Wijk Wolphaartsdijk gaat door PZC In de rij voor rol in musical Containerscherm rond bom Breskens Bouw parkeergarage Bleekveld Goes pas in het najaar College verwerpt bezwaren omwonenden Voetbaltoernooi op Goese Markt Klucht bij Katse Toneelvereniging agenda Politie vindt hennepkwekerij Vier raadsleden uit 's-Heerenhoek Kunstvezelveld voor Heinkenszand Goesenaar rijdt door na aanrijding Borsele begint strijd tegen regels Expositie vrijdag 7 april 2006 rinor Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes zet uitbreiding aan de oostkant van Wolphaartsdijk door. Het colle ge van burgemeester en wethou ders verwerpt de ruim dertig in gediende bezwaren. Wel wordt onderzoek gedaan naar een bete re verkeersafwikkeling van de toekomstige wijk. De nieuwbouw komt in het open gebied dat wordt begrensd door de Noorddijk, Hoofdstraat Nazareth. Het 25 woningen tellende wijkje, dat wordt ver vlochten met aanwezige volks tuinen, stuit dan ook vooral bij omwonenden op protest. Vooral het verkeer is een bron GOES - De Grote Markt in Goes is zondagmiddag het toneel van een voetbalspektakel waaraan acht teams van Goese horecabe drijven meedoen. Het festijn begint om 12.00 uur en de eerste wedstrijd is een half uur later. Vier tegen vier .wordt er gespeeld; drie veldspe- lers en één keeper per team. Op de Grote Markt wordt een veld ■uitgezet van twintig bij tien me ter met als ondergrond een hou ten vloer en aan de zijkanten een luchtkussen met daarin ook jde doeltjes. „De spelers mogen overal van- Maan komen", zegt organisator jfjoèy Aertssen van Heartbreak 'Cdfé, „maar alleen Goese hore cabedrijven doen mee." De inzet i-vanhet voetbalspektakel is aller eerst een ticket voor de Neder landse horecavoetbalfinale in Voetbalstadion De Goffert in '(Nijmegen. Het team dat die fina le wint, mag drie dagen naar Tuitsland voor deelname aan •een groot horecavoetbaltoernooi .dat wordt gehouden vanwege 'het wereldkampioenschap voet hal in juni en juli. Het festijn op de Goese Markt is zondag tot vijf uur 's middags. KATS - De Katse Toneelvereni ging speelt morgen de jaarlijkse voorstelling in De Vriendschap inKats. Ook dit jaar is weer gekozen1 'voor een stuk van Carl Slot boom. Edelweiss heet het deze keer en de plaats van handeling is een hotel met die naam, er gens hoog in de Alpen. Een inter nationaal gezelschap met uiteen lopende eigenaardigheden ver blijft daar en dat zorgt voor ko mische verwikkelingen. De le den van de Katse Toneelvereni ging doen alles zelf en de regie is in handen van Onno de Graaf. D,e voorstelling begint om 20.00 uüi' en kaarten zijn verkrijgbaar bij Joyce Hollestelle, telefoon 6003 5 2. Aan de zaal worden de overgebleven plaatsen verkocht. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet ■Www.pzc.nl i E-mail: web@pzc.nl van zorg. De Noorddijk en aan sluitende straten, waarlangs het verkeer wordt afgewikkeld, zijn smal en volgens inwoners nau welijks berekend op nieuwe ver keersstromen. De gemeente onderkent het pro bleem, hoewel ze aangeeft dat het niet zo druk wordt dat de leefbaarheid in het gedrang komt. Ze rept van 65 extra ver keersbewegingen per dag. De verkeersdruk in de Friese straat en op de Noorddijk stijgt volgens het college dan ook niet noemenswaardig. Niettemin wordt een plan gemaakt om te zorgen dat met name de Lepel straat leefbaarder wordt, waar bij ook de aansluiting Noord- dij k-Lepelstraat anders wordt ingericht. Een punt waar de Ver eniging Gemeenschap Wolfaarts- dijk in een reactie op hamert. Verder wijst het dagelijks ge meentebestuur op de plannen om verkeersstromen om Wol phaartsdijk heen te leiden via, zoals de kaarten nu liggen, een verbeterd traject Kwistenburg/ Aardebolleweg. Sommige be zwaarmakers vinden dat geen echte rondweg, maar een half zachte oplossing. Het college kijkt tevens naar problemen met parkeren op de smalle Noorddijk. Om land- bouwverkeer en fietsers niet