Mooie atleten met weinig ambitie Cardon scheurt mee in hel van de Braakman Dertien brengt geluk agg v«p©ngiiigg Benzine gestolen, race ingekort Striptease Stunt blijft uit voor dammer Provoost Sparrentak beste Zeeuw in Rotterdam Roeier Witsiers mist finale van Varsity Schietpartij Podium van absolute uitersten in klassieke Omloop van de Braakman Tifosi RUGNUMMER door Daaf Kasse CULEMBORG - Bijna had Ben nie Provoost op het NK dam men voor een stunt gezorgd. De jonge Zeeuw had tegen Gérard Jansen, de nummer vier van het laatste WK, dankzij ijzersterk aanvalsspel een vrijwel gewon nen positie bereikt. Toch ont snapte Jansen nog. Ook Ton Sijbrands, die de par tijen in Culemborg van commen taar voorzag, geloofde niet meer in de overlevingskansen van de grootmeester. Maar nadat er en kele nieuwe zetten naar de de monstratiezaal waren doorgesij peld, kwam de oud-wereldkam pioen tot een andere conclusie. Door een kleine onnauwkeurig heid van Provoost kon Jansen ontsnappen naar een eindspel waarin remise onafwendbaar was. Provoost, die eerder op de dag remise had gespeeld tegen zijn clubgenoot Jeroen van den Akker, wacht na de teleurstel lende afloop van zijn partij te gen Jansen nog steeds op zijn eerste winstpartij. Dat geldt ook ROTTERDAM - Wim Sparren- tak, atleet van Dynamica, is als beste Zeeuw gëindigd in de ma rathon van Rotterdam. Hij klok te gisteren een tijd van 2.45.48 en werd daarmee 113e. Met hem finishten zeven provin ciegenoten onder de drie uur. Ook Lous Wondergem (2.47.06, 121e), Wilko de Vos (2.50.59, 158e), Johnny Ravia (2.58.09, 254e), Sjacco Joziasse (2.56.30, 264e), Rini Bruggeman (2.58.55, 312e) en Erik Kok (2.59.48, 352e) bleven onder die grens. Beste Zeeuwse vrouw was Nico le Constandse. De Dynamica-at- lete passeerde de eindstreep als 2387e, in 3.42.37. voor Toby Hage, die zichtbaaj baalde na zijn ochtendpartij te gen Auke Scholma. De Frie deelt met zeven uit vier de kop positie met titelhouder Kee Thijssen en had zich al verzoent met een gelijkspel tegen Hage Door een foutzet raakte df Zeeuw echter zijn beide men kwijt. Hij moest ontgoo cheld opgeven. Een ronde late herstelde Hage zich met een ge lijkspel tegen Anton van Berkd En gisteren voegde hij nog fö punt aan zijn totaal toe dooreet gelijkspel tegen een anderede butant, Michiel Kloosterziel. HOUTEN - De Rotterdams roeivereniging Skadi heeft giste ren op het Amsterdam-Rijnka naal in Houten de 123e VarsitJ gewonnen. David Kuiper, Roel Haen, 0!si van Andel en Mitchell Steffi man gingen na 3000 meter in prestigieuze klassieker van studentenroeien het Gronii Gyas met ruim vijf seconc vooraf: 9.39,79 tegen 9.45,01. Op de derde plaats eindigde Amsterdamse Skoll in 9.46,1 Titelverdediger Nereus - met1 Middelburger Philippe Witsie - haalde met een nieuwe lie ting jonge roeiers in de Oud Vier de finale niet. ANP De Amerikaanse profbasketba Ier Julius Hodge is zaterdag wond geraakt bij een schietpar tij- De speler van Denver reed op een snelweg in Colorad toen hij vanuit een andere aui< naast hem werd beschoten. Zijl verwondingen waren niet levens bedreigend. Volgens een woord: voerder van zijn club zal hij vol ledig kunnen herstellen. maandag 10 april 2006 26 De Middelkampers Jacco Ringelberg, Wilco Jonker en Dirk vai Dam hebben op een kasseistrook tempo gemaakt en rijden met zijl drieën voor de kopgroep uit. foto Camile Schelstraeli door Frits Bakker PHILIPPINE - Voor de volgers achter de koers is de Omloop van de Braakman zowat de Hel van het Noorden in het klein. Ze scheuren mee over de kasseien, duiken plotseling op achter kop- groepjes en vertonen het gedrag van cowboys in de finale. Erik Cardon weet nu ook wat het is om ploegleider te spelen in een klassieker. De voorzitter van de wielervereniging Zeeuws Vlaanderen