Telussa strijdt op twee fronten Niet iedereen in Blanes is tegen Smerdiek PZC De Bruijn vliegt van het biljart naar het stadion SSV'65 won thuis nooit van Rijsoord Morres verliest bekerfinale: 1-4 technische baas moet bij Hoek weer even voor trainer spelen 23 Thijssen Nederlands damkampioen Biljartsters houden stand Alternatieve straf NAC-fan Basketbalbond zonder bondscoach uitslagen 2© PAASDAG GEOPEND! 1/uwifv.au tost urm .nl WOUW - Na anderhalf geduld te hebben opgebracht, konden |e futsallers van Morres/ Con- trolec de kroon op een prachtig seizoen zetten. Nadat eind februari de titel in de eerste klasse al was veiliggesteld, volgde gisteravond de finale van de regiobeker. Morres was echter niet opgewassen tegen hoofdklasser Hans Mol Sports: De nederlaag tegen de ploeg uit [Dordrecht was pas het derde jverlies van dit seizoen. In de Icompetitie was Morres een klas se apart, maar die lijn kon in Wouw niet worden doorgetrok ken. Ondanks een aantal uitste llende kansen keek het Zeeuws- jWaamse team bij rust tegen een ^achterstand aan. Na rust [voerde het de druk op, kreeg op nieuw prima kansen, maar slaag de er niet in te scoren. Hans Mol Sports counterde rustig naar 0-4, waarna Gerben Schram vlak voor tijd voor de eretreffer van Morres zorgde: 1-4. zaterdag 15 april 2006 swb jnnr Frits Bakker HOEK - De stem van Paul Telus- klonk weer net iets harder i anders op het trainingsveld van Hoek. De hulptrainer is tij delijk weer even hoofdtrainer, „ahet. ontslag van de Belg Eddy JIcstdagh. „Met maar één op dracht: Hoek in de hoofdklasse houden." En als er voor de eer- sle wedstrijd onder zijn leiding al sprake is van druk, dan heeft Telussa dat vooral zichzelf opge- il in de komende weken op twee fronten een harde strijd moeten leveren, op het veld en op de spelersmarkt. Hoek red den van een dreigende degrada- te beginnen vandaag in de thuiswedstrijd tegen Noord- 'yijk, heeft de hoogste prioriteit. Daarnaast houdt Telussa zich al weken bezig met het speuren naar versterkingen, om te zor gen dat er volgend seizoen een volwaardige selectie staat. Twee verhalen deden er deze week de ronde over zijn nieuwe rol bij de club. Paul Telussa was gesignaleerd in een café in Zei- zate om met nieuwe Belgische spelers te praten. En Paul Telus sa zou een premie beloofd zijn van tienduizend euro als hij Hoek in de hoofdklasse kan hou den. Het ene geeft hij toe, het an dere is onwaar. Ja, hij heeft met spelers gepraat, in een café, met het risico om gezien te worden. En nee, hij krijgt geen premie als Hoek zich redt. „Ik zou er wel heel gelukkig mee zijn als het lukt, maar alleen vanwege het sportieve succes." Zijn hart ligt in de komende we ken vooral weer op het veld. Te lussa zal al zijn kwaliteit, ken nis en ervaring nodig hebben om een tobbend elftal weer aan het winnen te krijgen, Zuinig ge rekend, zegt hij: „We moeten ne gen punten uit de resterende vier wedstrijden halen. Dan heb ben we een goede kans om het te halen." Meer nog zou hij uit willen gaan van het volle pond: vier keer winnen uit vier. Het optimisme straalt ervan af, maar niet zon der de realiteit uit het oog te ver liezen. „Het wordt heel zwaar en de druk ligt natuurlijk heel hoog. Dat heb ik mijn spelers de ze week duidelijk gemaakt. Ik heb maandag voor het eerst ge traind en al heel de week zie ik dat er scherpte is, dat iedereen gedreven is, al had ik die indruk ook toen Mestdagh nog voor de groep stond." Hamstringblessure Veel zal hij in de personele sfeer niet kunnen schuiven. „Ik moet het doen met de