Broer Konijn tot leven gewekt mm Machtig gevoel na knappe sprint Sterke Van Dam krijgt de ereprijs Ontgroening in Goes Duitse renner Knees wint koers in Keulen Kas van SSV spint garen bij ramptoerisme RUGNUMMER Golfmanieren Ijsblokje Klaas van Hage maakt zich even kwaad en wint de ZLM Tour RBC'er Jorge Acuna kreeg gisteren zijn elfde gele kaart van dit seizoen. De Chi leen evenaarde een record dat hij met drie anderen deelt. Raymond Atteveld kreeg in 1994/95 in dienst van Roda JC elf gele kaarten en werd ge volgd door Barry van Galen (AZ, 1998/99) en Aleksandar Rankovic Vitesse2003/04). dinsdag 18 april 2006 door Barry van der Hooft GOES - Evenals een week eer der in de Omloop van de Braak man was Dirk van Dam zater dag overduidelijk de sterkste Zeeuw. De jonge wielrenner uit Goes maakte tijdens de ZLM Tour een frisse indruk, maar miste de beslissende slag. „Op het einde kwam ik net wat tekort", vertelde Van Dam. „Veel van die jongens zijn net iets sterker dan ik." Toch leverde zijn twaalfde plaats nog een mooi extraatje op. Als best geklasseerde renner uit de eigen provincie kreeg Dirk van Dam de Ereprijs Adrie de Winter, een financiële aan moediging die is vernoemd naar de overleden voorzitter van het organisatiecomité. Het stemde het talent tevreden en dat was hij ook over de wedstrijd die hij zojuist had verreden. „Ik heb lekker gereden", zei Van Dam. „Je moet er ook van kunnen ge nieten als je in je eigen provin cie rijdt." In de sprint om de vijf de plaats wilde hij nog wat la ten zien. „Maar ik zat ingeslo ten en kon dus geen kant op. An ders had er misschien nog iets meer ingezeten." Op het moment dat Van Dam de finish passeerde, stond een aan tal van zijn ploeggenoten al als toeschouwers achter de hekken Bij één van zijn teammaats bi) ZRTC Theo Middelkamp waren de gevolgen van een valp duidelijk zichtbaar. „Het beurde net voor Woensdrechl, midden in het peloton", legde Hans Stoutjesdijk uit. ,,Ik kor. die niet meer ontwijken, ginger overheen en vloog vol over kop. Mijn been verkrampte met een en daarna kreeg ik ook een lekke voorband." Al met al had de 21-jarige Zeeuw een lastige middag ach ter de rug. „Vanaf Woensdrechl hadden we de wind in de rug es ging het erg hard", zei Sterntjes- dijk. „Daarna kwam ik in ecu klein groepje achter het peloton terecht en werd het steeds zwaarder. Op het moment dat de bezemwagen voorbij kwam, werden we uit koers gehaald; Hij leek het niet zo erg te vj den, want vooral zijn benen za-, gen er flink gehavend uit. Ook de andere Middelkampers. Paui Jeremiasse en Peter Tol, haal den de finish niet. Hetzelfde gold voor Pieter Israel en John van de Vreede. Lauran de Win ter, die voor Willebrord Wil Vooruit rijdt, werd 29e op bi; vier minuten van de winnaar. van onze sportredactie KEULEN - Wielrenner Christi an Knees won gisteren verras send de koers Rond om Keulen. De 25-jarige Duitser had na ruim 200 kilometer vier secon den voorsprong op David Kopp, de winnaar van vorig jaar. Voor Knees, rijdend voor Mil- ram, was het zijn eerste prof ze ge. In de beslissende fase zat hij in een kopgroep van vier, met de Nederlanders Kai Reus en Ro bert Gesink, beiden van Rabo. Reus werd derde, voor Gesink. Danilo Hondo mocht niet star ten. De Italiaan beschikte vol gens de organisatie niet over juiste papieren. Hondo star. morgen waarschijnlijk wel inde Ronde van Nedersaksen. De Deen Jacob Moe Rasmussen won de Ronde van Loir-et-Cher, Hij won de laatste drie etappes! en lag in het klassement na vijl ritten ruim een minuut voorop de Pool Mariusz Wiesiam. Bertine Spijkerman won de Ron de van Gelderland