Bizar jaar kan prachtig eindigen haarscheurtjes PZC Breskens staat voor cruciale wedstrijd Biljarter De Kort mag op herhaling Robert Bezemer staat met Terneuzense Boys op drempel eerste klasse Chelsea VertOOIlt Historisch hoogtepunt De Kraker ontsnapt aan uitschakeling Aerts niet mee naar Heerenveen uitslagen vrijdag 7 april 2006 i22 door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Robert Beze mer is geboren in Hardinxveld en doorliep daar de basisschool. Hij verhuisde op twaalfjarige leeftijd naar Oostburg en meld de zich als jeugdspeler bij de plaatselijke voetbalclub. De voetballoopbaan van Bezemer verliep vervolgens opmerkelijk. Vorig seizoen degradeerde hij met Oostburg naar de vijfde klasse, morgen kan hij met Ter neuzense Boys promoveren naar de eerste klasse. Robert Bezemer (24) spreekt zelf van een nogal bizar jaar. Hij had vorig seizoen met Oost burg een fantastische competi tiestart. Die resulteerde door ze ven overwinningen op rij in een periodetitel. .,Maar daarna verloren we veer tien keer achter elkaar. Ik ben met Oostburg gedegradeerd naar de vijfde klasse. Het aller laagste niveau van het zondag voetbal", weet hij. „Nu ga ik met Terneuzense Boys naar het op één na hoogste niveau van het zaterdagvoetbal. Vroeger ging ik wel eens naar Hoek kij ken. Volgend jaar speel ik er mis schien wel tegen." Bovendien gaf de competitie-in deling met Hardinxveld het sei zoen voor Bezemer een bijzon der tintje. „Ik heb er tot mijn twaalfde in de jeugd gevoet bald", vertelt hij. „In de dertien jaar dat ik in Oostburg woon, heb ik nooit meer op het veld van Hardinxveld gestaan. Voor mij was het een heel bijzondere wedstrijd, toen we daar eerder dit seizoen speelden. Ik speelde tegen een aantal jongens, met wie ik in de jeugd had gespeeld. We wonnen met 1-0." „Natuurlijk heb ik daar 's avonds met jongens uit Har dinxveld een pintje op gedron ken. We zijn lekker op stap ge weest en ik ben blijven slapen bij mijn beste maatje uit de jeugd. Hij deed niet mee, want hij keept in het tweede. Maar zijn vader is voorzitter van de club. Ik heb hem proberen te be reiken, maar ik weet nog niet of de voorzitter zaterdag bij ons blijft slapen. Het zal sowieso een mooie dag worden. Ik denk dat het heel druk wordt. Har dinxveld heeft de punten hard nodig. Bovendien spelen ze te gen de kampioen. Ze zullen er wel voor vechten." Robert Bezemer debuteerde op zestienjarige leeftijd in het eer ste elftal van Oostburg, dat toen in de zesde klasse speelde. Hij maakte er de opmars mëe naar de vierde klasse en trainde vorig seizoen voor het eerst onder Danny van de Velde, die nu bij Terneuzense Boys zijn trainer is. „Ik zou sowieso bij Oostburg weggegaan zijn", zegt hij. „Ook als ze in de vierde klasse zouden zijn gebleven. Het plezier stond bij Oostburg boven het leveren van prestaties. Ik houd wel van plezier, maar vind prestaties le veren toch belangrijker. Ik had onder Danny vorig seizoen heer lijk getraind en ben met hem meegegaan. De gedrevenheid bij Terneuzense Boys is heel an ders. Alle partijtjes die we op de training spelen zijn scherp. Ik moest er in het begin heel erg aan wennen", bekent hij. Bezemer is bij zijn nieuwe club één van de weinige spelers, die niet in de jeugd van Terneuzen se Boys heeft gespeeld. „Voor mij was het hier in het begin in drie opzichten nieuw", zegt hij. „Ik kwam niet alleen in een nieu we ploeg, maar ben op een ande re positie gaan spelen en op een heel ander niveau. Dat heeft aanpassing van mijn speelstijl gevergd. Ik ben van origine een middenvelderen kies nog wel eens te veel voor een voetballen de oplossing, omdat ik van natu re geen 'ruimer' ben. Ik ben in principe ook zeker geen mandek