PZC Benoeming wethouder uitgesteld Oprichter fotogroep Goes krijgt penning We steken ook energie in huisbeveiliging. Bouw scholen duldt geen uitstel Innovatie moet reddingsboei voor mosselsector zijn RUIM 140 OCCASIONS Raadscommissie vreest belangenverstrengeling bij CDA-kandidaat Burger Brand gesticht in Borsseie Man gewond bij bedrijfsongeval Zorgen in Zelzate na moorden Naar wens Veertig uur werkstraf voor verkeersagressie Audi Nijverheidsstraat 30 T.M 2e PAASDAG 's-Heer Arendskerke www.opeldelaat.nl www.autoshak.nl editie Bevelanden-Tholen MDDELBURG - De Middel- lurgse politierechter I. Wol- ring heeft gisteren een twintig- arige inwoner van Goes wegens 'crkeersagressie tot veertig uur Kerkstraf veroordeeld. verdachte gaf toe 20 januari jaar in Goes te hebben uitge naar een fietser toen hij zijn auto niet voorbij kon, pmdat de man midden op de' peg bleef rijden. Döor de harde slap viel het slachtoffer op cle grond. Een man, die het inci zag gebeuren, mengde zich Volgens de offi van justitie moest de getui- opzij springen toen de Goese-> jaar met zijn auto met aanzien- ijke snelheid achteruit reed. De officier eiste 200 uur werk twee maanden voorwaar gevangenisstraf en tien rijontzegging, waar vier maanden voorwaarde- Ook wenste hij een contact- ierbod met de slachtoffers, laadsman H. Dunsbergen vroeg lijn cliënt vrijspraak omdat de slechts een meter achter de stond, „Dan is het onmoge- om hard achteruit te rij- len." Ook voor de bedreiging Toeg hij vrijspraak. De politie- echter kon zich vinden in de vi- ie van de strafpleiter. De Goese- werd 'slechts' voor de klap tot een werkstraf veertig uur. De officier gaat in hoger beroep. De Prinses plannen. itrixschool in Yerseke zit dringend om een nieuw gebouw verlegen. Toch moet de school nog even geduld hebben omdat er bezwaren zijn tegen de nieuwbouw- foto Willem Mieras door Rob Paardekam YERSEKE - De directeuren van de basis scholen Prinses Beatrix en Het Kompas in Yerseke stellen dat de bouw van het multifunctionele centrum in Yerse- ke-West geen verdere vertraging op mag lopen. Ze moeten nu al allerlei kunstgre pen toepassen om de kwaliteit van hun schoolgebouwen nog een beetje aan vaardbaar te houden. Beide gebouwen dateren uit de jaren vijf tig en tonen al heel wat jaren de nodige gebreken. Het is de bedoeling dat de scho len op termijn naar het multifunctionele centrum aan de westzijde van het dorp verhuizen, maar echt opschieten doet dat niet. Toen de plannen destijds van de grond kwamen, werd 2006 als ople veringsdatum genoemd, maar dat bleek veel te positief ingeschat. Nu hoopt de ge meente op 2008. Toch lijkt niets zeker, nu de vereniging Bewoners Belangen Yer- seke-West naar de Raad van State is ge stapt om het plan geschorst te krijgen. Veel omwonenden zijn niet blij met de ho ge gebouwen die straks achter hun wo ningen verrijzen en vrezen een flinke toe name van het verkeer in hun wijk. Lapmiddelen Directeur J. Roelse van de openbare Prin ses Beatrixschool zegt te hopen dat de boel niet verder wordt vertraagd en de nieuwe scholen 2008 klaar zijn, omdat het huidige onderkomen er niet al te flo rissant bijstaat. Hij geeft toe dat het soms moeilijk is om af te wegen of iets nog gerepareerd moet worden. Toch wor den de dingen die echt noodzakelijk zijn volgens hem gewoon gedaan, omdat de kinderen recht hebben op onderwijs in een fatsoenlijk gebouw. Meestal zijn het maar lapmiddelen. „Scheuren in de wan den worden vaak aangesmeerd", aldus de directeur. „De boel eens goed stukado ren, kost te veel geld. Als we hier nog tien j aar zouden zitten, deden we dat mis schien wel, maar we hopen over een paar jaar te verhuizen. We hebben de binnen kant onlangs nog wel een grondige verf- beurt. gegeven." De gemeente is verantwoordelijk voor de buitenkant van de school. Ondanks dat hij begrijpt dat ook de gemeente steeds een afweging maakt, is Roelse niet erg te spreken over het onderhoud daarvan. Zo wordt het schoolplein niet meer onder houden en zou er eens. geverfd moeten worden. Toch