Hoek speelt net als Dominicus SSV'65 ziet net op tijd het licht van de nacompetitie Domburg blijft in zwaar weer Veere vrijwel zeker Hoofdklasser en spits kunnen alles of niks: 7-2-zege op Noordwijk Zeven goals zijn primeur voor Zeeland KNVB schorst Gueye een duel Kleppe blijft even weg bij SSV'65 Van der Welle naar ziekenhuis Tholense Boys en Kapelle boven degradatiestreep 27 Sranang scoort niet in slotduel Terneuzen bereikt kwartfinale Minimaal verlies Hansweertse Boys Vier punten Oostkapelle nnru Frits Bakker HOEK - De pieken in het spel van Niels Dominicus zijn net zo «treem als de dalen. De diepste Bian in de aanval van Hoek is ten spits van uitersten, met hoogstandjes aan de bal, maar c0k onnavolgbare missers voor open goal. De vergelijking met Hoek is opvallend: de ene week L< het alles, de andere week niks. Zaterdag was het zo'n dag •,an alles. Hoek won met 7-2 ,2-1 bij rust) van Noordwijk en Dominicus vervulde een hoofd- 1 rol. Voor Paul Telussa, op zijn eer ste dag als hoofdcoach in Hoek, sas het een droomstart. Alles ,?ek onder de nieuwe trainer op- 1 tens weer zo simpel in voetbal: combineren, omschakelen, bal circulatie, kansen scheppen en scoren. Was het de invloed van Telussa? „Ik weet het niet", zei hij zelf, „maar zoals ik het wil de, zo is er gespeeld." Het gedreven Hoek walste daar door met het grootste gemak HOEK - Met de 7-2-overwin- ning op Noordwijk werd Hoek j; de eerste Zeeuwse zaterdagclub, i die zeven goals maakte op het hoogste amateurniveau. De Zeeuwse clubs speelden geza menlijk toch al ruim negenhon derd duels op dat niveau. De laatste keer dat Hoek zeven «eer scoorde in één wedstrijd da- leert alweer van zo'n 17,5 jaar geleden. In september 1988 ver sloeg Hoek in zijn kampioens jaar in de tweede klasse op ei gen veld Nieuw-Lekkerland met 7-0. De goals werden des- tijds gemaakt door Remco van Keeken (2x), Gijs Lokhorst (2x), j Wilco Braaf hart, Adriaan Nieu- J venhuijse en Patrick Devis- scher. GOES - Mamadouba Gueye kan zaterdag gewoon meedoen in de uitwedstrijd tegen WGZ. I)e tuchtcommissie van de voetbal- hond KNVB schorste de laatste man van SSV'65 voor één duel. Gueye kreeg vorige week tijdens het thuisduel met Nieuw-Lek kerland een rode kaart van arbi ter Versnel voor het vermeend onderuit halen van een doorge broken tegenstander. Daardoor dreigde het seizoen van de voet baller voorbij te zijn. Maar me de op basis van ontlastende ver klaringen van tegenstander Nieuw-Lekkerland was de bond mild voor Gueye, die één wed strijd schorsing kreeg. Die zat hij zaterdag tegen Rijsoord uit. GOES - Adrie Kleppe was zater dag de grote afwezige bij het thuisduel van SSV'65 met Rijs- 'j oord. De commerciële man van de sponsorstichting van de eer steklasser blijft voorlopig weg san sportpark Het Schenge. Kleppe was vorige week het mid delpunt van een rel bij de Goese dub. Hij zou Cees Houtepen per roicemail hebben bedreigd en deSSV-trainer deed daarop aan- $te bij de politie. In afwach- tog van mogelijke bestuurs maatregelen laat Kleppe, na mens wie zijn collega Wim Schrijver van de sponsorstich- fog een excuusbrief aan de se ctie voorlas, zich in ieder ge- '•al voorlopig niet zien bij SSV. GOES - Dennis van der Welle is zaterdag naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. De aanval- kr van SSV'65 kreeg in de slot je van het duel met Rijsoord hanleen bal tegen zijn hoofd. Omdat werd gevreesd voor een Ware: hersenschudding werd "an der Welle naar het zieken huis vervoerd. Daar werd gecon stateerd dat de schade meeviel, kampte de aanvaller in de da- Sto erna nog met flinke hoofd en. Maar Van der Welle hoeft vermoedelijk niet te vrezen voor Ij meespelen in het belangrij- «uitduel met WGZ van zaler- Jag, waarin de titel in de eerste Nasse C op het spel staat. over het wel erg tamme Noord wijk. Niels Dominicus was goed voor twee prachtige