Fikse kater Terneuzense Boys PZC Motorcrosser De Beer legt zich neer bij suprematie van Brons Gouden KNWU-speld Spuesens Jonge biljarters zijn weer goed voor punt Winnend AZVV wordt bedreigd door ware leegloop Korfballers Zaamslag gaan thuis onderuit Libretitel voor eerste team BW Draaiboek van kampioensfeest kan na gelijkspel terug de la in Cadzand kan feest van VCK niet verstoren Opnieuw vierde plaats De Kort Scheldesport is ondanks verlies nagenoeg veilig uitslagen agenda maandag 10 april 2006 door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Het had een oranje getint feest moeten wor den met de spelers van Terneu zense Boys in polonaise over het veld, maar het eindigde in een wedstrijd met een gemiste straf schop en een anti-climax. Het bij het kampioensfeest behoren de draaiboek kon na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Peijnenburg dan ook terug in de kast. Hardinxveld boekte succes in zijn strijd tegen degradatie en hield gelijke tred (0-0) met de formatie van Danny van de Vel de. Het contrast met het vooraf be dachte scenario was dan ook groot. De bezoekers gingen jui chend het veld af, waar Terneu zense Boys in alle stilte zijn won den likte. NSW. dat zelf met 2-0 van Wieldrecht won, nader de de Zeeuws-Vlamingen tot op twee punten. Verdwaasd en ontgoocheld zocht de Terneuzense équipe de kleedkamer op. Daar bleef het tot ver na afloop muisstil. Het vertrouwen in een goede af- KOUDEKERKE - Cadzand had zaterdag weinig in te brengen in het duel met VCK. De thuis ploeg won met 3-0 en legde daar mee beslag op het kampioen schap in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. De ploeg van trainer Henk Wil- lemse had verrassend weinig moeite met Cadzand, dat met prima papieren voor de derde- periodetitel vol goede moed naar Koudekerke was afgereisd. De Zeeuws-Vlamingen hadden echter de hele wedstrijd amper iets in te brengen tegen het supe rieure VCK. De eindstand stond bij de rust al op het bord, danz- kij treffer van Merijn Dek (2x) en Danny Joosse. loop, dat in de aanloop naar het duel met Hardinxveld had over heerst, maakte plaats voor een grafstemming in het Terneuzen se kamp. In de wetenschap dat in de laatste competitiewed strijd uit tegen het laag geklas seerde Tholense Boys moet wor den gewonnen om buiten bereik van NSW te blijven, sprak top scorer Arjen Oostdijk van een drama. Elftalleider Frans Schee- Ie ging terug in de tijd. „De ge schiedenis herhaalt zich", stelde hij somber vast, toen hij na een half uur uit de hermetisch geslo ten kleedkamer kwam. „In het seizoen '90-'91 hadden we drie wedstrijden voor het einde kam pioen kunnen worden. We ston den zeven punten voor, maar Oostkapelle werd kampioen." Het doelpuntloze gelijkspel te gen Hardinxveld kwam aan als een mokerslag en bezorgde de Terneuzense zaterdagclub een fikse kater. De 0-0 was extra zuur, omdat de thuisploeg de beste mogelijkheden had gehad. Terneuzense Boys etaleerde geen moment een kampioens- vorm, maar kreeg zowel voor als na rust twee goede kansen. De Zeeuws-Vlamingen zochten te vaak succes in een druk be volkt centrum en stuitten daar op een hard werkende oppo nent. Het was ook geen toeval dat de spaarzame kansen die de ploeg kreeg, voortkwamen uit aanvallen via de vleugels. Arjen Oostdijk omspeelde in de eerste helft op de linkerflank de uit blinkende Zuid-Hollandse doel man, maar zag zijn inzet uit de doelmond getrapt. Marco Faas- sen mikte van rechts op de voet van de keeper. Na rust redde doelman Marco van de Linden fraai op een kopbal van Ali Eryürük. Acht minuten voor tijd kregen de tegen zichzelf vechtende oranjehemden een riante moge lijkheid om de wedstrijd een be slissende wending te geven. Scheidsrechter Peijnenburg gaf na een lichte touchering van Marco Faassen een strafschop. Na een opstootje tussen Eryü rük en de keeper kwam de sluit post als psychologische winnaar door Joop van den