Adriaanse is dicht bij eerste titel PZC Manchester United houdt sprankje hoop Hiddink leek wel een heilige Iéü&ési Spanning is terug in de Bundesliga Speculaties over vertrek Ronald Koeman PSV'ers: Kampioen worden went nooit 18 FC Porto wint klassieker en zet Sporting op achterstand van vijf punten Vitesse houdt zicht op plek bij de eerste negen Standard neemt koppositie over van Anderlecht Klinsmann geeft keeper Kahn tijd om na te denken maandag 10 april 2006 van onze sportredactie LISSABON - Ondanks verzeke ringen van Benfica-president Luis Filipe Vieira dat Ronald Koeman ook volgend seizoen in het Estadio da Luz zal coachen, nemen de geruchten over het mo gelijke vertrek van de Neder landse trainer toe. De geruchten worden gevoerd door de Spaanse sportkrant Mundo Deportivo, die daags na de uitschakeling van Benfica door Barcelona in de Cham pions League met grote zeker heid meldde dat het vertrek van Koeman uit Lissabon aanstaan de is. Hij zou in onderhandeling zijn met Engelse clubs, waaron der Newcastle United. Koeman ontkent alle geruchten. „Ik heb een contract van twee jaar bij Benfica en daar wil ik me aan houden", verklaarde hij voor de wedstrijd Benfica-Mari- timo (2-2) van gisteren. „Als de clubleiding niet tevreden met me is, hoor ik dat graag, want ik weet niet wat zij ervan denken." Lege handen Volgens Mundo Deportivo is de positie van Koeman onhoud baar nu Benfica met lege han den dreigt te staan, ondanks de forse investeringen die dit sei zoen zijn gedaan. Benfica kwam ver in de Champions League, maar maakt alleen theoretisch nog kans op de landstitel. In de strijd om de beker ligt de ploeg er al uit. Ook de derde plaats in de Portu gese Superliga staat na het ge lijkspel van gisteren onder druk. Tegen Maritimo keek Ben fica lange tijd tegen een neder laag aan. Pas in de 95e minuut kon Simao verlichting brengen door het benutten van een penal ty- Benfica staat nu vier punten achter op Sporting en negen punten op koploper Porto. GPD door René Zwaap LISSABON - Na de 0-1-over- winning op naaste concurrent Sporting van afgelopen zater dag staat de deur naar het Portu gese kampioenschap wagenwijd open voor FC Porto. Met nog vier speeldagen te gaan hebben de draken' van Co Adriaanse vijf punten voorsprong op de 'leeuwen' van Lissabon. Daar naast staat Porto ook nog eens in de finale om de Portugese be ker tegen Vitoria Setübal, zodat Adriaanse zijn eerste Portugese jaar met twee hoofdprijzen kan afsluiten. Het zou de eerste landstitel zijn in het lange trainersbestaan van de Amsterdammer, erkende Adriaanse meteen na de wed strijd. „Kampioen word je al leen met een topploeg" legde hij uit. „In Nederland heb ik nooit met een topploeg ge werkt". Die kon voormalig werk gever Ajax in de zak steken. Adriaanse liet zich ook nog ver leiden tot wat leek op een kleine steek onder water naar Benfica- collega Ronald Koeman. „Kam pioen word je niet alleen door klassiekers te winnen", zei hij. Dat sloeg duidelijk op Benfica, dat eerder dit seizoen twee keer van Porto won, maar aan het eind hoogstwaarschijnlijk toch met lege handen komt te staan. Uitbundig De overwinning op Sporting werd door de spelers van FC Por to uitbundig gevierd. „Je kan zeggen dat het kampioenschap is beslist", zei oud-Ajacied Ben- ni McCarthy. „Er moeten nog -vier wedstrijden worden ge- ARNHEM - FC Utrecht zag de voorsprong op nummer vijf Ajax gisteren slinken tot één punt. De ploeg van trainer Booy verloor bij Vitesse, dat nog kans heeft op een plaats bij de eerste negen, om mee te mogen strij den voor een plek in de Uefa Cup. Onderin strijden ADO, NAC, Sparta en in mindere mate Hera cles Almelo nog om de veilige vijftiende plek. ADO verloor bij FC Twente: 2-0. De concurren tie won: NAC Breda met 2-1 van NEC, Sparta met 5-0 van RBC en Heracles knap met 2-0 bij RKC. ANP BRUSSEL - Standard Luik heeft de leiding in de Belgische voetbalcompetitie weer overge nomen van Anderlecht. De Waal se club won zaterdag in en tegen Westerlo met 