Boosheid over kaalslag Braakman PZC iitra Ronkende motoren op oude veerplein Opening kazerne beklinkt fusie brandweer Hoek en Philippine Yersekse Sandra leest het beste voor Bezoeksters bos verbijsterd over rigoureuze herinrichting Delegatie uit Durbuy brengt bezoek aan Hulst Metaloptreden in Kalashnikov agenda 13 Dronken man maakt brokken Vernielingen aan auto's Paasmarkt Hoofdplaat succesvol Aanhouding wegens mishandeling finnr René van Stee HOEK - Christa Dooms uit Drie wegen en Ria Meijaard uit Ter- neuzen waren op de hoogte van de herinrichting van de noorde lijke Braakman. Maar dat er kaalslag zou plaatsvinden waar door in één klap tweederde van het huidige Braakmanbos ver dwijnt, hadden zij in hun stout ste dromen niet durven dromen. „Misschien zijn we naïef ge weest, maar wij hadden nooit be grepen dat er zo rigoureus en massaal zou worden ingegre pen. Ook veel mensen in onze omgeving begrijpen er niks van dat het op deze manier gebeurt. Net als wij zijn zij totaal verbijs terd", aldus Dooms. Net als Me ijaard trekt zij er regelmatig op uit in de Braakman. De herinrichting gébeurt ter compensatie van het verlies aan natuurwaarden door de verdie ping van de Wester schel de en de aanleg van het logistiek park bij Dow. Beide dames hebben in be ginsel geen bezwaar tegen de omvorming van het noordelijke Braakmanbos. Want er komt een ruiger Braakmanwoud met grillig gevormde kreken, plas-drasvelden en 'natuurlijk' groeiende bossen voor terug. Daardoor worden de natuur waarden van het gebied opge krikt. Bovendien komt er een nieuw Braakmanbos dat tiental len hectares groter wordt. Niet ons probleem Dooms: „Dat is ook helemaal ons probleem niet. Voor de ko mende generaties is het prima wat er gebeurt, maar niet voor de mensen die er nii van genie ten en de dieren die er nü leven. Wat vooral steekt is dat er de ko mende twintig jaar nauwelijks meer iets te zien zal zijn. Want niet alleen de nieuwe natuur in het Braakmanbos heeft veel tijd nodig om tot wasdom te komen, ook duurt het enorm lang voor dat het in het nieuwe bos ergens op lijkt. Zo worden we beroofd van het enige stuk natuur in de buurt dat er nog toe doet." Doorns en Meijaard hadden lie- HULST - Een delegatie uit het Belgische toeristenplaatsje Dur buy brengt vandaag een bezoek aan Hulst om toeristische idee ën op te doen. Het Ardense Durbuy profileert zich bij toeristen als 'kleinste stadje ter wereld'. Vorig jaar bracht een delegatie van de ge meente Hulst onder aanvoering van bezoekersmanager M. de Bruijn een bezoek aan Durbuy om ervaringen uit te wisselen op het gebied van recreatie en toe risme. Na een culinaire wandeling door het centrum van Hulst ont vangt burgemeester J.-F. Mul der het gezelschap in het stad huis. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ver gezien dat de verantwoorde lijke instanties voor een geleide lijke aanpak hadden gekozen. Daardoor zou worden voorko men dat het landschap er nog ja ren kaal zou uitzien. De Landin- TERNEUZEN - In het Terneu- zense jongerencentrum Kalash nikov treedt zaterdag 15 april de Tilburgse metalband Power Vice op. Het gezelschap brengt hardrock en heavy metal zoals die begin jaren tachtig veel te horen was. Power Vice speelt eerder op de avond in 't Beest in Goes. Daarom begint het optre den in Ternezen rond 23.30 uur. Advertentie Digitale telefonie.. DOE MEE, maar wel via de eerste, voordeligste en Zeeuwse telecom provider DSP! http://voip.dsp-nl.com (Advertentie) blikvangers voor etalages kapelle 0113 344 151 www.intra-kapelle.nl richtingscommissie Hoek advi seerde al eerder om het bestaan de bos in fases om te kappen. Ge deputeerde Staten hebben in overleg met de Dienst Landelijk Gebied en Staatsbosbeheer ech ter anders besloten. Bij de voort varendheid waarmee de Landin richtingscommissie de zaken aanpakt, hoort volgens GS ook een vlotte uitvoering van de werkzaamheden in cle Braak man. Dit ondanks het besef dat het landschap hierdoor ingrij pend verandert. Het dagelijks provinciebestuur stelt dat alles tegelijk doen niet alleen goedko per is, maar dat ook de water huishouding in het gebied dan eerder op orde is. Verder zou de verstoring van het gebied zoveel mogelijk beperkt blijven en bo vendien de natuur- en bosfunc- ties eerder op gang komen. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Net zo n grote rotanstoel als van Tante Lien, een enorme microfoon gericht op jouw mond. Drie juryleden en een bibliotheekzaal vol fami lie, vriendjes én concurrenten, die willen horen wat daar uit komt. Een voorleeswedstrijd is leuk, maar vooral ook heel eng. Elk jaar is de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg een zater dagmiddag gevuld met nerveuze kinderen. Dan wordt de wed strijd wie het beste kan voorle zen gehouden. De winnaar mag in Utrecht meedoen aan een na tionale finale. Buiten de zaal zit een man met twee kleine kinderen. Het jonge tje graait in een zakje chips, het meisje drinkt uit een glaasje ap pelsap. Zij hoeft niet voor te le zen, zegt ze. Haar grote zus wel, maar die is al geweest. En dus is het buiten veel leuker wachten op de uitslag. Warm In de zaal is het warm. Mis schien wel van spanning. Som mige voorlezers zitten op het puntje van hun stoel. Anderen leunen ontspannen achterover. Voordat ze beginnen aan het voorleesfragment uit hun favo riete boek, vertellen de kinderen iets over het boek. Een meisje uit Oostkapelle doet dat hakke lend en stotterend. Maar nee hoor: geen concurrent minder. Want zodra ze haar boek open slaat, gaat ze los. Ze leest en ze leest, alsof ze helemaal alleen in het verhaal zit. De kinderen moeten vaak voor gelezen zijn. De een praat voor zichtig, om maar geen klinker over het hoofd te zien. De ander doet het gedreven, dolenthousi ast, alsof ze in een campagne is beland. Maar het lukt iedereen alle aandacht te trekken met in tonaties, ijzingwekkende stiltes en gebarentaal, zonder dat ze het boek van hun schoot stoten. Leg er wat kussens bij, wat luis- tergrage ldeuters eromheen en Sesamstraat is er niets bij. Twee keer uit Het was Sandra Zoetewij die de wedstrijd won. Het 11-jarige meisje uit Yerseke had voorgele zen uit Hoe overleef ik de brug klas? van Francine Oomen. Een van haar lievelingsboeken. „Ik had hem al twee keer uit. Voor cle finale heb ik hem nog twee keer doorgelezen. Ik was niet ze nuwachtig. Dat er zoveel men sen in de zaal zaten, was ik ge woon even vergeten. AJleen de uitslag was eng," Dat ze zou winnen had Sandra niet verwacht. „Maar ik weet wel dat ik goed kan voorlezen. Mijn moeder en mijn zusje vra gen ook wel eens of ik het wil doen. De jury vond mijn stemme tjes zo goed." Daar zou meneer Aart nog wat van kunnen opsteken. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur; Kaarten, vrij biljarten; 14.00 uur: Bewe gen 55+; De Halle, 14.00 uur: Prijskaarten, biljar ten; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten en biljar ten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, koersbal; 19.30 uur: Line dance; 20.00 uur: Badminton; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13,30 uur; Bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, kaartjes maken, computeren;10.30 uur: Yoga; 13.00 uur: Biljarten, compute ren; 13.30 uur; Yoga, jeu de boules; 15.00 uur; Muziek Con Amore; De Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Bloem schikken; 13.30 uur; Kaarten; 14.00 uur; Sjoelen, mannenpraatgroep; 18.30 uur: Filmclub; 't Kruispunt, 14.00 - 17.00 uur: Soos voor mensen met lichamelijke beper king; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur; Biljarten; 13.30 uur: SWO creatief, koersbal; Kerklaan 87,19.00 uur; Creatieve bijeen komst; NIEUW - NAMEN - De Kauter, 13.30 uur; KBO koersbal en handwerken; OOSTBURG - Hervormd kerkcentrum, 20.00 uur; Lezing Guirlande; SAS VAN GENT - St. Albert, 14.00 uur: Kaarten; De Regenboog, 14.00 uur: ANBO koers bal; SINT - JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 9.30 uur; Biljartles, kVO volksdansen; 13.15 uur; Engels;15.30 uur: Kreatieve Vorming; 19.00 uur: Jeugdtoneel; 19.30 uur: Bijeenkomst Pvda Hulst; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren en biljarten; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Yoga; 13.00 uur: Koersbal en bowls; 't Schelpenhoekje, 19.00 uur: Country dance voor beginners; 19.45 uur; Coun try dance voor gevorderden; Café Ter Nose, 19.30 en 20.15 uur: Free Country Dancers; Ter Schorre Palazzolihuis, 14.00 uur- Ontmoetingsbijeenkomst nabestaan den. maandag 10 april 2006 Minimotoren waren ook vertegenwoordigd