Goes legt brug over Westvest Queensday Pre-Party in Goederenloods PZC PZC Beeldbelleri. Nu. met gratis Samsung Z320L Medaille voor trouw doorgeven van het weer Samenscholingsverbod jeugd 's-Gravenpolder Funky djs vullen gat in markt Nieuwe vlinderkas in Iguana Nalatigheid bij douane bestraft Dronken Belg in Katse sloot Drankrijder zet huwelijk op spel Camping wint hoofdprijs in actie College trekt half miljoen uit om winkeliers tegemoet te komen Autoclub houdt - paaspuzzelrit Coverband Bad Hair Day in Zierikzee Paasjubel ,15 internaten bèUerj tv kijken 4^>kpn sLult je aan. Robert Waverijn in zijn gedaante van dj Funky Ro. Als het aan hem en Elton Amat ligt, draaien ze veel vaker op feesten in Goes. door Mieke van der Jagt GOES - „Zeg nou zelf: voor jongeren is er toch erg weinig te doen in Goes? Ja, in disco's en cafés kunnen ze wel naai de muziek luisteren die ze leuk vinden, maar een festival of zo, dat is er nauwe lijks. Wij gaan daar verandering in bren gen", zegt Robert Waverijn. „Bij feeste lijke gebeurtenissen gaan Elton Amat en ik happenings op poten zetten. Te be ginnen met Koninginnedag." Eigenlijk begint de 'happening' al eer der: rond een uur of elf op vrijdag 28 april. Queensdav Pre-Party, gaat het he ten en het gebeurt allemaal in de Goede renloods bij het terrein van de Stoom trein Goes-Borsele (SGB). Volgens Ro bert Waverijn, oftewel dj Funky Ro, een ruimte die bij uitstek geschikt is voor een grote show met muziek, licht, glit ter en glamour en zelfs een modeshow. Een modeshow? „Jazeker! Johan Boone, ook een gast van mijn leeftijd, zeventien, ontwerpt en maakt in zijn vrije tijd mode uit tweedehands kle ding. We zetten een catwalk neer en dé modellen zullen kleding laten zien waar iedereen gek van is. De ontwerper heeft zelf een hartstikke leuk nummer ge maakt, waarop de modellen zullen sho wen. Als je iets doet, moet je het goed doen en anders moet je het laten. De Queensday Pre-Party moet geen klun zig fuifje worden, maar een flitsend feest." Niemand zal lang hoeven zoeken naar de plaats van handeling, want Waverijn en zijn collega-dj Funkstar, de artiesten naam van Elton Amat, zetten een schijn werper neer die een kilometerslange lichtkolom de kosmos inzendt. Ook bin nen moet de licht- en geluidshow een sensatie worden. Funky Ro en Funkstar tekenen zelf voor de muziek. Wat gaat dat allemaal niet kosten, is de vraag die zich snel aandient. „We vra gen rijf euro entree, want jongeren bar sten nu eenmaal niet van het geld." De rest van de kosten wordt gedekt door sponsors. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat Bax Light&Sound, een onderneming die Waverijn met twee vrienden drijft, de grootste sponsor is. „Wij verhuren en verkopen apparatuur voor licht en ge luid en dj-installaties. Het is dus ook een prima reclame, precies op de plek waar je klanten komen." De spetterende Koninginnenacht is nog maar het begin. De andere dag, op zater- foto Willem Mieras dag, verplaatsen de dj's hun spullen naar het Damplein, waar rond de Ste nen Brug de Goese Koninginnedag-acti viteiten plaatsvinden. Waverijn: Er was altijd een open po dium, maar de bands wilden ervoor be taald worden. Dat doet de gemeente na tuurlijk niet, dus wij hebben gauw dat plekje ingepikt. We bouwen zelf een po dium en dat zetten we vol met appara tuur. We draaien zelf, maar verder kan iedereen die dat wil, een show wegge ven. Ook daarvoor hebben we sponsors, maar we zoeken er nog meer." Het open dj-podium duurt van elf uur 's ochtends tot zes uur 's avonds. Als alles loopt zoals de funky Goesena- ren zich hebben voorgesteld, kan het niet bij de Queensday Pre-Party blij ven. Een