Sluiskil wil studie stofoverlast sÊl PZC PZC Bestuur waterschap steeds zakelijker BeeLdbeLleri. Nu met gratis Samsung Z320L 15 Open Basis niet in peuterwerk Hulst Wethouder ondersteunt verzoek van dorpsraad aan provincie 'roef met ïuisverbod bij ïuiselijk geweld Nieuwe folder van Staatsbosbeheer Discussie over grootte van sporthal Medeplichtige bij geweld bestraft CDA laakt gemeentelijke bijdrage voor terrassen Jj^kpn sluit je aan Landschapsplan Westdorpe Paaswake ^jjnnrHarold de Puysseleijr iUIiST - Het openbaar onder- [jjs werkt niet mee aan de ge- amenlijke uitvoering van het euterspeelzaalwerk in de jtuwe stichting die daarvoor ide gemeente Hulst in het le en wordt geroepen. Wethouder van Driessche maakte dat onderdag bekend tijdens de zaterdag 15 april 2006 vergadering van de gemeente raad. Voorzitter Erwin Lindenhovius van peuterspeelzaal Dreumes- land in Kloosterzande is hier over ontstemd. Lindenhovius zat tijdens de raadsbijeenkomst op de publieke tribune en zegt dat de mededeling van de wet houder voor hem uit de lucht kwam vallen. Lindenhovius: „Tot mijn grote verbijstering hoorde ik dat Open Basis er niet meer bij is. In februari zijn we nog geïnformeerd dat het peuter- speelzaalwerk naar de drie be sturen in het basisonderwijs zou gaan. Daarmee zijn wij akkoord gegaan. Open Basis hoort erbij. Daarom roep ik de drie school besturen op om met elkaar om de tafel te gaan zitten." Ook voor de gemeentê was het volgens de wethouder een ver rassing dat Open Basis afhaakte bij de vorming van de nieuwe stichting voor het peuterspeel- zaalwerk. „De drie schoolbestu ren hadden een meningsverschil over de uitvoering van de admi nistratieve werkzaamheden. Wij betreuren dat ten zeerste", al dus Van Driessche. De oproep van Lindenhovius maakt vol gens de wethouder weinig kans van slagen. Negatieve gevolgen voor de peuters in de gemeente heeft het volgens Van Driessche niet. De gemeenteraad adviseer de overigens positief over de nieuwe structuur voor de peuter speelzalen. fatrWout Bareman SLUISKIL - De bewoners van ianaaldorp Sluiskil maken zich ior°en over de stof- en geluidso- [erlast. Ze worden er sinds jaar in dag mee geconfronteerd en irillcu nu eindelijk wel eens de terkomst weten. Daarom dringt le dorpsraad nu aan op een on- 'lerzoek. De gemeente wil daar- ito meewerken. Joorzitter A. de Bruijne: „Dooi en misverstand is de indruk ge rekt, dat wij ons enkel zorgen naken over de huidige activitei- van Heros. Maar het gaat verder dan alleen dat be- jrijf. De afgelopen weken was ie stofconcentratie in de lucht rele malen hoger dan de normen Ée daarvoor gelden. Maar dan noet je toch ook naar heel veel andere bedrijven kijken, vooral over de grens, in de Gentse Ka naalzone." het verleden drong De Bruij- (als raadslid in Terneuzen) re gelmatig aan op meer informa tie over de luchtverontreiniging in de Kanaalzone. „Maar dan iverd ik telkens afgescheept met le mededeling dat dat geen zaak voor de gemeente was, naar voor de provincie. Nou, Jan moeten we nu maar bij 'Mid- ielburg' te rade gaan." De Jpraad neemt binnenkort intact op met milieuwethou- .der J. van Schaik van Terneu- met de vraag het verzoek aan de provincie te ondefsteu- De Bruijne: „liet moet voor le provincie mogelijk zijn de ge gevens voor Sluiskil en omge ving uit te splitsen. Er staan hei en der vérspreid in de Kanaalzo ne tal van meetpunten." VLISSINGEN - De gemeente gissingen wil meedoen aan een experiment voor het instellen van een huisverbod bij huiselijk geweld. Door een huisverbod aan plegers van huiselijk ge weld op te leggen, kan ingegre pen worden. Het landelijk expertisecentrum voorde aanpak van huiselijk ge weld Trans Act, heeft gemeenten igd zich aan te melden voor de proef. Binnenkort gaat het wetsvoorstel 'huisverbod bij huiselijk geweld' naar de Twee- Kamer. Het expertisecen trum wil vooruitlopend daarop, ervaring opdoen om te zien waar de gemeenten juridisch en organisatorisch op stuiten. