Woningen op terrein Moeleker PZC PZC Ze zijn zo lekker eigenwijs Herinnering aan de oude stoomtram Kampeerboeren willen uitbreiden Fietstocht voor senioren in Goes 13 Katholiek Hoek stapt desnoods naar de Paus Bedrijf verhuist naar Smokkelhoek Sportclubs laten zich aan Kapelse scholieren zien Kajuitjacht strandt bij laag tij Drankrijder is rijbewijs kwijt Botsing na negeren rood licht Surfspullen gestolen Amerikaan krijgt rijverbod Laptop gestolen bij inbraak Knutselochtend nestkastjes in St-Maartensdijk Annr Frank van Cooten HOEK - Katholiek Hoek is in rep en roer over het besluit van de Elisabethparochie Mid- den-Zeeuws-Vlaanderen geen uitvaarten meer te houden in de Heilige Kruiskerk in Hoek. BffiZELINGE - Op het terrein van grootkeukenbedrijf Moele ker aan De Klinker in Biezelin- gekomen zo'n 25 woningen. Het bedrijf verhuist naar bedrijven terrein Smokkelhoek. Moeleker is in 2003 naar de ge meente Kapelle gestapt met plannen om het bedrijf aan De Klinker uit te breiden. In het ge meentehuis waren ze daar niet zo happig op, waarna de wethou der met de eigenaren een ge sprek heeft gevoerd over de pla nologische beperkingen en een mogelijke verplaatsing naar Smokkelhoek. Hoewel de bou wer van professionele keukens toen aangaf zo'n verhuizing niet te zien zitten, is hij inmiddels overtuigd van de noodzaak er van. Boomgaarden Projectontwikkelaar Minnaard uit Goes wil de vrijkomende per celen nu herontwikkelen. Daar bij worden ook twee aangrenzen- GOES - De eerste maandelijkse fietstocht voor senioren in Goes is donderdagmiddag. Startpunt is het dorpshuis in iWilhelminadorp om 13.30 uur. De tocht die dit jaar nog wordt gd door vijf andere, gaat over vijfentwintig kilometer. De organisatie is in handen van het fietscomité van het ouderen werk in Goes. lij slecht weer wordt de tocht uitgesteld en een week later ver reden. dinsdag 18 april 2006 „Desnoods vragen we de Paus het besluit terug te draaien", zegt G. van Boom, voorzitter van de wijkraad Hoek en lid van de parochiecommissie Hoek-Ter- neuzen. Volgens Van Boom zijn al dertig jaar uitvaartdiensten gehouden vanuit deze kerk zon der enige wanklank van nabe staanden of begrafenisonderne mers. De parochievergadering besloot deze maand na een dis cussie van zes jaar de Heilige Kruiskerk niet meer voor uit vaarten te gebruiken. De liturgi sche ruimte in de kerk is vol gens A. van Loveren van het pas toresteam te klein voor een waardig afscheid van een overle dene. Met een kist moet te veel worden gedraaid en gekeerd om bij het altaar te komen. Van Boom: „De Hoekse wijkraad ac cepteert het besluitniet."De wijkraad volgt in haar protest de hiërarchische weg. „Voordat we naar de Paus gaan, willen we eerst praten met de bisschop." Hnor Rob Paardekam agenda STREEKACTIVITEITEN Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 fex: (0113)315669 E-toail; redactie@pzc.nl hjterimet '"wvv.pzc.nl F-mail: web@pzc.nl de boomgaarden betrokken. De gemeente ziet het plan helemaal zitten, omdat De Klinker op die manier wordt getransformeerd tot een fraai woongebied en er bovendien weer wat bedrijvig heid uit de bebouwde kom ver dwijnt. Er komen waarschijn lijk 25 huizen rondom de oude havenmonding aan De Klinker. Die moeten een historische uit straling krijgen. In het voorstel dat het college de raad voorlegt, staat dat de haal baarheid van het plan nog niet zeker is. Zo moet de bodem voor reke ning van Moeleker worden gesa neerd en dient er een geluidswal te worden aangelegd. Daar