Kraskaart voor parkeerplaats 'Moordstad' Zelzate is misschien wel te goed voor sociaal zwakkeren Breskens slaapt weer iets geruster We steken ook energie In hulsbeveiliging. Hulst probeert betaald parkeren aantrekkelijker te maken SWO betrekt kantoor in Antonius Man gewond bij bedrijfsongeval Schapershoekpad claimt geld Scholieren actief tijdens Nationale Sportweek UN1® zeeuwse almanak Naar wens Redactie: 0113-315649 yyvvw.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Nocrd- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. dinsdag 11 april 2006 Hnnr Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst wil het betaald parkeren niet al leen aantrekkelijker maken voor eigen inwoners, maar ook voor bezoekers van buitenaf. Daarom komt het oude initiatief voorstel van de Partij van de Ar beid voor de invoering van een parkeerkaart deze week terug op de politieke agenda. Boven dien wordt aan het voorstel nu editie Zeeuws-Vlaanderen ook een tweede instrument ge koppeld om het betaald parke ren voordeliger en gemakkelij ker te maken voor bezoekers van buiten de gemeente. Particu lieren en bedrijven kunnen kras kaarten kopen, stelt het college van burgemeester en wethou ders voor. Met zo'n kaart kun je voor anderhalve euro een dag deel de auto kwijt in de binnen stad of het parkeergebied in de omgeving van Havenfort en Sta tionsplein, waar alleen in het weekend betaald moet worden voor een parkeerplek. Veel bezoekers weten volgens het college overigens niet, dat langparkeren in de binnenstad of op de betaalde terreinen aan de rand van de stad ook nu al voordeliger is dan het uurtarief. Wie zijn auto lang kwijt wil, kan bij de parkeerautomaten een kaart voor een dagdeel ne men: van 9.00 tot 13.00 uur en 13.00 tot 17.00 uur (maandag tot en met zaterdag) of van 12.00 tot 18.00 uur op zondag. Dat is voordeliger dan het urn-ta rief van 80 eurocent in de bin nenstad en 50 eurocent op Ha venfort, Stationsplein en Schar nier. Parkeerschijf Met de introductie van de par keerschijf en de kraskaart wil het gemeentebestuur de drem pel van het betaald parkeren verder proberen te slechten. De parkeerschijf komt beschikbaar voor 35 euro voor alle inwoners van de gemeente. De inschatting is, dat een goede duizend men sen die regelmatig de binnen stad bezoeken zo'n schijf zullen aanschaffen. Met de schijf kun nen ze een jaar lang dagelijks een uur 'gratis' de auto kwijt. De kraskaart is mede bedoeld om het nadeel van vooraf beta len weg te nemen. Vaak weten mensen niet precies hoeveel par keertijd ze nodig hebben. Boven dien moeten ze steeds de klok in Met de klok mee: Jeroen de Zeeuw verlaat zijn huis, dat door de politie wordt verzegeld. De EOD graaft bij de oude remise een bom uit, die zo stabiel mogelijk in de vrachtwagen wordt gelegd (foto's Wim Kooyman). Brandweermannen houden hun oren dicht als de explosieven tot ontploffing worden gebracht (foto Willem Woznitza). door Frank van Cooten en Rene van Stee BRESKENS - Anton Schol staat om acht uur 's morgens bij zijn voordeur al te wachten op de politie. Hij woont aan de Oude Rijksweg in Breskens en moet zijn woning tijdelijk verlaten in verband met de ruiming van de bom. Hij haalt zijn schouders op. „Ach, we weten niet of al die voorzorgsmaatre gelen overdreven zijn of niet. Het ge beurt. Het is nu eenmaal zo." Net als alle andere omwonenden on dergaat ook zijn vrouw Lien de rui ming zonder morren. Ze zijn wel wat gewend in Breskens met eerdere bom- ruimingen. „Maar er komen wel weer vervelende herinneringen aan de oor log naar boven." Bij het zware bom bardement in 