Fortis kan publiek niet boeien PZC De Schelde en Sjef veruit sterkste teams Schelleman onbevangen naar judotitel Waterpoloërs Ganze verspelen promotie Voetbalclub AZVV wordt bedreigd door leegloop van spelers Souburgse korfbalploeg ruimschoots afgetroefd door Albatros: 11-19 23 Van Keulen gelooft nog in itel voor RCS FM Sranang boekt een nipte zege Ritsema langer coach bij Seolto Kwist zwemt limiet op 800 meter Tiende plek wielrenster Lavrijssen Mini's Oemoemenoe vierde op NK Wegman staat met Westa in finale I maandag 10 april 2006 wb Hnnr Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - Fortis doet dit seizoen nauwelijks aan klan tenbinding. De Souburgse korf balploeg schotelt het thuispu bliek al sinds de vorige zomer magere optredens voor en wint er maar de helft van. Ook zater dag morden de toeschouwers. Al tijdens de verliespot (11-19) van deovergangsklasser tegen Alba tros zei men tegen elkaar: „Dit is toch geen korfbal." Het opgekomen volk, dat door gaans hoge verwachtingen heeft van de hoogstspelende ploeg -in land, zou de nederlagen (en nipte ontsnappingen) nog slikken als Fortis meer strijd de dag legde. Als er mooi iverd gekorfbald, als men kon en over tenminste enkele hoogtepunten, als er drama en spanning in de duels zat. Risicoloos het spel van Fortis is te Clean en te lief. Van de geldende leer - zorgvuldig en risicoloos aanvallen opbouwen; rondspe len tot je een ons weegt en dan pas schieten - wordt nimmer af geweken. Niet in goede tijden, niet in slechte tijden. „Maar ik ia| heb ook de mensen niet om an il. ders te gaan spelen", benadruk- te trainer Leonard Debbaut za- nog maar eens. En zijn invoerder, Wander Koole, ilo hvam enkele minuten later tot precies dezelfde conclusie: „We hebben het team er niet voor." Daardoor redt de Souburgse Equipe het dit jaar wel tegen de rat mindere goden in de over- lasse, maar is een creatie- ere en fysieker spelende tegen- tander al gauw te sterk. Ook Al- ijatros, dat net als Fortis uit de de voorgaande negen veldduels lal |ien punten haalde, troefde de huisploeg op die terreinen af. )e ploeg uit Zwijndrecht, die ifitFortis-publiek jaloers maak- emetz'n spel, was fel in de per soonlijke duels, toonde lef en mtaliteit, was scherp in de af- onding en ging het soepelst om iet de soms wat dubieuze beslis ingen van de scheidsrechter. Ik vond dat Albatros té hard IOST-SOUBURG - RCS heeft geen fout gemaakt in de ach- ervolging op Unitas'30. De londag-tweedeklasser uit Oost- IS. iotiburg won met 3-1 van SC Zand, terwijl koploper lnitas'30 Halsteren met 1-0 versloeg. Met nog twee wed- ilrijden te gaan, bedraagt de ehterstand van RCS twee pun- speelde. Daar had de scheids rechter harder tegen moeten op treden", zei Debbaut. „Maar", zo erkende Koole, „wij misten vandaag ook wel wat duel kracht." Daardoor liet Fortis zich vaak de kaas van het brood eten. In de paalzone lieten de Soubur gers zich wat al te makkelijk op zij zetten, waardoor de Zuid-Hollanders de ideale af vang hadden. En in sprong- of sprintduels gebruikten de gas ten slimmer hun lichaam, waar mee ze de spelers van Fortis han dig tegenwerkten. Die keken keer op keer verward naar de ar biter in plaats van zelf ook eens een tikkie uit te delen. Fortis, dat begon met Renata Be- belaar voor de zieke Marieke de Rijke, ging nog wel voortvarend van start. Na twee minuten stond het al 2-0, door twee rake afstandsschoten van Chaïm Koole. En nog geen vijf minuten later had hij zijn derde (3-2) er al in liggen. Maar daarna ver slapte Fortis en werd Albatros beduidend sterker. „Voor rust hadden zij een behoorlijke tem poversnelling", zei Koole. „Bij ons was de passing niet goed en we hadden niet de goede looplij - nen. Ook hadden we Chaïm na de beginfase beter moeten uit spelen. Ondertussen lukte bij hun natuurlijk alles." Na rust (5-8) deelde Albatros meteen weer een paar stevige klappen uit. De ploeg profiteer de van het slechte verdedigende werk van Fortis - door luiheid dekte niet iedereen altijd even goed zijn of 'haar tegenstander - en liep uit naar 6-13. Daarna was het met Fortis gedaan. In de resterende 25 minuten liet de thuisploeg het verschil niet nog verder uit de klauwen lopen. Slechte beurt Hoewel Fortis een slechte beurt maakte, gaf Debbaut aan dat hij over de tweede helft nog niet eens zo ontevreden was. „We hebben volop kansen gecreëerd. Onze aanvalsopbouw was goed, maar hoeveel ballen hebben we wel niet gemist?" Koole ging daarin mee: „De eerste helft had Albatros behoorlijk veel energie gekost. Dat zag je aan hun twee de helft. Toen hebben we die ploeg nog behoorlijk partij kun nen bieden." Er zijn nu nog vier .speelronden te gaan. Zaterdag speelt Fortis uit tegen Excelsior, daarna vol gen de ontmoetingen met Sparta (thuis), Oranje Zwart (uit) en Vriendenschaar (thuis). Als het aan Debbaut ligt, maakt zijn ploeg de competitie rustig af. 'Niets hoeft, alles mag', lijkt zijn motto nu Fortis toch al vei lig is. Maar Wander Koole wil zich er niet zo makkelijk van af maken. „Ik wil altijd winnen. Degraderen kan niet meer, maar ik wil wel zo hoog mogelijk ein digen." En zelfs de titel zit er theore- Fortis-aanvocrder Wander Koole (links) probeert langs zijn tegenstander te komen, maar heeft geen succes. foto Lex de Meester nog altijd in het kam- zei trainer Alexan- ervan Keulen. „En anders spe- a we nacompetitie. Maar ik dat Zierikzee ons op de Miste speeldag kan helpen 'éi lor van Unitas te winnen." kif speelt RCS op 23 april te la Zierikzee. „Het liefst zou je Ikaar helpen, dat is goed voor itl Zeeuwse voetbal. Maar wij Ebben de punten nu zelf veel te »d nodig." Wéren kwam RCS "pas na een i® op stoom. Dangelo Martien voor 1-0. Daarna maakte Énis de Nooijer nog twee op aangeven van res- Ktievelijk Joey van der Zweep Xhoxhaj. Jan van ton redde de eer voor de Til- iirgers. CS-SC 't Zand 3-1 (0-0). 67. Dan- jto Martien 1-0, 72. Dennis de Mi]er 2-0, 89. Dennis de Nooijer f> 90+2. Jan van Loon 3-1. Gele Mrt'Alwi/n van Ham (RCS). Aan- "Oeschouwers; 300. Wonderheid: scheidsrechter U van Ree (Kaatsheuvel) werd oen uur getroffen door een opslag. Het spel lag een half "stil voordat A. Sardjoe als ver- to|eru)as opgetrommeld. door Sven Bakker KLOETINGE - De tennisteams van De Schelde uit Vlissingen en Sjef uit Aardenburg lijken na twee speeldagen in de hoofdklas se van de districtscompetitie de grootste kanshebbers op de ti tel. Beide ploegen wonnen ook dit weekeinde weer hun wed strijd en er wordt daarom nu al vooruitgekeken naar de onder linge confrontatie begin mei. De Bongerd-De Schelde 0-6: De mannen uit Vlissingen hadden geen kind aan De Bongerd op de tennisbanen in' Kloetinge. In geen enkele set pakte De Bon gerd meer dan twee games en daarmee werden de krachtsver schillen juist weergegeven. Jur- jen Mooibroek was in zijn enkel veel te sterk voor Marlon Wisse: tweemaal 6-0. Ook in de overige drie enkelspelen had De Schel de geen mededogen. Michel Ko kelaar was met 6-1, 6-1 veel te sterk voor Sjaco 'Nieuwenhuize, Ruben Hendrikse klopte Eric Kole (6-1, 6-0) en Jan Willem de Coninck deklasseerde Bart Dors- sers: 6-1, 6-1. De dubbel kenden eenzelfde scenario. Het duo De Coninck/Kokelaar stond vier ga mes af aan Nieuwenhuize/ Dors- sers (6-2, 6-2) en Mooibroek/ Walter ten Hacken wonnen van Kole/Chris Versteeg: 6-0, 6-2. Sluiskil-Sjef 2-4: In het eerste enkelspel stond Remy Scher- Tennisser Jan Willem de Coninck van