>zc Kansloze nederlaag MLTC 2 Bekerwinst voor Morres Supertalent wint Open Paastoernooi ngeborg van Zeele nnt dressuur door )eslissend onderdeel De Schelde verliest weer geen wedstrijd Judotoernooi Clinge blijft succesnummer 29 liddelburgse tennissers zakken naar onderste regionen na 8-0-verlies ioed optreden urnsters lelta Sport Team Walraven wint Paastoernooi Judosucces zus en broer Boutens Tweede plaats BC Vlissingen Koole tweede in Oude Maasloop Zege Gideonse in Regiocup Van Rijt Cup voor Salawane dinsdag 18 april 2006 wb üorSvenJ3akker üDDELBURG - Het tweede [nnisteam van MLTC uit Mid- >]burg is in de derde klasse m de landelijke gemengde com- •titie tegen een flinke neder- agaangelopen. Op de eigen ba- jo delfde MLTC met maar ilst 8-0 het onderspit tegen ljsh'35 uit Dordrecht. Ook het trste team sloot de dag af met (D nederlaag. [LTC 2-Dash'35 1 0-8. MLTC jd weinig in te brengen tegen «Dordtenaren. Raymond Bar- B, Orestis Molopodis en Linda Innje verloren in straight sets r Ingrid Weegels ging in drie ts onderuit. Het mannendub- dspel van Barten en Molopo- cging met tweemaal 6-0 verlo- a. Ook het gemengddubbel jn Linda Oranje en Michiel a Kuijk eindigde in een dikke ïderlaag voor de Middelbur- 6-0 6-1. Jessica Pater en olopodis hadden voor een ant kunnen zorgen in hun ge- lubbel, maar de derde {werd in een supertiebreak in voordeel van Dash'35 be- ist. „Niet zo top, een verlies a 0-8" reageerde Ingrid Weeg met gevoel voor understate- nt. „Vooral de mannen van sh waren heel sterk. Ik had jn enkel kunnen winnen, ar verloor nipt in drie sets. d Jessica Pater is een nieuwe peelster in ons team. Die heeft jaar niet gespeeld en mist ig wedstrijdritme." loor het verlies staat MLTC 2 u in de onderste regionen van poule. Het eerste team draait led mee in de derde klasse. De ub heeft bewust gekozen om jn het eerste team een poten- tel kampioensteam te maken, et tweede team lijkt hierdoor moeten vrezen voor degrada- enaar de vierde klasse, egels: „Ik vind het zonde dat club die twee teams niet engt. Maar de club kiest en et is goed dat er beslissingen orden genomen. Maar, mis- thien speelt er volgend jaar og maar één team in de vierde lasse. Aan de andere kant, er zijn nog maar twee wedstrijden gespeeld en er kan nog van alles gebeuren." MLTV'90 1-MLTC 1 5-3. Het eerste team van MLTC behaalde tegen MLTV'90 dezelfde score als DOS tegen de club uit Mon ster. Vooral de mannelijke spe lers van MLTV waren te goed voor MLTC, maar de sterke vrouwen van MLTC compenseer den dat door drie punten binnen te halen. Marjan Ganseman won zoals verwacht haar enkelspel. In de eerste set was haar tegen standster Marieke van der Zwam in de tiebreak te sterk, maar Ganseman raakte in het tweede en derde bedrijf op dreef: 6-1 en 6-0. Ganseman was samen met Jeantien van den Dries ook goed voor een punt in de dubbel. Ze wonnen met 6-2 6-2. Ook het gemengd- dubbelspel van Sjoerd Huis in 't Veld en Saskia Oranje leverde een zege op (6-4 6-1). Huis in 't Veld had in zijn enkel spel moeten opgeven. Vanwege een lichte liesblessure kon de Middelburger niet voluit sprin ten. Ook Thijs Slagboom en Sas kia Oranje verloren hun enkel. Het duo Huis in 't Veld/Slagboom was in het man- nendubbelspel niet opgewassen tegen de goed spelende Jasper van der Zwam en Sebastian Schijf van het team uit Monster (0-6 4-6). Erg spannend was het gemengddubbel spel van Slag boom en Van den Dries. Er was een supertiebreak nodig voor de beslissing. Die werd met 16-14 verloren door de Middelburgers. Halsteren 1-DOS 1 4-4. Het team van DOS