te hinderen, moet extra parkeer ruimte worden geschapen. Burgemeester en wethouders zijn het oneens met bezwaarma kers dat het woningbouwplan de historische lintbebouwing en natuurwaarden (oude kreekrug gen en restanten daarvan) ge weld aandoet. Ook weerspreekt het college dat bewoners hun weidse uitzicht verliezen. De wijk wordt volgens het gemeen tebestuur zo opgezet dat er van af de huidige dorpsrand voldoen de doorkijkjes naar het buitenge bied zijn. Waardevermindering van wonin gen, zoals sommige omwonen den hebben aangegeven, is niet aan de orde, vindt het college. Ook aangedragen alternatieve locaties voor woningbouw wuift het college weg. Aan de Frederi- cuspolder en het gebied achter de Molendijk kleven te veel be zwaren. De landschappelijke waarden van de Fredericuspol- der acht het college te groot om daar een wijk uit de grond te stampen. Bovendien zijn veel huizen aan die kant van de dorpsrand gericht op de open polder, waardoor veel meer be woners zouden worden gedu peerd, zegt het college in een reactie op de bezwaren. De plek tussen de molen en Oud-Sabbin- ge is helemaal niet favoriet, om dat een wijk daar nogal los van het dorp komt te liggen. Sommige bezwaarden zetten vraagtekens bij de noodzaak het dorp uit te breiden. Er wordt on der meer verwezen naar de en quête die de Vereniging Gemeen schap Wolfaartsdijk onder inwo ners heeft gehouden. Daaruit zou blijken dat er weinig behoef te is aan nieuwbouw. Bovendien staan er ruim dertig woningen te koop in de prijsklasse van hui zen in het uitbreidingsplan. Het college interpreteert die en quête anders. Slechts 4,5 procent heeft aangegeven dat woningbouw niet nodig is, waaruit het dagelijks gemeente bestuur opmaakt dat uitbrei ding gewenst is. Volgens het col lege heeft Wolphaartsdijk geen leegstandsprobleem. De leeg stand is lager dan het Goese ge middelde. De dorpsvereniging steunt het gemeentebestuur. Zij vindt uit breiding absoluut noodzakelijk om het dorp leefbaar te houden. met Joost Jongerius de regie en Ricarda Touw is de choreografe. Het zijn die vakmensen die voortaan elke donder dagavond met de groep in De Raayberg zullen oefenen, met een korte stop in de zomer. In juni volgend jaar komt de pro ductie op de planken in drie uitvoerin gen, allemaal in De Maagd in Bergen op Zoom. Zeeuwse belangstellenden zingen mee tijdens hun eerste repetitie voor de nieuwe uitvoering van The Music Company. door Mieke van der Jagt BERGEN OP ZOOM - Ronselen in Zee land: een briljant idee. The Music Com pany, een jong musicalgezelschap dat in 2004 in West-Brabant is begonnen, zag gisteravond een potentiële verdub beling van het aantal leden. Onder de adspirant zangers-dansers-acteurs zat een heel stel van De Bevelanden en Tho- len. Het aantal mannen, tot nu toe vier, groeide zelfs aan tot een luxueuze elf. Mannen en jongens zijn altijd moeilij ker te porren om mee te doen aan musi cals dan vrouwen. Maar de vaklui die de Musical Compa ny begeleiden, zagen zich gisteravond in de Raayberg in Bergen op Zoom ge plaatst voor een groep van veertig men sen: twintig oude en twintig nieuwe. De uitbreiding is broodnodig omdat de Company een nieuwe, grote productie wil maken. Het wordt de bewerking van een muziekfilm, die nog niet in het theater is gespeeld. Welke film, blijft nog eventjes geheim, maar zeker is dat The Music Company alles zelf doet. Arjan Nefs draagt zorg voor de verta ling, Martin Cornelissen bewerkt de mu ziek, Henk van den Broek doet samen Stemoefeningen Maar zo ver is het nog lang niet. Op de ze allereerste donderdagavond moet ie dereen nog zien wat voor vlees hij in de kuip heeft. De nieuwe moeten erachter komen wat er van hen verwacht wordt en de begeleiders willen wel weten of er een beetje talent tussen zit. Cornelissen, Jongerius en Touw hebben ieder op hun vakgebied wat oefeningen voorbereid. Wel een beetje leuk natuurlijk, want ze willen niemand