voor vrou wen. De renster van Thermt Skin Care versloeg het Buiten poort-duo Tanja Hennes (twee de) en Mirjam Melchers (derde) in de eindsprint. ANP door Rudy Boogert GOES - Halverwege de jaren twin tig reisde een pluchen konijn overal mee naartoe met het Nederlands voetbalelftal. Op vrijwel alle elftalfo to's uit die tijd is de mascotte tussen de benen of onder de arm van één van de internationals te ontwaren. Maar zo plots als het konijn zich bij Oranje meldde, zo plots was het ook weer verdwenen. Totdat het televisieprogramma Avro Sportpanorama decennia later be sloot het konijn weer tot leven te wekken. „Het originele konijn lag op de vuilnisbelt of ergens diep in de archieven van de voetbalbond", her innert Wim Jesse zich, destijds ver slaggever bij Avro Sportpanorama. „Wij hebben toen een prijsvraag uit geschreven: ontwerp een nieuw ko nijn. Dat hebben we geweten: hon derden konijnen kregen we toege stuurd." in deze rubriek luidt: tijdens welk voetbaltoernooi maakte dit konijn als mascotte alle wedstrijden van het Nederlands elftal van dichtbij mee? De antwoorden dienen uiterlijk op vrijdag 21 april op de redactie te zijn. U kunt uw antwoord e-mailen naar het volgende adres: wkvitrine@pzc.nl. De antwoorden kunnen ook per post worden inge bracht. Het adres daarvoor luidt: Sportredactie PZC, Stationspark 31. 4460 AA Goes, onder vermelding van WK-vitrine. De winnaar ontvangt een replica van het shirt dat de Nederlandse in ternationals een halve eeuw geleden droegen en wordt volgende week maandag in deze rubriek bekendge maakt, tegelijkertijd met de nieuwe opgave. GOES - Zeven rugbyers van het Engelse Coventry Sara cens moesten zaterdag in Goes met de billen bloot. Ze maakten voor het eerst een trip met hun club naar het buitenland en daarom moesten deze 'trip virgins' ont groend worden. Het ritueel bestond eruit dat ze poedel naakt van het ene rugbydoel naar het andere moesten rennen. Alsof ze nog niet genoeg ontberingen hadden doorstaan. Even daarvoor kregen ze immers al mei 50-10 op de broek van de Goese gastheer Tovaal. foto Hans Markusse Golf maakt een enorme ontwikke ling door in China. Dit jaar zijn vijf wedstrijden van de Europese Tour op Chinees grondgebied. Een daarvan was dit weekeinde het Chi nese Open in Peking. Regels en eti quette zijn echter nog niet alom be kend bij de toeschouwers. Hun golf manieren zijn onbeschoft en soms pijnlijk. Op de elfde hole van de laat ste ronde sloeg de Indiër Jeev Singh zijn bal in het bos. Een van de toe schouwers raapte hem op en liep er mee weg. Anderen gingen hem ach terna en schreeuwden dat dit niet mocht. Er ontstond ruzie om de bal. De 'dief werd gesommeerd te ver klaren waar hij de bal had opge raapt, zodat Singh vanaf die plaats verder kon spelen. Toen hij de plek aanwees en de bal neerlegde, kreeg hij een schop tegen zijn achterste. Golfers van buiten China ergerden zich al jaren aan het gedrag van het Chinese publiek, dat luidruchtig boert, rochelt en winden laat. Ook bellen ze veelvuldig mobiel. Het or ganisatiecomité van de Spelen 2008 is inmiddels een actie gestart om het eigen volk op te voeden en betere manieren bij te brengen. Tijdens het Chinese Open werden de golfers ook nog opgeschrikt door een wervelstorm. Die had z'n kracht dat een televisietoren omver werd geblazen. Het natuurgeweld was kortstondig van aard. De spelers klemden zich tijdens de storm aan de grond vast, maar konden hun ron de alweer vlot afspelen. Eredivisieclub NAC Breda heeft het dossier van de 'ijsblok- je-gooier' gesloten. De berouwvolle dader kreeg een alternatieve werk straf van