ker en in het begin dus veel te braaf. Maar als je onder druk staat van concurrenten, word je leper." Hij maakte in de eerste drie com petitieduels zijn opwachting in het keurkorps, maar moest zijn plaats na een gelijkspel bij Ka- pelle (0-0) afstaan aan Gerben TERNEUZEN - Terneuzense Boys staat op de drempel van de eerste klasse en daarmee voor een historisch hoogtepunt. Nog nooit eerder sinds de oprichting in 1949 speelde de club op het één na hoogste niveau in het zaterdagvoetbal. De koploper van de tweede klasse E was na het kampioen schap van de derde klasse in 1998 wel een aantal keer dicht bij promotie, maar stond er nog nooit zo goed voor als dit seizoen. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft de formatie van Danny van de Velde een voorsprong van vier punten op NSW. Terneuzense Boys ontvangt morgen op eigen veld Har dinxveld, dat tegen degradatie vecht. De Zuid-Hollanders wa ren tot dusver in uitwedstrijden weinig succesvol. Twee keer (tegen GPC en Kapelle) werd gelijkgespeeld en alleen van Tho- lense Boys werd gewonnen. Terneuzense Boys verloor twee weken geleden voor de tweede keer dit seizoen op eigen veld. Rillandia was met 3-2 te sterk in Terneuzen. Eerder dit seizoen verloren de oranjehemden op eigen veld met 2-1 van Wieldrecht. AZW hield in Terneuzen gelijke tred. Daarnaast won Terneuzense Boys zeven keer. Die resultaten hebben op eigen veld tot een knap doelsaldo geleid: 24-8. Schram. „Ik zat twee wedstrij den op de bank en moest één keer met het tweede meedoen. Ik heb geluk gehad, dat ze het heel toevallig drie keer achter el kaar niet goed deden. Daarna pakte Danny terug op een ande re verdediging." Brede selectie Hij vervolgt: „Ik was er onder tussen voor mezelf wel achter dat ik heel andei's moest voetbal len, wilde ik erbij horen. Tegen Rillandia stond ik er weer in. Daar is voor ons een sterke serie begonnen, met negen overwin ningen op rij en een gelijkspel. Van de negen keer dat we won nen, hielden we bovendien ze ven keer de nul. Dan ga je als trainer je laatste linie niet veran deren. Het is daarnaast een voor deel dat hier een heel brede se lectie staat. Je moet gewoon blij ven komen op de training, an ders sta je er niet in. Dat was vo- rig jaar wel anders. Bij Oost- bui'g waren jongens die verzaak ten, maar toch moesten worden opgesteld, omdat er geen ande- ren waren." „Hier is veel concurrentie, waar door we het goed kunnen opvan gen als een speler geschorst of geblesseerd is. En ondanks die concurrentie is het wel een heel hechte groep. Het wordt de eer ste keer dat de club de eerste klasse kan bereiken. Dat leeft enorm. Nee, er is niet echt spra ke van spanning. Ik vind juist dat we heel ontspannen naar de wedstrijd toeleven. Dat komt misschien wel omdat we heel ze ker zijn van onze zaak." Terneuzense Boys heeft een mar ge van vier punten op NSW. Be zemer: „Als het nou niet lukt, dan lukt het nooit meer. Boven dien hebben we na die dramati sche eerste helft van twee we ken geleden tegen Rillandia nog iets goed te maken voor het pu bliek. Na die wedstrijd baalde iedei'een verschrikkelijk. Ik durf niet te zeggen hoeveel het wordt, maar ga wel uit van een overwinning. Het is belangrijk dat wij op 1-0 komen. Dan zou het wel eens een prachtige wed- strijd kunnen worden." SINT JANSTEEN - Net als Theo Plat jouw enkele dagen ge leden ontsnapte ook Jean-Paul de Kraker aan vroegtijdige uit schakeling in het vierde Grand Prixtoernooi driebanden van de Zeeuws-Vlaamse Biljart Bond. Maar liefst tien beurten kreeg te genstander en wildcai'dhouder Ramuntcho de Bruijn om zijn laatste en beslissende carambo le te maken. Toen De Bruijn voor het eerst op uitgaan stond, was De Kraker