feir A Jfaf PROVINCIALE ZEEUWSE Top over NedCar levert niks op fis COURAN PZC Israël reageert meteen op aanslag Britse koningin gaat op Windsor wonen balkenende vraagt Mitsubishi-topman Masuko concrete plannen Plan speciale artsenposten voor ouderen 18 ||llllllllllll||llllllllllll|| Paasvuur brandt op Noord-Beveland Voorlopig nog jaarlijkse APK Spanning tussen fabrikant en arts Duikster in nood Winnend debuut Paul Telussa ^?kpn sluifje aan. Perioden met zon en vrijwel overal nloeCienSDel droog. Matige west-tot zuidwesten- Bk K cJ K wind.Maxima van 12 tot 14 graden. J mr jm k 23 BWMBBÉ internet: www.pzc.nl r^—iHllll>lim(IIIWWIWIIllHllllimillill mm rnrnrrr^}X7XMi^^^^-MM^^rur^^^vKm-wMkM»mamamtmiama^imm^m van onze redactie binnenland DEN HAAG - Het gesprek lussen premier Balkenende en topman Masuko van Mitsubishi Motors Corpora- lion over de toekomst van NedCar heeft gisteren wei nig opgeleverd. Mitsubishi biedt de noodlijdende auto- fabriek in het Limburgse Bom geen nieuwe opdrach- len aan. Bij NedCar dreigen duizend ba ren te verdwijnen doordat DaimlerChrysler er de produc tie van de Smart Forfour staakt. Deautofabriek maakt straks al leen nog de Mitsubishi Colt. Volgens de Rijksvoorlichtings dienst heeft. Masuko tegen Bal kenende gezegd dat hij in Euro pa Mitsubishi's wil blijven ma ken. NedCar is nu de enige Euro pese fabriek waar het Japanse automerk van de band rolt. „Ma suko verzekerde, met behulp van de NedCar-medewerkers en alle andere betrokkenen, te wil len bewijzen dat kwalitatief hoogwaardige, concurrerende en kosteneffectieve productie mogelijk is en blijft in Neder land." De Mitsubishi-topman zou uitzien naar een opvolger voor de Colt, waarvan de pro ductie in 2010 stopt. Dit biedt echter geen soelaas voor de dui zend werknemers die nu ontslag boven het hoofd hangt. Zij ver liezen hun banen vanwege het wegvallen van de productie van de Smart. DEN HAAG - In de loop van dit jaar moet er een landelijk net werk van medische praktijken voor ouderen en chronisch zie ken komen. De praktijken worden gerund door verpleeghuisartsen, prak tijkverpleegkundigen en -assis tenten. De plannen voor dergelij ke praktijken zijn afkomstig van verpleeghuisartsen van het VU Medisch Centrum in Amster dam. Voor de financiering zijn aj nog in gesprek met de ziekte kostenverzekeraars. Volgens de artsen is het concept van een ver pleeghuis een achterhaald ver schijnsel. Steeds meer ouderen willen langer thuis blijven wo nen. Daarnaast houdt ook het aantal verpleeghuisbedden geen gelijke tred met het aantal oude ren en chronisch zieken. Dat be tekent dat op termijn een toene mend aantal patiënten buiten verpleeghuizen verblijft. De me dische praktijken moeten een plek krijgen in gezondheidscen tra en in praktijken waarin Eeerdere medische disciplines samenwerken. GPD Aan het anderhalf uur durende gesprek namen ook staatssecre taris Van Gennip (Economische Zaken) en enkele stafleden van NedCar deel. Balkenende en Van Gennip drongen er in een 'open en constructief' gesprek bij Masuko op aan snel met con crete toekomstplannen voor NedCar te komen. Bijvoorbeeld door er andere auto-produce- door Ad Bloemendaal TEL AVIV - Israël heeft met een luchtaanval op een metaalwerk- plaats in Gaza Stad afgelopen nacht meteen gereageerd op de Palestijnse zelfmoordaanslag in Tel Aviv, waarbij gistermiddag negen mensen werden gedood. rende bedrijven bij te zoeken. Ze vroegen begrip voor de Ned- Car-werknemers, die al heel lang onzeker zijn over hun toe komst. Hulp De premier verklaarde gisteren dat de overheid alles wil doen wat mogelijk is om NedCar over eind te houden. De Europese Volgens de Palestijnse autoritei ten vielen er bij de Israëlische aanval geen slachtoffers. In de werkplaats zouden raketten en andere wapens worden ge maakt. Volgens regeringswoordvoerder Gissin is de nieuwe, door Ha rnas gedomineerde, Palestijnse Commissie verbiedt overheids steun aan bedrijven. Wel kan ge dacht worden aan financiële hulp bij het (tijdelijk) onder brengen van overtollig perso neel bij andere bedrijven. Voor het Nedcar-personeel is de toezegging dat Mitsubishi ook na 2010 auto's in Europa wil blijven produceren, een kleine opsteker. Vakbondsbestuurder regering verantwoordelijk voor de aanslag in Tel Aviv. De dader was gestuurd door de Islamiti sche Jihad, die de laatste zes zelfmoordaanslagen in Israël heeft uitgevoerd. Hij is geïdenti ficeerd als Sami Salim Moham med Hammed, afkomstig uit een dorp op de Westelijke Jordaan- Bert Keulen van De Unie over legt vanmorgen samen met ande re vertegenwoordigers van Ned- car met Masuko. Hij hoopt