leverde in en te gen Halsteren een goede presta tie door met 4-4 gelijk te spelen. De tennissers uit Vlissingen wa ren met name in de dubbelspe len goed op dreef. Na de verlo ren enkelpartijen van Gareth Lau, Brian Dijkstra en Naomi Iiillebrand en de zege van Kim Dijkstra stond DOS met 3-1 ach ter. Het vrouwendubbelspel en de twee gemengddubbelspelen werden allemaal gewonnen door DOS. Daardoor sleepten de Vlissingers vier belangrijke punten binnen. Naomi Hille- lorLucien Roelandt HOUWENPOLDER - Een erk deelnemersveld, proeven Dg niveau en veel span- ng. Bij elkaar opgeteld maak- het van de laatste indoor-dres- lurwedstrijd van de ruiterclub é-Ros een succes. Vooral in de Z werd er goed ge resteerd. Het verschil aan de p van de rangschikking was tin. 'de klasse Z2 eindigden Inge- itgvan Zeele met Decadent en sndra van der Hoofd met No met een score van 233 raten, ruimschoots voldoende tor twee winstpunten, op gelij- ihoogte. «n Zeele trok de overwinning arzich toe door het beslissen- onderdeel: het rechtgericht, ÜSSINGEN - Met name de rasters van het Zierikzeese tlla Sport kwamen gisteren voor de dag tijdens het 'astoernooi in Vlissingen, dat wr de Turnschool Zeeland (rd gehouden. ;ine Tamerus won het goud ide senioren, terwijl clubgeno- Suzanne Geurts dat deed in derde divisie. Bij de jeugd in veau 7 won Esther Loeve, Meens lid van de Zierikzeese "b.Marike Padmos en Chayen- i Bakker wonnen bij respectie ve de pupillen 2 en 1. de turnsters van Turn- ol Zeeland deden van zich raken. Goud was er voor Re- cca Yuen in de talentendivi- f-die hiermee haar clubgenote J rndra van de Ven naar de twee plaats verwees. Tijdens het tuws kampioenschap was de ts'ag andersom. Ook bij de in- appers in niveau 9 was het voor Turnschool Zeeland "orde overwinning van Kaylee inse. het toernooi van gisteren don ook tal van Brabantse en "d-Hollandse gymnasten brand en Caro Schuitema won nen in twee sets (6-2 en 6-4) hun dubbelspel van Ingeborg Roks en Violette Hendriks van Halste ren. De twee vaste koppels Kim Dijkstra/Gareth Lau en Caro Schuitema/Ferry Sonnemans trokken eveneens aan het lang ste eind. „Als je met een 1-3-ach- terstand uit de enkelspelen komt, dan kun je met 4-4 best te vreden zijn" verklaarde team captain Brian Dijkstra na af loop. „De twee gemengddubbel spelen zijn zeker vandaag onze kracht gebleken." OOST-SOUBURG - De pas zestienjarige darter Michael van Ger- wen heeft het Open Paastoernooi in Oost-Souburg gewonnen. In de finale versloeg het talent uit Boxtel de Zeeuwse nummer één Henrico Traas uit Yerseke. Op weg naar de finale won Van Ger- wen onder meer van de toppers Darryl Fitton (vorig jaar halvefi- nalist van de Embassy) en Tony Eccles, de nummer twee van de World Darts Federation. Traas kwam geen zwaargewichten te gen op weg naar de eindstrijd. Pascal van Mourik en de Engels man Eccles legden beslag op de derde en vierde plek. Pieter Ot- ten uit Oostkapelle vloog er in de vierde ronde uit. Jean-Paul van Acker uit IJzendijke kwam één ronde verder. De verliezersronde werd gewonen door Izaak Post. Tweede werd Roy Methorst. Dick Beverdam en Stefaan Deprez waren hier goed voor de derde en vierde plaats. Joey Sentner haalde tijdens het Open Paastoernooi de hoogste finish. De Utrechter gooide 167. In sporthal De Belt deden 178 darters mee. foto Ruben Oreel ontspannen en in de aanleuning gaande paard. De 24-jarige ama zone uit Biervliet verkeerde met Decadent in blakende vorm. De ruin sprong de vliegende wissels met veel veer, afdruk en een mooie zelfhouding. „Toen ik De cadent op stal kreeg