nog negen ca- ramboles van zijn totaal van 45 verwijderd. De Bruijn verzuim de het karwei af te maken en bood daarmee de gelegenheid aan De Kraker om de partij als nog met 45-21 in 58 beurten naar zich toe te trekken. De Kraker pakte het later, in de plaatsingswedstrijd voor de dei- de ronde, anders aan. Tegen Ed die van Goethem opende hij re delijk (12-5 in tien beurten) en daarna gingen alle remmen los. In slechts elf beurten carambo leerde hij 32 caramboles bij el kaar en kwam daardoor na 23 beurten op een vooi'sprong van 42-9. Bijzonder tevreden over die ki'achtsexplosie verloor hij even de concentratie en had hij nog elf beurten nodig om de res terende drie caramboles te ma ken. Daardoor kon Van Goethem het verlies nog enigs zins draaglijk maken: 45-25 in 34 beurten. Stanny la Heyne schakelde Cees J. Wissel uit na een marathonzit ting en Joke Breur won van Koen Pöpsel: 30-19 in 48 beur ten. In de plaatsingswedstrijd voor de derde ronde tegen La Heyne had ze vervolgens slechts 27 beurten nodig om La Heyne kansloos te laten: 30-17. ROTTERDAM - Maikel Aerts be hoort vandaag niet tot de selec tie van Feyenoord voor de wed strijd in en tegen Heerenveen. Na de blunder van afgelopen zondag tegen FC Twente is de doelman zijn plaats onder de lat kwijtgeraakt aan de Egyptenaar Sherif Ekramy. Jeugdkeeper Stef Doedee neemt op de bank plaats. Dirk Kuijt ontbreekt wellicht. De aanvoerder heeft een flinke bloeduitstorting aan de binnen kant van zijn rechtervoet. Zaterdag-derdeklasser Spui moet vrezen voor degradatie door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Met nog slechts enkele wedstrijden te spelen is de spanning in vrijwel alle klassen van zowel het zater dag- als zondagvoetbal te snijden. Staat de eerste plaats niet centraal (zo als in het geval van Terneuzense Boys), dan gaat het wel om deelname aan de nacompetitie of om de strijd om lijfsbe houd. Op het programma voor de ko mende dagen staan onder meer: DFC-Terneuzen, Terneuzense Boys- Hardinxveld, AZW-Rillandia en Dom- burg-Breskens. Terneuzen bevestigde vorige week in de uitwedstrijd tegen WSC nog maar eens een ploeg met mogelijkheden te zijn. In Waalwijk werd het 0-2, tegen een tegen stander die dit seizoen op eigen veld nog niet één nederlaag geleden had. De zege was ook verdiend, omdat de Zeeuws-Vlamingen een van hun beste wedstrijden tot nu toe speelden en voortdurend domineei'den. „Ons over wicht was zo groot dat ik geen moment gedacht heb: hier kunnen we wel eens vei'liezen", zegt middenvelder Remco van Leeuwen. „Terwijl we WSC vooraf toch wel vreesden vanwege hun presta ties voor eigen publiek." Abc-tje De zege hield niet alleen in dat Terneu zen zich definitief veiligspeelde, maar ook dat de ploeg aan de leiding bleef in de strijd om de derde-periodetitel. De nacompetitie wenkt dus, maar is nog geen abc-tje, denkt Van Leeuwen. „Zo als we zondag speelden kunnen we elke tegenstander aan. Maar ons programma is lastiger dan iedereen denkt. Zondag DFC-uit, daarna TEC-thuis en tenslotte Internos-uit. Dat zijn allemaal ploegen die de punten nog hard nodig hebben om niet te degraderen." Van DFC won Terneuzen eerder dit sei zoen op eigen veld met 3-1 en daarna liet de huidige nummer tien slechts zel den in positieve zin van zich horen. De laatste overwinning van DFC dateert ook alweer van bijna twee maanden te rug. „Laten we alleen niet vergeten dat DFC ons de laatste jaren uit niet zo goed gelegen heeft", waarschuwt Van Leeuwen nog wel voor een al te groot optimisme. Vrees AZW gokte de laatste weken nadrukke lijk op deelname aan de nacompetitie, maar heeft na drie gelijke spelen op rij niets meer in eigen hand. De ploeg van Kurt Migom staat