wordt momenteel over gepraat met Rijkswaterstaat. De betrokken partijen hebben afgesproken dat de gemeente de bedrijfspercelen van Moeleker zal verwerven. Daarmee is een bedrag van ruim 1,5 miljoen eu ro gemoeid. Dat geld komt te rug, omdat de ontwikkelaar de grond van de gemeente koopt als die bouwrijp is gemaakt. Om de haalbaarheid te bevorderen wil de gemeente overigens nog wel een bedrag van 125.000 eu ro in het project stoppen. Ze hoopt dat te kunnen dekken door een bijdrage uit het provin ciale Investeringsbudget Stede lijke Vernieuwing (ISV). Verder wijst het college op het feit dat de hele kwestie ook geld ople vert: de 292.000 euro die Moele ker betaalt voor de grond op Smokkelhoek. De gemeenteraad bespreekt het plan - en het voor stel om 1,5 miljoen euro beschik baar te stellen - in de vergade ring van dinsdag 25 april. Die begint om 19.30 uur in het ge meentehuis in Kapelle. GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, •"-12.00 uur en 13.00 -15.00 uur: Ver loop kleding en meubelen tbv maat schappelijke dienstverlening; Snooker Centrum, 13.30- 16.30 uur: Bil jartvoor ouderen, buurtwerk Goese Pol der; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 1645- 17.45 uur: bewegen voor astma- in CODP-patiënten; 's-GRAVENPOLDER - 20.00 - 22.00 r. Informatiebijeenkomst door Borst- voedmgorganisatie LLL; KAPELLE - De Vroone, 9.15 uur: Yoga; 13.00 uur: Soos, biljarten; 14.00 uur: Welfarewerk; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00 - '7.00 uur: Biljartclub senioren; 13.30 - 16-30 uur vrouwenclub senioren; foembad Den Inkel. 13.00 - 13.30 uur: Aquajogging; 13.30 -14.00 uur: Aquaro- ks; KEMELDINGE De Wemel, 13.00 uur: mr: Soos; biljarten en kaarten; U.OOuur: Welfarewerk; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00 - 17.00 sin Biljarten; 14.00 uur: bingo voor SAplussers. Zo'n vijftig mensen kwamen met hun buldog naar Sint-Maartensdijk om te wandelen, door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - We hebben het allemaal kunnen lezen: pasen wordt steeds meer een soort kerst, waarbij we gezellig met elkaar in huis kruipen om eens lekker te gaan eten. Dat er nog mensen zijn die een heel andere invul ling voor ogen hebben, bleek zondag. Zo'n vijftig mensen trokken met hun buldog naar Sint-Maartensdijk om eens een flink eind te gaan wandelen. De buldogwandeling is een initiatief van Megch de Laat uit Sint-Maartens dijk. Ze begon er twee jaar geleden mee. „De Amerikaanse buldog is een ras dat steeds populairder wordt, maar er is voor deze honden en hun eigenaren gewoon heel weinig te doen", zegt ze. De Laat besloot zelf maar eens iets te organiseren. Met succes. De eerste edi tie van de wandeling - ook op eerste paasdag - was al een succes en sinds dien zijn er elk jaar weer meer baasjes en honden op af gekomen. „Het is leuk dat er nu ook een paar Engelse en Fran se buldogs meedoen", aldus De Laat. Volgens de initiatiefneemster komen de deelnemers niet alleen van dichtbij. „Er is zelfs iemand uit Groningen. Zo ie mand vindt het niet erg om hier vier uur voor te rijden. Het klinkt misschien een beetje arrogant, maar dat komt denk ik, omdat dit één van de best ge organiseerde tochten is." En eerlijk is eerlijk: De Laat is inderdaad constant aan het telefoneren en rondrijden om alles goed te laten verlopen. Óm die re den loopt ze zelf ook niet mee. De honden en hun baasjes maakten zon dag een tocht van ongeveer tien kilome ter in de omgeving van Sint-Maartens dijk. Een