Middelburg plet gehavend Avanti Volleybalsters Savok spelen zich veilig Zeeuwse korfballers zijn slecht op dreef Hulsterloo oogst een nederlaag en vijf rode kaarten Patrijzen kan Gastel een helftje bijbenen Gouden Ruif alweer een prooi voor Salm Tafeltennissers dicht bij kampioenschap tweede divisie; SAR blijft op titelkoers Breukelman en Grochal gaan barrage spelen Goud en zilver Ward in Texas Mytilus strijdt om plek in tweede divisie maandag 10 april 2006 20 door Alex Krappen MIDDELBURG - De tafeltennis sers van TTC Middelburg zijn bijna kampioen van de tweede divisie. De Walcherse ploeg won met 10-0 van Avanti en heeft aan enkele punten genoeg. SAR /Rabobank, de andere Zeeuwse titelkandidaat, won met 6-4 van Belcrum en blijft op koers. Middelburg speelde zonder kop man Jan-Henk Bomhof, maar Avanti kwam met twee inval lers, dus veel verschil maakte dat niet. De wedstrijd kende één spannend moment, maar Wesley Wegman bleek met 11-9 in de vijfde game te sterk voor Ro nald Vijverberg. Over twee we ken kan TTC Middelburg het kampioenschap binnenhalen. In de derde divisie was Dennis Verdurmen weer van grote waar de voor SAR. Waar zijn teamge noten Pascal Neve en Wim 't Hooft nogal eens kwakkelden, bleef Verdurmen weer ongesla gen en stond aan de basis van de 6-4-zege. Ook omdat hij een aan deel had in het gewonnen dub belspel. De voorsprong van SAR op de concurrentie blijft ruim. De SAR-vrouwen gebruikten het duel met JCV om de frustra ties van de afgelopen weken van zich af te spelen en het zelfver trouwen op te poetsen. De 9-1- zege was fraai en niet eens ge flatteerd. Maar uitzicht op de ti tel in de tweede divisie is er niet meer, daarvoor was SAR de af gelopen tijd te matig in vorm. De reserves van SAR veegden hekkensluiter Dordrecht 2 met 9-1 van tafel. SAR 2 staat vierde en kan met een beetje geluk nog derde worden. Hoofdklasse In de hoofdklasse won TTCM 2 de topper tegen Hotak 2: 8-2. Hotak trad aan zonder kopman Peter van Genegen. TTCM 2 staat nu vier punten voor op Ho tak 2 en heeft in het laatste duel met Smash'76 aan vier punten genoeg om kampioen te worden. Smash'76 zal meer punten no dig hebben voor handhaving, want het liet in de wedstrijd te- OOST-SOUBURG - Het Zeeuws kampioenschap scha ken is nog niet beslist. Jan Breu kelman en Joey Grochal hebben beiden zes punten en moeten een barrage spelen. Ewoud van Hecke en Henrik Westerweele delen de derde plaats. De laatste speeldag was on danks veel afzeggingen een spek takelstuk. In de zevende ronde moest Breukelman alle zeilen bijzetten tegen Souburger Jeroen Hekhuis. Hekhuis moest winnen om uitzicht te houden op de titel. De twee kwamen re mise overeen. Breukelman bleef aan kop om dat concurrent Joey Grochal het punt deelde met Westerweele. Die had de beste papieren voor de winst, maar Grochal haalde net remise. De laatste ronde gooide roet in het eten voor Breukelman. De Temeuzenaar verloor van Van Hecke. De huidige Zeeuws kam pioen maakte met de winst zijn toernooi enigszins goed. Gro chal remiseerde tegen Gert van Rij en zo kwamen Breukelman en Grochal op zes punten, waar door een barrage nodig is. Van Hecke, die een matige start kende, deelde met Henrik Wes terweele de derde plaats. De 1800-prijs was voor talent Quin- ten Ducarmon. Maarten Rademakers pakte de 1600-prijs. GOES - Atleet Daniel Ward uit Hulst heeft in Austin, Texas, met het ene estafetteteam goud gewonnen tijdens de zogenoem de Texas Relays en met het ande re zilver. Ward (22) kwam met het univer siteitsteam van