PZC Toeristisch seizoen begint goed Breetveltspeeltuin is springlevend f w Trammelant in Goes 15 aasdrukte opsteker voor sector Schouwen-Duiveland na twee magere jaren Zeeuwse kust schoner dan vorig jaar Brand in brasserie Port Zélande Botsing na negeren rood licht Surfspullen gestolen Jacht loopt aan de grond Opstarten kraker Dow vertraagd Dieven dol op Mercedessen r-er O C C; dinsdag 18 april 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland ir Marcel Modde 1GH-HAAMSTEDE - Het isme op Schouwen-Duive- id trekt weer iets aan. Na slechte jaren, met een onge- „_jn grote terugloop van het aantal overnachtingen, laat zich volgens VW-directeur J. Klap wijk weer een voorzichtig her stel zien. Klapwijk waagt zich nog niet «an prognoses voor het zomer seizoen, maar mede op basis de ervaring van het afgelo pen paasweekeinde en het voor lopige aantal boekingen is hij optimistisch. „Het gaat stap voor stap. De korte paasvakan- was in elk geval in alle gele dingen beduidend beter dan vo rig jaar. Dus die eerste slag heb- jen hebben we alvast geslagen. )at is gelijk ook een hele be langrijke. We hebben met el kaar wel gezegd dat de schou ders er dit jaar stevig onder moeten worden gezet, maar op iet moment dat het seizoen ge slecht begint, komt dat de motivatie ook niet echt ten goe de. Wat ik nu gelukkig zie, is dat de neusjes toch weer de goe de kant op staan." Klapwijk had gisteren nog geen definitieve cijfers beschikbaar over de toeristische belangstel- l rond de paasdagen op ïouwen-Duiveland, maar vol gens zijn informatie zaten de meeste campings, hotels en bun galowparken nagenoeg vol. „Al leen op de minder luxe plekken waren nog wat gaatjes te vul- en." Ook de bestedingen in de loreca en de detailhandel wa ren dit paasweekei'nde bedui dend hoger dan vorig jaar, al dus de VW-directeur. GOES - De vervuiling van de ledeiiandse kust is afgelopen jaar toegenomen. In de Zeeuwse "deltawateren echter, is minder vuil aangetroffen. )it blijkt uit het zogeheten loastwatch-onderzoek 2005 an stichting De Noordzee. In iet kader hiervan struinden cholieren en andere vrijwilli- ruim 83 kilometer strand af Ze vonden meer vuil dan ooit de afgelopen tien jaar. Gemid- werden per 500 meter strand 239 stuks afval gevon den. Langs de Noordzeekust ram dat op 268 stuks en in de Zeeuwse deltawateren slechts 57 stuks. k 2004 is 5,5 kilometer Zeeuw se kust onderzocht en toen wer- gemiddeld 67 stuks zwerf vuil per 500 meter kust gevon den. Volgens stichting De Noord zee wijzen de onderzoeksgege vens van afgelopen jaren uit dat iie vervuiling langs de zeearmen doorgaans minder ernstig uit- dan langs de stranden di rect grenzend aan de Noordzee. Dat kan een verklaring zijn voor de 'schonere' Zeeuwse kust stroken. De late Pasen en het mooie weer brachten ook veel dagjes mensen naar Schouwen-Duive land. Ook gisteren was het op de N57 en N59 uit noordelijke richting veelal nog langzaam rij den. De Brouwersdam leek aan de Noordzeekant begrenst door een muur aan campers en cara vans. In Renesse waren de Duit se gasten weer hoorbaar in de meerderheid. Zij werden zater dag onder meer getrakteerd op een groot concert van het plaat selijke muziekkorps Luctor et Emergo en zustervereniging Sint Caecilia uit het Brabantse Hank. Klapwijk juicht zulke ini tiatieven toe. „Voor de beleving van de mensen is het gewoon heel belangrijk dat er iets te doen is. Wanneer alles aan het begin van het seizoen gewoon klopt en goed is geregeld, zijn zij in feite de beste ambassa deurs die je jezelf als recreatie sector