Geduldig wachten op de oplevering Tijdelijk huis in Zierikzee Het is mijn versie van een echt Zeeuws huis Redactie bijlagen: 0113-315680 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 15 april 2006 Audi Nijverheidsstraat 30 www.opeldelaat.nl www.autoshak.nl T.M 2e PAASDAG RUIM 140 OCCASIONS 's-Heer Arendskerke De bouwplaats waar het Rollandthof moet verrijzen, aan de Scheepstimmerdijk in Zierikzee. foto's Marijke Folkertsma Elke dag fietst Tiny Kieboom wel een of meer keren langs de bouwput van Rol landthof in Zierikzee. Langzamerhand wor den de contouren van het appartementenge bouw duidelijk, maar de oplevering gaat nogzo'n anderhalf jaar duren. Voor Tiny kan het niet snel genoeg gaan. „Een beetje opschieten graag", gaat er door haar hoofd als de bouwvakkers een sjekkie staan te ro ken. Sinds december huurt Tiny met haar man Albert een huisje aan de Scheepstimmer- dijk, zo'n honderd meter van de bouwplaats. Dat huisje is een tij delijke oplossing tot hun appar tement in Rollandthof wordt op geleverd. Hun huis in de wijk Poortambacht is allang ver- kocht waardoor er een gat van bijna twee jaar ontstond. „Het appartement hebben we in de cember 2004 gekocht", vertelt Tiny. „Naar verwachting zou de bouw in mei 2005 beginnen. Omdat er in de buurt veel huizen te koop stonden, en ook voor langere tijd, hebben we in april 2005 ons huis op de markt gezet." Wat het echtpaar Kieboom ech ter niet verwacht had, was dat hun huis binnen twee weken ver kocht zou zijn. De koper wilde graag in dat blokje huizen wo nen, had al eerder een poging ge waagd die niet gelukt was, en hij was heel blij met het huis van de familie Kieboom. „De overdracht was gelukkig pas 1 oktober en dat gaf ons de tijd om een tijdelijk adres te zoe ken." Ondertussen bleek dat de bouw van Rollandthof forse ver traging opliep door een gecom pliceerd saneringstraject van het bouwterrein. Dat betekende dat Albert en Tiny Kieboom voor een relatief langere periode tijdelijke huisvesting nodig had den. Hoe vind je dat? Er zijn wel regelmatig kamers te huur in Zierikzee, maar die oplossing is te beperkt voor een echtpaar dat elk weekeinde nog ten min ste een van de drie zoons thuis krijgt. Een bungalow die voor 1200 euro per maand te huur werd aangeboden, was te prij zig. „We hebben het vooral aan iedereen verteld", zegt Tiny. „Want via de officiële kanalen Tiny Kieboom in haar tijdelijke huis aan de Scheepstimmerdijk. zoals makelaars is eigenlijk niets te vinden. Ik heb zelfs men sen gebeld die voor langere tijd huizen te koop hadden staan met de vraag of ze aan ons wil den verhuren. Want het was wel duidelijk dat we voor anderhalf tot twee onderdak nodig had den. Dan zou dat interessant voor hen kunnen zijn." De zo mer naderde en Tiny Kieboom werd langzamerhand een klein beetje zenuwachtig. Uiteinde lijk kreeg Tiny de gouden tip dat er op de Scheepstimmerdijk een huurder uit een huisje zou gaan. „Ik heb meteen gebeld met de eigenaar want voor je het weet, ben je te laat. Geluk kig waren we er op tijd bij en voordat we met vakantie gin gen, hadden we het huurcon tract getekend." Er was een klei ne 'maar', het huisje zou pas per 1 december vrij komen. De ko per van hun huis in Poortam bacht was echter bereid om nog twee maanden te wachten op de overdracht en zo kon het echt paar Kieboom zich serieus gaan voorbereiden op de tussenver- huizing. Overgang Er moest vooral veel weggedaan worden. De overgang van een eengezinswoning (met vier slaapkamers en een zolder, plus een zoldertje op de garage) naar een appartement met twee slaap kamers betekent al dat er gesa neerd moet worden. Maar nu moesten Tiny en Albert ook nog beslissen wat ze de komende twee jaar niet direct nodig heb ben. „We hebben uiteindelijk toch veel weggegeven, opge ruimd en nog flink wat in de op slag gezet. En dit huisje heeft ook een zoldertje." De meubels, ook gedateerd en grotendeels toe aan vervanging, zullen nog dienstdoen in deze tijdelijke wo ning. Voor het appartement is Tiny al aan het kijken naar nieuw meubilair. Het huisje past hen goed, al is het erg klein. Er zijn twee slaap kamertjes en een heel klein ka mertje dat als kantoortje is inge richt. Als alle drie de zoons er zijn, is de woonkamer vol en wordt er geslapen op matrassen in de woonkamer. „Het is maar tijdelijk en die jongens kunnen wel wat hebben. We zitten hier verder prima. In het tuintje leg gen we momenteel wat tegels om een terras te hebben zodat we met z'n allen buiten kunnen zitten. Dit tussenstation is een mooie overgang van het grote huis in Poortambacht met een flinke tuin naar een apparte ment met een balkon." Maar waarom nu een apparte ment kopen terwijl de bouw pas maanden later begint en je in een mooi, ruim huis woont? „Ja, niet iedereen kan dat begrij pen", lacht Tiny. „Maar we heb ben bijna dertig jaar in het huis gewoond en het was aan een grondige renovatie toe, we had den zelfs nog een zitkuil uit de jaren zeventig. Het werd, met vier slaapkamers, eieenliik te groot voor ons. Het onderhoud van het schilderswerk en de tuin