Vrije tijd vreet kilometers Italianen beleven politieke thriller Israëlische granaat doodt Palestijns meisje giiiiiiiiiiigiiiiiiiiiiiill DÖM1N1CUS BV «vww.dofriiiüous.nl Auto meest gebruikte vervoermiddel in recreatieverkeer Peijs kiest eenvoudige aanpak files Guus Hiddink naar Rusland Islamadvies nu al omstreden Franse jongeren wet van de baan Blpf wordt van gast nu gastheer Hoek zet Mestdagh aan de kant 81'71 lóSSHsSSSSO11 1 DNA-profiel tegen diefstal van boten Bomruiming gladjes verlopen mm Natuurlijk Duminicus VVeiikapelle r Goes Eerst nog zon, al snel toenemende be wolking en vanavond regen. Aantrek kende wind en maxima '10 graden. I JH 248e jaargang no. 86 dinsdag 11 april 2006 los nummer 1,25 door Rudi Buis DEN HAAG - Bijna de helft van alle kilometers wordt in de vrije tijd afgelegd. Vier op de tien ritten gaan naar familie of recreatiegebie den. Ze zijn goed voor 45 procent van alle verreden kilometers. Door het toenemende recreatie verkeer neemt het aantal week- eindfiles toe en raken wegen in steden verstopt. Dat staat in het rapport Op weg in de vrije tijd van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP). In totaal maken Nederlanders in hun vrije tijd elk jaar ruim 6,5 miljard verplaatsingen over een afstand van ruim 80 miljard kilometer. Tweederde van de verplaatsingen blijft binnen de gemeentegrenzen. Bijna de helft gebeurt in het weekeinde. Het vrijetijdsverkeer per auto, fiets, openbaar vervoer of te voet heeft een aanzienlijk groter aandeel in de mobiliteit dan woon-werkverkeer en alle huis houdelijke trips, zoals bood schappen doen en de kinderen naar school brengen. De gemid delde Nederlander legt elk jaar ruim 5000 kilometer in de vrije tijd af en doet daar 150 uur over. De helft van de ritjes zijn be zoekjes aan vrienden of familie. Op de tweede plaats staan re creatieve uitstapjes als fietsen en wandelen, maar ook bezoek jes aan pretparken en dierentui nen. Voor ritjes naar sportclub, horeca en musea worden minder kilometers gemaakt. De auto is het meest gebruikte vervoermiddel. Voor meer dan de helft van alle verplaatsingen en 80 procent van alle verreden kilometers wordt de auto ge pakt. Men loopt (23 procent van de verplaatsingen) en fietst (22 procent) minder. Met het open baar vervoer (3 procent) worden nauwelijks recreatieve ritjes af gelegd. Volgens onderzoeker L. Harms van het SCP leidt dat vrije tijdsverkeer op dit moment nog niet tot een aanzienlijke ver groting van het fileprobleem. In de steden loopt het verkeer wel vaker vast. De groeiende verkeersdrukte gaat volgens Harms 'steeds vaker een knel punt' vormen in de bereik baarheid van veel bestemmin gen, zoals strand en evenemen ten. GPD pagina 4 wegen dreigen dicht te slibben WAARSCHUWING! Albert Heijn heeft besloten om met onmiddellijke ingang het volgende product terug te halen: AH Make-up remover 125 ml De reden voor deze maatregel is dat bij de productie een oplosmiddel in het product is terechtgekomen. Bij gebruik van het product kan mogelijk schade aan de ogen ontstaan. Klanten wordt daarom dringend verzocht het product niet te gebruiken. Klanten die het product terugbrengen naar de winkel, ontvangen het aankoopbedrag retour. Voor nadere inlichtingen kunnen consumenten contact opnemen met AH Klantenservice (0800 - 03 05). Wij bieden onze verontschuldigingen aan voor dit ongemak. Zaandam, 10 april 2006 ALBERT HEIJN BV GAZA - Palestijnen dragen twee gewonde kinderen het ziekenhuis in na een Israëli sche aanval op de noordelijke Gazastrook. Een achtjarig Palestijns meisje kwam om het leven toen een Israëlische granaat op een woning terechtkwam. Twaalf men sen raakten