PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Tuchtraad straft artsen Millecam VrtK? Voetbalmuseum toch in Middelburg PZC Huizenbouw op Vlissings strand ieiz Alarm op Schiphol na bomdreigement Alternatieve genezer mag beroep nooit meer uitoefenen wegens onthouden zorg Turkse vrouwen blazen zich op Extra geld voor sport na school Langs de deuren voor een eicel middag ^^midd In de ochtend enkele buien, in de mid dag droog en geregeld zon. Matige tot vrij krachtige wind bij zo'n 10 graden. 248e jaargang no. 84 zaterdag 8 april 2006 los nummer 1,80 Je vindt de auto die je zoekt I IVi','1 III-II iffl hld-14-fl'i internet: www.pzc.nl van onze redactie binnenland AMSTERDAM - Een alter natieve arts uit Haarzuilens mag nooit meer als arts op treden. Het Regionaal Me disch Tuchtcollege van Am sterdam heeft dat gisteren bepaald. De arts heeft de ac trice Sylvia Millecam tij dens haar ziekte noodzake lijke medische zorg onthou den. Millecam overleed in de zomer van 2001 aan borstkanker. jlwee andere artsen uit het alter natieve circuit die de actrice ook hebben behandeld, worden respectievelijk een jaar en zes maanden uit hun vak gezet. Ook zij hebben de actrice vol gens het tuchtcollege als artsen slecht behandeld omdat zij zich niet aan de professionele richtlij nen voor de behandeling van borstkanker hebben gehouden. Bovendien hebben zij haar niet ingelicht over haar toen nog be staande kansen op herstel. Geen van de artsen is overigens volgens het college verantwoor delijk voor haar overlijden. Millecam kwam als patiënt bij een van de alternatieve artsen te recht via het 'genezend medium' Jomanda. Zij zegt geen spijt te hebben van haar beslissing Mil lecam door te verwijzen naar de genezer. „Ik vond dat Sylvia er een arts bij moest halen", liet ze weten. „Hij is een goede arts. Ik heb met hem altijd goede resul taten geboekt bij mensen." De Inspectie voor de Gezond heidszorg (IGZ) had het tucht college eigenlijk gevraagd alle drie de artsen voor altijd uit hun vak te zetten. Het tuchtcol lege heeft deze eis niet ingewil ligd. „Het is nu voor alle alternatieve artsen duidelijk dat de professio nele normen voor iedereen gel den, ook voor alternatieve art sen", zei waarnemend inspec teur-generaal N. Oudendijk van de IGZ. Toch zal niemand de Haarzuilense arts als alternatief genezer kunnen tegenhouden, voegde hij daar in het televisie programma Netwerk aan toe. Eerder geschorst De man uit Haarzuilens wordt het zwaarst gestraft omdat het niet voor het eerst is dat hij zich voor het tuchtcollege moest ver antwoorden. Hij wordt uit het register van artsen geschrapt: de zwaarste maatregel die het college kent. De man is al eerder tijdelijk geschorst geweest. Hij zal waarschijnlijk tegen de uit spraak in beroep gaan, zei zijn raadsman M. Verviers. Volgens Verviers heeft zijn cliënt Millecam wel degelijk naar reguliere artsen terugver wezen. Het college negeert dit feit en heeft volgens Verviers 'vrij klakkeloos' de inspectie ge volgd. De advocaat stelde dat de inspectie van de zaak over de be roemde actrice een politieke zaak heeft gemaakt. Er was vol gens hem sprake van een 'tunnel visie'. Overigens loopt nog een straf rechtelijk onderzoek van het Openbaar Ministerie naar een aantal genezers of hulpverle ners van Sylvia Millecam. Het OM wil niet zeggen om hoeveel artsen of therapeuten het gaat en wie het zijn. De artsenvereniging voor home opathie VHAN wil niet ingaan op de uitspraak. Volgens een woordvoerder heeft homeopa thie niets te maken met de me thoden die de drie artsen heb ben toegepast. De koepelorgani satie