goals en twee assists. Hij beleefde zijn mooiste dag in het shirt van Hoek. Met zijn acties pijnigde de aanvaller de tegenstander en gaf hij de aanzet voor de hoge score. Voor rust zorgde hij met een geplaatste kopbal voor 1-1, kort na de rust met een bekeken lob voor 3-1. De tobbende spits was opeens een scorende spits. „Zo'n speler ben ik altijd al geweest", beken de hij na afloop. „Mijn trainer bij RBC verbaasde zich elke week over mij. Ik kon ongeloof lijk mooie dingen doen, maar ook ontzettend falen." Dat grilli ge in zijn spel heeft de Walcher- se aanvaller teruggebracht bij de amateurs. Voor de winter zag Hoek het nog niet echt in hem zitten, na het uitvallen van Sam Ysebaert greep de nieuwe spits zijn kans. Het was zijn dag, zaterdag, maar ook die van het hele Hoek en meer nog van Paul Telussa. Zelden was het effect van een trainerswissel zo schokkend. Het Hoek van een week eerder, dat met 7-4 van Capelle verloor, leek wel met elf andere spelers in het veld te staan. Zo veel in zet en spelvreugde waren in de ze competitie nog niet te zien ge weest. „Het is dezelfde ploeg, al leen met andere accenten", ver klaarde Telussa de markante omslag in vorm en beleving. De trainer benadrukte dat hij nooit een wig heeft willen drij ven tussen zijn voorganger en de spelers. „Dat mag een assis tent ook nooit doen." Maar nu hij als hoofdcoach zijn wil kan opleggen, de posities net iets an ders kan invullen, laat Telussa zijn spelers ook net even anders voetballen. „Ik heb kennelijk overwicht op de groep, want het heeft goed uitgepakt." Kern Met een andere keeper (Olivier de Pauw in plaats van Filip van der Vloet) en vrijwel dezelfde veldbezetting (alleen Thomas Ragut voor de geschorste Charly Okonedo) bleef de kern intact. door Bauke Boersma GOES - Met alleen het uitduel met concurrent WGZ nog voor de boeg, heeft SSV'65 de kampioenskansen nog steeds in eigen hand. De Goese eerste klasser speelde zaterdag op ei gen veld gelijk (1-1) tegen Rijs oord, terwijl de ploeg uit Zwijndrecht tegen Nieuw-Lek kerland bleef steken op exact de zelfde score. „Nu maken we het volgende week af ook", sprak SSV'65-ver- dediger Arno Melaard na afloop klare taal. „Aan een gelijkspel hebben we genoeg, maar binnen de groep leeft sterk de gedachte dat we de titel in stijl willen pak ken. We willen tonen dat we de terechte kampioen zijn. We GOES - Kapelle en Tholense Boys hebben zich in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal boven de degradatiestreep ge nesteld. Kapelle won met 4-0 van GPC Vlissingen, Tholense Boys won met 0-4 bij Rillandia. VVC'68 werd de eerste degra dant door een 2-O-nederlaag te gen Wieldrecht. Rillandia-Tholense Boys 0-4: De beste man van het veld, Mou- rad Tihani, opende na ruim een kwartier de score voor de bezoe kers. Pieter de Graaff kopte in de 28e minuut een hoekschop binnen voor 0-2. Een strafschop van Jan Groene wegen leverde na een uur 0-3 op. Een zwakke terugspeelbal van Pascal Beeke werd vlak voor tijd door Tihani met een vierde Thoolse treffer afgestraft. De prima positie van de thuisploeg in de strijd om de derde periodetitel werd er met een mee om zeep geholpen. Kapelle-GPC Vlissingen 2-0: In een zwakke wedstrijd ging de winst verdiend naar de thuis ploeg. Jordan van Langevelde reageerde na een kwartier het snelst op een door doelman Leyer gelost: 1-0. Halverwege de tweede helft kon Ferdi Tilroe een vrije trap van Koen Sinke net voldoende van richting ver anderen voor 2-0. Telussa: „Het gaat ook maar om details in een elftal. Wilco de Valk die iets meer aan de buiten kant speelde en sneller diep ging. David Destorme die zijn acties meer afwisselde, Jeroen van de Broeke die op rechts wat meer ruimte schiep voor De Valk. En Nyim Melki die in het systeem de linkerkant openliet, zodat Wesley de Smet er in kon duiken." Het waren die tactische aanpas singen