Als er maar goede golven zijn PZC MLTC opent het seizoen met winst Ronald Roos van vroege vluchters de rapste Judoka Baumann is weer sterkste district 25 De Kam mag meedoen in Boekelo Krappen verliest finale Spring Cup De Klerk sleept FvT naar de zege Stokman wint bij kogelslingeren Beije snelste op tien Engelse mijlen Eversdijk wordt elfde in België Ruim vijftig golf surfers doen mee aan eerste wedstrijd NK in Domburg Ruiters houden ■overwinningen ,in de provincie Petrova pakt derde tennistitel maandag 10 april 2006 COMPIEGNE - Marcelle de Kam heeft zich gekwalifi ceerd voor de Military in Boekelo, die van 5 tot en met 8 oktober plaatsvindt. De Domburgse amazone deed dat met haar paard Ibouche in het Franse Compiègne, tijdens een internationale tweesterren eventingwedstrijd. In een sterk internationaal veld (124 deelnemers) reed De Kam foutloos en dat was haar doel. Daarom nam ze op de ge combineerde hindernissen vier en vijf de alternatieve rou te. Dat scheelde zo'n 25 seconden, maar De Kam zag daar door haar kansen op een fout rondje wel stijgen. VELDHOVEN - Karin Krappen is er gisteren in Veldho ven niet in geslaagd de individuele finale van het toernooi om de Spring Cup te winnen. De met een enkelblessure sukkelende Vlissingse dartster kwam tegen de Belgische Sandra Pollet nog wel terug van een 3-0-achterstand, maar moest uiteindelijk het hoofd toch buigen: 4-2. Een dag eerder was Karin Krappen wel succesvol met de Nederlandse ploeg. Oranje (Krappen, Hoenselaar, Ten Ka- te en Erades) won het toernooi voor Europese landen teams afgetekend. In 24 partijen werden er van de 120 ge speelde legs maar vijf verloren. Ook de Nederlandse man- nenploeg won het evenement in Veldhoven. ROTTERDAM - Simone de Klerk nam haar ploeg FvT op sleeptouw naar een overwinning tegen Red Stars Venray. Mede door twee zeges van de Zeeuws-Vlaamse tafeltennis ster moest de Limburgse ploeg er met 4-3 aan geloven. De Klerk klopte eerst Kelly Willems (6-11, 11-9, 7-11, 11-9, 12-10), en daarna Sandra Leyten (11-8, 11-5, 11-7). Sa men met Charell Schoonbrood verloor de Zeeuws-Vlaam se de dubbel van Willems/Leyten: 11-8, 6-11, 6-11, 4-11. STEENBERGEN - Stefan Stokman van AV'56 uit Goes won bij atletiekwedstrijden in Steenbergen het kogelslin geren voor A-junioren. Stokman verbeterde zijn pr met vier meter naar 26 meter en 51 centimeter. Stokman traint veel in België onder leiding van Etienne de Vriendt. BRÜGGEN - Arjan Beije van Delta Sport heeft in het Duitse Brüggen een internationale loopwedstrijd over 10 Engelse mijlen gewonnen. Er startten bijna '700 deelne mers uit Duitsland, België, Engeland en Nederland. Beije won in 55 minuten en 9 seconden en had een voorsprong van 24 seconden op de Engelsman Dave Allister. LAARNE - Anne Eversdijk uit Kapelle is bij een koers in het Belgische Laarne elfde geworden. De wielrenster van ZRTC Theo Middelkamp zag in de race voor nieuwelin gen en juniorvrouwen, waar 70 rensters aan de start ston den, haar ploeggenotes Agnieta Francke (Koudekerke) en Anneke Kempe (Vlissingen) respectievelijk als 22e en 55e finishen. De Belgische Annelies van Doorslae.r won. door Sven Bakker mengddubbel, door met 7-5 en 6-1 Susanne Hunten/Bas de MIDDELBURG - Het eerste ten- Hoog te verslaan, nisteam van MLTC heeft de ope- „Een redelijk begin van de com- ningswedstrijd in de landelijke petitie", stelde captain Van gemengde competitie in de der- Hoof. „Op papier is Halsteren de klasse winnend afgesloten, een erg sterk team, dus wat dat De Middelburgers waren thuis betreft is het een goede presta- net iets sterker dan het eerste tie. Maar de gemengddubbelspe- team van HTV uit Halsteren, len hadden ook de andere kant Het werd 5-3 voor MLTC. op kunnen vallen. Marjan en Thijs kregen nog matchpoints te- De enkelpartijen tussen beide