vervolg moet er komen en de heren denken aan oud en nieuw. „Dat is ook zo'n mooie gelegenheid voor een spetterend feest. Let maar eens op: dat gaan we doen!" De groep jongeren veroorzaakte bij De Zwake volgens Gelok veel overlast. „Ze maakten er een gigantische puinhoop van", aldus de burgemeester, „alsof ze zijn vergeten dat zij ooit een op voeding hebben gehad. Ze dron ken bier en gooiden vervolgens de flesjes op straat aan digge len. Het was gewoon niet meer houdbaar." Toezicht Het samenscholingsverbod voor De Zwake en omgeving geldt sinds vorige week. De politie houdt extra toezicht. Een plan van aanpak is gemaakt met het wijkteam. Als dit niet werkt, wil Gelok desnoods nog hardere maatregelen nemen. „Het moet echt afgelopen zijn, anders kun nen ze een tijdje in Torentijd - de gevangenis in Middelburg - gaan zitten." Gelok heeft geprobeerd met de groep jongeren te praten, maar dit heeft geen resultaat gehad. rfnnrRob Paardekam KAPELLE - Zelf vindt hij datgene nat hij heeft gedaan niet echt bijzon der, maar toch werd kapitein Philip Blokuit Kapelle afgelopen woensdag het zonnetje gezet omdat hij vanaf zijn schip al 25 jaar het weer door seint aan het KNMI in De Bilt. De scheepswaarnemingen zijn nog al tijd van groot belang als het gaat om het geven van weersvoorspellingen. Ze geven de meteorologen een goed beeld van het weer dat op ons af komt. Elke dag wordt vanaf 2900 schepen over heel de wereld vier keer een actuele stand van het weer door gestuurd naar verschillende weerin- stituten. Daaronder bevinden zich 150 schepen die onder de Nederland se vlag varen. Het 170 meter lang schip 'Spui- gracht' van rederij Spliethoff is één van die schepen. „Zeker in deze tijd is het niet zoveel werk om die waarne mingen door te geven", zegt kapitein Philip Blok uit Kapelle, die vooral op de Noord-Atlantische route tussen Finland en Amerika vaart. „Ik denk dat je er alles bij elkaar tien minuten over doet. Het KNMI heeft allerlei ap paratuur als thei'mometers en baro meters aan boord geplaatst en wij ge ven de standen alleen maar door. Vaak doe ik dat niets eens zelf." Behalve voor de actuele weersvoor spelling zijn de waarnemingen ook belangrijk voor wetenschappelijk on derzoek naar de veranderingen van het klimaat. Zo geven ze een goed beeld van de gemiddelde termperatu- ren. Uit handen van staatssecretaris M. Schultz van Haegen van Verkeer en Waterstaat ontving Blok deze week een oorkonde en een koninklij ke zilveren medaille als clank voor zijn inzet. Kapitein Philip Blok. foto Willem Mieras VLISSINGEN - Reptielenzoo Iguana heeft gisteren een nieuwe vlinderkas in gebruik genomen. Voorheen vlogen de vlinders rond in de schildpadden- en alligatorserre, nu zijn ze te vinden op de insectenafdeling. Er zijn onder meer zes soorten passiebloemvlinders te zien. Bezoekers krijgen de mogelijkheid om tijdens hun bezoek door de vlinderkas heen te lopen. Voorheen was het alleen moge lijk om de diertjes door een ruit te bekijken. Verwacht wordt dat cle kas dit weekeinde bevolkt wordt door ruim honderd vlinders. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Kla- renbeek heeft gisteren F.V. De Groofs In-en Uitklarings- bedrijf B.V. uit Hansweert wegens het niet houden aan de douanevoorschriften bestraft met een boete van 1150 eu ro. Het bedrijf was in april 2004 in gebreke gebleven door bij vier douaneaangiftes in Moerdijk niet de vereiste certi ficaten van oorsprong bij te voegen. Een douane-ambte naar getuigde gisteren dat men na het doen van de aangif tes er nog vier maanden resteert om de certificaten te overleggen. Uit het onderzoek bleek dat daarin het in- en uitklaringsbedrijf tekort