heb ik heel wat afgezien met hem. Deca dent was duidelijk te veel door gereden. Als ik been gaf, raakte hij totaal gestresst. Hij dreigde soms over de omheining te sprin gen. Nu klikt het veel beter tus sen ons. Decadent loopt nu heel ontspannen. Ik heb in korte tijd voldoende winstpunten gehaald voor de overstap naar nationaal ZZ-licht. Maar ik wil eerst nog wat outdoor-wedstrijden rijden. Als het buiten ook zo gaat als nu, waag ik in de loop van het seizoen de overstap." Tevreden Hoewel ze op de tweede plek ein digde, toonde Sandra van der Hoofd zich toch tevreden. „No Mercy is net terug van een bles sure. Om haar in conditie te hou den ben ik drie maanden recrea tief met haar bezig geweest. Dit was vandaag weer haar eerste wedstrijd. Ze gaf me een prima gevoel. Alleen de galopwissels werden nog te weinig beves- tigd." Nog spannender dan de ZZ-kla- se verliep de strijd in de klasse Zl. Daar eindigden de Brabant se Jennifer Reimer met Outcome en de Middelburgse Elna Ridder bos met Loelap precies gelijk met 226 punten. Ook de beslis sende onderdelen brachten geen winnaar. Het oranje erelint werd gedeeld. In balans Na een succesvolle periode op de pony's lijkt Julia Poppe ook steeds beter te worden op het paard. De achttienjarige amazo ne uit Veere, onlangs gepromo veerd naar de klasse Zl, stuurde de netjes in balans lopende Ro meo met 222 punten naar de der de plaats. „Dit had ik niet verwacht", zei ze. „Bij het los rijden liep Ro meo erg gespannen. Het ging van geen kanten. Dat speelt wel door je hoofd als je de ring in gaat, maar in de proef liet hij zich van zijn beste kant zien. In de ring moet het uiteindelijk toch gebeuren." 's-GRAVENPOLDER - Het traditionele Paastoernooi in 's-Gravenpolder is zaterdag gewonnen door het damvier- tal dat onder leiding stond van PZDB-voorzitter Aart Walraven. Het team, dat verder bestond uit Ko Louwerse, Irene Sterrenburg en Johan Tilroe, won alle wedstrijden. Het viertal van Jan van de Weteringh werd tweede. Op de derde plaats eindigde Kees Rijk met zijn team. Topscorer van het toernooi werd de Goesenaar Johan Tilroe, die al zijn partijen won. GRAVE - Het is Ruben en Annelien Boutens van Judo Ryu van Schaik voor de elfde maal dit seizoen gelukt om met z'n tweeën het podium te behalen tijdens een judo toernooi. De broer en zus gebruikten het 'Jan van de Wete ring Paastoernooi' in Grave als een laatste testcase voor de Nederlandse kampioenschappen voor semi-aspiranten (tot 15 jaar), die zaterdag in Eindhoven worden gehou den. Ruben wist zich via twee zeges verzekerd van de fina le. Hier verloor de Middelburger met een houdgreep van de Zuid-Nederlands kampioen Gerwin in 't Groen. Anne lien werd derde in de klasse tot 36 kilo. Ook clubgenoot Bouke Bongertman (-47 kg) behaalde een bronzen plak bij de aspiranten (tot 17 jaar). VLISSINGEN - De basketbalsters van BC Vlissingen had den weinig moeite met Quo Vadis. De hoofdklasser won in eigen huis met 77-44. Na 13-7 drukte de thuisploeg door naar 30-7 en leek het op een monsterscore uit te draaien. Door slordig spel van BC Vlissingen kon de ploeg uit Gemert daarna wat vaker scoren en brak de rust aan bij 37-18. In de tweede helft bleef BC Vlissingen supe rieur. Door deze overwinning verzekerde het team van coach Tom Joziasse zich drie wedstrijden voor het einde van de tweede plaats in de Hoofdklasse. Scores BC Vlissingen: Nation Doeland 19 punten, Elisa Kuipers 16 punten, Yolanda Joosse 13 punten, Romana de Ridder 11 punten, Astrid Franke 9 punten, Jessica Verhage 6 punten, Dorien de Wit te 2 punten en