Tokkie-gezinnen in Rotterdam aangepakt PZC Bende gluurders werkt professioneel Zeven jaar voor aanrijden agent Vliegende start voor Week van de Sport BMP H Narcistische stoornis treft vooral mannen w wuifa u t o s t u r m PvdA wil asocialen tijdelijk verhuizen Microbe kan helpen in strijd tegen broeikasgas Gevaar van papegaaienziekte niet onderkend Man graaft skelet op in nieuwe tuin j - r Ajax-hooligans aangeklaagd voor poging tot moord Model steiger voor rechtszaak Vooral loon bepaalt keuze baan Attent op DNA na auto-inbraak Directeur mag niet thuis brommen Tilburg wil gratis trein in stad Portofoon zorgt voor vals alarm 2© PAASDAG GEOPEND! zaterdag 15 april 2006 door Peter Punt Godfried Heiwig ROTTERDAM - Fractieleider P.van Heemst van de PvdA in Rotterdam wil de komende ja- hard optreden tegen zoge noemde Tokkie-gezinnen. In een interview met de Straat krant die vandaag verschijnt Van Heemst: „Mensen die met agressief en intimiderend drag een hele buurt in hun eep houden. Da's de wereld z'n kop! Dit soort Tokkie-ge zinnen gaan we uit die buurt weghalen en tijdelijk ergens par keren." Volgens de PvdA'er is verplaat sing geen eindstation voor een asociaal gezin. De bedoeling is .UTRECHT - Papegaaienziekte is een zwaar onderschatte aan doening. Jaarlijks raken naar schatting honderden Nederlan ders besmet. Dat is veel meer dan officiële cijfers laten zien. Omdat de milde vorm van de iziekte doet denken aan de griep, ivordt de ziekte niet herkend. Dit terwijl deze een ernstig ver loop kan hebben en in een enkel geval zelfs dodelijk kan zijn. Dat zeggen virologen, vogeldes- randigen en parasitologen die zich bezighouden met ziekten die van dier op mens overdraag baar zijn. Volgens vogeldeskun- S. Lumeij van de faculteit Diergeneeskunde in Utrecht en droloog A. Osterhaus is er al ja ren te weinig aandacht voor de- ziekte. GPD pagina 4 papegaaienziekte is onderschat gevaar BERGEN OP ZOOM - Een man uit Bergen op Zoom kreeg giste ren de schrik van zijn leven toen :)ij het werk in zijn nieuwe tuin opeen menselijk skelet stuitte. De politie kwam al snel tot de slotsom dat het om een skelet ging dat vroeger, in een zieken huis werd gebruikt. Volgens om wonenden woonde eerder ie- mand in de buurt die in een zie kenhuis werkte. De recherche 'herkende het 'medische skelet', aan de gaatjes in de botten en de ijzerdraadjes. ANP (Advertentie) I CAR VILLAGE VOLVO WWW.DEGROENE-GOES.NL dat de gezinnen geleerd gaat worden hoe ze zich moeten ge dragen. „We willen wel vanaf het begin werken aan hun terug keer. Maar de tijd van pappen en nathouden ligt al lang ver achter ons." Van Heemst heeft nog meer pij len op z'n boog. Zo zegt hij gra tis openbaar vervoer te willen voor eenzame ouderen. Volgens hem kunnen oudere Rotterdam mers nauwelijks de eindjes aan elkaar knopen. „Ze komen de deur niet meer uit en kwijnen weg achter de geraniums. Ik be loof deze groep dat ik er alles aan zal doen om hun situatie te verbeteren. Te beginnen bij gra tis openbaar vervoer voor hen." Vertrouwen Van Heemst zegt in de Straat krant zich 'verschrikkelijk boos' te hebben gemaakt over het spaaklopen van de college-on derhandelingen tussen zijn par tij, de WD, het CDA en de SP. „Iedereen leek er zin in te heb ben. Maar toen ik gisterochtend bij informateur Piet Boekhoud was, kwamen twee van de vier reisgenoten niet opdagen. WD en SP haakten op het laatste mo ment af." Van Heemst zegt nu het volste vertrouwen te hebben in een coalitie met Groenlinks in plaats van de SP. „Ik zou het als een persoonlijke nederlaag ervaren als we óók deze coalitie niet