Schelleman onbevangen naar titel PZC Degradatie dichtbij voor Breskens Terneuzen is na rust heer en meester Alleen winst voor Schelde-vrouwen Pooltime kan titel na verlies wel vergeten Oostburg houdt de nul vast en wint Sjef kijkt al uit naar duel met De Schelde Axelse judoka wint open klasse tijdens Zeeuws kampioenschap in Breskens Sponsor in spits Bouthoorn wint dressuur in Z Hoek 2 fors onderuit in derby Weer nederlaag Terneuzen Al HVV'24 Al wint in Vlissingen A-junioren schieten met scherp Moeizame zege Terneuzen BI Belangrijke slag Terneuzen Cl Duur verlies Terneuzen Dl maandag 10 april 2006 z2'Ó rigor Peter van Kouteren DORDRECHT - Terneuzen blijft in de eerste klasse van het zondagvoetbal aan de leiding in e strijd om derde-periodetitel. De rood-zwarten versloegen gis teren in Dordrecht staartploeg DFCmet 2-0. Blauw Geel 8, de belangrijkste concurrent in de strijd om een plaats in de nacompetitie, won met dezelfde cijfers van OJC Rosmalen. Beide ploegen heb ben evenveel verliespunten, maar Terneuzen heeft een psy chologisch voordeel. Blauw Geel'38 heeft een wedstrijd min der gespeeld en moet die win nen om op gelijke hoogte met Terneuzen te komen. De Zeeuws-Vlamingen brachten door de winst het puntentotaal op 29. Dat is met nog twee wed strijden te spelen één punt meer dan vorig seizoen gedurende een hele competitie. Op een slecht bespeelbaar veld hadden DFC en Terneuzen veel last van de wind, die in Dord recht clwars over het veld stond. Beide ploegen bakten er voor rust volgens Ardian Lekaj niet veel van. Jan Bosman kopte net naast de paal. Maik cle Wolf, die alleen voor de keeper kwam, trof evenmin doel. Op slag van rust zette Tim Faassen Terneu zen op voorsprong. Hij rondde een goed opgezette combinatie fraai af: 0-1. Na cle hervatting waren de Zeeuwen heer en meester. Dat leidde tot een veelvoud aan kan sen. Na een actie van Daryl Ra- widjan mikte Ramazan Kesik- bas een kwartier voor tijd raak. Hij bracht Terneuzen daarmee in veilige haven. „We hebben gedaan wat we moesten doen", vond Lekaj. „Nu moeten we nog twee keer winnen." Terneuzen speelt nog thuis tegen TEC en uit tegen In ternos. DFC-Terneuzen 0-2 (0-1). 44. Tim Faassen 0-1, 75. Ramazan Kesik- bas 0-2. Scheidsrechter: M. Foots. Gele kaart: Jan Bosman (Terneu zen), Leon de Kievit (DFC). Aantal toeschouwers: 350. Terneuzen: Dennis Wondergem; Eric-Jan Naudts, Dennis de Kra ker, Roel AlbertiJules Bazelier; Maik de Wolf, Remco van Leeu wen, Jan Bosman (60. Hans van Damme), Tim Faassen; Daryl Ra- widjan, Ramazan Kesikbas (80. Frederic Vereecken). an onze sportredactie BRESKENS - Pim Schelleman, die zich woensdag pas had inge schreven voor het open Zeeuws kampioenschap judo, pakte za- iag verrassend de titel in de open klasse. De 24-jarige Axe- laar, lid van Delta, versloeg in de finale Crum van der Linden, die voor Sportschool Geelhoed uitkomt. „Ik zag het in eerste instantie he lemaal niet zitten om deel te ne men, Ik judo tenslotte geen wed strijden meer", vertelde Schelle man. „Maar mijn trainer zei: „zo'n wedstrijd in de buurt judö je gewoon". De Zeeuws-Vla- ming miste 's ochtends in zijn ei gen gewichtsklasse (de zwaarge wichten) nog de scherpte en werd tweede achter Fedde van Gils (Breskens-Eede) uit Bres- is. 