zegt wethouder J. de Kun- der dat de gemeente het beleid hanteert dat het echt noodzakelij ke onderhoud ge woon wordt uitgevoerd. Dat zou ook ge woon gebeuren. „We tornen niet aan de veiligheid." Roelse en zijn collega D. Bakker van Het Kompas zeggen overigens niet kwaad te zijn op de belangenvereniging. Ze gelo ven dat de bezorgdheid van de omwonen den oprecht is. Bakker heeft vorige week, namens beide scholen, met de vere niging gesproken. „Dat was een construc tief gesprek, waarin we allebei onze standpunten nog eens konden toelich ten", zegt hij. „Mijns inziens is het nu van belang dat de gemeente weer met de omwonenden om de tafel gaat. Samen moeten ze er, in het belang van Yerseke, toch uit kunnen komen?" Bakker zegt dat voor iedereen duidelijk is dat de scho len aan nieuwbouw toe zijn, maar wil ver der niet ingaan op de staat van zijn school. door Cornelleke Blok GOES - Als mede-oprichter, secretaris en amateurfotograaf is Jan Capello (66) uit Wilhel- minadorp al sinds 1978 betrok ken bij de Fotogroep Goes. Daarom ontving hij gister avond een vrijwilligerslegpen- Advertentie) Nuon alarmsysteem tegen inbraak, brand en lekkage Draadloos Ervaren monteurs zorgen voor installatie en onderhoud Aansluiting op alarmcentrale Advies aan huis Maak een afspraak op www.nuon.nl of bel gratis 0800 20 21. ning van burgemeester D. van der Zaag. Het leek een gewone bijeen komst van de Fotogroep Goes voor Capello. „Ik wist wel dat de burgemeester zou komen voor een werkbezoek", aldus een blij verraste Capello. Zelfs toen zijn vrouw binnen kwam had Capel lo nog geen flauw vermoeden. „Ik ben in januari eigenlijk al ge stopt met mijn werk als secreta ris, dus ik verwachtte het niet." Sinds Capello de fotogroep sa men met enkele andere opricht te in 1978, is er veel veranderd. „We waren toen met zes of ze ven mensen en nu zijn het er 35. De fotogroep heette eerst foto club de Spinne, maar dat heb ben we veranderd. We zijn er niet alleen voor de wijk, maar voor heel Goes en nu zelfs voor heel Zuid-Beveland." Jongeren hebben de speciale aandacht van Capello. „We ston den vroeger toch een beetje be kend als een oude mannen club. Dat proberen we te veranderen. Eerst hebben we geprobeerd meer vrouwen bij de groep te krijgen en nu willen we graag meer jeugd bij de fotogroep. Die zijn vaak creatief en hebben meer handigheid met nieuwe technieken." Uiteraard blijft Capello nog als lid bij de fotogroep betrokken. Amateurfotograaf Jan Capello is in januari al gestopt als secretaris van de Fotogroep Goes. Hij ver wachte daarom niet meer een eerbetoon als de vrijwilligerslegpenning van burgemeester Van der Zaag te krijgen. Het werk als secretaris kan hij maar moeilijk los laten. „Ik mis het wel een beetje hoor. Het is toch raar als je steeds minder e-mails krijgt. Minder druk heeft Capello het niet gekregen. Hij verleent on dertussen nog steeds veel hand en spandiensten voor 'zijn' foto groep. Ook als vraagbaak is Ca- foto Willem Mieras pello onmisbaar. Hij is verder nog steeds actief als penning meester van de Bond van Neder landse Amateur Fotografen, af deling Zeeland. ~r; Redactie: 0113-315649 fewyv.pze.ril J F-mail:redactie@ pzc.nl -postbus31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. dinsdag 11 april 2006 rinor Willem van Dam KAPELLE - De herbenoeming CDA'er G. Burger tot wet houder in de gemeente Kapelle is opgeschort. De raadscommis sie die is belast met het onder zoek naar geloofsbrieven, ver hinderde gisteravond voorlopig de herbenoeming van Burger. 