Ideale klus voor Hiddink PZC Mestdagh krijgt ontslag van Hoek Provoost niet langs Sekongo op het NK Tweede groene jasje voor Phil Mickelsen De Bruijn verdedigt zesde plaats in Porto 19 Duizenden extra kaarten voor Oranje Trainer moet slapende reus Rusland wakker maken Ton Lokhoff trainer Excelsior Kocabas wint King's Cup Eis: drie duels voor Van Dijk Veldrijder Berden blijft geschorst Roda JC straft Voigt Doelman Kahn wil naar WK Rentree Löwik Schouderblessure George Hincapie dinsdag 11 april 2006 ENSCHEDE - Er komen duizenden extra kaarten op de markt voor de wed strijden van het Neder lands elftal bij het WK voetbal in Duitsland. Voor veel teleurgestelde fans van Oranje is er daarmee weer hoop op een ticket. In totaal gaat het om onge veer tienduizend kaarten, die het bureau TicketUnli- mited alsnog op de kop heeft weten te tikken voor de drie groepswedstrijden van Oranje. Niet eerder was de belangstelling voor een eindronde zo groot, maar het probleem was dat de KNVB van de wereld voetbalbond slechts acht procent van de beschikba re kaarten heeft gekregen. De helft van die vierdui zend tickets zijn ook nog eens naar sponsors en rela ties gegaan. „Het is schandalig hoe de Fifa met de echte suppor ters omgaat", zegt Bert Mirra van TicketUnlimi- ted. De Enschedeër is na mens zijn werkgever al meer dan een jaar bezig om extra plaatsbewijzen te be machtigen voor het WK. „Als Nederland acht pro cent van de kaarten krijgt en de tegenstander hetzelf de percentage ontvangt, houdt dat in dat er nog 84 procent beschikbaar is", legt hij uit. „Die kaarten zitten overal in de wereld bij sponsors en relaties van de Fifa. En onder die men sen hebben wij onze slag ge slagen." De beschikbare tickets gaan deze week in de vrije verkoop. Wie nog naar het WK wil, moet ove rigens fors in de buidel tas ten. „Het goedkoopste kaartje kost vijfhonderd eu ro", zegt Mirra. Die prijs zal de ware fan echter niet afschrikken, verwacht hij. „De stadions zullen bij de wedstrijden van het Neder lands elftal voor meer dan zeventig procent oranje ge kleurd zijn." GPD door Frank van den Muijsenberq EINDHOVEN - Wie verlangt naar vastigheid en een rustig werkklimaat moet geen bonds coach van Rusland worden. De nationale ploeg versleet in ruim drie jaar maar liefst vier trai ners. Wat ze ook probeerden, de coaches kregen het elftal niet aan de praat. Guus Hiddink zal de Russen uit een diepe crisis moeten sleuren, want het laatste succesje dateert alweer van acht tien jaar geleden. Het elftal van de Sovjet-Unie deed voor het laatst van zich spreken in de EK-finale van 1988, waarin Nederland te sterk bleek (2-0). Medio jaren tachtig maakten de Sovjets - geleid door voetbalprofessor Lobanovs- ki - furore met technisch perfect voetbal en razendsnelle coun ters. Na de ontmanteling van de USSR, in 1992, trad echter de grote stilte in. Rusland ver scheen nog op twee WK's (1994, 2002) en evenveel EK's (1996, 2004), maar sneuvelde tijdens al le toernooien in de eerste ronde. Op het aanstaande WK moet het grootste land van Europa ver stek laten gaan na een dramati sche kwalificatie-campagne met onder meer een 7-1-nederlaag te gen Portugal. De Russen eindig den in de poule als derde en kre gen vanzelfsprekend de media over zich heen. „Bestuurders, spelers, hoofd- en assistentcoaches kwamen en gin gen", schreef de krant Sport-Ex- press,' „maar op het einde was het resultaat steeds hetzelfde: zelfs in déze zwakke poule kon den we ons niet kwalificeren. Zal ooit iemand zijn verantwoor ding nemen voor deze presta tie?" De krant werd op zijn wenken bediend: in november diende bondscoach Joeri Semin zijn ont slag in. Opvolger Guus Hiddink zal de Russen naar Euro 2008 moeten leiden. Een pittig kar wei, want in de voorronde is zijn team ingedeeld bij de top- landen Engeland en Kroatië. De groep wordt gecompleteerd door het grillige Israël en drie mindere broeders: Estland, Ma cedonië en Andorra. Bij het samenstellen van zijn se lectie kan Hiddink zich