De boot is aan in Brouwershaven 3MC PZC PZC ZeeTeeVee wil open podium bieden LaBan Yersekse scholen kunnen niet langer op nieuwbouw wachten Innovatie moet reddingsboei voor mosselsector zijn Watersportvereniging zet beheerder clubhuis de deur uit Blik op Kunst in Renesse agenda De Rode Kamer vult zich niet zang en pianomuziek 13 Inbraak in bedrijf Drugsverkoop minderjarige beboet Brand gesticht in Borssele Werkstraf voor agressie fanrjVlarcel Modde J80UWERSHAVEN - Het be duur van Watersportvereniging Irouvvcrshaven heeft de beheer- }er van het clubhuis met onmid- lellijke ingang de deur gewe er Ali Pankow 51ERIKZEE - Composities van llozart. Debussy, Schumann en ;hopin weerklinken zaterdag ll april in De Rode Kamer in lierikzee. Dit kamerconcert rordt verzorgd door sopraan iaskia Gerritsen en pianiste Ma- ia Philipsen. Zij maken een mu- likale reis vanaf de barok naar Ie romantiek. iaskia Gerritsen zingt liederen an Mozart en Schumann en rordt daarbij aan de vleugel be- leleid door Maria Phillipsen. De iianiste speelt ook solo-werk zo als Claire de Lune en Golli- mogg's Cakewalk van Debussy, ierritsen studeerde in 1978 af aan het Maastrichts Conservato rium met solozang en opera, lort daarna trad zij op in het irogramma Jonge mensen op het concertpodium. Vervolgens iras zij verbonden aan de Opera Zuid en Opera Forum. Ook werk te zij verscheidene keren mee aan de Vara-matinee. Zij is ook Een veelgevraagde soliste bij het leeuws Orkest. Gerritsen woont al geruime tijd in Middelburg, tegenwoordig legt zij zich toe ap oratorium en liederen. (Advertentie) Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com RENESSE - De Renesser kunst route onder de noemer 'Blik op Kunst' is op eerste paasdag, zon dag 16 april, weer toegankelijk tussen 13.00 en 17.00 uur. De route voert langs Atelier Uit de Kunst van Marga Meyrink aan de Stoof weg 5, galerie Art-Deco van Emmy Alma aan de Putters weg 8, Blikmuseum De Blikvanger van Annemarie Heiligers aan de Capelweg 18 en langs de fototentoonstelling in hotel De Zeeuwse Stromen aan de Jan van Renesseweg. In atelier Uit de kunst zijn bo vendien schilderijen te zien van Ton Rijstenbil. In De Blikvanger is een wisseltentoonstelling van kunsteieren ingericht en Conny Vink uit Zierikzee toont er haar keramieken kippen en eieren. I Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 - E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 i E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl zen. In een brief aan de leden noemt het bestuur 'een groot aantal incidenten' en 'het schen den van afspraken' als redenen om de exploiterende Stichting Averij en zijn personeel de ver dere toegang tot de ruimte bo- Maria Philipsen studeerde bij Hans Henkemans en Jean An- tonietti. Zij was 26 jaar ver bonden aan het Maastrichts Conservatorium als docente piano en co-repetitor. Verder gaf zij als soliste, maar hoofdza kelijk als begeleidster, recitals in Nederland en België. Philip sen woont sinds 1998 in Zierik zee. Het concert in De Rode Ka mer op zaterdag 22 april be gint om 20.00 uur. Kaarten kun nen gereserveerd worden via rodekamer@monumentenweb.nl of 06-21948516. door Rob Paardekam YERSEKE - De directeuren van de basisscholen Prinses Beatrix en Het Kompas in Yerseke stel len dat de bouw van het multi functionele centrum in Yerse- ke-West geen verdere vertra ging op mag lopen. Ze moeten nu al allerlei kunstgrepen toe passen om de kwaliteit van hun schoolgebouwen nog een beetje aanvaardbaar te houden. Beide gebouwen dateren uit de jaren vijftig en vertonen al heel wat jaren de nodige gebreken. Het is de bedoeling dat de scho len op termijn naar het multi functionele centrum aan de westzijde van het dorp verhui zen, maar echt opschieten doet dat niet. Toen de plannen des ven het Tonnenmagazijn te ont