Casper Ovaa is ook snel op asfalt Zeeuws kampioen turnen worden, dat blijft leuk Zeeuwen stellen teleur op NK snooker Vasseur toont zijn suprematie aan in zwemloopcircuit Jean Paul de Bruijn vijfde van de wereld Souburgse motorcrosser beste Zeeuw tijdens supermotard-wedstrijd in Westkapelle Weer succes Ward op estafette 31 mmm Vierde plaats Francke in Emmen Bokser Roelofs dicht bij promotie Nationale titel IJsebaert Derde plek Van der Weijden dinsdag 18 april 2006 tWirFuaène de Kok WESTKAPELLE - Hij voelt zich het teste thuis in de klei, het zand en de modder van de motorcross. Toch bleek Casper Ovaa zaterdag ook goed uit de Toeten te kunnen op het grotendeels verharde parkoers van de supermo tard-wedstrijd in Westkapelle. De Sou- burger was de beste Zeeuw tijdens Ra ces by the Sea. Casper Ovaa werd op het talud van de .s zeedijk in Westkapelle zesde bij de in- a temationalen, het hoogste niveau in de cupermotard-sport: een kruising tussen s jregrace, motorcross en speed- way. De eerste race om het Nederlands kam- pioenschap werd gewonnen door Theo- doorBou- chee uit Geldrop. De Braban- t ter won de eerste manche en werd 'n tweede in de tweede heat. Met zijn zesde plek bleef crosser Ovaa yjpermotard-specialist Freddie Roe- lofs net voor. De coureur uit Melisker- te, vorig jaar nationaal kampioen bij ie nationalen (één klasse lager dan de inters), werd in zijn eerste wedstrijd op l het hoogste niveau zevende. „Een tien deplaats vandaag zou een eerste plaats zijn voor mij", gaf Roelofs tussen de eerste manche, waarin hij door de ver- l beerde bandenspanning elfde werd, en de tweede blijk van zijn verwachtin g- In de beslissende manche werd Roelofs zesde. Zijn eindklassering viel hem dan l ook mee. „Ik ben heel erg tevreden over ag en ben sowieso blij dat we als Zeeuwen ons visitekaartje hebben afge geven", zei hij, terwijl hij lachend wees ki naar Ovaa die naast hem stond uit te J hijgen. De Souburger verbaasde het talrijk op ia gekomen publiek en vooral zichzelf to met zijn zesde plek. 's Ochtends tijdens de trainingen verraste de coureur al. In Oa één van zijn eerste kennismakingen ni met een supermotard-parkoers - in '2 Westkapelle een combinatie van asfalt en mul zand - reed hij de elfde tijd. Door die klassering mocht Ovaa 's mid- meerijden in de hoogste klasse. Het is me vandaag driehonderd pro cent meegevallen", zei hij na afloop. wist totaal niet wat ik moest ver wachten van het rijden op asfalt, dat jen ik tenslotte niet gewend. Maar het is te gek. In Vlissingen en Kruiningen wil ik ook zeker weer meedoen. Ik moet me wel erg goed concentreren op het as falt. Het stuk zand is gemakkelijk voor een crosser als ik. Daar boek ik de winst." Dave de Jonge uit Heinkens- zand kwalificeerde zich 's ochtends als zesde. Minstens net zo verrassend als Ovaa, aangezien ook hij zich normaal beperkt tot de cross. „Bovendien rijd ik op een lichtere motor dan de rest, een 250cc viertakt. De andere deelnemers rijden allemaal veel zwaarder. Dat merk ik op het lange rechte stuk op de dijk. Daar komen ze me voorbij." De negen tienjaxrige crosser kwalificeer de zich als beste Zeeuw, maar de wed strijd liep uit op een teleurstelling. In de eerste manche kwam hij ten val in het zand en werd hij zevende. In de tweede ging De Jonge in de aflopende bocht richting finish hard onderuit op het asfalt. Iets later tijdens de race van twaalf minuten en één ronde viel zijn motor stil. „Ook dat nog", keek hij na afloop teleurgesteld terug. „Die bocht ging ik te hard in. Ik denk dat ik iets te graag als beste Zeeuw wilde eindigen." Door zijn negentiende plek in de twee de manche eindigde De Jonge als twaalfde. Paaltje In de