oriënte ren op de nationale competitie. Het overgrote deel van de kandi daat-internationals speelt name lijk in Rusland. Het keurkorps voor de meest re cente interland (op 1 maart te gen Brazilië, 0-1), telde slechts één 'buitenlander': Sergej Se- mak van Paris St. Germain. Hof leverancier was CSKA Moskou dat zeven spelers aan het natio nale team afstond. Alexej Smer- tin is de bekendste internatio nal: de aanvoerder speelde voor Chelsea en Charlton Athletic, maar keerde in maart terug in zijn vaderland. Smertin signeer de een contract bij Dynamo Mos kou. Zakenlieden Het tekent de trend van de laat ste jaren. Om goed te kunnen verdienen hoeven Russische top- spelers niet meer uit te wijken naar West-Europa. De nationa le topclubs hebben veel geld te besteden, vooral dankzij finan ciële injecties van steenrijke za kenlieden. Roman Abramovitsj bemoeit zich niet alleen met Chelsea: zijn onlangs verkochte bedrijf Sibneft heeft een spon sorcontract ter waarde van 54 miljoen dollar afgesloten met CSKA. Spartak, Dinamo, FC Moskou en Krylja krijgen ook forse hulp van ondernemers, ter wijl Lokomotiv Moskou wordt gesteund door de spoorwegen. Het Russische voetbal bevindt zich in een vreemde spagaat: het clubvoetbal floreert als nooit te voren, terwijl de nationale ploeg vanaf de fundamenten moet wor den opgetrokken. Het lijkt de ideale klus voor Hiddink, de op bouwtrainer naar wie Rusland jarenlang heeft gezocht. GPD Guus Hiddink vierde zondag het landskampioenschap van PSV. Gisteren maakte hij be kend dat hij bondscoach van Rusland wordt. foto Toussaint Kluiters/Reuters ROTTERDAM - Ton Lokhoff is de nieuwe trainer van Ex celsior. De 46-jarige oefenmeester zette gistermiddag zijn handtekening onder een tweejarig contract bij de Rotter damse club, die volgend seizoen weer in de eredivisie speelt. Lokhoff is de opvolger van Mario Been die naar NEC vertrekt. De nieuwe trainer van Excelsior werd in de winterstop bij NAC ontslagen. Hij was toen ruim twee seizoenen als hoofdtrainer in Breda actief. ANP BANGKOK - Bokser Hüsnü Kocabas heeft in Bangkok be wezen dat hij bij de internationale amateurtop hoort. De 26-jarige lichtgewicht uit Den Bosch schreef op overtui gende wijze het hoog aangeschreven toernooi om de King's Cup op zijn naam. Hij won in de finale op punten van de Zuid-Koreaan Kim Joung Won: 36-24. ANP ZEIST - De aanklager betaald voetbal heeft Gregoor van Dijk van Roda JC een schikkingsvoorstel gedaan van vier wedstrijden schorsing, waarvan een voorwaardelijk. De aanvoerder kreeg zondag tegen Willem II rood na een har de overtreding op Dembele. ANP BRUSSEL - De Belgische veldrijder Ben Berden blijft tot 12 januari 2007 geschorst wegens doping. Het Sporttribu- naal in Lausanne (CAS) stelde de internationale wieleru- nie (UCI) in het gelijk in een zaak het tegen de Belgische wielerbond had aangespannen. Berden werd in december na een veldrit in Essen betrapt op het verboden middelen. Hij gaf het gebruik van epo toe. Daarop schorste de Bel gische bond hem voor vijftien maanden. Zijn uitsluiting zou deze week voorbij zijn. De UCI wilde een schorsing voor twee jaar. ANP KERKRADE - Alexander Voigt komt in de reguliere com petitie niet meer in actie voor Roda JC. De clubleiding strafte de verdediger met een schorsing van twee duels en een boete naar aanleiding van zijn wangedrag zondag in het duel met Willem II. Voigt ging op de knie staan van de Tilbrugse aanvaller Dembele, nadat die onderuit was ge haald door Roda-speler Van Dijk. Directie en trainersstaf van de Limburgse club vonden dat het gedrag van Voigt niet door de beugel kon. De club wachtte een straf van de KNVB niet af en nam zelf maatregelen. ANP MüNCHEN - Oliver Kahn wil komende zomer ook als tweede doelman aan het WK voetbal in eigen land deelne men. De 36-jarige Duitser heeft dat gisteren tijdens een persconferentie laten weten. Bondscoach Jürgen Klins- mann maakte vorige week bekend dat hij Jens Lehmann als eerste doelman van het Duitse nationale