PZC Kloetinge mag zich veilig wanen Zwalkend Hoek wordt vernederd titelkansen in leven Serooskerke houdt door laat doelpunt 21 Teamspirit en ontwikkeling van talenten zijn basis voor succes Van de Water naar Oostkapelle Spanning op alle fronten in tweede klasse Afscheid Latuheru met schorsing Degradatie Arnemuiden is dichtbij Voetbalsters spelen zich veilig Noad'67 houdt leider in toom maandag 10 april 2006 swb PERNIS - De stoutste verwach tingen zijn overtroffen. Kloetin ge mag zich voor Pasen, drie wedstrijden voor het einde van de voetbalcompetitie, veilig wa nen in de hoofdklasse A. Na de gelukkige 1-0-zege van zater dag op Doto bedraagt het pun tentotaal 29 punten en dat moet genoeg zijn voor lijfsbehoud. In. theorie zou Kloetinge nog op twaalfde plaats kunnen eindi gen en dus veroordeeld kunnen warden tot een degradatieduel, maar dan moeten er in de slotfa- së van de competitie wel heel gekke dingen gebeuren. °We zijn voor 99 procent ze ker", durfde trainer Diederik Hiensch daarom zaterdag wel te beweren. „Als iemand mij voor Het begin van de competitie had gezegd, dat we voor Pasen al vei lig zouden zijn, had ik geroepen dat het dit jaar dan waarschijn lijk héél laat Pasen zou zijn." Waarmee hij maar wilde aange ven dat dit een heel knappe pres tatie van zijn ploeg is. „Als je ziet waar we vandaan zijn moe ten komen, is dit zoiets als kam pioen worden", stelde de trai ner. Voor aanvang van het seizoen gaven de kenners Kloetinge geen schijn van kans bij het her nieuwde optreden in de hoofd klasse. De ploeg, die was aange vuld met spelers uit de derde en tweede klasse, was te licht voor dat niveau. In de eerste competi tiehelft kreeg Kloetinge er inder daad wel eens van langs en was het verschil in kwaliteit soms fnuikend, maar gaandeweg kneedden Hiensch en zijn assis tenten de ploeg tot een saamho rig geheel. „In en buiten het veld zie je dat het vrienden zijn", zei Hiensch zaterdag, „en dat is één van de voorwaarden om goed te presteren." De teamspirit leverde belangrij ke punten op, maar Kloetinge liet na de winterstop toch ook zien voetbalvermogen en tac tisch vernuft in huis te hebben. Jaco van der Schee groeide uit tot een betrouwbare sluitpost, de neefjes André en Giovanni Siereveld ontwikkelden zich tot sterke verdedigers, Corné Schil- peroort en Niels Kole werden be palende middenvelders, terwijl Daan Esser en Regilio Pinas voorin de handenbinders waren. Dit gevoegd bij de routine van Erwin van der Woerdt, Joffrey Geldof, Ferry Alfons en Ronald Zuijdwegt maakte van Kloetin ge een succesvolle formatie (achttien punten uit de laatste tien duels). „Ik kende veel jongens vooraf niet", zei Hiensch. „Dat is het werk van Joost Folmer (assis tent) geweest en dat heeft-ie hartstikke goed gedaan. Het zijn allemaal jongens die willen leren en in zichzelf willen inves teren. Bovendien zitten er, zoals Joost dat altijd zegt, goeie kop pen op. Het is belangrijk om vooraf te weten hoe iemand in el kaar steekt." De trainerstaf ging ervan uit dat de selectie intact zou blij ven, maar afgelopen week kwam er een kink in de kabel. Hoek klopte aan bij Ferry Alf ons. Dat zorgde voor ongenoe gen bij Kloetinge en toen het nieuws ook nog eens uitlekte, was de club in alle staten. „Bij ons moet alles kloppen", zei Hiensch. „En als je dan in de aanloop naar een belangrijke wedstrijd tegen Doto zit, kun je dit er niet bij hebben. De groep heeft het uiteindelijk met hu mor opgelost. Ferry is flink ge plaagd. Ikzelf heb het in de be spreking aangehaald en heb