voor elkaar zouden bok sen." ANP door Margit Spaak NIJMEGEN - Microbioloog M. Strous van de Radboud Uni versiteit Nijmegen heeft in de modder van het Twentekanaal microben gevonden, waar colle ga's over de hele wereld al meer dan vijftig jaar naar zochten. De gevonden microben zijn van groot belang voor het begrip van de methaancyclus op aarde en dus voor meer kennis van het broeikaseffect. Strous publiceert deze week over zijn ontdekking in het toon aangevende wetenschappelijke tijdschrift Nature. De vondst in het Twentekanaal is zo bijzon der, dat de redactie van Nature er pas na een jaar van overtuigd was dat de langgezochte micro ben echt gevonden zijn. De microbioloog trof in de mod der een bacterie aan, die samen leeft met een archeon, een ander type eencellige. De twee breken methaan af zonder daarbij zuur stof of sulfaat te gebruiken. Ze nemen nitraat tot zich, wat tot de vondst van het stel wereld wijd onmogelijk werd geacht. Strous heeft zijn microben een jaar lang verzorgd in het labora torium. Hij vermoedt dat het soort methaanomzetting waar de microben voor zorgen in veel zoetwaterbodems plaats heeft. Daarmee is een nog onbekend deel van de methaancyclus op aarde verklaard. Methaan is een sterk broeikasgas. De vondst is dus van invloed op klimaatvoor spellingen. Mogelijk zijn de een- celligen ook bruikbaar voor af valwaterzuivering, aldus de mi crobioloog. ANP AMSTERDAM - Tijdens de nationale Week van de Sport, die vandaag begint en voor de derde keer wordt gehouden, organiseren verscheidene sportbonden dagelijks de monstraties en wedstrijden om mensen bekend te maken met verschillende takken van sport. Gisteren werd op de Dam in Amsterdam een groot openingsfestijn gehou den. Tumbling, waarbij je springt en rent op een langwerpig luchtkussen, was een van de demonstratiesporten. foto Harmen de Jong/GPD door Loes de Fauwe AMSTERDAM - De Amsterdam se webcam-affaire - in een meis jesstudentenhuis is met web- cams heimelijk gefilmd - staat niet op zichzelf. De Amsterdamse recherche heeft donderdag ook in twee an dere steden huiszoekingen ge daan. Ook daar werden compu ters met beeldbestanden, dvd's en camera's in beslag genomen. Het ging op die locaties niet om studentenhuizen. Maar wat voor soort locaties het wel wa ren, wil de politie nog niet zeg gen. „Dit beperkt zich dus niet tot het Amsterdamse pand, het is een redelijk professioneel ver haal," aldus een woordvoerder van de politie. De recherche hield niemand aan bij de huiszoekingen. In december vorig jaar ontdek- ten bewoonsters van een studen tenhuis in hun kamers verbor gen webcams. De camera's ble ken verbonden te zijn met com puters op zolder in het naastge legen pand. Met die webcams waren voormalige bewoonsters van het studentenhuis gefilmd. Wie de camer"s en de compu ters liet draaien, is nog steeds onduidelijk. De zolder was via via verhuurd. De afgelopen vier maanden heeft de politie de bestanden be keken. Zij wil nog niet zeggen wat met die beelden van de meis jes is gebeurd. Geen amateur Duidelijk is nu wel dat degene die op die zolder zat te gluren en te filmen geen amateur is, maar iemand uit een professio neel netwerk. Het onderzoeksteam is vanwege de nieuwe vondst uitgebreid van twee tot vijf man. Hoe groot het netwerk is, landelijk of inter nationaal, is vooralsnog ondui delijk. Uit verhoren van oud-bewoon sters en andere getuigen zijn mo gelijke verdachten in beeld geko men. Volgens de politie is 'het Amster damse plaatje nu redelijk com pleet'. Met het nu in beslag geno men materiaal wordt het onder zoek voortgezet. GPD VftOGW