Ook halve finale kleurt oranje PZC Zoektocht Schreuder en Van Aggele eindigt in mineur Henk Vos wil met respect behandeld worden bij RBC John Smael nieuw gezicht bij Hoek 21 Arsenal houdt stand in Turijn Barga met Van Bommel en Van Bronckhorst tegen Milan van Stam en Seedorf Britten kweken kampioenen Celtic al zes duels voor einde zeker van titel sLk - X Meer geld voor NOC's Handbalsters winnen ruim WADA voert drieduizend tests uit donderdag 6 april 2006 DEN HAAG/TURIJN - Ar senal bereikte gisteren voor het eerst in de toch rij ke clubgeschiedenis gister avond de halve finale van de Champions League. De Londenaren schakelden in het Stadio delle Alpi Juven- tus uit. De 'oude dame' kon de 2-0 achterstand opgelo pen in Londen niet recht zetten. Het werd 0-0. Na 77 minuten werd de mis sie van de Italianen hele maal onmogelijk door de tweede gele kaart die Pavel Nedved kreeg voor overtre dingen op Arsenal-verdedi ger Emmanuel Eboué. In de harde wedstrijd golf de het spel op en neer. Pa vel Nedved, Zlatan Ibrahi- movic en David Trézéguet doken regelmatig op voor het doel van Jens Leh- mann. Die maakte geen fout, waardoor Juventus niet in het zadel geholpen kon worden. Aan de andere kant moest Buffon enkele keren handelend optreden voor Reyes en Thierry Hen- ry- De Engelse coach Arsene Wenger had vooraf aan de ze wedstrijd beloofd dat Ar senal zich niet zou ingra ven. Dat gebeurde ook niet. Maar met een middenveld van maar liefst vijf spelers had de Londense formatie wel de nodige voorzorgs maatregelen getroffen. Het bleek voldoende. Arsenal treedt in de halve finale aan tegen het lelijke eendje uit Spanje, het vooraf kans loos geachte Villarreal. En Juventus rest dit seizoen de Scudetto en de zekerheid dat het volgend jaar weer mee mag doen aan de Champions League. GPD Juventus (Ita)-Arsenal (Eng) 0-0. Scheidsrechter: Fandel (Dui). Toeschouwers: 45.000. Rode kaart: 77. Nedved (Ju ventus) 2x geel. Gele kaart: Chiellini (Juventus), Flamini, Reyes (Arsenal). Eerste duel: 0-2. Arsenal in halve finale tegen Villarreal. van onze sportredactie BARCELONA - Naar goed voorbeeld van zijn collega Ronald Koeman van Ben- fica kan trainer Frank Rijkaard zich op maken voor een confrontatie met een ge liefde oud-werkgever. Na de verdiende thuiszege op de Portugese kampioen (2-0) stuit Barcelona in de Champions League op het AC Milan van Jaap Stam en Clarence Seedorf. Een halve finale van het meest prestigieu ze toernooi voor clubteams krijgt dus op nieuw een Nederlands karakter. In het met 98.000 toeschouwers gevulde Camp Nou werd de absentie van Nederlandse clubs in de kwartfinale van beide Europe se toernooien gisteren ook al ruim schoots gecompenseerd. De tweede ont moeting tussen de kampioenen van Span je en Portugal kende ongekend veel Ne derlandse aanknopingspunten. Zo vergaapten de supporters van Barcelo na zich even voor de wedstrijd aan de twee meest succesvolle Nederlanders uit de Catalaanse clubgeschiedenis: Johan Cruijff en Ronald Koeman. Cruijff maak te zich als speler al onsterfelijk bij Barce lona. Als trainer veroverde hij met zijn fa voriete buitenlandse club vier landstitels ■en een Europa Cup 1. Uitgerekend Koe man was met een rake vrije trap verant woordelijk voor die laatste Europese prijs van betekenis voor Barcelona. De huidige trainer van Benfica liet zich vlak voor de wedstrijd voor de camera's van Studio Sport uitgebreid door Cruijff interviewen. Na afloop van het vraagge sprek schalde een daverend applaus door het stadion. De dankbare supporters genoten op nieuw toen Koeman even voor aanvang van het duel zijn