een half jaar. In het nieu we voetbalseizoen gaat hij bij negen uitwedstrijden van NAC Breda als privéchauffeur van directeur Theo Mommers fungeren. Daarnaast kreeg de fan een voorwaardelijk sta dionverbod voor drie jaar. Daarmee is voor beide partijen cle zaak afge handeld. J De supporter gooide een maand gele den tijdens een dartavondje een ijs blokje in het gezicht van Mommers. De geschrokken dii'ecteur, die bij de gewelddadige actie lichtgewond raakte aan zijn jukbeen, meldde zich daarna enkele dagen ziek. I Uit die stortvloed aan konijnen werd 'Broer Konijn', zoals Jesse het kleinood nog altijd noemt, uiteinde- lijk gekozen. „Gemaakt door een me- I vrouw uit Harderwijk." En dat ko- nijn werd aangeboden aan de selec- tie van het Nederlands elftal, dat het i; veertig centimeter hoge beest vervol- gens trouw meezeulde tijdens een groot evenement. Het trotse bezit van Jesse is door de tand des tijds enigszins verkleurd, I heeft een kleine 'gezichtscorrectie' ondergaan en is getooid met een Ne- foto Willem Mieras derlands vlaggetje. De eerste vraag door Bauke Boersma Geregelde bezoekers van de thuis wedstrijden van SSV'65, en dat zijn er doorgaans niet al te veel, moeten hun ogen gewoonweg niet hebben geloofd. Op hoogtijdagen passeren maximaal zo'n 150 voetbal liefhebbers de kassa van de Goese club, voor de competitiewedstrijd tegen Rijsoord vonden afgelopen za terdag zowaar iets meer dan 300 toe schouwers de weg naar sportpark Het Schenge. Natuurlijk, de ploeg van trainer Cees Houtepen kon in het meest ide ale scenario (zelf van Rijsoord win nen en een nederlaag van concur rent VVGZ in de thuiswedstrijd te gen Nieuw-Lekkerland) kampioen van de eerste klasse C worden. En zo'n prestatie springt uiteraard in het oog bij de voetballiefhebbers in de provincie. Maar het heeft er toch alle schijn van dat er zaterdag doodgewoon sprake was van niets meer of min der dan ramptoerisme. Immers, de onrust van de laatste weken bij SSV'65 bereikte vorige week een hoogtepunt omdat trainer Cees Houtepen bij de politie aangifte deed van bedreiging door Adrie Kleppe van'de sponsorstichting van de Goese voetbalvereniging. In de ban Voetbalminnend Zeeland was in de ban van de rel en menigeen zal heb ben gedacht toch maar eens een kijk je te moeten gaan nemen. Het zou na zoveel rampspoed immers wel mis gaan met de Goese voetballers. Maar niets bleek zaterdagmiddag minder waar. Al speelde SSV'65 ge lijk tegen Rijsoord (1-1), de ploeg is nog altijd de belangrijkste kandi daat voorliet kampioenschap. En van de hoofdpersoon in de recente rel, Adrie Kleppe, was ook al geen spoor te bekennen. Ongetwijfeld tot grote teleurstelling van al die ramptoeristen op sport park Het Schenge. Hun komst bleek achteraf alleen goed om de kas van SSV'65 eens lekker te spekken. door Barry van der Hooft GOES - In de finale van een wie lerwedstrijd ontbrak het hem nogal eens aan een slimme inge ving. Op de Westhavendijk in Goes brak Klaas van Hage zater dag met die slechte traditie. In de slotmeters van de ZLM Tour klopte de renner uit Noordwij- kerhout zijn drie medevluchters en pakte daarmee een overwin ning waar hij halsreikend naar uit had gekeken. De vreugdekreet die Van Hage net na de finish slaakte, vertel de alles. „Dit geeft een machtig gevoel!De winnaar van de elf de editie om de Arjaan de Schipper Trofee straalde na af loop van oor tot oor. Van Hage leek zelf nog niet echt te besef fen dat hij de ZLM Tour op zijn palmares had bijgeschreven en dat was niet zo vreemd. Want winnen deed hij nog niet heel vaak. ..Ik zat er wel vaak dicht bij, maar dan werd ik er