spelers die we hebben." Daar komt nog bij dat Thijs Binnerts met een ham-- stringblessure is uitgeschakeld én Charly Okonedo vandaag een schorsing uitzit. Telussa kan niettemin de speelwijze han teren die hij zelf graag wil: met een zo aanvallend mogelijke 4-4-2-opstelling, met de druk naar voren. „Wij moeten Paul Telussa: „We moeten negen punten uit de resterende vier wedstrijden halen." winnen, zo simpel ligt dat." Voor zijn dubbele rol deinst hij niet terug. Toen hij de training deze week overnam, schetste hij al: „Ik ga een tijd tegemoet waarin ik vijf handen nodig heb." Want er is meer dan al leen de opdracht om elke zater dag te winnen. Hoek raakt een stulrbf tien spelers kwijt en zal tenminste tien spelers terug moe ten halen. In de zoektocht op de spelersmarkt krijgt Telussa het rijk alleen. „Ik krijg af en toe een tip van Gerrit Emans, maar het is aan mij om wedstrijden te gaan bekijken en met spelers te onderhandelen. Met andere woorden: de techni sche commissie, die uit drie man bestond en in het vorige bestuur zo ter discussie stond, is achter de schermen verdwenen en wordt nu nog slechts bemand door één technische baas: Paul Telussa. „Het was al de bedoe ling dat dat volgend jaar zou ge beuren, maar het is versneld ge gaan", geeft hij toe. Al vanaf de cember is Telussa betrokken bij de technische en personele invul ling voor volgend seizoen. Hij zal - in de speurtocht naar nieuwe spelers - niet alleen se lecteren op kwaliteit en routine, maar vooral op mentale weer baarheid, omdat dat in zijn ogen de basis is voor succes. „Heb je een elftal met een grote mentale weerbaarheid, dan speel je bovenin. Heb je dat te weinig, dan word je op die fron ten geklopt", is de filosofie van Telussa. „Het voorbeeld zie je in de eredivisie: PSV heeft het wel, Feyenoord net niet." De Nederlandse spelersmarkt kent hij wat beter dan zijn voor gangers, toch zal Telussa niet schromen ook in België de markt op te gaan. „Ik weet wat de aspiraties zijn van de club: we blijven in de hoofdklasse, of in het slechte geval willen we zo foto Dirk-Jan Gjeltema snel mogelijk terug." Vanuit die optiek is hij op zoek naar de spe lers die haalbaar zijn voor Hoek. Voor de komende weken is hij trainer en coach, daarna doet hij de stap terug naar het technisch management en mag hij kritisch mee blijven kijken. Het is een be wuste keus, volgens de afspraak die met Hoek is gemaakt. „Ik weet nog niet of ik het zal gaan missen, het veldwerk. Dat weet je pas na verloop van tijd. Ik ben dertig jaar trainer geweest, nu ga ik wat anders doen. Maar niet voordat ik er alles aan heb gedaan om Hoek in de hoofdklas se te houden." Thoolse voetbalsters verzoenen zich met uitschakeling in kwartfinale door Koen de Vries BLANES - Dat de scheidsrech ter niet op zijn horloge kan kij ken, kan de vrouwen van Smer diek niets meer schelen. Dat ze met voetbalschoenen op tapijt spelen evenmin. En dat de plaatselijke sportkrant 'Sport' liet toernooi voor vrouwen van de Mediterranean Internatio nal Cup doodzwijgt, daar moe ten de Thoolse meiden simpel weg om lachen. Ze haalden gis teren de kwartfinales dankzij een zwaarbevochten 1-0-zege op C. de F. Llers. Daar ging het allemaal om! Nee, veel aanhangers hebben de voetbalvrouwen uit Sint-Maartensdijk niet aan de Costa Brava. De bejaarde scheidsrechter wil tot grote vreugde van het publiek maar geen einde maken aan het duel met C. de F, Llers. De Zeeuwen staan met 1-0 voor en de leids man heeft daar duidelijk geen vrede mee. Hij kijkt en kijkt en kijkt op zijn