2-0. -Anderlecht was vrijdagavond niet verder gekomen dan een 1-1-gelijkspel bij Charleroi. Bij Westerlo waren de intenties van Standard Luik duidelijk. Al in de eerste minut zette Negouai de kampioenskandidaat op voor sprong. In de 63e minuut zorgde Rapaic voor de beslissing. Standard kwam met nog vier wedstrijden te gaan op 61 pun ten, één meer dan Anderlecht en zeven meer dan Club Brugge. ANP speeld, maar we hebben onze be langrijkste rivaal verslagen. We zijn duidelijk de sterkste ploeg van de competitie." Sporting-trainer Paulo Bento boog na afloop zijn hoofd voor de tegenstander, die hij compli menteerde met de 'excellente or ganisatie'. „Porto heeft deze be slissende wedstrijd verdiend ge wonnen en heeft laten zien dat het de beste ploeg van dit kam pioenschap is", aldus Bento. „Maar we gooien de handdoek niet in de ring." Sporting-Porto was een onver valste Portugese klassieker, met keihard voetbal, stugge verdedi gingslinies, een minimum aan kansen en een overvloed aan ge le kaarten (dertien, waarvan acht voor Porto). Beide ploegen eindigden de wedstrijd met tien man. Sporting verloor in de 62e .minuut scheidend vedette Ricar- do Sa Pinto, die de laatste klas sieker uit zijn rijke carrière voortijdig moest verlaten na een onbehouwen overtreding op Assuncao. Aan de kant van Por to liep verdediger Bosingwa, die zijn handen vol had aan top schutter Liedson, twee keer te gen geel op. Sporting en Porto hielden elkaar de gehele wed strijd in evenwicht. Adriaanse liet zijn ploeg even behoudend voetballen als de tegenstander. In de 55e minuut verving hij Ri- cardo Quaresma, het creatieve genie dat dit seizoen zoveel wed strijden in het voordeel van Por to heeft beslecht. De trotse zi geuner was niet blij met zijn wis sel en liet dat op weg naar de spelersbank fors blijken. Het was Adriaanse zaterdag echter niet om mooi voetbal te doen. In de 84e minuut was het uitge rekend Jorginho die Sporting- keeper Ricardo de fatale slag bracht. De Braziliaanse spits kampte al het hele seizoen met tegenslag en de Porto-aanhang behandel de hem lang als spuit elf. Dit keer werd hij de held van de avond. „De kritiek helpt ons juist om beter te worden", aldus de spits. GPD Achterstand op Chelsea wordt niet groter dankzij zege op Arsenal door Barry van der Hooft GOES/MANCHESTER - Dat de spelers van Manchester United dit seizoen de kampioensschaal in hun handen gedrukt krijgen, lijkt ondenkbaar. Toch blijft de ploeg van Sir AJex Ferguson strijden voor dat ene, kleine wa terkansje. Met de negende com petitiezege op rij werd gisteren Arsenal opzij gezet (2-0), waar door koploper Chelsea toch nog wat druk voelt. De leider uit Londen rekende op eigen veld af met stadgenoot West Ham United (4-1) en be hield daardoor een voorsprong van zeven punten. Dat moet nor maal gezien voldoende zijn voor prolongatie van de titel in de Premier League. Chelsea en Manchester United treffen el kaar weliswaar nog op 29 april, maar de kans is groot dat dan slechts prestige op het spel staat. De opmars van Manchester Uni ted zal vrijwel zeker resulteren in de tweede plaats, die recht streeks toegang geeft tot de Champions League. Echt geluk kig zullen ze daar niet mee zijn, want voor één van de grootste voetbalclubs op deze aardbol geeft een tweede plek geen vol doening. Eind februari werd de rijk gevulde prijzenkast welis waar aangevuld met de League Cup, maar in de Champions Lea gue en FA Cup was succes al snel onbereikbaar. Door de nieu we sponsordeal met AIG stro men de miljoenen in de kas van United en zal geïnvesteerd wor den in kwaliteit op het veld. Het Amerikaanse, verzekeringscon cern betaalt 80 miljoen euro voor vier seizoenen en daarmee wil United de strijd met Chelsea spannender gaan maken. Topscorer Of Ruud van Nistelrooij de naam van de nieuwe geldschie ter volgend seizoen op zijn borst zal dragen is nog de vraag. De topscorer van United zag zijn ploeg de afgelopen weken voor al vanaf de bank de ene na de an dere overwinning