PZC Neptunus niet voor smalle beurs Museumweekend slaat niet aan Oude tijden herleven op sixtiesfeestje In Sluiskil Appartement met zeezicht aan Terneuzense Scheldeboulevard voor velen te duur Fietsersbond bepleit betere voorzieningen in binnensteden Vos slaat weer toe in Terhole Koegorsstichting wil gesprek Alarmfase 2 na brand in Doel Onvergetelijk Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl Ë-mail:redactie@ pzc.nl postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. maandag 10 april 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen door René van Stee TERNEUZEN - Een nieuw ap partement met zeezicht langs de Scheldeboulevard in Terneuzen blijkt toch niet binnen het be reik te liggen van minder kapi taalkrachtigen. Want in het com plex Neptunus dat aannemer Van der Poel wil neerzetten op de plek waar nu nog de voorma lige huisartsenpraktijk en apo theek aan het Oostelijk Bolwerk staan, gaat een flat minstens 248.000 euro kosten. Weliswaar is dit in een lagere prijsklasse dan Waterfront (van af 330.000 euro) en de Basaltpro menade, maar toch nog fors. Di recteur M. van der Staal van Van der Poel meldde april vorig jaar dat er tijdens een open dag van Waterfront veel belangstel ling was voor mindere dure ap partementen. Met die weten schap ging het bouwbedrijf aan de slag. Maar volgens Van der Staals me dedirecteur R. van Pamelen kan het in Neptunus echt niet goed koper. Van Pamelen: „Allereerst is het een kwestie van interpre tatie wat een kleine beurs is. Ook blijkt een appartement met zeezicht in Terneuzen voor een grotere groep bereikbaar dan el ders in Nederland. Daar betaal je zowat het dubbele." Scherp Volgens Van Pamelen zijn de prijzen in Neptunus uiterst scherp. En dan vooral in verge lijking met bestaande apparte menten langs de Westerschelde- boorden. „Die kosten minstens hetzelfde als in Neptunus. Ver der mag niet worden vergeten dat de grond waarop apparte- doorNadia Berkelder menten staan altijd heel duur is en er ook eigen parkeergelegen heid moet worden gemaakt. Dit wordt altijd verrekend in de prijs." Van Pamelen wijst er ver der op dat elders in Terneuzen plannen voor appartementen op stapel staan die wel bereikbaar zijn voor een smallere beurs. Zo is het onder meer de bedoeling in het Schuttershofgebied flats te bouwen die een stuk goedko per worden dan in Neptunus. Een deel daarvan worden huur woningen. Volgens Van Pame len krijgen ook de hoogste ver diepingen een mooi uitzicht. Zowel Van Pamelen als wethou der A. van Waes (grondzaken) erkent dat hij het graag anders had gezien, maar dat de markt bepaalt. Desondanks is Van Waes optimistisch, onder meer omdat er ook starterswoningen (voor een prijs van 150.000 eu ro) in de Walstraat worden ge bouwd waarvoor - net als voor nieuwe appartementen in bin nenstad - de belangstelling groot blijkt. De wethouder is niet bang dat de oplevering van een groot aantal appartementen -en woningen in Nieuw-Othene - de woningmarkt in Terneuzen verstoort. „Want in tegenstelling tot wat veel mensen denken is Terneu zen in trek", aldus cle wethou der. Hij voegt er aan toe dat er ook volop andere kansen zijn voor starters. De cijfers lijken hem gelijk te geven. Want alleen in de prijsklasse tot 125.000 eu ro staan in Terneuzen ruim zes tig woningen te koop. MIDDELBURG - Binnensteden moeten beter toegankelijk wor den voor fietsers. Volgens de fietsersbond is dat niet alleen be ter voor het milieu, maar ook voor ondernemers. Uit onderzoek blijkt dat mensen die met de fiets naar de stad rij den, drie keer zo vaak komen en meer geld uitgeven in winkels