horloge, maar af fluiten, ho maar. De elftallen van de Kaapverdische eilanden en CF Breda hebben hun war- ming-up tien minuten geleden al beëindigd in het stadion van CF Blanes, maar kunnen het veld nog steeds niet op. En dan, na vele minuten extra speeltijd en nog meer mislukte aanvallen van de Spaansen blaast de oude baas voor het laatst op zijn fluit. Dolgelukkig rennen de Smerdiekse meiden naar de kant, waar Roxanne Smith een overwinningslied aanheft: „Bier en tieten, tralala- lala." Ze mag dan enkele we ken geleden haar been hebben gebroken, dit feest wil ze niet missen. Met haar krukken is ze de tribune afgeklauterd en stort ze zich in het feestgewoel. Ook voor haar is de opluchting enorm. De Kloosterzandse Man- dy Roels, die het elftal volgend seizoen komt versterken, heeft Smerdiek uit een counter op 1-0 gezet, waarna een salvo van aanvallen op het Zeeuwse doel wordt afgevuurd. Maar niet alles is tegen Smerdiek. Paal en lat hebben duidelijk voor de Thoolse vrouwen geko zen. Als keepster Connie Gul den de bal niet uit het doel ran selt of laatste vrouw Judith Bruijnooge met een enorme pe gel niet voor opluchting zorgt, brengt het houtwerk wel red ding. Voor rust strandt de bal vier keer tegen het hout, één keer stuitert hij zelfs twee keer op de lat Meevaller Na rust heeft Smerdiek de wind in de rug en komt nóg een onverwachte meevaller. Speel sters en aanhang van de Kaap verdische Eilanden beklimmen de tribune. Ze zijn bijna alle maal afkomstig uit Rotterdam of omgeving en kiezen onmid dellijk partij voor hun 'landge noten'. Wanneer de scheidsrech ter Angelique Hage een gele kaart geeft, schalt 'Hij is een hondenlul' door het stadion netje en vervolgens - worden de De voetbalsters van Smerdiek strandden gisteren bij het internationale toernooi in het Spaanse Bla nes na enkele dubieuze arbitrale beslissingen in de kwartfinale. foto Koen de Vries woorden Nederland, Zeeland en Balkenende gescandeerd. In vergelijking met hun Kaap verdische collega's zijn de Zeeuwse meisjes heel beschei den. Zij durven nauwelijks boos te kijken als de scheids rechter hen op een overtreding betrapt. Na de 0-0 van donderdag tegen UE Vic is de zege op C. de F. Llers, een club uit een plaatsje tegen de Franse grens, genoeg voor de poulezege. Daarvan had niemand bij de Tholenaren durven dromen. Op het affiche van hettoernooi prijkten na men van teams uit de VS, Frankrijk, Brazilië en Finland en van tal van Spaanse top clubs. De meerderheid is uitein delijk niet gekomen en de Finse EPS Girls die er wel zijn, kun nen er niets van. Waarom al die toppers wegge bleven zijn, is niet duidelijk. Wellicht zijn de kosten te hoog. De krant Sport schrijft mis schien wel daarom alleen over de drie andere toernooien aan de Costa Brava die onder de noemer Mediterranean Interna tional Cup vallen. Aan de toer nooien voor junioren doen wel elftallen uit de halve wereld mee, waaronder Ajax, Arsenal, Brazilië, de VS, FC Porto, Bar celona, Real Madrid, Inter Mi lan, een ploeg uit Japan, enzo voorts. De dertig Smerdiekers die woensdag naar Blanes afreis den, zijn - uit en thuis - in to taal 16.500 euro kwijt. Dankzij een scheutige sponsor hoefden de speelsters maar 150 euro te betalen om mée te kunnen. Die sponsor zorgde er ook voor dat de Smerdiekers woensdagmor gen vroeg met de echte Smer- diekbus naar Schiphol werden gebracht en dat ze morgena vond laat met diezelfde bus weer worden opgehaald. Ca deautje bij de promotie van de vrouwen van de tweede naar de eerste klasse. De bus is eigen dom van