kreeg zaterdag bin nen de ploeg een heel andere taak. „Ik maak mijn debuut als ploegleider", vertelde hij voor de start vol trots. Het werd een vuurdoop, achter het stuur van de ploegleiderswa gen, die indruk op hem heeft ge maakt. „Wat een heerlijk ge voel, dat gestress tussen de ploe gen onderling, dat gecross ach ter die renners. Je weet niet wat je overkomt als je in zo'n koers voor de leeuwen wordt gegooid. Ik had gelukkig een ervaren man naast me, want we hebben samen een ploeg met de Zuid westhoek. En Kees de Grave heeft dit eerder gedaan. Hij is naast me komen zitten en heeft het in de finale overgenomen." De Zeeuws-Vlaamse ploeg had zaterdag ook nog eens een debu terende mecanicien. Kees Hame link reed voor het eerst mee als reparateur bij lekke banden en andere materiaalpech. „We heb- ben wel een paar keer tegen el. kaar gezegd: als dat maar komt. Maar gelukkig hebben^ geen fouten gemaakt. Ik ben wel een keer in het vuur van de strijd bijna de jury wagen voor- bij gereden. Dat schijnt abs luut niet te mogen in de koers. Voor de gecombineerde ploeg re den in De Braakman vier ren ners van de Zuidwesthoek q Mare Blok en Martijn Kromdiji; voor Zeeuws Vlaanderen. Al leen de twee thuisrijders haal den het einde van de koers. Mar tijn Kromdijk (uit Wouw) spun- te zelfs naar een mooie zesc; plaats. Mark Blok moest in dj laatste ronde lossen en werd aas en laatste op vijf minuten winnaar Edward Farenhout. De Middelkampers behoordet tot de beste ploegen in de klas sieker. Dirk van Dam (tweedei en Jacco Ringelberg (dertiende! réden tot het einde mee kopgroep. Wilco Jonker (44ei. die al eens een flinke inspan ning had geleverd door R berg na een val terug naar de kop te rijden, raakte in de finale nog lichtjes op achterstand. Door de collectieve prestatie n Theo Middelkamp in het klasse ment voor de clubcompetitie rn twee wedstrijden opgeklomme naar de vierde plaats. Westlani Wil Vooruit, met Martijn Stoug- je en Wilco Zuijderwijk, voerl het klassement aan. door Frits Bakker PHILIPPINE - De aanval kwam waar hij gepland was. Tweehon derd meter voor de finish, met een sprint op volle kracht. In het jaar van zijn afscheid was Edward Farenhout (37) de impo nerende winnaar van de Om loop van de Braakman. De oude meester, getekend door het ge vecht en met een kapotte knie, klopte op de streep zijn veel jon gere rivaal Dirk van Dam. Voor Farenhout was het één van zijn laatste klassiekers, de twin tigjarige Van Dam uit Goes heeft nog een hele toekomst voor zich. Hij is alleen niet van plan veel te doen met zijn ta lent. „Het leven is veel te mooi om alleen maar te fietsedn." Het podium in de 37e Omloop van Braakman was gereser veerd voor twee absolute uiter sten. Edward Farenhout, vader van vier kinderen, is bezig aan zijn afscheidsjaar als wielren ner. „Ik ga nou maar eens wat anders doen met mijn tijd", zei hij kort na de superieure sprint, waarin hij Dirk van Dam en Martijn Stougje verschalkte. „Het was vandaag al bijna mijn laatste grote koers geweest. Toen ik na tachtig kilometer viel en op de straat lag, dacht ik: nou stop ik gelijk. Maar nu ik heb' gewonnen, kom ik ook nog maar naar de Wim Hendrik- strofee in Koewacht." Voor Dirk van Dam, laatste jaars cios-student, is er in het le ven nog zo veel meer. De lange Goesenaar heeft eigenlijk hele maal geen ambities. „Ik vind fietsen wel leuk hoor, maar al leen zoals ik het nu doe. Rondjes rijden met mijn vrienden van Theo Middelkamp. Als het kan wil ik met de besten meedoen, als het niet kan is het ook goed. Fietsen zal mijn leven nooit be heersen. Ik rijd in de eerste plaats al niet op zondag. En ik zal nooit prof worden, omdat ik niet kan klimmen. Ik fiets voor de lol, train niet al te veel en ga ook nog eens graag met mijn vrienden op stap. Dat