EC Vledisch centrum wil uitbreiden 2e paasdag geopend Een stoer evenement voor een stoer dorp Sloop maakt ruimte voor nieuw pand koffieshop Studie naar toekomst Middelburgse polikliniek jeen aanpassing erkeerslichten eheldestraat Medeplichtige bij geweld bestraft Nieuwe vlinderkas in Iguana WK ARRANGEMENTEN B u si ness-to- Business Qebn.n\ zeeuwse almanak Glad iCtie; 0113-315649 I.nail:redactie@pzc.nl I Uus 314460 AA Goes Mtentie-exploitatie: foord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; -uws-Vlaanderen: 0114-372770; Jonaal: 020-4562500. jlerdag 15 april 2006 editie Walcheren LrNadia Berkelder jjüDELBUKG - Patiënten kun de toekomst voor meer za- en terecht bij Het Medisch Cen- ^un Middelburg (MCM) aan (I Molenwater. Een groep men- unit verschillende takken van gezondheidszorg buigt zich joraenteel over toekomstmoge- jledén van het centrum. d is pertinent niet de bedoe- ag om het centrum te sluiten, énadrukt R. Zomer, voorzitter ;i a de Raad van Bestuur van ((Ziekenhuis Walcheren. „Het ijllist dê bedoeling om het Me- isch'. Centrum Middelburg in Dsitieve zin te positioneren." eraad van bestuur zoekt naar jeuwe functies voor het cen- um. „Als stichting Ziekenhuis Kland hebben we vier locaties Vlissingen, Zierikzee en iddelburg, red.). We zijn op rek naar een goed profiel voor Ie locaties, dus ook voor Mid- Ilburg." jtiënten kunnen nu in het Me- isch Centrum Middelburg te- ïht voor spreekuren van spe- ialisten en voor bepaalde onder teken. „Wat het in de toekomst loet worden is een open 1 raag", zegt Zomer. Die vraag loet beantwoord worden door !ij projectgroep die bestaat uit irtegenwoordigers van ver killende takken van gezond- :g, zoals huisartsen en ledewerkers van zorginstellin- en. Ook de gemeente Middel ing praat mee. projectgroep adviseert de laad van Bestuur van het zie- j]j enhuis na de zomer. Die stelt rvolgens een plan op voor de ekomst van de vier Zeeuwse ekenhuizen boven de Wester- i LISSINGEN - De verkeerslich- tn op de kruising van de Paul rugerstraat en de Schelde- Iraat in Vlissingen worden niet angepast. Het zebrapad aan de eheldestraat richting de Bou- een Ewoutstraat krijgt geen nipperlichten. De gemeente eeft hiermee geen gehoor aan klachten ouders van school- inderen over onveiligheid. Vlissingse college van B en 1' vindt dat het halen en bren- èn van kinderen van en naar asisscholen in eerste instantie ïhoort tot de verantwoordelij k- eidvan de opvoeders. Zij moe- en op de veiligheid van de kin eren letten, aders van leerlingen van de ipenbare basisschool de Bran- in de Bouwen Ewoutstraat Vlissingen hebben bij de ge- aeente geklaagd over de onvei- heid van de verkeerslichten de oversteekplaats. Zij vin- i dat de stoplichten moeten orden aangepast omdat het an voorkomen dat rechtdoor- aande fietsers en afslaande au- omobilisten tegelijkertijd "oen licht krijgen, Dit komt va ar voor en daarom er zijn bor en aangebracht die hierop wij- en, De gemeente vindt dan ook lat weggebruikers zich bewust noeten zijn van het feit dat zo ets kan gebeuren. Ie ouders van de leerlingen van e school wilden ook graag knip perlichten bij de oversteek plaats omdat de situatie daar 'ens hen niet veilig is. Ook an; deze wens geeft de gemeen- egeen gehoor. In het potje voor erkeersveiligheidsbudget zit "et genoeg geld meer. 