Groen blijft twistpunt in Dreischor COLLECTANTEN m/v Thoolse familie trekt toch in illegaal gebouwde woning Astma Fonds Franse avond 1 in theater Goes 1 Gemeente houdt vast aan uitgangpunten groenkwaliteitsplan Lucht voor Het Leven lezers schrijven Starters Fietsend de verveling verdrijven tijdens dialyse die in hun eigen buurt Langs de deuren wiLLen gaan. Het is een Leuke manier om anderen te ontmoeten. En met uw hulp kunnen wij meer doen voor mensen met astma en COPD (chronische bronchitis en Longemfyseem). Interesse? Bel: 0800-2345777 of meld u aan op www.coLLecte.astmafonds.nl Dank u wel! Advertentie gratis geplaatst door dit blad. Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. weetuhetalvanelkaar.nl Het Astma Fonds zoekt voor de nationale collecte in mei woensdag 12 april 2006 sl6 door Maartje Huijben THOLEN - De familie Bogert woont illegaal in de bedrijfswo ning op het industrieterrein Slabbecoornpolder in Tholen. De gemeente zint inmiddels op maatregelen. De bewuste bedrijfswoning heeft al veel stof doen op waaien. Al in 2002 bouwde André Bogert, die een aanne mersbedrijf heeft op Slabbe coornpolder, het huis voor zijn kroostrijke gezin met inmiddels vijftien kinderen. Zonder vergunning, maar ten tij de van de aanvraag in 1999 was een bedrijfswoning volgens hem wel toegestaan. De eerste aan vraag werd onterecht door de ge meente afgewezen en later op nieuw in behandeling genomen. Inmiddels waren de regels ech ter aangescherpt en mag vol gens het bestemmingsplan een dergelijke woning niet. De gemeente Tholen zette daar om in 2004 een procedure in gang om het bestemmingsplan te wijzigen. De provincie ging er echter niet mee akkoord. Het zou beperkingen opleveren voor de omliggende bedrijven. Hier mee viel het doek voor de be drijfswoning van de familie Bo gert definitief. Gekraakt Ondanks dat gegeven is het ge zin er onlangs toch ingetrokken. „Mijn dochter heeft de woning drie weken geleden gekraakt", verklaart vader Bogert. „Dat mag als het meer dan een jaar leegstaat. Nou, ons huis staat al vier jaar leeg. Omdat wij in Oud-Vossemeer te weinig plek hadden, is moeder de vrouw met de kinderen bij mijn dochter gaan wonen. Later ben ik er ook ingetrokken. Dat bevalt goed. Moeders heeft nu eindelijk haar wens én de ruimte." Volgens Bogert was het ook echt niet meer te doen in het andere huis. „We hadden te weinig plek. Drie kinderen sliepen al meer dan een jaar in de schuur. Het is toch te gek om anno 2006 in een schuurtje van twee bij drie te slapen." Het huis in Oud-Vossemeer heeft de familie inmiddels van de hand gedaan. „Dat ging echt niet meer. Als we hier weg moe ten, kunnen we nergens heen. I We wachten dus maar rustig af wat de gemeente doet. Mis schien hebben zijeen oplos- I sing." Een pasklare oplossing heeft ook wethouder K. Heijboer niet. Wel heeft het college van burge meester en wethouders besloten om handhavend op te treden richting het gezin. Tot concrete maatregelen komt het voorlopig j nog niet. „We hebben begrip voor de si- j tuatie van het gezin Bogert meldt Heijboer. „We moeten een j passende oplossing vinden i Daarom hebben we de kerk als mediator ingeschakeld. Mocht dat tot niets leiden dan gaan we i handhaven door middel van een dwangsom. Mocht dat ook geen i resultaat hebben, dan gaan we I over tot uitzetting." De wethouder heeft al in een eer- I der stadium met de Bogerts om tafel gezeten. „We hebben ze zelfs een mogelijkheid geboden om op het bedrijventerrein in Oud-Vossemeer een bedrijf met bedrijfswoning te stichten. Daar zijn ze niet op ingegaan." Wat voor oplossing er moet ko- men, weet Heijboer nog niet. 1 j „We gaan ze in ieder geval niet j c zomaar op straat zetten. We zul- len als dat nodig is andere woon- j ruimte zoeken." 1 GOES - La France et ses vins, j, dat is het thema van de laatste s soiree, die Alliance Fran^aise, v Coeur de Zélande op zaterdag e 22 april houdt in theater de My- the in Goes. Louis But verzorgt op deze j avond een audiovisuele voorstel- e ling. Hij vertelt daarin van alles over wijn. Aanvang is om 20.00 n uur. NIERSTICHTING NIERDONOR JA/NEE door Piet Kleemans DREISCHOR - Het onderhoud van het gemeentelijk groen blijft een heet hangijzer in Dreischor. Tijdens de vergade ring van de dorpsraad gister avond werd de gemeente stevig Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op de in de PZC verschenen redactionele be richten, artikelen of commenta ren. De reactietijd beloopt uiter lijk 7 dagen. Plaatsing van bij dragen betekent niet dat de re dactie de meningen en stellin gen van de inzenders onder schrijft. Open brieven, oproepen, gedich ten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdra gen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie be houdt zich het recht voor inzen dingen te bekorten. Over gewei gerde brieven wordt niet gecor respondeerd. Met verbazing heb ik het artikel gelezen waarin vermeld wordt dat