PZC Sluitpost zonder faalangst naar Nilsson Chelsea vertoont haarscheurtjes AZ informeert Argentinië in rep en roer na harde botsing tussen Sorin en Veron *22 SKNWK heeft nacompetitie binnen bereik Keeper Aerts niet mee naar Heerenveen Hans Capelle hoopt Bruse Boys van scoren af te houden uitslagen L'Ami wint weer vrijdag 7 april 2006 NIEUWERKERK - Vorig sei zoen miste SKNWK de nacompe titie op een haartje, maar deze jaargang hebben de Nieuwerker- kers nog alles in eigen hand. Bij twee winstpartijen in de reste rende competitieduels is de na- competitie voor SKNWK een feit. In de derde klasse A staan de Nieuwerkerkers momenteel der de, met vier punten achterstand op Bruse Boys en twee op Serooskerke. Óp papier zijn er nog titelkansen, maar dan moe ten de twee concurrenten in de resterende duels wel erg veel punten laten liggen. Zelf speelt SKNWK morgen thuis tegen Veere. De Walcherse formatie is na een weifelende competitie start op stoom gekomen. De laat ste vier wedstrijden werden alle maal in winst omgezet en Veere is dan ook de leider in de strijd om de derde-periodetitel. ZSC'62 speelt - voorlopig - voor het laatst als derdeklasser op ei gen veld. In de voorlaatste wed strijd komt Dauwendaele op be zoek en die ploeg is, na verlies- partijen tegen Duiveland en Bru se Boys, nog niet helemaal vei lig. In de vierde klasse A speelt DFS in Burgh-Haamstede tegen Apollo'69. Door twee nederla gen op rij is het behalen van de nacompetitie voor DFS een uto pie geworden. Brouwershaven treft in de vier de klasse B hekkensluiter Vrede rust. In de derde periode staat Brouwershaven op twee punten van Wemeldinge, dat daarin aan de leiding gaat. Dinsdagavond kwam de ploeg van trainer Jan- se niet meer tot scoren in de res terende tien minuten tegen Sta- venisse. waarmee Brouw door het O-O-gelijkspel verzuimde zelf de koppositie in te nemen in de strijd om de laatste periodeti- tel. Theoretisch gezien zou Brouw echter de nacompetitie nog steeds kunnen halen. Mevo en WIK'57 spelen in Zie- rikzee tegen elkaar. Op 12 no vember 2005 eindigde het eerste duel in Kerkwerve in een 3-3-ge- lijkspel. Van de standaardelftal len op zondag komt alleen Zon- nemaire in actie. In de reserve vijfde klasse speelt het thuis te gen Domburg 3. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Maikel Aerts be hoort vandaag niet tot de selec tie van Feyenoord voor de wed strijd in en tegen Heerenveen. Na de blunder van afgelopen zondag tegen FC Twente is de doelman zijn plaats onder de lat kwijtgeraakt aan de Egyptenaar Sherif Ekramy. Stef Doedee, nummer vier in de rangorde van keepers bij Feyenoord, neemt op de bank plaats. De rol van Aerts bij de Rotter damse club lijkt daarmee defini tief uitgespeeld, ook al omdat Patrick Lodewijks dicht bij een rentree is. De routinier liep eind februari in Groningen een knie blessure op, maar trainde deze week al weer voorzichtig mee. „Ik ga ervan uit dat Patrick maandag of dinsdag weer volle dig met de groep mee kan trai nen", zei trainer Erwin Koeman gisteren. „Misschien kan hij vol gende week tegen RBC zelfs al spelen." Aan de affaire rond Maikel Ae rts wilde Koeman niet te veel woorden vuil maken. „Daar ben ik na de wedstrijd tegen Twente open