»zc onink schrijft Donner boze brief 2e paasdag geopend Voor ieder wat wils op Expo Axel "VORM JE EIGEN OORDEEL \)nvoldoende instrumenten voor adequate aanpak van drugstoerisme louw kerk in terneuzen is in december klaar Boete drankrijder deu rloo Werkstraffen voor wraakactie Verouderde C1000 dicht Auto staat op bierkratjes 22 april 2006 Open dag van de Rechtspraak morres PAKRn Eerste en Tweede Paasdag open! WK ARRANGEMENTEN I Reizen l Daar moetje naar toe. zeeuwse almanak Glad Scoren met onze WK-rentes! 1 jaar 3,40% 5 jaar 10 jaar 30 jaar 3,85 4,05 4,55 www.expertfd.nl J 0113-315649 Sfpzc.nl «,ail:redactie@ pzc.nl 5Stbus31,4460 AA Goes Lrtentie-exploitatie: oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; 1 Lws-Vlaanderen: 0114-372770; tonaal: 020-4562500. jterdag 15 april 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen wirWout Bareman [ERNEUZEN - Minister Don- if van Justitie kan een boze lief verwachten van burge- eeester J. Lonink van Terneu- Die vindt dat de minister te weinig instrumenten liedt om het drugstoerisme te- 3te dringen. ijs het aan Lonink ligt, volgt de (fderlandse justitie snel het rorbeeld van de Belgische colle- r/s, die processen-verbaal te- a Noord-Franse drugstoeris- j doorsturen naar de Franse istitie. Op die manier kunnen j;boetes alsnog worden geïnd. Temeuzen lappen Belgische Qmet name Franse bezoekers m de twee koffieshops de re- e!s veelvuldig aan hun laars, aarbij gaat het vooral om par- iaovertredingen, maar ook edandere vormen van overlast, teuitgedeelde boetes schrikken iter niet af; sommige bezoe- as verscheuren de bon ter lekke. Daarom wil Lonink een igrijpêndere aanpak door sa menwerking met de Noord- ranse autoriteiten. ,Maar dat loopt vast op het ont reken van een bilateraal ver ing tussen Nederland en Frank- tijk, De Franse autoriteiten be- lermen hun ingezetenen; dat hun chauvinisme. Maar ik üd van minister Donner - die ij eerder wél een brief met gro- lle (woorden schreef over een kof burgemeester J. Schenkels van buurgemeente Zelzate te gaan praten over de vestiging van een derde koffieshop, dichtbij de grens. Die zou overlast in het stadscentrum kunnen verminde ren. Van Schaik: „Die optie vormt ook onderdeel van het coalitieakkoord, dus we gaan dat serieus onderzoeken." Lonink en Van Schaik hebben bijna een dagtaak aan de maat regelen om de overlast rond de koffieshops terug te dringen. Van Schaik: „De afgelopen we ken werden met name de par keerwachters ernstig belem merd in hun werk. Ze zijn vorig weekend zelfs even gestopt met verbaliseren omdat ze werden geïntimideerd. Dat kunnen we absoluut niet tolereren. Daarom treffen we nu extra maatrege len." Dwang Bestemmingsverkeer voor de koffieshops wordt met enige dwang naar de daarvoor be schikbare parkeerplaatsen ge leid. Bovendien worden die par keerterreinen duidelijker aange geven. Met de eigenaren van de koffieshops worden ook afspra ken gemaakt over parkeerver- gunningen voor hun personeel én extra toezicht. Checkpoint heeft daarvoor inmiddels twee stewards aangesteld. Naast Checkpoint heeft nu ook Miami zich bij de gemeente gemeld voor de 'aankoop' van enkele tientallen vaste parkeerplaat sen, eventueel in de parkeergara ge. Checkpoint zette enkele we ken geleden al in op honderd parkeerplaatsen. Van Schaik wil daarover best praten, maar vindt dat de parkeervoorzienin gen voor het Scheldetheater daardoor niet in het gedrang mo gen komen. Burgemeester Lonink heeft in middels ook afspraken gemaakt met justitie en politie over een