van artsen KNMG reageert instemmend op het vonnis. ANP 1ISTANBOEL - Twee vrouwen hebben zich gisteren opgebla zen bij een moskee in de Turkse stad Ordu. Eén van de vrouwen werd op slag gedood, de andere raakte zwaar gewond. Ook een derde persoon werd'ge wond, toen de vrouwen explosie ven tot ontploffing brachten in Ie toilet van een koranschool ;bij de moskee. Niemand heeft de verantwoordelijkheid voor de aanslag opgeëist. GPD DEN HAAG - Het kabinet steekt extra geld in sportzalen bij scholen. Voor de komende twee jaar komt 46 miljoen euro beschikbaar om kinderen van wie de ouders werken, ook na de een zinvolle tijdsbesteding te geven. Dat maakte minister Van der Hoeven (Onderwijs) gisteren bekend. Veel van de brede scholen, waar kinderen ook voor en na school tijd terecht kunnen, zijn nog niet geschikt voor multifunctio neel gebruik, Sport op school zou moeten bijdragen aan de so ciale samenhang in wijken. Als gebouwen voor meer doeleinden èn doelgroepen geschikt zijn, be vordert dat de samenwerking tussen de diverse partijen. ANP BRUSSEL - Een wanhopig echt paar vraagt huis aan huis in het Belgische Leuven en het dorpje Landen om een eicel. Het paar bezorgde al ruim vier duizend oproepen in de brieven bussen van willekeurige men sen. De 38-jarige vrouw Linda piaakt zelf geen eicellen meer aan, wegens vervroegde meno- ipauze. Het paar wil echter dol graag toch een tweede kind. Vrienden en familie wilden of konden niet meewerken. „We hebben nog geen reactie gehad op de briefjes, neen. Maar ik doe koppig voort. Het is onze laatste kans", aldus de 34-jarige Danny gisteren in Het Laatste Nieuws. ANP VLISSINGEN - Het gaat weer richting zomer. Dat is nog niet te merken aan het weer, maar wel aan andere zaken, zoals aan het feit dat de strandhuisjes van stal worden gehaald. Op het strand van Vlissingen werden er gisteren weer de nodige geplaatst. De firma Wielemaker zal er de komende weken nog vele transporteren. foto's Willem Woznitza Steun van provincie trekt initiatiefnemers over de streep door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het voetbal museum komt toch in de Middel burgse Mortiere. De gemeente, provincie, projectontwikkelaar en de initiatiefnemers hebben dat gisteren afgesproken. „Ik bin d'r stik blieë mee", zei M. Verkamman, één van de ini tiatiefnemers. „Ik was er echt van overtuigd dat het niets meer zou worden." Nadat de initia tiefnemers (de journalisten Ver kamman, H. Borst, J. Derksen en J. de Groot) vorige maand dreigden zich terug te trekken en bij het Land van Ooit in Dru- nen een voetbalmuseum te be- (Advertentie) 1 ginnen, bleek ineens alles moge lijk, zei Verkamman. De provin cie komt nu niet alleen met een half miljoen euro over de brug, Gedeputeerde Staten hebben ook toegezegd mee te werken aan de planologische procedure. De steun van de politiek, van de projectontwikkelaar en van hoofdsponsor Delta was door slaggevend bij de beslissing om toch naar Middelburg te komen, legde Verkamman uit. „Dat is een wat steviger fundament dan het familiebedrijf dat het Land van Ooit in feite is." Het bomme tje dat het viertal onder het mu seum plaatsten was geen loos dreigement om een beslissing te forceren, benadrukten zowel (Advertentie) Verkamman als wethouder H. Kool-Blokland. „Het was echt kantje boord." Oneerlijk Laos - Cambodja Thailand f-antastischc (echte) rowti<?i?enü! 1S - 22 dagen AH in v.a. 995,00 p.p. S 070-3468700 wwvv.lekkelair.nl Elke week in de zaterdagkrant Daar moetje naar toe. Baby-kinder speciaalzaak Kerkplein 8 ,Yerseke bruundebeer.nl ^tokkeTrippTrapp® dealer „We zijn