etter uit tegen Ruben Hendrik- se, die Hendrikse uiteindelijk met 6-1 0-6 6-2 won. In de dub bel kregen Michel Kokelaar en Dmitri Kaijser vooral in de eer ste set veel tegenstand van het duo Danny Cappendijk/Desiré de Schepper, maar was het ver zet van Vogelvlucht in de twee de set gebroken: 7-6 6-1. Cap- pendijk, de enige 3-speler van Vogelvlucht, had in zijn enkel al een pak op z'n broek gekregen van Jurjen Mooibroek. Het werd tweemaal 6-0. Westerschouwen-Sluiskil 3.J.I Het middenntootduel tuss- Westerschouwé'n en Sluiskil ein digde onbeslist. Voor zowel Westerschouwen Sluiskil lijkt de derde ply achter Sjef en De Schelde ft; hoogst haalbgre. Aanstaak0 weekeinde krijgt Sluiskil lx-13 zoek van De Schelde. De tennis- sers uit Vlissingen lieten voor- gaande jaren nog weieens p®. ten liggen in Sluiskil, maar® jaar lijkt het krachtsverscft wel erg groot. Dethlef Pieteni de enige 3-speler bij Sluiskil dat het voor de rest van 5-sk- Iers moet hebben. Westerschouwen krijgt ft Schelde de week erop op ft. zoek. Tegen Sluiskil zorgde Pa trick Meuldijk voor het enige er. kelpunt. Beide dubbels zorgde voor het uiteindelijke gelijkspé 't Halve Maantje-De Bongerd 1-5: Sjaco Nieuwenhuyze, E:- win de Keijzer en Chris Ven- teeg zorgden voor de Bot- gerd-punten in het enkelspel e Marlon Wisse/Erwin Kole e Bart Dorssers/Erwin de Keijze waren in het dubbelspel succes vol. Wisse en Kole hoefden daar voor niet eens in actie te kome; want bij 't Halve Maantje moei; Marcel Schouw geblesseerd op geven. 's-GRAVENPOLDER - Het In ditionele Paastoernooi in 's-Gn venpolder is zaterdag gewonna door het damviertal dat ond« leiding stond van PZDB-voorzii ter Aart Walraven. Het team, dat verder bestoni uit Ko Louwerse, Irene Sterren burg en Johan Tilroe, won alk wedstrijden. Het viertal van Jaa van de Weteringh werd tweede Op de derde plaats eindig Kees Rijk met zijn team, Topse rer van het toernooi werd ■Goesenaar Johan Tilroe, die zijn partijen won, }door Lucien Roelandt HEIKENSZAND - De amazo nes waren tijdens de springwed- strijd in Heinkenszand de man nelijke rivalen de baas. In alle rubrieken maakten de vrouwen de dienst uit. In een spannende barrage van de in handicap verreden klasse M-Z toonde Wilma Stouten zich in het klassieke parcours met Stouten's Katinka de sterkste. De Zeeuwen Wilma Stouten en Margreet Walraven en de Bra bantse Hecldeke de Jong plaats ten zich voor de barrage. Een strijd, die de" Zeeuwse meiden in hun voordeel beslisten. Het parcours van Bram Wattel vergde heel wat van de stuur manskunst. Wie snel wilde zijn, diende risico's te nemen. Het kwam eerste starter Heddeke de Jong uit Riel op een weigering te staan. Het leverde haar vier straf punten op, plus twee we gens tijdoverschrijding. Als voorlaatste starter gaf Wilma VLISSINGEN - Met name de turnsters van het Zierikzeese Delta Sport kwamen gisteren goed voor de dag tijdens het Paastoernooi in Vlissingen, dat door de Turnschool Zeeland werd gehouden. Sanne Tamerus won het goud bij de senioren, terwijl