gewond. Een woordvoerder van het Israëlische leger bevestigde dat er een granaataanval was uitgevoerd. Daarmee zou Israël een einde willen maken aan de raketaanvallen die militante Palestijnse groeperingen uitvoeren. In Luxemburg besloten de Europese ministers van Buitenlandse Zaken gisteren dat de door Ha rnas geleide Palestijnse Autoriteit geen geld meer krijgt zolang ze Israël niet er kent. Tot voor kort kregen de Palestijnse gebieden 500 miljoen euro per jaar van de EU en de lidstaten. foto Mohammed Salem/RTR DEN HAAG - Minister Peijs wil met eenvoudige in grepen de files aanpakken. Zo wil de bewindsvrouw de wachtende automobilis ten op enkele plekken kort voor een afslag via de vluchtstrook cle file laten ontvluchten, heeft zij giste ren aan de Tweede Kamer geschreven. Eerder dit jaar vroeg de mi nister haar ambtenaren ideeën te spuien over een simpele aanpak van de fi les. Een dertigtal maatrege len, waarmee het ministe- he de filehinder in 2006 en 2007 snel en eenvoudig wil verminderen, is hieruit voortgekomen. Op verschil lende plekken - bij de afsla gen Veenèndaal-Ede (A12), Moordrecht (A20) en Capel- seplein (Al 6) - moeten be stuurders via de vlucht strook naar de afslag kun- nen rijden. Naast dit zoge noemde 'fileventiel' denkt de minister aan de intro ductie van een mobiele weg berm. Daarmee zou het aan tal rijstroken aangepast kunnen worden aan de hoe veelheid verkeer. Ook wil de minister langere invoeg- stroken, zodat vrachtwa gens op snelheid in kunnen voegen. Tenslotte pleit Peijs voor een module in de 111 rijopleiding, waarmee be ginnende bestuurders leren om extra filevorming te 15 voorkomen als ze in een 18 file rijden. ANP EINDHOVEN - Guus Hiddink treedt op 1 augustus als bonds- loach in dienst van de Russi sche voetbalfederatie. Hij te kent binnenkort een tweejarig contract in Moskou. Hiddink wil één of twee Neder- assistenten meenemen. De kans is groot dat Johan Nees- hem vergezelt. De belang rijkste missie voor Hiddink zal dereorganisatie van het topvoet bal zijn. Het gaat daarbij om de infrastructuur, jeug'dopleiding, "ng van trainers en scou- „Ik krijg .een grote mate fan vrijheid om te werken zoals [k dat graag wil," aldus Hid- iink. Daarnaast moet de 59-jari- Je Nederlander proberen het land naar het EK in Oostenrijk ai Zwitserland leiden. Saillant is dat Rusland in één kwalifica- tiegroep is ingedeeld met Enge land, dat hem ook op het oog had als bondscoach. GPD pagina 19 ideale klus voor Hiddink (Advertentie) Advertentie Het advies dat de Wetenschappelijke Raad voor het Rege ringsbeleid morgen in een rapport aan minister Bot van Buitenlandse Zaken aanbiedt, heeft nu al de boosheid van CDA-fractievoorzitter Verhagen gewekt. De WRR schrijft dat het onjuist is te constate ren dat de islam strijdig is met democratie. De Franse premier De Ville- pin heeft gisteren aange- kondigd het arbeidscon tract voor jongeren, CPE, af te schaffen. Daarvoor in de plaats komen maatregelen die probleemj onger- en moeten hel pen. Op het nieuwste album Umoja speelt Blof met muzikan ten van over de hele wereld. Van de zomer is het tijd voor een tegenbezoek: een groot aantal van hen komt naar Nederland om live op te treden met de -sm Zeeuwse band. Hoofdklasser Hoek heeft trainer Eddy Mestdagh aan de kant gezet. De club had er geen vertrouwen in dat de Belg.Hoek in de laatste vier competitieduels voor degradatie kon behoeden. Paul Telussa neemt het roer ufl over. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio en Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Buitengebied: 21, 22, 23 en 25 PZC bv gaai zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In de colofon leest u er meer over. Kijk op www.pzc nl/abonneren. bel gratis 0000 0231231 of stuur deze bon naar: PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 7i3.1460 we Goes het alfabet van Zeeland lië is onregeerbaar geworden", riep tv-presentator Bruno Vespa die het verkiezingspro gramma op RAI Uno leidde toen er enige duidelijkheid in de cij fers begon te komen. Volgens de meeste waarnemers is het meest waarschijnlijke scenario dat Berlusconi voorlopig aanblijft als demissionair premier en er vervolgens nieuwe verkiezingen worden uitgeschreven. De vor ming van een grote coalitie - wat zou betekenen dat partijen uit een van de beide blokken de serteren -dijkt uitgesloten. Daar voor zijn de politieke verstand houdingen tussen politici en par tijen uit beide coalities te slecht. GPD KOUDUM - Boten en buiten boordmotoren kunnen sinds gis teren een zogenoemd DNA-pro fiel opgeplakt krijgen. Het profiel moet ervoor zorgen dat boten en motoren die wor den gestolen minder gemakke lijk naar de handel verdwijnen. Verzekeraar Achmea presenteer de gisteren deze Australische uitvinding. Met een unieke code voor elke boot, denkt de verzeke raar de schade van de diefstal len te beperken. „Voor 170 euro kun je de code over de hele boot spuiten. Een politieagent kan de ze met een loepje lezen", aldus een zegsman van Achmea .ANP De belevenissen van Penny de zwaluw Advertentie door Hans Geleijnse den ongeveer 2 procent. Voor de Senaat had Berlusconi 0,3 pro cent voorsprong. Berlusconi's coalitie Huis van de Vrijheden behaalde vooral in Noord-Italië de grootste winst. In Midden-Ita- lië won Prodi's Oiijfcoalitie. In het zuiden hielden beide par tijen elkaar in evenwicht. „Ita- (post)bankrekeningniimmer: O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. CJ Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen; per maand met automatische incasso 20,55)*. CD per kwartaal met automatische incasso 59.75)*. CD per jaar met automatische incasso (C 229,20)*. met gratis PZC-paraplu ROME - De Italiaanse verkiezin gen zijn een ware politieke thril ler geworden. De zittende pre mier Berlusconi wist met minie me winst de Senaat, de Italiaan se Eerste Kamer voor cen trum-rechts te veroveren. Zijn centrum-linkse rivaal Prodi won echter de meerderheid van het Huis van Afgevaardigden, de Tweede Kamer. Dat was in elk geval de trend gisteravond laat. Sommige com mentatoren hielden er nog reke ning mee dat de stemmen van bijvoorbeeld de Italianen in het buitenland de balans naar een van de twee blokken kon laten doorslaan. Volgens de officiële telling - die op dat moment onge veer op veertig procent van de stemmen lag - was de voor sprong van Prodi op Berlusconi voor het Huis van Afgevaardig- door Frank van Cooten BRESKENS - Zonder problemen zijn gisteren in Breskens de twee vliegtuigbommen uit de Tweede Wereldoorlog geruimd. De twee projectielen wer den in de Herdijkte Zwarte Polder in Cadzand op 25 meter afstand van elkaar gelegd, onder een laag zand van vijf meter, en door de Explosieven Opruimingsdienst (EOD) tot ontploffing ge bracht. De operatie begon gistermorgen rond acht uur. Zeventig omwonenden van de 'gevaarlij- ke' bom aan de Oude Rijksweg werden geëvacu eerd. De evacuatie verliep gladjes. De bom was lastig te ontmantelen. De EOD begon rond tien uur met de ruiming van de bom aan de Scheldekade. De omwonenden hoefden hun woning niet te verlaten, omdat de slagpin van de bom vast zat. Het explosief werd per vrachtwagen naar de Herdijkte Zwarte Pol der gebracht. foto Willem Woznitza katern Zeeuws Breskens slaapt weer iets geruster mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1