klasse onder de inters, de nation alen, reden zaterdag geen Zeeuwen mee. De wedstrijd werd gewonnen door de Belg Nicolas Stamper! In de se niorenklasse stonden vier Zeeuwen aan de stax-t. Peter Maranus gooide met zijn derde plek de hoogste ogen in de eerste manche. Ook voor de Aagtekerkenaar was het de eerste supermotard-race. „Prachtig dit!", riep de Aagtekerke naar na de eerste manche. „Ik had ei genlijk een cross wedstrijd vandaag, maar wilde hier graag rijden. Het had trouwens niet veel gescheeld. Gisteren ben ik op een paaltje geknald. Vanoch tend constateerde mijn fysiotherapeut vijf gekneusde ribben. Maar ik wilde dit niet missen, dus ik dacht: intapen en rijden!" In de tweede manche ging het mis met Maranus. Hij kwam ten val in het zand en kon zijn opgelopen achterstand niet meer goedmaken. De race werd gewon nen door Marco Overweel uit Wilhelmi- nadorp, die als tweede in het dagklasse ment eindigde. „Dit is de eerste keer dat ik dit doe", zei hij. „Ik kom uit de motorcross, maar heb sinds 2003 niet meer gereden. De cross was ik beu. Dit leek me wel leuk. Tijdens de indoor- cross in de Zeelandhallen deelden ze flyers uit. Toen heb ik het hele spul weer opgebouwd (wijzend naai- zijn mo tor), heb ik Freddie Roelofs gebeld voor wat tips en heb me voor het hele circuit ingeschreven. Ik wil alle wedstrijden meedoen, maar hoef niet direct door naar de nationalen. Ik vind dit een leu ke klasse." Souburger Casper Ovaa kan ook goed uit de voeten op het asfalt en wordt de beste Zeeuw bij de supermotard-wedstrijd in Westkapelle. foto Ruben Oreel MMfg door Joop van den Oudenhoven WARMOND - Van de Zeeuwse deelnemers aan het Nederlands kampioenschap snooker leverde Chris van Renswoude uit •Souburg een redelijke pres tatie. Hij was in Warmond met een plaats bij de beste 32 de bes te uit de provincie. v" Chris van Renswoude, als 29e ge- st, versloeg in de eerste ron de de als 36e geplaatste Ram ^jllankoe uit Veenendaal met 3-2. Dat daarmee zijn langste tijd op het NK erop zou zitten, was op voorhand duidelijk. In de twee de ronde werd hij geconfron- teerd met de nummer vier van j"; Nederland, Johan Oenema uit s Heerenveen. In deze partij was Van Renswoude in het eerste fra me kansloos. In het tweede en derde frame waren er zeker kan sen, maar op beslissende momen ten ging het net mis. Van Renswoude kwam bij de koppels met Marcel Mouwen uit Kapelle niet door de eerste ron de. Het koppel Sebastiaan Kan/ Ameer Baksh uit Oostzaan/ Hoogvliet was met 3-1 te sterk voor hen. Ook voor de andere Zeeuws deelnemers eindigde het toernooi in een teleurstel ling. Frans Diepstraten uit Mid delburg (vijftiende geplaatst) verloor in de eerste ronde van Renee Buining uit Amersfoort (vijftigste). Voor Danny Cheuk a Lam uit 's Heerenhoek was het NK ook al na één partij voorbij. Hij was wel als 19e geplaatst, maar leed een nederlaag tegen de nummer 46 op de startlij st. foorSjaakSinke ROOSENDAAL - Dat Remy lasseur uit Vlissingen het jrontmijzwemloopcircuit op *ijn naam zou schrijven, stond joor de start van de zwemloop ■n Roosendaal al vast. Maar eer- Whtig als hij is, wilde hij ook K laatste wedstrijd op zijn "aam schrijven. Dat lukte hem »et overmacht. 'ooraf waren junior Kevin de Pagter (Westkapelle) en Gerbert van den Biggelaar (Oud Gastel) «tipt als mogelijke winnaars, vasseur had daar echter geen bodschap aan. Op de kilometer hemmen in zwembad De Stok de Vlissinger aanvankelijk en ruime voorsprong, maar hij Cerd in het tweede deel van de rijd ingelopen door Mar- een Vos (Lelystad) die haar ra- e wat anders had opgebouwd. asseur noteerde aan het eind in liet zwemonderdeel een tus- entijd van 12 minuten en 42 se- °nden, zijn snelste tijd van het aar. 