PZC Chicanes maken dijk gevaarlijk Vliegende Hollander is nog niet klaar mm ii|iiiiiii!i i •as deDRVKKERY zeeuwse almanak Nood €1,50 korting op entree Geen subsidie voor aanpassing kapel Blaauwe Hoeve Compensatie voor VVV Hulst Halfjaar cel voor veelpleger Zaak moord Blokpoel zit vast Verkeersmaatregelen in Terneuzense wijk Othene blijven problematisch Nieuwe poging voor bouw sociaal pension in Axel Boeren hekelen 'huichelaars' van ZLTO Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. donderdag 6 april 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen Deze maand... vee/ acties en voordeel op alle merken! Kip OctNcffs Damëlsweg 2 4451 HP Hemkensaand Teï Ól 13-563085 WWW.CaraVanlife.nl www.verzamelaarsjaarbeurs.ni De woningen worden gebouwd en geëxploiteerd door de Stich ting Wonen en Psychiatrie. Een jaar geleden kwamen de plan nen voor het eerst naar buiten. Toen de gemeente Terneuzen vervolgens een bouwvergunning wilde afgeven kwam de buurt in ind. Er werd gevreesd voor overlast en waardeverminde ring van huizen. In december vorig jaar besloot de gemeente het plan van tafel te vegen. Er zou een nieuw plan komen dat dan via een versnel- (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu mosterdsoep en varkensfilet of spinazietaart en rabarber tiramisu €12,50 ofdo.oo (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 do 6/4-19.30 uur Bijbels Hebreeuws fohan Murre za 8/4 - 11.00-11.30 uur Maand van de Filosofie Lezing De Waarheidsvanger door Dick van Biemen za 8/4- 15.00 uur Meet5Reed saxofoonkwintet Markt 51 Middelburg T0118 886 886 door Wout Bareman TERNEUZEN - De delegatie uit Terneuzen, die op eerste paas dag in pretpark De Efteling in Kaatsheuvel de opening van de attractie de Vloek van de Vlie gende Hollander zou bijwonen, kan thuisblijven. De directie van het pretpark heeft besloten de ingebruikname minstens zes weken uit te stellen. Afgelopen zaterdag opende De Efteling de poorten voor een nieuw seizoen. Maar de nieuw ste attractie - met 20 miljoen eu ro ook de duurste ooit in het pretpark - blijft nog even onge bruikt. De attractie, die helemaal door de deskundigen van het pret park zelf is ontwikkeld, is nog niet klaar. De opening was al ge- mime tijd geleden gepland op eerste paasdag, de dag waarop in 1678 kapitein Willem van der Decken tegen alle regels in de haven van Terneuzen verliet, op weg naar de Oost. De attractie voert de bezoekers in vier minuten tijd van het huis van Van der Decken via een ge heime gang naar een sloep in de haven, die op zijn tocht snelhe den tot zeventig kilometer haalt. In de woorden van direc tievoorzitter R. Van der Zijl: „Het is een combinatie van het beste van verschillende topat tracties; een walk-trough, darkride, achtbaan, watercoas- (Advertentie) WERKKLEDING www.werkkledingtotaal.nl Het ivas een verre uitwed strijd afgelopen zaterdag voor dat Walcherse korfbal- team. Zo ver dat bij een van de speelsters de sanitaire nood hoog begon te stijgen. Op de Zeelandbrug zag ze haar kans schoon. De brug stond open om een jacht door te laten. Dat bood. gelegen heid even uit te stappen en hurkend bij de reling een drin gende plas te doen. De hilari teit bij haar medespelers was groot. Ook bij haar huisgenoten toen die maandag in de krant lazen dat de Zeelandbrug de volgende nacht voor het ver keer zou zijn afgesloten. Wegens reinigingswerkzaam heden. 