zeggen. Clubhuis 't Roefje blijft voorlo pig gesloten. Volgens secretaris P. Tielemans wordt 'op korte ter mijn in een oplossing voorzien'. Meer wilde hij gisteren niet kwijt over de kwestie, noch wil de Tielemans ingaan op de aard van het conflict. Beheerder J. Willemse wil 'het bestuur geen extra stok geven om mee te slaan' en onthield zich eveneens van commentaar. Willemse heeft een advocaat in de arm ge nomen. Hij heeft tot vandaag drie uur de tijd gekregen om, on der toezicht, zijn privéspullen uit het pand te halen. In de uitleg van het bestuur aan de leden wordt aangevoerd dat er nieuwe klachten zijn van de gemeente Schouwen-Duiveland over het gevoerde beheer. Wat die klachten precies inhouden, vertelt Tielemans niet. Afde lingshoofd A. van der Wouden zegt echter van geen probleem te weten. „Vorig jaar deed er iets op met tijds van de grond kwamen, werd 2006 als opleveringsdatum genoemd, maar dat bleek veel te positief ingeschat. Nu hoopt de gemeente op 2008. Toch lijkt niets zeker, nu de vereniging Be woners Belangen Yerseke-West naar de Raad van State is ge stapt om het plan geschorst te krijgen. Veel omwonenden zijn niet blij met de hoge gebouwen die straks achter hun woningen verrijzen en vrezen een flinke toename van het verkeer in hun wijk. Directeur J. Roelse geeft toe dat geluidsoverlast en daar is tegen opgetreden. Ook kregen we sig nalen dat niet zo nauw werd ge keken naar de achtergrond van de bezoekers van het (besloten) clubhuis, dus dat er niet alleen leden of passanten kwamen eten. In zo'n geval is er sprake van oneigenlijke concurrentie ten opzichte van de horeca in Brouwershaven. Meneer Willem se heeft zijn grenzen verkend en zodra hem duidelijk was ge maakt hoe ver hij kon gaan, is dat wat ons betreft verder alle maal prima verlopen." Van der Wouden vindt het daarom vreemd dat 'de gemeente nu wordt gebruikt in de argumen ten van het clubbestuur om de beheerder aan te pakken'. „Wij spelen hierin geen enkele rol. Dit is iets tussen de vereniging en de beheerder." Onder de leden is onrust ont staan over de actie van het be stuur. Met name het feit dat het contract met de beheerder daags na de voorjaarsvergade ring is opgezegd, zonder dat daar in de bijeenkomst melding het soms moeilijk is om af te we gen of iets nog gerepareerd moet worden. Toch worden de dingen die echt noodzakelijk zijn volgens hem gewoon ge daan, omdat de kinderen recht hebben op onderwijs in een fat soenlijk gebouw. Meestal zijn het maar lapmiddelen. „Scheu ren in de wanden worden vaak aangesmeerd", aldus de direc teur. „De boel eens goed stuka doren kost te veel geld. Als we hier nog tien jaar zouden zitten, deden we dat misschien wel, maar we hopen over een paar van is gemaakt, waagt volgens hen om uitleg. Ook willen ze in houdelijke argumenten horen over de aard van het gerezen conflict, zegt E. Cysouw namens die groep. Hij heeft het initiatief genomen tot een extra algemene ledenvergadering, waarin het be stuur verantwoording moet af leggen voor de genomen stap. Daarvoor moet hij minstens tien procent van de vijfhonderd le den meekrijgen. Niet netjes „Een deel van het bestuur be staat uit juristen, dus ze zullen ongetwijfeld weten waar ze mee bezig zijn. Maar de manier waar op de beheerder eventjes aan de kant wordt gezet, is op z'n zachtst gezegd niet netjes. Dat is in elk geval niet de manier waarop ik door een bestuur ver tegenwoordigd wens te worden. Ze zeggen hun redenen te heb ben, maar de leden kennen de ar gumenten nu niet. Daar moet duidelijkheid over komen. De vraag is of in het belang van de vereniging is gehandeld. Het be- jaar te verhuizen. We hebben de binnenkant onlangs nog wel een grondige verfbeurt gege ven." Veiligheid De gemeente is verantwoorde lijk voor de buitenkant van de school. Ondanks dat hij begrijpt dat ook de