dan automobilisten, zegt J. van Velzen van de fietsersbond Zee land. „Ze komen drie keer zo vaak als mensen clie met de auto gaan. Ondernemers weten dat niet." In Middelburg komt de helft van de bezoekers met de auto, blijkt uit een onderzoek uit 2004. Een derde fietst, vijftien procent komt te voet. In Vlissin- gen ligt het aantal voetgangers bijna op ruim een derde, 37 pro cent komt met de auto. Nog geen kwart van de bezoekers fietst daar naar het centrum. Gemeenten nemen steeds vaker maatregelen om fietsers te we ren uit winkelcentra, tot ver driet van de fietsersbond. „In Zoetermeer krijgen mensen een boete van twintig euro als ze met hun fiets door de stad lo pen", zegt hij. Ook in Middelburg wordt gestu deerd op mogelijkheden om de overlast van fietsers te beper ken, Winkeliers klagen dat de geparkeerde fietsen in de weg staan. De Vereniging Onderne mers Middelburg (VOM) pleit voor stallingen aan de rand van de binnenstad. De fietsersbond is voorstander van stallingen, op voorwaarde dat ze op een goed punt in de stad staan. „In Apeldoorn hébben ze gratis stal lingen gemaakt. Daar is het aan tal fietsers naar de binnenstad met zestig procent toegenomen. Veel mensen willen niet met de fiets naar de stad omdat ze bang :zijn dat hij gestolen was. Bewa king is een oplossing." Stallin gen alleen zijn niet genoeg om steden fietsvriendelijlcer te ma ken, vindt de fietsersbond. Spe ciale fiestsstraten of doorsteek- routes in de stad zijn ook nood zakelijk. Woensdagavond houdt de bond een debat met vertegen woordigers van ondernemers uit Middelburg, Vlissingen, Goes en Terneuzenom 20.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg, Voorbeeldige Matthaus Passion TERHOLE - Hobbyboer E. Leenknecht houdt zijn drach tige schapen de komende tijd binnen. Want afgelopen vrij dag trof hij in zijn wei aan de Meerdijk in Terhole een doodgebeten lammetje aan. Dit is volgens hem zo goed als zeker het werk van een vos. „Ik neem dus geen enkel risi co", aldus Leenknecht. Eind vorige maand werd in de Louisapolder ook een doodgebeten lammetje gevonden. Secretaris P. van Waterschoot van de Wildbeheereenheid Hontenisse verklaarde onlangs dat er steeds vaker meldin gen van door vossen doodgebeten pluimvee binnenko men. Dit toont volgens hem de noodzaak van de herinvoe ring van de jacht op de vos aan. Minister Veerman (Land bouw, Natuur en Voedselkwaliteit) heeft die jacht per 1 april al onder strikte voorwaarden vrijgegeven. Groen- Links in de Tweede Kamer wil dat de minister de vrijstel ling weer intrekt. In natuurbeschermingskringen is men terughoudend, omdat de vos in Zeeuws-Vlaanderen niet veel schade zou aanrichten en ook nuttig werk zou doen. Met een muzikaal avondje, waarop de jaren zestig en zeventig herleefden, sloot de Sluiskilse Bonte Avond Club (BAC) zaterdagavond in 't Meulengat haar 55ste jubi leumjaar af. foto Wim Kooyman door Gino van den Broecke SLUISKIL - Met een swingend muzi kaal avondje, waarop de jaren zestig en zeventig herleefden, sloot de Sluiskilse Bonte Avond Club (BAC) zaterdaga vond in 't Meulengat haar 55ste jubi leumjaar af. De avond Back to the Sixties Again Het voor één keertje weer even de 6O's en 70's op muzikale wijze herleven en trok ruim over de tweehonderd bezoekers naar het gemeenschapscentrum aan de Sint Elisabethlaan. Het was voor de der de keer, dat de BAC een 'back to'-con- cert' had georganiseerd en gezien de be langstelling was het ook deze keer weer een schot in de roos. Na een aantal num mers, gespeeld door Paul's Collection, stapten de eerste koppels de dansvloer op. Rock-'n-roll was