die Hoek de weg naar het doel van de tegenstander wezen, hoewel dit Noordwijk de verde diging wel heel wijd openzette. gaan dus voor de winst tegen WGZ." De afgelopen weken zou zo'n uit spraak nog bespottelijk hebben geklonken. Immers, de ploeg van Cees Houtepen raakte na de winter amper nog een fatsoenlij ke knikker en zag de riante voor sprong in ijltempo verdwijnen. Voetbal leek in die fase nog slechts een bijzaak bij SSV. On rust rond het vertrek van de trai ner naar Hoek, geruchten over voetballers van de Goese eerste klasser die zijn voorbeeld moge lijk volgen, spelers die hun geld niet (op tijd) zouden hebben ont vangen: er was op sportpark Het Schenge sinds eind januari buiten de lijnen beduidend meer te beleven dan er binnen. En niets wees erop dat de rust voor het duel met Rijsoord terug zou keren. Sterker, het absolute dieptepunt van het seizoen werd vorige week bereikt, toen be kend werd dat Houtepen bij de „Wij stónden niet goed", be noemde trainer Hein van Heek de wanorde in zijn elftal. „Bo vendien werkte de scheidsrech ter wel heel erg mee met Hoek." Eindsprint Dichter bij de waarheid was dat het ook 10—2 had kunnen wor den. Zo dikwijls verschenen Hoekse spelers in kansrijke posi tie voor de goal. De productie kwam na de rust pas goed op gang, na een schrale 2-1 bi] de rust (Dominicus en Melki). Twee spelers die zelden de goal vinden voor Hoek deelden in het politie aangifte had gedaan van bedreiging door Adrie Kleppe van de sponsorstichting. Alle re den voor de hoofdmacht, zo leek het, het sportieve bijltje er maar helemaal bij neer te gooien. Maar niets bleek zaterdag min der waar. SSV vertoonde weer trekken van de ploeg van voor de winterstop en kwam er met de 1-1 enigszins bekaaid vanaf. „We hebben de affaire van vori ge week naast ons neergelegd", verklaarde Melaard de opmerke lijke wederopstanding. „Elkaar gezegd dat we weer als kerels het veld op moeten stappen, met de borst vooruit. Dat de scherp te en de beleving terug moesten keren, wilden we in de race voor het kampioenschap blijven." Middelmatig Daarmee lijkt SSV het licht net op tijd te hebben gezien. Want als in de voorbije weken een ding helder werd, is het wel dat feestje. Jeroen van de Broeke scoorde op aangeven van De Valk, Thomas Ragut uit een voorzet van Dominicus. De eindsprint is ingezet, Telussa weet dat het karwei nog lang niet is geklaard. „Je kon wel zien dat er iets gebeurd is met dit elftal", zei de coach niet zon der trots. Het enige smetje op de winst was de gele kaart van We sley de Smet, die op drie wed strijden schorsing moet rekenen en in de competitie niet meer in actie komt. Hoek-Noordwijk 7-2 (2-1). 9. Peter Bos 0-1, 15. Niels Dominicus de ploeg zonder inzet en bezie ling als niet meer dan middelma tig gekwalificeerd moet worden. Maar mét die karaktereigen schap is het met de Goese ploeg voor elke tegenstander kwaad kersen eten. Dat ondervond ook Rijsoord. Die ploeg is de laatste weken jiiist wel in vorm, kwam duidelijk voor de winst, maar mocht uiteindelijk blij zijn met een punt. „We hebben weer wat kansen gemist hè", stelde Cees Houtepen naderhand vast. Aanvaller Christiaan Boon open de na 180 seconden weliswaar de score (1-0), maar in de volgen de 87 minuten hadden er nog wel een paar in gemogen. Voor al in de tweede helft. Maar met name Paul Bom, Arno Melaard en Marcel Kole slaagden er in riante positie niet in de reusach tige Rijsoord-doelman Aart Kra nendonk te passeren. In die fase hoefde SS V-doelman Christol van Campenhout maar één keer 1-1, 24. Nyim Mellci 2-1, 47. Niels Dominicus 3-1, 61. Jeroen van de Broeke 4-1, 66. David Destorme (strafschop) 5-1, 68. Bram Meurs 5-2, 86. Thomas Ragut 6-2, 90. Da vid Destorme 7-2. Scheidsrechter I. Roeland (Sleeuwijk). Gele kaart: David Destorme, Wesley de Smet, Edip Yamaris (allen Hoek), Bram Meurs, Marco van 't Wout, Kenley