genoeg in geweest", vond de trainer. „Ik heb afgelopen week met Maikel gesproken, heb hem aangehoord en daarna mijn mening gegeven. Hij gaat in ieder geval niet mee naar Hee renveen en we zullen zien hoe we het de komende weken invul len." De doelman ging afgelopen zon dag voor de derde wedstrijd op rij in de fout en wilde tijdens de rust gewisseld worden. Maan dag kreeg Aerts vervolgens een extra dag vrij, waardoor hij zich pas woensdag weer hoefde te melden. Gisteren trainde hij on der leiding van Pim Doesburg wel volop mee met Ekramy en Doedee, maar toen de afsluiten de partijvorm begon mocht Ae rts gaan douchen. Dirk Kuijt had de gang naar de kleedkamer toen ook al ge maakt. De aanvoerder heeft een flinke bloeduitstorting aan de binnenkant van zijn rechter voet, waardoor zijn meespelen in Friesland onzeker is. Met het oog op de naderende play-offs wordt geen risico met Kuijt ge nomen. Als de topscorer van avond niet speelt, komt er voor Kuijt een einde aan een onafge broken reeks van 183 wedstrijd in de Eredivisie. door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Al vijf wed strijden lang staat Hans Capelle als doelman tussen de palen bij Duiveland. En als Capelle tus sen de palen staat, dan staat er ook daadwerkelijk iemand. Mor gen hoopt de boomlange doel man tegen Bruse Boys de nul te houden, want zijn Duiveland heeft de punten hard nodig in de strijd tegen degradatie. 'Resultaten uit het verleden bie den geen garantie voor de toe komst'. Het is een slogan voor wat voor beleggingsproduct dan ook. Als het aan doelman Hans Capelle ligt, investeert Duive land er vooral in om Bruse Boys van doelpunten af te houden. Toeval of niet, maar in de eerste vier duels dat hij de vaste eerste doelman René Zwart verving, pakte Duiveland tien belangrij ke punten. Waar Zwart meer een lijnkeeper is, is Capelle ster ker in de lucht en in het voetbal lende gedeelte. Van de constatering dat tegen stander Bruse Boys in alle uit wedstrijden scoorde wordt de 39-jarige Hans Capelle niet warm of koud. „Dan kan ik nog een beetje oefenen", lacht hij. Capelle begon in de A-junioren van Duiveland met keepen en daarna was hij afwisselend als veldspeler en keeper in Ooster- land te bewonderen. Dit seizoen speelde hij aanvankelijk als spits of laatste man in het twee de elftal, totdat keeper Bernard Zweistra geblesseerd afhaakte. Vervolgens raakte Zwart bij het eerste elftal geblesseerd en was de rentree van Capelle bij het eerste team een feit. Zijn terugkomst heeft hij als prettig ervaren. „Ik train nog al tijd twee keer per week en ik vind het eigenlijk wel heel leuk om nu nog in het eerste te spe len tussen al die jongere jon gens." Fouten maken Duiveland en Bruse Boys kwa men elkaar de laatste seizoenen niet al te frequent tegen. Hans Capelle was er in de eerste con frontatie van dit seizoen, op 12 november 2005 in Bruinisse, nog niet bij. Daar kwam Duive land op een 1-0-voorsprong, maar binnen een kwartier boog Bruse Boys door individuele fou ten bij de Oosterlanders de ach terstand om in een 3-1-voor- sprong. Een door Lex Zwang be nutte penalty leidde uiteindelijk tot de 3-2-eindstand. Capelle: „Fouten maken, dat is dit sei zoen eigenlijk het verhaal van Duiveland." In