1944 verloor ze haar moeder. Ook het ouderlijk huis aan de Grote Kade werd verwoest. Cornelis van de Kreeke zit er niet mee dat hij al dertig jaar in de buurt van een bom woont. „Er liggen zo veel bommen in Breskens." Het is inmiddels kort na acht uur 's morgens. De Oude Rijksweg wordt afgesloten door politie. Een politieheli- kopter hangt in de lucht en agenten bellen aan om de woningen te controle ren. Niemand mag achterblijven. Sleu tels worden ingeleverd. Deuren krij gen een zegel. Zoals bij Jeroen de Zeeuw. Hij trekt zijn jas aan als twee agenten door zijn woning lopen. Hij gaat even gezellig bij zijn zus op de koffie.Een agent plakt een sticker op zijn deur. Het echtpaar Schol schrijft zich in bij sportcomplex Scheldeveste. Net als Harry de Witte kregen ze onderdak el ders aangeboden. „Maar wij vonden het wel aardig een kijkje achter de schermen te nemen." Scheldeveste dient als opvangplaats voor mensen die bijvoorbeeld geen fa milie in de buurt hebben of gewoon sa men met lotgenoten een bakkie willen doen. In totaal zeventig mensen moe ten even hun woning uit. Er maken slechts vijf mensen gebruik van de op vang in Scheldeveste. Zij laten zich vertroetelen door vrijwilligers van het Rode Kruis en de EHBO. „Het is prima geregeld", vinden Arte en Lenie Scheepers, woonachtig aan de Nollendijk. „Een hapje en een drankje, af en toe een praatje maken, het kan niet beter." Het echtpaar ver veelt zich geen moment want Lenie heeft voldoende leesvoer meegeno men. Arte maakt op gezette tijden even een rondje met de hond. Omwonden van de Scheldekade hoe ven hun huis niet uit. De tweede bom op het terrein van de voormalige Ci- to-garag'e aan de Scheldekade wordt niet ter plaatse gedemonteerd. In de grond is ook een vijfhonderdpon der gevonden. De ontsteker is afgebro ken zodat de slagpin vast zit. Ontplof fingsgevaar is er daarom niet. Baby Rond tien uur gaan de mannen van de Explosieven Opruimingsdienst (EOD) aan de slag met de 'makkelijkste' klus. Een atlas graaft voorzichtig zand weg. De graafmachine tilt de bom vervol gens in de gereedstaande vrachtauto van de EOD. Een EOD-man houdt de bom vast, alsof het zijn baby is. „Dit is relatief eenvoudig" zegt Henk van der Slik van de EOD. Toch is de Schel dekade voor het verkeer afgesloten. „Dat doen we vanwege de verkeersvei ligheid. Onze vrachtwagens en de at las staan immers op de weg." De vrachtwagen met bom zet koers naai de Oude Rijksweg, waar de 'gevaarlij ke' bom ter plaatse wordt gedemon teerd. De EOD'ers verwijderen de ont steker, want de bom is te instabiel om vervoerd te worden. Twee trucks vervoeren de explosieven naar de Herdijkte Zwarte Polder in Cadzand, waar ze 's middags tot ont ploffing worden gebracht. Het is druk op de dijk in de polder. Een handige ijsverkoper ziet daar wel brood in. Hij wordt echter door de po litie weggestuurd. De toeschouwers wachten op sensatie. En dat valt enorm tegen. Twee bescheiden plofjes en wat opspattend zand. Breskens kan weer iets geruster slapen. Tot een vol gende bom wordt gevonden. !gorWout Bareman ELZATE - Politiek Zelzate zich ernstig zorgen over lcl aantal moorden dat de afge ven paar jaar in de kanaalgc- leente werd gepleegd. Vorige reek bracht een vrouw in een 'PPartement aan het Europa- e'n Baar vierjarig zoontje om E leven. Ze verdronk hem in lat>. Haar poging om zelfmoord plegen, mislukte. Ze is inmid- overgebracht naar de gevan- icnis. ^gelopen vier jaar werden 'zvior v']f andere moorden ge- ,eegfl Het bezorgde de grensge meente de weinig fraaie bij naam 'moordstad'. Voorzitter M. Acke van de CD&V-fractie (christen-democraten) in de Zel- zaatse gemeenteraad zoekt de oorzaak in de al te klantvriende lijke sociale voorzieningen, die het plaatselijke OCMW (een te genhanger van de Nederlandse sociale dienst) biedt. Dat beleid wreekt zich, meent Acke. Hij wijst terloops op de ingrijpende veranderingen die Zelzate de af gelopen decennia doormaakte, zoals de verlegging en verbre ding van het Kanaal Gent-Ter- neuzen en de aanleg van de Ex- presweg en de Kennedylaan. Die leidden tot sloop van een deel van het woningbestand, dat ruimschoots werd gecompen seerd door nieuwbouw in de so ciale sector. Volgens Acke oefent dat goedko pe woningbestand een grote aan trekkingskracht uit op mensen uit de rest van Vlaanderen. „Het sterk uitgebreide en zeer toegan kelijke aanbod van financiële, logistieke en sociale voorzienin gen maakt dat ons OCMW ge kend is tot ver buiten Zelzate en daardoor hulpbehoevende men sen aantrekt van de ganse regio. Ook het zeer hoge aantal sociale huurwoningen creëert een be- langrijk aanzuigeffect voor al leenstaanden uit de wijde omge ving", schrijft Acke in een open brief op zijn website. In de socia le sector zijn in Zelzate 615 wo ningen en 170 appartementen te huur. Dat is 14,5 procent van het woningbestand. De gemeen te komt daarmee op de derde plaats in Vlaanderen, achter Spiere-Helkijn en Willebroek. In Zelzate staan nog eens 300 mensen op de wachtlijst voor Audi Nijverheidsstraat 30 T.M 2e PAASDAG RUIM 140 OCCASIONS 's-Heer Arendskerke de gaten houden om op tijd te rug te zijn bij de auto. B en W stellen voor beide nieu we parkeerinstrumenten in no vember volgend jaar tegen het licht te houden. Dan wordt be sloten de parkeerschijf en de kraskaart al dan niet definitief in te voeren. Het voorstel komt donderdag 13 april aan de orde in een opinië rende vergadering van de ge meenteraad. De raad neemt 20 april een definitief besluit. www.opeldelaat.nl www.autoshak.nl KLOOSTERZANDE - Met het doorprikken van een stuk of tien ballonnen door voorzitter R. van den Kieboom van de Stichting Welzijn voor Ouderen (SWO) Hulst is gister middag het nieuwe onderkomen van de SWO in Klooster- zande feestelijk geopend. De SWO verhuisde uit het voor malig gemeentehuis aan het Hof te Zandeplein naar een kantoor in woonzorgcentrum Antonius aan het Pastoor Versterplein. Toeval of niet, dat kantoor was tot voor kort nog door Van den Kieboom, inmiddels directeur in ruste van Antonius, zelf in gebruik. De openingshandeling ging volgens de SWO-voorzitter behalve met gevoelens van blijdschap ook gepaard met enige weemoed. De SWO moest uit nood gedwongen op zoek naar een ander kan toor, omdat de gemeente het oude gemeentehuis van Hon- tenisse in de verkoop wil zetten. „Plet is goed dat we van die nood een deugd hebben kunnen maken door onze in trek te nemen in een ruimte dicht bij een andere zorgpart- ner", aldus SWO-directeur A. van den Abeele. BRESKENS - Een 55-jarige man uit Terneuzen is gister ochtend na een bedrijfsongeval in Breskens ernstig ge wond per helikopter afgevoerd naar het ziekenhuis. Het ongeval gebeurde even voor half acht in de Westland- straat. De man viel bij het uitladen van een bouwlift tien meter naar beneden. Hij liep hoofd- en rugletsel op. De ar beidsinspectie is in kennis gesteld van het ongeval. HULST - Het bewonerscollectief Schapershoekpad in Vo gelwaarde legt zich er niet bij neer dat de gemeente geen schadevergoeding verstrekt voor de gemaakte kosten in de procedure rond de afgifte van een bouwvergunning voor een woning aan het pad. Dat blijkt uit een brief die R. van den Heuvel namens het