gemeente steeds een afweging maakt, is Roelse niet erg te spreken over het onder houd daarvan. Zo wordt het schoolplein niet meer onderhou den en zou er eens geverfd moe ten worden. Toch zegt wethou- stuur spreekt van een groot aan tal incidenten, die zijn in de al gemene ledenvergadering nooit gemeld." Cysouw is tevens be ducht op een mogelijke schade claim van Willemse - wegens ge derfde inkomsten - en voor de gevolgen daarvan voor de vereni ging- Het conflict heeft volgens Van der Wouden vooralsnog geen consequenties voor de verlen ging van het huurcontract tus sen de watersportvereniging en de gemeente voor 't Roefje. Het bestuur heeft een plan inge diend voor een enkele tiendui zenden euro's grote investering in verbeteringen van de ruimte en wil in dat verband zekerheid voor de toekomst. Ook met het oog op de verkoop van de dorps huizen en mfc's. De gemeente gaat in principe akkoord met een.nieuwe termijn van vijf jaar met de optie op nog eens vijf jaar, zegt Van der Wouden. „Maar dan ga ik er wel vanuit dat de exploitatie gebeurt onder de zelfde condities als tot dus ver." der J. de Kunder dat de gemeen te het beleid hanteert dat het echt noodzakelijke onderhoud gewoon wordt uitgevoerd. Dat zou ook gewoon gebeuren. „We tomen niet aan de veiligheid." Roelse en zijn collega D. Bakker van Het Kompas zeggen overi gens niet kwaad te zijn op de be langenvereniging. Ze geloven dat de bezorgdheid van de om wonenden oprecht is. Bakker heeft vorige week, namens beide scholen, met de vereniging ge sproken. „Dat was een construc tief gesprek, waarin we allebei onze standpunten nog eens kon den toelichten", zegt hij. „Mijns inziens is het nu van belang dat de gemeente weer met de omwo nenden om de tafel gaat. Samen moeten ze er toch uit kunnen ko men?" door Harmen van der Werf YERSEKE - Innoveren, innove ren en nog eens innoveren, dat moet de Zeeuwse mosselsector doen, dat is dé kans om te overle ven, volgens CDA-Europarle- mentariër L. van Nistelrooij. Hij was gisteren op werkbezoek in Yerseke. Van Nistelrooij, oud-gedeputeer de in Brabant, was naar Yerseke gehaald door het CDA Reimers- waal, vooral om te horen hoe veel moeite de mosselsector heeft met de gevolgen van de Eu ropese Vogel- en Habitatrichtlij nen. Het door de Raad van State uitgesproken verbod op het uit zaaien van Iers mosselzaad in de Oosterschelde is één van die gevolgen. Een ander is dat de mosselbedrijven het ene na het andere dure onderzoek moeten laten doen om aan te tonen dat hun activiteiten de natuur geen onomkeerbare schade berokke nen. Zo'n onderzoek is nodig om een vergunning te krijgen om op nieuw Iers mosselzaad te mogen uitzaaien. Maar ook voor het vis sen op mosselzaad in diepere de len van de Waddenzee is dat in middels verplicht. Terwijl mos selzaadvisserij al sinds jaar en dag plaatsvindt op de Wadden zee. De mosselsector doet wat van haar wordt gevraagd, maakte voorzitter A. Verbree van de pro ducentenorganisatie mosselcul tuur duidelijk, én zoekt de dia loog met natuur- en milieuorga nisaties. Het blijft echter onver teerbaar dat Nederland de lat voor bestaande activiteiten in beschermde gebieden zoals Oos terschelde en Waddenzee veel Advertentie PARFUMERIE- Trefpunt der wereldmerken MIDDELBURG hoger legt dan andere Europese lidstaten. Elk land mag de Vo gel- en Habitatrichtlijnen zo streng of zo soepel als mogelijk uitvoeren. Nederland doet dit streng, waardoor 'van een gelijk speelveld geen sprake is', vol gens Verbree. Van Nistelrooij had niet een-twee-drie een oplossing voor dit vraagstuk. Het beste is naar zijn idee over de uitvoering van de richtlijnen afspraken ma ken tussen alle landen in noord west-Europa. Tussen die landen ontstaat dan in elk geval dezelf de concurrentieverhouding en Nederland zal zich wellicht moe ten matigen. „Het is te