wegjagen. Cornelissen begint, zodra pianist Martien den Haan achter de piano heêft plaatsgenomen, met wat stemoefeningen. Hij heeft Smoorverliefd van Doe Maar speciaal voor deze gelegenheid bewerkt en razendsnel wordt duidelijk hoeveel steun de nieuwe zangers hebben aan de mensen die al langer met elkaar oefe nen. De dirigent vindt dat je ook een beetje moet voelen wat je zingt. Nu, dat lukt. Niet weinig zangers gaan steeds harder blozen naarmate de conclusie nadert: Liefde is een vreemde ziekte! Als Corne lissen na een uurtje hard werken een pauze aankondigt, willen de oude leden graag wat laten zien. Hit the road Jack met een choreografie die ook voor do ven geen duidelijkheid over de tekst te wensen over laat. Maar de leden zijn zo enthousiast; ze willen er nog eentje doen: Wat denk je van Big Spender*! Roepen er twee. Nee, het wordt Mamma Mia, een nummer dat ze ook al op de bühne hebben gebracht. En daarna, vooruit dan maar: Big Spender. Corne lissen spreekt de nieuwe leden toe: „Als je denkt, dit kan ik beter, ben je hier aan het goede adres. Wie denkt, dat kan ik nooit, die is ook goed aangesloten foto Willem Mieras want we kunnen het je hier leren. Als je tenminste een beetje aanleg hebt, maar dat zien we snel genoeg!Joost Jonge rius laat de hele club vervolgens twee aan twee mime-oefeningen doen. De ge voelens staan op een kaartje en de een moet ze zonder woorden duidelijk ma ken aan de ander. Dat mogen ze daarna opnieuw doen in groepjes van vijf. Ieder gesprek wat in zo'n groepje ontstaat, is geweldig, want het gaat over acteren. Geremdheid Van de laatste kennismaking krijgen de leden van The Music Company het het warmst. Ricarda Touw heeft muziek meegenomen met de toepasselijke titel Let's dance. Het begint rustig, niet te moeilijk, zodat de warming-up geïnte greerd is. De bewegingen, eerst eenvou dig, dan wat moeilijker en later zeer ge schikt om volkomen uit je dak te gaan, geven de choreografe een beeld van de mogelijkheden en de mate van geremd heid van de dansers. De dansers de meesten kwamen binnen als zangers) verkennen hun eigen, onvermoede moge lijkheden. Iedereen gaat geïnspireerd naar huis en het grootste deel komt waarschijnlijk ruim een jaar lang elke donderdagavond om acht uur terug. I STHEEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOIVi - Evenementen zaal de Stoelemat, 20.30 uur: Artiesten gala t.b.v. Prinses Beatrixfonds; COC-café De Soos, 20.00 uur: Dubbel Apart voor mensen met een verstande lijke beperking; 22.00 uur:Vrijdagavond- cafó; GEERSDIJK - Drenthehuis, 19.30 uur: Blijspel Gebarsten Kruiken door toneel vereniging de Vaete; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen tbv maatschappelijke dienstverle ning; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; Sportpunt Zeeland, 19.00-21.30 uur: Bio- scoopzwemmen voor alle jeugd uit Goes en omgeving; Buijs Ballot College, 19.30 uur: Lezing Sandra Dobbelaar (SLZ) over kleine cul tuur-historische elementen; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur; Seniorensoos; KAMPERLAND Jeugdsoos De Sik, 20.00 uur: Geopend voor de jeugd van 12 tot en met 20 jaar; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 10.00-11.30 uur: Jeu de boules; De Vroone, 13.00 uur: Soos, biljarten: KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; LEWEDORP - Café-pension De Goede Verwachting, 18.30 uur: Avondruilbeurs van o.a munten, oude ansichten, postze gels en andere objecten; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 08.00-13,00 uur: Weekmarkt; Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. door Frank van Cooten BRESKENS - Een hoge kraan domineert de skyline rondom de Oude Rijksweg in Breskens. Con tainers worden gestapeld. De voorbereidingen voor de demon tage van de vliegtuigbom zijn in volle gang. Om elk risico uit te sluiten wordt een muur van containers rondom de vijfhonderdponder uit de