gen en Saskia en ik stonden in teams waren in evenwicht, de eerste set met 3-5 achter." Sjoerd Huis in 't Veld verloor in t-vz-vo een echte gravelpartij, op het ""o nieuwe gravel van MLTC, in Het eerste team van DOS maak- drie sets van Christopher Dek- te er in de derde klasse tegen ker. Huis in 't Veld pakte nog MLTV'90 uit Monster een lange wel de eerste set met 7-6, maar wedstrijd van. Tot ver in de Dekker greep het tweede en der- avonduren werd er in Vlissingen de bedrijf in tweemaal 6-3. getennist, met een 3-5-neder- Tweede enkelaar Dmitri van laag als resultaat. Hoof wees Yoram Hilkuijsen te- Het team van MLTV'90 eindig- recht met 6-4 en 6-1. „In het be- de vorig jaar in de derde klasse gin had ik het vrij lastig tegen als derde en was dus een geduch- Yoram, maar hij begon in de te tegenstander voor DOS. Vijf loop van de partij steeds meer partijen eindigden in een drieset- fouten te maken", analyseerde ter en twee daarvan vielen in MLTC-captain Van Hoof. „In de het voordeel uit van DOS. tweede set werden het alleen Km Dijkstra won haar enkel- nog maar meer fouten. En in de partij met 5-7, 7-5 en 6-2 en de tweede set stond ik zelf ook wat dubbel van Caro Schuiteman/ beter te spelen." Naomi Hillebrand was met 3-6, Bij de vrouwen verloor Saskia 7-6 en 6-2 voor DOS. Ook het Oranje net als Huis in 't Veld in vaste koppel Brian drie sets. Femke Claessen was Dijkstra/Naomi Hillebrand met 6-4,1-6 en 6-4 te sterk voor kwam met 6-2 en 6-4 tot een Oranje. Jeantien van den Dries fraaie overwinning. maakte het in straight sets af te- gen Ingeborg Roks: 6-2, 6-4, Het mannendubbelspel tussen de MLTC'ers Thijs Slagboom en ^UUI CU1 Sjoerd Huis in 't Veld en Yoram DhaiUS haalt ill Hilkhuijsen/Bas de Hoog van HTV was een spectaculaire. Het Assen finish niet Halsterse team trok met 6-3, 7-5 uiteindelijk aan het langste ASSEN - Motorcoureur Fausto eind. Van Hoof, die de dubbel Dhanis heeft in de eerste wed- vanaf de zijkant bekeek: „Voor- strijd in Assen in de strijd om de al Yoram was erg goed in de supercup 1000 de finish niet ge- dubbel. Hij maakte veel minder haald. fouten dan in de enkel. En het was al een lange tijd geleden dat De Terneuzense wegracer kwam Thijs en Sjoerd met elkaar had- in de voorlaatste ronde van de den gedubbeld." wedstrijd ten val in een nieuwe Marjan Ganseman en Jeantien bocht op het circuit in Drenthe, van den Dries hadden samen „Het is een langzame bocht en een eitje aan het duo Ingeborg ik had te veel vaart", verklaarde Roks/Videt Hendrick: 6-1 6-i. Fausto Dhanis de valpartij op Ganseman kon echter wel flink het asfalt in Assen. „Ik kon aan de bak in het gemengddub- niets anders dan mijn motor belspel. Er moest na de setstan- neerleggen." Dhanis startte van den 6-3 en 3-6 uiteindelijk een af de negende plaats in een veld éupertiebreak aan te pas komen, van zestig motorcoureurs, die Ganseman en Thijs Slag- Winnaar van de openingsrit in boom met 11-9 in winst omzet- deze supercuprace werd zijn ten. Saskia Oranje en Dmitri teamgenoot Bert Grevink uit van Hoof wonnen ook hun ge- Kazienaveen. IEUW- EN SINT JOOSLAND Met Jumping Arena Hippique (eeft Zeeland er een mooi hip- lisch evenement bij, zo bleek za- erdag bij Stal de Kroo in lieuw- en Sint Joosland. let commentaar van de ruiters ps lovend. Zo zei de Bredase Irofessional Leon Kuypers: Een geweldige' accommodatie, riet een schitterende bodem, aarop je onder alle weersom- tandigheden kan rijden zonder dat je bang hoeft te zijn om je paarden te blesseren." 8' Met ruim tweehonderd starts en I ruiters uit het hele land, waaron- (Ier profs en jeugdinternatio- gtals, was er sprake van een l .kwantitatief en kwalitatief a sterk veld. Maar ondanks de in vasie van ruiters van buiten de provinciegrenzen, hielden de Zeeuwen het merendeel van de r ;eges in eigen huis. In de klasse Bzegevierde Emily Wiskerke, in j. t| klasse L trok Miranda Ruy- ij |naan het langste eind en Den- ras Evertse won de in handicap - geneden klasse Z/ZZ. In de klas- K M was de Brabander Roy de Rijs na een barrage de beste. 