Duitsers komen weer naar regio CF Paashaas helpt eieren rapen Opruimers vinden minder zwerfvuil bij deltawateren 15 drukke paasdagen voor toeristische sector Boetes voor illegaal kamperen Kajuitjacht loopt aan de grond Brand in brasserie Port Zélande Winkelinbraak Middelburg Amerikaan krijgt rijverbod Geen maatregel tegen eenden op rondweg Indië-strijders herdacht Redactie: www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. dinsdag 18 april 2006 Trammelant in Goes editie Walcheren door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De Duitse gas ten weten ons gelukkig weer te vinden, constateert C. Schön knecht van de WV Walcheren en Noord-Beveland na een goed weekeinde. De afgelopen jaren nam het aan- toeristen uit Duitsland af. Vooral de verslechterde econo mie in Duitsland was daar de oorzaak van. „De laatste tijd kwam nog maar de helft van al le gasten die we aan onze balies hielpen, uit Duitsland. Maar dit weekeinde was zeventig procent Duits. Ik ben echt heel blij dat ze er weer zijn." Volgens Schönknecht hebben de ondernemers in de toeristische sector op Walcheren een goede Pasen achter de rug. „Zo'n tach tig procent van de accommoda ties was bezet. Vorig jaar was dat zestig procent. Natuurlijk wisten we dat het dit jaar beter zou gaan. Vorig jaar viel Pasen vroeg in het jaar. Het was toen ook nog heel koud. Deze keer valt Pasen laat en daardoor zijn veel accommodaties al van te vo ren besproken. We konden daar om goed inschatten wat de boe kingsgraad zou zijn." Hoewel het vooral zaterdag en zondag bij vlagen behoorlijk fris was, waren de buitenactivi- teitenhet meest in trek. „Fiets tochten sprongen er echt uit" zegt Schönknecht. „We kregen heel veel vragen over het nieu we fietsknooppuntensysteem. Mensen hebben de knooppunt borden al op verschillende plek ken zien staan. Helaas konden we ze daarbij nog niet helpen. Het knooppuntensysteem wordt momenteel getest en pas op 15 mei in gebruik geno men." Ook de attractieparken deden goede zaken. Miniatuur Walche ren in Middelburg trok maar liefst het dubbele aantal bezoe kers per dag (700) tep opzichte van vorig jaar. „Maar toen re gende het", relativeert Tamara Jacobs de cijfers. Attractiepark Het Arsenaal in Vlissingen ont ving, net als vorig jaar, onge veer duizend bezoekers per dag. Het pas geopende indoor-speel- circus Bambini in Vlissingen, die dezelfde eigenaar heeft als Miniatuur en Het Arsenaal, tel de het weekeinde in totaal twee duizend bezoekers. „Daar zijn we erg blij mee", zegt Jacobs. Tweede paasdag was wel duide lijk de rustigste dag bij Bambi ni. De teller stond 's middags op vijfhonderd. Volgens Jacobs kwam dat door het lekkere weer. De strandpaviljoens draai de gisteren dan ook een topdag. „Het is hartstikke druk", roept een medewerkster van paviljoen De Branding in Zoutelande door de telefoon. Ze komt met moeite boven het geluid van de bezoekers uit. „Ik heb eigenlijk ook geen tijd om iets te vertel len." MIDDELBURG - Twaalf Duitsers, vijf Fransen en vijf Ne derlanders zijn in de nacht van zaterdag op zondag be keurd voor illegaal kamperen. Zij stonden met hun cam pers op plaatsen waar dat niet is toegestaan. Voor de con trole op illegaal kamperen werkte de politie Zeeland sa men met de gemeente Veere, cle gemeente Schouwen-Dui- veland en Staatsbosbeheer. De bekeuringen zijn onder meer uitgeschreven in Veere, Westkapelle, Scharendijke en Burgh-Haamstede. WALSOORDEN - Het kajuitjacht Triplo is gisteren tus sen Walsoorden en Paal bij boei 61 bij half tij aan de grond gelopen. Het bootje met vader en zoon aan boord was op weg van