op de eerst editie van het bikers weekend. door Paul Begijn PERKPOLDER - Het voormalige Veer plein in Perkpolder was afgelopen week end omgetoverd tot een racecircuit. Daar waar vroeger de auto's in groten getale stonden te wachten op de veer boot, nu maakten motoren, minibikes en quads de dienst uit tijdens de eerste editie van een tweedaags bikersweek- end. Motorfanaten uit Nederland en daarbui ten kwamen op het evenement af. Lief hebbers van jong tot oud konden mee doen aan verschillende activiteiten zo als proeflessen, een scootersprint-wed- strijd of een ritje op een minibike. Voor de diehards was er de gelegenheid om te kamperen. Voor Jurgen en Rob (beiden 18) de ideale mogelijkheid om er een gezellig weekendje uit van te ma ken. Het naambord van de gemeente Oud-Be- ijerland liet geen twijfel bestaan over de herkomst van de twee jongens. „De mensen hier komen uit heel Nederland en zelfs ver daarbuiten. Het is altijd leuk om door middel van een naambord je identiteit prijs te geven", aldus Jur gen. Samen met zijn vriend Rob be zoekt hij regelmatig motorenevenemen ten in Nederland. Als echte liefhebbers hebben ze hun brommertje dan ook hele maal zelf in elkaar gezet. „Want dat is ook het leukste. Je bent er dagelijks mee bezig," zegt Rob. En of zijn brommer ook hard gaat? „Ongetwij feld. Ik heb hem gisteren laten testen op de rolbank en daar bleek hij een snel heid te halen van maar liefst 145 kilome ter per uur. Alleen op de weg gaat het niet zo hard hoor", vertelt hij met een glimlach. Een eindje verderop zitten Mitchell (16) en Roy (18) uit Almere te ontbijten voor hun tentje. „Een lekker stevig ontbijt en we kunnen er weer tegenaan. We heb ben niet veel kunnen slapen door de kou en het geluid van de windmolens. Dat zijn we niet gewend", vertelt Roy. Via een meetingsite voor motorevene menten kwamen de Almeerse vrienden op het idee om naar Zeeuws-Vlaande- ren af te reizen. „We hebben het enorm naar ons zin. Al die mensen met dezelf de hobby, geweldig", vindt Mitchell. Schrik Toch zat de schrik er gisteren even goed in bij de twee. Achter hun tent, op de openbare weg, deed zich zaterdag een ongeluk voor. Bij het testrijden raakte een 18-jarige deelnemer uit Kemzeke (B) een 16-jarige jongen uit Har foto Wim Kooyman dinxveld-Giessendam. Die wilde de rit op camera vastleggen. De filmer kwam ten val en moest met de ambulance naar het ziekenhuis in Terneuzen wor den gebracht. Daar bleek later dat hij een enkelbreuk had opgelopen. Organisator Peter Vermeulen betreurt het incident. „Samen met andere men sen van de organisatie hebben we tien tallen malen gewaarschuwd dat ze niet op de openbare weg mochten rijden, om dat daar geen vergunning voor is afgege ven. En dan gebeurt er zoiets." De politie die ter plaatse een kijkje kwam nemen noemde het een 'verve lend' incident, maar was verder zeer te spreken over het verloop van het bikers- weekend. En dat was Vermeiden ook. „Kijk alleen maar al naar de belangstel ling uit alle windstreken. Zaterdag kwa men we op ruim achthonderd belang stellenden. Gisteren kwamen we daar door het goede weer ver overheen. Dit bikersweekend is dus zeker voor herha ling vatbaar." door René van Stee HOEK - De brandweerkorpsen van Hoek en Philippine waren in de praktijk al gefu seerd, maar met de opening van de nieuwe kazerne in Mauritsfort was de samenvoe ging zaterdag ook officieel een feit. De brandweer Mauritsfort beschikt nu niet alleen over een hypermodern pand, ook wer den er bij de opening twee nieuwe voertui gen overhandigd aan postcommandant C. van den Berge. Door de samenvoeging van de korpsen in Hoek en Philippine - en de verdere professionalisering van de brand weer in de gemeente Terneuzen - kunnen de manschappen efficiënter worden ingezet. Ook betere uitrukmogelijkheden vanuit de nieuwe kazerne dragen hieraan bij. Het sa mengevoegde korps heeft de eerste verant woordelijkheid voor het uitrukken bij onge vallen in de Westerscheldetunnel. Bovendien werd ook het duikteam van de ge meentelijke brandweer geïnstalleerd. Dit team is opgericht in samenwerking met ha venschap Zeeland Seaports. Het is in der tien maanden opgetuigd en wordt ingezet bij waterongevallen. Het duikteam bestaat uit twaalf brandweer lieden die een speciale training