8 9 april Jaarbeurs Utrecht Mega Platen en CD Beurs Deze bon is geldig voor max. 2 personen. Niel geldig in combinatie met andere acties .Sr.'Z rinor Sheila van Doorsselaer HULST - Stichting Curamus ontvangt geen subsidie om de kapel in zorgcentrum De Blaau- we Hoeve zodanig aan te passen dat de kapel rolstoeltoeganke lijk wordt. De gemeente Hulst heeft hiervoor geen ruimte meer in het budget Wet Voorzienin gen Gehandicapten (WVG). Uit het WVG-budget worden jaarlijks uitgaven gedaan voor individuele voorzieningen voor gehandicapte inwoners. Traplif- ten bijvoorbeeld, rolstoelen, of beugels in toilet of douche. Ook worden bijdragen verstrekt voor vervoer. Wanneer er ruimte in het WVG-budget was, werden ook projecten gesubsidieerd voor meer maatschappelijk nut, zoals aanpassingen aan dorpshuizen zodat die rolstoeltoegankelijk werden. Door de sterke vergrij zing en het feit dat steeds meer gehandicapten een beroep doen op een bijdrage uit het WVG-budget heeft de gemeente Hulst geen ruimte meer voor de ze meer algemene uitgaven. Cu ramus is volgens de gemeente Hulst niet de enige instantie die tevergeefs een beroep op het WVG-budget heeft gedaan. Hulst kan haar negatieve beslis sing op de aanvraag rechtvaardi gen door te verwijzen naar het Bouwbesluit. Wanneer (semi-) openbare ge bouwen worden gebouwd of ver bouwd, moeten ze voldoen aan de bepalingen in het Bouwbe sluit. Hierin is geregeld dat de opdrachtgever van de verbou wing of nieuwbouw de rolstoel toegankelijkheid zelf moet rege len. In het bestek moet die bepaling ook zijn opgenomen. Curamus zal dus zelf geld moeten uittrek ken om de kapel ook toeganke lijk te maken voor rolstoelers. HULST - Het VW Hulst ontvangt van de gemeente een malig zevenduizend euro ter compensatie van de extra ta ken die de medewerkers hebben gehad na de verhuizing naar het 's-Landshuis. Niet alleen het VW is gehuisvest in het 's-Landshuis, ook het oude gemeentearchief is on dergebracht in het historische pand en ook worden er ge regeld exposities gehouden. Medewerkers van het VW zeggen dat ze sinds de verhuizing van het kantoor van de Grote Markt naar het 's-Landshuis, twee jaar geleden, tien procent van hun tijd kwijt zijn aan taken die niets te maken hebben met het VW. Ze doelen op het verwelko men en begeleiden van bezoekers van het 's-Landshuis die niet voor het VW komen maar bijvoorbeeld voor het archief of de exposities. Ook vervullen de medewerkers sinds de verhuizing de zogenaamde huismeestertaken. Dat houdt in dat ze onder meer het oud papier opruimen en assisteren bij het opbouwen van de tentoonstellingen. Het Hulster college van burgemeester en wethouders heeft nu besloten het VW zevenduizend euro te gunnen voor die tijdelijke extra taken. Door middel van een re'in- tegratieproject worden de WV-medewerkers voortaan ontlast. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 32-jarige inwoner van Terneuzen voor valsheid in geschrifte en een woninginbraak veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf. De Terneuzenaar, die te boek staat als veelpleger, pleegde vorig jaar 14 december fraude door een uitkeringsformulier van de Sociale Dienst te ver valsen. De woninginbraak in Terneuzen dateerde van 2002. Het DNA-spoor bleek afkomstig te zijn van de Ter neuzenaar. GOES - Het onderzoek naar de moord op Goesenaar Sam Blokpoel is vastgelopen. Dat zegt een woordvoerster van het Openbaar Ministerie in Middelburg. Of justitie de handdoek definitief in de ring gooit, moet nog worden be sloten, aldus de woordvoerster. De 81-jarige Blokpoel werd in augustus 1995 in een park aan de Goese Oostwal zo zwaar toegetakeld dat hij enkele dagen later overleed. De moord kon destijds niet worden opgehelderd. Eind de cember 2004 heropende de politie het onderzoek nadat er nieuwe informatie was binnengekomen. Om meer tips te krijgen, werd de zaak behandeld in het tv-programma Op sporing Verzocht. Ook volgde er een DNA-onderzoek, waarbij zowel verdachten