's Middags was hij meer opdreef. Hij versloeg in de open lasse Gilbert Tolhoek (Geel- oed) en Ramon van de Grift (Ju- d Ryu van Schaik) op ippon. Daarna verschalkte hij Crum van der Linden in de eindstrijd. Van der Linden had eerder wel e titel gepakt in de klasse -73 kilo. „De yuko voorsprong kon ik tactisch tot het einde toe ver dedigen", zei Schelleman. Pim Schelleman moest wel toe geven dat hij had kunnen win nen door de afwezigheid van de Bressiaander Martijn Loonen. „Als Martijn vandaag had deel genomen, was hij weer kam pioen geworden", dacht de eind winnaar. „Hij is en blijft een on gelooflijk sterke judoka en een maatje te groot voor ons alle maal, denk ik. De Vlissinger Van de Grift, die vorig jaar nog cle open klasse won en zaterdag ook met specta culair judo de klasse -66 kilo op zijn naam schreef, moest genoe gen nemen met de vierde plaats. Hij werd in de halve finale afge stopt door Schelleman en ver loor cle strijd om het brons van de zwaardere Pim Mulder (Sportschool Geelhoed). „Zeker nu ik door mijn opleiding niet zoveel meer aan judoën toe kom, is het erg zwaar als licht gewicht tegen zulke zware te genstanders", aldus Van de Grift. Bij de vrouwen ging de eindzege in de open klasse naar de Bel gische Evelien Cappon (Jokoha- zam). Zij had in de strijd om de Hans Verduin Trofee maar twee tegenstandsters: Nikki van Meel (Capital Sports) uit Goes en Car- 'lij.n van der Linden (Sport school Geelhoed) uit Middel burg'. Zij werden allebei op een nederlaag getrakteerd, door een houdgreep. Van Meel eiste het zilver op door Van der Linden in de onderlinge partij de volle vijfentwintig seconden op de grond onder controle te houden.. Carla Rammelaere, die de titel al meerdere malen won, had za terdag een rol als vrijwilligster. „Ik was vandaag ergens achter een wedstrijdtafel te vinden", vertelde de in Eede woonachtige judoka. „Het heeft voor mij geen zin om aan dit toernooi deel te nemen, er is voor mij sim pelweg geen tegenstand. Ik ga mezelf zonder blessures probe- door Ko Mechielsen TERNEUZEN - In de waterpolo- competitie leken de mannen van De Schelde lange tijd op weg naar een gunstige score. Toch ging DWK uit Barneveld, de nummer drie van de ranglijst, nog met de winst aan de haal: 3-4. De Bruinvis-mannen verloren hun laatste wedstrijd van het seizoen met 9-2 van OZC'57. De vrouwen van De Schelde won nen wel. Tegen het gedegradeer de Krabben werd het 5-2. De Schelde-DWK 3-4. Scoren was het grootste probleem van De Schelde in deze wedstrijd. DWK speelde een goede zo ne-verdediging en met een ster ke keeper onder de lat kon De Schelde ook uit afstandschoten niet scoren. Bij 2-0 achter ging De Schelde in de derde periode een ander concept spelen. DWK moest enkele keren aan de nood rem trekken, De Schelde kreeg enkele man-meer-situaties. Met 2-4 acher ging de laatste pe- ZAAMSLAG - Er zijn voetbal clubs waar cle sponsor de opstel ling wil maken en zo veel moge lijk inspraak wil hebben. Bij hoofdklasser Hoek bestaat zo'n vijfde colonne al jaren, bij Zaamslag hebben ze daar geen last van. Of toch? Zaterdag kwam er op het eind van de uitwedstrijd te gen Kapelle wel een heel opmer kelijke spits in het velcl. René Hamelink is met zijn make laarskantoor één van de belang rijkste sponsors van de tweede klasser. Zaterdag zat hij zo maar ineens op de reservebank, met rugnummer 4, naast Dennis Re Nabijer, de trainer. Jk had door blessures gewoon niemand anders", voerde De Nooijer als excuus aan. Op een invalbeurt had de geldschieter niet gerekend, maar die kwam er wel. Zes minuten voor tijd moest hij het veld in. Hij deed het nog niet zo slecht ook, want m die paar minuten won hij een Ruel en zette hij een andere spits vrij voor de goal. i-lk had hem voor de wedstrijd gezegd dat hij nu eens een pre mie terug kon verdienen, maar nnt is hem niet gelukt," aldus DcNooijer ren voor te bereiden op de ko mende Q3-toernooien." Via die drie toernooien kan de