hopen", merkte directeur H. Lacor van Roem van Yerseke op, „want de mosselsector kan al die onder zoeken niet meer dragen." Het onderzoek voor de mosselzaad visserij kostte al 250.000 euro. Kroonjuweeltje Dat geld zou heel wat beter be steed kunnen worden aan inno vatie om bijvoorbeeld minder af hankelijk te worden van de gril lige natuurlijke mosselzaadval. De mosselsector heeft zich bo vendien verplicht te vernieuwen de komende vijftien jaar en daaraan wordt ook gewerkt, zo bleek bij een bezoek aan Roem van Yerseke. Het bedrijf heeft een project opgezet om mosse len onder gecontroleerde om standigheden te laten voortplan ten voor mosselzaad. Van Nistel rooij juichte dit initiatief toe. In noveren, innoveren en nog eens innoveren is volgens hem de toe komst voor een hogelonenland als Nederland. Hij tipte dat con- currentiegelden van de Euro pese Unie nu speciaal voor in novatie te gebruiken zijn. „Doe daar iets mee, en maak van de schelpdiersector in Zeeland een eigen innovatief kroonju weeltje." STREEKACTIVITEITEN DREISCHOR - Dorpshuis, 20.00 uur: Vergadering dorpsraad; OOSTERLAND - Hervormde Kerk, 19.30 uur: Passieconcert door de Chris telijke Gemengde Zangvereniging Oos- terland. dinsdag 11 april 2006 'Losjes' is het sleutelwoord in de benadering van Pieter Honhoff en Reint Laan. Geijkte onderwerpen en officiële woordvoerders laten ze dan o door Esme Soesman NIEUWERKERK - De proefperiode van ZeeTeeVee zit er eind april op, maar nu al wordt duidelijk dat er steeds meer belangstelling komt voor 'wereldwijde Zeeuwse internettelevi sie'. Van 23 bezoekers in december is het nieuwe medium gegroeid naar een dikke 18.000 hits in maart. Naast eigen films wil ZeeTeeVee vooral een open po dium bieden aan filmmakers uit heel Zeeland. Monumenten versus nieuwbouw. Raads leden die in verkiezingstijd hun zegje doen. Hondenshow. Musical David. En een gefilmde voordracht van een ge dicht over ontpolderen. Aan de bewer king van het Schouwen-Duivelandse voetbaltoernooi wordt gewerkt. Inhoudelijk kan het Zeeuwse inter- nettv-programma alle kanten op, blijkt uit het huidige aanbod. Initiatiefnemers Reint Laan (redactie-assistent) en Pie ter Honhoff (cameraman) proberen daarbij de 'officiële' bronnen zoveel mo gelijk links te laten liggen en hun verha len bij gewone mensen te halen. De ge hanteerde filmstijl sluit bij die benade ring aan. Camera op de schouder of op de heup. Geen stijve presentatie, maar een informele stijl. „Losjes", typeert het tweetal zijn werkwijze. ZeeTeeVee www.zeeteevee.nlheeft tot dusverre alleen bij wijze van proef ge draaid. Vanaf eind april zal de website een meer definitieve vorm krijgen. Dan ook krijgt de open podiumfunctie van het nieuwe medium een duidelijk ge zicht. Er zal straks sprake zijn van een hoofdscherm waarop de 'film van de week' is te zien. Een tweede schermpje biedt van alles wat; via dit scherm kan doorgeklikt worden naar alle eerder ge maakte producties. Een derde scherm fungeert als open podium; mensen kun nen daar hun zelfgemaakte films kwijt - uiteenlopend van een met je mobiele telefoon gemaakt filmpje tot een met een filmcamera gedraaid en tot in detail afgewerkt product. Niet dat alles zonder meer doorgezet wordt, schetsen Laan en Honhoff. Er moet een link met Zeeland zijn en film pjes mogen niet langer dan vijf minuten duren. Inhoudelijk kunnen er grenzen zijn (Honhoff: „Van porno en fascisme ben ik geen voorstander"), maar het gaat de ZeeTeeVeemakers te ver om bij voorbaat dingen uit te sluiten. Dus wordt eerst het aanbod rustig afge wacht. Hoewel: rustig? Laan en Honhoff kie zen hier en daar ook voor een prikkelen de rol. Zo hebben zij een camera uitge leend aan een groepje jongeren, zodat die vanuit him beleving een filmpje kun- )k liever links liggen, foto Dirk-Jan Gjeltema nen maken. Het