El Paso uit op de sprintmedley (100-200-400- 800 meter) en de 4x100 meter. Bij het eerste onderdeel nam hij de 400 meter voor zijn rekening en braken hij en zijn teamgeno ten een twintig jaar oud school- record. Het leverde het team de gouden plak op. Zilver was er voor El Paso op het andere estafettenummer. Het team finishte in de finale in 39,41. Tijdens de series was een tijd van 39,71 geklokt. gen OdT een gouden kans onbe nut om die ploeg voorbij te ste ken. OdT trad aan met een inval ler, maar Smash verloor met 6-4 en staat nu drie punten achter. In de andere poule speelde SAR 2 knap gelijk tegen titelpreten- dent Red Stars'58. Johan 't Hooft en Simone de Klerk won nen beiden twee partijen, Mare Maas een. SAR is nu nagenoeg door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Met een zwaar bevochten zege (2-3) tegen het op promotie azende Voko /Finenzo hebben de volleybal- sters van Savok zich in de laat ste wedstrijd verzekerd van lijfs behoud in de regiodivisie. De Sasse ploeg bleef door de drie punten net buiten schot van de overige staartploegen en ontloopt de nacompetitie. De vrouwen van Kwiek uit Bruinis- se zijn ondanks de 3-2-zege te gen Benevia gedegradeerd. Vrouwen Voko/Finenzo-Savok 2-3 (29-27, 25-27, 22-25, 25-13, 8-15): Een enerverende partij, waarin pas in de laatste set be slist werd over het lot van Savok. De Sasse ploeg moest wónnen om zeker te zijn van lijfs behoud. Keihard werkend pakte Savok in de vijfde set na enkele omzettingen de goede draad weer op. De Zeeuws-Vlaamsen begonnen gespannen en hadden aanvankelijk onvoldoende vat op de harde aanval van de thuis ploeg. Toch kwam Savok in de slotfase van de eerste set op set- punt. Het lukte echter niet om door Pieter van Klinken GOES - Het was een slecht weekeinde voor het Zeeuwse korfbal. Bijna alle ploegen verlo ren zaterdag. Alleen All Ready uit Zierikzee en Ondo uit Mid delburg wonnen hun duels. Fortis-Albatros 11-19: Na een voortvarend begin van Fortis (2-0) nam Albatros het initia tief. De ploeg uit Zwijndrecht, die met de Souburgse equipe ge deeld tweede in de overgangs klasse stond, was creatiever en slimmer en liep voor rust uit naar 5-8. In de tweede helft werd de achterstand van Fortis nog een stuk groter. Scores Fortis: Wander' Koole 4, Chaïm Koole, Jouri van de Broeke 3, Ruth Holm.es, Tempo-Swift 14-8: Swift, dat al veilig is, kon niet op tegen Tem po, dat nog tegen degradatie veilig. TTCM 3 bracht zichzelf door de 9-1-nederlaag tegen Backhand onnodig in de proble men. Het team staan nu plots vijfde, het verschil met nummer vier Tios is maar één punt. Jongens In de jongens A-klasse is de vraag niet óf TTC Middelburg kampioen wordt, maar wan- dat te verzilveren. Daarna kwam de ploeg beter in de wed strijd. Met een veelscorende mid- denaanval trok Savok het initia tief naar zich toe. Dat resulteer de in twee opeenvolgende setze ges. In de jacht op de bevrijden de derde setzege liep Savok zich zelf in de vierde set voórbij. De thuisploeg profiteerde van de grote foutenlast aan Sasse kant en deelde een tik uit. Bekeken spelend slaagde Savok er in de laatste set echter in om alsnog met winst naar huis te gaan. Morres/Hulst-SSS 4-0 (26-24, 34-32, 25-13, 25-11): Tegen het gedegradeerde SSS kreeg de thuisploeg in de eerste twee sets taaie tegenstand. Na twee zwaarbevochten setzeges gooide strijdt. Bij de Middelburgse eer steklasser was het spel niet eens slecht, maar Tempo speelde ge wiekster en liep al voor rust uit naar 8-2. In de tweede helft kon Swift de