Zeeuws- Vlaamse zich kwalificeren voor de Nederlandse kampioenschap pen. Ook Marijntje Bastiaansen was in plaats van judoka als vrijwil ligster aangeschoven. „Ik ben twee weken geleden geopereerd aan mijn schouder en lig er daar door zo'n zes maanden uit." In de leeftijdscategorie -15 be nutten enkele Zeeuwen het toer nooi in Breskens als laatste voor bereiding op het districtskam pioenschap van gisteren. Ruben (-50 kilo) en Annelien Boutens (-36 kilo) uit Middelburg bij voorbeeld. Zelfvertrouwen De broer en zus, uitkomend voor Judo Ryu van Schaik, kre gen een flinke injectie zelfver trouwen door al hun wedstrij den vroegtijdig met een vol punt af te sluiten. Josephine Peeters (Geelhoed) debuteerde in deze leeftijdscategorie met een eerste plaats. De elfjarige Middelburg se deed het verrassend goed in de klasse tot 44 kilo en wist de fi nale van Tessa Kareis (Bres- kens-Eede) met ippon te win nen, Bij de aspiranten (tot 17 jaar) be haalde Barend Schot (Geelhoed) -als enige Zeeuw goud. De Mid delburger won in de finale van club- en plaatsgenoot Robbin van de Bor met een vol punt. De Rabobank Trofee (voor de sportschool met de best preste rende jeugd in de klassen tot twaalf jaar) ging in Breskens naar Sportschool Geelhoed. De sportschool uit Oost-Souburg' was zeker in de categorieën tot 8 en tot 10 jaar zeer succesvol. Daar werden vijf gouden, drie zilveren en vier bronzen plak ken behaald. Het Goese Capital Sports werd derde in de eind stand met één gouden en vier zil veren medailles. riode in. Daarin kreeg De Schel de een strafworp die door Cees van Houwelingen snoeihard op de paal werd geschoten. De bal vloog echter razendsnel het bad terug in, waardoor de scheids rechters het idee had dat er was gescoord. De 3-4 was derhalve onverdiend. In de laatste minu ten echter kon De Schelde geen vuist meer maken. Scores De Schelde: Chris van Royen, Jelco Sweegers en Cees van Houwelingen, allen één. De Schelde 2 kwam er tegen Aquamigos 3 niet aan te pas en verloor met 9-4. Scores De Schelde 2: Leander Klanderman 2, Jeroen Kamp en Michiel Wondergem 1. De Bruinvis-OZC'57 9-2: De Sasse ploeg was tegen de koplo per kansloos. Bij 5-1 achter was de wedstrijd eigenlijk al ge speeld. De Bruinvis kon weinig meer terugdoen dan twee tegen- goals maken. Scores De Bruinvis: Maarten He melvar en Jan Willem Ramondt. De Schelde-De Krabben 5-2: De vrouwen van De Schelde had den vooral een goede eerste pe riode tegen de ploeg die de zwak ste is in deze klasse. Er stond vrij snel een 3-0-voorsprong op het bord, maar het ritme van De Schelde begon daarna te hape ren. Veel kansen werden gemist en yaak speelde de ploeg meer tegen zichzelf dan tegen de op ponent. De score liep terug tot 4-2, daarna besliste de vijfde treffer over de zekere winst. Scores De Schelde: Jessica Kos ter 2, Suzanne Tanghe, Astrid Segers en Maranda van Eijk 1 ZAAMSLAG - Dressuuramazo- ne Emmy Bouthoorn bleef in Zaamslag baas in eigen huis. De manegehoudster reed in de ge combineerde klassen Z1 en Z2 van Luctor et Emergo de hengst TCN Partout in beide proeven naar de winst. In de klasse L 2 toonde Wendy van Waes zich de beste van een siterke kopgroep. De amazone uit Koewacht reed Morisco met 196 en 197 punten naar de over winning. De Axelse Els Koster toonde zich met Utarkan in bei de proeven van de klasse LI overtuigend de beste. Tessa Kareis (staand) van judovereniging Breskens verloor in de finale van Josephine Peeters van Geelhoed Walcheren uit Middelburg. foto Wim Kooyman door Joop van den Oudenhoven DEN HAAG - De poolbiljarters van Pool time No Fear uit Ter neuzen