het seizoen 2002-2003, toen de twee Duivelandse clubs el kaar troffen in de derde klasse B, pakte Duiveland vier punten en was Hans Capelle wél van de partij. In Oosterland won Duive land onder leiding van trainer Piet Roks met 4-1 en in Bruinis se eindigde het duel in een 2-2-gelijkspel. Capelle keepte beide wedstrijden. „Ik weet ei genlijk alleen nog dat we in Bru met 2-0 voor stonden en dat het nog 2-2 werd", blikt hij terug. Met Duiveland verkeert hij mo menteel in zwaar weer. ZSC'62 is al gedegradeerd, maar voor de andere rechtstreekse degrada tieplaats komen nog vijf ploe gen in aanmerking. Duivelands wisselvalligheid kan de ploeg nog weieens duin" komen te staan. Capelle heeft die eigen schap van zijn elftal nog niet meegemaakt. „Sinds ik meedoe, zijn we dat niet echt meer. Al verloren we zaterdag wel met 4-0 van WHS. Het zelfvertrouwen is terug, maar tegen WHS lieten acht of negen spelers constant de bal van de voet springen. Hoe dat kwam weet ik niet. Het is niet zo dat het aan het stappen op vrijdagavond van een aantal spe lers ligt. Dat verhaal gaat altijd, maar er zijn ook wedstrijden ge weest dat dat gebeurde en dat het als een trein liep. Onze groot ste kracht ligt gewoon in de aan val. Verdedigend zijn we opbou wend niet sterk, maar ik doe daar niet moeilijk over. Als ik moeilijk zit wordt het gewoon de lange bal." Met de huidige selectie van Bru se Boys heeft Hans Capelle, in het dagelijkse leven ICT'er bij SSI in Rotterdam, weinig raak vlakken. „Het is geen 'Jacob en Tonnie (Van den Berge)' meer bij Bru. Ik weet dat die jonge jongens technisch goed zijn, maar hoe ze er fysiek voorstaan weet ik niet." Als sluitpost probeert hij de or ganisatie achterin weg te zetten. „Ik praat altijd veel. Als ik als laatste man voetbal, doe ik dat ook. Van Bruse Boys word ik in ieder geval niet zenuwachtig. Ik ga toch nooit met zenuwen het veld op. Daar ben ik al te oud voor geworden. Ik ben zeker niet bang van Bru, want in deze klasse kan iedereen van ieder een winnen. Ik weet wel dat Dui veland met deze selectie niet thuis hoort in de vierde klasse. Deze generatie is het beste Dui veland dat er ooit is geweest. Na tuurlijk is het wel jammer dat Ronald Zwager en Edo van Beek er dit seizoen niet meer bij zijn. Ronald hield toch altijd twee verdedigers bezig." Feestje Hans Capelle weet dat er mor gen over en weer geen sprake kan zijn van een vriendendienst. Zowel Duiveland als Bruse Boys heeft de punten hard nodig. Theoretisch gezien kan Bruse Boys zelfs al kampioen worden, maar dan moet Spui Seroosker ke van een overwinning afhou den en Duiveland met lege han den achterblijven. Capelle heeft geen zin in een feestje van Bruse Boys. „Dat moeten we maar pro beren uit te stellen. Wij hebben de punten zelf hard genoeg- no- dig." Duiveland-keeper Hans Capelle: „Ik ben zeker niet bang van Bruse Boys, want in deze klasse kan iedereen van iedereen winnen." foto Marijke Folkertsma Koploper ziet Manchester United steeds dichterbij komen in strijd om landstitel door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De strijd om het kam pioenschap in Engeland mocht maan denlang geen strijd genoemd worden. Nu, mei nog zes speeldagen, voor de boeg, is er dan toch