team ziet. Veel Duitsers dachten dat Kahn een punt achter zijn inter landloopbaan zou zetten. De doelman van Bayern Mün- chen maakte een einde aan die speculaties. ANP door Daaf Kasse CULEMBORG - In het Neder lands kampioenschap dammen leek Bennie Provoost gisteren in de ochtendronde op weg naar zijn eerste overwinning, maar Leopold Sekongo toonde zich een sterke verdediger en verliet de Culemborgse speelzaal met een punt op zak. Ook 's middags speelde Provoost remise, nu te gen Anton van Berkel. Op 1 april verzekerde de speler ,'uit Aagtekerke zich met een snelle remise tegen de Ivoriaan yan zijn derde Zeeuwse titel. Nu had Provoost duidelijk andere ..plannen. Hij nam de aanval óver van zijn tegenstander, inaar op dit hoge niveau is voor deel lang niet altijd voldoende 'voor winst. Sekongo offerde een paar schijven en haalde toen een dam die hem een gelijkspel garandeerde. De andere Zeeuwse debutant in dit sterke gezelschap, Toby Ha- ge, speelde in zijn eerste partij gisteren ook gelijk. In tegen stelling tot Provoost moest hij lang zoeken naar het gelijkspel. De Groninger Johan Ster renburg dwong hem tot enkele offers maar ook in deze partij bleken twee schijven voordeel niet genoeg om de partij te be slissen. In de tweede partij van de dag moest Plage zich gewonnen geven tegen de Russische Ne derlander Baljakin. Leopold Se kongo hield knap stand tegen heersend kampioen Kees Thijs- sen. Provoost en Sekongo delen de na zes ronden de negende plaats met vijf punten. Hage staat voor laatste met één punt minder. van onze sportredactie AUGUSTA - De Amerikaan Phil Mickelson heeft op Augus ta National Golfclub voor de tweede keer in zijn loopbaan The Masters gewonnen. De beste linkshandige golfer van de wereld speelde een bijna ENSCHEDE - Het herstel van profwielrenner Gerben Löwik vordert langzaam maar zeker. De renner van de Rabobank- ploeg hoopt 19 april in de Duit se Niedersachsen Rundfahrt zijn rentree te maken. Löwik werd bij de start van het seizoen voor de tweede keer geo pereerd aan zijn zitvlak, waar aan hij vorig jaar tijdens de Tour de France ernstig gebles seerd is geraakt. ;jlk kan vanwege de pijn nog steeds geen urenlange trai ningen afwerken, maar ben nu wel zo ver dat ik die etap pekoers in Duitsland aan moet kunnen, Daarna zien we weer verder", aldus Löwik gisteren, GPD 5 foutloze slotronde in 69 slagen en eindigde met een totaal van 281 twee slagen voor de Zuid- Afrikaan Tim Clark. Beste Euro peaan was de Spanjaard José Maria Olazabal op de gedeelde derde plaats met 284. 'Ollie' speelde op de laatste dag met 66 de beste ronde van het toernooi. Phil Mickelson won in 2004 The Masters voor de eerste keer. Hij kreeg zondag zijn tweede Groe ne Blazer uitgereikt door titel verdediger Tiger Woods, die eveneens als derde het clubhuis bereikte. Zijn opvolger begon als leider aan de laatste ronde. Pas op de laatste hole'maakte Mickelson zijn enige foutje, maar op dat moment genoot hij al van gewon nen spel. Hij sloeg naast de laat ste green en maakte daarna zijn enige bogey. Putten Alle anderen gingen op verschil lende plaatsen in de fout. Ook zijn competitor Fred Couples. De 46-jarige Amerikaanse vete raan, die in 1992 op Augusta Na tional won, bleek een gewelde naar vanaf de tee en op de fair ways maar ook hij vergooide zijn kansen door belabberd put- door Frits Bakker HOEK - Voor de tweede keer in één jaar heeft voetbalclub Hoek zijn trainer op straat ge zet. De Belg Eddy Mestdagh kreeg gisteren van het clubbe stuur te horen dat het vertrou wen in hem is opgezegd. Paul Telussa, die tweede trainer was, is tot het eind van deze competitie de nieuwe techni sche baas. Hoek staat vier wed strijden van het einde op een zorgelijke positie. Het ontslag Van de trainer lijkt op een daad van wanhoop. „We zijn er van overtuigd dat we met Mestdagh niet in de hoofdklasse zullen blijven", zei interim-voorzitter John Bravenboer gisteravond voor de training. De resultaten van de laatste weken - vooral de 7-4-nederlaag van zaterdag te gen Capelle - hebben de posi tie van Hoek er nog slechter op gemaakt. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklas ser, die voor de winter ook de Belg Eric Tetaert al ontsloeg, kan zich met nog vier duels voor de boeg bijna niet meer rechtstreeks in veiligheid spe len. Hooguit kan een beslis singswedstrijd Hoek nog red den. Eddy Mestdagh: „Ik had het zelf graag willen afmaken, maar voel me door een paar van mijn spelers in de steek ge laten." Hij doelt onder meer op de kritiek van Pieter de Mun- nik en Wesley de Smet, die openlijk het systeem afvallen. John Bravenboer voerde giste ren het gesprek waarin de trai ner van het onmiddellijke ont slag op de hoogte werd ge bracht. „We waren er met zijn tweeën snel uit, want Mest dagh voelde ook aan dat het niet verder kon." De beslissing was eigenlijk zon dag al genomen. „Wat we zater dag op het veld hebben gezien, was zorgwekkend", zei Braven boer. „Het risico was te groot om met deze trainer verder te gaan. Dan hadden we het ze ker niet gered." Hoek blonk in de wedstrijd tegen Capelle uit in tactische chaos. „Dat kwam doordat spelers zich niet aan de richtlijnen hielden", voert Mestdagh als excuus aan. „We hadden het elftal goed neerge zet, de tactiek goed doorgespro ken, maar zo'n bizarre wed strijd is alleen mogelijk als spe lers niet doen wat ze is opge- Eddy Mestdagh (links) was de derde trainer dit jaar bij Hoek. Eric Tetaert begon aan het seizoen, werd na zijn ontslag even opgevolgd door tweede trainer Jan Verdegem (rechts), waarna Mestdagh het van hem overnam. Paul Telussa gaat het karwei bij Hoek nu afmaken, foto Camile Schelstraete dragen. Het is een mentaliteits kwestie, een gebrek aan gedre venheid." Wat zich onder zijn voox'gan- ger al aankondigde, werd met Mestdagh als trainer nog pijn lijker. De inschatting om met een smalle selectie aan de com petitie te beginnen, wordt nu hard afgestraft. „We hebben te weinig spelers voor een club op dit niveau", vindt Mestdagh. „Je moet minstens achttien goe de spelers en drie keepers heb ben om te overleven. Daar schiet Hoek in tekort." Vreemd moment De Belg is niet al te zwaar te leurgesteld door het ontslag. „Je weet dat het kan gebeuren, alleen is dit wel een vréémd moment, op vier wedstrijden van het einde. Maar goed: er lo pen zo veel trainers zonder club, dat het gemakkelijk is om mij op de keien te gooien." Eddy Mestdagh nam de club over in een hachelijke fase. „We hadden zes punten, nu staan we op negentien. Wat dat betreft is het wel iets beter geworden, maar niet goed ge noeg. Ik hoop dat Paul Telussa de zweepslag kan geven die de club heel hard nodig zal heb ben." John Bravenboer sprak zater dag al had met Telussa over een eventuele trainerswissel. „Ik moest wel zeker weten dat hij het zou doen." Telussa heeft geen moment geaarzeld en leidde gisteravond al de trai ning. „Het enige dat voor mij telt, is het belang van Hoek. Ik was assistent, ik was ook tech nische man en de club heeft me nu gevraagd om de .competitie af te maken als hoofdtrainer. Dat heb ik gedaan, omdat er nog niets is beslist en we nog niet verloren zijn." Aan de speelwijze zal Telussa niet al te zeer gaan sleutelen. „Ik heb een beperkte selectie en zal het met deze spelers moe ten doen. Dat er kritiek was op het systeem, heb ik wel eens ge hoord, maar naar Mestdagh toe is dat nooit vexwoord." Telussa heeft geen zin in dis cussies met spelers. „We spe len op mijn manier, met een 4-4-2-systeem en de druk naar voren. Daar ligt de kracht van Hoek. Een schokeffect? Hoe het ook wordt genoemd, we gaan er hard aan werken om in deze klasse te blijven. En als we dat halen, na zo lang tegen de onderste plaats te hebben gestaan, is het net zo mooi als een kampioenschap." Pieter de Munnik betreurde gis teravond het ontslag van weer een trainer. „Ik schrok ervan toen we het op de training te horen kregen. En of het oixs zal helpen, moeten we maar af wachten. Ik weet in elk geval dat we er alles