bedwongen in de tweede divisie de koploper (4-4), maar gingen in de tweede ontmoeting van het weekeinde in de fout met 7-2-verlies. De start was veelbelovend met een gedeelde winst tegen koplo per Pink Power in Den Haag., Daarna volgde de teleurstelling. In een bewogen duel met The Manglers in Rotterdam werd met 7-2 verloren. Het gelijkspel tegen Pink Power mag als een bijzondere prestatie worden gezien, het leverde even wel niet veel op. Het onderlinge verschil bleef één punt. De winstpartijen kwamen van Jan Duist (8-ball) en straight pool en Dimitri van de Wiele in het 8-ball, die in het 9-ball wel onderuit ging. Allan Frans ver loor het 9-ball van Tom Inne- mee en Ronny Broeken was in het straight niet opgewassen te gen Algera. Zondag werd het een vervelende match voor dé Zeeuws-Vlamin gen. Zo was er veel kritiek op de speelwijze van Marco van Tiel. In de gespannen sfeer bleek Pooltime zichzelf niet in de hand te hebben. Dat is de verkla ring dat het verlies kon uitlopen naar 7-2. De kansen op de titel zijn nu eveneens zo goed als verkeken, omdat koploper Pink Power met dezelfde cijfers wist te winnen. De leider heeft nu een voor sprong van zes punten. door Aector Dooms DOMBURG - Degradatie in de derde klasse van het zondagvoet bal lijkt voor Breskens na de 2-1-nederlaag tegen Domburg onafwendbaar. Domburg heeft na de zege gisteren op de Zeeuws-Vlamingen drie punten voorsprong. Breskens speelt nog uit tégen ti telkandidaat BSC en thuis tegen HSC'28, De ploeg van trainer Marco Groeneveld, die vanwege e'en schorsing op de tribune zat, voelde zich gisteren bestolen door scheidsrechter Wim Broek hoven. De arbiter weigerde in blessuretijd na zichtbaar hands van Domburg-verdediger Micha Bernard in het strafschopgebied de bal op de stip te leggen. Had Broekhoven dan niet gezien dat de bal tegen de handen van Ber nard kwam? „Jawel, maar de speler kreeg een duw. Anders had hij niet met zijn armen om hoog gestaan", gaf Broekhoven als verklaring. Groeneveld foeterde. „Dan had hij een vriie schop tegen ons moeten geven, maar dat deed hij ook niet." Het duel was een kaartenfesti- val. Broekhoven deelde in het restant (het duel was eerder na een halfuur bij een 0-0 stand ge staakt) acht gele kaarten uit: vijf voor Breskens en drie voor Domburg. Serge Nöthen kreeg twee keer geel, dus rood. De aan voerder van Breskens werd een kwartier voor tijd uit het veld gestuurd. Voor het degradatieduel was Mark Boeckhout, die bij Bres kens lang' geleden een stap terug deed, teruggehaald om de aan val meer la-acht te geven. Groeneveld vond het te ver gaan om het verlies volledig in de schoenen van de seheidsrechter te schuiven, want hij had zijn (gehavende) ploeg op momenten zien falen. Alleen in het laatste kwartier toonde Breskens zijn ware gezicht. „Zoals we deze wedstrijd zijn geëindigd, had den we moeten beginnen. Het is onbegrijpelijk. Simpele afspra ken worden niet nagekomen", uitte Groeneveld zijn kritiek. Vooral verdedigend was het zwak. „Misschien kan ik mijn spelers niet meer motiveren. We hebben nu alle wedstrijden te gen onze concurrenten voor de gradatie verloren. Dat geeft te denken", reageerde de trainer. Breskens toonde in het eerste kwartier geen bezieling, terwijl Domburg besefte dat de belan gen groot waren. Na zeven minu ten knalde Frank de Jong de bal na een fraaie pass van Chiel Ma- ranus in de korte hoek achter de kanloze doelman Roy Sallet. Het doelpunt schudde Breskens nog niet wakker, want Dom burg bleef de gevaarlijkste ploeg. In de tweede helft leek Breskens de situatie recht te zetten toen Nöthen uit een vrije