PZC Nieuwe sporthal bij Den Dullaert 101 £1 5m ZONDAG GEOPEND Brugman Terneuzense schrijft tweede kinderboek Lintjes voor de majoors Bolhoeve bin rssn Palladio Rampspoed Meerderheid Hulster college wil geen gymzaal in buurt van basisschool Knokke-Heist begint met cameratoezicht Uitbreiding terrassen Hulst in raad Sloop historisch pand vaak moetje Verkeersagressie bestraft Record Jackpot april eaat EL Ass* NB u neeft neg maar i dagtn erfi ten itaatifot te kopen! ifj Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactïe@pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 8 april 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen De Pagter Interieurs Luxueus zitcomfort Zitmeubelen en interieurstoffen van gerenommeerde Europese fabrikanten Herenstraat 9 Segeersstraat 8 Middelburg 2? 0118-614455 Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intrat.uin.nl van 12.00 tot 18.00 uur "uilsluitend keukenshowroom. Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst spelt majoor Cobie Bolhoeve de onderscheiding op; haar man Herman is daarvoor al gedecoreerd. foto Camile Schelstraete door Patricia de Ryck TERNEUZEN - Verschrikt kij ken majoor Herman Bolhoeve (64) en majoor Cobie Bolhoe- ve-Flore (64) vrijdagmiddag op als burgemeester Jan-Frans Mul der vertelt dat Herman be noemd is tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Maar dat is nog niet alles, want ook zijn vrouw wordt geridderd tijdens de dankdienst in de zaal van het Leger Des Heils in Terneuzen. Advertentie KIJK VOOR EXTRA OPENINGEN OP www.intratuin.nl Ze krijgen het lintje voor hun langdurige inspanning ten bate van de samenleving. Het echtpaar Bolhoeve, dat in Nieuw-Namen woont, is sinds 1972 werkzaam als heilsofficier binnen het Leger des Heils. In dat jaar dienden zij hun ontslag in bij hun toenmalige werkge vers en gingen ze zich geheel in zetten voor de gemeenschap. Dat was een hele stap, maar het echtpaar geloofde er in. Spijt van die beslissing hebben ze vol gens Herman nooit gehad. „Natuurlijk waren er. wel eens moeilijke en mindere momen ten, maar God heeft ons altijd geholpen." Vier kinderen kreeg het echtpaar. Voor hen was het niet altijd makkelijk. Het echtpaar trok tenslotte van Noord- tot Zuid-Nederland om het geloof te verkondigen en om de medemens te helpen in de snel veranderende maatschap pij. In zijn woord voor alle aan wezigen tijdens de dienst be dankt Herman dan ook zijn kin deren. Fanatiek Het echtpaar mag dan wel met pensioen gaan, ze blijven zich in zetten voor het Leger des Heils. „Officier ben je tot de dood. Tot die tijd zullen wij ons ook inzet ten. Ik kan ook helemaal niet stilzitten. Dat wil ik ook hele maal niet", vertelt Bolhoeve en thousiast. Het echtpaar is fanatiek binnen de gemeenschap. Zo zet Cobie zich in voor de vrouwenwerk groep. En Herman verleent als vrijwilliger pastorale zorg aan gedetineerden in de tbs-kliniek Groot Batelaar te Lunteren. Dat betekende om kwart over vijf wegrijden als hij op tijd wilde beginnen, maar daar had hij geen probleem mee. Verder verzorgt hij de weekslui- tingen in Hoeve la Salette in Vo gelwaarde en leidt hij het man nenkoor van het Leger des Heils in Terneuzen. Naar Lunteren gaat Herman niet meer, hij richt zich na zijn pensioen meer op de mensen in de omgeving. Als echte regelaar was het voor Herman wel eventjes moeilijk om zich te laten verrassen. „Ik heb graag de touwtjes in han den, maar vandaag zijn we echt verrast. Het is geweldig. Ik wist dat er een dankdienst zou ko men, maar dat we ook nog gede coreerd zouden worden, had ik echt niet verwacht." Zijn vrouw is ook aangenaam verrast met de onderscheiding. Daarnaast kreeg het echtpaar ook nog vele gelukwensen en ca deautjes. geweest. Hadden ze al het nodi ge meegemaakt in Nederland, onderweg krijgen ze te maken met hongerige katten en roofvo- gels. Nadat ze door een orkaan de weg zijn kwijtgeraakt, neemt een groep papegaaien hen onder de hoede. De Putter heeft het enige tijd geleden geschreven en nu ligt het in de boekwinkel. Het is niet alleen spannend, maar vooral ook leerzaam. Dat (Advertentie) Genieten van het buitenleven buitenmeubelen buitenverlichting U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 215838. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl zeeuwse almanak De twee oudere Terneuzena- ren maken dagelijks een wan deling over de Scheldeboule- vard in hun stad. Sinds deze week echter wordt hun zicht op de scheepvaart op de Wes- terschelde belemmerd door een hoog hekwerk, dat over een lengte van 1400 meter is neergezet. Het moet dijkwer kers de kans bieden onge stoord hun werk te doen. Maar die twee wisten beter. De oudste: „Ze bouioen die he le Scheldedijk vol met woon torens. Dat gaan ze hier na tuurlijk óók doen. En er staan er al zoveel." Waarop de an der hoofdschuddend voorspel de: „Straks wonen alle Ter- neuzenaren in een apparte ment aan de dijk. En als ze de Westerschelde dan verder gaan verdiepen, komt er een dag dat al die flats voorover in de Westerschelde storten. Vaasje met Gerbera Per stuk 4,99^,*. nü 2 stuks voor Hnnr Harold de Puysseleijr HULST - Het college van burge meester en wethouders van Hulst wil een nieuwe sporthal bij gemeenschapscentrum Den Dullaert aan de Sportlaan in Hulst laten bouwen. De meerderheid van het college ziet momenteel geen heil in het alternatief, de bouw van een gymzaal in de buurt van basis school De Nobelhorst, vooruitlo pend op een studie naar de bouw van eengeheel nieuw sportcentrum aan de Wittebrug- straat, tegenover recreatiecen- Irum Reynaertland. Binnen B en W bleek alleen wet houder F. van Driessche voor die laatste optie een voorkeur te hebben. De rest van het college opteert voor de bouw van een grotere hal op de plaats van de vorige accommodatie, maar verbindt daar wel consequenties aan voör de bedrijfsvoering van het gemeenschapscentrum. De herbouw kost naar schatting 850.0 0 0 euro, waarvan het be stuur van Den Dullaert ander halve ton voor haar rekening neemt. De gemeente wordt ge waagd garant te staan voor een geldlening van 700.000 euro. Subsidie Om de jaarlijkse lasten van ren te en afschrijving af te dekken, heeft Den Dullaert daarnaast ge vraagd om een extra structurele subsidie van 71.000 euro. Dat be drag is gebaseerd op een af schrijvingstermijn van zestien jaar voor de nieuwe hal. B en W stellen voor die termijn te verho gen tot veertig jaar, omdat de sporthal ook als de rest van de gebouwen van het gemeen schapscentrum afgeschreven zijn, nog dienst kan blijven doen als gymzaal. In dat geval bedragen de structurele lasten 52.500 euro. Al dat geld is vol gens het college niet binnen de gemeentebegroting te vinden, en daarom willen B en W de sub sidie aan Den Dullaert verlagen. Het college constateert name lijk, 'dat de activiteiten in Den Dullaert in de afgelopen jaren zijn afgenomen'. „De organisa tiestructuur en de bedrijfsvoe ring zijn hierop echter niet aan gepast. Wij hebben de indruk dat de verhouding subsidiëring en activiteiten niet meer met el kaar in de pas lopen", luidt de motivatie voor de voorgenomen subsidievermindering. Het geld dat hiermee vrijvalt, willen B en W gebruiken voor de, financiering van de bouw van de nieuwe sporthal. Kritiek Waarnemend voorzitter T. Baert van het stichtingsbestuur van Den Dullaert is blij dat het college niet gekozen heeft voor de bouw van een sportcentrum elders in Hulst, maar heeft hier en daar wel kritiek op het raads voorstel. Verlaging van de subsi die aan de stichting betitelt hij als een 'aantasting van de be staansgrond van Den Dullaert'. „In die zin, dat wij een hele be langrijke sociaal-maatschappe lijke functie vervullen. Wij zijn ook open voor verenigingenen instellingen op momenten dat het ons eigenlijk niet zo goed uit komt en feitelijk geld kost. Dat kunnen we cijfermatig onder bouwen en we zullen dat ook ze ker doen bij de gemeente." De gemeenteraad brengt donder dag 13 april advies uit over het collegevoorstel. Precies een week later, op don derdag 20 april, hakt de raad de finitief de knoop door. KNOKKE - HEIST (B) - De Bel gische badstad Knokke-Heist wil de veiligheid op straat ver groten. Sinds kort beschikt de politie over uitgebreid camera toezicht. Op zestien strategische plaatsen hangen camera's die het straat beeld moeten registreren. De to tale kosten van het project be dragen achthonderdduizend eu ro. De politie wil met het came ratoezicht de criminaliteit ver minderen en de pakkans verho gen. Het politiekorps wil daar bij vooral inspelen op de komst van nieuwe vormen van crimina liteit. Het systeem in Knokke - Héist geeft daarnaast de moge lijkheid om met één druk op een knop alle belangrijke kruispun ten in beeld te brengen. Voor een vlotte verkeersafwikkeling kunnen maatregelen genomen worden. Het aantal camera's wordt in de toekomst nog ver der uitgebreid. Naast het toe zicht met camera's beschikt Knokke - Heist over een live-s can. Dit apparaat voor