'iarleen Vos was echter zeven «onden sneller en verliet als erst het zwembad voor tien ki- !°meter lopen, op de voet ge volgd door Gerbert van den Big gelaar, die vier seconden toegaf op Vos en Vasseur drie seconden achter zich hield. De Pagter zwom niet slecht, maar kreeg toch een achterstand van bijna een minuut aan de broek. Vasseur stelde in de eerste van de vier te lopen rondes orde op zaken en pakte al snel de koppo sitie. Die stond hij niet meer af. Hij won in 46.43. Van den Big gelaar, niet helemaal fit terug van een trainingsstage op Lan- zarote, werd tweede. De Pagter had voldoende aan de derde plaats om de tweede plaats in het circuit veilig te stellen. Mas ter Pieter van Hal werd derde in het eindklassement, voor Mare Riemens (Middelburg) en Cesar Beilo (Vlissingen), die in zijn eer ste jaar in de combinatie van duursporten de korte zwemloop op zijn naam schreef. Vos boekte bij de vrouwen haar vierde zege op rij en werd onbe dreigd eerste in het eindklasse ment. Anne Kwist (Tholen) on derbrak haar trainingsstage in België om in Roosendaal haar vierde overwinning te kunnen boeken op de korte zwemloop, voldoende voor de tweede plaats in de eindklassering. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Het Zeeuwse turnen houdt er tegenwoordig weer zijn eigen feestje op na. Een keer per jaar komen in Vlissingen de regionale clubs bijeen voor de provinciale kam pioenschappen. 'Iedereen moet toch de kans krijgen om Zeeuws kampioen te worden', zo luidt het motto. De Zeeuwse titelstrijd ver dween een aantal jaren gele den van de kalender. Dat was het gevolg van de schaalvergro ting binnen de gymnastiek- unie. De bond ging met regio's werken en Zeeland werd inge deeld bij een groot gedeelte van Brabant. Als opmaat naar de landelijke titelstrijd werd niet langer provinciaal, maar regionaal om de titels gestre den. Het schrappen van het ZK deed pijn. Vandaar dat de Turnschool Zeeland vorig jaar de handschoen opnam en be sloot de titelstrijd nieuw leven in te blazen. De wedstrijd heeft geen officiële status, maar blijkt wel bestaansrecht te hebben. Zaterdag vonden 140 turnsters de weg naar sporthal Baskensburg in Vlis singen. „In elke sport in onze provincie kun je Zeeuws kam pioen worden, dus dan moet dat ook bij turnen het geval zijn", aldus Janny Vermeule, hoofd van de wedstrijdjury, za terdag tijdens het ZK. „En zeg nu zelf: Zeeuws kam pioen, dat blijft leuk klinken." Julian Ringelberg, trainer van Delta Sport Zierzikzee, toonde zich zaterdag blij met het ini tiatief. Vandaar dat hij alle wedstrijd- turners van zijn vereniging voor het evenement had inge schreven, al gaf hij ook toe dat het een ideale gelegenheid voor zijn (jonge) turnsters was om wedstrijdervaring op te doen. Zoveel wedstrijden zijn er immers niet in Zeeland. Rin gelberg: „Bij dit soort wedstrij den leer je met spanning en druk om te gaan." Nu viel dat zaterdag lang niet voor alle turnsters niet mee. In sommige categorieën, zeker naarmate het niveau hoger Danique Thielen van de Turnschool Zeeland/VTV werd kampioen in de klasse jeugd, niveau 5. foto Ruben Oreel werd, waren wel heel weinig deelnemers. Zo wist Milou Ver- kerke van Delta Sport Zierik- zee al voor aanvang van de ti telstrijd dat ze de provinciale titel zou bemachtigen. Ze was de enige deelnemer in de klas se senior NTS 4. „Om maxi maal te presteren heb je wed- strijdspanning en concurrentie nodig", gaf Ringelberg eerlijk toe. „Als dat er dan niet is, moet je naar andere dingen zoe ken. Dan laat je iemand wat nieuwe elementen uitproberen of neem je als uitgangspunt dat er dit keer 35 punten bij el kaar geturnd moeten worden." Zo