dat er concrete toezeg gingen volgen. „Dat Mitsubishi de Europese productie in Born wil laten plaatsvinden, bijvoor beeld", zegt hij. „Wij weten nu nog steeds niet wat de plannen voor deze fabriek zijn. Masuko oever. Volgens ooggetuigen stap te Hammed gistermiddag uit een bestelbus in Neveh Sha' anan, een oude wijk in het cen trum van Tel Aviv. Met een zwa re tas aan de hand begaf hij zich naar snackbar Rosh Ha'Ir, waar hij werd tegengehouden door een bewaker. Toen deze de tas blijft herhalen dat een herstruc turering noodzakelijk is. Wij hebben echter voldoende pro ductie nodig om het hier draaiende te houden, desnoods met behulp van andere inves teerders." Of er stakingen volgen als het ge sprek onbevredigend verloopt, kan Keulen nog niet zeggen. GPD wilde doorboeken activeerde de jongen de ontsteking van de bom. De aanslag van gisteren was de eerste sinds het aantreden van de nieuwe Palestijnse regering, die wordt gedomineerd door de islamitische verzetsbeweging Harnas. GPD door Thomas Verfuss LONDEN - De Britse koningin Elizabeth II verplaatst haar hoofdverblijf van Buckingham Palace in Londen naar Windsor Castle op het platteland. Dit meldde de Britse krant The Times zaterdag. De koningin die komende week tachtig wordt, wil het wat rustiger aan gaan doen. Haar zoon, kroonprins Charles, zal meer officiële ver plichtingen van haar overne men. De Queen blijft de traditie trouw om elke dinsdag in Buckingham Palace een kopje thee te drinken met de premier. Maar zij zal het grootste gedeel te van de week op Windsor Cast le doorbrengen, dat tot nu voor namelijk diende als weekendver blijf. Elizabeth woonde de eerste ja ren van haar leven met haar ouders in een gewoon huis in Londen. Toen in 1937 koning Edward VIII opstapte, werd Eli zabeths vader koning. Toen het toenmalige prinsesje werd ver teld dat zij naar Buckingham Palace zou verhuizen, vroeg de 11-jarige Elizabeth: „Wat? Je be doelt voor altijd?", zo weet The Times te melden. Buckingham Palace blijft het symbolische hoofdkwartier van de monarchie omdat leden van de koninklijke familie het als hun hoofdkantoor beschouwen, aldus The Times. De koningin heeft vorig jaar al haar officiële verplichtingen te ruggebracht tot 378. In 1996 wa ren er nog 509 royal events met de Queen. ANP pagina 2 Elizabeth niet geliefd (Advertentie) sviióssHSSSSBO11 het alfabet van Zeeland WISSENKERKE - Een paar honderd mensen kwamen zondagavond naar de Zuiddijk, in het buitengebied tussen Wissenkerke en Colijnsplaat, naar het paasvuur. Dat paasvuur is een oude ge woonte van christenen om de opstan ding van Jezus te vieren. In Noord-Beve land werd het vuur voor de tweede keer ontstoken, en dat ging een stuk beter dan vorig jaar, toen het regende. Nu stond de berg (snoei)hout binnen de kortste keren in lichterlaaie. Het is de bedoeling dat het paasvuur een echte Noord-Bevelandse traditie wordt. De Zeeuwse recreatieondernemers wa ren zeer tevreden over de toeloop van toeristen tijdens de paasdagen. „De toe ristische sector is wat optimistischer dan vorig jaar", zei M. Tempelman van het Bureau voor Toerisme Zeeland. „De economie trekt weer aan en de mensen geven meer uit." Volgens Tempelman zaten de hotels, campings en vakantie parken goed vol. Dat was ook het lande lijke beeld. Zo'n 900.000 buitenlandse toeristen kwamen naar Nederland, 50.000 meer dan vorig jaar. Ongeveer 400.000 Nederlanders gingen in eigen land op vakantie. foto Dirk-Jan Gjeltema pagina 11 paasdrukte Een tweejaarlijkse Algemene Periodieke Keuring voor de auto is nog lang geen uitgemaakte zaak. Minister Peijs van Verkeer wil eerst een Europees onderzoek naar de verkeersveiligheid afwachten vóór ze de jaarlijkse keuring afschaft. Wordt een medicijn alleen vanwege de werkzaamheid voorgeschreven of zit er ook een commercieel tintje aan? Zolang er onvoldoende neutrale onderzoeksbud getten zijn, blijft samenwerking met de indus trie nodig, zegt de Goese cardioloog Anho Liem. Een duikster is bij Scharen- dijke onder water buiten bewustzijn geraakt. Na te zijn gereanimeerd werd ze per helikopter naar het zieken- C huis vervoerd. Paul Telussa heeft zijn eer ste wedstrijd als hoofdver antwoordelijke bij voetbal club Hoek met een 7-2-ze ge afgesloten. Telussa volg de vorige week de ontsla gen Eddy Mestdagh op bij de laaggeklas seerde hoofd- klasser. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Gezondheid: 7; Radio en Televisie: 8; Zeeland: 11, 13 en 15; Buitengebied: 17, 18, 19 en 20; Sport: 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 en 32. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1