Statia (allen Noordwijk). Aantal toeschouwers: 750. Hoek: Olivier de Pauw; Pieter de Munnik, Stijn Porteman, Djamel Buyse. Wesley de Smet; Wilco de Valk (73. Edip Yamaris), Jeroen van de Broeke, Thomas Ragut, Da vid Destorme, Nyim Melki; Niels Dominicus. echt handelend op te treden. Hij belette linkeraanvaller Martin Bendt het scoren. „We wilden enorm graag win nen, speelden in de slotfase ook niet voor niets één-op-één", zei Arno Melaard, die tegen Rijs oord zijn beste seizoensduel speelde, maar niet kon voorko men dat Frans Jan Kruithof in de 16e minuut 1-1 maakte. „Een punt is nu genoeg, maar daarin schuilt een gevaar. Ook daarom stappen we dus gewoon het veld op om te winnen van WGZ." SSV'65-Rijsoord 1-1 (1-1). 3. Chris tiaan Boon 1-0, 16. Frans Jan Kruithof 1-1. Scheidsrechter: A.M. Geerlings DordrechtGele kaart: Martin Bendt, Jan-Willem Lodder en Marco Aveling (allen Rijsoord). Aantal toeschouwers: 320. SSV'65: Christol van Campenhout; Michel de Groote, Michael Caben- da, Arno Melaard, Ronnie Hille- brand; Dennis van der Welle (90+5. Jan-Willem van Dijk), Arjan Koop- mans, Björn Langeveld, Marcel Kole; Christiaan Boon, Paul Bom. door Klaas Verspoor GOES - Veere heeft na de 4-0-zege op 's-Heer Arendsker- ke de beste papieren in de strijd om de derde periodetitel in de derde klasse A van het zaterdag voetbal. Alleen een nederlaag in het slotduel met minimaal vijf goals verschil tegen de enig over gebleven concurrent Heinkens- zand kan roet in het eten gooien. Onderin zijn Spui, 's-Heer Arendskerke en Duiveland nog niet veilig. Duiveland heeft de beste papieren voor handhaving met twee punten voorsprong op Spui. Voor 's-Heer Arendskerke is een beslissingsduel met Spui inmiddels het hoogst haalbare. Beide ploegen ontmoeten elkaar in de laatste competitieronde en Spui heeft aan een gelijkspel vol doende om rechtstreekse degra datie te ontlopen. 's-Heer Arendskerke-Veere 0-4: Tom Nieuwelink bracht Veere al in de achtste minuut aan de leiding en tien minuten later te- door Jos van Belzen VLISSINGEN - Moerse Boys blijft in de derde klasse A van het zondagvoetbal dankzij een 4-0-zege op Domburg kansrijk in de strijd om het kampioen schap. De ploeg uit Zundert blijft tweede, nu nog op één punt afstand van koploper BSC. In de andere wedstrijd won Steen met 3-0 bij HSC'28, dat hierdoor negende blijft en in theorie nog kan worden bijge haald door Domburg. Moerse Boys-Domburg 4-0: De verdedigende tactiek van Dom burg was bijna een halfuur suc cesvol, maar toen brak Niek Bas- tiaansen de ban voor Moerse Boys: 1-0. Kort hierna was het Reg van Tichelt die met een fraaie stiftbal voor 2-0 zorgde. Op slag van rust kreeg Dom burg via een uitval een goede kans op de aansluitingstreffer, maar doelman Rob van Over- veld ranselde de inzet uit zijn kende Ronnie Louwerse al voor 0-2. De thuisploeg kon, zonder de geblesseerde Marco Goedege- bure, weinig terugdoen en moest na rust toezien hoe Veere verder uitliep. André van Malde- gem tekende voor de derde Veere-goal en het werd 0-4 door Theo van Tatenhove. Duiveland-Heinkenszand 1-1: Beide ploegen schoten weinig op met het eindx-esultaat. In een tegenvallende eerste helft was Duiveland een aantal keren dicht bij de openingsgoal, maar gescoord werd er niet. Na rust kreeg Duiveland-speler Johnny Bolle direct rood nadat hij de doorgebroken Joeri Westrate on deruit werkte. Met tien man kwam Duiveland via Dennie le Comte toch op voorsprong. Een verkeerde terugspeelbal van in valler Chris IJzelenberg werd daarna opgepikt door Gerben Menheere die vervolgens wel raad wist met het buitenkansje- 1-1. In de slotfase voorkwam Duiveland-doelman Hans Capel le nog een tweede treffer van Menheere. doel. De tweede helft liep de thuisploeg al vrij snel verder uit naar 4-0 via Reg van Tichelt (strafschop) en Airto Nicolaas. De laatstgenoemde had kórt voor