paar (jonge) buldogs moesten onderweg afhaken, maar verder haal den alle honden met gemak de streep. Natuurlijk werd onderweg wel een paar keer gestopt om wat te drinken. Dat hadden de meeste viervoeters wel no dig. Sommigen tankten met gemak een foto Ed Oudenaerden ANP emmer water naar binnen. „Buldogs zijn heerlijke honden", zei één van de baasjes zondag. „Je hebt ten minste iets in je handen en ze zijn zo lek ker eigenwijs. Als jij zegt links, gaat die hond naar rechts. Toch leren ze heel graag. Het is wel jammer dat veel men sen er een verkeerd beeld bij hebben. Een buldog wordt vaak gezien als een pitbullachtige, maar het zijn gigantisch lieve beesten." Toch toonden twee honden zich tijdens een tussenstop aan de Kastelijnsweg bij Sint-Maartensdijk heel even wat min der Lief. Hard blaffend gingen broer en zus elkaar daar te lijf. Ach, bij het men senvolk kunnen broer en zus ook niet altijd even goed met elkaar overweg. De rest van de middag konden alle honden het prima met elkaar vinden. door Miriam van den Broek KOUDEKERKE - Honderd jaar nadat de Stoomtram Walcheren voor het eerst over Walcheren tufte, is in Koudekerke weer een tramstation in gebruik geno men. Zaterdag werd het tot sta tionnetje omgetoverde schakel huisje van Delta op de kruising Stationsstraat-Tramstraat ont huld. Op 14 april 1906 maakte de stoomtram het eerste rondje van Koudekerke naar Vlissingen, Middelburg, Biggekerke, West- Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com (Advertentie) Den Dekker Muziek KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com kapelle en Domburg. Koudeker ke was het hoofdstation. Naast het station was er een remise, de werk- en waterplaats, de ran geer- en doorgangssporen en er werd een rijtje huizen gebouwd voor het personeel. Ruim dertig jaar deed de tram dienst als mo dern vervoermiddel, maar op 31 december 1937 was het voorbij. De stoomtram maakte plaats voor de autobus. Theo Meijers van de Dorpsvere niging Koudekerke ontdekte dat het dit jaar honderd jaar ge leden is dat de tram ging rijden en vond dat er een tastbare her innering aan de stoomtram moest komen. Besloten werd het schakelhuisje van Delta aan te kleden als een stationnetje. Het schakelhuisje heeft op zich niets met de stoom tram te maken, maar staat pre cies op de kruising van de Sta tionsstraat met de Tramstraat. „Het oorspronkelijke station stond vijfentwintig meter ver derop", zegt Meijers. „Maar dit was een mooie plek voor een ge denkteken." Op het schakelhuisje is aan de kant van de Tramstraat een kunstwerk bevestigd met de af beelding van de tram. „De af beelding is nagemaakt van een originele zwart-wit foto", zegt Meijers. „Maurice van Balle- gooij uit Roosendaal heeft hem voor ons nageschilderd in kleur." Aan de zijde van de Sta tionsstraat is het schakelhuisje omgebouwd tot stationnetje met een voordeur, twee ramen en een stationsklok die 's avonds verlicht is. Ook hangt er een ori gineel reisschema op en een ori ginele spoorkaart van Neder land. Burgemeester R. van der Zwaag van Veere, die het ge denkteken onthulde, zei zater dag met een knipoog dat Vlissin gen en Middelburg honderd jaar Een schakelhuisje van Delta is veranderd in een tramstationnetje. Op de zijkant is de oude stoomtram afgebeeld. foto Ruben Oreel geleden net zo met elkaar over hoop lagen als in deze tijd. „Het initiatief voor de stoomtram kwam van Vlissingen", legde hij uit. „In Vlissingen moest ook het hoofdstation komen, maar Middelburg stond