Duiveland heeft lot in eigen hand Brouwershaven schiet uit slof Bruse Boys waant zich enkele seconden kampioen Eerste titel voor VCK sinds 1984 Derbyzege brengt Mevo plek hoger YiX, Natte start atletiekbaanseizoen in Zierikzee Bruse Boys wint Duivelandse derby door late goal Peter Willemse Biljarters DOS grijpen naast kampioenschap SSV'65 afgeslacht na rood Gueye Jorden Takiddine naar SSV'65 Van Keulen gelooft nog in titel Zonnemaire wint op eigen veld maandag 10 april 2006 jnnrSiaak Sinke 2IERIKZEE" De opening van ]ict atletiekbaanseizoen op sportpark Bannink in Zierikzee kende zaterdagmorgen een nat ie start. Tegen een uur of twaalf regende het zó hard dat de wed strijdleiding besloot om de pu- pilleiiwedstrijd te staken. Een halfuurtje later lieten de weergo den zich van hun beste kant zien en konden de senioren hun haanseizoen starten. Een opvallende deelnemer was Niels Teel er van Energie uit Ba- rendrecht. Enkele weken gele den werd hij in Gent Neder lands indoorkampioen op het verspringen met 7.25 meter. Op verzoek van Jan Kloet, teamlei der van Top Running Zeeland, liet hij de ochtendtraining schie ten en ging in Zierikzee aan de slag op zijn favoriete onderdeel. Veel tegenstand had Teeler niet en na een constante serie liet hij in de vierde beurt een afstand van precies zeven meter opme ten. „Heel goed voor een trai ningwedstrijdje", vond Teeler zelf. Hij had nog wel de pech dat de vrij sterke rugwind in de middag was gaan liggen. Teeler heeft in zijn carrière veel te danken aan Jan Kloet. „Op een gegeven moment schopte hij me zo ongeveer de baan op. Zon der Jan was ik nooit zo ver geko men." Toeh ging de atletiekcamère van Teeler niet over rozen. Na dat hij als A- juni or nog Neder lands kampioen werd, kreeg hij af te rekenen met diverse blessu res. Uiteindelijk stelde John IJ zerman de juiste diagnose en werd hij operatief genezen van een liesbreuk. Naast zijn studie elektrotechniek aan de Hoge school Rotterdam besteedt Teeler al zijn tijd aan versprin gen: „Ik adem atletiek." Hij hoopt dit jaar een afstand van 7.50 meter te overbruggen, maar droomt van een vlucht over de acht meter. Het aantal deelnemers was in Zierikzee meer dan bevredi gend; ér waren alleen weinig Zeeuwse senioren te bekennen. De wedstrijd werd 'gered' door flinke deelname uit de Randstad en de Duitse verenigingen LAZ Mönchengladbach en LAV Ober- hausen, die in de omgeving van Zierikzee op trainingstage wa- door Klaas Verspoor 0OSTERLAND - Ondanks de 1-ö-nederlaag zaterdag tegen Bruse Boys heeft Duiveland handhaving in de derde klasse van het zaterdagvoetbal nog in eigen hand. Dat was de nuchte re conclusie van trainer Jan Heikamp na de bewogen Duive landse derby. Vandalen hadden in de nacht voor de wedstrijd de verhoudin gen al op scherp gezet.. De doe len op het Oosterlandse hoofd- veld waren voorzien van een paarse laag verf en ook de mid denstip was paars gekleurd. Het leverde de vrijwilligers van Duiveland behoorlijk wat werk op om de palen weer de witte klem' terug te geven. Duiveland leek daardoor wel op scherp gezet, want het eer ste gevaar in de wedstrijd dan kwam ook van de bezoekers. Na vier minuten was het Bruse Boys-speler Wilko Hanzen die met een forse overtreding de doorbraak van Leen IJzelen- berg verhinderde. Hanzen in casseerde geel en had geluk dat scheidsrechter