titelkandidaat De Schelde deklasseerde zijn tegenstander Bart Dorssers van De Bongerd. foto Willem Mieras beyn van Sjef op winst (7-5 3-3), maar moest wegens een blessure opgeven tegen Dethlef Pieters van Sluiskil. Scherbeyn sprak na afloop van één verliespunt ten opzichte van concurrent De Schelde. De punten van Sjef werden binnengehaald door By- rian Bentley en Wesley van Noort, die hun enkelspelen over tuigend wonnen. Ook waren de koppels Scherbeyn/Dwight van Hulle en Bentley/Van Noort suc cesvol in en tegen Sluiskil. Op de zesde speeldag, 6 mei, wacht de waarschijnlijke kampioens wedstrijd tegen De Schelde. Zierikzee-Westerschouwen 2-4: jonze sportredactie 'MiSKENS - Pim Schelleman I) pakte zaterdag verrassend l'tcl in de open klasse van 'open ZK judo. De Axelaar, Ivan Delta, versloeg in de fina- Crum van der Linden van Porlschool Geelhoed. scherpte en werd tweede achter Fedde van Gils (Breskens-Eede) uit Breskens. 's Middags was hij meer op dreef. Hij versloeg in de open klasse Gilbert Tolhoek (Geelhoed) en Ramon van de Grift (Judo Ryu van Schalk). Daarna verschalkte hij in de fi nale Crum van der Linden, die wel won in de klasse -73 kilo. Absentie Schelleman moest toegeven dat hij kon winnen door de absentie van Bressiaander Martijn Loo- nen. „Als Martijn had meege daan, was hij weer kampioen ge worden. Hij is een ongelooflijk sterke judoka en een maatje te groot voor ons allemaal." Vlissinger Van de Grift, die vo rig jaar de open klasse won en zaterdag met spectaculair judo de klasse -66 kilo op zijn naam schreef, moest genoegen nemen met de vierde plaats. Hij werd in de halve finale afgestopt door Schelleman en verloor de strijd om het brons van de zwaardere Pim Mulder (Geelhoed). „Zeker nu ik door mijn opleiding niet zoveel meer judo, is het erg zwaar als lichtgewicht tegen zul ke zware tegenstanders." Bij de wouwen ging de eindzege in de open klasse naar de Bel gische Evelien Cappon (Jokoha- zam). Zij had in de strijd om de Hans Verduin Trofee maar twee tegenstandsters: Nikki van Meel (Capital Sports) uit Goes en Car- lijn van der Linden (Geelhoed) uit Middelburg. Ze verloren bei de door een houdgreep. Van Meel won zilver door Van der Linden in de onderlinge partij de volle vijfentwintig seconden op de grond onder controle te houden. In de leeftijdscategorie -15 be nutten enkele Zeeuwen het toer nooi in Breskens als laatste voor bereiding op het districtskam pioenschap van gisteren. Ruben (-50 kilo) en Annelien Bouten.-:; (-36 kilo) uit Middelburg bij voorbeeld. De broer en zus, uit komend voor Judo Ryu van Schaik, kregen een flinke injec tie zelfvertrouwen door al hun wedstrijden woegtijdig met een vol punt af te sluiten. Josephine Peeters (Geelhoed) debuteerde in deze leeftijdscategorie met goud. De Middelburgse deed het verrassend goed in de klasse tot 44 kilo en won de finale van Tes sa Kareis (Breskens-Eedeï mpt. ippon. Bij de aspiranten (tot 17) won Barend Schot (Geelhoed) als enige Zeeuw goud. De Mid delburger won in de finale van club- en plaatsgenoot Robbin van de Bor. Jeugd De Rabobank Trofee (voor de sportschool met de best preste rende jeugd in de klassen tot twaalf jaar) ging in Breskens naar Geelhoed. De sportschool uit Oost-Souburg was zeker in de categorieën tot 8 en tot 10 jaar succesvol. Daar werden vijf gouden, drie zilveren en vier bronzen plakken behaald. Plet Goese Capital Sports werd der de in de eindstand met één gou- tisch nog in. Excelsior versloeg zaterdag koploper Vrienden schaar, waardoor Albatros nu met Vriendenschaar aan de lei ding gaat. Op twee punten ach terstand volgen Fortis, Excel sior en TOP Sassenheim. Koole: „Misschien moeten we ons niet meer rijk rekenen, maar wat is