'bange tijd leek De Nijs ook in .déklasse L te winnen. Maar het 3 A'enijn zat in de staart en het ge- la Mar kwam uit Zeeuwse hoek. jsBert Verseput uit Zonnemaire j jttëld met Unique Dancer het strafblad blank, maar had net te veel tijd nodig voor de kopposi- j feWilma Stouten stuurde Stou- tas Lemay daarna als een speer ever het parcours en verbeterde Ïe tijd van Nijssen wel. Winnen eed ze echter niet. Miranda I %ten nam in haar rit veel risi- ra met Odessa V en reed naar de kge. ;jHet was alles of niets. Dit was mijn laatste wedstrijd in L pdie wilde ik winnen", zei Ruy- ten (29). „Alles lukte, ook dank- p wijn paard, Het vertrouwen lussen Odessa en mij is enorm," tartten foutloze combinaties ride in handicap verreden klas- .jsuZmet ZZ onderstreepten het I°ge niveau van deze rubriek. tatien hielden ook in de barra- P het strafblad blank. Dennis Evertse was met Red Buil de piste. Het duo, dat een tijdje jel een dip kampte, ging pro bleemloos over het parcours. tartse; „Een jaar terug ging ta te hard. Ongemerkt vraag je ran te veel van je paard. Ik nam ten gas terug en pakte toen de pad rustig op. Dat heeft Red duidelijk goed gedaan." Joor EuaènedeKok DOMBURG - Kou en regen schrikt golfsurfers niet af. Dat |j|eek dit weekeinde wel tijdens eti ie Mushy Masters in Domburg. j]s er maar wind staat. Ruim vijftig surfers kwamen naar de eerste wedstrijd van het Neder- lands kampioenschap en hoop- ten een weekeinde lang op goe dje golven. van onze sportredactie GILZE - Jimmy Baumann (12) van Capital Sports is voor het tweede achtereenvolgende jaar districtskampioen van Zuid-Ne derland bij de semi-aspiranten (tot 15 jaar) geworden. De judo ka uit Heinkenszand is door de zege rechtstreeks geplaatst voor het NK in de klasse tot 42 kilo. Dertien Zeeuwen mogen eind april naar het NK in Eindhoven, één minder dan vorig jaar. Bau mann liet in het grondgevecht zien dat hij daar goed in is. Maximiliaan Claus (Van Rijt) werd in de halve finale en Jack van Lent (MaJaHeiCha) in de fi nale met een houdgreep versla gen. Clubgenoten Tessa van Meerkerk uit Koetinge (tot 57 kilo) en Martijn' Jansen (+66 ki lo) uit Goes wonnen brons. Bas Louwman (tot 46 kilo) uit Kloe- tinge werd vierde en mag ook naar het NK. Sportschool Geel hoed verdiende alleen bij de meisjes drie kwalificatieplaat sen. Lisa van Belzen (tot 44 kilo) uit Vlissingen won zilver, plaats genoot Amy Hoornick (tot 63 ki lo) brons. Shannon Wattel (tot 40 kilo) uit Vrouwenpolder ver loor de strijd om het brons. Broer en zus Boutens uit Vlissin gen sleepten kwalificatieplaat sen voor Judo Ryu van Schalk in de wacht. Ruben (tot 50 kilo) werd vierde en Annelien (tot 36 kilo) tweede. Ze won haar twee de partij van Tess Cornelius uit Breskens die vierde werd. Club- en plaatsgenoot Iris Catsburg (tot 52 kilo) pakte een kwalifica- tieplek voor Sportschool Frans de Boevere. Ze verloor de finale van Michelle Schellekens (Es- sink). Rowana Helmen dag (tot 63 kilo) uit Terneuzen won zil ver namens Sportcentrum Del ta. Ook Tess van 't Westende (Sport Instituut de Korte) gaat naar het NK. Zij werd tweede tijdens de Zuid-Hollandse kam pioenschappen in de klasse tot 48 kilo. AMELIA ISLAND - De Russi sche tennisster Nadia Petrova heeft in Amelia Island de derde titel uit haar loopbaan gewon nen. Ze won de finale tegen de Italiaanse Franceses Schiavone met 6-4 en 6-4. De 23-jarige Russin, zevende op de wereldranglijst, is de laatste tijd in grote vorm. Onlangs ver sloeg zij wereldranglijstaanvoer ster Amélie Mauresmo in de eindstrijd van Doha. ANP/AFP nil pal