kwam zaterdag uiteindelijk toch nog iedereen aan zijn trek ken. Van 's morgens half tien tot 's avonds half acht werd er in 27 categorieën gestreden en moest er heel veel eremetaal worden uitgedeeld. „De prijsuitreiking duurt bijna langer dan de wedstrijd", werd er naderhand gekscherend op gemerkt. Niemand die er overi gens om maalde, zo werd zater dag duidelijk. Tal van ouders, van wie sommi gen nagelbijtend de verrichtin gen van hun kroost hadden ga degeslagen, verdrongen zich la ter aan de balustrade om foto's te maken en om hun kind op te vangen. „Goed gedaan wijfie", klonk het met trillende stem. EL PASO - De universiteit van El Paso heeft goede esta fetteteams. Bij tal van atletiekwedstrijden in de zuidelij ke staten van de Verenigde Staten komen de studenten uit Texas, onder wie Daniel Ward uit Hulst, als besten uit de bus. Ook zaterdag, tijdens de UTEP Invitational in El Paso, was dat het geval. Met Ward (22) als slotloper finish te de thuisploeg als eerste op zowel de 4x100 (39,71) als de 4x400 meter (3.11,56). Churandy Martina, de Antilliaan die ook voor El Paso loopt en deel uitmaakte van de 4xl00-meterploeg, verbe terde bij dezelfde wedstrijd zijn Nederlandse record op de 100 meter van 10,18. Zijn nieuwe toptijd is 10,04. Mar tina liep de op een na snelste tijd van het seizoen. Alleen wereldrecordhouder Asafa Powell was met 10,03 een frac tie sneller. Het is aan Martina om zijn tijd in de recox-dboe- ken te krijgen. Hij moet een dopingtest aanvragen om de tijd officieel erkend te krijgen. EMMEN - Tijdens de Omloop Kleine Hein, een wieler koers over 71 kilometer bij Emmen, is Agnieta Francke uit Koudekerke als vierde geëindigd bij de nieuweling meisjes. In dezelfde klasse kwam Lisa Phernambucq uit Ovezande als negende aan. Beiden zijn lid van ZRTC Mid delkamp. Birgit Lavrijssen uit Kapelle, renster bij PRC Delta, werd vijftiende. Bij de junior vrouwen zag Anne Eversdijk, die uit Kapelle komt en ook voor Middelkamp fietst, zich als dertiende terug in de eindstand. BREDA - Bokser Danny Roelofs heeft nog maar één over winning nodig om te promoveren naar de A-klasse, de hoogste categorie. De sporter uit Middelburg boekte zater dag in Breda alweer zijn veertiende overwinning in vijf tien duels. Bij de superzwaargewichten (+91 kilo) ver sloeg hij de Duitser Robbert Koch met een knock-out. Op 13 mei komt Roelofs weer in de ring, in Duitsland. Ook Jeffrey Brasser (cadetten N, -69) en Coen Sinke (se nioren N, -75) wonnen in Breda hun partijen. Justin Schiewold (junioren N, weltex-gewicht) verloor. Zij komen allen uit voor DOS uit Vlissingen. UTRECHT - Ingrid IJsebaert van RKHAV heeft op het NK masters de Nederlandse titel behaald op de marathon in de categorie D35. De Zeeuwse ci'osskampioene noteer de een tijd van 3 uur en 13 minuten en 40 seconden. Petra Rasenberg liep naar het brons in de categorie D40 met een tijd van 3 uur en 14 minuten en 14 seconden. Huquet- te Declercq (Dynamica) veroverde zilver bij de masters D55 in 3.52.04 Voor Jan de Wilde van AV'56 was de overwinning in de Kapelleloop, drie weken geleden, kennelijk een goed trai ning voor het NK. Hij miste net het bx'ons bij de mastex-s H45. Hij finishte in 2.48.45. De Wilde moest na twintig ki lometer zijn hazen Franky Beljaai's (Dynamica), Perxy en Alwin Vermeulen (AV'56) laten gaan, waardoor hij net te veel tijd verloor om het podium te halen. Alwin Vei'meu- len was in Utrecht de snelste bij de niet-licentiehouders in 2.47.22. Beljaai's (Dynamica) slaagde er niet zijn twee de plaats van vorig jaar te prolongeren. Hij moest zich nu tevreden stellen met de negende plaats bij cle H40. door Frits Bakker PORTO - Jean Paul de