met deuren gaan slaan", zei Verkamman. „En daarna was ineens alles moge lijk. Hannie (Kool-Blokland, red.) heeft zich echt uit de naad Advertentie Mówisz po polsku? Zie www.ebc.nl óf bel 0164 - 265679 (Advertentie) Zie onze wekelijkse vacature-index gelopen. Borst en Derksen heb ben gezegd dat ze alleen al om haar naar Middelburg zouden willen. Ze vonden dat zij oneer lijk behandeld is. Mijn collega's hebben ingezien dat Zeeland er nu echt voor gaat." De provincie heeft behalve voor het voetbalmuseum ook groen licht gegeven voor het Zeeuws Evenementen Podium (ZEP), waarvan het voetbalmuseum on derdeel is. ZEP is een vrijetijds centrum waar detailhandel, re creatie en amusement samen gaan. Onder druk van de provin cie heeft de gemeente ingestemd met vermindering van het aan tal winkels. Volgens gedeputeer de H. van Waveren was het niet (Advertentie) Op bezoek bij een Ierse mosselkweker uit Zeeland Bling bling in het museum Junkie XL gaat terug naar de basis Neuzen in Gent Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13,15, 16 en 17; Sport: 19 en 21Reportage: 23, 24, 25, 26 en 27; Wonen: W1, W3 en W7; Trends: W9 en W11; Jong: W12 en W13; Reizen: W15, W17 en W21 van onze redactie binnenland SCHIPHOL - Een vliegtuig van de Spaanse maatschappij Iberia is gistermiddag kort na vertrek van Schiphol teruggekeerd na dat een passagier dreigde het toestel in het Nederlandse lucht ruim te laten ontploffen. De man werd direct na de landing door de marechaussee overmees terd. Later op de avond hield de marechaussee nog vier mederei zigers van de man aan. De piloot van het toestel zette na de landing een noodprocedu re in werking. De 165 passagiers verlieten via opblaasbare glijba nen het vliegtuig en werden met bussen vervoerd naar een cala- miteitenopvang op de luchtha ven. De marechaussee, die het dreigement uiterst serieus nam, onderzocht het toestel met hon den op explosieven, maar er werd niets gevonden. De passa gier - vermoedelijk een Spaanse man - die het dreigement had geuit, is aangehouden en ver hoord. Zijn motief is niet duide lijk. De politiedienst onderzoekt ver der de rol van de vier medepas sagiers bij de dreiging. Dat heeft de marechaussee vrijdaga vond bevestigd. Sinds 1 februari geldt een maximale gevangenis straf van vier jaar voor het doen van een valse bommelding. Te gen half tien werden de passa giers teruggebracht naar het toe stel om hun reis naar Spanje als nog aan te vangen. ANP/GPD alleen aan de provincie te wij ten dat er eerst weinig tempo zat in de ontwikkeling van het voetbalmuseum en ZEP. „We wachtten op rapporten van de gemeente. Die kwamen pas eind maart. Er zijn nu wel knopen doorgehakt waarvoor we anders langer de tijd hadden genomen. Het is niet zo dat de laatste hob bel nu genomen is, maar de neu zen staan dezelfde kant op." In het voetbalmuseum, dat de naam Voetbal Totaal hééft ge kregen, komen niet alleen expo sities. Er woren ook allerlei acti viteiten gehouden. Beroemde voetballers gaan er bijvoorbeeld trainingen geven. ZEP moet over twee jaar open zijn. (Advertentie) O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij ;o van dit bedrag van mijn mgnummer Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. LJ Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20,55)*. O per kwartaal met automatische incasso (C 59.75)*. D per jaar met automatische incasso 229,20)*. met gratis PZC-paraplu PZC bv gaat lorgvutdig om met persoonsgegevens. i Kijk op www.pic ni/abonneren, bel gratis i Antwoordnummer 713. 4460 WB Goes het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1