Oudenhoven SAS VAN GENT - De biljarters van Royal/De Parel haalden vo rige week al een punt tegen de koploper van poule vijf. Ze ver rasten dit weekeinde ook de nummer twee. Tegen Pierre de Jonge 2 uit Tilburg werd het 4-4. Het Sasse team heeft daardoor nog steeds uitzicht op lijfsbe houd in.de derde divisie. Voor het punt in de lastige thuiswed strijd waren de jonge spelers van het team verantwoordelijk. Mathieu Vlerick (17), opnieuw met een voortreffelijk moyenne, en Jens van Dam (15) haalden overwinningen binnen. De Gentenaar Vlerick schitter de opnieuw met een fraaie par tij en 0.833 gemiddeld. De routi niers Eddie van Goethem en Theo Platjouw redden het niet. door Aector Dooms TERNEUZEN - Het mannen- team van basketbalclub Schelde- sport is ondanks een 81-71-ne- derlaag tegen Blaek Eagles 2 na genoeg veilig in de overgangs klasse. De vrouwen van Voor- SCHIEDAM - Paul de Kort van BV De Kastanje uit Kloosterzan- de is op het Nederlands kam pioenschap bandstoten vierde klasse op de vierde plaats geëin digd. Vierhonderdste van een punt scheidde hem van het brons. Winnaar werd B. Jansen uit Grubbenvorst. Had De Kort over het toernooi gezien drie beurten minder no dig gehad, dan was hij winnaar van het brons geworden. Kam pioen Jansen verzamelde twaalf punten en kwam op een gemid delde van 1.65 uit. C. Steenhorst uit Vlaardingen werd derde met acht punten en een gemiddelde van 1.85. De Koi't haalde even eens acht punten, maar bleef ste ken op 1.82. Zijn hoogste serie was dertien. uit het duel. De jonge midden velder van Terneuzense Boys mikte de strafschop tot ontzet ting van de Zeeuws-Vlamingen naast. Ontroostbaar De gemiste strafschop was na af loop voer voor discussie. Arjen Oostdijk geldt bij Terneuzense Boys als een strafschopspecia list, maar Ali Eryürük zette zich achter de bal. Aanvoerder Kees Duitemeijer had daar wel be grip voor: „Ali heeft de laatste strafschop tegen Kapelle ook ge nomen en die ging erin. Dan neem je hem dus weer." Eryürük was op dat moment in de kleedkamer ontroostbaar. Ar jen Oostdijk ontkende dat. hij de penalty niet had durven nemen. „Ik wou hem nemen, maar hij zei: ik voel me goed, ik neem hem." Oostdijk haastte zich eraan toe te voegen dat de eerste gemiste kans op de titel niet alleen te wijten was aan de naast het doel gemikte strafschop. Ayhan At- maca: „We hebben gewoon slecht gespeeld." Trainer Danny van de Velde maakte net als zijn pupillen een aangeslagen indruk, maar maak te zijn spelers geen verwijten. „In een normale wedstrijd kun je nog eens zeggen dat er te wei- nig druk is gezet of dat ze niet scherp stonden. Als je een kam pioenswedstrijd speelt, gelden andere wetten. Ik heb na afloop in de kleedkamer helemaal niks gezegd. Dat heeft geen zin. Won den moeten helen. We gaan rich ting Tholen." De oefenmeester verwees daar mee naar het laatste treffen in de competitie. Het eveneens in degradatienood verkerende Tho lense Boys ontvangt de Terneu- zenaren op 22 april. Kees Duite meijer liep in.de ontmoeting te gen Hardinxveld tegen zijn der de gele kaart aan en is dan niet van de partij. Een eventuele na- competitie gaat in het eerste weekeinde van mei van start. De verdediger vertrekt als be roepsmilitair 9 mei naar Afgha nistan en zei met een optimisti sche blik ervan uit te gaan dat hij dit seizoen niet meer in actie komt. Frans Scheele: „Het enige positieve is dat we het nog steeds in eigen hand hebben." Sponsor Ad Oostdijk: „Sorry hoor, maar als je van Tholense Boys niet wint, dan ben je het niet waard om kampioen te wor den." Terneuzense Boys-Hardinxveld 0-0. ScheidsrechterVV'. Peijnen burg (Boxtel). Gele kaart: Kees Duitemeijer (Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 500. Bijzon derheid: 82. Ali Eryürük (Terneu zense Boys) mist een strafschop. Terneuzense Boys: Guido Vinke; Robert Bezemer, Ayhan Atmaca, Kees Duitemeijer, Jordi Goosseti; Annce van