PZC Eind dreigt voor Visserij dagen GGD gaat kinderopvang nog deze zomer inspecteren 2e paasdag geopend Kunst in de wei losten organisatie verdubbeld Toch groen licht verbouwing monumentaal mis Zierikzee Auto op bierkratjes Kleine brand in hotel Rilland Camping wint hoofdprijs in actie Dronken man belandt in sloot Kats Mosselsector probeert zich te vernieuwen WK ARRANGEMENTEN Reizen I Daar moetje naartoe. Glad Redactie: 0113-315649 „ww.pzc.nl P.mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Moord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Matlonaal: 020-4562500. 15 april 2006 doorMelita Lantinq waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland BRUINISSE - Het is vrijwel ze ker afgelopen met de Visserijda- ;en in Bruinisse. Dit jaar gaat ket evenement nog gewoon door, maar voor volgend jaar lenvacht organisator T. Ketting de eindjes financieel niet meer i elkaar te kunnen knopen. .Het rechtstreekse gevolg van Let gemeentelijk evenementen- beleid", zegt Ketting. „In februa- ri is het evenementenbeleid vast- 1 en nu krijgen we een re kening van 5000 euro meer. Als ik kijk naar onze begroting, raat het nu om 11.000 euro en dan is er nog geen noot muziek in meegenomen." In voorgaande jaren hadden de Visserij dagen een begroting rond de 6000 eu ro, door de kostenverhoging is dat nu bijna verdubbeld. Volgens Ketting zit die verho- in allerlei dingen, maar is de grootste kostenpost de door berekening van uren door de ge meente. „Neem bijvoorbeeld het weghalen van plantenbakken. Voor ons hoeft dat niet, wij wil len ze gewoon laten staan, maar jle gemeente wil ze weghalen en dat wordt wel doorberekend." Geleidelijker Ketting vreest dat - als er niets wordt gedaan aan de kostenver hoging - dit jubileumjaar tevens het laatste jaar is van de Visserij- „We organiseren het nu voor de 45e keer. Om wat extra's te kunnen doen, hebben door Piet Kleemans eper je een advies van de Jjksdienst, dan moet je, weet J wel een goed verhaal heb- N «Maar ik denk dat wij dat hebben in het advies van de Meentelijke monumentencom- nissle." we jaren gespaard. Dat geld is nu in één keer weg. Begrijp me goed, ik ben niet zozeer tegen het hele evenementenbeleid, maar had het in elk geval alle maal wat geleidelijker inge voerd." De organisatie van de Visserijdagen is de tweede orga nisatie die de pijp aan Maarten geeft als gevolg van het nieuwe evenementenbeleid. Begin deze maand trok de organisatie van het Brouwers-Havenconcert de stekker eruit omdat het alle maal onbetaalbaar is. „Dit kan niet de bedoeling zijn. Als het beleid tot gevolg heeft dat dit soort belangrijke evenementen niet langer door kan gaan, is het niet goed", reageert B. Troost (PvdA). Ook N. de Danschutter denkt dat er iets mis is gegaan. „Het is van de gekke dat dit soort evenementen niet langer door kan gaan. Daar komen wel 40.000 tot 50.000 bezoekers op af. Daar moet op een of andere manier een oplossing voor ko men." „Ik had dit wel verwacht", zegt raadslid R. Leuvense van LSD. „Overigens is het wel zo dat de tarieven nog aangepast worden naar aanleiding van de motie van de WD over de precario rechten. Om de situatie van de Visserijdagen goed te kunnen be oordelen, zouden we hun begro ting moeten zien en als dan blijkt dat dit het gevolg is van gemeentelijk beleid, moet dat aangepast worden." Ook dit jaar zal er op de Visserijdagen in Bruinisse weer een vlootschouw worden gehouden op de af sluitende dag. Het zou wel eens de laatste kunnen zijn. foto Dirk-Jan Gjeltema Soortgelijke geluiden zijn te ho ren van PvdA-fractievoorzitter B. Troost. Ook zij zou graag eens met de organisatoren om