Marjolijn van den Bosse 1 punt. BARENDRECHT - Niels Koole is tweede geworden op de 10 kilometer lange Oude Maasloop in Barendrecht. De atleet uit Zoutelande had met zijn tijd van 32.57 een achterstand van een halve minuut op Rob van der Want (Rotterdam Atletiek). Miquel van Tongeren (Middelburg) verraste met de derde plaats. Bij de masters H55 boekte Eddy Smit uit Kerkwerve zijn 170e zege met een tijd van 38 minuten en 7 seconden. Zijn echtgenote Greetje won de wedstrijd bij de masters D55 met overmacht in 47.33. KAMPERLAND - Stefan Gideonse bewees gisteren nog steeds de snelste windsurfer in Zeeland te zijn. Op het Veerse Meer won de Walchenaar de eerste wedstrijd van de Regio cup. In de gold-categorie bleef hij Alexander Verhage uit Heinkenszand voor. Derde werd Gert-Jan Nieuwenkamp uit Middelburg. In de silver-klasse ging de zege naar Peter van Alten uit Tholen. H door Sven Bakker GOES - De tennisers van De Schelde hebben voor de tweede keer op rij met 6-0 gewonnen. Dit keer was Vogelvlucht uit Vo gelwaarde het slachtoffer van de titelkandidaat in de districts competitie. De Schelde-Vogelvlucht 6-0. De Vlissingers waren weer veel te sterk voor hun opponenten. Vori ge week was De Bongerd uit Kloetinge de klos, dit weekein de moesten de tennissers uit Vo gelwaarde er met 6-0 aan gelo ven. In twee partijen kon Vogel vlucht aardig bijblijven. Desiré de Schepper won één set tegen Ruben Hendrikse. De Vlissinger won uiteindelijk met 6-1 0-6 6-2. In de dubbel kregen Michel Kokelaar en Dimitri Kayser in de eerste set veel tegenstand van Danny Cappendijk en Desiré de Schepper, maar het verzet brak in de tweede set: 7-6 6-1. Cappendijk, de enige 3-spe- ler van Vogelvlucht, kreeg in zijn enkel een pak slaag van Jur- jen Mooibroek. Het werd twee maal 6-0. 't Halve Maantje-De Bongerd 1-5. De Bongerd toonde tegen 't Halve Maantje aan dat het nog even in de hoofdklasse wil blij ven. Het duel eindigde in een 5-1-zege voor de mannen uit Kloetinge. Sjaco Nieuwen- huyze, Erwin de Keijzer en Chris Versteeg zorgden voor de punten in het enkelspel. Marlon Wisse/Erwin Kole en Bart Dorssers/Erwin de Keijzer wa ren in het dubbelspel succesvol. Wisse en Kole hoefden niet eens in actie te komen want Marcel Schouw van 't Halve Maantje moest geblesseerd opgeven. Voor De Bongerd wacht dit weekeinde de zware confronta tie met Sjef, dat dit weekeinde met 4-2 won van Zierikzee. Die club is dit weekeinde de tegen stander van 't Halve Maantje. Twee speelsters van Morres (links) blokken een smash van een Benevia-speelster. foto Peter Nicolai van onze sportredactie door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - De voor het publiek bestemde paaseitjes gingen van hand tot hand en de paashaasjes van chocola smaak ten bij de speelsters naar het zoet van een overwinning. De volleybalsters van Morres/ Hulst trokken in de laatste wed strijd voor eigen publiek de goe de lijn door en verzekerden zich door een strakke 3-0 overwin ning tegen Benevia van een plaats in de finale om de regio beker. Daarin treft Morres/Hulst op 13 mei de tweede keus van Slied- recht Sport. Dat team werd met veel machtsvertoon kampioen van de promotieklasse. Slied- recht Sport 2 bleef in 22 wed strijden ongeslagen en totaliseer de maar liefst 102 van de in to taal honderdtien te verdienen punten. Morres won het bekerduel tegen Benevia overtuigend, hoewel in de slotfase van de derde set alle registers moesten worden open getrokken. Nadat met 25-10 en 25-20 was gewonnen, haalde de jonge Hulster formatie gesteund door het publiek in de derde