was geschoten. KATS - Een 55-jarige Belg uit Ham sur Heure is gisteren ochtend vroeg van de Eerste Deltaweg in Kats de sloot in gereden. De man bleek erg dronken en moest zijn rijbe wijs inleveren. De auto liep bij het ongeluk geen krasje op, de dronken bestuurder evenmin. MIDDELBURG - Een 25-jarige drankrijder uit Rilland hoorde gisteren in Middelburg met ontzetting de eis van officier van justitie. „Ik snap die zes maanden rijontzeg ging niet. Hier word ik kwaad van. Dan ben ik mijn baan kwijt en het zal ook mijn huwelijk kosten." De officier vond dat hij een goede reden had om een half jaar rijontzegging en 650 euro boete tegen verdachte te ei sen. „Er heeft een ongeval plaatsgevonden, u bent al eer der veroordeeld voor dronken rijden en er is pas drie uur na het tijdstip van het ongeval een bloedproef afgenomen. Het promillage moet dus hoger zijn geweest." De politierechter wilde de verdachte niet te zwaar treffen in zijn privé-omstandigheden. Hij legde de Rillander 800 euro boete en zes maanden rijontzegging op, waarvan 147 dagen voorwaardelijk. Het restant van de 33 dagen rijont zegging is gelijk aan het aantal dagen dat het rijbewijs is ingenomen. De man reed op 11 januari na cafébezoek in Rilland naar huis, maar raakte met zijn auto in de sloot. BURGH-HAAMSTEDE - Camping Rozenhof uit Burgh-Haamstede heeft de hoofdprijs van de inzamelings actie van lege batterijen bij recreatiebedrijven in de wacht gesleept. Stichting Batterijen (Stibat) houdt deze jaarlijks terugkerende inzamelcampagne in samenwer king met kampeerbrancheorganisatie Recron. Van de ruim 500 recreatiebedrijven die meededen, zamelde Cam ping Rozenhof met 417 kilo de meeste batterijen in. door Mieke van derJagt GOES - Er komt een voetgan- oersbrug over de Westvest in Goes. Het college van burge meester en wethouders heeft daar deze week een half miljoen euro voor gereserveerd. Of de brug, die een tijdelijke parkeer plaats op de Rommerswa- lestraat met het Kolveniershof moet verbinden, tijdelijk ol' per manent wordt, valt nog te be zien. 'De aanleg van een tijdelijk par keerterrein aan de Rommerswa- lestraat is nodig om de parkeer problemen op het Kolveniershof op te lossen. Die ontstaan bin nenkort omdat de gemeente een parkeergarage laat aanleggen op het Bleekveld bij De Mythe. Niet alleen verdwijnen tijdens de bouw de parkeerplaatsen op - bet Bleekveld zelf, maar ook op het Kolveniershof, waar het aan tal parkeerplaatsen voor het winkelend publiek nu al regel matig tekort schiet. Om de route van cle tijdelijke parkeerplaats naar het winkel centrum zo kort mogelijk te ma ken, komt er in het verlengde van de Zwakestraat een brug over de Westvest, net ten noor- den van de Westerkerk. Voorma- lig raadslid A. van Oosten heeft het plan geopperd om dan met een maar een permanente brug aan te leggen, wat de wandelrou te door de stad aantrekkelijk maakt. Bovendien scheelt het in de investering niet zo gek veel of er een tijdelijke of een perma nente brug wordt aangelegd. Het college moet zich op die keu ze nog beraden. De optie om de klanten van het Kolveniershof vanuit de Rom- merswalestraat te laten omlo pen over de Westsingel, om de vest heen langs de oversteek plaats bij de Schengestraat, is door de winkeliers afgewezen. Die afstand wordt veel te lang om met een boodschappenkarre- tje af te leggen. De klanten zou den dan wegblijven. De oplos sing met de brug en een nieuwe voetgangersoversteekplaats over de Westwal, maakt een rechte lijn van A naar B en die afstand is voor de ondernemers aan het Kolverniershof wel ac ceptabel. De ontwikkeling aan de Rom- merswalestraat en de bouw van een brug, vervangen een