de voetbalclub en wordt onderhouden door de sponsor. Waar de man is die Smerdiek bij de organisatie aanbeval, is overigens ook niet duidelijk. Hij is in elk geval niet in Bla nes. Wie degene is die Smer diek zo gunstig gezind is, wil trainer Wim Scherpenisse niet zeggen. „Hij wil zich niet be kendmaken. Het is iemand die hoog in het betaalde voetbal zit en helemaal geen tijd heeft om hier naar toe te komen. Net als ik vist hij graag. Af en toe leent hij mijn bootje en daarom wil de hij wat terugdoen. Vorig jaar zei hij dat we tegen Ar senal zouden kunnen spelen. Ik moest daar hard. om lachen, maar toen bleek dat het ernst was, was hét binnen een uur ge regeld. En dit toernooi bleek ook geen grapje." Een grap is wel de kwartfinale 's avonds tegen Lleida. Na de 2-0—nederlaag worden er wat traantjes gelaten, vooral omdat de arbiter weer anti-Smerdiek is. Zij - want dit keer is het een vrouw - doet weinig moeite on der stoelen of banken te steken dat Lleida moet winnen. Na de 1-0, uit een schitterende vrije trap, benadeelt ze Smerdiek twee keer opzichtig. Het wordt geen 1-1, maar 2-0. De woede is groot, maar het besef dat er nu gestapt kan worden, ver goedt veel. Cafés genoeg: Het zwarte schaap, De Klomp, Bier Express, Feestcafé Annie's ver jaardag, Knabbel en Babbel, Hebbes. Ja, in Blanes is genoeg te doen. En voor wie honger heeft na al dat bier; gaat om een frietje bij het Hollands pa tathuis. Het staat in de drukste straat van Blanes. Kan niet mis- seizoen thuisclub uitclub uitslag 2005/20 06 SSV'65 Rijsoord 1-5* Rijsoord SSV'65 0-1 2004/2005 SSV'65 Rijsoord 2-3 Rijsoord SSV'65 1-0 2003/20 04 SSV'65 Rijsoord 0-3 Rijsoord SSV'65 7-0 2002/2003 SSV'65 Rijsoord 1-2 Rijsoord SSV'65 0-0 2001/20 02 SSV'65 Rijsoord 0-2 Rijsoord SSV'65 0-0 *wedstrijd in de districtsbeker duels winst gelijk verlies punten doelsaldo SSV'65 thuis 5 0 0 5 0 4-15 SSV'65 uit 5 1 2 2 5 1- 8 van onze sportredactie GOES - SSV'65 kan vandaag kampioen worden in de eerste klasse C van het zaterdag- voetbal. In dat scenario moet concurrent VVGZ verliezen van Nieuw-Lekkerland en SSV'65 moet zelf winnen van Rijsoord. En dat laatste zal niet mee vallen, wijzen de statistieken uit. Beide clubs troffen elkaar in het verleden tien keer: negen keer in competitieverband en één keer in het toernooi om de dis trictsbeker. Slechts één keer won SSV'65: in het begin van dit seizoen maakte Björn Lange- veld uit een vrije trap de enige goal in de onderlinge krachtme ting in Ridderkerk. Op eigen veld heeft SSV'65 zelfs nog nooit een punt afgesnoept van Rijsoord. Vijf gespeeld, vijf ver loren. De Goese formatie, waar aanvaller Arjan Koopmans be kendmaakte ook volgend sei zoen te blijven, moet het van daag doen zonder centrale verde diger Mamadouba Gueye (ge schorst) en Jaiihy van Bloppoel (vakantie). Amemuiden vecht vandaag voor zijn laatste kansen op handhaving. De thuiswedstrijd tegen LRC moet gewonnen wor den, anders keert Arnemuiden na één seizoen alweer terug naar de tweede klasse. Trainer Jan Poortvliet mist alleen aan valler Jacky de Smit (gebles seerd). Tegenstander LRC heeft de pun ten nog nodig om zich te plaat sen voor de nacompetitie. De eerste wedstrijd tussen beide teams eindigde eerder dit sei zoen in 1-1. (Advertentie) CULEMBORG - Kees Thijssen is gisteren in Culemborg Nederlands damkampioen geworden. In een lange partij versloeg hij in de voorlaatste ronde zijn medekoploper Au- ke Scholma en is daardoor niet meer in te halen. Voor Thijssen is het zijn vierde achtereenvolgende titel. Bennie Provoost kan terugzien op een uitstekende dag. Voor zijn eerste overwinning in het loodzware toernooi hoefde de speler uit Aagtekerke zich nauwelijks in te spannen. Plans Jansen, drievoudig kampioen en al drie de cennia een van de beste Nederlandse dammers, bood de Zeeuwse debutant de winst op een presenteerblaadje aan. Zonder dat er van tijdnood of een gecompliceerde stelling sprake was beging de Amsterdammer gisteren in de och tendronde een afgrijselijke blunder. Een simpele combina tie naar dam besliste de partij op slag. 