kunt wensen." Wat dat betreft ziet de VW-di recteur met name in centrum plaats Zierikzee nog ruimte voor verbetering. Het volk dat op paaszondag een bezoek bracht aan de monumenten- stad, vond de meeste toonaange vende gebouwen en winkels op slot. Klapwijk realiseert zich dat een winkelopenstelling (net als in Renesse) niet valt af te dwingen. „Zo'n initiatief moet van binnenuit komen." Ander zijds valt er volgens hem wel be trekkelijk eenvoudig wat te doen met de monumentale pan den. „Op dat front is nog wel een slagje te slaan." Het overleg daarover met de gemeente Schouwen-Duiveland is voor zichtig op gang gekomen. Klap wijk is zelf voorstander van klei ne, historische taferelen in sa menwerking met de Stichting Historische Spelen Zierikzee. „Initiatieven in die richting zul len wij, waar we kunnen, zeker ondersteunen." Voor zover gisteren bekend, de den zich rond de paasdrukte geen noemenswaardige proble men voor op de wegen en in de kampeergebieden. Het nieuwe speeltuinseizoen opende in Zierikzee met een speurtocht naar paaseieren. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De nieuwe pick nicktafel kon zaterdag tijdens de seizoensopening in de sluime rende zon direct in gebruik wor den genomen. En voor wie zich de longen uit het lijf had gerend op zoek naar de paaseieren, bood de boombank rond de kas tanje een rustpunt in de luwte. Het gaat goed met de Mr. Breet veltspeeltuin in de Zierikzeese wijk Malta. Het ledenbestand groeit de laatste jaren weer voorzichtig, vertelt coördina tor P. Schoonen-van Dongen. Daarnaast slaagt het bestuur er vrijwel elk seizoen in die vierhonderd kinderen en hun ouders iets nieuws te bie den. Dit keer is dat een pick nicktafel, boombank en een spe ciale skelter voor de allerklein sten. De spullen konden worden ge kocht van een tweeduizend euro grote gift van Len Breetvelt, de jongste zoon van de naamgever van de speeltuin. Schoonen: „Hij woont in Canada en vond het zo leuk dat de naam van zijn vader op deze manier nog voort leeft. Een paar jaar geleden kwam hij onaangekondigd langs, maar toen was de speel tuin dicht in verband met een re novatie. Dat was heel jammer. Hij heeft gezegd de volgende keer even te zullen bellen om niet weer voor een gesloten hek te staan." De Mr. Breetveltspeeltuin weet zich gesteund door Zeeuwland. De woningcorporatie biedt haar huurders in Malta voor een paar euro per jaar de mogelijkheid van een lidmaatschap. Zo'n 350 mensen maken daarvan ge bruik, aldus Schoonen. Wie geen lid is, mag tegen betaling van 25 cent per keer ook naar binnen. Daarnaast is de speel tuin ook regelmatig het toneel van schoolreisjes en verjaardags feestjes. Beheerder Kort voor de seizoensopening leek er een probleem te ontstaan met het dagelijks toezicht. De vaste beheerder gaf plots aan wegens persoonlijke omstandig- OUDDORP - De politie onderzoekt de oorzaak van een brand die in de nacht van vrijdag op zaterdag ontstond in Brasserie Petit Paris aan de ingang van Port Zélande. Even na één uur ontdekte de bewakingsdienst van het va kantiepark aan de Brouwersdam dat er brand was uitge broken. Het vuur greep snel om zich heen. Op dat mo ment was niemand in het etablissement aanwezig. De brandweerkorpsen van Ouddorp en Goedereede en een hoogwerker uit Spijkenisse werden ingezet bij de blus werkzaamheden. Het pand heeft grote schade opgelopen. ZIERIKZEE - Een 36-jarige Schouwen-Duivelander heeft zaterdagochtend op de Nieuwe Kooiweg in Zierik zee een botsing veroorzaaktdoor met zijn auto en boottrai ler door het