set een 24-20-achterstand op. Inge Dhaens, die als spelverdeelster in de basis begon en haar ver trek bij Morres heeft aangekon digd, zette de Zeeuws-Vlamin gen in de slotfase op het juiste spoor. Twee door Benevia fel be streden punten waren een wel kom steuntje in de rug. Guido de Beule leek met het in brengen van Dhaens een geluk kige hand te hebben, maar zei nooit aan verlies te hebben ge dacht. De trainer, die binnen de club als de reddende engel wordt beschouwd, prees de men tale weerbaarheid van zijn team. „Deze ploeg beschikt over heel veel veerkracht", zei hij. „Op het moment dat Inge Dhaens mag serveren, weet je dat er een gevaarlijke service komt. En Kim Aarssen, die na haar komt, heeft een nog moeilij ker opslag. Bovendien ging Be nevia geforceerd spelen." Slinken De bezoekers maakten daardoor fouten en zagen de voorsprong snel slinken. Benevia, dat in de eerste set tegen een vlot en soe pel spelende thuisploeg alle hoe ken van de zaal zag, slaagde er in de slotfase niet langer in om het Hulster blok te verschalken en kwam niet aan scoren toe. „We hadden in het begin van de derde set een zwevend blok", vond De Beule. „Dan ben je ach terin ook kansloos. Dat heeft te maken met scherpte. We hebben dat goed terug op gepakt." Morres bevestigde in de halve fi nale in tegenstelling tot de be zoekers in de loop van de compe titie te zijn gegroeid. Waar Bene via een vrije val maakte en van de tweede plaats aan kop van de ranglijst uiteindelijk tot nacom- petitie om lijfsbehoud is veroor deeld, werkten de Zeeuwen na de winterstop aan een indruk wekkende opmars. De jonge Els Freijser excelleerde tegen Bene via in verdedigend opzicht. Su zanne de Gucht was bij vlagen weer niet te stuiten en Kim Aars sen was met slim bekeken plaatsballen trefzeker. De enige tegenvaller was het wegvallen van Leonie de Mun ter. Zij viel in het begin van de tweede set na een duel aan het net met een enkelblessure uit. CLINGE - Voor het vierde op eenvolgende jaar hield Judovere niging Clinge zaterdag het Paas toernooi voor leden en andere clubs. Behalve de vijf Zeeuws-Vlaam- se sportscholen deden ook de Ju doclub uit het Belgische Kemze- ke en Capital Sports uit Goes mee. In het toernooi kwamen een kleine honderdveertig judo ka's in actie. De judoka's werden niet op ge wicht en leeftijd ingedeeld, maar op sterkte. Zo kwam de zestienjarige Nikki Meel (Capi tal Sports) in een poule van jon gens in de leeftijd tot 20 jaar te recht. De Goese, die normaal in de klasse tot 70 kilo bij de da mes judoot, wist toch nog knap beslag op het brons te leggen. Clinic In Axel gaf wereldkampioene Edith Bosch gisteren een twee uur durende judoclinic. Bosch genoot zichtbaar van het werken met jeugd, nam alle tijd om handtekeningen uit te delen en gaf later aan een groep vol wassen judoka's details aan, die in een lijf-aan-lijf-gevecht be slissend kunnen zijn. Edith Bosch, die inmiddels zes internationale A-toernooien op haar naam heeft geschreven, liet met boeiende trainingsvormen in een vereenvoudigde vorm een kleine tachtig jeugdige judoka's spelenderwijs vooral plezier aan de sport beleven. HELMOND - De Vlissingse jiujitsuka Shemara Salawane heeft het toernooi om de Van Rijtcup in Helmond gewonnen. Via het evenement kon de Zeeuwse zich kwalificeren voor de wereldkampioenschappen in Rotterdam. Salawane ziet ech ter af van deelname. Volgend jaar hoopt ze wel mee te doen in Taiwan. In Helmond won de Vlissingse, die uitkomt voor sportschool Smid, vier partijen op punten,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29