Van de Ketterij coulant was. Daarna trok Bruse Boys het spel naar zich toe en via Ge orge Geluk, Peter Willemse en Olaf Willemse kreeg de ploeg een aantal kansen. Geluk had in de 39e minuut de pech dat de bal net opstuitte op het mo ment dat hij oog in oog met Dui- veland-doelman Plans Capelle wilde afwerken. Pas in de slot minuten van de eerste helft kwamen er kansen voor de thuisploeg, maar Dennie le Comte- en Barry Steenpoorte vonden Mark Gil jam op hun weg. Veel misbaar In de derde minuut van de twee de helft liep Lex Zwang tegen een gele kaart op. Negen minu ten later kreeg hij de tweede ge le kaart voorgehouden. Wilko Planzen kruiste voorlangs de Oosterlandse speler en ging met veel misbaar naar de grond. Van de Ketterij twijfel de niet en stuurde Zwang uit het veld. „Ik raakte hem echt niet. En hij hoeft straks zeker niet naar me toe te komen", sprak de boze Duivelancl-aan- voerder nog tijdens het duel. Met elf tegen tien leek Bruse Boys bevangen te worden door de zenuwen. Barry Steenpoorte was dicht bij zijn honderdste treffer voor Duiveland en een aantal malen was Duiveland dreigend in de Bruse zestienme ter, Zes minuten voor tijd be sliste Bruse Boys dan toch de wedstrijd in zijn voordeel. Ge orge Geluk kapte linksback Marnix van der Plulle uit en be diende Peter Willemse. Langs twee Oosterlandse spelers liet hij doelman Capelle kansloos. Duiveland-trainer Jan Hei kamp was opgelucht, dat ook de concurrenten in de strijd voor lijfsbehoud hadden verlo ren. „We hebben alles nog in ei gen hand. Niettemin hadden we vandaag een punt verdiend. De werklust was er en het was echt derbyachtig vandaag. Wij gingen in de tweede helft pas voetballen nadat we met tien man kwamen te staan." Zorgwekkend voor Heikamp, dat zijn ploeg het komende za terdag in het inhaalduel met Heinkenszand zonder vier ge schorste spelers moeten doen: Marcel Zwager, Lex Zwang, Jan IJzelenberg en Bart-Jan van Damme. Duiveland-Bruse Boys 0-1 (0-0). 84. Peter Willemse 0-1. Scheids rechter: M. van de Kelten) (Vlis- singen). Rode kaart (2x geel): 57. Lex Zwang (Duiveland). Gele kaartJohn Bolle en Jan IJzelen- berg (Duiveland), Rudo van den Berge en Wilko Hanzen (Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 200. Duiveland: Hans Capelle, Mark IJ zelenbergJohn Bolle, Bart-Jan van Damme en Marnix van der Hulle; Marcel de Bruine (71. Jan IJzelenberg), Leen IJzelenberg, Lex Zwang en Wilmar van der Sande; Barry Steenpoorte en Den nie le Comte. Bruse Boys: Mark Giljam, Rudo van den Berge, Wilko Hanzen, Ralph van den Ouden (67. Jan-Peter Dekker) en Eric Gil jam; George Geluk, Marco Ket ting, Thomas Groeneveld (82. Alex Andeweg) en Olaf Willemse; Peter Willemse en Gerard Vogel. De kampioensvreugde van Bruse Boys bleek zaterdag misplaatst. Trainer Nico Schoute luisterde aandachtig via de radio naar de stand van zaken bij Spui-Serooskerke (foto linksboven), hij begreep dat het duel op 3-3 werd afgesloten waardoor Bruse Boys kampioen zou zijn (foto linksonder), de spelers namen dat nieuws over (foto rechts). Schoute bleek het echter verkeerd te hebben gehoord. De wed strijd was niet afgefloten, maar Serooskerke had 3-4 gemaakt. Daardoor was Bruse Boys toch geen kampioen. foto's Dirk-Jan Gjeltema luid 'ja' klinkt uit zijn keel en zijn spe- De één zijn dood is de ander zijn Iers nemen het gejuich over. brood. door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Bruse Boys waande zich zaterdagmiddag na de 1-0-zege op Duiveland enkele seconden kam pioen in de derde klasse A van het za terdagvoetbal. Het bleek een commu nicatiestoornis. Het gejuich verstomde toen vanuit Spui het bericht kwam (lat concurrent Serooskerke vér in blessuretijd alsnog had gescoord. 