clubgeno te Suzanne Geurts dat deed in de vierde divisie. Bij de jeugd in niveau 7 won Esther Loeve, eveneens lid van de Zierikzeese club. Marike Padmos en Chayen- ne Bakker wonnen bij respectie velijk de pupillen 2 en 1. Ook de turnsters van Turn school Zeeland deden van zich spreken. Goud was er voor Re becca Yuen in de talentendivi sie, die hiermee haar clubgenote Sandra van de Ven naar de twee de plaats verwees. Tijdens het Zeeuws kampioenschap was de uitslag andersom. Ook bij de in stappers in niveau 9 was het goud voor Turnschool Zeeland door de overwinning van Kaylee Janse. Aan het toernooi van gisteren deden ook tal van Brabantse en Zuid-Hollandse gymnasten mee. Stouten de aanzet voor boeie& de eindfase. De vijftienjarig amazone uit Serooskerke sta de Stouten's Katinka als tornado over het parcours e j liet de klok op 31.74 stil staar Voor Margreet Walraven we dat geen reden het hoofd i laten hangen. Ze nam ko* wendingen en bleef met Tnr.f jj less foutloos. Toch kwam zeee fractie tekort voor de ovenvia- ning. Uieindelijk kon Margreet Walra ven de piste toch nog met overwinning verlaten. In cle klas se L melden zich vijf combiaa ties voor de barrage. F toonde Walraven dat U2 deenP me sprongkracht, techniek de winnaarmentaliteit van zip roemruchte vader heeft geert Als laatste starter toonde c= combinatie zich met bijna fé tel de snelste. CSüSSSSHHHHIH Renesse. Woensdagleague. Me® des Louwerse-Juwelier J.P.Staal 2; Life&Garden Renesse-Schildersbed* v/d Ham 4-0, Nameless-De Dekker-^ 0-4, Boomkwekerij Haamstede - Mar>' Bowlingteam 3-1 Donderdagleague. Cafe Bar Stuip-Camping de Rozenhof 1-3. Brat? Groenvoorziening-Bowling Rene® 3-1, Alprokor-Rest.Casa Salsa 3-1. Kc- sensus - Pizzeria La Piazza 4-0. Districtscompetitie. Mannen, za'^ dag, hoofdklasse. De Schelde-Vogelvlucht 6-0. Ent spel: J. Mooibroek-D. Cappendijk t« 6-0, M. Kokelaar-G. Roctus 6-4 6-2. Hendrikse-D. de Schepper 6-1 0-6 F- J.W. de Coninck-M. Groffen 6-3 61 Dubbelspel: M. Kokelaar/D. KaijseH Cappendijk/D. de Schepper 7-6 6-1.3 Mooi broek/W. ten Hacken 6-3 6-4. Westerschouwen-Sluiskil 3-3. Ent spel: P. de Vlieger-D. Pieters 4-6 3-0,. Geleijnse-J. Matthijssen 3-6 2-6, A. Koning-C. de Jonge 7-6 0-6 6-7, P Me* dijk-H. Zegers 6-2 6-1. Dubbelspel:» Dettingmeijer/A. de Koning--1 Pieters/H. Zegers 7-5 7-5, P. Me* Schoneman-C. de Jonge/J. Matthijsss 6-3 6-2. Sjef-Zierikzee 4-2. Enkelspel: Scherbeyn-J. van Urk 5-7 4-6, C. Trs? man-R. Praet 6-4 6-2, B. Bently-J- den Berge 7-6 6-0, D. van Hulle-R. Foru. se 6-2 4-6 6-3. Dubbelspel: Trapman/D. van Hulle-J. van Urk» Praet 5-7 6-7, B. BentlyAV. van Noord-' van den Berge/R. Fondse 6-2 6-2. 't Halve Maantje-De Bongerd 1-5-f kelspel: M. Schouw-S. Nieuwenhuf 6-1 2-5 opg. Schouw, R. Struijk-M. W se 6-3 2-6 6-3, A. el Khattabi-E. de Kei zer 2-6 3-6, M. Wissekerke-C. Versies 6-4 3-6 2-6. Dubbelspel: M. Schouw.' Struijk-M. Wisse/E. Kole Schouw/Struijk, J. van de Velde/M.Vrn sekerke-B. Dorssers/E. de Keijzer 4-6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 46