weliswaar nog viei'de maar moet vrezen dat Rillandia, de te genstander van morgen, de derde-perio detitel voor zich opeist. Slechts bij Aanvoerder Joep Frusch, hier in actie tegen Terneuzense Boys, speelt morgen met AZW tegen Rillandia. foto Camile Schelstraete winst op de concurrent heeft AZW nog kwestie van winnen en vooral hópen." een waterkansje. Of, zoals aanvoerder Frusch beseft echter dat Rillandia aan Joep Frusch zegt: „Het wordt dus een een goede reeks bezig is en in niets meer herinnei't aan de ploeg die eerder dit sei zoen met afbi'aakvoetbal zijn puntjes bijeensprokkelde. „Uit maakte Rillan dia geen al te grote indruk, maar toen hadden ze wel negen invallers. Inmid dels zijn ze weer compleet en dan blijkt toch dat ze een meer dan redelijke ploeg hebben." AZW mist in het duel van morgen twee basisspelers. Zowel Danny Aarnoutse als Gerben Steijaert is geschorst. Niels Gommers is weer wel beschikbaar. Miniem Na het duel van voi'ige week met Tho- lense Boys (1-4), treft Zaamslag morgen opnieuw in Kapelle (uit) een directe de gradatiekandidaat. Eerder dit seizoen won de ploeg van trainer Dennis de Nooijer op eigen veld met 1-0, maar toen verkeerden de Zeeuws-Vlamingen (die van de laatste vijf wedstrijden er vier in winst omzetten) nog niet in de vorm van de laatste weken. Bij winst heeft Zaamslag nog een minieme kans om zich in de strijd om de derde-perio- detitel te mengen. In de dei'de klasse van het zaterdagvoet bal liet Spui vorige week belangrijke punten liggen in de uitwedstrijd tegen Nieuwdorp (4-0). Met de wedstrijden te gen Serooskerke (morgen, thuis) en 's-Heer Arendskerke (op de laatste speeldag) nog in het verschiet moet de ploeg van trainer Hugo Meeusen serieus vrezen voor degradatie. In Serooskerke, waarvan eerder dit seizoen met 3-1 werd verloren, treft Spui morgen de be langrijkste belager van koploper Bruse Boys. Vrij van direct degradatiegevaar is ook zondag-derdeklasser Breskens nog al tijd niet. De West-Zeeuws-Vlamingen verloren vorige week (tegen Goes, 2-4) voor alweer de vijfde keer in zes wed strijden en bleven daarmee op de elfde plaats in de ï'angschikking. Alles of niets Zondag gaat Breskens voor de tweede keer op bezoek bij Domburg voor het restant van het duel dat nog niet zo lang geleden na een half uur onderbro ken moest worden. Omdat Domburg Breskens op de ranglijst vooraf gaat, is winst geboden. „Zondag wordt het alles of niets", zegt verdediger Michel Coe- quit. „We moeten winnen als we nog een kans op de nacompetitie willen ma ken." Cocquit ontbreekt zondag zelf vanwege een schorsing. Elmar Lauret is nog geblesseerd. Steen speelt zondag op eigen veld tegen kampioenskandidaat Moerse Boys. Uit verloor de ploeg van Eric Brems, die in geval van een overwinning zowaar nog een rol in de derde periode kan vervul len, nog met 4-1. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De strijd om het kampioenschap in Engeland mocht maandenlang geen strijd genoemd worden. Nu, met nog zes speeldagen, voor de boeg, is er dan toch sprake van enige spanning. „Manchester United gaat het Chelsea nog heel moei lijk maken", liet David Beck ham deze week optekenen. Het gros van voetbalminnend Engeland hoopt dat die woor den bewaarheid worden. Chel sea is in eigen land namelijk niet meer zo populair. Dat komt vooral door de arrogantie van coach José Mourinho, de zinloze duikelingen van Arjen Robben en Didier Drogba en de afkeer tegen de vele miljoenen van sui keroom Roman Abramovitsj. De Rus kon dit seizoen lange tijd rustig achterover zitten, want de weg naar prolongatie van de landstitel leek vrij van obsta kels. De laatste weken kan ech ter ook Abramovitsj niet meer zo zeker zijn van zijn