onder het terras van het pa- 'yiljoen op het strand Noorddui- ne zitten twee golfsurfers in wet- suit wat met elkaar te keuvelen. In een soort primitieve jacuzzi, Ie qua vorm doet denken aan fe de kookpot van de druïde Pano^ ramix uit de Asterix-strips. De twee deelnemers aan de Dom- I jÖurg Mushy Masters warmen in de tobbe een beetje op na him j heat in het zeven graden koude t Noordzeewater. Het water in de l 'kuip wordt verwarmd door een if niet een vuurkorf verbonden me- -s dalen buis. lijs zaterdag wat zon, er is zee 1 s ;ai er is strand, maar warm is - i' het niet tijdens de eerste wed- Tstrijddag van de Mushy Mas- j 'iers. Het zal de deelnemers een zorg. zijn. Goed weer staat voor j 'golfsurfers synoniem aan veel |i| lees hoge golven. -/Helaas voor hen laat de wind r| Jgt 'bok af en toe wat afweten. 0; 'Se surfers moeten tijdens hun R: Heats van twintig minuten, -waarin ze elk maximaal tien gol- ven mogen pakken, veel pedde- len en lang wachten op een goe- 'de golf. „Je pakt nu ook golven, ie je normaal niet zou pak- i ken", zegt de Vlissingse golfsur- |^ei'Roel Verhulst. Afzeggingen J Meer dan vijftig surfers doen :mee aan de Mushy Masters in 1 (Domburg. Ze zijn verdeeld over ijvijf klasses: open men en wo- i men, longboard men en women engrommets (de junioren). „Het ]s een mooi aantal deelnemers. f 'We hebben maar een paar afzeg gingen ontvangen", zegt Stefan i Koper van de de Holland Sur ging Association (HSA), de Ne derlandse surfbond. „En dat door Wim de Vos Pascal van der Mast was de beste Zeeuwse grommet tijdens de Mushy Masters. De Middelburgse junior werd derde in de finale. foto Lex de Meester kwam niet door het weer. Het neemt niet weg dat een gedeelte van de surfers het lekkerder vindt om te surfen in de zomer dan begin april." De Mushy Masters in Domburg is de eerste wedstrijd van de surf tour van de HSA. Eind april is er een wedstrijd in Moliets in Frankrijk. In mei en juni strij ken de golfsurfers nog neer in Scheveningen en Wijk aan Zee. Aan het einde van de rit is be kend wie zich Nederlands surf- kampioen mag noèmen. Domburg staat voor het eerst op de kalender van de toer. „We hebben dit jaar de wedstrijden meer over het land verspreid. De HSA was voorheen nogal op het westen van het land georiën teerd", aldus Koper. En het golfsurfen is booming bu siness in heel Nederland, zegt Koper. Hij schat het aantal Ne derlandse golfsurfers op onge veer achtduizend. „Ik vind het te gek dat zo'n wed strijd nu eens hier wordt georga niseerd. De meeste surfers wo nen in Scheveningen en Wijk aan Zee. Daar werden dit soort wedstrijden dan ook altijd geva ren. Dan kon de organisatie lek ker uitslapen, hoefden ze niet zo lang te reizen", lacht Verhulst, die zelf binnenkort terugkeert naar Zeeland vanuit zijn huidi ge woonplaats Scheveningen. Jonge gastjes In Zeeland wil hij samen met Jan Sanstra van Sportshop Dom burg en de Domburg Classics (een surfwedstrijd die in augus tus wordt georganiseerd) jonge Zeeuwse surfers gaan begelei den. Ook hier springen steeds meer jongeren op hun short of longboard. Verhulst: „Het is niet normaal hoe hard de sport groeit. Als ik hier kom surfen, zie je zo veel jonge gastjes in het water liggen." Een van hen is Maikel Blokdijk. De zestienjarige Domburger be gon pas vorig jaar met golfsur fen en doet dit weekeinde voor het eerst aan een wedstrijd mee. „Het is zo'n mannetje dat iets ziet en het dan meteen oppikt. Heel talentvol", zegt Sanstra, net voordat Blokdijk aan zijn halve finale bij de grommets be gint. Tijdens die halve finale staat er een zwakke wind en moeten de drie grommets wachten op een enigzins redelijke golf. „De gol ven waren niet zo goed, maar het ging lekker. In ieder geval beter dan de eerste heat", zegt Blokdijk. De jongeling wil het niet bij deze ene wedstrijd