1G.20 uur: Bruse Boys wint van Duive land door een doelpunt van .Peter Wil lemse. Alle Bruse voetballers verzame len zich direct rond de radio-installa tie van de verslaggever van Radio Schouwen-Duiveland, Kees Berre- voets. Hij staat namelijk via de studio in rechtstreeks contact met de kantine van Spui, waar Serooskerke op dat moment nog op 3-3 staat. Bruse Boys is op dat moment virtueel kampioen. 16.25 uur: Peter Willemse blikt terug op zijn doelpunt. „Ik schrok zelf ook van de kans. Ik dacht: laat ik nu niet weer die meute inlopen, maar eens op doel schieten." 16.31 uur: In Spui wordt vrolijk door gevoetbald .en de zenuwen aan Bruse kant nemen toe. Wel of geen kam pioen? Schoute en Bruse bestuursle den blijven gekluisterd aan de radio, maar het overgrote deel van de Bruse spelers vertrekt richting kleedkamer en kantine. 16.36 uur: Bruse Boys-bestuurslicl Ja cob Muller ziet de humor van de situa tie wel in, „Het loopt de spuigaten uit", grinnikt hij. 16.38 uur: „Ik geloof dat het een avondwedstrijd wordt", roept Bruse Boys-trainer Nico Schoute richting zijn spelers. 16.40 uur: De verwarring wordt com pleet. Schoute begint, met een koptele foon op zijn .hoofd, te juichen. Een 16.40 uur, enkele seconden later: Kees Berrevoets meldt dat er bedoeld werd dat Serooskerke scoorde, maar dat er nog steeds doorgevoetbald wordt. Schoute stuurt zijn mannen naar bin nen. 16.43 uur: Scheidsrechter De Kok fluit in Spui voor het laatst. Seroosker ke wint met 4-3. Overwinnaar Bruse Boys is diep teleurgesteld en Duive land haalt opgelucht adem, want Spui is een concurrent in de strijd voor lijfs behoud. 16.45 uur: Nico Schoute: „Ik dacht echt dat die man aan de telefoon zei dat het afgelopen was. Dit is een anti climax voor ons. Deze wedstrijd was voor ons van cruciaal belang en geluk kig hebben we gewonnen. Tegen tien man kregen we het nog knap moeilijk, maar gelukkig had George (Geluk) een gouden voorzet en scoorde Peter (Willemse). Voetballend was het van daag niet groots, maar ik hoop dat we het over twee weken alsnog af kunnen maken. Thuis kampioen worden is ook leuk." KWADENDAMME - Hel libre- van DOS Nieuwerkerk moest zaterdag na een spannen de strijd met BW 1 uit Terneu- de titel aan de Zeeuws-Vlaamse tegenstander laten. Na de eerste ronde van de dub- 'oelweclstrijd leidde de Schouw se formatie ogenschijnlijk com fortabel. Na de 5-2-winst leek de titel een kwestie van tijd. Al- 'ee|i Rinus Lems verloor zijn partij van Marijn Geirland. In de tweede sessie gingen Rinus Piet Verschure en Martin Roos met dezelfde cijfers onder uit en waren de 'verschillen nog mts groter dan in de eerste ron de. Dat had desastreuze gevol- I®. Het percentage moest de Idoorslag geven en dat was ruim 111 het voordeel van de Zeeuws "lamingen: 84 om 78 procent. Doelpuntenfestival tegen Vrederust (8-0) houdt hoop op nacompetitie levend door.Ko de Ridder BROUWERSHAVEN - Brou wershaven was er alles aan gele gen de wedstrijd tegen