's Middags wachtte de jongste deelnemer opnieuw een zware klus. Alexander Baljakin, in 2005 nog derde in het wereldkampioenschap, vocht voor zijn laatste kans op de titel. De Zeeuw slaagde er in complicaties uit de weg te gaan, ontweek netjes alle valkuilen en wikkelde deskundig af naar een remises tand. Voor Toby Hage en Leopold Sekongo verliep de dag desastreus. Beiden verloren tweemaal. WEMELDINGE - Na de eerste schermutselingen in het Micha triatlon biljarttoernooi springt de prestatie van de vrouwelijke deelnemers het meest in het oog. Janny Rie- dijk uit Krabbendijke, Petra de Vos uit Wemeldinge en Claudia van den Berge uit Kapelle plaatsten zich alledrie voor de tweede ronde. Riedijk schakelde niet de minste uit: Carlos Pinto uit 's-Heerenhoek. Een van de plaatselij ke favorieten Rudy Feijtel mag vroegtijdig het toernooi vanaf de zijlijn volgen. Hij verloor van plaatsgenote Petra de Vos. Van de Berge versloeg Anton Tissink uit Wemel dinge. BREDA - Een straf die een beetje 'anders dan anders is. „Dat past wel bij onze club", zegt NAC-directeur Theo Mommers. Daarom krijgt de 31-jarig'e fan die Mommers onlangs een ijsblokje naar het hoofd gooide, geen stadion verbod van zes jaar, maar moet hij negen keer de chauf feur van de directeur spelen. De fan uit Oosterhout gooi de eind februari tijdens een dartstoernooi in het café in het stadion een ijsklontje naar de directeur. Mommers werd aan het hoofd én in zijn ziel geraakt en bleef twee weken ziek thüis. De club legde de fan een stadionverbod van zes jaar op. Die was daar op zijn beurt weer zo van van slag dat hij een kortgeding aanspande tegen de club. Een stadionverbod mag volgens hem alleen opgelegd wor den als er een directe relatie met een voetbalwedstrijd is en daar was bij het dartstoernooi geen sprake van. Het kortgeding werd ingetrokken, omdat de fan en de club on derling de chauffeursregeling troffen. DEN BOSCPI - De Nederlandse basketbalbond zit zonder bondscoach. Glenn Pinas heeft het bestuur laten weten niet verder te willen. Volgens voorzitter Cees Free zou de definitieve beslissing pas dinsdag vallen. „Kennelijk heeft Pinas daarop niet willen wachten.Onder diens be wind verloor Nederland zijn A-status in Europa. ANP rn'i'i'iiiiHT.MM—— Den Bosch. EK. Vrouwen, kwartfi nales: Audina (Ned) - Hughes (Sch) 21-18 21-8, Yao Jie (Ned) - Nedeltchova (Bul) 21-19 21-10, Schenk (Dui) - Pi Hon- gyan (Fra) 21-19 22-20, Xu Huaiwen (Dui) - Rasmussen (Den) 21-14 21-16. Mannen, kwartfinales: Gade (Den) - Palyama (Ned) 21-12 21-18, Kaldau (Den) - Pang (Ned) 21-18 21-18, Jonas sen (Den) - Wacha (Pol) 21-15 21-12, Persson (Den) - Joppien (Dui) 15-21 21-12 21-14. Porto. Wereldbeker driebanden. Eerste ronde: Tijssens - Kobayashi (Jap) 3-0 (15-9 15-6 15-12/1,216-0,750), Jaspers (Ned) - Bury (Fra) 3-0 (15-11 15-3 15-4/2,045-0,857), De Bruijn (Ned) - Horn (Dui) 3-2 (15-5 15-6 2-15 8-15 15-2/1,774-1,433), Salazar (Col) - Blom- dahl (Zwe) 3-2 (15-9 2-15 8-15 15-14 15-10/1,309-1,536), Aranha (Por) - Saygï- ner (Tur) 3-2 (4-15 15-10 1-15 13-15 8-15/1,111-1,355). Play-offs promotie/degradatie. Eer ste ronde, tweede wedstrijd. AGOW - TOP Oss 0-2 (0-1). 