tegenstander wel bijbe nen, maar meer ook niet. Scores Swifl: Richard Geldof, Ivo de Hond, Roel Klootwijk 2, Angela Verduijn, Mireille van Dullemen. Maassluis-Tjoba 9-5: Tjoba speelde niet goed. Er zat geen be weging in het spel. Dat kwam mede door het gladde veld, maar de ploeg uit 's-Heer Hen drikskinderen zette niet genoeg druk. Het speelde ver van de korf en kon weinig gevaar bren gen. In het begin bleef de Beve- landse eersteklasser nog in het spoor van Maassluis. Na 24 mi nuten was het 3-1, maar bij rust was al 6-3. In de tweede helft was de verdediging beter, maar daarmee kon Tjoba de wedstrijd niet naar zich toetrekken. néér. Dit weekeinde werd met 7-3 gewonnen van Taverzo. Sören de Witte bleef ongesla gen, Wouter van de Mark won tweemaal en invaller William Marinissen éénmaal. Eén klasse lager sloeg Amemui- den de aanval van streekgenoot Reynaert af: 6-4. De zege was vooral te danken aan het koele optreden van Arjan Korstanje, Morres/Hulst alle schroom van zich af en stond er geen maat meer op de Zeeuws-Vlaamsen. De thuisploeg trof in een gewij zigde samenstelling een aanvan kelijk frank en vrij spelend SSS. In de eerste set boog Mor- res een 24-19-achterstand om in winst. Nadat SSS ook in de tweede set nipt was verslagen, was er in de resterende sets spra ke van eenrichtingsverkeer. Morres/Hulst 2-Foranto 1-3 (11-25, 25-23, 10-25, 13-25): Een opleving in de tweede set kon niet voorkomen dat de gede gradeerde Hulst-reserves naar een kansloze nederlaag werden gespeeld. De uitgebluste Huls ter formatie kwam in de eerste, derde en vierde set op alle fron- Scores Tjoba: Robert van Schaik 4, Jojanneke Fokke. Merwede-All Ready 11-13: All Ready hield concurrent Merwe- de van een vroegtijdige titel af. Daar waar de koploper aan een gelijkspel genoeg had, wonnen de Zierikzeese korfballers met 11-13. De ploeg blijft nu in het spoor van koploper Merwede. Ook de tweede plek geeft recht op plaatsje in de eerste klasse. Scores All Ready: Luuk van Eij- ken 6, Henk de Graaf 4, Esther Snoek, Remy Quist, Manon Torens- ma. Korbis-TOP 11-8: TOP blijft te weinig scoren. Het spel van de Arnemuidse tweedeklasser laat niet eens veel te wensen over, maar als de bal bij vijf of zes schoten per aanval nog niet door de korf valt, zakt de moed bij de spelers in de schoenen. Het schort ook aan vertrouwen en overtuiging. Na een 5-1-ach- die driemaal een vijfde game speelde, maar evenvaak won. De strijd om de titel blijft span nend, het verschil met Shot'65 is maar klein. In de C-klasse kwam TTCM 2 met 4-2 achter tegen Amster- dam'78 2. Dat was schrikken, want uit won TTCM 2 nog met 10-0. De Middelburgers recht ten echter de rug en wonnen als- ten tekort en kreeg drie keer met grote cijfers klop. Mannen Voko/Finenzo-Mytilus 1-3 (23-25,16-25,18-25, 25-21): My- tilus miste drie vaste krachten, maar speelde opnieuw prima. Met Peter Ver burg als spelverde ler werd vrijuit gespeeld. Dat leidde tot drie setzeges op rij. Mytilus ontregelde met een lasti ge opslag de aanval van de thuis ploeg en nam in een hoog tempo met gevarieerde aanvallen het voortouw. En het geforceerd spe lende Voko stuitte op een stugge Goese verdediging. Rini Bou- tens scoorde veel. Ook Martijn de Graaf en Martijn Wolf ver tolkten de uitblinkersrol. terstand in de eerste helft was het eigenlijk al gebeurd. Scores TOP: Hannuël Kramer 3, Ad Bezemer, Leon Kloet 2, Nelle- ke van Belzen. Ventura Sport-Togo 15-6: Tot aan het rustsignaal (6-5 achter) ging het goed bij Togo. In de tweede helft gaf de ploeg