trap 1-1 scoorde, maar drie minuten la ter kwam het antwoord weer van De Jong. De uitblinker rea geerde attent op de doorg'ekopte bal van Maranus, 2-1. Het doel punt werd door Breskens aange vochten. Scheidsrechter Broek hoven negeerde het vlagsignaal van assistent-scheidsrechter Jan Piet den Dekker. „Ik heb het gnpH knnnpn zipn want ilr HOEK - Met nog drie wedstrijden op het programma heeft het tweede elftal van Hoek nog slechts een water kansje om zich in veiligheid te spelen. De Zeeuws-Vlaam- se hoofdklasser verloor zaterdag op eigen veld ook van Kloetinge 2: 0-5. Ondanks een sterk begin tekende de ne derlaag zich al in 'de eerste helft af: 0-2. Na rust raakte. Peter Doens nog wel tweemaal de lat, maar nadat het een maal 0-3 was geworden was de wedstrijd gespeeld. HAARSTEEG - Voor de A-junioren van Terneuzen slonk de kans op lijfsbehoud nog verder. De ploeg van trainer Stefan Dobbelaar trof in Haarsteeg Al de nummer negen van de ranglijst, maar ging opnieuw onderuit: 3-1. Plaar steeg nam voor de rust een voorsprong, maar kort na de rust zorgde Robin Dekker voor 1-1. Een doelpunt met een buitenspelluchtje nekte daarna de Zeeuws-Vlamingen, die in de 80e minuut definitief verslagen werden: 3-1. VLISSINGEN - De A-junioren van PIW'24 hielden de kans op deelname aan de nacompetitie zaterdag in eigen hand door een overwinning op Vlissingen Al. In Vlissin gen werd het 1-4. Voor de ploeg van trainer Dennis Sanches scoorden Dim de Waal, Tim Mechelink, Jaimy de Visser en Sebastiaan Everaert. TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzense Boys schoten zaterdag met scherp in de thuiswedstrijd tegen Goes Al. Na een 5-0-ruststand boekten de Terneuzenaren een overwinning met dubbele cijfers: 11-1. Voor de thuisclub scoorden Jarmo Gilling (viermaal), Leon van Fraeijenhove (driemaal), Timon van der Hooft en Ruurd van Westen (elk tweemaal). Goes scoorde tegen bij 9-0. TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen moesten za terdag tot het uiterste gaan om Rijsoord BI onder zich te houden. Het duel met de nummer laatst resulteerde in eeti' minimale zege: 3-2. Rijsoord nam in de eerste helft een verrassende 0-1-voorsprong, maar twee treffers van Sou- f'ian Doorns (één voor en één na de rust) brachten Terneu zen daarna in een gunstige uitgangspositie. Nadat Erwin Schoonakker voor 3-1 had gezorgd leek er geen vuiltje meer aan de lucht. Totdat Rijsoord uit een strafschop te rugkwam tót 3-2. In de hectische slotfase moest de thuisclub nog alle zeilen bijzetten om overeind te blijven. TERNEUZEN - De C-junioren van Terneuzen sloegen za terdag in de strijd om lijfsbehoud een belangrijke slag" te gen FC Den Bosch C2. Op eigen veld werd het na een 2-1-ruststand 3-1. Yannick Vanhijfte en Bas ITubregsen scoorden voor de rust. In de tweede helft drong FC Den Bosch nog wel sterk aan, maar behoedde Dennis van Deurssen zijn ploeg voor de gelijkmaker. Daarna besliste Bas Hubregsen het duel definitief: 3-1. van onze sportredactie TERNEUZEN - Oostburg heeft de derby in de vijfde klasse A te gen Schoondijke gewonnen met 1-0. Philippine-Sluis eindigde onbeslist (1-1). Dat gold even eens voor het restant van het duel SDO'63-Groede: 2-2. Oostburg-Schoondijke 1-0. Het veldoverwicht van Oostburg re sulteerde in de twintigste mi nuut in een voorsprong door een kopbal van Bas Casteleijn. In die eerste helft verzuimde de thuisploeg verder uit te lopen. Na de rust ontstond er een even wichtig duel met wisselende kansen. In de slotfase nam de druk van Schoondijke toe. Oost burg hield echter de nul vast. SDO'63-Groede 2-2. De reste rende