'e gemeente wil de Aagje De enstraat doortrekken over het erreinvan De Schelde, zodat er directe aansluiting op de Ko- angsweg onstaat. Met minder ink op de Scheldestraat en de aulKrugerstraat als gevolg. schelde. F. Bordui, directeur van de Stichting Voor Regionale zorgverlening (SVRZ) is één van de leden in de projectgroep. De SVRZ is met zorgcentrum 't Gasthuis de buurman van het MCM. Ook Bordui kan nog niet zeggen welke strekking het ad vies van de projectgroep zal heb ben. „Het kunnen twee dingen worden. Of het blijft zoals het is, maar dan meer en beter óf het medisch centrum krijgt meer inhoud dan het nu heeft." De projectgroep heeft de vrije hand gekregen van de directie van het ziekenhuis, zegt Bordui. „We moeten natuurlijk wel op passen dat we geen dingen be denken die vervolgens niet haal baar zijn." In de projectgroep zitten geen vertegenwoordigers van patiëntenorganisaties. Die mogen wel meepraten als het plan van de Raad van Bestuur op tafel ligt. Volgende week presenteert pro fessor P. Vierhout zijn visie op de toekomstige samenwerking tussen de Zeeuwse ziekenhui zen. Hij heeft onderzocht op wel ke manier vakgroepen en maat schappen van medisch specialis ten met elkaar samen kunnen werken en de zorg kunnen verbe teren. Het Medisch Centrum Middel burg is in september 1992 in ge bruik genomen. Tot die tijd had Middelburg zelf een ziekenhuis. Dat ziekenhuis, gevestigd in het pand waar nu 't Gasthuis zit, is met het Vlissingse ziekenhuis ge fuseerd tot het huidige zieken huis Walcheren. door Edith Ramakers WESTKAPELLE - Twee man nen wijzen naar de nummer 3. „Die moet je in de gaten hou den, en trouwens ook de num mer 13 en 66. Daar zit Freddie Roelofs uit Meliskerke bij. Ze rij den iedereen eruit." De Westkapelse Zeedijk en een stuk strand zijn vrijdag en zater dag bestemd voor motorrijders, -liefhebbers en voor iedereen die eens iets anders wil dan het gewone, rustige strandleven. „Voor een keertje vind ik het echt leuk", zegf een Westkapel se vrouw in dracht. Die twee mannen zijn Ronald Hufman uit Vlissingen en Mare de Zwarte uit Middelburg. Ze zijn met aanhang naar Races by the Sea gekomen. „Dit doet ons weer aan vroeger denken." Vroe ger? Zo oud zijn ze toch nog niet? „We zijn veertigers. We zijn nog lid geweest van De Uit laat in Vlissingen, maar crossen allang niet meer. We hebben nu wegmotoren. Misschien dat on ze zonen er ook een beetje gek van worden." Ze zijn op het spektakel afgeko men om naar de motoren te kij ken. „Het is een machtig gezicht om te zien hoe de coureurs door het zand en over de glooiing rij den. Ze hebben geen crossban den, dus is het toch niet zo sim pel om in het mulle zand over eind te blijven. Dat doen ze knap", vindt Hufman. Op de gezichten van veel toe schouwers zitten zwarte spik kels. „Je krijgt vanzelf roetaan- slag als je niets wilt missen. Wij genieten van de geur en het ge luid van de motoren", zegt De Zwarte. Op deze Goede Vrijdag worden bij Races by the Sea demonstra ties en trainingen gehouden. Het programmaboekje meldt dat de Supermotards, de race-so lexen, mini-motoren en Pit Bi kes het parcours op de zeewe ring zullen testen. Op paaszater dag wordt de eerste wedstrijd in de reeks voor het nationale kam pioenschap gehouden. De super motards treden dan weer op, maar ook de zogenoemde Blas ters en Quads. Ronald van de Sande en Ronny van Rooijen van de organisatie. Vortex Racing Westkapelle, wij zen erop dat Westkapelle de pri meur heeft. „Dit is de opening van het motorsportseizoen." Zij vinden dat het evenement bij Westkapelle past. „Wij