aan zullen doen om in de hoofdklasse te blij ven." door Frits Bakker PORTO - De wereldtop van het driebanden staat deze week voor de volgende krachtmeting in de serie toernooien om de worldcup. Het Sheraton hotel in Porto is de locatie waar hon derdveertig biljarters zich mel den voor het tweede van in to taal zes toernooien in 2006. Dick Jaspers is na het eerste toernooi de leider in de stand. Daniel Sanchez voert de wereld ranglijst aan. Jearx Paul de Bx-uijn verdedigt in de hoofdstad van Portugal de zesde plaats op de x-anglijst. Hij kan Marco Zanetti, die vijf pun ten meer heeft, van de vijfde plaats verdxingen, maar voelt ook de hete adem van Semih Sayginer in zijn nek. De Turk 'heeft maar vier punten minder dan De Bruijn. De topspelers ko men vanaf vrijdag in actie, voor de kwalificatiespêlers is het toer nooi gisteren gestart. De Nederlanders in de tabel van de eerste ronden, met onder an dere Therese Klompenhouwer, komen vandaag in actie. De jon ge Belg Mathieu Vlexdck, die competitie speelt in Sas van Gent, is ook afgereisd naar Por to net als Berry Dallinga, die morgen aan zijn voorronde be gint. De Sluiskilse kastelein start in zijn poule tegen Murat Tüzül uit Turkije en treft daar na in elk geval nog een kwalifi catiespeler. De Portugese tussenstop van de wereldbeker is een oi'ganisatie van Jorge Fernandez Alipio, de ondervoox-zitter van de voetbal club FC Porto en voorzitter van de biljartclub in de hoofdstad. Berry Dallinga, die zondaga vond arriveerde: „We hebben de zaal, waarin zeven biljarts ko men, nog even verkend. Ze wa ren om één uur 's nachts nog vol op bezig met de biljarts te plaat sen, terwijl er toch om tien uur 's morgens werd gestart." Het toernooi krijgt de sterkst mogelijke bezetting: alle spelers uit de toptwaalf, die voor het hoofdtoernooi zijn geplaatst, ko men ook werkelijk in actie in Porto. Daarbij is ook Luis Avei-. ga uit Equador, die elfde staat op de ranglijst, maar in Sluiskil zonder bericht van verhindering niet kwam opdagen. De wereld bond heeft geen sanctie uitge sproken, omdat Aveiga de orga- cuusbrief heeft gestuurd. Hij had het vliegtuig gemist. De Nederelandse afvaardiging bestaat behalve uit Dick Jas pers, Jean Paul de Bruijn en John Tijssens uit outsiders zoals Ad Koorevaar en Nick Zuyker- buyk. Roland Fox'thomme be hoort niet tot de spelers met een wildcard. De Belg van Delta/Ockenburg'h speelt op donderdag in de laatste X'onde van .de kwalificatie voor het hoofdtoernooi. Meerten Dallinga, van de organi satie in Sluiskil, vertrekt mor gen samen met Jean Paul de Bruijn en gaat in Porto met de voorzitter van de wereldbond onderhandelen over de organisa tie van een wereldkampioen schap. „We willen in principe na het derde toernooi voor de worldcup (begin volgend jaar) afsluiten met een WK. Ik ga pro beren een toezegging af te dwin gen. Voor 2008 is Japan kandi daat voor de organisatie, maar daar bestaat binnen de wereld bond nog twijfel over." Volgens Dallinga zijn er nog an dere opties die binnen zijn be stuur worden bekeken. ,-,Als het WK voor over twee jaar onhaal baar is, willen we eventueel een EK organiseren. Het kan ook nog een wereldbeker wox'den, als we maar de zekerheid krij gen dat onze kandidatuur voor een WK in stand blijft." ROUBAIX - George Hincapie is niet ongeschonden uit Pa- rijs-Roubaix gekomen. De Ame rikaanse wielrenner heeft een ontwrichte schouder overgehou den aan de val zondag in de be roemde Franse klassieker. Hincapie ging 40 kilometer voor de meet op de kasseienstx-ook Mons-en-Pévèle onderxxit omdat zijn stuurpen brak.Op foto's die in het ziekenhuis zijn gemaakt is een scheurtje zichtbaar tussen het x'echterschouderblad en het sleutelbeen. Hincapie laat zich vandaag in de Verenigde Staten opereren. „Daar wordt een plaatje gemonteerd", zei ploeg leider Demol gisteren. „Ik ver wacht Hincapie ten vroegste te rug in de Dauphiné Libéré." Die Franse rittenkoers is over zeven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19