van destijds als enkele andere mensen werd gevraagd DNA af staan. Op grond van de uitkomsten hield de politie in december vorig jaar een vijftigjarige Goesenaar aan. De verdachte werd in januari op vrije voeten gesteld wegens gebrek aan bewijs. Advertentie (Advertentie) door Eugène Verstraeten AXEL - De gemeente Terneu zen onderneemt opnieuw een po ging om de bouw van een so ciaal pension aan de Bijloke straat in Axel mogelijk te ma ken. Het gaat om een gebouw met twaalf appartementen voor mensen met ernstige psychiatri sche klachten. de planologische procedure ge realiseerd zou moeten worden. Op die manier zou de inspraak voor omwonenden gewaarborgd zijn. Het opstarten van die zoge naamde artikel 19-procedure heeft enige vertraging opgelo pen, maar de plannen liggen nu toch voor alle belangstellenden tot en met 10 mei ter inzage bij de gemeente. De afgelopen maandag aangelegde chicanes verdwijnen weer, omdat ze niet het beoogde effect sorteren. foto Camile Schelstraete Terneuzense delegatie die opening topattractie Efteling zou bijwonen kan thuisblijven O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn tekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: D pet maand met automatische incasso 20.55)*. D per kwartaal met aulomatische incasso 59,75)". per iaar met automatische incasso 229.20)* met gratis PZC-paraplu het alfabet van Zeeland door René van Stee TERNEUZEN - Ze zijn maan dag pas aangelegd, maar vier chicanes op de Margarethadijk in Terneuzen verdwijnen deze week of uiterlijk volgende week weer. De snelheidsremmers leveren on verwachte en ongewenste bijef fecten op. Niet alleen kunnen vrachtwagens en landbouwvoer tuigen moeilijk passeren, maar automobilisten gaan er ook vaak op de verkeerde manier langs. Daardoor komen zij op de parkeerstroken langs de wonin gen of op het fietsstrookje en berm van de dijk terecht. Automobilisten die uit de rich ting van De Griete komen, blij ven soms links rijden (en dus: spookrijden) over het fiets strookje en de dijkberm om snel leren gemakkelijker de bocht te nemen bij de volgende snelheids remmer. Fietsers moeten daar door regelmatig vol in de rem men. Omdat daardoor ook ge vaarlijke situaties ontstaan voor spelende kinderen of wande laars, trokken enkele bewoners aan de bel. Verkeerswethouder J. van Schaik heeft inmiddels toege zegd dat de chicanes verdwij nen, omdat ze niet het beoogde effect sorteren. Tot die tijd staan er aan de kant van de par keervakken plastic blokken die moeten verhinderen dat auto's bij de chicanes over de parkeer vakken rijden. De wethouder meldde gisteren dat het plaat sen van de chicanes een experi ment was. „Want het gaat om verplaats baar materiaal dat we ook el ders kunnen inzetten als er pro blemen met te hoge snelheden zijn. In het geval van de Marga rethadijk blijken dit soort rem mers niet te werken, zoals wel vaker met snelheidsremmende maatregelen. In die gevallen moeten we andere oplossingen verzinnen", aldus Van Schaik. Andere maatregelen De wethouder weet niet of er als nog snelheidsremmers op de Margarethadijk komen, omdat er ook andere verkeersmaatrege len in de wijk Nieuw-Othene worden getroffen. Het laatste stukje van de Vrijheidslaan loopt eind mei, begin juni niet langer dood. Om niet al het ver keer dat uit Terneuzen richting Reuzenhoek wil rijden via de Toermalijnsingel te leiden, kun nen automobilisten over enkele maanden ook via de Vrijheid slaan de stad uitrijden. Verder moet een verkeersdruppel op het Margarethaplein er voor zor gen dat het verkeer dat de stad inrijdt de Vrijheidslaan niet op kan en ook de snelheid aan de oostelijke rand van de wijk ver der naar beneden brengt. Van