boeken. Van Nistelrooij bleef bij een zeldza me basisplaats en ook als inval ler gewoon zijn doelpunten ma ken en is met 21 goals nog steeds topscorer van de Premier League. Die positie deelt hij met Thierry Henry. Het treffen tussen Man chester United en Arsenal leek daarom vooraf ook het duel tus sen de twee beste schutters van Engeland te worden. Van Nistel rooij kreeg van Ferguson de voorkeur boven Louis Saha, maar Henry verscheen niet aan de aftrap. De Fransman werd ge spaard door manager Arsène Wenger en kwam pas na 69 mi nuten binnen de lijnen, als ver vanger van Robin van Persie. Zeven minuten eerder had Van Nistelrooij de omgekeerde weg bewandeld. Hij maakte plaats voor Saha op het moment dat United dankzij Wayne Rooney met 1-0 leidde. De bonkige spits controleerde een voorzet vanaf links en liet Arsenal-doelman Jens Lehmann met een droge knal kansloos. Met Henry, Ljungberg en de jon ge Fransman Diaby als verse krachten probeerde Arsenal in de slotfase nog minimaal een punt aan de topper over te hou den. Uitblinker Rooney liet het niet zo ver komen. Na een actie op de rechterflank werd zijn voorzet door voormalig PSV'er Ji-sung Park van dichtbij bin nengeschoten. Voor Arsenal kwam de neder laag niet echt hard aan. De ploeg gokt in de competitie al ge ruime tijd op de vierde plaats en richt zijn' pijlen vooral op de Champions League. Na het uit schakelen van Juventus is Villar- real volgende week de tegenstan der in de halve finale. Een plaats in de finale lonkt daar door nadrukkelijk. Het is een vorm van succes, waar Manchester United de ko mende seizoenen ook weer van wil proeven. BERLIJN - Jürgen Klinsmann geeft Oliver Kahn tijd om na te denken over zijn toekomst als in ternational. „Er is geen haast", vertelde de Duitse bondscoach gisteren, voordat hij terugvloog naar zijn woonplaats in de Vere nigde Staten. Kahn kreeg vrijdag te horen dat Jens Lehmann op het WK het Duitse doel verdedigt. Hij wilde dit weekeinde nog niet aange ven of hij een rol als reservedoel man accepteert. Klinsmann beseft dat het moge lijk is dat Kahn zijn interland carrière beëindigt. „Dat zal de komende weken duidelijk wor den. Vooralsnog ga ik er niet vanuit." In het doel van Bayern Dat PSV dit seizoen weer relatief makkelijk kampioen van Neder land is geworden, is een knappe presta tie. In de afgelopen jaren is de club veel belangrijke spelers kwijtgeraakt, maar die opengevallen plekken zijn ook steeds door goede aankopen ingevuld. En er zijn jonge spelers doorgebroken, op wie PSV de komende jaren kan bou- De kracht van PSV is in mijn ogen de kunst om elke keer weer spelers binnen te halen die op korte termijn aanwins ten blijken te zijn. Het terughalen van -Cocu was vorig seizoen een gouden zet, maar hij heeft dit seizoen misschien nog wel beter gespeeld. Vorig jaar was Mark van Bommel dé man bij PSV. Co cu heeft die rol dit seizoen geruisloos overgenomen. Hij is al 35, maar heeft dit seizoen vaak op belangrijke momen ten gescoord. Dat vind ik knap, zeker ook omdat Co cu het hele jaar amper geblesseerd is geweest. Dat geldt ook voor veel van zijn medespelers. André Ooijer heeft er een tijdje uitgelegen met een blessure, maar spelers als Cocu, Timmy Simons en Jan Vennegoor of Hesselink hebben bijna alles gespeeld. En als ze eens ont braken, namen de vervangers hun plek moeiteloos over. PSV heeft niet altijd goed gespeeld en heeft natuurlijk ook geprofiteerd van het feit dat Ajax heel slecht was. En Feyenoord won de duels met de andere toppploegen, maar verloor de wedstrij den die je juist moet winnen wil je lang meedoen om de titel. Aan de rol van Guus Hiddink heb ik me de laatste tijd wel een beetje ge stoord. Het werd allemaal wat overdre ven, hij was nog net geen heilige. Die man heeft natuurlijk goed werk gele verd, maar de laatste maanden stond Hiddink te veel op de voorgrond. Ik had het gevoel dat hij ook alleen trai ningen gaf wanneer er camera's en pers rond het veld stonden. Verder liet hij het aan zijn