dat niet toe. Die gaf een njèt. Dus kwam de oplossing in Veere." KAPELLE - Hoe leuk kan vol leybal, atletiek, tafeltennis of tennis zijn? Zo'n 140 Kapelse scholieren zullen het weten, ko mende vrijdag. Vijf sportclubs uit Kapelle laten tussen negen en twee uur in en rond het sportcentrum Groene Woud zien wat zij in huis heb ben. De clubs zijn: volleybalvere niging BOK, atletiekvereniging AV'56, tennisvereniging Kapel le, tafeltennisvereniging Kapel le en Capital Sports Goes. De sportverenigingen zijn door de Facetscholen voor openbaar on derwijs gevraagd de activiteiten op te zetten. Leerlingen van ba sisscholen De Moolhoek in Ka pelle en De Tunnel in Schore doen eraan mee. WALSOORDEN - Het kajuitjacht Triplo is gisteren tus sen Walsoorden en Paal bij boei 61 aan de grond gelo pen. Het bootje met vader en zoon aan boord was op weg van Antwerpen naar Terneuzen toen het bij Walsoorden werd verrast door half tij. De Triplo lag op de zijkant te gen de keien met een gat aan bakboordzijde. De Triplo is door een sleepboot van berger Multraship vlotgetrokken en naar de jachthaven in Terneuzen gesleept. CADZAND - Een beschonken 19-jarige automobilist uit Breskens moest zondagnacht zijn rijbewijs inleveren. De jongen viel op toen hij wegreed vanaf een parkeerplaats aan de Boulevard de Wielingen in Cadzand-Bad. Surveil lerende agenten gaven een stopteken, dat hij negeerde. Toen de politiebus naast de auto reed, gaf de automobilist plotseling richting aan naar links en begon ook die kant op te sturen. Toen hij in de gaten kreeg dat de politiebus naast hem reed, stopte hij. De inzittenden hadden ruzie gehad in een café en hadden daarover zitten praten in de auto. Uit een blaastest bleek dat de bestuurder zes keer de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Hij ver klaarde dat hij zijn vrienden naar huis bracht, omdat zij geen rijbewijs hebben. ZIERIKZEE - Een 36-jarige Schouwen-Duivelander heeft zaterdagochtend op de Nieuwe Kooiweg in Zierik- zee een botsing veroorzaakt, nadat hij met zijn auto en boottrailer door het rode verkeerslicht was gereden. Een 43-jarige man uit dezelfde gemeente kwam op dat mo ment aangereden over de Laan van Saint Hilaire en kon hem niet meer ontwijken. De aanrijding die volgde, ver oorzaakte schade aan de boot, trailer en aan de auto van de 43-jarige bestuurder. OUDDORP - Aan de Brouwersdam bij Ouddorp is zon dagmiddag een complete aanhanger met surfspullen ge stolen. Het materiaal vertegenwoordigt een gezamenlijke waarde van ongeveer vijftienduizend euro. De politie is op zoek naar getuigen die de witte aanhanger met stickers van North Sails hebben gezien. De diefstal vond plaats even na twee uur van een parkeerplaats aan de Noordzeekant van de Brouwersdam. MIDDELBURG - Een 36-jarige automobilist uit Amerika is zaterdagochtend om kwart over vier op de A58 in Mid delburg betrapt op rijden onder invloed. Hij kreeg een rij verbod van zes uur en moest een boete van 385 euro beta len. VLISSINGEN - In een woning aan de Zuiderbaan in Vlis singen is in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken. De bewoners werden wakker van glasgerinkel. Toen ze gingen kijken, bleek dat de laptop gestolen was. door Frank van Cooten SCHOONDIJKE - Het bestuur van de Vereniging Kampeerboe ren (VeKaBo) Zeeuws-Vlaande- ren pleit voor een uitbreiding van het kleinschalig kamperen van vijftien naar 25 eenheden. „Sinds enkele jaren moeten on ze VeKaBo-leden veel gasten te leurstellen omdat ze, vooral in