de tafel willen om naar de cij fers te kijken. ZIERIKZEE - Zierikzeeënaar C. Stuut mag wat de gemeente Schouwen-Duiveland betreft de achtergevel van zijn monumen- lenpand aan de Meelstraat in Zierikzee aanpassen. De ge meente negeert daarmee het oor deel van de Rijksdienst Monu mentenzorg, die op de plannen vanStuut tegen is. Stuut wil zowel de vensters als de vensterindeling van de ach tergevel compleet wijzigen en dat gaat de Rijksdienst Monu- lentenzorg te ver. Zij adviseert let gemeentebestuur de aan jaag van Stuut voor een conumentenvergunning af te fijzen. ht negatieve advies van de tijksdienst is door de gemeente doorgelegd aan de gemeentelij- Ie Welstand- Monumenten- ommissie, en die adviseert het ollege het oordeel van de Rijks- 1 dienst Monumentenzorg naast cch neer te leggen. De gemeen lekke monumentencommissie indt het plan van Stuut wel 1 ünvaardbaar. „De kozijnver- ^ging als geheel draagt bij 1 «n een evenwichtig totaal beeld." De monumentencommis- ;e merkt verder op dat de be lande te vervangen raamkozij- Kn met stolpramen (twee te ope- kn ramen zonder middenstijl) 0 het drieruits bovenlicht waar- Pijnlijk vrij jong zijn. In elk ge- 'd een stuk jonger dan het mo- Eimentenpand als geheel en bo eien onvoldoende passend in «t gevelbeeld. Vrij vertaald: w mogen best weg. kin de monumentenomschrij- genoemde zesruitsramen pin niet meer aanwezig. Stuut d die weer in de achtergevel tan het monumentale pand te- ugbrengenen dat acht de ge meentelijke monumentencom- missie een goede zaak. Het is "iet de eerste keer dat de ge rente een advies van de Rijks- menst in de wind slaat. „Dat ma6 ook, want het zijn advie- verdedigt wethouder van der Wekken de keuze van door Marcel Modde OOSTERLAND - Vurig kijkt de groep paarden het weiland in. Een bijzondere blikvanger zo pal langs de Rijksweg N59 bij Oosterland. Plet schilderij is met acrylverf rechtstreeks op het bord ge schilderd, bevestigd op de plat te boerenkar. De eerste dagen had het de schijn van een nieuw kunstproject van Helma Kotoun, bedoeld om de gang langs Schouwen-Duivelandse dreven van meer kleur te voor zien. Die droom werd giste ren doorbroken door de organi satie van een groot menevene- ment dat 29 mei op die plek wordt gehouden. Die voorzag de lege plek naast het schilde rij van een begeleidende tekst. Wat Kotoun betreft is de publi citeitsactie nu al geslaagd. „Het schilderij staat er net twee dagen en ik ben er al door verschillende mensen op aange sproken. Misschien kunnen we er beter geen letters opplakken en maakt het zonder veel meer los." Het menevenement wordt ge houden ten bate van de paard- rijsport voor gehandicapten in Zeeland. Het publiek wordt ge trakteerd op uiteenlopende de monstraties: van pony's tot trekpaarden. Ook rijden er his torische rijtuigen en wordt een strodorp ingericht met streek producten. Eén van de hoogtepunten wordt een demonstratie van wereldkampioen vierspanrij- den IJsbrand Chardon. De or ganiserende Stichting Benefiet evenementen Schouwen-Duive land heeft specifiek de bewo ners van de zorgcentra op het eiland en hun begeleiders uitge nodigd om de dag mee te ma ken. Inmiddels hebben zich meer dan zeshonderd mensen aange meld, aldus Kotoun. Tot gisteren stonden alleen de paarden van Helma Kotoun op het merkwaardig halflege bord in de wei. Inmiddels is de andere helft beletterd en is duidelijk dat de schildering deel is van een recla me-uiting. foto Marijke Folkertsma door Marcel Modde ZIERIKZEE - De kinderopvang centra in Schouwen-Duiveland worden nog deze zomer geïn specteerd op veiligheid en ge zondheidsrisico's. De accommo datie aan de Calandweg in