sprake van enige spanning. „Manchester United gaat het Chelsea nog heel moeilijk maken", liet David Beckham deze week optekenen. Het gros van voetbalminnend Engeland hoopt dat die woorden bewaarheid wor den. Chelsea is in eigen land namelijk niet meer zo populair. Dat komt vooral door de arrogantie van coach José Mou- rinho, de zinloze duikelingen van Arjen Robben en Didier Drogba en de afkeer tegen de vele miljoenen van suikeroom Roman Abramovitsj. De Rus kon dit sei zoen lange tijd rustig achterover zitten, want de weg naar prolongatie van de landstitel leek vrij van obstakels. De laatste weken kan echter ook Abramo vitsj niet meer zo zeker zijn van zijn zaak. Chelsea verzamelde in de laatste drie wedstrijden slechts vier punten en zag Manchester United steeds dichterbij ko men. De formatie van Sir Alex Fer guson won zelf de laatste acht competi tieduels en heeft de druk op Chelsea daarmee opgevoerd. Het verschil be draagt nu zeven punten, terwijl de mar ge nog geen maand geleden twaalf pun ten in het voordeel van 'The Blues' was. In Engeland is al eerder bewezen dat een dergelijke voorsprong geen garantie voor het kampioenschap is. Precies tien jaar geleden was Newcastle United onder leiding van manager Ke vin Keegan hard op weg naar de landsti tel. In februari had de ploeg een voor sprong van negen punten, maar die was een maand later als sneeuw voor de zon verdwenen. De koppositie werd destijds overgenomen door... Manchester Uni ted. De kans dat een dergelijk scenario zich nu in de Premier League gaat herhalen is klein, maar wel aanwezig. De geolie de machine die Chelsea lange tijd was vertoont namelijk steeds meer gebre ken. Het duel met degradatiekandidaat Birmingham City, dat ruim een week eerder nog met 7-0 was afgedroogd door Liverpool, was in dat opzicht symptomatisch. Chelsea kwam niet ver der dan 0-0 en het spel werd geken merkt door egoïsme. De formatie van de flamboyante Mou- rinho vertoont haarscheurtjes, zowel binnen als buiten het veld. Afgelopen week kwamen opnieuw geluiden naar buiten dat steeds meer mensen binnen de club moeite hebben met het gedrag van de Portugees. De resultaten van de laatste weken spreken daarbij ook niet in zijn voordeel. De uitschakeling door Barcelona in de Champions League was een zware tegenvaller en in de competi tie kan Chelsea niet meer overtuigen. Cruciaal De vormcrisis komt op een slecht mo ment, want Chelsea staat voor enkele cruciale weken. In de halve finale van de FA Cup is Liverpool op 22 april de te genstander. Een week later komt Man chester United naar Stamford Bridge. Dat duel zou best eens voor de beslis sing in de Premier League kunnen gaan zorgen. Eén ding is inmiddels wel zeker: de voorspelling die Mourinho twee maan den geleden deed zal niet uitkomen. „Op 9 april worden wij kampioen", zei hij destijds zonder blikken of blozen. „We hebben het tweede kampioenschap in onze handen, we kunnen het niet meer verliezen." Aanstaande zondag had het zover moe ten zijn, maar Mourinho zal nu al tevre den zijn als zijn ploeg de stadsderby te gen West Ham United als winnaar af kan sluiten. Lukt dat niet, dan kan het toch nog heel leuk worden in Engeland. van onze sportredactie ALKMAAR - AZ heeft bij de