collega Rijkaard de hand schudde. Meer dan honderd fotogra fen en tientallen cameraploegen legden het weerzien van beide ex-ploeggenoten bij Ajax en het Nederlands elftal vast. Even na het beginsignaal van scheids rechter Lubos versierde Van Bommel, evenals Van Bronckhorst basisspeler bij Barcelona, een strafschop. Specialist Ro- naldinho stuitte verrassend op doelman Moretto. Na schitterende voorbereidend werk van Eto'o revancheerde Ronaldin- ho zich in de negentiende minuut voor zijn misser vanaf elf meter. De tot beste voetballer van de wereld gekroonde aan valler liet doelman Morreto dit keer wel van dichtbij kansloos: 1-0. Linkervoet Net voor rust kreeg Van Bommel nog een goede kans op een tweede treffer voor de thuisclub. De middenvelder kon voor de zoveelste keer de afgelopen weken niet camoufleren dat hij beter met zijn rech ter- dan zijn linkervoet kan schieten. Na rust probeerde Rijkaard vaker dan ooit zijn spelers al fluitend op de vingers te bereiken. Barcelona overklaste de tegenstander op alle fronten maar de vroegere Milanees vreesde die ene gevaarlijke uitbraak. Koeman greep zoals gebruikelijk vaak naar een waterfles. Bij een achterstand van slechts een doelpunt bleef de trainer van Benfica hopen op die goede mogelijk heid. De Portugezen kregen die kans in de 61e minuut. Simao verscheen hele maal vrij voor doelman Valdes van Barce lona. Tot opluchting van het Catalaanse publiek schoot de middenvelder naast. Eto'o maakte vlak voor tijd aan alle onze kerheid een einde. Hij schoot de 2-0 snoeihard binnen. ANP FC Barcelona (Spa)-Benfica (Por) 2-0 (1-0). 19. Ronaldinho 1-0, 89. Eto'o 2-0. Scheids rechter: Michel (Slw). Toeschouwers: 98.000. Gele kaart: Deco, Eto'o (Barcelona), Petit, Luisao, Anderson (Benfica). Eerst duel: 0-0. Barcelona in halve eind strijd tegen AC Milan (Ita). GLASGOW - Celtic is gisteren al Schots kampioen geworden. 1 De koploper versloeg voor eigen r publiek de enig overgebleven .- ^concurrent Hearts met 1-0. 1 |Daarmee was de veertigste titel tl-voor de club een feit. De voor- a -sprong op de nummer twee uit jEdinburgh groeide tot 20 pun- 1 -ten. Er zijn nog zes duels te a igaan. Hartson maakte het enige jidoelpunt van de avond al na livier minuten. ANP/RTR Samuel Eto'o heeft de wedstrijd in het slot gegooid. In de 89e minuut maakte de Ivoriaan de 2-0. foto Gustau Nacarino/RTR door Cilya van der Kooy SHANGHAI - Hinke.lien Schreu- der en Robin van Aggele kwa men beiden met een missie naar Shanghai. Maar de zoektocht van het tweetal eindigde op de openingsdag van de wereldkam pioenschappen kortebaan in de halve finales van de 100 meter rug- en schoolslag. Al troostte het duo zich met de gedachte dat er in het tot zwembad omge toverde tennisstadion Qi Zhong nog meer kansen zullen komen. Schreuder hoopt in de Chinese havenstad vooral haar wed strijdritme te vinden. De zwem ster uit Twente' trainde de afge lopen weken harder dan ooit om zich klaar te stomen voor het WK en do Europose titelstrijd in het 50-me'.erbad deze zomer in Boedapest. Bij haar eerste optre den in Shanghai ging ze voor een handvol toeschouwers sterk van start, maar zakte zowel in de ochtend als in de halve fina les in de slotfase ver terug. Haar eindtijd in de series (1.00,89) was uiteindelijk nog sneller dan in de avond (1.01,14). „Ik was niet genoeg.uitgerust", verklaarde Schreuder haar '„e- rugval. „Ik heb een beetje te hard getraind. Ik wil hier graag presteren, maar ik heb toch ook de kwalificatie voor de EK straks bij de Swim Cup in Eind hoven in mijn achterhoofd. Ik wilde daarom ook niet te vroeg stoppen. Het is