ZIET ME AAN koAAEA DEN HAAG - Justitie be schouwt de aanval van Ajax-aanhangers op supporters van ADO Den Haag begin fe bruari als een poging tot moord dan wel doodslag. Ook worden de Ajax-aanhan- gers verdacht van brandstich ting, openlijk geweld, poging tot zware mishandeling, diefstal van goederen en van het deelne men aan een criminele organisa tie. Op vrijdagavond 10 februari be stormden tussen de zestig en ze ventig Ajax-supporters gewa pend met honkbalknuppels en messen het ADO-honk in Den Haag. De aanwezige ADO-sup- porters waren aan het kaarten en werden compleet verrast door de bestorming. Vijf mensen raakten licht gewond. De politie heeft tijdens het on derzoek 52 verdachten aange houden. Daarvan werden 42 mensen voorgeleid aan de rech- ter-commissaris, 22 verdachten zitten nog in voorlopige hechte nis. Justitie verwacht dat de rechtbank in Den Haag in juni de eerste zaken kan behandelen. Als de verdachten daadwerke lijk poging tot moord dan wel doodslag ten laste wordt gelegd, kan de officier van justitie hoge straffen eisen: bij poging dood slag tien jaar celstraf, bij poging moord twintig jaar. GPD BREDA - In de rechtbank van Breda wordt op schaal de steiger nagebouwd die in de Amercentra- le is ingestort. Bij dat ongeval in 2003 kwamen vijf werknemers om het leven. In de rechtszaak die hierover wordt gevoerd, houdt de officier van justitie komende dinsdag zijn requisitoir. foto Ingrid Bertens/GPD ROTTERDAM - Het salaris heeft de koppositie overgeno men van de werksfeer in de keuze voor een (nieuwe) werk gever. Het salaris is met 61 procent de hoofdreden bij de keuze voor een baan. De werksfeer was jarenlang de onbe twiste nummer één, maar scoort nu 59 procent. Na salaris en werksfeer rukt een vast contract op als be langrijke reden bij de keuze voor een baan. In 2003 gaf in eenzelfde onderzoek 38 procent van de ondervraagden een vast contract op als drijfveer, in 2005 steeg dat naar 45 procent. Dalers ten opzichte van 2003 zijn goede secun daire arbeidsvoorwaarden (van 34 naar 28 procent) en op leidingsmogelijkheden (van 21 naar 16 procent). ANP VEENENDAAL - De politie van Veenendaal vraagt slachtoffers van auto-inbraken goed op de letten of er in of op de auto DNA-sporen te zien zijn van de dader(s). Het gaat daarbij om bloedsporen, zei een woordvoerder van de politie in Utrecht gisteren. Autokrakers teisteren Veenendaal al geruime tijd. Per week breken zij zo'n dertig auto's open. DNA levert 100 procent bewijs op. Om er achter te komen wie de inbreker is, moet het DNA-profiel al in de databank van de politie zitten. Is dat niet het geval, dan levert het spoor in ieder geval het profiel op, waardoor bij een volgende keer de da der wel aan te wijzen is, aldus de woordvoerder. ANP DEN HAAG - Een 48-jarige directeur van een havenbe drijf uit Rotterdam mag zijn celstraf van 91 dagen niet thuis onder elektronische bewaking uitzitten. Hij wilde met een elektronische enkelband zijn bedrijf kunnen voortzetten. De voorzieningenrechter bij de rechtbank in Den Plaag heeft gisteren in kortgeding bepaald dat de man gewoon de cel in moet. De directeur van een bedrijf van dertien werknemers had de Staat gedaagd omdat er jegens hem onrechtmatig zou zijn gehandeld. De man is drie keer veroordeeld, onder meer wegens rijden zonder rijbewijs. Het aantal dagen dat hij de cel in moet is 91, precies een dag te veel om in aanmerking te komen voor elektronische detentie. ANP TILBURG - Het nieuwe college van burgemeester en wet houders van Tilburg wil dat inwoners gratis met de trein op en neer kunnen reizen tussen de