0e commissie oordeelde, dat de geloofsbrieven van de CDA-wet- louderskandidaat niet compleet waren. Ook zette de commissie haagtekëns achter een aantal portefeuilles die Burger in het nieuwe college van burgemees ter en wethouders zou moeten leherén. De geloofsbrievencom- missie acht het ongewenst dat Surger zich met zaken als ruim- elijke ordening, grondtransac- iies en recreatie en toerisme be zighoudt. De commissie vreest belangenverstrengeling; jer heeft een projectontwik kelaar in de familie. In het recente verleden hebben in de gemeenteraad van Kapelle iiverse problemen rond (ver- heende) belangenverstrenge ling gespeeld- De bedenkingen van de eommis- betekende, dat er gister- ivond slechts twee in plaats van Irie wethouders konden worden jenoemd. VVD'er J. Herselman is ook Ie komende periode weer wet- louder, de SGP keert met Kosten na een onderbreking van een paar jaar weer terug in het dagelijks gemeentebestuur lan Kapelle. )e geloofsbrievencommissie eveneens enige moeite met nkele taken (grondexploitatie n gemeentelijk in- en aankoop beleid) die Herselman op zich zal nemen. De bezwaren tegen Herselman (accountant van pro.- fessie) konden echter worden weggenomen. Om een herbenoeming van Bur ger alsnog mogelijk te maken, zal onder meer worden onder zocht of binnen het college van B en W tot een herschikking van portefeuilles kan worden geko men. De fractie van de Partij van de Arbeid uitte gisteravond nog eens stevige kritfek geuit op de rol van met name het CDA bij de onderhandelingen over de vorming van een nieuw dage lijks gemeentebestuur. Arrogantie PvclA-fractievoorzitter R. Lam- beck noemde het CDA onder meer een 'echte machtspartij' en betichtte CDA-wethouderskan- didaat Burger van arrogantie. Lambeck stelde maandagavond vast, dat de verkiezingsuitslag in Kapelle duidelijk was: de PvdA was de grote winnaar, het CDA de grote verliezer. Deson danks zal de PvdA geen deel uit maken van het college. En dat zit de PvdA heel erg hoog. „Het CDA is een echte machtspartij; verkiezingsuitslagen zijn leuk voor de statistieken. Dat is ken nelijk een Zuid-Bevelands pro bleem. Het kan geen toeval zijn dat in vier gemeenten het CDA de PvdA buiten de colleges houdt. Een grote of zelfs grotere PvdA wordt te veel als bedrei ging' van de positie gezien." Lambeck noemde de voorgeno men coalitie van CDA, VVD en SGP „een college van verlie zers" en zei weinig hoop te hebben op een verbetering van de bestuurscultuur in Kapelle. CDA-fractievoorzitter E. Da- men bleef kalm onder de kritiek van de PvdA-fractie. Hij meen de dat de PvdA het aan zichzelf heeft te wijten, dat het ondanks de verkiezingszege buiten het college is gebleven. Gesprekken met de PvdA strandden onder meer omdat geen overeenstem ming over de portefeuilleverde ling kon worden bereikt. BORSSELE - In een gebouwtje aan de Troyeweg in Bors seie is maandagavond rond zeven uur brand ontstaan. De brandweer was de brand snel meester. Volgens getuigen kan het interieur van het gebouw als verloren beschouwd worden. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat een 14-jarige jongen uit de gemeente Borsseie een papiertje in brand had gestoken en dit, nog brandend, in een prullenbak had gegooid. De politie gaat de zaak onderzoeken. De jongen zal nog over de toedracht gehoord worden. BRESKENS - Een 55-jarige man uit Terneuzen is gister ochtend na een bedrijfsongeval in Breskens ernstig ge wond per helikopter afgevoerd naar het ziekenhuis. Het ongeval gebeurde even voor half acht in de Westland- straat. De man viel bij het uitladen van een bouwlift tien meter naar beneden. Hij liep hoofd- en rugletsel op. De arbeids inspectie is in kennis gesteld van het ongeval. ZELZATE - Politiek Zelzate maakt zich ernstig zorgen over het aantal moorden dat de afgelopen paar jaar in de kanaalgemeente werd gepleegd. Vorige week bracht een vrouw in een appartement aan het Europaplein haar vierjarig zoontje om het leven. Ze verdronk hem in bad. Haar poging om zelfmoord te ple gen, mislukte. Ze is inmiddels overgebracht naar de ge vangenis. De afgelopen vier jaar werden ook vijf andere moorden gepleegd. Het bezorgde de grensgemeente de weinig fraaie bijnaam 'moordstad'. Voorzitter M. Acke van de CD&V-fractie (christen-democraten) in de gemeenteraad van Zelzate zoekt de oorzaak in de al te klantvriendelijke sociale voorzieningen, die het plaatselijke OCMW (een te genhanger van de Nederlandse sociale dienst) biedt. Dat beleid wreekt zich, meent Acke. Hij wijst ook op de ingrijpende