wegsleepregeling. „We dachten eerst aan wielklemmen, maar daarvoor moet je een flinke orga nisatie opzetten en dat kost wel erg veel belastinggeld. Daarom hebben we nu afgesproken dat we voortaan auto's gaan wegsle pen. Die regeling wordt binnen enkele weken van kracht." En tenslotte pleegt verkeerswet houder Van Schaik volgende week ook overleg met Rijkswa terstaat om het terrein aan de Binnenvaartweg-zuid open te stellen als overloopterrein, waar vrij kan worden geparkeerd. „Dat kan elders de druk wegne men. Het terrein is nu enkel be schikbaar voor kermiswagens en bussen voor het theater. Zo lang de parkeergarage en aan vullende voorzieningen niet ge reed zijn, willen we het terrein tijdelijk benutten als extra par keergelegenheid. bij de grens en wat er erder allemaal niet mag - ver- jracht dat hij dit zeker op zou ll" jakken. Tot nu toe niet dus. En "r wil ik hem op aanspre- i'ethouder J. van Schaik is ove- van plan binnenkort met lERNEUZEN - De oud-gerefor- Beerde gemeente Terneuzen be- jrekt in december dit jaar een kerkgebouw vlakbij de inderboerderij aan de Evertsen- lanin Terneuzen. De fundering -.iinmiddels gegraven. Volgende v neek begint het heien. 'aar elders kerkgenootschap- ra van allerlei gezindten moei- hebben om het hoofd boven rater te houden en regelmatig ibouwen afstoten, is het in Ter- euzen de tweede keer binnen jaar dat er een kerk verrijst, juni 2002 nam de gerefor- crarde gemeente in Nederland aar nieuwe kerkgebouw aan fei Kerklaantje in de wijk 5euw Othene in gebruik. Guiljam van de bouwcommis- Evan de oud-gereformeerde ge- ite vindt die ontwikkeling ït zo bijzonder. „Want ons le- abestand is heel stabiel. Het akbezoek neemt dus niet af." #t als de gereformeerde ge- Eeente in Nederland vertrekt ïV 'i oud-gereformeerde gemeente Et de binnenstad van Terneu- Het huidige gebouw aan de -Wediepstraat voldoet niet Di 3er aan de eisen. 9* ibvendien levert het parkeren Noblemen op. „Dan is het beter Sop een andere geschikte loca- r is nieuwbouw te plegen in 2s" f'-aats van de kerk aan de Nieu- diepstraat op te knappen", al- psGuiljam. T jkt nieuwe godshuis aan de L" tertsenlaan is een ontwerp van architectenbureau Roos en Ros Ét Oud-Beijerland. Het wordt "a schuurkerk met aanbouw, past bij de huidige bebou- g. Landschappelijke Lipas e's was een eis van de gemeen te Temeuzen. Doordat rond het -rkgebouw ook bomen en j! ?oen wordt herplant, is er vol gde bouwcommissie een goe- Ci aansluiting gevonden met het «bied vond de kinderboerderij. 0 de zaal waar de kerkdiensten forden gehouden is plaats voor teehonderd personen. Ook er een aparte zaal waar 20 mensen terechtkunnen. Het toestuur onderhandelt mo tel over de verkoop van huidige kerkgebouw aan de kuwediepstraat, maar een di- "'ief besluit over verkoop is toiet genomen. De oud-gere- fleerde gemeente Terneuzen teft circa 120 leden. De bouw de kerk wordt grotendeels S eigen middelen gefinan cierd. De Zeeuws-Vlaamse huishoud- en handelsbeurs Expo Axel werd gisteren officieel geopend. door Frank van Cooten AXEL - In Axel is met de Zeeuws-Vlaamse huishoud- en handelsbeurs een oude traditie in ere hersteld. Expo Axel werd gisteren geopend door burge meester Jan Lonink. De laatste beurs was in 1994. Or ganisator Jaap Schieman schreef 28 beurzen op zijn naam. En gisteren stond hij en zijn vrouw Catharina trots naast burgemeester Lonink om na twaalf jaar de 29e editie van Expo Axel te openen. „Het doet me goed dat Expo Axel weer te rug is van weggeweest", sprak Lonink. „De beurs is vooral een goede