assistenten Rutten en Eij- kelkamp over. Op een gegeven moment was het gedoe rond Hiddink net een soap. Blijft hij wel of blijft hij niet? Hij leek belangrijker dan het team en dat vind ik jammer. Waarom heeft niemand tegen hem ge zegd: 'Guus, het is nu even goed ge weest'. De pers heeft daar natuurlijk ook aan meegeholpen. Hiddink werd veel te veel opgehemeld. Hij bekleedde drie functies tegelijk, maar dat kon ook alleen omdat hij succes had. Anders krijg je problemen. Dat hij vertrekt bij PSV is ook hele maal geen ramp. Het is juist verfris send dat er een nieuwe trainer komt. Die zal het in het begin best moeilijk door Arjen Vos en Frank van den Heuvel EINDHOVEN - Kampioen wor den went nooit, en dus genoot ie dereen bij PSV gisteren met vol le teugen van het tweede kam pioensfeest in goed elf maan den. Een rondgang langs de be trokkenen. Jan Vennegoor of Hesselink: „PSV is er toch weer in geslaagd om het wegvallen van bepalen de spelers goed op te vangen. Het is ondanks het grote aantal nieuwelingen weer een team ge worden. We hebben het met z'n allen gedaan. Ik denk dat de trai ners daarin een belangrijke rol hebben gespeeld. Los van tac tiek en invulling van posities hebben ze daar een goed oog voor. Ze weten hoe jongens van uit een bepaalde achtergrond be naderd moeten worden. Boven dien spreekt de trainer de taal. Doordat er veel jongens 'van ver' zijn, kunnen ze bij elkaar steun zoeken als het even tegen zit. Maar zo is PSV; grote na men, kleine namen, iedereen aardt hier snel." Timmy Simons: „Het is mijn der de landstitel, bij Club Brugge werd ik twee keer kampioen. De statistieken van de laatste jaren gaven aan dat de kans om met PSV kampioen te worden groot is. Dat was dus ook de doelstel ling. En dat er veel spelers ver trokken, verandert daar niets aan. De club heeft continuïteit genoeg om dat op te vangen." Phillip Cocu: „Elke titel is an ders, heeft zijn eigen charme. Gezien het grote aantal basisspe lers, gezichtsbepalende jongens, dat afgelopen zomer is vertrok ken, is deze wel bijzonder, vind ik. Van de nieuwe jongens wordt gevraagd om zich aan te passen, ook aan het hogere ni veau, wij moeten wennen aan de nieuwe spelers. Toch zijn we snel naar elkaar toe gegroeid, het is een hechte groep gewor den. Ik ken niemand die zich bij PSV niet heeft thuisgevoeld. Er moet gepresteerd worden, maar daarnaast is er ruimte voor warmte." Timmy Simons: „In België is wel interesse voor PSV. Er heb ben natuurlijk nogal wat Belgen hier gespeeld; neem Gerets, Ni- lis, De Bilde, Degryse. En Si- mons ja, die komt nu ook in da- rijtje. Cees Rein van den Hoogenband. clubarts: „Gelukkig is Phillip Cocu fit gebleven. Dat is erg be. langrijk voor de gyoep. Wij heb ben hem af en toe tvel even moe ten sturen door te benadrukken dat hij wat rust moest nemen. De rest moet hij zelf doen. En dat is gelukt." Theo Lucius: „Het is geen ge- makkelijk seizoen geweest voor me, maar toch heb ik weer 23 of 24 wedstrijden in de basis ge staan. Dat is net zo veel als ande re seizoenen. Alleen heb ik vorig seizoen na de winterstop zo on geveer alles gespeeld en nu niet Ik wil weg, dat is bekend. Maar als PSV vasthoudt aan de vraag prijs, dan wordt het moeilijk En als de nieuwe trainer mij er per se bij wil hebben, dan houdt PSV me aan mijn contract na tuurlijk." Jan Vennegoor of Hesselink „Het is mijn derde titel in vijf jaar PSV. Dit seizoen heb ik even een mindere fase gehad, waarin ik op de bank belandde Maar daar ben ik uitgekomei en daarna heb ik vrijwel alles ge speeld. Dat geeft persoonlijk een extra goed gevoel en dan kan ik van zo'n kampioenschap ook erg genieten. De wedstnjd, de rondrit, de ontvangst op hel stadhuis, het blijft fantastisch om mee te maken, ongeëve naard. Maar misschien geniet ik nog wel het meest van het mo ment dat de familie erbij komt, na afloop van de wedstrijd. Dat je met die kleine groep intimi zegt: we hebben het met elkaar gedaan." Phillip Cocu: „We zijn door de vele wisselingen iets anders