Zie rikzee is na juni als eerste aan de beurt, aldus burgemeester en wethouders in een brief aan de gemeenteraad. Het college komt daarmee tege moet aan een herhaalde eis van de centrale oudercommissie van de Kinderopvang Schou wen-Duiveland. Oktober vorig jaar verbrandde een meisje in het centrum aan de Calandweg haar handjes aan een metalen verwarmingsradiator. Een hou ten ombouw had dat ongeluk kunnen voorkomen, constateer de de commissie. De ouders kaartten de fout aan bij de ge meente, maar kregen niet voor elkaar dat de GGD werd inge schakeld om een inspectie uit te voeren. De gemeente is wettelijk verant woordelijk voor het toezicht op de kwaliteitseisen voor de tien kinderopvangcentra en het gastouderbureau op Schou wen-Duiveland. Gebruikelijk is dat de GGD wordt aangewezen als toezichthouder en binnen die hoedanigheid ook de op dracht krijgt voor periodieke in specties. Dat is de afgelopen ja ren niet gebeurd, erkent het col lege in de raadsbrief. De laatste inspectie vond zes jaar geleden plaats, in de Calandweg. Direc te aanleiding was toen de ope ning van de kinderopvang op die locatie. Dat er nadien op dat vlak geen actie meer is ondernomen, komt volgens B en W omdat dat tot 1 januari 2005 wettelijk niet zo strikt was voorgeschreven. Daar naast ging het stichtingsbestuur van de kinderopvang ervan uit dat de voorziening aan de Ca landweg tijdelijk zou zijn. De kinderopvang zou immers wor den opgenomen in de Brede School in Noorderpolder. De uit voering van dat initiatief is ech ter fors vertraagd. Niet in staat In 2004 heeft het stichtingsbe stuur bij de gemeente aange drongen op nieuwe inspecties. De gemeente heeft op haar beurt de GGD ingeschakeld, al dus het college, maar die organi satie was daar zowel in in 2004 als in 2005 niet toe in staat door 'het nog niet op orde hebben van inspectieprotocollen'. Dat had tot gevolg dat de GGD in Zeeland alleen inspecties uit voerde bij de opening of verbou wing van kinderopvangcentra. Het overgrote deel van de loca ties in de provincie is daardoor nog niet geïnspecteerd, aldus B en W van Schouwen-Duiveland. De opvang aan de Calandweg ondergaat momenteel een ver bouwing. De werkzaamheden zijn naar verwachting in juni klaar. Het college wil met de GGD afspreken dat direct aan sluitend een inspectieronde langs alle locaties wordt uitge voerd, te beginnen met de Ca landweg. 00 Haringvlietplein 4 Zierikzee telefoon: 0111 456161 De (mogelijk laatste) Visserijda gen worden dit jaar gehouden op 13,14 en 15 juli. RILLAND - Gisteravond rond kwart voor zeven is brand ont staan in een bijgebouwtje van hotel 't Klooster van Rilland (voorheen de Poort van Antwer pen) in Rilland. De brandweer was snel ter plaat sen en had het kleine brandje snel onder controle. De schade bleef door dat snelle optreden beperkt. De brandweer kon gisteravond nog niet zeggen hoe de brdnd ontstaan is. Het bijgebouw werd alleen gebruikt voor op- Kom naar Zierikzee voor: Kwaliteit in Wonen BURGH-HAAMSTEDE - Een Duitse autobezitter moest gisterochtend zijn ogen nog eens flink uitgewreven heb ben. Hij had donderdagavond zijn wagen op de Hogeweg in Burgh-Haamstede geparkeerd en zag tot zijn schrik dat alle vier de wielen waren verdwenen. De daders had den nog wel de moeite genomen de auto op bierkratjes te zetten. De man is door de diefstal van de siervelgen en banden voor enkele honderden euro's gedupeerd. BURGH-HAAMSTEDE - Camping Rozenhof uit Burgh-Haamstede heeft de hoofdprijs van de inzamelings actie van lege batterijen bij recreatiebedrtijven in de wacht gesleept. Stichting Batterijen (Stibat) organiseert deze jaarlijks terugkerende