er nu mooier dan in de laatste competitieronde met Vrienden schaar om het kampioenschap strijden? Of er nog een beslis singswedstrijd uithalen." Als Kooles dagdroom uitkomt, heeft het thuispubliek in elk geval weer iets om van te genie ten. Scores Fortis: Wander Koole 4, Chaïm Koole en Jouri van de Broe- ke 3, Ruth Holmes 1 DEN BOSCH - Met een bijna compleet tweede team heb ben de futsallers van FM Sranang gewonnen van DZV/ Biggelaar. De Goese hoofdklasser was met 3-2 te sterk voor de Bosschenaren. Van het basisteam waren alleen Ra mon Dahoe en Giovanni. Klaverweide aanwezig. Ronald Kole keepte. Dahoe maakte de openingstreffer, waarna Mohammed El Ouarichi de 2-0 maakte. In de tweede helft kwamen de Brabanders op 2-1. Klaverweide vergrootte de marge weer tot twee. Na de 3-2 van DZV kwam Sra nang niet meer in gevaar. Vanavond speelt Sranang in Sportpunt Zeeland tegen BZC/Pompe Loodgieters. VLISSINGEN - De eerste selectie van korfbalvereniging Seolto uit Vlissingen wordt ook volgend seizoen getraind door JaapJan Ritsema uit Middelburg. Ritsema, die aan zijn eerste seizoen bij de club uit Vlissingen bezig is, heeft zijn contract verlengd met één jaar. Seolto staat momen teel op de tweede plaats in de vierde klasse C. NIEUWE GEIN - Anne Kwist uit Tholen heeft op de limie tendag in Nieuwegein op de 800 meter een tijd gezwom men van 10 minuten en 49 seconden. Dat is zes seconden onder de NTB-limiet om in aanmerking te komen voor de selectie die naar het EK jeugd in Frankrijk gaat. Om zich definitief te plaatsen wacht Kwist nog triatlonwedstrij den in het Belgische Seneffe en in Meerhout. GOES - Wielrenster Birgit Lavrijssen (15) uit Kapelle, een eerstejaars nieuwelinge, is bij een tijdrit over 11 kilo meter in Bleiswijk tiende geworden. Ze haalde daarmee punten voor de landelijke Milieul23-tijdritcompetitie. Het klassement wordt opgemaakt over negen tijdritten, in elke regio één. In Bleiswijk was de eerste in de serie. GOES - De mini's van het Middelburgse Oemoemenoe zijn vierde geworden op de nationale minikampioenschap- pen. In de voorronden won Oemoemenoe met 10-5 van achtereenvolgens Oisterwijk Oysters en Castricum. Het laatste pouleduel met Haagsche RC ging met 10-0 verlo ren, maar de ploeg ging wel door naar de finalepoule. Daarin eindigde het gelijk met Dukes en 't Gooi, maar op grond van een beter doelsaldo ging Dukes verder. GOES - Wim Wegman heeft met zijn ploeg Westa de fina le van de najaarscompetitie tafeltennis bereikt. De Sou burgse coach zag zijn Limburgse team in het tweede duel van de halve finale met 4-0 winnen van Torenstad uit Zut- phen. Het eerste duel was met 4-1 gewonnen. Tegenstan der in de finale is Remax/Hendrix uit Bom. De duels zijn op 7 en 10 mei, een eventuele derde wedstrijd op 14 mei. Mocht Westa winnen, dan strijdt het opnieuw tegen Re- max Hendrix om de nationale titel. In de reguliere compe titie verloor Westa dit seizoen twee keer van Remax. Het team van Zierikzee was een mogelijke titelkandidaat, maar blijkt bij afwezigheid van Johan van Urk een middenmoter. Te gen Westerschou wen moest Zie rikzee het eenmalig stellen zon der hun sterkste speler, waar door alle singles één plaats op schoven. Dat kostte Zierikzee de kop. Jan van den Berge en Ro bert Praet wonnen nog wel hun enkelspelen, maar Chris Schone- man en Robert Kort stelden or de op zaken voor Westerschou- wen. De twee dubbels gaven ver volgens de doorslag. Van beide teams wordt handhaving ver wacht. Maar kampioen worden in de poule met De Schelde en Sjef zit er niet in. Vogelvlucht-'t Halve Maantje 3-3: Het gelijkspel betekende een tegenvaller voor Vogel vlucht, dat op vijf of zes punten had gerekend tegen degradatie kandidaat 