juli en augustus, al snel aan hun plafond zitten van vijftien een heden," stelt voorzitter M. Dee- ge in een brief aan het college en de gemeenteraad van de ge meente Sluis. Omdat de vakantiegangers niet op de mini-camping terecht kun nen, wijken ze volgens Deege noodgedwongen en met tegen zin uit naar een tweede keuze. „De grote camping is voor deze categorie kampeerders geen al ternatief, waardoor zij vertrek ken naar een andere regio en in een aantal gevallen zelfs naar het buitenland." Het kleinschalig kamperen is volgens de voorzitter een groeiend recreatief product, dat belangrijk is bij het aanbieden van diversiteit aan kampeerders binnen de gemeente Sluis. „De kampeerder die voor een mi ni-camping kiest, kiest voor rust en eenvoud, de riante staan plaatsen, de gastvrijheid en niet in de laatste plaats de beleving van het mooie Zeeuwse agrari sche landschap. Een deel van de kampeerders is op zoek naar rust en ruimte en zoekt niet het vertier van een camping met dis co, restaurant en zwembad." Deege vindt de veertig mi ni-campings in de gemeente Sluis in vergelijking met de jaar lijkse toeristenstroom vrij be scheiden. De VeKaBo vindt het daarom niet overdreven het kleinschalig kamperen uit te breiden van vijftien naar 25 een heden per mini-camping. Dat wil volgens Deege overigens niet zeggen dat iedere onderne mer verplicht is te groeien naar die 25 eenheden. „Iedere ondernemer zal binnen de gestelde randvoorwaarden voor zichzelf besluiten in welke mate hij hieraan mee kan of wil doen. Dit kan betekenen dat hij besluit niet met tien extra eenhe den uit te breiden, omdat hij daarvoor te forse investeringen moet doen, of omdat zijn terrein te weinig ruimte biedt." Uit een peiling van VeKaBo on der de leden blijkt dat niet iede re mini-campinghouder zal uit breiden. „Het zal niet zo zijn dat er in de gemeente Sluis veer tig maal tien eenheden bijko men, waardoor zeker geen spra ke is van extra concurrentie voor de grote campingbedrij- ven." Vertrektijden In een andere brief aan het ge meentebestuur plaatst de VeKa Bo vraagtekens bij onderdelen van het gemeentelijke handha vingsbeleid. In dit beleid staan onder meer regels omtrent aan komst- en vertrektijden van va kantiegangers. Bij overtreding van deze regels moet de onderne mer een boete van vijfhonderd euro betalen. De VeKaBo vindt deze boete niet in verhouding staan tot de overtreding en vindt de regels te scherp aange zet. De vakantieganger moet op een mini-camping de mogelijk heid hebben zijn tent op het ge makje af te breken. Dat past vol gens de VeKabo bij de gemoede lijkheid van een mini-camping. „De gemoedelijkheid dragen wij hoog in het vaandel en mag niet ten koste gaan van een strikte handhaving van de plaatswis sel." SINT-MAARTENSDIJK - Kin deren van zes tot en met twaalf jaar kunnen zaterdag 22 april in bezoekerscentrum Scaldis in Sint-Maartensdijk terecht om nestkastjes te maken voor pim pelmezen. Gewerkt wordt met bouwpak ketten die zijn gemaakt door de leerlingen techniek van het Cal- vijn College in Tholen. Wie wil meedoen, wordt gevraagd zelf een hamer mee te nemen. Het be stuur van stichting Scaldis Natu- ralis heeft gekozen voor het ma ken van nestkastjes voor pimpel mezen, omdat steeds minder van die vogeltjes in Nederland te vinden zijn. Bezoekerscen trum Scaldis is gevestigd aan de Kastelijnsweg 18 in Sint-Maar tensdijk. De knutselochtend ko mende zaterdag is van 10.00 tot 12.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35