veranderingen die Zelzate de afgelopen decen nia doormaakte, zoals de verlegging en verbreding van het Kanaal Gent-Terneuzen en de aanleg van de Expres- weg en de Kennedylaan.. Die leidden tot sloop van een deel van het woningbestand, dat ruimschoots werd gecom penseerd door nieuwbouw in de sociale sector. Volgens Acke oefent dat goedkope woningbestand een grote aantrekkingskracht uit op mensen uit de rest van Vlaanderen. Acke vraagt zich af of Zelzate de verantwoor delijkheid voor de sociale opvang van de hele regio moet blijven dragen. OCMW-voorzitter F. De Vilder wees al eerder op de problematiek, die volgens hem wordt veroor zaakt door verzakende buurgemeenten. Die zouden so ciaal zwakkeren te snel doorsturen naar Zelzate. door Harmen van der Werf YERSEKE - Innoveren, innove ren en nog eens innoveren, dat moet de Zeeuwse mosselsector doen, dat is dé kans om te overle ven, volgens CDA-Europarle- mentariër L. van Nistelrooij. Hij was gisteren op werkbezoek in Yerseke. Van Nistelrooij was naar Yerse ke gehaald door het CDA Rei- merswaal, vooral om te horen hoeveel moeite de mosselseetor heeft met de gevolgen van de Eu ropese Vogel- en Habitatrichtlij nen. Het door de Raad van State uitgesproken verbod op het uit zaaien van Iers mosselzaad in de Oosterschelde is één van die gevolgen. Een ander is dat de mosselbedrijven het éne na het andere dure onderzoek moeten laten doen om aan te tonen dat hun activiteiten de natuur geen onomkeerbare schade berokke nen. Zo'n onderzoek is nodig om een vergunning te krijgen om Iers mosselzaad te mogen uit zaaien. Maar ook voor het vis sen op mosselzaad in diepere de len van de Waddenzee is dat in middels verplicht. Terwijl mos selzaadvisserij al sinds jaren plaatsvindt op de Waddenzee. De mosselsector doet wat van haar wordt gevraagd, maakte voorzitter A. Verbree van de pro ducentenorganisatie mosselcul tuur duidelijk, én zoekt de dia loog met natuur- en milieuorga nisaties. Het blijft echter onver teerbaar dat Nederland de lat voor bestaande activiteiten in beschermde gebieden zoals Oos terschelde en Waddenzee veel hoger legt dan andere Europese lidstaten. Van Nistelrooij had geen oplos sing voor dit vraagstuk. Het bes te is om afspraken maken tus sen alle landen in noordwest-Eu ropa. Nederland zal zich dan wellicht moeten matigen. Het geld voor dure onderzoeken zou heel wat beter besteed kunnen worden aan innovatie orn bij voorbeeld minder afhankelijk te worden van de grillige natuurlij ke mosselzaadval. De mosselsec tor heeft zich bovendien ver plicht te vernieuwen de komen de vijftien jaar en daaraan wordt ook gewerkt, zo bleek bij een bezoek aan Roeni van Yerse ke. Het bedrijf heeft een project opgezet om mosselen onder ge controleerde omstandigheden te laten voortplanten voor mossel zaad. Van Nistelrooij juichte dit initiatief toe. Innoveren, innove ren en nog eens innoveren is vol gens hem de toekomst voor een hogelonenland als Nederland. Hij tipte dat concurrentiegelden van de Europese Unie nu spe ciaal voor innovatie te gebrui ken zijn. „Doe daar iets mee", zei Van Nistelrooij. „en maak van dé schelpdiersector een ei gen innovatief kroonjuweeltje." zeeuwse almanak Het was allemaal "precies zo als het had moeten zijn. De viering van vijftig jaar huwe lijksgeluk temidden van fami lie, vrienden en bekenden van dat Vlissmgse paar. Zij recipieerden tot ieders voldoe ning in een gastvrij hotel in de Schouwse Westhoek. Toen de gasten afscheid na men om huiswaarts te keren, mocht het gouden paar zich terugtrekken in de bruidssui te. Prettig nabij voor wat welkome verpozing na een mooie maar vermoeiende dag. De verpozing urns van korte duur. Even later die nacht meldde de Vlissinger zich bij de receptie. Of er nog een an dere kamer ivas die zijn vrouw en hij terstond konden betrekken. Bezorgd informeerde de re ceptionist of er iets dan niet naar wens was. Hij had de vraag niet lastiger kunnen formuleren. Ze waren immers door het bed gezakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27