Hecke, Evert-Jan van Opdorp (59. Matti Buijsse), Ah Eryürük, Ruud Hoogesteger (78. Gokhan Ersahin); Arjen Oostdijk en Marco Faassen. Vooral Platjouw presteerde zeer mager tegen Van Pruysen. De Axelaar bleef zelfs nog onder de 0,500 gemiddeld. Eddie van Goethem had het geluk niet aan zijn kant en verloor na ook een matige partij met één punt ver schil. In de vierde divisie boekte De Geslootene Boom een 8-0-over- winning bij het zwakke Aarts- bouw 4. Etienne van Damme le verde een fraaie bijdrage aan dat resultaat door met 0.857 moyenne van Piet Verpalen te winnen. Willie Dorst, Benny de Waal en Rien Sandrini maakten met degelijke overwinningen het feest compleet. Het team van 't Bierwinkeltje heeft al weken lang weinig re den om te juichen. Opnieuw was er een zware 8-0 nederlaag voor het team. Het Schouwse 3BSD Partyservice bleek een klasse te sterk. Hét moment van de wedstrijd Terneuzense Boys-Hardinxveld: Ali Eryürük heeft acht minuten voor tijd een strafschop gemist en duwt zijn hoofd diep in het gras. Zijn medespelers Matti Buijsse (14) treurt mee. foto Wim Kooyman door Rinus Verberkmoes AXEL - Een overwinning zat er voor Kevin de Beer uit Axel niet in tijdens de tweede RES-cross. Pascal Brons was veel te sterk voor al zijn concurrenten bij de licentiehou ders. Hij won in deze groep met overmacht. De Beer finishte als zevende. De tweede ontmoeting in een reeks van tien crossen verliep voor de regionale crossers niet al te best. Naast het niet meerijden van Axelaar Pascal de Zeeuw (beenbreuk) en Boy Stockman uit Terneuzen (blessure), moest ook Aswin Vandamme uit Zuiddorpe tussentijds het veld verlaten. „Vandamme reed voor me en ik zag hem val len. Daarna was het over en uit", wist Ke vin de Beer. De twintigjarige woonbegelei der van geestelijk gehandicapten, liet zich door de valpartij niet uit het veld slaan. Hij had vooraf al ingecalculeerd dat hij het met zijn 125cc tweetakt motor af moest leggen tegen de concurrenten met meer pk's. En dat Pascal Brons uit Bergschenhoek zou winnen was ook geen verrassing voor hem. Voor Brons, die uitkomt in het open Neder lands kampioenschap, was Axel ook niet meer dan een training. Kevin de Beer, die in de competitie van de KNMV in het district West rijdt, blikte te rug op een geslaagde race. Terwijl hij niet echt kans maakte op een prominente klasse ring. „Met mijn achtste en zevende plaats in de reeksen ben ik tevreden. Het is boven ver wachting." Pieter Menue uit Sluis, die even eens een goede indruk maakte, bleef twee plaatsen achter hem. Tuimeling In de klasse 125cc was het aan Sander de Braai uit Zaamslag om de regionale eer hoog te houden. Dat lukte niet. Nadat hij in de eerste manche goed uit de startblokken kwam, ging het in de tweede reeks na enke le honderden meters mis. De tuimeling die hij maakte, had tot gevolg dat hij als laatste aan mocht sluiten. In zijn opmars naar de voorste linie, strandde hij op de zesde plaats. Knap, maar onvoldoende om win naar Mark Boot uit Burgh-Haamstede te be dreigen. Peter de Booy uit Walsoorden kwam uit in de serie 250/500cc. Ook hij kwam tekort voor het erepodium en werd zevende. Net voor Peter Verplanke uit Koewacht, die als achtste finishte. De winst ging naar routi nier Jos Kesters uit Opg'labbeek. Bij de oudgedienden was Sam Jansen uit Terneu zen met zijn vierde plaats de beste regionale vertegenwoordiger. De anders altijd voorin rijdende Rudi Walhout uit Zandstraat hield hij achter zich. Bij de veteranen ging de winst naar Henk Buys uit Middelburg. De enige regionale crosser die won, was Jordi van de Wiele uit Sint Jansteen. Hij schreef de klasse 85cc op zijn naam met een tweede en eerste plaats in de manches. waarts klopten in de Zeeuwse klasse Marathon 2 met royale cijfers: 53-19. Scheldesport-Black Eagles 2 71-81 (30-40): De Terneuzena- ren keken al snel tegen een ach terstand van negen punten aan, die niet meer kon worden