Tweede Wereldoorlog op getrokken. Hiermee is gisteren begonnen onder begeleiding van de Explosieven Opruimings dienst (EOD) en het Brabantse bedrijf Bodac. Dit bedrijf spoort explosieven uit de Twee de Wereldoorlog op en assisteert bij het ruimen ervan. Hetzelfde gebeurt bij vliegtuigwrakken. Breskens had in de oorlog te lij den onder hevige bombardemen ten. Bij de grote ruiming midden ja ren negentig van een aantal zwa re vliegtuigbommen werd be kend dat nog meer wapentuig in Breskense grond zit. De Engelse vijfhonderdponder bij de Oude Rijksweg werd in april gevonden op drieënhalve Om elk risico uit te sluiten wordt een muur van containers rondom de vijfhonderdponder uit de Twee de Wereldoorlog opgetrokken. foto Camile Schelstraete RILLAND - De politie heeft gistermiddag bij een onder zoek in een woning in Rilland een hennepkwekerij aange troffen. Er zijn ongeveer zeventig planten aangetroffen in de woning. De planten en apparatuur zijn in beslag geno men en vernietigd. In verband hiermee is een 31-jarige man uit de gemeente Borsele aangehouden. Nadat hij was verhoord, mocht hij gaan. HEINKENSZAND - Niet één dorp in de gemeente Borse le is zo goed vertegenwoordigd in de Borselse gemeente raad als 's-Heerenhoek. Na A. Witkam (PvdA), N. Werri (Lokale Partij Borsele). en R. Boekholt (VVD) schoof gis teravond het vierde raadslid uit 's-Heerenhoek aan, CDA' er A. Oosthoek. De nieuwe Borselse x'aad is met zijn aantreden compleet. Oosthoek is in 's-Heerenhoek onder meer actief als voor zitter van carnavalsvereniging De Koenkelpot en van het rooms-katholiek kerkbestuur. Hij trad later aan dan de andere raadsleden, omdat nog iets moest worden uitge zocht over zijn raadsvergoeding. HEINKENSZAND - Voetbalclubs in Heinkenszand krij gen een tweede voetbalveld waarin kunstvezels zijn ver werkt. Dat maakt het veld langer bespeelbaar en minder onderhoudsgevoelig. De PvdA had eerst kritiek op de fi nanciering van het voorstel, omdat een deel van de inves tering van 114.240 euro ten koste zou gaan van in de toe komst noodzakelijke vernieuwingen van voetbalvelden el ders in Borsele. Volgens wethouder M. de Bruijne (WD, sport) is er echter 'geen enkele reden om te verwachten dat andere verenigingen nadeel zullen ondervinden van de investering in Heinkenszand'. De gemeenteraad ging daarop eensgezind akkoord. GOES - De politie Zeeland heeft gisteravond even voor half zeven een 25-jarige man uit Goes in zijn woning aan gehouden. De man was een half uur eerder in de Violen straat in zijn woonplaats met zijn auto tegen een kastje met televisiekabels gereden. Na de aanrijding reed de man door. De man mocht na verhoor weer gaan. PIEINKENSZAND - De gemeente Borsele gaat het ge vecht aan,tegen de regelzucht. Op initiatief van het CDA in de gemeenteraad komt er een werkgroep die gaat pro beren te snoeien in het woud aan regels. Alle raadsleden steunden gisteravond dit idee, al waren er ook kritische geluiden. N. Werri (Lokale Partij Borsele) zei er het beste van te ho pen, maar, verwees hij naar Den Haag: „Hoe meer er over deregulering wordt gesproken, des te meer regeltjes ko men erbij." Hij sprak de hoop uit dat het in Borsele niet die kant opgaat. 'Kappen in regels' mag geen doel op zich zijn, stelde PvdA'er J. Huige hiertegenover. Volgens hem moet er daarom een onderscheid worden gemaakt tussen 'noodza kelijke en overbodige regels'. meter diepte. Onderzoek van Bo dac wijst uit dat er op dit ter rein niet meer bommen liggen. Deze bom wordt maandag tus sen 11.00 en 12.00 uur gedemon teerd. Uit veiligheidsoverwegin gen worden de woningen in een straal van honderd vijf tig meter rond de vindplaats ontruimd. Ongeveer zeventig personen moeten tijdelijk him woning uit. Ondanks de enorme constructie van containers mag dus nie mand achterblijven. Het terrein wordt hermetisch afgesloten. Na het sein veilig van burge meester Jaap Sala mogen de be