promotie voor Axel en haar ondernemers. Dat de Axel- se ondernemers de onderlinge contacten kunnen aanhalen, is de kracht van de beurs." Het is volgens Lonink nodig dat de gemeente samen met het be drijfsleven hard gaat nadenken over een verbetering van het winkelhart van Axel. Dat de on dernemers ook goed letten op ontwikkelingen buiten Axel, is volgens Lonink evident. „Er ko men nieuwe formules zoals de tailhandel buiten de stadscen tra. Daarnaast neemt de concur rentie tussen plaatsen toe. Dat vergt ook van u een ruime blik", gaf hij de ondernemers als bood schap mee. Jaap Schieman hoopt in ieder geval dat Axel gevrijwaard blijft van betaald parkeren. Wet houder C. van Schaik zegde dat onder luid applaus toe. „Be taald parkeren gaan we in Axel nooit doen", beloofde hij. „Al thans, niet zo lang ik in het ge meentebestuur zit." Peter Snoodijk, voorzitter van (Advertentie) Axclusief, had voor de wethou der een verrassing in petto. Hij spelde hem de gouden erpel op. Deze onderscheiding is bedoeld voor mensen die zich op econo misch en maatschappelijk ge bied bijzonder inzetten voor Axel. Van Schaik was er even stil van en dat gebeurt niet zo vaak. „Ik ben er echt gelukkig mee. Vooral omdat het uit Axel komt. Axel heeft toch een spe ciaal plekje in mijn hart." Het gezelschap maakte na de officiële plichtplegingen een rondgang over de beurs met vijf- MIDDELBURG - De politierech ter veroordeelde gisteren een 48-jarige Aardenburger voor dronken rijden bij verstek tot 1000 euro boete en tien maan den rijontzegging. De verdachte werd op 24 janua ri in Aardenburg betrapt met een alcoholgehalte van 870 mi crogram: vier keer zoveel alco hol als is toegestaan. Zijn rijbe wijs werd meteen ingenomen. De Aardenburger is al eerder voor rijden onder invloed veroor deeld. Ook was zijn auto niet verzekerd. (Advertentie) Kom naar Zierikzee voor: Kwaliteit in Wonen Haringvlietplein 4 Zierikzee telefoon: 0111 456161 tig standhouders uit het hele land en Vlaanderen. Van alles is er te zien. Van auto's, compu ters, tegels en bedden tot gara gedeuren, grafstenen, kunststof kozijnen en afslankprogram- ma's. Primeur Piet Moret van het gelijknamige autobedrijf liep zo trots als een pauw rond. Hij heeft samen met garage Hans Drijdijk uit Koe wacht de Nederlandse primeur van de nieuwe Suzuki SX4. „Het is een echte beursprimeur. Donderdag gehaald, vannacht gepoetst en vandaag op de beurs." De stand van Jeanine zelfmaak- mode trekt ook de nodige be langstelling. Jeanine Sprenkels (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl van 11.00 tot 17.00 uur. De Paashaas is er ook! Alles voor in en om het huis 44 Woonwinkels met: zitmeubelen, eethoeken, kasten, slaapkamers, keukens, vloeren, woonaccessoires, verlichting, baby- peuter artikelen, elektronica, tuinmeubelen en horeca. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Kla- renbeek veroordeelde gisteren een negentienjarige inwo ner van Waterlandkerkje voor diefstal van huisraad en vernieling van een inboedel tot 150 uur werkstraf. Een 21-jarige mededader uit Hoofdplaat kreeg 100 uur werk straf opgelegd. Een 20-jarige vrouw uit IJzendijke werd voor heling van de spullen eveneens tot 100 uur onbetaal de arbeid veroordeeld. De IJzendijkse was eigenlijk de aanstichtster. De vrouw betrok een woning in Cadzand, waar ze vanwege achterstallige huur werd uitgezet. Zij be sloot tot een wraakactie door het recht in eigen hand te nemen. Zij wist haar leeftijdsgenoten zo ver te krijgen dat ze op 6 november 2004 in de woning inbraken