zaakwaarnemer van Lasse Nils son geïnformeerd naar de status van diens contract. De Zweed die voorlopig nog verbonden is aan Heerenveen, is voorbestemd om net als Moussa Dembele ook naar Alkmaar te worden ge haald. Vooralsnog is er in het ge val van Nilsson alleen sprake van oriëntatie. Van de huidige selectie zijn Bar ry Opdam en Joris Mathijsen nog niet van plan in te gaan op de aanbieding om hun contract bij AZ open te breken en te ver lengen. Opdam heeft na dit sei zoen nog een jaar te gaan en zijn collega-international zelfs twee ïaar- I Beiden willen de verzekering, A het liefst zwart op wit, van een gelimiteerde transfersom mocht er een buitenlandse topclub inte resse tonen. In het geval van Opdam is de Alkmaarse leiding nog in af wachting van een reactie op het gedane voorstel. Mathijsen H heeft laten weten pas na het - WK, komende zomer in Duits- t land, eventueel verder te willen praten. GPD van onze sportredactie DEN HAAG/BUENOS AIRES - Na de keiharde confrontatie tus sen de Argentijnse voetballers Juan Pablo Sorin en Juan Sebas tian Veron in de wedstrijd Vil- larreal-Internazionale van afge lopen dinsdag, is Argentinië in rep en roer. Waarom maakte de ene international (Veron), zulke schandalige overtredingen op de ander? Zelfs buiten de krijtlijnen gin gen de heren elkaar te lijf. Ve- i'on ging in de spelerstunnel met bepaald niet-pacifistische be doelingen in de richting van Soxin. Voordat er echte klappen vielen werden ze door medespe lers uit elkaar gehaald. Vex"on - ster op z'n retour - denkt dat Sorin - de aanvoerder - verant woordelijk is voor het feit dat hij niet meer wordt uitgenodigd voor het nationale team, denken de Argentijnen, die sinds de wedstx'ijd steeds worden getrak- teerd op de beelden van de snoei harde wedstrijd. „Ik selecteer de spelers voor het nationale team niet", aldus Sorin in het dagblad Ole. „En ik heb al helemaal geen problemen met andere spelei"s." De twee Argentijnse kempha nen en hun oorlogje werden ech ter in de schaduw gesteld door een landgenoot: matchwinner Juan Roman Riquelme. Die was de aanjager van het succes van het Spaanse Villareal, dat in de halve finale van de Champions League uitkomt tegen Arsenal, GPD/RTR Sir Alex Ferguson (links) heeft met Manchester United de druk op het Chelsea van Jose Mourinho (rechts) flink opgevoerd. foto's EPA New York. NBA: Chicago Bulls-Phila delphia 76ers 99-92, Orlando Magic-Mil waukee Bucks 108-105, Atlanta Hawks- Minnesota Timberwolves 101-99, India na Pacers-Toronto Raptors 111-103, Washington Wizards-Boston Celtics 108-91, New York Knicks-Cleveland Ca valiers 96-94, New Orleans Hornets- Golden State Warriors 114-109, Sacra mento Kings-San Antonio Spurs 97-87, Portland Trailblazers-Houston Rockets 76-75, LA Clippers-Phoenix Suns 119-105. Cheb. Zeslandentoernooi, vrou wen: Nederland-IJsland 24-22 (14-12). Doelpunten Nederland: Lamein 6, Hit ster 4, Van der Koelen 3, Pusic 3, Mul der 2, Paap 2. Karsten 2, Van der Wissel en Robben. Turkije - Oekraïne 31-25, Tsjechie - Slo wakije 24-21. Standen. Groep A: 1. Tsjechië 2-4, 2. Turkije 2-2, 3. Oekraïne 2-0 Groep B: 1. Nederland 2-4, 2. Slo wakije 2-2, 3. IJsland 2-0. Kusadasi. EK. Mannen, derde ron de: Kotanjian (Arm) - L'Ami (Ned) 0-1, Saric (Kro) - Van den Doel (Ned) 1/2-1/2, Toerov (Rus) - Nijboer (Ned) 1-0, De Lan ge (Ned) - Vuilleumier (Zwi) 0-1, Svetoe- sjkin (Mac) - Izoria (Geo) 1/2-1/2, Beres- cu (Roe) - Katsjeisjvili (Geo) 1/2-1/2, Mi- nasian (Arm) - Anastasian (Arm) 1/2-1/2, Inarkiev (Rus) - Malachatko (Oek) 1/2-1/2. Stand: 1. L'Ami 3, 2. ze ventien spelers met 2 1/2, 56. o.a. Nij boer, Van den Doel 1 1/2,136. De Lange 0. Vrouwen, derde ronde: Andersson (Zwe) - Bosboom-Lanchava (Ned) 0-1, Peng (Ned) - Schuurman (Ned) 1/2-1/2, Muhren (Ned) - Aginian (Arm) 1-0, Mar- lies Bensdorp (Ned) - Tsjerednitsjenko (Oek) 1-0, Van Weersel (Ned) - Makka (Gri) 1-0, Laura Bensdorp (Ned) - Tulay (Tur) 1-0. Stand: 1. Dworakowska (Pol), Moezitsjoek (Oek) 3, 3. o.a. Bos boom-Lanchava 2 1/2, 18. o.a. Muhren 2, 38. o.a. Peng, Schuurman, Marlies Bensdorp 1 1/2, 59. o.a. Van Weersel, Laura Bensdorp 1. Lucky Day 3978: 5-14-16-18-25-27-28- 31-38-44-46-50-58-63-64-67-68-72-73-80 (onder voorbehoud). Amelia Island. Vrouwen. Tweede ronde: Schnyder (Zwi/2) - Raymond (VSt) 6-2 6-2, Koeznetsova (Rus/5) - Ar- vidsson (Zwe) 6-1 5-7 6-2, Schruff (Dui) - Lichovtseva (Rus/6) 6-4 6-4, Grönefeld (Dui/7) - Zvonareva (Rus) 6-3 6-4, Vesni- na (Rus) - Pennetta (lta/8) 6-2 6-1, Safina (Rus/9) - Peer (Isr) 6-2 6-0, Medina Garri- gues (Spa/11) - Savtsjoek (Oek) 6-1 7-5, Doesjevina (Rus) - Bondarenko (Oek) 6-1 6-4, Craybas (VSt) - Sprem (Kro) 6-7 (2) 6-4 6-1, Ruano Pascual (Spa) - Serra Zanetti (Ita) 6-4 6-1, Shaughnessy (VSt) - Stosur (Aus) 7-5 6-4, Camerin (Ita) - Srebotnik (Slv/14) 6-4 6-3. Uefa Cup. Kwartfinales: Zenit St. Petersburg (Rus)-Sevilla (Spa) 1-1 (O-O). 51. Hyun 1-0, 63. Kepa 1-1. Scheidsrechter: Farina (Ita). Rode kaart: 68. Krizanac (Zenit St. Peters burg), 65. Kepa (Sevilla). Gele kaart: Ra- dimov, Anukov (Zenit St. Petersburg (Rus), Daniel Alves, Fabiano (Sevilla (Spa)). Aantal toeschouwers: 24.000. Bij zonderheid: 74. Daniel Alves (Sevilla) mist strafschop. Eerste duel: 1-4. Sevil la naar halve finale. Steaua Boekarest (Roe)-Rapid Boe karest (Roe) O-O. Scheidsrechter: Can- talejo (Spa). Gele kaart: Radoi (Steaua Boekarest), Grigore, Niculae, Stancu (Rapid Boekarest). Aantal toeschou wers: 50.000. Eerste duel: 1-1. Steaua Boekarest naar halve finale. FC Schalke 04 (Dui)-Levski Sofia (Bul) 1-1 (0-1). 24. E. Angelov 0-1, 58. KUSADASI - Schaker Erwin L'Ami heeft na drie ronden op het EK in het Turkse Kusadasi nog een score van 100 procent. De Nederlandse grootmeester behaalde gisteren zijn derde op eenvolgende zege. Hij versloeg de Armeniër Tigran Kotanjian en nam daardoor alleen de lei ding. L'Ami wordt door zeven tien spelers gevolgd met een half punt minder. Fx-iso Nijboer verloor in de derde ronde van de Rus Maxim Toerov. Erik van den Doel remiseerde tegen, de Kroaat Saric. ANP Lincoln 1-1. Scheidsrechter: Bussaca (Zwi). Gele kaart: Bajramovic (FC Schal ke '04 (Dui)), Koprivarov, Bukarev, Dom- ovchiyski (Levski Sofia (Bul)). Aantal toeschouwers: 61.542. Eerste duel: 3-1FC Schalke 04 in halve finale. Middlesbrough (Eng)-FC Basel (Zwi) 4-1 (1-1). 