hebben ge volgd. Ook is er schaduwploeg van zes assis tent-duikers. Het team heeft de beschikking over een gloednieuw reddingsvaartuig dat door burgemeester J. Lonink van Terneuzen de 'Jan 1' werd gedoopt. In het kader van ef ficiency en kostenbesparingen maken de duikers en het gaspakkenteam van de brand- De brandweer verzorgde demonstraties bij de nieuwe kazerne. foto Camile Schelstraete weer gebruik van hetzelfde hulpverlenings voertuig. Volgens Lonink is een duikteam in de ge meente Terneuzen geen overbodige luxe. En dan niet alleen gelet op de aanwezigheid van veel (diep) water in de regio, maar ook omdat er bij ongevallen waar water aan te pas komt voortaan geen beroep meer hoeft te worden gedaan op particuliere duikbe- drijven. Die waren niet altijd meteen be schikbaar. „Het is bovendien een team dat niet alleen TERNEUZEN - Een 20-jarige Terneuzenaar heeft zater dagnacht brokken gemaakt met de auto van zijn vader. De man raakte op de Guido Gezellestraat de macht over het stuur kwijt, waarna hij tegen een wegversmalling reed. Plierdoor raakte een wiel van de auto zwaar bescha digd. De bestuurder liet het voertuig met draaiende mo tor achter. Net op dat moment reed er politie door de straat. De agenten hielden de man aan en namen een blaastest af. Hieruit bleek dat de Terneuzenaar drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Zijn rij bewijs werd ingevorderd en na verhoor werd hij weer in vrijheid gesteld. De politie had de man die nacht al eerder op de korrel, want in de Nieuwstraat in zijn woonplaats werd hij be boet wegens openbare dronkenschap. Agenten zagen dat hij in benevelde toestand de hele breedte van de weg no dig had. Toen hij wilde bellen met zijn gsm, viel hij met zijn hoofd op straat. De man besloot niet meer verder te gaan en bleef vervolgens op straat zitten. Met een bekeu ring op zak werd hij door de politie naar huis gebracht. Daar aangekomen besloot hij de auto van zijn vader te pakken en terug te rijden naar de binnenstad, omdat hij zijn fiets had laten staan. AXEL - In Axel en Terneuzen zijn dit weekend vier au to's beschadigd. Op een parkeerplaats aan de Aendijksestraat in Axel werd een embleem van een auto gesloopt. Ook werden met een scherp voorwerp teksten in de lak gekrast. De schade bedraagt enkele duizenden euro's. Ook in Axel werden in de Bijlokestraat en de ITuugersluis auto's be krast. De schadebedragen zijn onbekend. Alle feiten werden gepleegd tussen vrijdagavond en zater dagmiddag. In de Madame Curiestraat werd zaterdaga vond krassen op een geparkeerde auto ontdekt. Ook hier is het schade bedrag onbekend. HOOFDPLAAT - Het lijkt steeds moeilijker te worden om de plaatselijke hobbymarkten nieuw en spannend te houden. In Hoofdplaat lukte dit zaterdagmiddag tijdens de jaarlijkse paasmarkt uitstekend. De creativiteit van de Zeeuws-Vlamingen schijnt geen grenzen te kennen. Wat er allemaal kan rond het thema Pasen bleek in het Dorpshuis en de ruime tent ervoor. Kui kens en kippen, hazen en eieren in alle soorten, maten en van diverse materialen waren ër te zien en te koop. Zelfgemaakte wenskaarten voor de paasdagen gingen grif van de hand. Vooral sieraden bleken weer een trekker. Hangers en broches van versierde oesterschelpen of de meer traditionele glimmers passend bij de voorjaarsmode werden bekeken en soms gekocht. 'Wasda', een kaarsen makerij uit Groede, verkocht paaskaarsen. GOES - De politie heeft zaterdagnacht rond half twee twee jongens uit de gemeente Goes aangehouden wegens mishandeling. De oorzaak was een woordenwisseling, eer der op de avond, tussen cle twee jongens en drie andere Goesenaren. Er werd geschopt en geslagen, Toen de poli tie ter plaatse kwam was de vechtpartij nog in volle gang. in Zeeuws-Vlaanderen wordt ingezet, maar eventueel ook in de rest van Zeeland. Het al lerbelangrijkste is dat de duikers onderdeel zijn van de vervolmaking van een sluitend veiligheidsbeleid op en rond de Westerschei- de en het kanaal Gent-Terneuzen", aldus Lonink. De opening van de brandweerkazer ne in Mauritsfort kreeg nog een vervolg met een open dag. Bezoekers konden een kijkje nemen in het nieuwe gebouw of het nieuwe materieel bewonderen, ook waren er diverse demonstraties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41