hoeven geen strand aan te leggen. Dat is er al en de royale zeedijk ligt er ook om gebruikt te worden", zeggen ze. „Het is een stoer eve nement in een stoer dorp", vindt Van de Sande. „In Domburg en Zoutelande is veel verblijfsre- creatie en Westkapelle is in trek bij dagjesmensen. Die moet je dan ook iets bieden." Van Rooi jen vult aan: „Waar zouden al deze mensen anders naar toe moeten gaan op Walcheren als er geen motorspektakel was." Twee toeschouwers, Jan Minder- houd en Erik Grim, zijn het met de organisatoren eens. Races by the Sea is een apart evenement en 'dit kun je alleen in Westka pelle verwachten'. „Waarom door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Het pand van G. Aarden aan het Bellamypark in Vlissingen moet worden gesloopt. De constructie van het gebouw waarin een koffieshop zou ko men, is zo onstabiel dat de gemeente be sloten heeft dat het moet worden afgebro ken. „Eerlijk gezegd ben ik blij met die con clusie", zegt Aarden. „Ik roep al jaren te gen de gemeente Vlissingen dat ze eens moet opschieten met de besluitvorming rond mijn pand. Toen ik acht, negen jaar geleden het gebouw kocht, was het al in slechte staat. En als je er al die jaren niks aan kan doen, gaat het snel achteruit. De laatste tijd vertrouwde ik het niet meer. Ik ben blij dat de gemeente nu ook vast gesteld heeft dat de situatie ernstig is. Hopelijk komt er nu eindelijk schot in de zaak." Aarden verhuisde zeven jaar geleden, op verzoek van de gemeente, van de ene kant van de Kerkstraat naar de andere. Hij maakte plaats voor de komst van bi bliotheek 't Spui. Als dank beloofde de toenmalige burgemeester J, van der Doef dat Aarden zijn koffieshop op termijn mocht verplaatsen naar het Bel lamypark. Na een jarenlang traject van discussies en bezwaren ging in oktober 2005 de ko gel door de kerk. De gemeenteraad stem de in met de verhuizing. Aarden diende een aanvraag in voor een sloop- en bouw vergunning en wacht eigenlijk nog steeds op een beslissing. „Het is niet te geloven hoe stroperig het ambtelijk apparaat van Vlissingen is", zegt Aarden die sinds kort in de Vlissingse gemeenteraad zit na mens de nieuwe partij Progressief Onder nemend Vlissingen. „Zo traag als het hier gaat, heb ik het nog nergens meege maakt." Het pand kan niet meer gedeeltelijk ver bouwd worden, maar moet helemaal op nieuw worden opgetrokken. Die kosten komen voor eigen rekening, maar vol gens Aarden is dat geen probleem. Het nieuwe pand zal veel gelijkenissen verto nen met het huidige. „Maar dan veel mooier", zegt hij. „Het pand maakt deel uit van het beschermd stadsgezicht. Dus hoe het er straks moet uitzien, ligt in gro te lijnen vast. Toch hoop ik het Bel lamypark een mooie verrassing te, kun nen bezorgen." Dranghekken Inmiddels zijn er uit voorzorg dranghek ken rond het pand gezet. „Op korte ter mijn worden die vervangen door bouw- hekken", zegt Aarden. „Want dan kan er echt niemand meer bij. En dan hoop ik dat de sloop heel snel kan beginnen." Het pand aan het Bellamypark waar on dernemer Aarden zijn nieuwe koffieshop in wil vestigen, is zo onstabiel geworden dat het helemaal opnieuw opgebouwd moet worden. foto Lex de Meester MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Kla- renbeek achtte gisteren een 40-jarige vrouw uit Oost-Sou burg medeplichtig aan mishandeling tijdens de nieuw jaarsviering. De vrouw had haar zoon en haar vriend ver voerd naar de plaats waar de twee wilden afrekenen