tijd nog pech dat zijn inzet via de handen van de doelman tegen de lat eindigde. Domburg stelde hier vrijwel niets tegen over. HSC'28-Steen 0-3: In een fel duel waarin de ploegen redelijk aan elkaar gewaagd waren, kwam Steen in de 25e minuut op voorsprong via Dennis Buijs: 0-1. Kort voor rust kwamen de bezoekers goed weg toen een in zet van een HSC-speler tegen de lat eindigde. Sterker nog: uit de hierop volgende aanval van Steen verdubbelde Peter de Bot de voorsprong van zijn ploeg: 0-2 bij rust. De thuisploeg ging in de tweede helft nog fanatie ker op zoek naar de aansluitings treffer, maar nadat Jeroen Claes- sens na tien minuten voor 0-3 had gezorgd, was de wedstrijd beslist. SSV-aanvaller Christiaan Boon is op weg naar de 1-0 in het duel met Rijsoord. foto Willem Mieras dinsdag 18 april 2006 swb Doelpuntenmaker Jeroen van de Broeke viert zijn goal met ploeggenoot Thomas Ragut (links) en een supporter. foto Peter Nicolai WAALWIJK - In hun laatste wedstrijd van het seizoen kwamen de futsallers van FM Sranang niet tot scoren. De Goese hoofdklasser verloor met 6-0 van FC Inter uit Waal wijk. Sranang speelde, op Ramon Dahoe na, met spelers uit het tweede team. De reserves hielden lang stand tegen de nummer vier. Pas in cle laatste minuten voor de pauze scoorden cle Brabanders voor het eerst. Bij rust stond het 2-0. Door de nederlaag eindigt Sranang op de twaalfde plek in een poule van vijftien. „Het is geen superseizoen ge weest", keek Dahoe terug. „We hebben te veel wisselin gen in de opstellingen gehad. Dat heeft ons opgebroken." Kampioen in de hoofdklasse werd DZC/TC&O uit Eersel. Tupamaros uit Etten-Leur is de enige ploeg die is gedegra deerd. AXEL - Het bekerduel tussen AZW en Terneuzen eindig de zaterdag in een anticlimax. In de slotfase werden AZW-doelman Niels Meesen en Terneuzen-aanvaller Ra- mazan Kesikbas met een rode kaart uit het veld gestuurd. Meesen spuugde onder de ogen van scheidsrechter Hars kamp naar Kesikbas. Die beantwoordde de onbezonnen actie van de Axelse doelman met een stevige duw. In de resterende vijf minuten hield Terneuzen een 2-1 voor sprong vast. AZW was al vroeg op voorsprong gekomen door een kop bal van Mevlucl Eryüriik. Hans van Damme en Dennis de Kraker bogen die stand namens Terneuzen om in 1-2. De ploeg van trainer Ardian Lekaj treft in de kwartfinale van de beker Kozakken Boys. PUTTE - Het al gedegradeerde Hansweertse Boys verloor gisteren met 1-0 bij Grenswachters in de vierde klasse B van het zondagvoetbal. De ploegen speelden een wat saai duel, waarin beide partijen matig tot slecht voetbal op de mat legden. Omdat beide ploegen dit seizoen niet echt uitblinken in scoren, bleef het lang spannend. Uiteindelijk mocht Ke vin van der Kleij zich matchwinnaar noemen namens de thuisploeg via een treffer in de 55e minuut: 1-0. Goed voor drie punten in cle strijd voor lijfsbehoud. GOES - De voetbalsters van Oostkapelle kwamen in het paasweekeinde tweemaal in actie. Zaterdag werd er met 2-2 gelijkgespeeld tegen Rijsoord en gisteren won cle ploeg met 2-1 van Muiden. Oostkapelle-Rijsoord 2-2: De thuisclub opende sterk en de 1-0 via Marieke Kwast was verdiend. Rijsoord nam daarna het initiatief en het overwicht leverde na een half uur de gelijkmaker op. Tien minuten na rust werd het door een omstreden strafschop zelfs 1-2, maar het over wicht van cle thuisploeg was daarna zo groot, dat de 2-2 via Marjolein van Ingen maar een flauwe afspiegeling van het spelbeeld was. Oostkapelle-Muiden 2-1: Tegen de verhouding kwam Mui den in de beginfase op voorsprong. Een kwartier na rust werd het via.Rosanne Lammens gelijk en tien minuten voor tijd leverde een vlotte combinatie tussen Anne Boonstra en Marieke Kwast via Kwast de winst op. Eersteklasser pakt punt tegen Rijsoord (1-1), WGZ speelt ook gelijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45