echter niet meer thuis. Trainer Sjaak Joziasse sprak van een off-day. „We zijn afgeschoten in de twee de helft." Bij Ventura Sport vie len zes afstandsschoten en drie strafworpen binnen. Togo hield het bij één strafworp. Scores Togo: Marcia van Belzen, Yvonne Joziasse 2, Dennis Boel man, Marcel Viergever. NIO-Blauw Wit 10-6: Blauw Wit kan maar niet wennen aan het niveau van de derde klasse. De ploeg speelt te gehaast en krijgt daardoor te veel druk op de linies. Een kwartier bleef Blauw Wit in het spoor van nog met 6-4. Concurrent NTTC won ook met 6-4 en staat nog steeds drie punten voor. Scaldi- na kwam er niet aan te pas te gen Vitac, het werd 8-2. Eigen lijk bood alleen Koen van Velt- hoven serieus weerwerk, hij won tweemaal. Scadina balt soms leuk mee, maar zal waarschijnlijk als laat ste eindigen. foto Wim Kooyman Morres/Hulst-Rijnmond 4 1-3 (18-25, 20-25, 24-26, 27-25): Vol gens Morres/Hulst-trainer Wer ner Tak was het een draak van een wedstrijd tussen twee ploe gen die er geen zin meer in had den. Rijnmond was met slechts zes spelers naar Kloosterzande gereisd en voldeed aan zijn spor tieve plicht. „Maar wij hadden niet de intentie om er nog iets van te maken", vond Tak. Des ondanks klampte zijn ploeg in elke set lang aan. Tak: „Als we iets meer inzet hadden getoond, hadden we deze wedstrijd mak kelijk kunnen winnen." WS'92-Volley Zuid 1-3 (21-25, 23-25, 25-17, 21-25): Volley Zuid had vier punten nodig om kampioen te worden en verze kerde zich door winst in de vier de set van de titel. In het af- scheidsduel van Richard Assche- man (stopt) bood het Vlissingse WS'92 goed partij. Zo leek de thuisploeg de tweede set te win nen. Maar in de slotfase ging een voorsprong van vier punten verloren. De Vlissingers kwa men in de derde set terug. Vol ley Zuid hield na die nederlaag het hoofd koel en boekte vooral degelijk spelend in de vierde set de benodigde setzege. NIO, daarna was het gedaan. Na 5-1 bij rust werd het 10-6. Scores Blauw Wit: Edwin Bommel- jé 2, Danny Versteeg, Andries Westhuis, Claudia Timmerman, Sjanet Verboom. Ondo-Good Luck 12-7: Ondo deed goede zaken door van num mer drie Good Luck te winnen. Daardoor kunnen de Middelbur gers vrijer naar de eerste plaats kijken. Vooral in de tweede helft ging het verdedigend goed. Pas een minuut voor tijd lukte het Good Luck om weer te sco ren. Scores Ondo: Wim Allaart 4, Bas de Pagler 3, Joris Hoogwerf 2, Iwan de Pagter, Sanne Platz- beecker, Mirte de Pagter. Stormvogels-Luctor werd afge last omdat Luctor door blessu res geen volledig team op de been kon brengen. In de vierde klasse won Seolto in Vlissingen met gemak van KVK: 17-8. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de derde klasse A van het zondagvoetbal stond onder meer het restant van het eerder bij 0-0 gestaakte duel Domburg-Breskens op het programma. Door een 2-1-zege staat de thuisploeg vaster op de tiende plek en houdt de kans op lijfsbehoud in eigen hand. Patrijzen hield SC Gastel één helft bij, maar verloor met 0-4. Patrijzen-SC Gastel 0-4: Voor rust kregen de gasten drie goede kansen, maar stuitten hierbij op doelman Dries Dijkmans. Vrij wel direct vanaf de aftrap van de tweede helft hield Dijkmans Danny van der Linde van sco ren, maar in de 57e minuut was hij kansloos op een inzet van de zelfde speler: 0-1. De thuisploeg was machteloos. Gastel liep uit naar 0-4 via Koen Moerland en Richard Mol (2x). Goes-Vlissingen 0-4: Na een ope ningsfase met kansen voor Mare van Hanegem en Arjan Verburg golfde het spel op