podium wordt bewust gestimuleerd. ZeeTeeVee moet uiteindelijk adverteer ders op gaan leveren, schetst commer cieel medewerker Vivian Harinck de za kelijke kant van het nieuwe medium. Dat kan uiteenlopen van het uitzenden van reclames of bedrijfsfilms tot links naar websites van bedrijven. Het initia tief wordt nu nog uit eigen zak betaald, maar uiteindelijk moet er op worden verdiend. Het maken van televisie via internet is in zekere zin pionieren. Er wordt op dit gebied elders in het land nog niet gek veel gepresteerd. Desalniettemin lijkt ZeeTeeVee in de weer met hét medium van de toekomst. „Ach, dat weet je niet. Die ontwikkelingen met internet gaan razendsnel", relativeert Laan. Desal niettemin hecht hij, met Honhoff en Ha rinck, aan deze laagdrempelige manier van communiceren. Het zou mooi zijn als er kwalitatief goede producties wor den aangeleverd vanuit alle hoeken van Zeeland, blikt het drietal vooruit. ZIERIKZEE - In de nacht van zondag op maandag werd ingebroken in een bedrijf aan de Grevelingenstraat in Zie rikzee. De inbrekers drongen het pand binnen door een ruit in te slaan. Er wordt nog een geïnventariseerd welke spullen de inbrekers hebben meegenomen. MIDDELBURG - Een 46-jarige eigenaar van een Vlissing- se koffieshop is gisteren in Middelburg voor de verkoop van softdrugs aan een minderjarige conform de eis veroor deeld tot 450 euro boete. De medewerkster van de koffie shop, een 38-jarige vrouw uit Vlissingen, kreeg bij ver stek dezelfde boete van 450 euro opgelegd. Politierechter I. Woltring vond bewezen dat de medewerk ster een gripzakje met 0,8 gram hennep aan de zestienjari ge jongen had verkocht. De (te) jonge klant zou daarvoor tien euro hebben betaald, maar dat bedrag kwam bij raadsman E. Smit ongeloofwaardig over. De strafpleiter meende dat zijn cliënten op basis van één verklaring van de jongen niet veroordeeld konden worden. Verder wees Smit op de tegenstrijdige verklaringen van twee andere jongens. Ook het technisch onderzoek van de politie vond de verde diging beneden peil. „Bij mijn weten heb ik nog nooit wiet aan jongens van vijftien, zestien jaar, verkocht", wil de de Vlissinger nog kwijt. De politierechter vond het bewijs overtuigend genoeg om tot een vefoordeling te komen. De raadsman kondigde gis teren aan dat zijn cliënten tegen de uitspraak in hoger be roep gaan bij het Gerechtshof in Den Haag. BORSSELE - In een gebouwtje aan de Troyeweg in Bors sele is maandagavond rond zeven uur brand ontstaan. De brandweer was de brand snel meester. Volgens getuigen kan het interieur van het gebouw als verloren beschouwd worden. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat een veertienjarige jongen uit de gemeente Borssele een papier tje in brand had gestoken en dit, nog brandend, in een prullenbak had gegooid. De politie gaat de zaak onderzoe ken. De jongen zal nog over de toedracht gehoord wor den. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol tring heeft gisteren een twintigjarige inwoner van Goes wegens verkeersagressie tot veertig uur werkstraf veroor deeld. De verdachte gaf toe op 20 januari dit jaar in Goes te heb ben uitgehaald naar een fietser toen hij met zijn auto niet voorbij kon, omdat de man midden op de weg bleef rij den. Door de harde klap viel het slachtoffer op de grond. Een man die het incident zag gebeuren, kwam tussenbei de. Volgens officier van justitie J. Zondervan zou de getui ge door de verdachte zijn bedreigd en moest hij opzij springen toen de Goesenaar met zijn auto hard achteruit reed. De officier vond de poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, de mishandeling en de-bedreiging bewe zen. Hij eiste tweehonderd uur werkstraf, twee maanden voorwaardelijke celstraf en tien maanden rijontzegging, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33