Vrede rust winnend af te sluiten met het oog op de nacompetitie. Na een 3-0-ruststand stopte de tel ler zaterdag bij 8-0. De eerste doelstelling was gehaald. Voor de periodetitel is winst in de laatste competiticronde tegen Krabbendijke nodig en verlies van Wemeldinge. Op het visitekaartje van Brou wershaven-trainer Arie Janse komen zeker de aanduidingen optimist en strijdvaardigheid voor. Hij wist wat er zaterdag middag op het spel stond. Janse: „Van Krabbendijke zijn we hele maal niet bang; laat die maar ko men. We moeten zelf de laatste twee wedstrijden de volledige winst binnenhalen en dan halen wij misschien nog wel de der- de-periodetitel naar Brouwers haven." Het zou een geweldig slot zijn voor Janse, die het stokje vol gend seizoen overgeeft aan Nico Schoute, die een klasse hoger nog volop doende is de titel naar Bruse Boys te halen. Ook de spe lers van Brouwershaven geloven nog in een toetje van het huidige seizoen. Zeker de bijna veerti ger René Dalebout, die met drie doelpunten en tweemaal een as- sist een geweldig aandeel had in deze grote thuiswinst. Hij kreeg al in de 75e minuut zijn pu- bliekswissel. Dalebout: „Ik speel al jaren in het eerste elftal en omdat ik deze week een paar nieuwe schoenen heb aange schaft, wil ik er nog wel een sei zoen aan vastknopen." Een an dere good-old is de veeertigjarï- ge Steef Kloet. „Voor mij wordt dit echt het laatste seizoen in het eerste. Ik ga volgend jaar lek ker ballen in ons tweede team. Maar ik zou er toch nog wel wil len staan bij een eventuele na competitie. Het zou voor Arie Janse een leuk afscheidscadeau zij." Het eerste duel in de twéeluik naar een mogelijke nacompeti tie was zaterdag een abc'tje. Te genstander Vrederust had niks te vertellen in Brouwershaven. Het duurde toch tot de zeven tiende minuut voordat de bal als het ware uit de lucht voor de voeten van Pim Kloet viel. Die wist daar wel raad mee: 1-0. Korte tijd later was René Dale bout het eindstation van een steekpass vanaf links en hij rondde doeltreffend af: 2-0. De doelpuntemnachine was gestart. In de 32e minuut werd het al 3-0 door Frank Kristelijn. De score had voor de thee al hoger kunnen zijn, maar de scheids rechter had een soms vreemde uitleg van de buitenspelregel. In de rust bleef Arjan Vis,ser ge blesseerd achter in de kleedka mer. Steef Kloet had zijn plaats ingenomen. Direct na de pauze kwam René Dalebout in balbe zit na een fraaie schijnbeweging van invaller Steef Kloet. En Da lebout wist wel raad met die kans: 4-0. In de 59e minuut kwam er een fraaie steekpass door het midden en Frank Kris telijn maakte 5-0. Tien minuten later pikte ook Marijn den Boer zijn doelpuntje mee 6-0. Nog was het niet gedaan. Vrederust moest de hele gifbeker leegdrin ken/In de 67e minuut maakte Dalebout zijn derde goal van de middag, die 7-0 betekende. Vre derust, onder aanvoering van Mark Suykerbuik, verlangde naar het eind. In de 90e minuut was er eerst nog een fraaie vrije trap van Edwin Hof die op maat Steef Kloet in staat stelde de eindstand op 8-0 te brengen. Brouwershaven-Vrederust 8-0 (3-0). 17. Pim Kloet 1-0, 25. Rene Dalebout 2-0, 32. Frank Kristelijn 3-0, 50. René Dalebout 4-0, 59. Frank Kristelijn 5-0, 65. Marijn den Boer 6-0. 