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Wethouder Van Schaik onder schrijft dat. Hij zou het een goe de zaak vinden als de situatie in Sluiskil in beeld wordt ge bracht. „Ik woon zelf in de buurt van Heros en ik tref m'n auto ook regelmatig onder het stof aan. Dan gaat het om grove stofdeeltjes; fijn stof is minder zichtbaar en veel gevaarlijker." Hij zal een verzoek aan de pro vincie ondersteunen. Nadat de actiegroep Houd Woomongeving Koegorpsolder Leefbaar eind maart al besloot geen bezwaar te maken tegen de komst van een biomassacentrale en een biodieselfabriek bij He ros, gaat nu ook de dorpsraad akkoord met de bouw. De raad gaat ervan uit dat de huidige strenge regelgeving voldoende garanties biedt dat Sluiskil van overlast gevrijwaard zal blijven. Maar de ontwikkelingen wor den wel kritisch gevolgd. De Bruijne en de zijnen hebben de Sluiskillenaren inmiddels opge roepen de open dag, die Heros houdt op zaterdag 17 juni, te be zoeken. De Bruijne: „Óp ons ver zoek is Heros dan in vol bedrijf, zodat de mensen met eigen ogen én neus kunnen vaststellen hoe men er te werk gaat." Theo Wemaer en Jacques Steijaert werkten de laatste jaren veel samen bij het waterschap. door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - Tot zeven jaar geleden kenden ze elkaar nauwelijks. Akkerbou wer Jacques Steijaert (62) uit Graauw en horeca-ondernemer Theo Wemaer (58) uit Sluis: samen goed voor 55 jaar als waterschapsbestuurder, waarvan 45 jaar in het dagelijks bestuur. Wemaer trad in 1978 aan als hoofdinge land in Het Vrije van Sluis, Steijaert kwam een jaar later in de algemene ver gadering van hel Hulster Ambacht. Bei de waterschappen fuseerden per 1 ja nuari 1999 met de Drie Ambachten uit Terneuzen tot hét Waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Wemaer werd in 1981 al gezworene, Steijaert schoof in '87 aan de tafel van het dagelijks be stuur. De laatste zeven jaar werkten ze als collega's nauw samen. Allebei hadden ze portefeuille waterbe heer: Steijaert beheerde de kwantiteit, Wemaer de kwaliteit. Ze waren ook thuis in eikaars portefeuilles, wat goed uitkwam toen ze beiden met persoonlij ke tegenslag kampten. Wemaer ontferm de zich over Steijaerts portefeuille toen die door ziekte was geveld en Steijaert nam Wemaers taken even over toen diens zoon verongelukte. Ze droomden allebei als jochies al van een carrière als waterschapsbestuurder. Wemaer: „Het waterschap is mij met de paplepel ingegoten. Mijn vader zat in het algemeen bestuur en ik zag hem vaak met grote witte enveloppen naai de vergadering gaan. Op de een of ande re manier sprak het me aan." Steijaert herkent zich in het verhaal. „Ik zag ooit de leden van het dagelijks bestuur eens voorbijkomen in een busje. Daar zou ik ooit wel eens in willen zitten, dacht ik toen." De droom kwam voor allebei uit. Hoe wel het niet makkelijk was om tot het selecte bestuursclubje door te dringen. „De dienst werd daar toch door een paar boeren uitgemaakt", constateert Wemaer. Ook tegenwoordig wordt het waterschap nog vaak gezien als een club waar de boeren hun belangen vei ligstellen. Steijaert denkt dat mensen zich eerder verdiepen in gemeentelijke aangelegenheden dan in het water schap. Het schap moet zich, vindt ook Wemaer, duidelijker profileren. Met de invoering van de nieuwe Waterschaps wet in 2008 is er echter een kentering te verwachten, denken de oud-gezwore nen. Het personenstelsel vervalt, kandi daten behoren in het vervolg tot een par tij of belangengroep. Burgers krijgen meer te zeggen en daarmee moet de be langstelling aantrekken. Bourgondisch Terugkijkend op hun jaren in het water schap, blijft de film stilstaan bij de tijd van de clrie waterschappen in Zeeuws-Vlaanderen. Steijaert mijmert over de mooie periode die hij beleefd heeft bij het Hulster Ambacht, 'het Bourgondische waterschap'. Een water schap met - op z'n tijd - een natje en een droogje. „Het