en de huis raad (een kast, salontafel, serviesgoed) van de verhuurder vernielden. Nadat de vrouw een huisje in IJzendijke had gevonden, kwamen haar kompanen opnieuw in actie. Dit keer stalen ze begin maart vorig jaar de huisraad van een woning aan de Boulevard de Wielingen in Cadzand. Met de spullen werd de woning in IJzendijke ingericht. TERNEUZEN - Kruidenier Schuitema sluit zijn Cl 00 0-vestiging aan de Schuttershof weg in Terneuzen al op zaterdag 6 mei, omdat de winkel is verouderd. In het nieuwe Schuttershofcomplex komt een nieuwe, grotere C1000. De bouw van het nieuwe winkelgebouw begint echter pas begin volgend jaar. Woordvoerder K. van den Hoven legt uit dat Schuitema de huidige winkel eerder sluit, omdat de zaak niet meer aan de eisen voldoet. „De winkel is verouderd. We hebben onze andere Terneuzense vestiging in Zuidpolder net gemoderniseerd en we moe ten nog wat opruimen en voorbereidingen treffen voor de bouw van de nieuwe winkel in Schuttershof. Vandaar dat we al op korte termijn de huidige zaak aan de Schutters- hofweg sluiten. In een noodwinkel kunnen we niet aan on ze kwaliteitseisen voldoen en bovendien hebben we dus nog een andere zaak in Terneuzen, die niet al te ver weg BURGH-HAAMSTEDE - De Duitse eigenaar van een au to moest gisterochtend zijn ogen nog eens flink uitwrij ven. Hij had donderdagavond zijn wagen op de Hogeweg in Burgh-Haamstede geparkeerd en zag tot zijn schrik dat allevier de wielen waren verdwenen. De daders had den nog wel de moeite genomen de auto op bierkratjes te zetten. De man is door de diefstal van cle siervelgen en banden voor enkele honderden euro's gedupeerd. (Advertentie) www.rechtspraak.nl (Advertentie) foto Peter Nicolai WON N presenteert een computerge stuurde borduur- en naaimachi ne. Je haalt een patroon uit de computer, stopt het in de naai machine en het apparaat doet de rest. „Het is eigenlijk een printer. Alleen borduurt die het. En weet je wat zo mooi is, de ma chine wordt vooral door man nen gekocht. Veel vrouwen zijn toch nog een beetje bang voor de computer." Verderop staan de gazon maaiers van Gerard Schout uit Heikant, schuin tegenover een Mazda 5. Diversiteit troef op de beurs. Expo Axel is ook van daag, morgen en maandag te be zoeken. Rode draad op alle da gen is een modeshow. Tevens zijn er kinderactiviteiten en tre den artiesten op. OPEN r SUTUDEUJK (10.00-18.00 uur) Industrieterrein Tol - Industrieweg 2 - 4561 GR Hulst - Tel: 0114 388 388 - www.morres.com (Advertentie) Business-to-Business 11 juni: Nederland - Servië Montenegro 16 juni: Nederland - Ivoorkust 21 juni: Nederland - Argentin Kijk snel op Gebo.nl of S 0529 - 46 96 60 Elke week in de zaterdagkrant 6W7rt.nl Ze had een jaarcontract en omdat het in de Zeeuwse toe ristenindustrie wat. minder gaat, moest er - zoals hét dan heet - gereorganiseerd ivor- den. Dat betekende dat zij als nieuwkomer het eerst het veld moest ruimen. Haar baas, die toch al niet uitblonk door een overdosis aan tact, kwam het slechte nieuws op zijn gebruikelijke gladde ma nier melden. Zij balen, haar collega's ba len, maar uiteindelijk pakte het toch goed uit met een nieu we, veel beter betaalde baan. En ook haar oud-collega's hadden een positieve verras sing in petto. Ze hadden na enkele weken een reünie voor haar georganiseerd. Jammer alleen dat daar ook die baas bij was, nog steeds even glibberig: „Nu ik je weer zo zie, mis ik je toch wel. Haar antwoord: „Daar heb ik nou helemaal geen last van."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 75