goed gemaakt. Ook in de beginfase van de tweede helft liet de thuisclub het afweten (44-64). Scheldesport herstelde zich nog wel in de laatste periode, maar toen was de wedstrijd al ge speeld. De ploeg uit Rosmalen hield de marge op tien punten: 71-81. Joeri van Aalst en Ro- chardi Maduro waren topscorer bij Scheldesport met respectie velijk 22 en 20 punten. Vrouwen Marathon 2-Voorwaarts 19-53 (10-33): De Axelse vrouwen do mineerden in Vlissingen, tegen het jonge tweede team van Mara thon. Vanaf het begin had Voor waarts het initiatief in handen. De Axelse ploeg was sterker en vooral routinier Sonja Geel- hoedt was met zeventien punten goed op dreef. Marianne Hommerson had met veertien punten ook een niet ge ring aandeel in de winst van Voorwaarts. door Rinus Verberkmoes AXEL - De opdracht was sim pel: wilde AZW de competi tie nog wat verlengen, dan moest Rillandia verslagen worden. Dat gebeurde zater dag uiteindelijk makkelijk: 3-0. De Axelaars behielden daarmee een waterkansje op de derde-periodetitel, al heeft AZVV plaatsing voor de na- competitie niet in eigen hand. Daarvoor blijft Rillandia de belangrijkste gegagdigde. Het heeft er, ondanks het ver lies in Axel, immers nog alle schijn van dat die ploeg een prijsje pakt. In een serie van vijf wedstrijden was de neder laag van zaterdag het eerste puntenverlies voor Rillandia. Dat is opmerkelijk, gezien de leegloop bij de Bevelandse ploeg aan het eind van het vo rig seizoen. Dat lot lijkt AZW nu te tref fen. Jacco Koekkoek en Joep Frusch stoppen en Ryan de Regt het zaterdag weten dat hij volgend seizoen niet meer in Axel voetbalt. Jarno Wae- beke heeft inmiddels ook al door laten schemeren dat hij AZW waarschijnlijk de rug toekeert. Mevlud Eryürük ver trekt naai' SSV'65 en zijn broer Veli, topscorer van de Axelse tweedeklasser, twij felt over een langer verblijf in Axel. Niels Gommers heeft be dankt nu hij naar het tweede elftal is teruggezet. Trainer Kurt Migom zal dus aardig moeten shoppen wil AZVV volgend seizoen niet vanaf.de eerste dag als degradatiekan didaat bestempeld worden. Zelf gelooft hij niet dat het zo'n vaart zal lopen. „Ik moet het nog zien gebeuren." Zaterdag maakte hij zich drukker om het behalen van drie punten. De geblesseerde Veli Eryürük werd vervangen door oudgediende Jaap den Doelder en Migom miste ook Danny Aarnoutse (geschorst) en Ferry van der Veeken (knieblessure). De Belgische trainer moest dus noodgedwongen schui ven, maar dat pakte goed uit Rillandia was niet meer clan een sparringpartner en dat het halverwege nog maar 1-0 stond, had alles te maken met het ontbreken vqn scherpte bij Jaap den Dbelder. Hij schoot vaak, maar meestal over of naast. Pech had hij toen een kopbal via de paal voorbij het doel caramboleer de. Beter verging het Mevlud Eiyürük. Hij soleerde na een half uur spelen door de defen sie van Rillandia en besloot zijn actie met een doeltreffen de uithaal: 1-0. Vrije doorgang Rillandia kon er weinig tegen over stellen. Alleen Marco Minnaard was dicht bij een treffer toen hij een vrije door gang richting Niels Meesen kreeg. De in uitstekende vorm verkerende doelman be sliste het duel in zijn voor deel. Na rust was de wedstrijd snel gespeeld. Nog geen zestig tel len na het beginsignaal van arbiter Treffers, schoot Jacco Koekkoek ogenschijnlijk on gevaarlijk richting Erwin van de Vreede. De doelman van Rillandia blunderde: 2-0. ïn het restant van het duel was Jaap den Doelder op nieuw niet gelukkig in de af werking. Jacco Koekkoek luk te het nog wel om te scoren: 3-0. AZVV-Rillandia 3-0 (1-0). 