de digita le opname van vingerafdrukken biedt de mogelijkheid om bin nen enkele minuten te achterha- leiiof iemand verdacht is. is niet zo gek, als je bedenkt dat de schrijfster bij een Milieu Edu catie Centrum werkt. Daarnaast is ze vrijwilliger bij een Natuur- en Milieu Steunpunt. Ze weet dus veel over de natuur. Zoveel zelfs, dat ze ook nog eens gids is in het Verdronken Land van Saeftinge. Daar is ze trouwens ook acht jaar beheerster ge weest van het bezoekerscen trum, waar de zwaluwen veel nesten bouwden onder de over stekende delen van het dak. Als je het allemaal zo bij elkaar ziet, is het maar goed dat Diny de Putter niet kan vliegen. Daar heeft ze helemaal geen tijd voor. Want het boek over Penny de Zwaluw is niet haar eerste. Ze heeft al eens een klein boekje ge schreven over 'Thomas de Krab'. Maai: toen wilde ze wel eens een groter boek schrijven. Het kostte wel wat moeite om een uitgever te vinden, maar die heeft ze nu, nota bene helemaal in Almere. Zover hoef je niet te gaan, want het ligt in verschil lende boekhandels in Zeeland Het boek kost 8,95. Het is ook te bestellen via de e-mail: putter@zeelandnet.nl. Het is ge schikt voor kinderen van acht tot 12 jaar. (Advertentie) Hulst", Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 KEUKENS BADKAMERS HULST - De uitbreiding van de terrassen van de cafés aan de Grote Markt 2, 4 en 6 in Hulst en de aanpassing van de verkeerssituatie die daarmee samenhangt, kost al les bij elkaar 40.000 euro. Grofweg de helft daarvan komt voor rekening van de gemeente, de rest wordt op tafel ge legd door de uitbaters van cafés De Boy, 't Anker en 't Raedhuijs. Dat blijkt uit een voorstel van het college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad. De raad neemt er donderdag 20 april een definitief besluit over. Rekening houdend met een bezwarentermijn van zes weken, mikt het college erop dat de uitvoering nog voor de zomer zijn beslag kan krijgen. Café De Boy krijgt zo de beschikking over 26 vierkante meter meer terras en betaalt de gemeente daar 6985 euro voor. 't Anker krijgt 23 vierkante meter extra tërrasruimte (6179 euro) en 't Raedthuijs kan extra tafels en stoelen kwijt op een terras dat achttien vierkante meter groter meet. TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Terneu zen gaan niet over één nacht ijs bij de sloop van waarde volle panden en objecten in de stad. Dat verzekeren ze in antwoord op vragen van raadslid C. Freeke (LCF). Die vroeg zich af of een historisch pakhuis in de Nieuwe- diepstraat écht moet wijken voor een klein appartemen tencomplex voor 'starters'. Volgens het raadslid gaat het om een pand dat in het bestemmingsplan als 'waardevol' is bestempeld. Het college wijst erop dat bij elk project in het kader van de (binnen)stadsvernieuwing een afweging wordt gemaakt. De situatie kan zich, schrijven ze, voor doen dat het belang van behoud van een waardevol pand of object niet opweegt tegen de kosten. Bovendien rijst in veel gevallen de vraag of behoud een gewenste stedebouw- kundige ontwikkeling niet in de weg staat. „Sloop kan dan om zwaarder wegende veelal functionele en struc tuurversterkende redenen gerechtvaardigd en verant woord worden geacht", heet het in ambtelijke taal. MIDDELBURG' - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 40-jarige inwoner van Hulst voor verkeersagressie conform de eis 28 uur werkstraf en 220 euro boete opgelegd. Aan het slachtoffer moet ver dachte 271 euro schadevergoeding betalen. De man reed vorig jaar 5 augustus in Hulst met zijn be drijfsauto de Stadspoort in, terwijl hij geen voorrang (ver keersbord met rode pijl) had. Op dat moment kwam uit de tegenovergestelde richting een auto. De auto's kwa men elkaar in de poort tegen en wilden niet wijken voor elkaar. Getuigen zagen de man uitstappen en een slaande beweging naar de bestuurster maken. Ook vernielde hij de buitenspiegel van haar auto. (Advertentie) (Advertentie) door Ronald Verstraten TERNEUZEN - Zou Diny de Putter nu zelf ook kunnen vlie gen? Met zo'n naam zou je den ken van wel. Maar ze laat het voorlopig over aan Penny de Zwaluw. In een boek dat de Ter neuzense heeft geschreven, be leeft het vogeltje allerlei span nende avonturen De zwaluw oogt vertederend. Je zou op het eerste gezicht niet zeggen dat ze zo'n verre, gevaar lijke tocht heeft gemaakt. Voor de eerste keer, samen met haar drie broertjes, is ze naar Afrika (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 71