67. René Dalebout 7-0, 90. Steef Kloet 8-0. Scheids rechter: H. van Meerkerk (Streef kerk). Aantal toeschouwers: 60. Brouwershaven: Meivin van Ast, Ivo Fonteine, Jan Markschot, Pie- ter Kristalijn, Edwin Hof, Pim. Kloet, Dennis van Grunsven, Ar jan Visser (45. Steef Kloet), Frank Kristelijn, René Dalebout (75. Dan ny Jonker), Marijn den Boer. GOES - Geklaag van voetballers over scheidsrechters is vaak onterecht. Maar SSV'65 had zaterdag alle reden ar biter T.J. Versnel te verketteren. De fluitist uit Zwijncl- recht strafte Mamadouba Gueye twaalf minuten na rust wel heel zwaar met een rode kaart, waarna Nieuw-Lek- kerland de koploper in de eerste klasse oprolde: 0-4. Bij een 0-0-stand was Gueye even buiten de Goese zestien in duel met Joey van Axel-Dongen. Beiden duwden hun li chamen tegen elkaar, waarna Nieuw-Lekkerlander een poging deed voor Gueye langs te snijden en ter aarde stortte. Een overtreding van niks, als het er al een was. SSV kreeg daarna de beste kansen, maar toen Ruud Ou- weneel in de 69e minuut 0-1 maakte en Meivin Zimmer man de marge 120 seconden later verdubbelde, was het ge daan. SSV'65-Nieuw Lekkerland 0-4 (0-0). 69. Rwud Omveneel 0-1, 71. Meivin Zimmerman 0-2, 72. Serginho van Axel-Dongen 0-3, 90+1. Bart ten Velde 0-4. Scheidsrechter: T.J. Versnel (Zwijndrecht)Ro de kaart: 57. Mamadouba Gueye (SSV'65). Gele kaart: Joey van Axel-Dongen, Erwin Groenendijk, Jan Dirk Verheij (allen Nieuiu Lekkerland). Aantal toeschouwers: 140. GOES - Jorden Takiddine stapt volgend voetbalseizoen over naar de Goese zaterdag-eersteklasser SSV'65. De 20-jarige Hulstenaar speelt nu voor zondag-eersteklasser Terneuzen. Daarmee is de linksbenige aanvaller, de derde nieuweling in de selectie van SSV'65, dat nog steeds kans maakt op promotie naar de hoofdklasse. Eerder zegden Mevlud, Eryürük (AZW) en Mehmet Dolma (Rillandia) een overstap toe. OOST-SOUBURG - RCS heeft geen fout gemaakt in de achtervolging op Unitas'30. De Souburgers wonnen met 3-1 van SC 't Zand, terwijl koploper Unitas'30 Halsteren met 1-0 versloeg. Met nog twee wedstrijden te gaan be draagt de achterstand van RCS twee punten. „Ik geloof nog altijd in het kampioenschap", liet trainer Alexander van Keulen weten. „En anders spelen we sowieso nacom petitie. Maar ik hoop dat Zierikzee ons op cle laatste speel dag kan helpen door van Unitas te winnen", deed hij een beroep op zijn Schouwse provinciegenoten. Zelf speelt RCS op 23 april tegen Zierikzee. „Het liefst zou je elkaar helpen, want dat is goed voor het Zeeuwse voetbal. Maar wij hebben de punten nu zelf veel te hard nodig." RCS-SC 't Zand 3-1 (0-0). 67. Dangelo Martien 1-0, 72. Dennis de Nooijer 2-0, 89. Dennis de Nooijer 3-0, 90+2. Jan van Loon 3-1. Scheidsrechter: J.L.J. van Ree (Kaatsheuvel). Gele kaart: Alwin van Ham. Aantal toeschouivers: 300. ZONNEMAIRE - De voetballers van Zonnemaire hebben de thuiswedstrijd tegen Domburg gisteren met 4-2 gewon nen. Na acht minuten kwam cle thuisploeg op achter stand, maar binnen 120 seconden maakte Jasper Waal wijk alweer gelijk. Voor rust zorgde Peter Stouten met een prachtige boogbal voor de 2-1 en Maurice Plart uit een corner voor 3-1. Na de thee was het spel van Zonne maire volgens trainer Adrie Geelhoed 'niet om aan te zien'. Domburg kwam terug tot 3-2. Een opleving van Peter Stouten zorgde er echter voor de marge van twee. van onze sportredactie KOUDEKERKE - VCK keert na twee seizoenen terug in de der de klasse