in Sluiskil Again, hetzij in een iets rustiger vorm. Het pu bliek, voornamelijk veertigers en vijfti gers, schuifelde af en toe heen en weer over de vloer voor het grote podium op songs als 'Mr. Tambourine Man', 'I'm a soul man' of instrumentale klanken van The Shadows. Het publiek genoot zit tend, staand, dansend en swingend van de inmiddels al wat oudere muzikanten van Paul's Collection. De band was op verzoek van Paul de Rijcke, voormalig sologitarist van The Sheiks en Cosy Ti me, geformeerd. Diens zestigste verjaar dag was de aanleiding om nog één keer een optreden te verzorgen, samen met muzikanten met wie hij in het verleden had samengewerkt. De Rijcke had zich omringd met Diederick en Danny Ben- jaminsz en Carlos Hoogwijk. Zijn doch ter Peggy en Jiska Dieleman zorgden voor de backing vocals en op drums speelde Renzo van Poecke, zoon van de overleden drummer Freddie van Poecke uit Paul's eerste band, The Tigers. De tweede band die tijdens de rock-'n-roll- avond optrad, was een gelegenheidsfor matie waarbij De Rijcke samen met dochter Peggy, zoon Piet en de broers Renzo en Quintin van Poecke de aanwe zigen massaal op de dansvloer speel den. Deze tweede generatie muzikanten liet tijdens hun optreden zien en horen over evenzoveel talent te beschikken als hun vaders. Om één uur trokken de mu zikanten de stekker uit hun instrumen ten, was de rock-'n-roll voorbij en stap ten de bezoekers allemaal de zaal uit, het jaar 2006 weer in. door Rene van Stee HULST - Het Nationaal Mu seumweekend heet het grootste culturele evenement van Neder land te zijn, maar voor Zeeuws-Vlaanderen gaat dit be slist niet op. Zo trokken enkele van de West-Zeeuws-Vlaamse musea slechts enkele tientallen bezoekers. Vrijwilligster Sei'a Risseeuw van museumstraatje van Het Vlaemsche Erfgoed in Groede had hier wel een verklaring voor. „Net als zoveel andere mu sea in de regio moeten wij het hebben van goed fietsweer. En dat is vandaag dus niet zo. Ook het toeristenseizoen moet nog op gang komen. Dan krijgen we het ongetwijfeld weer lekker druk". Risseeuw maalde niet echt om stilte. „De kop is er af. En dat is het belangrijkste." Bij musea elders was de belang stelling groter. Het Visseiïjmu- seum in Breskens trok mede dankzij een nieuwe kwallenten- toonstelling dik honderdvijftig bezoekers. Ook in streekmu seum Het Land van Axel was er veel volk over de vloer. Voor Axelaars die nu vijftig jaar of ouder zijn, was de nieuwe the matentoonstelling 'Kindertijd in de jaren vijftig' een feest van herkenning. Zij tuurden inge- Bezoekers bekijken de maquette van de Keldermanspoort en de nieuwe schilderijen van de familie Hat- tinga in het Hulster Streekmuseum. foto Wim Kooyman spannen naar klassefoto's om zichzelf te ontdekken. Ook naar de doorlopende voorstelling van de stadsfilm over Axel uit 1954 zaten telkens zo'n tien mensen te kijken. In streekmuseum De Vier Ambachten in Hulst was er veel belangstelling voor de wis seltentoonstelling over het ramp jaar 1906, waarin Kloosterzan- de en de omliggende polders werden getroffen door een 'ver geten' watersnood. Er vielen geen slachtoffers, maar wel ver dronk er vee en raakten boerde- TERNEUZEN - De Stichting Houdt Woonomgeving Koe- gorspolder Leefbaar wil zo snel mogelijk in gesprek met het nieuwe college van B en W in Terneuzen over de toe komstvisie voor de Koegorspolder. Want driekwart jaar na een laatste overleg met het vorige gemeentebestuur heeft de stichting niks meer gehoord. Volgens secretaris W. Kamoen van de stichting is het tijd dat de boel weer op gang komt. Zo wil hij samen met zijn medebestuursle