Antwerpen naar Terneuzen toen het bij Walsoorden werd verrast door half tij. De Triplo lag op de zijkant tegen de keien met een gat aan bakboordzijde. De Triplo is door een sleepboot van berger Multraship vlotgetrokken en naar de jachthaven in Terneuzen ge sleept. OUDDORP - De politie onderzoekt cle oorzaak van een brand die in de nacht van vrijdag op zaterdag ontstond in Brasserie Petit Paris aan de ingang van Port Zélande. Even na één uur ontdekte de bewakingsdienst van het va kantiepark aan de Brouwersdam dat er brand was uitge broken. Het vuur greep snel om zich heen. Op dat mo ment was niemand meer in het etablissement aanwezig. De brandweerkorpsen van Ouddorp en Goedereede en een hoogwerker uit Spijkenisse werden ingezet bij de bluswerkzaamheden. Het pand heeft grote schade opgelo pen. MIDDELBURG - Sieraden en gsm's zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gestolen bij een winkelinbraak in de Langeviele in Middelburg. De inbraak gebeurde tussen middernacht en half vijf. De deur van de winkel werd geforceerd. De waarde van de gestolen spullen is onbe kend. MIDDELBURG - Eeri 36-jarige automobilist uit Amerika is zaterdagochtend om kwart over vier op de A58 in Middelburg betrapt op rijden onder invloed. Hij kreeg een rijverbod van zes uur en moest een boete van 385 euro betalen. zeeuwse almanak Goed afgelopen Berichten over ongevallen en ander onheil bereiken de re dactie van deze courant meestal via de politie. Zo ook het bericht van de onfortuin lijke vijftienjarige jongeman die paaszaterdag in een boom gaard onder een kantelende machine terecht was geko men. Over het lot van de jongen kon de politie niet meer ver tellen dan dat hij 'met onbe kende verwondingen' naar het ziekenhuis van Goes was gebracht. En daar blijft het dan meestal bij wat de be richtgeving betreft. Deze keer echter stuurde de onfortuinlijke jongeman, Ro- bert-Jan geheten, een gerust stellend briefje per e-mail naar de krant: „Hallo, ik ben de jongen die onder de machi ne terecht is gekomen zater dagochtend in de boomgaard. Ik ben er'eigenlijk tussen ge komen. Het gaat nu allemaal weer goed met mij, alleen wel spierpijn en moet zwaardere pijnstillers slikken. Groeten, Robert-Jan. DOMBURG - Gewoon thuis in de tuin tussen de plantjes, bij opa en oma in de woonkamer, bij een buurthuis of in een park. Op tal van plaatsen konden kinderen tijdens de paasdagen eieren zoeken. Bij vakantiepark Hof Domburg kwamen giste ren honderden kinderen met hun ouders bijeen voor de jaarlijkse paaseieren-zoek- tocht. De paashaas had er in de duinen wel 1500 verstopt. Zowel kinderen uit het dorp als van het vakantiepark probeerden alle eieren te vinden. Zij werden daarbij geholpen door een muziekband en enkele paashazen, die natuurlijk een voorraadje eieren op zak hadden. In de Middelburgse wijk Dauwendaele kon in de omgeving van buurthuis 't Meandertje gezocht worden naar eieren. De paashaas had daar 250 geverfde eieren verstopt. Zestig kinderen deden mee. „We groeien", stelde R. Dreessens van 't Meandertje vast. „Vorig jaar deden er veertig kinderen mee." Bij Miniatuur Walcheren werd eveneens goed gezocht. Hoeveel kinderen hebben mee gedaan, kon woordvoerster T. Jacobs niet zeggen. „Maar we hadden op beide da gen zevenhonderd bezoekers. Vorig jaar was dat maar de helft." foto Ruben Oreel KOUDEKERKE - Als aan het eind van dit jaar blijkt dat er nog steeds veel eenden worden doodgereden op de rondweg bij Koudekerke, neemt de provin cie maatregelen om dat te voor komen. Dit jaar wordt er nog niets ge- om eenden en andere vo gels extra te beschermen, zegt