rode verkeerslicht te rijden. Een 43-jarige man uit dezelfde gemeente kwam op dat moment aangere den over de Laan van Saint Hilaire en kon hem niet meer ontwijken. De aanrijding veroorzaakte schade aan de boot, trailer en auto van de 43-jarige bestuurder. OUDDORP - Aan de Brouwersdam bij Ouddorp is zon dagmiddag een complete aanhanger met surfspullen ge stolen. Het materiaal vertegenwoordigt een gezamenlijke waarde van ongeveer vijftienduizend euro. De politie is op zoek naar getuigen die de witte aanhanger met stickers van North Sails hebben gezien. De diefstal vond plaats even na twee uur van een parkeerplaats aan de Noordzeekant van de Brouwersdam. WALSOORDEN - Het kajuitjacht Triplo is gisteren tus sen Walsoorden en Paal bij boei 61 aan de grond gelo pen. Het bootje was op weg van Antwerpen naar Terneu- zen toen het bij Walsoorden werd verrast door half tij. De Triplo lag op de zijkant tegen de keien, met een gat aan bakboordzijde. Berger Multraship heeft het jacht vlotge- trokken en naar de jachthaven in Terneuzen gesleept. TERNEUZEN - Het opstarten van kraker 3 van chemie concern Dow in Terneuzen heeft wat vertraging opgelo pen. Oorzaak is een lekkage, gisterochtend, in een van de leidingen. Voordat verder wordt gegaan met het opstart- proces moet het lek zijn gerepareerd. Ook wordt de oor zaak van de lekkage onderzocht. Het opstarten van de kraker gaat met fakkelen gepaard. ZIERIKZEE - In Renesse en Brouwershaven zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee au to's gestolen. In beide gevallen gaat het om een Mercedes CDI uit de C-klasse met een Duits kenteken. De auto's stonden geparkeerd op respectievelijk de Lagezoom en Herchenstein. De waarde be draagt enkele tienduizenden eu ro's. Tussen zondagavond zes en gis termiddag drie uur verdween een derde Mercedes, van een par keerterrein bij een vakantie park aan de Hageweg in Bruinis- se. Dit keer betrof het een zwar te Mercedes ML270, ook weer met een Duits kenteken. foto Marijke Folkertsma heden geen mogelijkheid meer te zien zijn taak uit te oefenen. Het speeltuinbestuur plaatste een advertentie voor een opvol ger, maar dat is inmiddels niet meer nodig, vertelt Schoonen. De beheerder is teruggekomen op zijn besluit en gaat toch ver der. De mensen die gesollici teerd hebben naar de zesdaagse deeltijdbaan (tegen een vrijwilli- gersbijdragè) staan genoteerd voor het geval dat er later weer een vacature ontstaat. De speel tuin is behalve op zondag elke middag geopend. zeeuwse almanak Goed afgelopen Berichten over ongevallen en ander onheil bereiken de re dactie van deze courant meestal via de politie. Zo ook het bericht van de onfortuin lijke vijftienjarige jongeman die paaszaterdag in een boom gaard onder een kantelende machine terecht was geko men. Over het lot van de jongen kon de politie niet meer ver tellen dan dat hij 'met onbe kende verwondingen' naar het ziekenhuis van Goes was gebracht. En daar blijft het dan meestal bij wat de be richtgeving betreft. Deze keer echter stuurde de onfortuinlijke jongeman, Ro- bert-Jan geheten, een gerust stellende briefje per e-mail naar de krant: „Hallo, ik ben de jongen die onder de machi ne terecht is gekomen zater dagochtend in de boomgaard. Ik ben er eigenlijk tussen ge komen. Het gaat nu allemaal weer goed met mij, alleen wel spierpijn en moet zwaardere pijnstillers slikken. Groeten, Robert-Jan. (Advertentie) ■fr? f* f f* f~- yi. <3 f r- r* f f <r fg. f-~ r* internetten bellen tv kijken fc'^kpn sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39