en neer. Na door Lucien Roelandt VLISSINGEN - Wilma Salm (16) won zaterdag de twintigste editie van de dressuurcompeti- tie om de Alfonds Gouden Ruif van de Vlissingse ruiterclub De Scheldestad. Het was de tweede keer dat de amazone uit Yerseke bij de paarden het gouden klei nood pakte. In 2004 deed ze dat met de merrie Otella, nu met de hengst Living Legend. Met vijf kanshebbers op de eind zege bij aanvang van de laatste wedstrijd was de finale span nend. Dat eiste al op de eerste dag zijn tol. Valesca Lefeber uit Koudekerke, die een half pro cent achterstand op leider Salm had, liet met Mr Miami steken vallen, waardoor de teller bij 61.54 procent stopte. Maar Lau- een halfuur werd een inzet van Khaled Boufrahi zodanig van richting veranderd dat de bal in - het Goese doel eindigde: 0-1. In de tweede helft profiteerde Mer- vin Niemantsverdriet van een foute terugspeelbal van Ernst Smit (0-2) en dezelfde speler be- 1 sliste het duel everd later: 0-3. In de slotfase miste Jeroen Koole namens Goes een strafschop en een Steven Fitsch raakte de lat. j Domburg-Breskens 2-1: Dom burg had een prima start met een goal van Frankfde Jong: 1-0. Na rust maakte Serge Nöthen Breskens 1-1. Nöthen werd later 1 met zijn tweede gele kaart uit het veld gestuurd en De Jong scoorde zijn tweede: 2-1. Bres kens claimde nog vergeefs een strafschop. Er vielen ook nog eens acht gele kaarten: vijf voor j Breskens en drie voor Domburg, j Steen-Moerse Boys 0-3: Met veel invallers wist Steen in hei i thuisduel met Moerse Boys de schade te beperken tot 0-3. Vlak j voor rust maakte Niek Bastiaen- sen 0-1, Marcel Jansen en Niek i Voermans scoorden na de rust. i ra de Vries uit Vlissingen gaf de organiserende club weer hoop. Ze stuurde Private Dancer naar 68.00 en voerde de spanning op. Het was de hoogste dagscore, maar ze werd uiteindelijk der- de. Mede omdat Salm prima presteerde. Haar paard Living Legend danste door de piste, j haalde 64.12 en nam de leiding. Sandra van de Vreugde hield de j spanning er nog in. Maar de amazone uit Meliskerke kwam met Ushra tot 65 procent en dat was net niet genoeg voor de ze- ge. Ze werd tweede. Voor Salm y was het een prachtig afscheid r met Living Legend van de basis- s sport. Maar met Ugonda heeft ze weer een troef. Ze stuurde de r zwarte merrie in de klasse LI s bij haar eerste optreden in beide j proeven, met respectievelijk 66 en 66.33, naar de zege. Zwaarbevochten zege (2-3) op Voko/Finenzo volstaat; vrouwen Kwiek degraderen door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van Mytilus nemen het in de nacompetitie om een plaats in de tweede di visie op tegen het in de tweede divisie als tiende geëindigde Touche uit Dreumel en de nummer twee van de regiodivisie in het district Mid-West. Dat wordt Castellum uit Alphen aan den Rijn of VTC Woerden. Beide teams eindigden in de competitie gelijk en maken in een beslissingsduel uit wie doorgaat naar de nacompetitie. De mannen van Mevo'80 uit Zierikzee hebben in de tweede klasse A beslag gelegd op de tweede plaats en komen daardoor in aanmerking voor het spelen van een aanvullingswedstrijd. Dat geldt ook voor de mannen van het Axelse Voorwaarts, die in de tweede klasse A op de tweede plaats zijn geëindigd. De winnaar van een aanvullingswed- strijd neemt de plaats in van een team dat uit een hogere klasse wordt teruggetrokken. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vierde klasse A van het zondagvoet bal waren er dit weekeinde slechts twee duels. In beide duels waarde het degradatie spook rond, getuige onder meer de vijf rode kaarten die Hulsterloo incasseerde tij dens de 2-1 verloren wed strijd tegen De Noormannen. Bij Jong Ambon-Hontenisse (0-1) speelden de bezoekers zich vrijwel veilig, maar wer den de Middelburgers verder de zorgen in gedrukt. Hans- weertse Boys verloor in de vierde klasse B op eigen veld met 0-2 van Wernhout en is hierdoor nu officieel gedegra deerd. Luctor'88 boekte in het vervolg van de eerder ge staakte wedstrijd tegen Wal cheren een 1-0-overwinning. Jong Ambon-Hontenisse 0-1: De beginfase leverde enkele gemiste kansen op voor de thuisploeg. Tien minuten voor rust was het aan de ande re kant wel raak uit een vrije trap van Tom Rijk: 0-1. De tweede helft bracht meer druk van Jong Ambon, maar dit leverde weinig kansen op. Hontenisse leunde achterover en loerde op een uitval. Zon der succes, zodat de wedstrijd in 0-1 eindigde. De Noormannen-Hulsterloo 2-1: Na ruim een halfuur in een redelijk gelijkopgaand duel kreeg Hulsterloo een vrije trap. Het geduw en ge trek voordat deze werd geno men leidde tot onenigheid tus sen Leo Brasser en Stefano de Vos, wat de laatste een rode kaart opleverde wegens een trappende beweging. Hulster- loo-trainer Paul de Kort liet zijn ongenoegen merken en kreeg ook rood, waarna scheidsrechter van Yren be sloot tot een afkoelingsperio de. Toen de wedstrijd hervat werd, bleek ook Hulster- loo-verdediger Marc van Hecke eerder bij het verlaten van het veld met rood be deeld te zijn, zodat de bal weer ging rollen met elf tegen negen. In een slechte tweede helft opende Tom Hengst in de 55e minuut de score: 1-0, Nadat ook de grensrechter van de bezoekers wegens aan merkingen op de leiding was weggestuurd, schoot Niek Minderhoud even later vanaf elf meter de stand naar 2-0. Kort hierna kwam Hulsterloo met acht spelers te staan na de tweede gele en dus rode kaart voor Alexander Praet. Toch kwamen de bezoekers nog terug tot 2-1 via een tref fer van Remi van Iteghem, maar hierbij bleef het. Hansweertse Boys-Wernhout 0-2: De thuisploeg begon sterk, maar al heel snel nam j Wernhout het initiatief in handen. Doelpunten leverde i dit echter niet op, zodat de eerste helft met 0-0 werd afge- sloten. Ook het begin van de tweede helft liet een fel en goed gestart Hansweertse I Boys zien, maar zoals vrijwel het hele seizoen was scoren I ook nu een probleem. In de 60e minuut trof Dion de Meijer aan de andere kant met een fraaie lob doel: 0-1. Min of meer tekenend voor Boys was dat Tim Jacobusse kort hierna in een identieke si- tuatie naast schoot. Hierdoor j kon Joost Anthonisse met een j rake kopbal de eindstand op j 0-2 bepalen. Luctor'88-Walcheren 1-0: In de twintig minuten die nog i resteerden van de eerste helft i van dit eerder gestaakte duel, was er al snel een goede kans voor Paul Bunnik die deze echter niet benutte. Na rust i waren het de beide doelman nen die de aandacht op zich vestigden: Eerst viel bij Wal cheren invaller-doelman Ron van Huizen uit met een ham string-blessure en tien minu ten voor tijd was het Luc- tor-sluitpost Ron Tempelaars die uit een strafschop het eni- ge doelpunt van de wedstrijd aantekende: 1-0. Tussendoor had Roelof Siereveld nog ver- j zuimd om oog in oog met Tem- I pelaars de score te openen na mens de goed combinerende Vlissingers. Die vertrokken daardoor met lege handen uit Heinkenszand. De Morres-volleybalsters Inge Dhaens (2) en Marieke Tanis (9) proberen een aanval van SSS te blokkeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20