gedeputeerde T. Poppelaars van verkeer. In de afgelopen maan den is er volgens hem geen enke le melding geweest van aangere- jden dieren bij de rondweg tus sen Koudekerke en Vlissingen. „Dus is er voor ons nu geen aan leiding om maatregelen te ne men." Vorig jaar mei voerden twee verontruste gebruikers van de weg actie. Ze plaatsten bor den om automobilsiten te waar- ^schuwen voor overstekende vo- i. De twee vertelden toen dat ze in het broedseizoen elke week tien tot twintig dieren von den. De rondweg is nu ruim een jaar open. Omdat er later in het jaar geen dode dieren meer zijn gevonden, denkt Poppelaars dat het een tijdje heeft geduurd voordat ook de vogels in de ga ten hadden dat er een weg ligt. door Rinus Antonisse GOES - De vervuiling van de Nederlandse kust is afgelopen jaar toegenomen. In de Zeeuwse deltawateren echter, is minder vuil aangetroffen. Dit blijkt uit het zogeheten Coastwatch-onderzoek 2005 van stichting De Noordzee. In het kader hiervan struinden scholieren en andere vrijwilli gers ruim 83 kilometer strand af. Ze vonden meer vuil dan ooit in de afgelopen tien jaar, liet stich ting De Noordzee gisteren we ten. Gemiddeld werden per 500 meter strand 239 stuks afval ge vonden. Langs de Noordzeekust kwam dat op 268 stuks en in de Zeeuwse deltawateren slechts 57 stuks. In 2004 is 5,5 kilometer Zeeuw se kust onderzocht en toen wer den gemiddeld 67 stuks zwerf vuil per 500 meter kust gevon den. Vorig jaar werd aan de ac tie Coastwatch deelgenomen door drie Zeeuwse groepen. Het Buys Ballotcollege en de Frans Naerebout-scoutinggroep deden dat in de Oosterschelde, het Groen College in de Westerschel- de bij Borssele. Volgens stichting De Noordzee wijzen de onderzoeksgegevens van afgelopen jaren uit dat de vervuiling langs de zeearmen doorgaans minder ernstig uit pakt dan langs de stranden, di rect grenzend aan de Noordzee. Dat kan een verklaring zijn voor de 'schonere' Zeeuwse kust stroken. Overigens is de stichting wel ver baasd over de toename van het zwerfvuil. „Sinds 2004 gelden nieuwe regels voor schepen om in de havens afval af te leveren. Dan is het vreemd dat daarvan geen positief resultaat te zien is", aldus woordvoerder E. van Well. Hij pleit voor een andere beta lingsregeling voor afgifte van vuil in de havens, om zodoende de drempel voor aflevering van afval te verlagen. Het aantal schepen dat afval af geeft in de havens is wel toege nomen, maar de gemiddelde hoe veelheid afval die wordt afgege ven is verminderd. Slechts een kwart van de schepen geeft af val in de havens af, de rest kie pert het overboord. Uit de herkomst van het door de Coastwatch-deelnemers verza melde afval blijkt dat het mees te aangespoeld is uit zee, dat wil zeggen afkomstig is van scheep vaart en visserij (42 procent). Tot recreatie en toerisme is 21 procent te herleiden en 1 pro cent is op het land gedeponeerd. De herkomst van 36 procent van het zwerfvuil is niet duidelijk vast te stellen. TERNEUZEN - Oud-strijders, familieleden, scholieren van De Rede en Stichting Oost-Indië Monument Zeeuwsch-Vlaande ren herdachten zaterdagmorgen bij het Indiëmonument in Ter neuzen de 35 Zeeuws-Vlamin gen die sneuvelden in Oost-In dië en Nieuw-Guinea, tussen 1945 en 1962. Voor het monu ment, dat een verdedigingswerk van gevlochten bamboe voor stelt en veiligheid, bescherming en geborgenheid symboliseert, werden acht blauwkleurige hor tensia's geplaatst. De potten re fereren aan de acht voormalige Zeeuws1 Vlaamse gemeenten waaruit de gevallen strijders af komstig waren. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11