tachtig minuten van dit duel leverden vier treffers op. In de 35 minuten voor rust was de thuisploeg beter en hep uit naar 2-0 door doelpunten van Rob d'Hont en Marco Baart. In de tweede helft waren de rollen om gedraaid en was Groede de bo venliggende partij. Het werd ge lijk door Bram Verkruijsse en Imre Plubregtsen. Philippine-Sluis 1-1. Philippine begon sterk en stond na. zes mi nuten met 1-0 voor door Timrny Goossens. Daarna kwam Sluis beter in de wedstrijd. Op slag van rust kreeg het een straf schop, die door Robin van Hal werd benut. De tweede helft was tam en zonder hoogtepun ten. Reserve vierde klasse Terhole-Axel 2 0-8. Titelkandi daat Axel 2 was twee maten te groot voor de thuisploeg. Bij rust stond het al 5-0 voor door doelpunten van Joram Scheele (2x), Fonny Verstraeten, Mare Scheele en Jan Wieland. Na rust bracht Joram Scheele met twee treffers de stand op 7-0 en zijn. competitietotaal op veertig doel punten. Bert Scheelde legde de eindcijfers vast. stond bij de vrije trap op één lijn. Het was een geldig doel punt", zei Broekhoven. In het tu mult kreeg Nöthen een gele kaart, die de aanvoerder latei- zou opbreken. Breskens-voorzitter Jack Kouw- ijzer ziet eigenlijk geen perspec tief meer voor zijn club. „Ik ben nu negen jaar voorzitter van Breskens en nog nooit gedegra deerd. Ik vrees dat het nu gaat gebeuren", zei Kouwijzer na het verlies in Domburg. Domburg-Breskens 2-1 (restant van zestig minuten). 7. Frank de Jong 1-0, 57. Serge Nöthen 1-1, 60. Frank de Jong 2-1. Scheidsrechter W. Broekhoven (Middelburg). Ro de kaart (twee keer geel): Serge Nöthen (Breskens). Gele kaart: Rutger Bimmel, Martijn Minder- houd, Boy Passenier (Domburg), Terence Zahn, Johnny de Jaeger, Joey van de Velde (Breskens). Aan tal toeschouwers: 100. Breskens: Roy Sallet; Jordy Vers prille, Serge Laprade (67. Niels Pielaat), Serge Nöthen, Johnny den Besten; Alexander Oosterlee, Guido Vink, Terence Zahn (67. Maickel Verschorre), Johnny de Jaeger; Mark Boeckhout, Idris Ya- door Sven Bakker KLOETINGE - De tennisteams van Sjef uit Aardenburg en De Schelde uit Vlissingen zijn na twee speeldagen in de hoofdklas se van de districtscompetitie de grootste kanshebbers op het kampioenschap. De twee toonaangevende teams wonnen ook dit weekeinde en nu al wordt er uitgekeken naar het rechtstreekse duel. De Schel de won met afgetekende cijfers van De Bongerd (6-0). Sjef won de uitwedstrijd tegen Sluiskil met 4-2. Sluiskil-Sjef 2-4. Remy Scher- beyn stond in het eerste enkel spel voor Sjef op winstkansen te gen Dethlef Pieters (7-5 3-3), maar hij moest wegens een bles sure opgeven. Scherbeyn sprak dan ook na afloop over één ver- liespunt ten opzichte van con current De Schelde. De punten van Sjef werden binnengehaald door Byrian Bentley en Wesley van Noort, die hun enkelspelen ove.rtuigend wonnen. Dwight van Hulle en Bentley/ Van Noort waren succesvol. Op de zesde speeldag, 6 mei, staat voor Sjef de waarschijnlij ke kampioenswedstrijd tegen De Schelde op de kalender. SLIEDRECHT - De D-pupillen van Terneuzen hadden zich za terdag al vrijwel veilig kunnen spelen, maar lieten dure punten in de uitwedstrijd tegen Slied- recht Dl. Tegen de belangrijkste concur rent in de strijd om lijfsbehoud ging de ploeg met.3-2 onderuit. Daar zag het aanvankelijk overi gens niet naar uit, want door doelpunten van Hasan Basag- nac en Joris Corijn nam Ter neuzen al vroeg in de wedstrijd een 2-0-voorsprong. Sliedrecht kwam voor de rust echter terug tot 2-2 en scoorde acht minuten voor tijd de beslissende treffer:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45