zaak. Chelsea verzamelde in de laat ste drie wedstrijden slechts vier punten en zag Manchester Uni ted steeds dichterbij komen. De formatie van Sir Alex Ferguson won zelf de laatste acht competi tieduels en heeft de druk op Chelsea daarmee opgevoerd. Het verschil bedraagt nu zeven punten, terwijl de marge nog geen maand geleden twaalf pun ten in het voordeel van 'The Blues' was. In Engeland is al eer der bewezen dat een dergelijke voorsprong geen garantie voor het kampioenschap is. Precies tien jaar geleden was Ne wcastle United onder leiding van manager Kevin Keegan hard op weg naar de landstitel. In februari had de ploeg een voorsprong van negèn punten, maar die was een maand later als sneeuw voor de zon verdwe nen. De koppositie werd des tijds overgenomen door... Man chester United. De kans dat een dergelijk scena- rio zich nu in de Premier Lea gue gaat herhalen is klein, maar wel aanwezig. De geoliede ma chine die Chelsea lange tijd was Sint Jansteen. Grand Prix drieban den Zeeuws-Vlaamse Biljartbond. Poule A (eerstgenoemde wint): Ed die van Goethem-Jack Kayser45-16 (41 beurten), Stanny la Heyne-Cees J. Wis sel 32-26 (71), Jean-Paul de Kraker-Ra- muntcho de Bruijn 45-21 (58), Joke Breur-Koen Pöpsel 30-19 (48), Jean-Paul de Kraker-Eddie van Goethem 45-25 (34), Joke Breur-Stanny la Heyne 30-17 (27). Midden Zeeuws-Vlaanderen. Beker, halve finales: Smit Sportprijzen-Cho- colaterie Mauritsz 6-9, Arrow-Cafe In den Dwaes 4-7, Axa Boys-De Pieper 2-4, Reham Vastgoed-Bakkerland Terneu zen 2-5. Competitie. Tweede klasse: Atoom Boys/Kraaghof-Chocolaterie Mauritsz 6-10, Bakkerland Terneuzen-Sportcafé Axel 3-3, HKC/Driewegen-Smit Sport- prijzen 4-4 (HKC degradeert), Reham Vastgoed-Cerestar 3-7. Stand aan kop: 1. D-S Calypso 20-52; 2. Chocolate rie Mauritsz 20-31; 3. Marine Service 20-31; 4. Dow 1 20-29. Derde klasse: Café de Mops-Café De Griete 0-5, Ben ny Sport-Deurwaarder M&T 21-3, AmsteihoekjeA/deco-Unitron 0-5. Stand aan kop: 1. Benny Sport 22-59; 2. Café Driewegen 22-53; 3. Sportkanti ne 't Zwaantje 22-41; 4. FC Vatitec 22-34. Lucky Day 3978: 5-14-16-18-25-27-28- 31-38-44-46-50-58-63-64-67-68-72-73-80 (onder voorbehoud) Uefa Cup. Kwartfinales: Zenit St. Petersburg (Rus) - Sevilla (Spa) 1-1 (O-O). 51. Hyun 1-0, 63. Kepa 1-1. Scheidsrechter: Farina (Ita). Rode kaart: 68. Krizanac (Zenit St. Peters burg), 65. Kepa (Sevilla). Gele kaart: Ra- dimov, Anukov (Zenit St. Petersburg (Rus), Daniel Alves, Fabiano (Sevilla (Spa)). Aantal toeschouwers: 24.000. Bij zonderheid: 74. Daniel Alves (Sevilla) mist strafschop. Eerste wedstrijd: 1-4. Sevilla naar halve finale. Steaua Boekarest (Roe) - Rapid Boe karest (Roe) O-O. Scheidsrechter: Can- talejo (Spa). Gele kaart: Radoi (Steaua Jose Mourinho vertoont namelijk steeds meer gebi'eken. Het duel met degrada tiekandidaat Birmingham CitV. dat ï'uim een week eerder nog met 7-0 was afgedroogd door Li verpool, was in dat opzicht symptomatisch. Chelsea kwam niet verder dan 0-0 en het spe! werd gekenmerkt door egoisme. De formatie van de flamboyante Mourinho vertoont haarscheur tjes, zowel binnen als buiten hei veld. Afgelopen week kwamei) opnieuw geluiden naar buiter. dat steeds meer mensen binnen de club moeite hebben met het gedrag van de Portugees. De re sultaten van de laatste weket spreken daarbij ook niet in zijn voordeel. De uitschakeling dooi Barcelona in de Champions Lea gue was een zware tegenvallê; en in de competitie kan Chelsea niet meer overtuigen. De vormcrisis komt op eer, slecht moment, want Chelsea staat voor enkele cruciale we ken. Eén ding is inmiddels wel zeker: de vooi'spelling die Mou rinho twee maanden geleder, deed zal niet uitkomen. „Op 6 april worden wij