23. Eduardo 0-1, 33. Viduka 1-1, 57. Viduka 2-1, 79. Hasselbaink 3-1, 90. Maccarone 4-1, Scheidsrechter: Bas kakov (Rus). Rode kaart: 73. Majstorovic (FC Basel/2x geel). Gele kaart: Riggott, Parnaby, Maccarone (Middlesbrough), D. Degen, Zuberbuehler (FC Basel). Aan tal toeschouwers: 24.521. Eerste duel: 0-2. Middlesbrough in halve finale. 0( Oc m ProTour. Ronde van Baskenland. Vierde etappe, Lerin - Vitoria: 1. Frei- re (Spa) 172 km in 3.56.43, 2. Samuel Sanchez (Spa), 3. Wegmann (Dui), 4. Valverde (Spa), 5. Garzelli (Ita), 6. Mar- zoli (Ita), 12. Tankink, 57. Boogerd, 73. Weening, 93. Thomas Dekker, 109. El- tink 5.10,129. Wielinga 8.15. Algemeen klassement: 1. Samuel Sanchez 15.37.41, 2. Contador (Spa), 3 Rebellin (Ita) 0.02, 4. Evans (Aus), 5. Ber- tagnolli (Ita), 6. Martin Perdiguero (Spa), 10. Boogerd 0.10, 50. Tankink 8.12, 61. Weening 13.32, 63. Thomas Dekker 13.49, 112. Eltink 30.03, 129. Wielinga 37.02. Hornu (Bel). GP Pino Cerami: 1. Lan geveld (Ned) 177 km in 4.03.17, 2. Coe- nen (Bel) 0.55, 3. Dockx (Bel), 4. Ver- heyen (Bel), 5. De Waele (Bel), 6. Face (Ita) 0.57, 8. Honig 1.00, 33. Mol 1.45. 36. Van der Wal, 40. Poels, 63. Engels 2.06. Ernée (Fra). Circuit de la Sarthe. Derde etappe. Angers - Ernée: 1. Lod- do (Ita) 188.3 km in 4.37.37, 2. Schuma cher (Dui), 3. Ravard (Fra), 4. Aug (Est). 5. Korff (Dui), 6. Haddou (Fra), 14. Ten Dam, 26. Giling, 52. Clement. Algemeen klassement: 1 Schum» cher, 2. Vandborg (Den) 0.03, 3. Basso (Ita), 4. Matvejev (Oek) 0.05, 5. Vaug- renard (Fra) 0.06, 6. Moreau (Fra) 0.11, 10. Clement 0.14, 14. Giling 0.24, 1R Ten Dam 0.32. Shanghai. WK kortebaan. Mannen. 50 vrij, geplaatst voor finale: Jones (VSt) 21,31, Draganja (Kro) 21,72, Meo- lans (Arg) 21,77, Volinets (Oek) 21,83, Brunelli (VSt) 21,91, Nicholas Santos (Bra) 21,91, Guilherme Santos (Bral 21,99. 100 rug, finale: 1. Welsh (Aus' 51,09, 2. Rogan (Oos) 51,48, 3. Bal (VSt! 51,63. 100 school, finale: 1. Lisogo' (Oek) 58,14, 2. Rickard (Aus) 58,70,3. Dale Oen (Noo) 59,16, 14. Van Aggele 59,86. 100 vlinder, finale: 1. Almeida (Bra) 51,07, 2. Subirats (Ven) 51,23,3 Cramer (VSt) 51,53, 26. Tamminga 53,72. 400 wissel, finale: 1. Lochte (VSt) 4.02,49, 2. Marin (Ita) 4.05,12,3 Berezoetskji (Rus) 4.06,81. 4x200 vrij: 1. Italië 6.59,08 (Europees record), 2. Au stralië 7.04,16, 3. Verenigde Staten 7.04,34. Vrouwen. 100 vrij, geplaatst voor fi nale: Veldhuis (Ned) 53,33, Lenton (Aus) 53,65, Seppala (Fin) 53,91, Correia (VSt) 54,00, Weir (VSt) 54,10, Marshall (GBr) 54,15, Gusmao (Bra) 54,21, Lillha- ge (Zwe) 54,34.800 vrij, finale: 1Ivan enko (Rus) 8.11,99, 2. Ziegler (VSt) 8.14,12, 3. Cooke (GBr) 8.20,02. 100 rug, finale: 1. Pietsch (Dui) 58,02, 2 Zimmer (Aus) 58,27, 3. Gao Chang (Chn) 58,74, 14. Schreuder 1.01,14. 50 school, finale: 1. Edmistone (Aus) 30,22, 2. Hanson (Aus) 30,40, 3. Hardy (VSt) 30,48. 50 vlinder, geplaatst voor finale: Nadarajah (Oos) 26,05, Als- hammar (Zwe) 26,10, Dekker (Ned) 26,26, Demal (Oos) 26,41, Kammerling (Zwe) 26,45, Komisarz (VSt) 26,45, Zhou Ya-Fei (Chn) 26,56, Schreuder 26,68 100 wissel, geplaatst voor finale: Hanson (Aus) 1.00,59, Seppala 1.00,97, Sandeno (VSt) 1.01,60, Moravcova (Slw) 1.01,86, De Ronchi (Fra) 1.01,87, Reese (Aus) 1.01,93, Svahnstorm (Zwe) 1.02,22, Eriksson (Zwe) 1.02,49. Uitge schakeld: Schreuder 1.02,51.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42