op het gemoed ingepraat. Ik heb ge zegd: 'jongens, Ferry zegt voor een lastige keuze te staan en wij kunnen het Ferry vandaag nog wat moeilijker maken." OOSTKAPELLE - Voetbalclub Oostkapelle heeft zich voor vol gend seizoen versterkt met Pad den van de Water. De aanvaller komt over van hoofdklasser Kloetinge. Van de Water, die eerder bij Yer- seke en Rillandia speelde, is de eerste nieuweling bij Oostkapel le, De leiding is nog in gesprek (net enkele andere kandidaten. Doelman Wilfred Poleij heeft eerder zijn vertrek naar Vlissin- gen al aangekondigd, terwijl Roel Latuheru stopt, fan de Water kampte dit sei zoen bij Kloetinge lange tijd met een blessure. Sinds hij wed- strijdfit is, heeft hij nog maar in een competitieduel gespeeld rtiet Kloetinge 1. In december speelde hij ruim zeventig minu ten in de wedstrijd tegen Katwijk (3-0-verlies). GOES - De spanning in de twee de klasse van het zaterdagvoet bal is zowel bovenin als onderin te snijden. Koploper Terneuzen- seBoys (0-0 tegen Hardinxveld_ zag achtervolger NSW (2-0 te gen Wieldrecht) tot op twee pun ten naderen in de titelstrijd. Vijf clubs zijn nog in direct degrada tiegevaar. Kapelle-Zaamslag 1-0: Zaam- slag was voor rust de iets betere ploeg, maar dankzij Hans Tol- hoek leidde de thuisploeg na drie kwartier met 1-0. In de tweede helft kon Kapelle het overigens niet al te driftig aan dringende Zaamslag simpel van liet lijf houden. Koen Sinke mis- têin die fase nog een strafschop. WC'68-Tholense Boys 1-2: De bezoekers namen voor rust een verdiende 2-0-voorsprong. Jan Groenenwegen kogelde na een kwartier van 25 meter de bal in de kruising (0-1) en Mourad Ti- hani tekende tien minuten voor rist voor 0-2. WC'68 speelde tri de thee alles of niets. Bas Del- leman scoorde in dat offensief. GPC Vlissingen-De Meeuwen 3-1: Een van richting verander de vrije trap van Maarten Bras ser leverde na vier minuten 0-1 op. Halverwege de eerste helft kwam GPC op gelijke hoogte door een fraaie vrije trap van Leo de Groot. De thuisploeg bleef sterker en in de 30e mi- buut kon Ralph Wiessner er uit oen scrimmage 2-1 van maken. Meeuwen bleek na rust onmach tig en met een tweede vrije trap maakte Leo de Groot 3-1. Terneuzense Boys-Hardinxveld 0-0: Alle voorbereidingen op het kampioensfeest waren voor biets geweest. Terneuzense Boys speelde niet best, maar kreeg Wel de beste kansen. De gespan nen spelende thuisploeg slaagde ff niet in om die te benutten. Ar jen Oostdijk en Marco Faassen waren voor rust dicht bij een doelpunt. Na de hervatting zag AÜ Eryürük een kopbal knap ge stopt door de Zuid-Hollandse doelman. Acht minuten voor 'ijd schoot Eryürük een straf schop naast. AZVV-Rillandia 3-0: Ondanks de nederlaag heeft Rillandia de beste papieren in de strijd om de derde periode. Kans op drie punten heeft de ploeg in Axel |chter niet gehad. Mevlud ftyüfük scoorde na een half pi Jacco Koekoek deed dat wak na rust en in de slotfase. Ferry Alfons (links) is in duel om de bal met Doto-speler Ivar Eltenberg. foto Rob Kamminga Dat was aardig gelukt, kon Hiensch zaterdagmiddag om even voor half vijf vergenoegd vaststellen. Hoek raakte door een smadelijke 7-4-nederlaag verder in de problemen. De ploeg moet nog maar afwachten of het avontuur in de hoofdklas se een vervolg krijgt, terwijl Kloetinge zich via een 1-0-zege verder uit de gevarenzone speel de. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat de winst op Doto fortuinlijk was. De Zuid-Hollandse equipe, die nog altijd de minste verlies- punten heeft in de hoofdklasse A, had met name in de eerste helft het betere van het spel. De thuisploeg zette Kloetinge flink onder druk, creëerde tal van kansen, maar de spitsen Benja min Martha (volgend seizoen ac tief bij Barendrecht) en Jeroen van Wetten misten scherpte voor de goal. Na de pauze redde Van der Schee tot drie keer toe fenomenaal en bracht eenmaal de paal uitkomst bij een inzet van Giovanni Franken. Rebound Kloetinge kreeg twee mogelijk heden via Van der Woerdt (hij verraste na rust de keeper bijna met een vrije trap vanaf de mid denlijn) en Regilio Pinas. De laatste kwam op slag van rust vrij voor doel, na een goede pass van Daan Esser. Pinas schoot eerst nog tegen de paal, maar verraste de keeper alsnog in de rebound: 0-1. Wat Doto na rust ook probeerde, de gelijkmaker kwam er niet. „Een gelukkige zege", vond Hiensch, „maar wij hebben ook wel eens pech gehad. Uiteinde lijk sta je straks na 26 wedstrij den toch op de plek die je toe komt." Doto-Kloetinge 0-1 (0-1). 42. Regi lio Pinas 0-1. Scheidsrechter: C. Prooi (Hellevoetsluis). Aantal toe schouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Jof frey Geldof; Corné Schilperoort, Ferry Alfons, Niels Kole, Ronald Zuijdwegt (85. Benjamin Ver west); Daan Esser en Regilio Pinas (90. Ronald Zwager). Hoofdklasser moet zich diep schamen na 7-4-nederlaag bij Capelle OOSTKAPELLE - Een week na de 3-1-zege op koploper SSV'65 hield Oostkapelle ook VVGZ, nummer twee in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal, in bedwang. In Oostkapelle werd het zaterdag 1-1. Onverwacht werd het het afscheidsduel van Roel Latuheru. Doordat de verdedi ger een gele kaart kreeg, is hij voor de laatste wedstrijd (tegen Roda Boys) geschorst. In de slotfase kreeg Latuhe ru, die bijna twintig jaar in het eerste van Oostkapelle speelde, een publiekswissel. De eindstand stond toen al op het bord. In een evenwichtig duel nam titelkandidaat WGZ na rust een voorsprong via topscorer Jeroen Beze- mer. Tien. minuten voor tijd maakte Jaap Esser uit een strafschop (gegeven na een handsbal) gelijk. Oostkapelle-VVGZ 1-1 (0-0). 57. Jeroen Bezemer 0-1, 81. Jaap Es ser 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: G.J.P. Wisse (Koudekerlce) Gele kaart: Roel Latuheru en Rick Pattenier (beiden Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 150. RIDDERKERK - Degradatie naar de tweede klasse staart de voetballers van Arnemuiden recht in de ogen. Door de 3-0-nederlaag bij Rijsoord en de 3-1-winst van concur rent Groote Lindt bij GJS is het gat met cle nacompetitie- plaats zes punten. Arnemuiden moet zijn laatste twee (thuis)duels met LRC en Dinteloord daarom winnen om niet na één jaar weer terug te keren in de tweede klasse. Maar zoals de ploeg zaterdag speelde, lijkt die stap onaf wendbaar. Rijsoord was de betere ploeg, kreeg de betere kansen en had de betere afmakers. Na vier minuten maak te Mei vin Leerdam al 1-0. Tot twintig minuten voor tijd mocht de equipe van trainer Jan Poorvliet hopen op een gelijkspel, maar toen maakte Raymond Smit de beslissen de 2-0. Rob van der Veen maakte uit een strafschop 3-0. Rijsoord-Arnemuiden 3-0 (1-0). 