is voor mij het ideale leven, meer hoef Edward Farenhout, die later de sprint zou winnen, voert op een brede weg het peloton aan in de voorlaatste ronde van de Omloop van de Braakman. foto Camile Schelstraete ik niet." Ko Tolhoek, die zater dag voor ploegleider speelde bi] Middelkamp, schudde er na af loop moedeloos het hoofd bij. „Wat zonde toch hè, zo'n mooie atleet. Die jongen beseft zelf niet eens hoe goed hij kan wor den. En praten helpt niet. Hij moet het zelf willen, anders gaat er weer een talent verlo ren." Zo is het eigenlijk ook met John van de Vreede, die zaterdag in het kamp van de winnaar reed en net zo'n belofte is. En die ook al nooit op zondag fietst. „Hij rijdt zo sterk dat wij hem nooit in de ploeg kunnen houden", zei Olaf Brouwers, ploegleider van PRC Delta, waarin ook de broers Edward en Arthur Faren hout rijden. Duwtje „Ik heb vandaag aardig voor de ploeg kunnen werken", vond de 22-jarige Van de Vreede. „Zelf voelde ik dat winnen er niet in zat. Het laatste gaatje heb ik nog dichtgereden voor Edward (Farenhout) en ik heb hem nog een duwtje gegeven, zodat hij naar de koplopers kon rijden. Dat hij daarna de sprint ook nog wint, geeft natuurlijk een lekker gevoel." John van de Vreede bekent dat hij wel iets meer ambitie heeft dan Dirk van Dam. „Ik zou het misschien wel doen, als ik bij een grotere ploeg kan komen. Dan zal ik me in de grotere wed strijden in de kijker moeten rij den. Volgende week in de ZLM Tour bijvoorbeeld, die wedstrijd staat bij mij hoger aangeschre ven dan de Omloop van de Braakman." Toch werd er zaterdag gevlamd vanaf de eerste meters. De koers was vooral hard in het eerste uur, toen wind en regen het pelo ton opjaagden en de eerste schif ting werd gemaakt. De Middel kampers Van Dam, Ringelberg en Jonker waren vrijwel altijd in de voorste gelederen te vin den. PRC Delta, met de broers Farenhout, Raadtgever en Van de Vreede, was collectief min stens zo sterk en Dommelstreek (met oud-winnaar Jurgen van Pelt), Jan van Arckel (Bert Dek ker) en Westland (Martijn Stoug je en Wilco Zuijderwijk) hielden ook voortdurend greep op de wedstrijd. „Wij droegen het gewicht van de koers", vond Dennis Raadtge ver van Delta, die wel een puike conditie, maar nog geen top vorm heeft. „Dat viel wel mee", wierp Dirk van Dam er tegenin. „Ze zaten wel altijd met zes man voorin, maar niet vaak op kop. Wij deden het werk met de jongens van Dommelstreek." De Middelkampex-s voelden zich zelfs zo sterk, dat ze op één van de kasseistroken vol doortrok ken en plotseling met drie man voor het peloton uitreden. „Het was maar een plaagstootje", lachte Van Dam, want het was nog veel te vroeg om op avon tuur te gaan." De uitgedunde groep voorin hield het tempo daarna ook nog strak, zodat alle vluchtpogingen gedoemd waren te mislukken. Twee kleine groepjes, onder meer met de Middelkampers, met Zuijderwijk en Farenhout, kregen niet meer dan een krap pe marge. Vlak voor het einde gingen eerst Bert Dekker, Wilco Zuijderwijk, Dirk van Dam en Martijn Stougje en kon ternau wernood ook Edward Faren hout nog aanpikken. Het bleek weer niet de goede vlucht, maar wel de aanzet tot de sprint. Farenhout: „In heel de koers kon ik mijn grootste versnelling achter ('de elf') er niet op krijgen. Kort voor de sprint lukte het ineens wel. Ik kwam op kop, liet nog even lo pen en zette op tweehonderd me ter van de finish pas goed aan. Toen ik recht op de trappers ging staan, dacht ik al: ze krij gen me niet meer te pakken." En hoe sterk het eindschot van Dirk van Dam ook was, de slu we, oude vos gaf geen krimp meer in de laatste meters. Daardoor won de man uit Zuid- land, die ook al zo vaak op Zeeuwse grond heeft geschit terd. In de twintig jaar dat Farenhout amateur is, reed hij niet alleen voor topploegen