toch wel een moeilijk dilemma." Uiteindelijk hoopt Schreuder toch vooral profijt te hebben van het WK. De veelzijdige zwemster heeft zoals gebruike lijk weer een groot aantal starts gepland. Ze wil daarmee de stij gende lijn te pakken zien te krij gen. „Ik wil in mijn ritme ko men. Dat kan het best met racen en daar heb ik hier alle gelegen heid voor. Ik heb nooit eerder twee grote toernooien in een jaar gezwommen, maar het is juist goed om een keer wat an ders te doen om te kijken of dat ook werkt. Deze 'start op het WK is nooit weggegooid. Ik heb nog genoeg kansen hier te groeien." Specialisatie Robin van Aggele wil in Shang hai het antwoord vinden op de vraag op welke afstand hij zich met het oog op Peking 2008 moet gaan lichten. Evenals Schreuder kan de Hilver summer op veel afstanden uit de voeten, maar hij acht voor de Spelen specialisatie noodzake lijk. Hij zal Mezen uit een combi natie van schoolslag en vrije slag of de wisselslag. „Ik wil dit toch wel vroegtijdig doen. Ik had veel willen laten afhangen van hoe het hier en later deze maand tijdens de Swim Cup zal gaan." Wegens ziekte kon Van Aggele zijn resultaat op de 100 school gisteren niet goed op waarde schatten. De eerste dagen heeft hij in Shanghai niet kunnen trainen. Hij was daarom niet echt verbaasd over zijn matige optreden met een veertiende tijd (59,86) in de halve finales. „Vooral op de tweede 50 liepen mijn benen helemaal vol. Ik denk dat het wel met de ziekte te maken heeft, maar het is ook wel lastig dat na een race te be palen. Gelukkig komt er nog meer. Zeker na de 200 school zal ik meer weten, want dan komt het aan op de inhoud. Ik hoop hier dan toch nog wat wijzer te kunnen worden." ANP Hinkelien Schreuder presteerde teleurstellend op de 100 meter rugslag. foto Robert Vos/ANP door Peter de Brie ROOSENDAAL - Voetballer Henk Vos voelt zich door zijn club RBC respectloos behandeld bij de onderhandelingen over een nieuw con tract. „Als er geen ander voorstel komt, schei den onze wegen", aldus de 37-jarige routinier. De deur is nog niet dichtgeslagen, want direc teur Rob Meppelink zegt dat de club uit Roosen daal, die volgend jaar in de eerste divisie uit komt, nog zoekt naar een „oplossing die accep tabel is voor Vos en RBC." Vos baalt. „Met alle respect, maar een werkster die twee dagen per week ergens aan de slag gaat, heeft per maand nog meer, schat ik. Dan is mijn rekensommetje snel gemaakt en kan ik mijn tijd beter beste den." De spits werd door trainer Robert Maaskant kort na diens aantreden weggeplukt bij Racing Mechelen. Vooral om in de laatste minuten een doelpunt te forceren. Vos stond echter vooral in de basis, vaak als aanvoerder, en kroonde zich tegen Willem II tot de oudste doelpuntenmaker in de eredivisie. „Maaskant wil me komend sei zoen als speler bij het eerste elftal houden. Ver der zijn er plannen om mij een aantal midda gen de jeugd te laten trainen. Ik zie dat wel zit ten. Maar dan mag daar vanuit de club ook iets tegenover staan." Sinds zijn vierde komst naar RBC speelt Henk Vos op amateurbasis, met een soort onkostenre- geling. „Maar als ik komend seizoen op meerdere fron ten aan de bak moet, wil ik niet als minste be taald worden." GPD DEN HAAG/LONDEN - Met 50 miljoen Engelse ponden (75 miljoen euro) gaat de Engelse verzekeringsmaatschap pij Norwich Union de Britse topatleten voor de olympi sche spelen van 2012 'kweken'. UK Athletics selecteert de veelbelovende atleten die voor een gegarandeerd inkomen in aanmerking komen. Het is de grootste sponsorovereen komst buiten het voetbal in Groot-Brittannië. Met het geld moet