4. Meivin Leerdam 1-0, 69. Ray mond Smit 2-0, 90. Rob van der Veen 3-0 (strafschop). Scheidsrech ter: H. Hofman (Deil). Aantal toeschouwers: 250. GOES - Door de 2-1 zege op Pancratius zijn de voetbalsters van Smerdiek ook volgend seizoen verzekerd van eersteklasse- voetbal. Ook Oostkapelle speelde zich via een 2-2-gelijkspel tegen de reserves van Ter Leede in veiligheid. Pancratius-Smerdiek 1-2: Smerdiek kwam na een kwartier - op voorsprong door een strafschop van Joska Jansen (neerleg gen Anne Hage). Twaalf minuten na rust kwam de thuisploeg na een fraaie solo op gelijke hoogte. Een vlotte aanval bracht de bal halverwege de tweede helft bij Ramona van Tiggelen, die van dichtbij voor 1-2 kon zorgen. Ter Leede 2-Oostkapelle 2-2: De thuisploeg begon prima en het was vooral aan keepster Karin Pijpelink te danken dat het bij rust nog maar 1-0 was. Acht minuten na rust werd het toch 2-0 en leek Oostkapelle geklopt. Achttien minuten voor tijd schoot Eliane Touw echter van afstand de 2-1 binnen en zeven minuten later maakte Marijke van den Dries 2-2. LAGE ZWALUWE - Noad'67 moet zijn laatste competi tieduel tegen JPS winnen om een beslissingsduel voor handhaving in de derde klasse van het zaterdagvoetbal te ontlopen. Dat was de conclusie zaterdag na het knappe 0-0-gelijkspel tegen kampioen Zwaluwe. De thuisploeg kreeg diverse scoringsmogelijkheden, de bezoekers niet. door Barry van der Hooft CAPELLE AAN DEN IJSSEL - De beoogde nieuwevoorzitter liet voor de wedstrijd weten dat hij geen verstand van voetbal heeft. Toch zal het John Smael zaterdag weinig moeite hebben gekost om te constateren dat Hoek een waardeloze prestatie leverde tegen Capelle. Na nog geen half uur stond de degrada tiekandidaat al met 4-0 achter, bij rust was het 5-2 en na ruim negentig minuten voetbal stond er een smadelijke 7-4-eindstand op het scorebord. Dat Hoek vier keer scoorde leek de pijn bij een aantal spelers nog te verzachten. Die doelpun ten waren slechts de verdienste van een handvol spelers, met Djamel Buyse voorop. De voor stopper werd bij een 4-0-achter- stand naar het front gestuurd en bleef strijden om zijn ploeg te rug in de wedstrijd te brengen. Het bleek een onmogelijke opga ve, hoewel Buyse vlak voor rust twee keer raak kopte. Omdat ook Capelle nog een keer scoor de was de marge bij rust drie doelpunten (5-2). Bij de laatste treffer van de thuisploeg ging Eddy Mestdagh door het lint. De trainer van Hoek had voor de tweede keer buitenspel geconstateerd, uitte zijn frustratie tegenover scheids rechter Van Ewijk en kreeg geel. Na het fluitsignaal voor de rust ontving hij nog zo'n kaart, waardoor Mestdagh in de twee de helft achter de reclamebor den plaats moest nemen. Zijn as sistent Paul Telussa erkende na afloop dat Capelies vijfde tref fer helemaal geen buitenspel was. „Want Charly Okonedo stond aan onze kant nog achter de verdediging." Dat Okonedo stond te slapen was typerend voor Hoek in een groot deel van de eerste helft. Het begin was nog niet eens zo slecht, want de ploeg creëerde een aantal goede kansen. Na de openingstreffer van Onno Doe- land, die in het verleden voor zo wel Hoek als Kloetinge speelde, was het echter gedaan met de Zeeuws-Vlamingen. De voorma lig Souburger plaatste een vrije 'trap richting de kruising en zag doelman Filip van der Vloet net als in voorgaande wedstrijden laat reageren (1-0). Doeland vormde samen met de lange Arne van Gelder en de Hoek-speler Nyim Melki snelt langs André Hol, de aanvoerder van Capelle. snelle Henk Roeland een trio waar de zwakke verdediging van Hoek geen grip op kreeg. Een combinatie tussen de drie leidde tot de 2-0 van Roeland en stoorzender Doeland zag Stijn Porteman even later de bal in ei gen doel tikken. Na de aftrap kwam Capelle weer snel in bal bezit en kreeg Roeland - al dan niet in buitenspelpositie - een vrije doorgang richting Van der Vloet. Op aangeven van Doe land kon