als Casba, Giant en Van Vliet, maar ook voor de spraakmakende Zeeuws-Vlaamse sponsor Erotic Discount Center met Rinus Ver boom als ploegleider. Het leek zaterdag in De Braak man bijna een eeuwigheid gele den, want toen Edward Faren hout aan zijn eerste jaar bij de amateurs begon, was Dirk van Dam nog niet eens geboren. Soms zijn er voetballers die bijgelovig zijn en absoluut niet met het rugnum mer dertien het veld in willen. Daar wordt bij VCK in Koudekerke maar eens om gelachen. De Walcherse club heeft wel een nummer dertien (rechts) en speelde zaterdag ook nog tegen een tegenstander (Cadzand) met een num mer dertien. Hier staan ze broederlijk naast elkaar. Voor VCK bracht het nummer dertien zaterdag geluk, want de ploeg werd na een 3-0-overwin- ning kampioen van de vierde klasse. foto Lex de Meester Spelers van de Italiaanse voetbal club Inter Milan zijn in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen door supporters van de eigen club. Bij terugkeer op de luchthaven van Milaan, na de 1-2-zege op Ascoli, wachtten zo'n vijftig Tifosi de selectie op. Ze uitten hun onvrede vanwege de uitschakeling in de Champions Lea gue tegen Villarreal, vorige week dins- dag. De fans gooiden onder meer met vuur werk. Verdediger Christian Zanetti raakte gewond aan zijn nek. De politie voorkwam dat de situatie escaleerde. Inter-voorzitter Giacinto Facchetti heeft de actie veroordeeld. Hij vond steun bij AC Milan. Uit protest tegen het geweld besloot die club de wed strijd tegen Chievo Verona gistermid dag tien minuten later te laten begin nen. Fabian Cancellara werd gist- teren de tweede Zwitserse wielrenner ooit die de klassie ker Parijs-Roubaix op zijn naam schreef. Hij trad in de voetsporen van Heiri Suter die de kasseienrit in 1923 won. Het land met de meeste zeges in Parijs-Roubaix is België. 51 keer kwam een Belgische ren ner als winnaar over de streep. Frankrijk heeft 28 winnaars, Italië 13 en Nederland 5. Jan Lammers, al zo'n 35 jaar auto coureur, heeft gisteren tijdens een lange-afstandswedstrijd in Istanbul een opvallende noviteit meegemaakt. „We kregen tijdens de race te horen dat de wedstrijd van zes uur werd in gekort tot vier uur. Er was namelijk achtduizend liter benzine van het cir cuit gestolen, waardoor er dus niet ge noeg brandstof was voor een complete race", vertelde Lammers vanuit Tur kije. „Zoiets vreemds heb ik nog nooit meegemaakt." Voor de ervaren rijder maakte het inkorten van de eerste manche in de Le Mans-series overi gens niets uit voor het eindresultaat. De door ploegmaat Alex Yoong gere den bolide viel al na twee uur rijden uit met een kapot getrilde startmotor. De Racing For Holland-wagen lag op dat moment in het 38 auto's tellende veld op een fraaie tweede plaats. Jeroen Bleekemolen zag door het ben zine-incident echter een waarschijnlij ke podiumplaats in de GT2-klasse in rook op gaan. Nu eindigde de Spyker van de Aerdenhouter en zijn partner Mike Hezemans op een vijfde plaats. „Door het inkorten van de race liep on ze wedstrijdplanning compleet in de soep. Daardoor moesten we ten opzich te van de concurrentie een extra pit stop maken, omdat we na 3 uur en 55 minuten zonder benzine dreigden te geraken. Terwijl de concurrentie ge woon kon doorrijden, verloren wij vlak voor de nieuw vastgestelde finish kostbare tijd. Dat is echt ongelooflijk. Ook ik heb zoiets nooit meegemaakt." VIGO - De voetballer Antonio Nunez raakte niet alleen de bal, maar ook zijn broek bijna kwijt in een duel met Emi- liano Moretti van Valencia. Hel nummertje ongewilde striptease werd gevoerd tijdens een wedstrijd in de hoog ste klasse van de Spaanse competitie tussen Valencia en Celta de Vigo. Valencia won (0-1). foto Miguel Vidal/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 26