25. Risa- masu 0-1 (eigen doel), 76. Zafarin 0-2. Eerste duel: 0-3. Haarlem - FC Zwolle 1-3 (1-0). 40. Cairo 1-0, 59. Kolk 1-1, 73. Kolk 1-2, 88. Esajas 1-3. Eerste duel: 1-1. TOP en Zwolle naar tweede ronde. België, competitie: Anderlecht-Wes- terlo 5-0. Stand aan kop: Anderlecht 31-63, St. Luik 30-61, Cl. Brugge 30-54. Engeland, competitie: Manchester United-Sunderland 0-0. Stand aan kop: Chelsea 33-82, Manchester 34-76, Liverpool 34-70, Tottenham 33-58. Italië, competitie: AC Milan-Inter 1-0. Stand aan kop: Juventus 33-80, AC Mi lan 34-76, Inter 34-71 Spanje, competitie: Barcelona-Villar- real 1-0. Stand aan kop: Barcelona 33-73, Valencia 32-59, R. Madrid 32-59. Bordeaux. WK baanwielrennen. Mannen, keirin: 1. Bos (Ned), 2. Es- curedo (Spa), 3. Tournant (Fra), 5. Mul der. KM tijdrit: 1. Hoy (GBr) 1.01,361, 2. Kersten (Aus) 1.02,085, 3. Pervis (Fra) 1.02,696, 4. Veldt 1.02,909. Individuele achtervolging, finale: Bartko (Dui) 4.23,473 wint van Mouris (Ned) 4.24,480. Vrouwen, puntenkoers: 1. Carrara (Ita) 35 punten, 2. Slioesareva (Rus) 35, 3. Gonzalez (Cub) 32, 10. Vis ser 6. door Frits Bakker PORTO - Zijn laatste carambole was nog niet gemaakt of Jean Paul de Bruijn dook de taxi voor de biljartzaal al in, voor een uitstapje naar de voetbal wedstrijd van FC Porto tegen Uniao Leiria. De partij tegen de Duitser Martin Horn, in het toer nooi om de wereldbeker drieban den in Porto, had iets langer ge duurd dan verwacht, omdat het van 2-0 voor De Bruijn eerst nog 2-2 werd en de Zeeuws-Vla ming daarna pas de winst naar zich toetrok (3-2). Het verschafte hem de doorgang naar de achtste finale,, waarin hij het weer tegen een Duitser moet opnemen. Christian Ru dolph versloeg op de andere ta fel de Griek Nikos Polychrouno- poulos met duidelijke 3-0-cij- fers. Vanmiddag speelt De Bruijn om twaalf uur tegen Ru dolph.- Na de soepele start tegen Horn (15 in 4 en in 9 beurten) haperde De Bruijn in de twee daaropvol gende sets. „Ik was kansloos in de derde set, waarin ik maar twee punten in zes beurten maakte. In de vierde was Horn ook snel buiten schot en in de be slissende gingen we tot 7-7 ge lijk op." De Bruijn kreeg het in de zeven de beurt op zijn heupen en ging met een serie van acht naar de fi nish (15-7). „Mijn laatste bal was bijna een wonder dat ik hem maakte", vertelde hij later op weg naar het stadion van FC Porto. „Het was een ontmoe- tingsstoot, die ik misschien één keer maak als ik het honderd keer probeer. Maar het was wel een machtige bal om de partij uit te maken." De Bruijn maakte over de vijf sets 55 caramboles in 31 beur ten, goed voor een moyenne van bijna 1.800. Het was maar een fractie minder dan wat Dick Jas pers eerder had gedaan tegen de Fransman Jeremy Bury: 3-0 in sets, 2.045 in moyenne. Jaspers speelt vandaag in de achtste fi nale tegen Roland Forthomme, die met 3-1 won van de Portu gees Theriaga. Als De Bruijn en Jaspers nog een ronde verder ko men, treffen ze elkaar. John Tijssens was gisteravond de derde Nederlander die bij de laatste zestien kwam. De Bra bander versloeg Hideaki Koba yashi met 3-0 en heeft in twee ronden nog geen set afgestaan. Twee favorieten voor de eindze ge zijn al gesneuveld. Torbjörn Blomdahl ging met 3-2 onderuit tegen de jonge Colombiaan Sala zar. Semi Sayginer verloor met dezelfde cijfers van de Portu gees Aranha.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23