30. Mevlud Eryürük 1-0, 46. Jacco Koekoek 2-0, 81. Jacco Koekoek 3-0. Scheidsrechter: A. Treffers (Hank). Gele kaart: Jurgen de Reu (AZVV). Aantal, toeschou wers: 150. AZVV: Niels Meesen, Gert-Jan Kolijn, Jochem Marcus, Gerben Steyaert, Jurgen de Reu; Jarno Waebeke, Mevlud Eryürük, Joep Frusch, Leon Goossen; Jac co Koekkoek en Jaap den Doel der (85. Robbie de Looze). door Jan Roovers TERNEUZEN - Van de Zeeuws-Vlaamse clubs kwamen zaterdag alleen de korfballers van Zaamslag het veld op. Thuis werd met 11-13 verloren van Thor uit Rotterdam. Zaamslag, zonder Frans Ver- poorte en Ewout Openneer, be gon goed en drukte het lichte overwicht in het eerste kwart van de wedstrijd uit in een 4-3-voorsprong. „Dat had meer moeten en ook kunnen zijn", vond coach Ivan de Herdt. Dat dat niet gebeurde brak de ploeg uiteindelijk op. Twee vrouwen van Thor kregen aanvallend dt geest, waardoor de bezoeken vier doelpunten op rij scoorden Zaamslag keek daardoor in mum van tijd tegen een 7-4-ach- terstand aan. De inhaalrace ns 6-8 bij rust leidde kort voortijd naar 10-11. De aansluiting werd echter niet gemaakt omdat - vol gens De Herdt - een paar aan vechtbare arbitrale beslissinger. (twee strafworpen tegen) di wedstrijd in het voordeel vande gasten beslisten. Scores Zaamslag: Debby Cerpw tier, Marco van Reeuunjk, Mom van Zuidam en Pieter Hamelink:. Annet Scheele, Wilco van de ft- en Joris de Bree 1. - door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - BW 1 heeft na een spannend beslis singsduel de districtstitel libre eerste klasse veroverd. Het team uit Terneuzen verzekerde zich daarmee meteen van een plaats in de regionale eindstrijd. Nadat DOS Nieuwerkerk de heenwedstrijd met 5-2 had ge wonnen, werd het nu 5-2 voor BW. Bram de Kraker verloor weliswaar, maar het verschil werd in de andere partijen ge maakt. Frank Raas versloc; Martin Roos en Marijn Geiilanc was te sterk voor Rinus Len:; Geirland zette een serie van Si neer. Het percentage moest c; doorslag geven en dat was infctf voordeel van de Terneuzen* ploeg, 84 om 78 procent. In het driebanden tweede klas* streden De Kastanje 1. Avon tuur 1, HIO 2 en Scheldezichi:' om de titel. De Kastanje were met overmacht kampioen. Avon tuur werd tweede en de twee an dere teams gedeeld derde. PHILIPPINE - Willy Spuesens bleef voor het eerst achter de schermen. De man die jarenlang het secretariaat deed voor de Omloop van de Braakman heeft een stap teruggedaan voor jongere bestuurders. Zaterdag volgde hij de wielerkoers op afstand, zij het dat hij toch wel weer was ingeschakeld om wat kleine klusjes op te knappen. Voor veertig jaar trouwe dienst werd hij wel in het zonnetje gezet. Districts voorzitter Rinus Everaers kwam naar De Braakman om de koers te bekijken en Willy Spuesens de gouden speld van de KNWU op te prik ken. foto Wim Kooyman Driebanden. Derde divisie, poule 5. Royal/De Parel - Pierre de Jonge au tomaten 4-4: Theo Platjouw-W. van Pruyssen 19-35, 44; Eddie van Goethem-A. v.d. Dries 34-35, 66; Jens van Dam-A. Diepstraten 30-26, 47, Ma thieu Vlerick-A. v.d. Wouw 30-28, 36. Aartsbouw-De Geslootene Boom 0-8: Piet Verpalen-Etienne van Damme 9-30, 35; Jo van Vlimmeren-Willie van Dorst 16-25, 52; Toon Boeren-Benny de Waal 23-25, 51; Ben Aarts-Rien Sandrini 17-20, 56. 3BSD Partyservice-'t Bier- winkeltje 8-0: Philip van der Ma- le-Arie vink 30-27, 81; Jan Suyker- buyk-Joke Breur 25-8, 43; Sjaak de Vis- ser-Marijn Geirland 25-18, 45; Piet Kox-Ruud van Velzen 20-18, 62. Sas van Gent. Recreatieve bedrijfs- competitie. Klasse A: Haers-Swage- makers 0-3 (11-25,4-25,11-25), Esplana- da-Esplanada 2 3-0 (25-22, 25-20, 20-10), Savok/J de Block-Stoffels Clea ning 1-2 (17-25, 25-21, 4-15). Stand aan kop: Savok/J de 20-50, Stoffels Cleaning 20-50, Swa.S makers 20-32.5. Klasse B: Savok/Oulukumpu-A8AB: (25-0, 25-0, 25-0), C Line-Acke k (22-25, 25-12, 23-25), Robs Jobs Kliekske 3-0 (25-14, 25-12, 25-18), 0*; land/Westdorpe-Garage Bode (22-25, 21-25,18-15). Stand aan kop: Savok/OutokuiK- 21-55, Garage Bode 21-49, Ac& 21-38.5, Robs Jobs 21-33.5. Maandag Biljarten Poolbiljarten. Eerste klasse regij naai. Pooltime Sharks-The Dis.)"" Pooltime, Terneuzen). Aanvang: 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 44