gaat nu allemaal veel zakelijker. Ik wil niet zeggen dat het slechter is, maar het is anders. Het Huls ter Ambacht was een waterschap met foto Wim Kooyman tradities. Zo dronken de leden van het dagelijks bestuur na hun installatie uit de hensbeker, die gevuld was met witte of rode wijn." Bij Het Vrije van Sluis ging het er min der uitbundig aan toe, stelt Wemaer. „Waar Het Hulster Ambacht Bourgon disch was en de Drie Ambachten heel sober, zaten wij ertussenin." Wemaer en Steijaert zijn het er over eens dat de oude schappen niet zelfstandig hadden kunnen blijven bestaan, al is het maar omdat de kosten de pan uit rezen. Ook het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen kan op lange of kortere termijn wel eens geschiedenis zijn. En dan is het de vraag of een Zeeuws waterschap een lang leven is beschoren. Misschien ont staat er wel een waterschap bestaande uit Zeeland met gebieden uit West-Bra bant en Zuid-Holland. Het heeft vol gens Wemaer ook geen zin om - de lan delijke ontwikkelingen in ogenschouw nemend - een 'Calimero-waterschap' te blijven. Steijaert is het daar mee eens. maar waarschuwt voor teveel stappen ineens. „Grootschalig is niet altijd be ter. Natuurlijk dalen de lasten, maar of dat onder alle omstandigheden de prijs waard is, waag ik te betwijfelen." NIEUW NAMEN - De Hulster burgemeester J.F. Mulder heeft in de Meester van der Heijdengroeve in Nieuw Na men de nieuwe activiteitenfolder van Staatsbosbeheer in ontvangst genomen. In de brochure is meer plaats ge maakt voor excursies op het gebied van natuur en archeo logie. De plaats van de overhandiging was niet toevallig gekozen. De groeve is na de voorjaarsschoonmaak op zijn mooist. Behalve veel bijzondere schelpen en fossielen zijn ook veel bijzondere archeologische vondsten gedaan in de groeve. Ook raakt de groeve steeds meer in trek bij insec tenliefhebbers Met de nieuwe folder hoopt Staatsbosbeheer meer aan dacht te krijgen voor de hoeve, maar ook voor de andere Zeeuws-Vlaamse bezienswaardigheden en activiteiten. De brochure staat vol met excursies van de verschillende werkgroepen van onder andere natuurbeschermingsvere nigingen 't Duumpje en De Steltkluut, de Vogelbescher ming en Staatsbosbeheer zelf. De activiteiten zijn gerang schikt per maand. De folder is onder andere te verkrijgen bij het VVV, de bezoekerscentra in Zeeuws-Vlaanderen (De Baeckermat in Westdorpe, Saeftinghe in Emmadorp, 't Zwin in Retranchement en de watertoren in Axel). HULST - De nieuwe sporthal bij gemeenschapscentrum Den Dullaert kost zeker niet meer dan 850.000 euro en is mogelijk in oktober al in gebruik te nemen. Wethouder A. Maas zei dat donderdagavond tijdens de vergadering waarin de gemeenteraad advies uitbracht over het voor stel van het college van B en W om te kiezen voor de bouw van een grotere nieuwe sporthal aan de Sportlaan bij Den Dullaert. Met uitzondering van de fractie van Groot Hontenisse, kon cle hele raad zich hierin vinden. Het definitieve raadsbesluit wordt volgende week donder dag genomen. Volgens burgemeester Mulder waren er zo veel verschillende interpretaties over de afmetingen waar aan de nieuwe sporthal minimaal moet voldoen voor offi ciële volleybal- en zaalvoetbal wedstrijden, dat de gemeen te gekozen heeft voor een afmeting die alle gebruikers te vreden stelt. Groot Hontenisse vindt het een 'gemiste kans' dat niet gelijk een grotere hal wordt gebouwd. De SP vond dat getuigen van 'grootheidswaanzin' en CDA'er J. van Eek noemde het 'luchtfietserij'. Wethouder Maas onderschreef dat. „Financieel kunnen we dat niet behap pen en tijdelijke oplossingen zijn weggegooid geld." Pro gressief Hulst en het CDA hamerden er als enige fracties op, dat de nieuwe sporthal beslist niet meer geld mag kos ten dan de geraamde 850.000 euro. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter achtte gisteren een 40-jarige vrouw uit Oost-Souburg medeplich tig aan mishandeling tijdens de niëïiw j aars vier i ngDe vrouw had haar zoon en haar vriend vervoerd naar de plaats waar de twee wilden afrekenen met twee mannen waarmee de zoon eerder die avond mee in conflict was ge komen. Nadat haar passagiers uit de auto waren gestapt, hadden ze de mannen met een honkbalknuppel en een au- tokrik geslagen. De slachtoffers liepen ernstige verwon dingen op. De politierechter veroordeelde de vrouw, we gens medeplichtigheid aan het geweld, tot 240 uur werk straf, waarvan de helft voorwaardelijk. Aan de slachtof fers moet ze haar deel, 424 euro, betalen. De vrouw betuig de haar spijt. Haar vriend zit nog steeds vast. door Sheila van Doorsselaer HULST - De CDA-fractie in de gemeente Hulst valt over de ge meentelijke bijdrage van 22.000 euro voor het uitbreiden van drie terrassen aan de Grote Markt en een reconstructie van de weg. Het CDA is altijd voor gespiegeld dat de uitvoering de gemeente niks zou kosten. De totale kosten van de uitbrei ding van de terrassen en de aan passing van de verkeerssituatie (onder andere de aanleg van een verhoogde kruising) die daar mee samenhangt, becijfert wet houder C. de Kraker op 40.000 euro. De kosten worden ver deeld over de drie cafébazen en de gemeente. De ondernemers wachten, on danks toezeggingen, al drie jaar op toestemming voor de uitbrei ding. Alleen al om die reden vin den de meeste fracties dat de ter rassen zo snel mogelijk aange pakt moeten worden. „Je kan die ondernemers niet steeds beloften blijven doen", meent SP-fractievoorzitster G. van Unen. Desondanks is ze niet gerust op de gemeentelijke bij drage, evenals Groot Hontenisse en het CDA. Die laatste gaat ech ter het verst in de kritiek. „Voor waarde van de uitvoering was dat het geen financiële gevolgen mocht hebben voor de gemeen te. Nu gaat het ons tóch geld kos- (Advertentie) Gratis beeldbellen starterspakket met Logitech webcam. Tot 12 maanden 25% korting op óp je abonnement. Alleen bij KPN beeldbellen van mobiel naar elke PC. De eerste 4 maanden beeldbellen voor de helft van de prijs. Vraag naar de voorwaarden of kijk op kpn.com. ten, terwijl Progressief Hulst ons altijd heeft voorgespiegeld dat dit niet het geval zou zijn", zegt CDA'er A. Totté. Namens zijn fractie vroeg hij zich ook af of er wel gesproken is met om wonenden, waarom er nogmaals gesproken moet worden met de marktlieden en of in de kosten ook is meegerekend dat de nuts voorzieningen verlegd moeten worden. „Vragen over pietluttige din gen", vindt A. de Rechter van Progressief Hulst. Deze opmer king streek Totté tegen de haren in. „Ruim 20.000 euro is niet pietluttig als je dat geld als ge meente niet hebt." Volgens burgemeester Mulder moet de gemeentelijke bijdrage gezien worden als kosten die no dig zijn voor het verbeteren van de verkeersveiligheid bij de Gro te Markt. „Die veilige verhoog de kruising hadden we ook zon der de uitbreiding van de terras sen moeten aanleggen." Als er geen bezwaren worden in gediend, zijn de grote terrassen nog voor de zomer gereed. Pro gressief Hulst wil dat de nieuwe verkeerssituatie na maximaal twee maanden wordt geëvalu eerd. Zo kunnen snel eventuele verbeteringen worden doorge voerd. WESTDORPE - Het Landschap splan Westdorpe wordt op dins dag 2 mei gepresenteerd in be zoekerscentrum De Baecker mat. Inwoners van Westdorpe en an dere belangstellenden kunnen zich vanaf half acht laten infor meren over het plan. Twee initia tiefnemers, J. Gadella en T. van Bree, presenteren het plan dat uiteenzet hoe de toekomstige kwaliteit van wonen, werken en recreëren eruit kan zien. SCHOONDIJKE - In de rooms-katholieke kerk van Schoondijke wordt vanavond vanaf 21.00 uur een oecumeni sche paaswake gehouden. Drie dominees en een pastor gaan voor en het rooms-katholiek da meskoor gaat voor in de zang. De diverse kerken in West-Zeeuws-Vlaanderen dra gen tijdens de dienst het paas- licht de kerk binnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 77