Schaik: „Als deze maatregelen allemaal de snelheid onvoldoen de omlaag brengen, moeten we extra maatregelen nemen." De bewoonsters J. van Oosten en J. Mintj es van de Margaretha dijk benadrukken dat de ge meente haar best doet. Volgens Mintjes had niemand de gevaar lijke bijverschijnselen van de chicanes verwacht. „Het ligt volgens mij meer aan de mentaliteit van de weggebrui kers dan aan een verkeerde maatregel. Want de snelheid gaat bij de chicanes wel naar be neden als iedereen zich aan de verkeersregels houdt. Ander zijds waren die maatregelen dan ook niet nodig geweest." ter en een splash." Juist vanwe ge de complexiteit van de attrac tie is meer voorbereidingstijd no dig gebleken om 'De Vloek' ge bruiksklaar te maken. Een woordvoerder van het park: „Hoeveel extra tijd het testen, afstellen, inregelen en borgen van de veiligheid van de attrac tie gaat vergen, is nog niet be kend. Maar er moet wel reke ning worden gehouden met mini- ZAAMSLAG - Landbouwers C. Jansen uit Kloosterzande en F. Derijcke uil Hengstdijk zijn boos. Ze hebben gistermiddag een protest bord geplaatst in de Hellegatpolder, een van de gebieden die in aanmerking komt voor ontpol- dering. 'Help ZLTO verzuipt ons'. De aanklacht op het bord is niet eens zozeer be doeld tegen de onlpoldering zelf, waar Jansen en Derijcke overigens fel op tegen zijn, maar te gen de rol die boerenorganisatie ZLTO volgens de twee landbouwers speelt in de discussie. „Het zijn een stelletje huichelaars van de ZL TO", zegt Jansen. „Eerst gaan ze akkoord met de ontpoldering en vervolgens roepen ze ieder een op te gaan protesteren. Als het al te laat is dus." Jansen, die zich voornamelijk inzet voor de flo ra en de fauna en Derijcke, die grond heeft in de Hellegatpolder, vrezen dat het protestbord er niet lang zal staan. „Maar we hebben dan in ieder geval toch ons punt kunnen maken." foto Camile Schelstraete maal zes weken vertraging." De kans is dus groot dat Terneuzen se delegatie, onder leiding van burgemeester J. Lonink, pas op eerste Pinksterdag naar Kaats heuvel afreist. Een mooie toevoe ging aan de legende: voor Van der Decken vallen Pasen en Pinksteren op één dag. Voor Terneuzen was de aankon diging van de bouw van de at tractie aanleiding om het imago van Stad van de Vliegende Hol lander op te poetsen. Dit jaar is uitgroepen tot 'het jaar van De Vliegende Hollander'. De legen de wordt op alle mogelijke ma nieren gepromoot. Er is onder meer een speciale wandelroute door de stad, er wordt een nieuw beeldje op de markt ge bracht en er volgen nog tal van souvenirs, een speciale folder én het Vliegende Hollander Evene ment in het weekeinde van 2 en 3 september. Hoewel Van der Decken geen piraat was, hebben de organisatoren gekozen voor het thema 'piraten'. Opera Hét hoogtepunt van het Vliegen de Hollanderjaar wordt ge vormd door een vijftal uitvoerin gen van de gelijknamige opera van Richard Wagner in het ka der van het Zeeland Nazomerfes tival. Hoewel een groep onderne mers onlangs pogingen onder nam de opera naar de rand van de binnenstad te halen, staat de locatie nu definitief vast: het se- paratiepunt in het Kanaal Gent-Terneuzen, pal achter de sluizen. De ondernemers kregen aanvankelijk steun van de koe pelorganisatie Coördinatie Management, maar die legde zich al snel neer bij de voorkeur van de organisatoren en trou wens ook van burgemeester Lo nink. i (posl)bankfekeningnummer i Handtekening PZC bv gaai zorgvuldig om met persoonsgegevens i Kgk op www.fuc.nl/abonneren. bel gratis 1 0800 - 0231231 ol stuur deze bon naar: i PZC, aldeling lezersservice i Antwoordnummer 713,4480 WB Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41