aan vankelijk plan om de Westvest tijdelijk voor een deel te dem pen ten behoeve van de parkeer ders. Dat stuitte op grote bezwa ren bij omwonenden en bij de gemeenteraad. De winkeliers echter eisen vervangende par keergelegenheid voordat met de parkeergarage aan het Bleek veld kan worden begonnen. Die bouw kan eindelijk beginnen als dit jaar nog het terrein aan de Rommerswalestraat in ge bruik wordt genomen. Van het gereserveerde geld, 500.000 eu ro, moet het hele project wor den betaald: de inrichting van de parkeerplaats, de brug en een aanpassing van de over steekplaats. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELAIMDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ZIERIKZEE - Cover- en party- band Bad Hair Day speelt van avond in cafe De Vlinder in Zie rikzee. De band wordt gerekend bij de beste twintig coverbands van Nederland en won recent nog de publieksprijs tijdens de Zeeuw se finale van Clash of the Cover bands-competitie. Het optreden begint om acht uur. HEINKENSZAND - Motor- en Autoclub De Zeeuwen houdt maandag, tweede paasdag, van uit Heinkenszand de traditione le paasrit. Inschrijven voor de rit is in De - Stenge in Heinkenszand tussen - 13,30 en 14.30 uur. De puzzel-ge- Selligheidsrit leidt door mooie stukjes van Zeeland. Iedere deel nemer heeft prijs. Deelname is mogelijk met auto, motor of scooter. GOES - Mensen van kerken ko men zondagmorgen vanaf half negen op de Grote Markt in Goes bijeen voor een paasjubel. zingen liederen tot eer van heer. (Advertentie) De gemeente heeft eerder, in no vember,met jongeren een bijeen komst in dorpshuis Ons Dorpsle ven gehad over overlast. „Maar dat is", weet de burgemeester van Borsele, „weer een andere groep. Die is veel beter aan spreekbaar." Ook de dorpsraad 's-Gravenpol der heeft zich ermee bemoeid. Tot nu toe eveneens zonder suc ces. „Ze zijn lastig te bereiken", zegt dorpraadslid A. de Kraker. Het gaat volgens hem om jonge ren van zestien jaar en ouder. Sinds ze niet meer bij De Zwake mogen komen, hebben ze zich volgens hem verplaatst naar net buiten het dorp, vlakbij de nieu we accommodaties van de scou ting en tennis. De gemeente Borsele is bereid de groep een jongerenontmoe- tingsplek (jop) in de vorm van een zeecontainer aan te bieden, zoals bij veel dorpen in Borsele staan. Ze moeten zo'n jop dan wel eerst 'verdienen'. Ze moeten eerst laten zien dat ze zich kun nen gedragen. Zo wordt het zo langzamerhand een kip of het ei-verhaal. De groep krijgt geen jop, omdat ze zich niet gedraagt en ze zorgt in of bij het dorp voor overlast, omdat ze geen ei gen honk heeft. Volgens dorp raadslid De Kraker waren er al twee locaties in beeld voor een jop, maar de jop komt er niet vanwege het gedrag van de groep jongeren. Gelok heeft de moed niet opge geven. Hij is van plan volgende week binnen het gemeentehuis over een mogelijke oplossing te praten. Hij hoopt ook dat met de opening van de nieuwe jeugd soos in mei de overlast afneemt. Volgens De Kraker is het de vraag of de groep in de jeugd soos zal komen. door Harmen van der Werf Gratis beeldbelten starterspakket met Logitech webcam. Tot 12 maanden 25% korting op op je abonnement. Alleen bij KPN beeldbellen van mobiel naar elke PC. De eerste 4 maanden beeldbellen voor de helft van de prijs. Vraag naar de voorwaarden of kijk op kpn.com. 's-GRAVENPOLDER - Tegen een groep jongeren in 's-Graven polder is door burgemeester J. Gelok van Borsele een samen scholingsverbod afgekondigd. Het verbod geldt voor sporthal De Zwake en de directe omge ving in het centrum van 's-Gra- venpolder. zaterdag 15 april 2006

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 65