't Halve Maantje. In de enkels moest Vogelvlucht drie punten prijsgeven, alleen Danny Cappendijek was daarin succesvol. De dubbels brachten Vogelvlucht echter alsnog de be nodigde punten voor een gelijk spel. Voor Vogelvlucht wacht ko mend weekeinde de zware, en realistisch gezien onmogelijke,- confrontatie met De Schelde. Tijdens de overige speeldagen moeten voor het team uit Vogel waarde de punten worden bin nengehaald om niet naar de eer ste klasse te degraderen. door Ko Mechielsen GOES - De waterpoloërs van De Stormvogel kwamen zater dag niet in actie. De Vlissingers hadden te veel geblesseerden, waardoor de wedstrijd tegen koploper Treffers is verzet naar 27 april. De Stormvogel 2 won tegen degradant De Vennen 2 met 3-9. De Ganze-mannen ver speelden de kans op promotie te gen Aquamigos 4 door met 3-4 te verliezen. De Ganze-vrouwen wonnen van BZPC met 7-2. De Vennen 2-De Stormvogel 2 3-9: Ondanks het gemis van vier basisspelers speelden de Vlis- singse reserves prima. Opnieuw mochten twee aspiranten aan het grote werk ruiken. De ploeg nam al snel een 0-2-voorsprong, maar voor het eind van de eerste periode kwam De Vennen op 1-2. In de tweede periode was De Stormvogel 2 duidelijk beter en toen De Vennen ook nog twee keer miste in een man-meersi- tuatie was het al snel 1-5. Het duel was gespeeld en via 2-7 werd het simpel 3-9. Scores Dc Stormvogel 2: Martijn Mechielsen, Pim Bekkers 3, Kees Leijnse, Gep Navest, Frank Léijn- se. De Ganze-Aquamigos 4 3-4: De Ganze-mannen hadden een ma tige start. Er werden veel kan sen gemist tegen het laagge plaatste Aquamigos 4, maar de ploeg nam in de eerste periode wel een 1-0-voorsprong. In de tweede periode was het niet veel beter. De Ganze liet niet zien dat het aanspraak mag maken op promotie en liep tegen een 1-2-achterstand aan. De ploeg bleef slordig, miste veel kansen en zag dat Aquamigos ook de derde periode met voorsprong afsloot: 2-3. Even dacht De Gan ze nog kans te hebben, maar ook in de laatste periode kwamen de waterpoloërs tekort: 3-4. Scores De Ganze: Cheyenne van Berkel 2, Peter Blankert. De Ganze-BZPC 7-2: De Ganze- vrouwen speelden aardig, hoe wel het even duurde voordat het verschil was gemaakt. Na de eer ste periode, waarin een 1-0-voor- sprong was genomen, gaf BZPC goed tegenstand en maakte het De Ganze knap lastig. Toch werd het 3-1, waarna het verzet van de ploeg uit Boxmeer was gebroken. De Ganze was vanaf de derde pe riode de betere ploeg en liep via 5-1 naar een dikverdiende 7-2-overwinning uit. Scores De Ganze: Astrid Assink 3, Marijke Kiel, Erijne Koks, Daniel le Mooybroek en Joyce Pieters. door Rinus Verberkmoes AXEL - Het heeft er alle schijn dat de selectie van voetbalclub AZW aan het eind van dit sei zoen leeg gaat lopen. Veel spe lers van de zaterdag-tweedee- klasser hebben al kenbaar ge maakt niet meer voor de Axelse vereniging uit te komen. Jacco Koekkoek en Joep Frusch stoppen en Ryan de Regt liet za terdag na de thuiswedstrijd te gen Rillandia weten dat hij vol gend seizoen niet meer in Axel voetbalt. Jarno Waebeke heeft inmiddels ook al door laten sche meren dat hij AZW waarschijn- Mevlud Eryürük vertrekt naai de Goese zaterdag-eersteklasser SSV'65, dat mogelijk naar de hoofdklasse promoveert. En zijn broer Veli, topscorer van de Axelse tweedeklasser, twijfelt over een langer verblijf in Axel. Niels Gommers heeft bedankt nu hij naar het tweede elftal is teruggezet. Shoppen Trainer Kurt Migom zal dus aar dig moeten shoppen wil AZW volgend seizoen niet vanaf de eerste dag als degradatiekandi daat bestempeld worden. Maar zelf gelooft hij niet dat het zo'n vaart zal lopen. „Ik moet het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23