la ten. „Naar Scheveningen en Wijk aan Zee ga ik sowieso en ik heb gehoord dat er van de HSA een bus naar Frankrijk gaat. Daar wil ik ook wel naar toe. Ik wil verder gaan met wed strijden. Als er golven staan, wil ik in het water liggen." Talenten Blokdijk haalt de finale niet. Zijn leeftijdsgenoot Pascal van der Mast uit Middelburg wel. De vijftienjarige surfer moet in de eindstrijd de talenten Lauren ce van Vliet en Roy van Eijk voor laten gaan. Even daarvoor staat Verhulst op het terras van de strandtent wat na te genieten van zijn goede heat in de kwartfinale. „Het zou me erg tegenvallen als ik niet verder zou gaan."De shortboar- der geeft zichzelf kans op een goede klassering in Domburg. „Ik heb gehoord dat Michiel van der Huls, één van de betere sur fers, naar huis is gegaan." De Vlissinger heeft het nog niet gezegd of Van der Huls komt de trap naar het strand afdende- ren. De Leidenaar loopt in één keer door naar het water waar -zijn kwartfinale al is begonnen. „Blijkbaar is hij toch gebleven", is het droge commentaar van Verhulst. Later op de middag wint Van der Huls de finale en daarmee een reis naar het Fran se Moliets. Verhulst wordt twee de. Quint le Due uit Meliskerke is de derde Zeeuw die in de prij zen valt. Hij wordt tweede in de categorie longboard men. Mi chael Schmitz wordt eerste. NISSE - Pats, boem, en weg wa ren ze. Er waren zaterdag in de trimkoers van Nisse amper ze ven kilometer gereden toen vijf renners er op uit trokken. Hoe wel het peloton de leiders steeds aan het elastiek hield, kwamen die vijf nooit eclit in gevaar. Uit eindelijk bleek Ronald Roos uit het Belgische Hoogstraten de snelste benen te hebben. Een nieuw seizoen en een nieu we wedstrijd. Na ruim twintig jaar was er weer een wieler koers in Nisse, het pittoreske dorp in de zak van Zuid-Beve land. Een goed deelnemersveld, spannende wedstrijden en een voor de renners aantrekkelijk parkoers van 3500 meter door de polder, maakten de koers tot een succes. „Over het parkoers kregen we van de coureurs veel lof. Ik denk dat we tevreden kunnen zijn en dat deze wedstrijd beslist een vervolg gaat krijgen", evalueer de mede-organisator Gerrie de Wael vast. Voorsprong De wedstrijd bij de amateurs A lag al vrij snel in de beslissende plooi. Al zag het daar voor het publiek niet naar uit, omdat de voorsprong van de vijf koplo pers (Henny Rovers uit Oud Gas tel, Dylan de Kok uit Steenber gen, Johan Peemen uit Rijsber- gen, Tjitte van den Buijs uit Mid delburg en Ronald Roos) nooit meer dan dertig seconden was. „Toch heb ik er nooit echt aan getwijfeld. Vanaf het begin was de samenwerking goed en werd er steeds een hoog en strak tem po gereden", zei winnaar Roos. De koplopers reden hard. Van uit het peloton probeerden voor al Frangois Franse, Rein-Jan De amateurs B razen over het 3500 meter lange parkoers in en om Nisse. Elenbaas, Johnny van der Koos- ter en Maarten Goeree de groep terug te brengen, maar ze slaag den daar niet in. Het gevolg was dat de koplopers vooruit bleven (in de slotfase gaf het peloton zich gewonnen en liep het ver schil alsnog snel op) en mochten gaan spurten voor de bloemen. Dylan de Kok deed dat één ron de te vroeg. „Ik dacht echt dat het de aankomst was. Maar ik moet toegeven dat ik de bel niet heb gehoord en dat ik de speak er de laatste ronde niet heb ho ren aankondigen. Het was echt mijn fout", zei De Kok later: Toen het er echt om ging, was de in België wonende Nederlan der Roos nadrukkelijk de snel ste voor De Kok en Rovers. Van foto Willem Mieras den Buijs eindigde als vijfde. De overige zeges in Nisse gingen naar Eranklin Kaasse uit Hein kenszand (amateurs B), Jack van der Horst uit Oost-Souburg (amateurs 40+) en Renee Pleijte uit Nisse (S/P-categorie).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25