drie stations in de stad. Dat staat in het bestuursakkoord dat PvdA, CDA en GroenLinks hebben gesloten, zo bleek gisteren. De NS lieten weten officieel nog geen contact te hebben gehad met Tilburg over de plannen. ANP AMSTERDAM - Op de meldkamer van de politie in Am sterdam gaan elke dag wel een keer de alarmbellen rinke len over een agent in nood, terwijl er niets aan de hand is. De oorzaak is een nieuwe portofoon .die sinds kort bij het Amsterdamse politiekorps in gebruik is. Daarop zit een rode knop die agenten in noodsituaties kunnen indruk ken. Het komt dagelijks voor dat politiemensen de nood knop per ongeluk indrukken. ANP door Floor Liqtvoet DEN HAAG - Het aantal men sen dat lijdt aan een narcisti sche persoonlijkheidsstoornis neemt toe. De stoornis, die voor al bij mannen voorkomt, ligt on der meer ten grondslag aan di verse gezinsdrama's en gewelds delicten. Dat constateert de Rot terdamse hoogleraar forensi sche psychiatrie, Hjalmar van Marle. Iemand met een narcistische per soonlijkheidsstoornis heeft, een zeer groot ego. Hij gelooft dat voor hem andere regels gelden dan voor anderen. In sommige gevallen kan hem dat tot groot se prestaties brengen. Maar als zijn verzonnen grootsheid wordt doorgeprikt, is hij in staat een verwoesting aan te richten. Regelmatig vormt een (dreigende) echtscheiding de aanleiding voor een familiedra ma. Precieze cijfers over hoe veel mensen in Nederland aan deze geestelijke aandoening lijden, ontbreken. In de psychiatrie wordt ervan uitgegaan dat een half tot één procent van de be volking aan de stoornis lijdt. De ze mensen zijn zeer moeilijk be handelbaar. Volgens Van Marle neemt hun aantal toe, mede onder de in vloed van de huidige tijdgeest, waarin alles om de prestaties en successen van het individu draait. Dit stimuleert narcis tisch gedrag, zegt hij. Mannen die hier toch al gevoelig voor zijn, ontwikkelen zo makkelij ker een psychische stoornis. Ook ouders dragen bij aan het probleem, zegt Van Marle. Zij gebruiken hun kinderen steeds vaker als uithangbord van zich zelf: „Het kind moet goed zijn in sport, viool kunnen spelen en achten scoren." Een minderjari ge is per definitie afhankelijk van zijn ouders en zal daarom proberen aan alle verwachtin gen te voldoen. „Lukt dit niet dan gaat hij toneel spelen", zegt Van Marle. „Het kind gaat zijn ouders manipuleren, door op te scheppen of woedend te wor den." Als deze pogingen slagen, zegt Van Marle, dan is een klei ne tiran geboren. GPD pagina 28 steeds meer mannen hebben rare kronkels door Alex Boqers ROTTERDAM - De man die ok tober vorig jaar op de A15 bij Rhoon expres een motoragent aanreed en ernstig verwondde, krijgt zeven jaar celstraf voor een poging tot doodslag. Ook moet hij 75.000 euro schade vergoeding betalen, als een voor schot. Dat bedrag kan nog op lopen. Tegen de man, een twin tigjarige Rotterdammer, was tien jaar cel geëist. Het Open baar Ministerie gaat in hoger be roep, omdat het nog steeds uit gaat van een poging tot moord. De agent werd tot twee keer toe aangereden. Hij verloor daar door zijn linkeronderbeen, brak meerdere botten en lag vijf we ken in coma. De advocaat van de verdachte had om vrijspraak gevraagd. De verdachte handel de volgens hem in paniek want hij reed zonder rijbewijs in een gestolen auto. Daarom probeer de hij te ontkomen, waarbij hij de agent per ongeluk raakte. De rechter gelooft deze lezing niet en acht het bewezen dat de verdachte heeft geprobeerd de agent om het leven te brengen om aan een aanhouding te ont komen. GPD Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 3