kampioen", zei hij destijds zonder blikken of blozen. „We hebben het tweede kampioenschap in onze handen, we kunnen het niet meer verlie zen." Aanstaande zondag had het zover moeten zijn, maar Mourinho zal nu al tevreden zijn als zijn ploeg de stadsderby tegen West Ham United als win naar af kan sluiten. Lukt niet, dan kan het toch nog leuk worden in Engeland. Boekarest), Grigore, Niculae, Stancu (Rapid Boekarest). Aantal toeschou wers: 50.000. Eerste wedstrijd: 1-1. Steaua Boek? rest naar halve finale. ProTour. Ronde van Baskenland, Vierde etappe, Lerin - Vitoria: 1Frel re (Spa) 172 km in 3.56.43, 2. Samuf Sanchez (Spa), 3. Wegmann (Dui), 4 Valverde (Spa), 12. Tankink, 57. Boo gerd, 73. Weening, 93. Thomas Dekker, 109. Eltink 5.10,129. Wielinga 8.15. Algemeen klassement: 1. Samuel Sanchez 15.37.41, 2. Contador (Spa), 3, Rebellin (Ita) 0.02,10. Boogerd 0.10,50 Tankink 8.12, 61. Weening 13.32, 63 Thomas Dekker 13.49, 112. Eltink 30,03, 129. Wielinga 37.02. Hornu (Bel). GP Pino Cerami: 1. Lar geveld (Ned) 177 km in 4.03.17, 2. Cos- nen (Bel) 0.55, 3. Dockx (Bel), 4. Ver heyen (Bel), 5. De Waele (Bel), 6. Facd (Ita) 0.57, 8. Honig 1.00, 33. Mol 1.45 36. Van der Wal, 40. Poels, 63. Engels 2.06. Shanghai. WK kortebaan. 100 school, finale: 1. Lisogor (Oek) 58,14 2. Rickard (Aus) 58,70, 3. Dale Oer (Noo) 59,16,14. Van Aggele 59,86. 100 vlinder, finale: 1. Almeida (Bra 51,07, 2. Subirats (Ven) 51,23,3. Cramr (VSt) 51,53, 26. Tamminga 53,72. Vrouwen. 100 vrij, geplaatst voorfi nale: Veldhuis (Ned) 53,33, Lente (Aus) 53,65, Seppala (Fin) 53,91, Correis (VSt) 54,00, Weir (VSt) 54,10, Marsha' (GBr) 54,15, Gusmao (Bra) 54,21, Lillha ge (Zwe) 54,34. 100 rug, finale: 1. Pietsch (Dui) 58,02 2. Zimmer (Aus) 58.27, 3. Gao Chanc (Chn) 58,74,14. Schreuder 1.01,14. 50 vlinder, geplaatst voor finale: Ni- darajah (Oos) 26,05, Alshammar (Zwe 26,10, Dekker (Ned) 26,26, Demal (Oos 26,41, Kammerling (Zwe) 26,45, Kornis arz (VSt) 26,45, Zhou Ya-Fei (Chn! 26,56, Schreuder 26,68. 100 wissel, geplaatst voor finale Hanson (Aus) 1.00,59, Seppala 1.00.97 Sandeno (VSt) 1.01,60, Moravcov- (Slw) 1.01,86, De Ronchi (Fra) 1.01,87. Reese (Aus) 1.01,93, Svahnstorm (Zwe 1.02,22, Eriksson (Zwe) 1.02.49. Uitge schakeld: Schreuder 1.02,51. door Joop van den Oudenhoven KLOOSTERZANDE - Het is nog maar drie jaar geleden, maar Paul de Kort staat op nieuw aan de vooravond van een Nederlands kampioenschap. En hij speelt weer in bet band stoten vierde klasse. De voi'ige keer, in het seizoen 2002-2003, werd de man uit Kloosterzande vierde. De Kort tuimelde toen in de laatste ron de van het podium. „Ik heb nu het voordeel dat ik als underdog binnenkom", zegt De Kort. „Niet alle ogen zijn op mij gericht en dat geeft wat meer rust. Ik kan nu mijn eigen weg kiezen. Ik hoop wel beter te beginnen als in de regionale eindstrijd. Ik sta nu meteen te genover de favorieten. Die kun je maar gehad hebben. Ik ga in elk geval minimaal voor brom Veel kans om me ergens drul over te maken heb ik niet ge Ik ben druk geweest met de voor bereidingen van het Hontenisst Biljart toernooi. Dat is een toer nooi voor 32 man uit de vroege re gemeente Hontenisse, Van trainen is daardoor niet veel te recht gekomen." In Schiedant waar het toernooi wordt gehou den, weten ze vanaf vrijdag ook waar Kloosterzande ligt. Een buslading supporters reist de Zeeuws-Vlaming achterna. De Kort is als achtste geplaatst, De wedstrijden beginnen van daag om 19.00 uur. Morgenen zondag word vervolgd vanal 11.30 uur. De finale is zondag omstreeks 15.00 uur. Robert Bezemer bij de Eenhoorn in Oostburg: „Als je onder druk staat van concurrenten, word je le per." foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 50