den weten of het nog steeds de bedoeling is dat cle Koe gorspolder gedeeltelijk een agrarische bestemming krijgt, er schone bedrijvigheid wordt aangetrokken en er natuur ontwikkeling plaatsvindt. Dit zou moeten gebeuren op ba sis van een nieuw bestemmingsplan en een nieuwe mi lieueffectrapportage. Een nieuwe integrale visie voor de Koegorspolder is nodig omdat cle komst van een slibdepot en een mestfabriek vorig jaar definitief zijn afgeblazen. De strijd van de stichting tegen de komst van 22 windmo lens in de Koegorspolder staat buiten de nieuwe toekomst visie. Hoewel alle vergunningen zijn afgegeven, proce deert de stichting nog steeds tegen de komst van de turbi- DOEL - Bij het chemische bedrijf Ineos Phenol in Doel is zondagmiddag brand uitgebroken. Bij onderhoudswerk zaamheden was er een ontploffing, waarna brand uit uit brak. De vlam sloeg in een pijpleiding. De leiding kon ruim anderhalf uur later' worden afgesloten. Ongeveer tien minuten daarna was de brandweer het vuur meester. Twee brandweermannen zijn lichtgewond naar het zie kenhuis gebracht. Zij hadden last van geïrriteerde benen. Fase 2 van het rampenplan was korte tijd van kracht. Dit betekent dat de coördinatie van de aanpak onder leiding van burgemeester M. Van de Vijver van de gemeente Beve- ren stond. Plet bezoekerscentrum van het nabijgelegen Fort Liefkenshoek werd preventief ontruimd. De situatie was na het blussen van de brand weer snel nor maal. (Advertentie) rijen beschadigd. Zo'n tweedui zend mensen moesten worden geëvacueerd. In de volksmond staat het gat dat in dijk werd geslagen be kend als het Gat van Ko, ver noemd naar Jacobus van Arent- hals. Vlakbij zijn boerderij ge beurde de eerste rampspoed. Op de tentoonstelling figureert hij met enkele portretten. Marnix Janssens uit Sint-Niklaas, die Hulst regelmatig bezoekt, is on der de indruk. „Ik ben toevallig even binnengewipt. Er is een mooi stukje werk afgeleverd. Heel frappant is toch wel dat ik niks over die watersnood wist." Het Museumweekend is voor veel musea de aftrap van het nieuwe seizoen. Als thema stond 'De kunst van het weten' cen traal. De Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland had hiervoor speciaal een kenniskwis over Zeeuwse museumschatten sa mengesteld. De vraag in De Vier Ambachten over de attributen die worden gebruikt bij het pierspel (een voorloper van bowling), leverde niet al te veel problemen op. In Plet Land van Axel was de vraag over het zittekistje iets las tiger. Eén van de bezoekers ging overrichter zake naar huis. Maar hij had nog een troef ach ter de hand. „Ik zoek het wel op via het internet." zeeuwse almanak Die dag zou ze haar man op zijn werk komen ophalen, zo was afgesproken. Bij gebrek aan een oppas verscheen die Vlissingse in het gezelschap van haar tweejarige peuter bij het bedrijf. Een beetje te vroeg. Maar gelukkig was er een lift om mee te spelen. Haar zoon was blijkbaar on der de indruk, want hij werd steeds stiller. Na een minuut of vijf van op-en-neer was het wel zo ongeveer tijd en het tweetal meldde zich aan het bureau van papa. „We zijn wel tien keer op en neer ge gaan", vertelden ze trots. „Wordt hij daar dan niet mis selijk van?", vroeg een colle ga. Nog voor zijn laatste ivoor den verstorven waren, gaf het ventje over. In drie krachtige en kwalijk riekende stralen, die dadelijk in het tapijt ver zonken. Beschaamd toog de moeder aan het werk met een emmer tje sop. Tevergeefs. Schuldbe- ivust moest zij concluderen dat hun bezoek een onuitwis bare indruk heeft nagelaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39