Roeland voor rust ook nog zijn derde treffer binnen schuiven. „Achterin was het echt lachwek kend bij Hoek", vertelde Doe land na afloop. „Je kon niet zien dat er voor hen iets op het spel stond. Jongens als Djamel Buy se, Pieter de Munnik, Wilco de Valk en Wesley de Smet gingen er zoals altijd wel voor, maar een paar van die gasten deden er echt niets aan. Bij de 3-0 uit die lange inworp zei ik tegen die nummer drie (Stijn Porteman): 'laat mij maar vrij staan, hoor'. Hij lachte erom, maar ik verleng de die bal en hij schoot hem in zijn eigen doel. Niet te geloven." Mestdagh rekende juist zijn doelman het derde doelpunt aan. „Filip maakte daar op nieuw een cruciale fout", zei de trainer. „Tijdens de bespreking hadden we aangegeven dat ze bij inworpen de bal tot aan de eerste paal zouden gooien. Die bal kwam in zijn vijfmeterge- bied, maar Filip bleef weer op zijn lijn staan. Volgens mij had hij er vandaag geen zin in." Onzichtbaar De zwakke doelman werd met een na rust nog twee keer gepas seerd. Eerst door de uitblinken de Doeland, vier minuten later door Rachid Zenzen. Nadat Ca pelle de voet van het gaspedaal had gehaald, mocht Hoek ook nog twee keer scoren. De 7-3 kwam op naam van David Destorme, die verder onzicht baar was. Mestdagh: „David zal mentaal nog heel wat sterker moeten worden. Anders gaat hij het nooit redden in de tweede klasse in België." Gelegenheids- spits Buyse bepaalde de eind stand vlak voor tijd met een knap doelpunt op 7-4. Hoe moet het nu verder met het zwalkende elftal, was de logi sche vraag na afloop. Vandaag maar weer een praatsessie? „Nee, we hebben afgelopen maandag al genoeg gepraat", was Mestdagh duidelijk. „Voor de wedstrijd hebben we ook weer alles aangegeven. De reac tie moet nu vanuit de groep zelf komen." Dat lijkt met nog vier wedstrij den voor de boeg kiezen voor de makkelijke weg. De trainer staat machteloos, dus moeten de spelers zelf maar met oplossin gen komen. Zo was het zaterdag ook al, bleek uit de woorden van enkele spelers. „We stonden van af de eerste minuut al ver keerd", zei Pieter de Munnik. „Sommige spelers weten echt niet wat hun opdracht in het foto Ad van Hasselt veld is." Wesley de Smet: „We stonden achterin op een gegeven moment met drie man tegen vijf spelers van Capelle. Dan klopt er toch iets niet in de speelwij ze? Zo gaan we het zeker niet redden. De ene week vormen we. een sterk collectief, de andere week is het helemaal niets." Capelle-Hoek 7-4 (5-2). 17. Onno Doeland 1-0, 20. Henk Roeland 2-0, 26. Stijn Porteman 3-0 (eigen doelpunt), 27. Henk Roeland 4-0, 42. Djamel Buyse 4-1, 45+1 Henk Roeland 5-145+3. Djamel Buyse 5-2, 51. Onno Doeland 6-2; 55. Ra chid Zenzen 7-2, 79. David Destor me 7-3, 87. Djamel Buyse 7-4. Scheidsrechter: C.J. van Ewijk (Utrecht). Rode kaart (2x geel): 46. Eddy Mestdagh (trainer Hoek). Ge le kaart: Henk Roeland (Capelle) en Charly Okonedo (Hoek). Aantal toeschouwers: 350. Hoek: Filip van der Vloet; Charly Okonedo, Stijn Porteman, Djamel Buyse, Wesley de Smet; Jeroen van de Broeke, David Destorme, Pie ter de Munnik; Wilco de Valk, Niels Dominicus en Nyim Melki. door Klaas Verspoor GOES - Bruse Boys waande zich zaterdag rond 16.45 uur kampioen in de derde klasse A. Zelf won de voetbalploeg met 0-1 bij Duiveland, terwijl Serooskerke diep in blessuretijd op 3-3 stond in Spui. De Seroos-goal van Patrick van de Putte verstoorde toen het voor barige Bruse feestje. Onderin gaan 's-Heer Arends- kerke, Spui en Duiveland uitma ken wie degradeert en wie na- competitie