er de komende tien jaar geen mogelijkheid geboden wordt om in Nieuwerkerk star ters woningen te bouwen. Het initiatief van Wim Dorst in sa menwerking met makelaar Kooijman wordt mede om de re den dat er in Zierikzee 70% van de nieuwbouw móet plaatsvin den zodoende elke. kans van sla gen ontnomen. Willen dorpen leefbaar gehouden worden met een gezonde leeftijdsopbouw, zo dat scholen en verenigingen in stand gehouden kunnen wor den, dan verdienen initiatieven als deze een eerlijke kans. Het argument dat er voor Burgh- Haamstede al eenzelfde plan is goedgekeurd, kan Nieuwerkerk toch niet het recht ontzeggen om ook te zorgen voor betaalba re woningen voor onze jeugd. J.G.A. Pollemans d'Heule 27 Nieuwerkerk onder vuur genomen. Wethou der W. Renden gaf echter geen krimp. De gemeenteraad heeft bepaald hoe het groen eruit mag zien in het ringdorp en alle ande re kernen. „En daar zult u het mee moeten doen." Je kunt er op wachten in Dreischor. Het dorp dat het in 2001 schopte tot groenste dorp van Europa hecht bijzonder aan haar groen. En vindt dat de ge meente daar niet goed genoeg mee omgaat. Tijdens de dorps raadsvergadering werd onder meer geklaagd over het Slinger- bos, maar ook het onderhoud van het parkje aan de Meel- straat verdient in de ogen van de dorpsbewoners beter onder houd net als de tuin voor het dorpshuis. Dreistenaar E. Dijst maakte van zijn hart geen moordkuil. Dezelf de gemeente die een paar jaar ge leden nog fors investeerde in het Dreisterse groen, heeft datzelf de groen nu verkwanseld. Het geld weggegooid. Vindt althans Dijst, die zei te spreken namens een groep verontruste Dreistena- ren die zich hebben verenigd in de ecologische groengroep Dreischor. Als voorbeeld van hoe het in zijn visie niet moet, noemde Dijst de tuin bij het dorpshuis. „Wat we hier had den, was een tuin met unieke be planting. En de gemeente rooit het en gooit het weg om het on derhoud eenvoudiger te ma ken", brieste Dijst. Dijst voegde daar aan toe dat de gemeente bij herhaling de Schouwen-Duivelanders vraagt mee te denken. Ook op groengebied. Dijst: „Maar met de plannen die dan aangedra gen worden, gebeurt vervol gens niets." Nauw betrokken Gemeentelijk groenopzichter T. Willemse reageerde zichtbaar getergd op de beschuldigingen van Dijst. Hij wees hem erop dat de dorpsraad nauw betrok ken wordt bij veranderingen in het groen of het onderhoud er van. De beschuldiging als zou de gemeente volstrekt onvol doende controleren op de kwali teit van het - aan derden uitbe stede - groenonderhoud wees Willemse resoluut van de hand. Wethouder Renden viel Willem se bij. „We kunnen terugkijken naar hoe het vroeger was, maai de realiteit is dat we nu werken met een groenkwaliteitsplan dat door de gemeenteraad is vastge steld. En daar zult u het mee moeten doen." De wethouder voegde daar aan toe dat ieder een weer een ander idee heeft van hoe groen emit hoort te zien. „De een wil een boom ge rooid zien en de ander wil die zelfde boom niet kwijt." door Rob Paardekam GOES - De tijd dat nierpatiën ten in het Oosterscheldezieken- huis in Goes tijdens hun behan deling maar een beetje moesten zitten, is voorbij. Sinds gisteren kunnen ze fietsen terwijl hun bloed wordt gezuiverd. Als eerste in Zeeland heeft het Goese ziekenhuis twee fietsen in gebruik genomen. De patiënten waren er bij voorbaat al enthou siast over. „Dertig mensen heb ben zich aangemeld", zegt ver pleegkundige L. Sanderse. „Dat zijn er gewoon te veel voor de twee fietsen die we nu hebben." Een nierpatiënt moet drie keer per week, vier uur lang, aan het dialyseapparaat. Een halfuurtje fietsen - langer mag niet - kan dan de verveling een beetje te gengaan. Medisch doel Toch is er ook een medisch doel. Zo kunnen de mensen hun condi tie verbeteren en wordt de spier kracht in de benen, die vaak be perkt is, vergroot. Daar komt bij - zo is al bewezen - dat het fietsen tijdens de behandeling er toe leidt dat de afvalstoffen in het bloed beter worden uitge spoeld, waardoor die zich min der ophopen en de patiënt na de behandeling minder last heeft van na-effecten. De mensen die deelnemen, gaan straks tijdens Fietsen tijdens de dialysebehandeling: niet alleen zou het de verveling een beetje moeten verdrijven, de moeten hebben van vervelende gevolgen door de benen in de beweging te houden. twee van hun drie wekelijke be zoekjes aan de slag. „Anders heeft het weinig effect", zegt Sanderse. „Vergelijk het met de sportschool. Als je die één keer per week bezoekt, zet het ook niet zo veel zoden aan de dijk." De verpleegkundige, die de mo tor achter de komst van de fiet sen is, hoopt het relatief nieuwe initiatief de komende tijd uit te dragen binnen de regio. Als het patiënt zou bovendien minder last foto Willem Mieras in het Goese ziekenhuis aan slaat en positieve resultaten laat zien, komen er wat haar betreft meer fietsen bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42