Bruijn uit Hulst is gestegen naar de vijf de plaats op de wereldranglijst van het driebanden. De Hulste naar haalde in de wereldbeker in Porto de kwartfinale. Daarin werd hij uitgeschakeld door Dick Jaspers. Daniel Sanchez won het toernooi, Jaspers werd tweede. De tweede worldcup van dit jaar, na de opening in Sluiskil, kreeg de gedroomde finale. Dick Jaspers speelde tot die laatste partij boven de twee moyenne, Daniel Sanchez was als wereld kampioen de gedoodverfde favo riet. In de finale liet Jaspei's het afweten. De Bx-abander won de eerste set met 15-5, maar ver loor daarna met 15-7 en twee keer 15-11. Het niveau van dat slotgevecht was ondermaats: Jaspers haalde precies één moyenne, Sanchez bleef er maar net boven. Jaspers blijft na twee toernooien wel aanvoerder van de ranglijst in de worldcup. San chez stijgt naar de tweede plaats, Jean Paul de Bruijn blijft met twee plaatsen in de kwartfinale in de subtop. Superspel De Bruijn opende het toernooi in Porto sterk: hij versloeg de Duitsers Martin Horn en Christi an Rudolph. Tegen Jaspers was hij in de kwartfinale vi'ijwel kansloos. „Ik had het gevoel dat ik zelf heel goed speelde, maar Jaspers was super", bekende hij. „Hij speelde de beste partij van het toernooi met meer dan drie gemiddeld." De Bruijn, in Porto goed voor een sexrie van twaalf, had kleine kansjes laten liggen. „En Dick strafte ze bijna allemaal af." Na 15-0 (twee beui'ten) deed De Bruijn wel iets terug (15-4 in 3 beurten), in de twee daaropvol gende sets heerste Jaspers als vanouds (15-8 en 15-4). Over zijn positie in het klassement en zijn moyenne in Poi'to (1.600) is De Bruijn meer dan tevreden. „Ik ga Marco Zanetti vooi'bij op de wereldranglijst en sta nu net onder de topvier met Sanchez, Jaspers, Caudron en Blomdahl. Tot nu toe haal ik overal pun ten, in een tijdperk dat de top steeds bx-eder wordt. Kijk maar naar Blomdahl en Sayginer, die in Poi'to al in de eerste ronde zijn uitgeschakeld." Twee Nedei'landers speelden zich in Poi'to bij de beste vier van het toernooi. Behalve Jas pers verraste ook John Tijssens met sterke partijen. De Braban der werd pas in de halve finale uitgeschakeld door Sanchez. Europacup Voor De Bxixijn zijn er aan het eind van dit biljartjaar nog dxnikke tijden op komst Eind april voert hij samen met Ro land Foi'thomme het team van Delta/Ockenburgh aan in de vooxTonden van de Europacup voor teams. De Zeeuwse ploeg treft in Duisbui-g vier tegenstan ders: Horster Eek (Duitsland), Fuengirola (Spanje), Lausanne (Zwiterland) en Austria Wien (Oostennjk). Een week later ver dedigt De Bi'uijn zijn titel in het EK bandstoten in Kortrijk. Weer een week later wordt het EK driebanden in het Turkse Antalia gehouden. „Ik weet nog niet zeker of ik geplaatst ben. het hangt er vanaf hoeveel lan den er naartoe gaan." Toi'björn Blomdahl is titelvei'dediger op dat EK. Dick Jaspei's is de eerst aangewezen speler om Neder land te vertegenwoordigen. van onze sportredactie EIN EL SOKHNA - Maarten van der Weijden is zaterdag als derde geëindigd bij de wereldbe kerwedstrijd openwater zwem men in Egypte. De zwemmer moest over tien ki lometer met een tijd van 2.23.24 de Bulgaar Stoitsjev (2.23.20) en de Fi'ansman Gomez voor zich dulden (2.23.23). Het was voor Van der Weijden de eex'ste wedstrijd in de cyclus van dit seizoen. De wereldbeker begon al eei'der maar wegens de enorme afstanden koos Van der Weijden ei'voor in eigen land te blijven trainen met het oog op de wereldkampioenschap en Eu- x-opees kampioenschap. „Ik ben daai'om ook niet ontevreden met mijn eerste resultaat in de we reldbeker", aldus Van der Wdj- den. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31