bewonerscollectief heeft ge stuurd aan het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad. Van den Heuvel heeft bij de gemeen te vervolgens een rekening ingediend van 1810,63 euro. Dat zijn volgens hem de kosten die het collectief heeft moeten maken voor onder andere juridische bijstand om de bouw van de woning aan het Schapershoekpad tegen te houden. Hij maakt duidelijk dat de bewoners er niet voor terugdeinzen een juridische procedure te beginnen, als de gemeente het bedrag niet uitbetaalt. „Mede gelet op het feit dat wij er vanuit gaan, dat de gemeente niet op nieuw negatief in het nieuws wenst te komen, nu even tueel als gevolg van een door ons op te starten procedure in verband met deze claim, gaan wij er vanuit dat u gun stig beslist", schrijft Van den Heuvel. De andere partij in de procedure over de bouwvergunning, H. Rombaut, kreeg eerder van de gemeente een deel vergoed van de schade die hij had geleden omdat hij niet mocht bouwen. door Harold de Puysseleijr HULST - De leerlingen van de drie katholieke basisscholen in Hulst doen mee aan de activitei ten in het kader van de Nationa le Sportweek. Die vindt plaats van 14 tot en met 22 april. Voor de leerlingen begint de Na tionale Sportweek al op donder dagavond 13 april. Dan houdt atletiekvereniging RKHAV een coopertest als officieel start schot. Tijdens de Nationale Sportweek worden kinderen ver zocht zoveel mogelijk op de fiets of te voet naar school te komen. Op zaterdag 15 april kunnen de kinderen vanaf groep 3 mee doen aan scholieren-atletiek wedstrijden. Andere activiteiten zijn het kijken naar jeugdvoet bal en jeugdhockeywedstrijden, het deelnemen aan een volleybal training of judoles, een introduc tieles unihockey voor groep 7 en 8 en het bijwonen van een dans voorstelling van leeftijdsgeno ten. Op donderdag 20 april is het de Dag van School en Sport. Kinderen mogen in sportkleren van hun eigen club naar school komen en over de club vertellen. (Advertentie) Nuon alarmsysteem tegen inbraak, brand en lekkage Draadloos Ervaren monteurs zorgen voor installatie en onderhoud Aansluiting op alarmcentrale Advies aan huis Maak een afspraak op www.nuon.nl of bel gratis 0800 20 21. een sociale huurwoning. Acke vraagt zich af of Zelzate de ver antwoordelijkheid voor de socia le opvang van de hele regio moet blijven dragen. „Is Zelzate niet té sociaal en kan het ge meentebestuur de kosten van dergelijk verregaand sociaal be leid financieel blijven dragen?" Het raadslid vindt het hoog tijd om grondig te onderzoeken hoe het leefklimaat kan worden ver beterd. OCMW-voorzitter F. De Vilder wees al eerder op de problema tiek, die volgens hem' vooral wordt veroorzaakt door verza kende buurgemeenten. Die zou den sociaal zwakkeren te snel doorsturen naar Zelzate. Het was allermal precies zo als het had moeten zijn. De viering van vijftig jaar huwe lijksgeluk temidden van fami lie, vrienden en bekenden van dat Vlissingse paar. Zij reci pieerden tot ieders voldoe ning in een gastvrij hotel in de Schouwse Westhoek. Toen de gasten afscheid na men om huiswaarts te keren, mocht het gouden paar zich terugtrekken in de bruids suite. Prettig nabij na een mooie maar vermoeiende dag. De verpozing was van korte duur. Even later die nacht meldde de Vlissinger zich bij de receptie. Of er nog een an dere kamer ivas die zijn vrouw en hij terstond konden betrekken. Bezorgd informeer de de receptionist of er iets dan niet naar wens was. Hij had de vraag niet lastiger kunnen formuleren. Ze waren immers door het bed gezakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37