met twee mannen waarmee de zoon eerder die avond mee in conflict was gekomen. Nadat haar passagiers uit de auto waren gestapt, hadden ze de mannen met een honkbal knuppel en een autokrik geslagen. De slachtoffers liepen ernstige verwondingen op. De politierechter veroordeelde de vrouw, wegens medeplichtigheid aan het geweld tot 240 uur werkstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. Aan de slachtoffers moet ze haar deel, 424 euro, betalen. Volgens officier van justitie L. Boogert had de vrouw zich nooit moeten overhalen om te rijden. Hij eiste 120 uur werkstraf en drie maanden voorwaardelijke celstraf. „U hebt het zien aankomen, want er werd een honkbalknup pel meegenomen." Dé vrouw betuigde haar spijt. Haar vriend is nog steeds gedetineerd. In zijn zaak wordt vol- gende week door de rechtbank uitspraak gedaan. VLISSINGEN - Reptielenzoo Iguana in Vlissingen heeft gisteren een nieuwe vlinderkas in gebruik genomen. Voor heen vlogen de vlinders rond in de schildpadden- en alli gatorserre, nu zijn ze te vinden op de insectenafdeling. Er zijn onder meer zes soorten passiebloemvlinders te zien. Bezoekers kunnen tijdens hun bezoek door de vlinderkas lopen. Voorheen was het alleen mogelijk om de diertjes door een ruit te bekijken. Verwacht wordt dat de kas dit, weekeinde bevolkt wordt door ruim honderd vlinders. (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl van 11.00 tot 17.00 uur. De Paashaas is er ook! 44 Woonwinkels met: zitmeubelen, eethoeken, kasten, slaapkamers, keukens, vloeren, woonaccessoires, verlichting, baby- peuter- artikelen, elektronica, tuinmeubelen en horeca. Afslag Breda West (naast IKEA) .Alles voor in en om het huis Gratis parkeren! weet ik niet precies. Maar het is wel zo", zegt Grim. „Dit evene ment wordt doör het dorp ge steund. Waar krijg je anders ne gentig vrijwilligers bij elkaar?" De twee zijn het erover eens dat het goed is dat er weer eens wat op de glooiing gebeurt. Eerder werd er bij de Westkaap ge- skeelerd en werd de Zeedijk voor de triathlon gebruikt. De aandacht van Minderhoud en Grim is verdwenen zodra de su permotards op het toneel ver schijnen. Het zijn kunstenaars op een verharde en onverharde ondergrond. Grirp: „Er zitten zo te horen 250 cc'ers en 500 cc'ers tussen en zowel tweetakters, als viertakters. Dat hoor je zo. In derdaad, ik ben een beetje mo- torgek." foto Ruben Oreel (Advertentie) 11 juni: Nederland - Servië Montenegro 16 juni: Nederland - Ivoorkust 21 juni: Nederland - Argentini Kijk snel op Gebo.nl of 8 0529 - 46 96 60 Elke week in de zaterdagkrant Daar moetje naar toe. Advertentie Ze had een jaarcontract en omdat het in de Zeeuwse toe ristenindustrie wat minder gaat, moest er - zoals het dan heet - gereorganiseerd wor den. Dat betekende dat zij als nieuwkomer het eerst het veld moest ruimen. Haar baas, die toch al niet uitblonk door een overdosis aan tact, kwam het slechte nieuws op zijn gebruikelijke gladde ma nier melden. Zij balen, haar collega's ba len, maar uiteindelijk pakte het toch goed uit met een nieu we, veel beter betaalde baan. En ook haar oud-collega's hadden een positieve verras sing in petto. Ze hadden na enkele weken een reünie voor haar georganiseerd. Jammer alleen dat daar ook die baas bij was, nog steeds even glibberig: „Nu ik je weer zo zie, mis ik je toch wel. Haar antiooord: „Daar heb ik nou hele77iaal geen last van.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13