inzamelcampagne in samen werking met kampeerbrancheorganisatie Recron. Van de ruim 500 recreatiebedrijven die meededen, zamelde Cam ping Rozenhof met 417 kilo de meeste batterijen per standplaats in. Het totale aantal van alle campings kwam daarmee in het afgelopen seizoen op 6383 kilo. Rozenhof wordt voor haar inspanningen beloond met een beukenboom en een oor konde. KATS - Een 55-jarige Belg uit Ham sur Heure is gisteren ochtend vroeg van de Eerste Deltaweg in Kats de sloot in gereden. De man bleek erg dronken en moest zijn rijbe wijs inleveren. De auto liep bij het ongeluk geen krasje op, de dronken bestuurder evenmin. www.woonboulevardbreda.nl van 11.00 tot 17.00 uur. De Paashaas is er ook! 44 Woonwinkels met: zitmeubelen, eethoeken, kasten, slaapkamers, keukens, vloeren, woonaccessoires, verlichting, baby- peuter artikelen, elektronica, tuinmeubelen en horeca. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! Alles voor in en om het huis Genieten van Pasen in Binnenuit YERSEKE - De mosselsector gaat tot 2020 volop werk maken van vernieuwingen, waardoor de bedrijfstak minder afhanke lijk kan moet van de natuur. De sector gaat aan de slag op drie fronten: het verbeteren van de huidige mosselzaadvisserij en kweektechnieken; het invan gen van mosselzaad met specia le constructies in het water; en het kunstmatig kweken van mos selzaad. Met het verbeteren van de visse rij op natuurlijk mosselzaad en van de kweektechnieken wil de sector bereiken dat uit mossel zaad meer consumptiemosselen kunnen worden geproduceerd. Het streven is het rendement te verdubbelen. Daartoe vindt on derzoek plaats naar het voorko men van vraat door zeesterren en krabben op mosselkweekper- celen. Ook wordt overleg ge voerd over het aanwijzen van be ter gelegen mosselpercelen. Het vissen op natuurlijk mossel zaad staat onder druk. In het wa ter zweven miljarden mossellar ven. Wie die met speciale con structies weet in te vangen, is spekkoper. Verschillende bedrij ven zijn bezig nieuwe technie ken te ontwikkelen en te testen. Het meest innovatief zijn projec ten om mosselzaad kunstmatig te kweken. In Yerseke is dat ge beurd door een combinatie van de schelpdierbedrijven Prins Dingemanse en Roem van Yerse ke met de producentenorganisa tie mosselcultuur en onderzoeks instituut Centrum voor Schelp- dieronderzoek. Het is al gelukt de mosselen zich yoort te laten planten. De grootste vragen zijn vooral het produceren van de juiste voeding, van algen, én hoe het kunstmatig gekweekte zaad zich op de bodempercelen houdt. Wereldwijd is daar geen ervaring mee. (Advertentie) Business-to- 11 juni: Nederland - Servië Montenegro 16 juni: Nederland - Ivoorkust 21 juni: Nederland - Argentin KijksnelopGebo.nl of 8 0529 - 46 96 60 Elke week in de zaterdagkrant zeeuwse almanak Ze had een jaarcontract en omdat het in de Zeeuwse toe ristenindustrie wat minder gaat, moest er - zoals het dan heet - gereorganiseerd wor den. Dat betekende dat zij als nieuwkomer het eerst het veld moest ruimen. Haar baas, die toch al niet uitblonk door een overdosis aan tact, kwam het slechte nieuws op zijn gebruikelijke gladde ma nier melden. Zij balen, haar collega's ba len, maar uiteindelijk pakte het toch goed uit met een nieu we, veel beter betaalde baan. En ook haar oud-collega's hadden een positieve verras sing in petto. Ze hadden na enkele weken een reünie voor haar georganiseerd. Jammer alleen dat daar ook die baas bij ivas, nog steeds even glibberig: „Nu ik je weer zo zie, mis ik je toch wel. Haar antwoord: „Daar heb ik nou helemaal geen last van.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 69