voor lijfsbehoud gaat spelen. WHS-Nieuwdorp 3-5: WHS speelde ongeïnspireerd en Nieuwdorp verlengde zo het der deklasserschap. Niels Mulder en Gert-Jan Nieuwenhuijze zorg den Voor 0-2 en Hans Leune deed voor rust namens WHS iets terug. Direct na de thee zorgde Gert-Jan Nieuwenhuijze voor 1-3 en via een treffer van Ruud la Grand liep Nieuwdorp daarna zelfs uit naar 1-4. Toch keerde de spanning, na goals van Hans Leune en Perry Snoep, nog even terug. WHS kreeg één kans op 4-4, maar het doelpunt bleef uit. Een rake kop bal van Tim Driessen leidde uit eindelijk tot de eindstand. Spui-Serooslcerke 3-4: Een be wogen en dramatische verlopen duel met drie rode kaarten en ruim tien minuten blessuretijd in de tweede helft. Remco Hame link zorgde na zes minuten van af veertig meter voor 1-0 en Alex Meijer benutte daarna een strafschop voor 2-0. Daarna stuurde scheidsrechter De Kok uit Zwijndrecht Jurgen Meijer (Spui) en Renco Francke (Serooskerke) wegens ongere geldheden uit het veld. Vijf mi nuten voor rust kwam Seroos kerke door een goal van Bas Rooze terug in de wedstrijd. Na rust leken de bezoekers orde op zaken te gaan stellen, want door twee goals van Nicky Hol mes kwam Serooskerke aan de leiding. Daarna werd Holmes wegens commentaar op de lei ding (hij stak een middelvinger op naar de scheidsrechter) uit het veld gestuurd. Een vrije trap van Alex Meijer leidde tot de 3-3 en lange tijd leek Spui een punt te halen. Ruim tien minu ten in blessuretijd kon Patrick van de Putte namens Seroosker ke, en ondanks protesten van Spui dat de bal op het moment van de voorzet buiten het speel veld zou zijn geweest, de win nende treffer binnenwerken. Scheidsrechter De Kok stond kort op de situatie en wuifde het vlagsignaal van Spui weg. ZSC'62-Dauwendaele 1-7: Na een helft stond het 0-2 door tref fers van Matthias Hoekman. Na ruim een uur zorgden Joran Moes en Chris Kiala voor 0-3 en 0-4. René Coomans redde na mens ZSC'62 de eer, maar het weerhield Dauwendaele er niet van om zich middels een zeven klapper veilig te spelen. Jeroen van der Schelde (2x) en. Francis Langemaire scoorden. Heinkenszand-'s-Heer Arends- kerke 3-1: Jeroen Verschiere bracht Heinkenszand na tien mi nuten aan de leiding, maar twee minuten daarna kwam Arends- kerke door een treffer van Ste fan van Sabben alweer op gelij ke hoogte. In de slotminuten' pakte Heinkenszand de volle winst: Merijn van Liere en Ger- ben Menheere troffen doel. Duiveland-Bruse Boys 0-1: De eerste helft had Bruse Boys een overwicht, maar het leverde geen treffers op voor de koplo per. Na een klein uur werd Dui- veland-speler Lex Zwang na twee gele kaarten uit het veld ge stuurd, maar desondanks werd Duiveland de gevaarlijkste ploeg. Onachtzaamheid in de Duivelandse verdediging leidde zes minuten voor tijd tot de eni ge goal van de middag. Na een voorzet van George Geluk schoot Peter Willemse raak. SKNWK-Veere 2-2: Een gelijk spel was terecht, al had SKNWK na rust de wedstrijd moeten beslissen. Emiel Kuijten en Wouter de Jonge toonden ech ter opnieuw aan geen killers te zijn. Veere-verdediger Tim Blies- ner was dat zaterdag wel, maar daar zal hij niet blij mee ge weest zijn. Na de 0-1 van Tom Nieuwelink (mooie halve om haal na 22 minuten) werkte Blie- sner nog voor rust op identieke wijze twee keer een corner van Leon Goedegebure achter zijn ei gen doelman Rick Wiegmans, Aanvoerder Edwin van Tatenho- ve redde een punt voor Veere' door een vrije trap van Tom Nieuwelink.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21