deden we zelf, maar eigen lijk hadden we daar niet zo veel zin meer in. Dus moesten we de knoop doorhakken: blijven we en gaan we grondig renoveren, of zoeken we iets kleiners?" Ti ny had vanaf de eerste berich ten in 1997 over woningbouw op het Emulsionterrein aan de Scheepstimmerdijk de plannen gevolgd. Toen duidelijk werd dat de bouw van Rollandthof door zou gaan, besloot het echt paar in te tekenen op een appar tement. Het was nog even span nend want de belangstelling bleek uiteindelijk heel groot te zijn. De appartementen aan de kant van de Scheepstimmerdijk waren direct verkocht. Het echt paar Kieboom heeft gekozen voor de kant aan de Grachtweg. .Tiny: „We denken ook aan de toekomst. Wij zijn nu nog prima in staat om alles zelf te regelen. Het appartement ligt dichter bij de stad waar alle voorzieningen zijn. De kamers zijn gelijkvloers en voor onderhoud hoeven we niet meer zelf te zorgen. En de locatie is toch prachtig, zo bij de Noordhavenpoort." Extra Dat ze nu extra moeten verhui zen, vindt Tiny geen bezwaar. Maar ze kan zich voorstellen dat andere kopers van de appar tementen er tegenop zullen zien. „Er zijn vrij veel ouderen die een appartement gekocht heb ben, die hebben al gezegd dat zij hun huis pas in de verkoop doen, als de oplevering er aan komt. Die zien een extra verhui zing en alle bijkomende romp slomp niet zitten. Voor ons is het nu geduldig wachten op de verwachte oplevering in de zo mer van 2007. De voortgang van de bouw volg ik dagelijks, of ik wil of niet, de bouwplaats ligt nu eenmaal langs mijn route naar de stad." Tnffp Heuff DE VOORDEUR De voordeur biedt toegang tot een woning, maar wat daar achter schuil gaat, blijft voor velen onzichtbaar. In deze serie een kijkje achter de voordeuren van Zeeuwse huizen. Iedere week gaat een andere deur open en geeft de bewoner een blik in zijn of haar leven. foto's Mechteld Jansen Het blauw van de zee, het zwart van basalt en het geel van de zon. Dat wilde Louis van Oosterbosch (58) in ieder geval in zijn woning aan de Kattendijkse Monnikendijk. Daar woont hij samen met zijn vrouw Alice (49) en dochter Dawn (13). De bordercollie Zap en kat Zip maken ook deel uit van het huishouden. De hond is superenthousiast, de kat wat meer op afstand. „Het is een echt Zeeuws huis. Althans, mijn versie er van, een eigentijdse dus. Het huis moest een soort va kantiehuis worden, niet te veel er in, alles open. Het liefst heb ik niets op de vloer staan, zodat je met een be zem schoon kan maken. Ach ja", vervolgt hij rondkij kend in de woonkamer met open keuken en werkhoek, „dat is niet helemaal gelukt. Ik had eigenlijk alles uit het zicht willen hebben. In kasten en zo. Maar je moet natuurlijk ook leven." De lichte woonkamer, met houten vloer, ademt een zon nige sfeer. Niet alleen door het kleurgebruik, zeker ook door de lichtinval en de openheid. Het meubilair is spaarzaam, maar smaakvol. De kunst aan de wand is van Louis zelf. Het stel woont nu een jaar of tien op Kattendijke. Daarvoor bewoonden ze een oude kazer ne met atelier in Ossendrecht. „Toen we dat verkoch ten, zijn we een jaar gaan reizen. Met onze camper door Portugal." Die camper staat nog steeds in de gara ge. Achter een blauwe deur met een gele halve maan erboven geschilderd. Van reizen komt niet veel meer. „We hadden wel plannen, maar Alice is ziek gewor den." Kattendijke was een min of meer toevallige keuze. „We reden hier eens doorheen en vonden het een kleuri ge, schattige plaats. Dit stond te koop, een lelijk huis vond ik het. Met een slechte aanbouw en zo'n puntdak je. Toch hebben we een bod gedaan. Toen dat werd aan genomen, zaten we er aan vast. Ik wilde dat eigenlijk niet. Maar ja, we konden er niet vanaf. De ligging is in ieder geval erg mooi. Ik heb toen een tekening gemaakt van hoe ik het huis wilde verbouwen. Dat had heel wat voeten in de aarde. De eerste tekening werd afgekeurd. Ik moest er allerlei berekeningen bij doen van luchttoe voer en weet ik veel wat. Alsof zo'n ambtenaar daar verstand van heeft. Uiteindelijk hebben we toch toe stemming gekregen." De buitenkant van het huis is drastisch veranderd. De antracietkleurige betonstenen, gecombineerd met de tails in blauw geglazuurde baksteen, de helderblauwe kozijnen en de opvallende voordeur, met mozaïek er voor. maken van het huis een blikvanger. „Ik wil nu nog een glazen overkapping bij de voordeur. En de voorgevel wil ik ook nog een kleur geven, een beetje blauwachtig." Binnen is ook het een en ander veranderd. Er is flink uitgebroken en aangebouwd. „We hebben alles zo goed koop mogelijk gedaan, maar wel met goed spul. Dat be tekende kijken, kijken en kijken. Dus geduld hebben. Dan kom je de mooiste dingen tegen. Soms in een showroom, soms via internet", vertelt Louis. Alice is gek op 'haar' badkamer op de begane grond. „Die is heerlijk licht. Als je de gordijnen openlaat, heb je echt contact met buiten", vertelt Alice. „Als je het niet erg vindt tenminste dat iedereen je kan zien." Annemarie Zevenbergen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31