van het zaterdagvoet bal. Zaterdag werd de ploeg uit Koudekerke kampioen in de vierde klasse A door Cadzand met 3-0 te verslaan. De ploeg van trainer Henk Willemse deed dat onder toeziend oog van het allerlaatste kampioenselftal van VCK uit 1984. VCK-Cadzand 3-0: Cadzand, dat nog meedoet in de strijd om de derde periodetitel, had niets in te brengen tegen het superieu re VCK. Halverwege de eerste helft tastten Cadzandse verdedi gers volledig mis op een strakke hoekschop. Merijn Dek, die op de doellijn stond, joeg de bal in de touwen. Dek tekende vijf mi nuten voor rust, na een pass van Danny Joosse, ook voor 2-0. Joosse zorgde in cle blessuretijd van de eerste helft voor cle 3-0 via een vrije trap. In de tweede helft gebeurde vervolgens vrij- wel niets meer. DFS-Apollo'69 4-0: Bij rust was het al 4-0 door doelpunten van Martijn Boot (1-0 en 3-0), Lenn- art' Padmos (2-0) en van Huib Nortier. De thuisploeg verzuim de na de thee de score verder uit te bouwen. Bevelanders - Wollaartsdijk 2-0 (0-0). Robin van de Moere 1-0, Mi chel Verburg 2-0. Hoedekenskerke - Colijnsplaatse Boys 0-4 (0-2). Nigel Holmes 0-1, Nigel Holmes 0-2, Nigel Holmes 0-3, Abdul Beg de 0-4. MZVC - Borssele 5-0 (2-0). Mar lijn de Vries 1-0, Alexander Bom 2-0, Sander de Vries 3-0,. Ronald Bakker 4-0, Sander de Vries 5-0. Nieuwland - SVD 1-1 (1-0). Ri chard van de Schoor 1-0, Niels van den Dries 1-1. door Klaas Verspoor GOES - De laatste Schouwse derby in de vierde klasse B van het voetbalseizoen 2005-2006 werd zaterdag gewonnen door Mevo. De Zierikzee ploeg zette WIK'57 met 3-0 opzij. De strijd om het kampioenschap, waar voor Krabbendijke, Yerseke en Wemeldinge nog kansrijk zijn, wordt pas op de laatste speel dag beslist. Mevo-WIK'57 3-0: In een vriend schappelijk verlopen derby bleek Mevo veel te sterk. Vooraf werd nog wat echt vuurwerk ontstoken, maar in het velcl ging het er veel rustiger aan toe. Jan-Thijs Berrevoets opende de score, waarna Jeroen Volkeri de ruststand op 2-0 bepaalde. Net na de hervatting leidde een splij tende pass van Pieter van der Neut tot de derde goal van Me vo. Jeroen Volkeri was opnieuw de doelpuntenmaker. ZPR'84-SPS 2-2: ZPR'84 kwam via Mirza Ocelan aan de leiding en daarna was het Mourat Gu- cun die de stand naar 2-0 tilde. In de tweede helft verkleinde Thijs Nijmeier SPS' achter stand. Zes minuten in blessure tijd zorgde Willem Bevelander voor euforie bij SPS: 2-2. Stavenisse-Krumingen 0-3: Na een helft spelen leidde Kruinin- gen al met 0-2 door twee tref fers van Edwin van Houte. Na rust zorgde Martin van Beek voor de derde treffer. Smerdiek-Wemeldinge 1-2: Erik van Haaften zette zijn ploeg met een intikkertje op een 1-0-voorsprong. Na rust kwam Wemeldinge op gelijke hoogte, maar de bezoe kers hadden wel cle hulp nodig van Smerdiek-speler Acl Pip ping die de bal achter zijn eigen doelman werkte. Een kwartier voor tijd smokkel de Wemeldinge enkele meters, bij een vrije trap en vervolgens kon Toine Gijzel de winnende, treffer binnenschieten voor We meldinge. Yerseke-Krabbendijke 2-2: Yer seke leek halverwege op rozen te zitten dankzij Jordy den Toon der (1-0) en Arco van Dixhoorn (2-0). In de slotfase stelde Krab bendijke zijn koppositie echter weer veilig door goals van Tho mas Mattheijen en Pascal van Zweden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37