in de finale iedere keer afgereden", vertelde de renner van het B&E Cycling Team. „Dan werd ik weer vijfde of twaalfde en vertelde iedereen me na afloop dat ik zo goed had gereden. Ik ben juist heel kri tisch op mezelf en daarom was de ontlading na de finish zo groot. Daar zat ook een hoop frustratie bij." Volgens Van Hage (21) had een interview met Peter Schep, die afgelopen donderdag in Bor deaux wereldkampioen op de puntenkoers werd, hem een duw tje in de goede richting gegeven. „Schep vertelde dat hij vaak te bescheiden was en daar had ik ook last van. Nu reed ik in de sprint naast Joost van Leijen en die is toch behoorlijk snel. Ik dacht alleen aan winnen, maak te me nog een keer kwaad en kwam geloof ik met een half wiel verschil over de finish. In andere wedstrijden was ik in de beslissende fase vaak te zenuw achtig. Dan ging ik zelf de sprint aan, terwijl ik nu heb ge wacht. Eigenlijk is het een soort poker." Dat spel kun je met vier per- Klaas van Hage (midden) drukt zijn wiel net iets eerder over de finishlijn van de ZLM Tour dan Joost van Leijen. foto Willem Mieras sonen uitstekend spelen en dat aantal bleef zaterdag ook over in de finale van de ZLM Tour. Nadat de wedstrijd lange tijd vooral een tam karakter had, was de kasseistrook onder de rook van Woensdrecht evenals in voorgaande edities scherp rechter. Goesenaar Dirk van Dam kwam na twee kilometer schudden op de pedalen als eer ste door en leidde meteen een kopgroep van 23 renners. De ploegen van Löwik en Van Vliet waren daarin ruim vertegen woordigd en bepaalden lange tijd het tempo. Nadat de voorsprong op de ach tervolgende groep bij het uitko men van Yerseke veertig secon den bedroeg, besloten drie ren ners om er enkele kilometers ver derop vandoor te gaan. Jos Harms (Löwik), Joost van Leijen (Van Vliet) en Stefan Hui- zinga - de renner van De Mol, dat samen met Theo Middel kamp een combinatieploeg vormt - gaven gezamenlijk gas. Aansluiten Klaas van Hage kon zich nog bij het trio aansluiten. „Ik zag die drie gaan en dacht: dit is het", vertelde Van Hage. „Ik kwam er bij en kon daarna even herstel len." Toch sloop er ook weer twijfel in zijn hoofd, omdat Jos Harms tot zijn medevluchters behoor de. En dat was nu juist de voornaamste concurrent van Van Hage's ploeggenoot Wim Botman, die de beslissende slag had gemist. Botman koerste als koploper van de nationale be- lofteneompetitie in de witte leiderstrui, maar zou die leiden de positie vrijwel zeker kwijt gaan raken. Van Hage: „Moest ik op hem wachten of toch ge woon voor mijn eigen kans gaan?" Een tip van zijn ploegleider Jel- le Nijdam zat er ook niet in, om dat het team niet over communi catiemiddelen beschikte. „Om dat ik wist dat ik kon winnen, ben ik met die andere drie door gereden." Het bleek achteraf de juiste keuze, omdat het kwartet een voorsprong van zo'n 25 se conden kon nemen. Naarmate de finish in het zicht kwam, be gonnen de vier echter steeds meer naar elkaar te kijken. De marge op de achtervolgers werd kleiner, waarna Joost van Lei jen vervolgens besloot als eerste: aan te gaan. Van Hage kwam er knap overheen en kon zijn ar-: men de lucht insteken. „Ik ging de sprint te vroeg aan",, bekende Van Leijen na afloop. „Misschien had ik wel te veel zelfvertrouwen en heeft dat me genekt vandaag." Stefan Huizin- ga belandde nog net op het ere podium, Jos Harms werd vierde, maar loste 'wel Wim Botman af als leider in de beloftecompetri tie. Winnaar Van Hage kon zijn geluk niet op. „Dit geeft een machtig gevoel!", herhaalde hij nog maar eens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 32