gaan spelen. Het verdiende mis schien niet altijd de schoon heidsprijs, maar goed, het was wel effectief. Dé kracht is dat we in staat zijn om op diverse manieren te winnen. Dat we ge makkelijk oplossingen vinden als het even niet lukt." Ibrahim Afellay: „Dit is niet ii woorden uit te drukken. Ik dolgelukkig en dank God dal; ik dit mag meemaken." GPD Oliver Kahn, doelman van Bayern München, maakte tegen Werder Bremen een gefrustreerde indruk. foto Kai Pfaffenbach/RTR maakte Kahn een opgefokte in druk. In het duel met Bremen deed de doelman niet veel fout, maar hij straalde wel de nodige frustratie uit. ANP/DPA hebben, maar heeft goed materiaal om mee te werken. Voor de nieuwe trainer is het wel te hopen dat Phillip Cocu nog een jaar bij PSV speelt. Cocu moet óf stoppen óf nog een jaar bij PSV voet ballen. Maar hij moet niet naar een an dere club gaan. Als hij nu stopt, herinnert iedereen zich de Cocu van de laatste twee jaar. Je kunt als prof namelijk ook een jaar te lang doorgaan. Mocht hij stoppen, dan speelt hij op het WK zijn laatste wedstrijden. Afsluiten met een WK-fi- nale, mooier kan het niet. Al verwacht ik niet dat Nederland de finale haalt. Dennis de Nooijer van onze sportredactie HAMBURG - Met nog vijf speel ronden te gaan, is de spanning om de landstitel enigszins terug gekeerd in de Bundesliga. Ham burger SV versloeg Borussia Mönchengladbach en profiteer de daarmee van de 3-0-neder- laag van Bayern München bij Werder Bremen. Het verschil tussen Bayern en HSV bedraagt nog slechts vier punten. Rafael van der Vaart eiste op nieuw een hoofdrol voor zich op bij HSV. Tien minuten voor rust brak hij de score open uit een strafschop. Invaller Takahara maakte in de slotfase de 2-0. Van der Vaart werd in de zeven tigste minuut gewisseld. Boulah- rouz speelde wel de volle negen tig minuten mee. De Jong ont brak. Koploper Bayern München be leefde zaterdag in de Bundesli ga een ware afgang. 'FC Hol lywood' ging zwaar onderuit bij Werder Bremen: 3-0. Bayern, met Makaay negentig minuten in actie, maakte in Bre men allerminst een kampioens- waardige indruk. De ploeg van trainer Magath speelde zonder veel overtuiging en aanvals- kracht. Via treffers van Sch- weinsteiger (eigen doel), Jensen en Borowski behaalde de thuis ploeg een verdiende zege. Spanje FC Barcelona is nog drie wed strijden verwijderd van titelpro- longatie. Gisteren liet de ploeg van trainer Rijkaard twee pun ten liggen bij Racing Santander: 2-2. De voorsprong van Barcelo na op Valencia en Real Madrid bedraagt elf punten. In de Pri- mera Division zijn nog zes wed strijden te spelen. Alle doelpunten in Santander vielen in de eerste helft. De Cata lanen kwamen vroeg op voor sprong door een doelpunt van Larsson. Barga kon maar kort genieten van de treffer. Een mi nuut later maakte Tomas gelijk, terwijl Serrano kort daarop Santander zelfs op voorsprong bracht. De Kameroener Eto'o te kende de 2-2 aan. Het was zijn 23e seizoenstreffer. Na de pauze kregen beide ploegen nog enkele kleine kansen op de zege, maar gescoord werd er niet meer. Bar celona beëindigde het duel met tien man, omdat Puyol rood kreeg. Eto'o had opnieuw te ma ken met discriminatie. In Sant ander klonken langdurig oer woudgeluiden nadat de Kame roener voor de 2-2 had gez Eerder dit seizoen stond Eto'o op het punt om van het veld !t stappen, nadat hij bij Real Zara goza voortdurend werd uitge jouwd. Gisteren hield hij ziet rustig. Valencia nam de tweede plaats over van Real Madrid dooreen overwinning bij Celta de Vigo (0-1). Real Madrid kwam zaterdag te gen degradatiekandidaat Reai Sociedad niet verder dan een ge lijkspel: 1-1. Ronaldo opende de score met zijn vierde treffer ir- evenzoveel wedstrijden. Late: profiteerde Gonzalez van eet fout bij doelman Casillas voo: de gelijkmaker. Arsenal-verdediger Emmanuel Eboue (onder) moet zijn meerdere erkennen in Ji-sung Park, die Manchester United op 2-0 zet. foto Darren Staples/RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18