woners hun huis weer in. door Frank Balkenende GOES - De bouw van de 530 plaatsen tellende parkeergarage aan het Bleekveld in Goes be gint pas dit najaar. De gemeente zette een half jaar geleden nog in op het voorjaar, maar inmid dels blijkt dat benodigde proce dures meer tijd vergen. De inmiddels afgezwaaide wet houder C. Linssen dacht in okto ber vorig jaar dat de bouw van de parkeergarage, het klapstuk van de totale herinrichting van Bleekveld en Kolveniershof, in het voorjaar zou kunnen begin nen. Hij achtte het risico op ver tragingen - het project was al vertraagd - kleiner geworden omdat er een bouwblok aan het Bleekveld was geschrapt, tot op luchting van bewoners van het complex De Ganzestaete die vreesden voor hun uitzicht. Nu schuift de planning weer op. Niet alleen heeft de voorberei ding meer tijd gekost, ook is er volgens sectorhoofd grondge bied L. Meeuwisse meer tijd ge zet voor procedures. De in spraakprocedure voor de bouw vergunning loopt op dit moment en sluit 13 april. Tot nu toe zijn bij de gemeente geen reacties binnengekomen. Niettemin is het noodzakelijk om de termijn waarin mogelijke bezwaren wor den beoordeeld, in te calculeren, zegt Meeuwisse. Daarom is het begin van de bouw, die nog (Eu ropees) moet worden aanbe steed, naar het najaar verscho ven. De nieuwe planning is woens dagavond aan de Goese winke liers meegedeeld tijdens een le denvergadering van Onderne mers Organisatie Goes (OOG). Hoewel de winkeliers eerder hebben aangedrongen op com penserende parkeerruimte voor plaatsen die weg zijn gevallen door de herinrichting van de bin nenstad, met het autovrij maken van de Grote Markt in het bij zonder, is OOG-voorzitter R. Berks niet teleurgesteld over de vertraging. ,,Als die parkeerga rage er maar komt en daar ziet het naar uit. Alles is voorbereid en het geld ligt klaar." Berks denkt dat de periode tot en met het voltooien van de bouw van de parkeergarage zonder al te veel problemen is te overbrug gen. De gemeente zorgt tijdens de bouw immers voor vervangen de parkeergelegenheid voor de vakken die op Bleekveld en Kol veniershof vervallen. De bulk daarvan komt op een deel van de kavel van de voormalige labo- ratoriumschool aan de Rom- merswalestraat in wijk West. Om een directe looplijn naar bin nenstad te scheppen, wordt een voetgangers/fietsbrug over de westvest gelegd. Ook op het Bleekveld blijven tientallen par keerplaatsen intact. Verder ligt er nog het tijdelijke parkeerter rein op de kavel van Pik, dat sinds vorig jaar in gebruik is en dat tot het eind van de bouw van de parkeergarage blijft. De voorzitter van OOG is uiter mate opgetogen over het feit dat het nieuwe college van burge meesters en wethouders de twee de fase van het Masterplan Bin nenstad de komende vier jaar uitvoert. Vooral voor de beloof de parkeerkelder aan de Oost- wal, waarmee de parkeercapaci- teit groeit van de huidige twee honderd tot vierhonderd plaat sen, steekt Berks de vlag uit. OOG heeft de parkeerkelder al tijd bepleit, om ervoor te zorgen dat er geen scheve situatie ont staat in de binnenstad. Omdat de meeste parkeerplaatsen, ze ker na aanleg van de parkeerga rage op het Bleekveld, aan de westzijde van het centrum lig gen, vrezen winkeliers aan de oostkant dat ze de achterkant van de binnenstad worden. Een parkeerkelder aan de Oostwal brengt de verdeling weer wat in evenwicht. Berks: „Dan blijft ook de oostkant sterk en daar zijn we uitermate content mee." GOES - Kunstenares Marian Aerssens uit Ellewoutsdijk expo seert tot 1 juni in het Palazolli- huis in Goes. Aerssens laat werk zien in ge mengde technieken en materia len. De kunstenares laat zich in spireren door etnische symbo len, verhalen en vreemde cultu ren. Plet Palazollihuis voor kan kerpatiënten en hun naasten is ook toegankelijk voor andere be langstellenden tijdens de ope ninguren: dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33