een einde worden gemaakt aan de neer gang van de Britse atletiek. Want het gaat niet goed. Vo rig jaar veroverde het land slechts een gouden medaille bij de WK atletiek in Helsinki. Pas op de laatste dag won Paula Radcliffe de marathon. Verder waren er maar twee bronzen medailles. In het medailleklassement deed Neder land het zelfs beter met een keer goud en een keer zilyer. Ook bij de vorige maand gehouden Gemenebest Spelen viel de oogst bitter tegen. De Engelsen pakten slechts 23 plakken. GPD SEOEL - IOC-voorzitter Jacques Rogge heeft de natio nale olympische comités meer geld toegezegd. De aan gesloten landen delen mee in de verwachte toename van sponsoropbrengsten. De arme landen kunnen rekenen op een jaarlijkse bijdrage die twintig procent hoger zal zijn. De nationale comités hebben de afgelopen dagen tijdens een vergadering in Seoel hun beklag gedaan over de ge ringe geldstromen die hen bereiken vanuit het internatio nale sponsorplan en de verkoop van tv-rechten. Een groep multinationals, waaronder Visa, Samsung en McDo nald's, sponsoren het IOC voor meer dan een miljard eu ro. De Spelen van 2010 en 2012 leveren drie miljard euro op. Het aantal tv-kijkers neemt wereldwijd nog steeds toe. „De Olympische Spelen en het wereldkampioenschap voetbal zijn de beste bekeken evenementen", aldus Rog ge. „Die cijfers kunnen alleen worden overtroffen door een bijzondere gebeurtenis als een maanlanding of het overlijden van de paus." GPD CHEB - De Nederlandse handbalsters zijn het zeslanden- toernooi in de Tsjechische plaats Cheb met een ruime ze ge begonnen. Het team van bondscoach Sjors Röttger won gisteravond met 27-20 van Oekraïne. Bij rust stond Oranje met 14-11 voor. Aanvoerster Diane Lamein was met zes doelpunten het meest productief. De interland tegen Oekraïne was de eerste na het succes volle WK in Sint Petersburg afgelopen december, waar Nederland als vijfde eindigde. Het team handbalt van daag tegen IJsland. ANP MONTREAL - Het mondiale anti-dopingbureau (Wada) heeft in 2005 meer dan drieduizend test uitgevoerd buiten de competitie om, 63 daarvan bleken positief. De nameh van de betrapte sporters werden gisteren door Wada niet genoemd. De controleurs kwamen bij 3114 sporters in 119 landen onaangekondigd op bezoek om bloed- en urinemonsters te nemen. Bij de bloedanalyses werd onder meer gekeken naar sporen van HBOC's (hemoglobineachtige zuurstof dragers), groeihormoon en bloedtransfusies. ANP door Frits Bakker HOEK - De voetbalclub Hoek heeft een nieuwe voorzitter op het oog. De 45-jarige John Smael uit Westdorpe is kandi daat om de club met ingang van 31 mei te gaan leiden. John Bra- venboer treedt op die dag terug als interim-voorzitter. De in Vlaardingen geboren John Smael is voor velen een volsla gen onbekende bijHoek en heeft ook amper een voetbalver leden. „Ik ga alleen één of twee keer per weekend naar een wed strijd in de buurt kijken. Als voetballer stelde ik niets voor. Ik heb in E7 en B16 gespeeld van de Hollandiaan in Vlaardin gen. Verstand van voetbal heb ik ook niet. Dat lijkt me ook niet nodig om een club als Hoek te leiden." De beoogde voorzitter werkt bij Zorgzaam en Woonzorg en advi seert leidinggevenden op het ge bied van verzuim. Voordat hij drie jaar geleden naar Zeeuws-Vlaanderen kwam, was •hij onder meer personeelsadvi- seur in de organisatiestructuur bij Medisch Centrum Rijnmond zuid. Het nieuwe bestuur in Hoek zal vanaf 31 mei uit vijf mensen be staan. Als de ledenvergadering akkoord gaat, wordt John Smael voorzitter. Leo Breepoel blijft penningmeester, Jack Lij- baart uit het huidige interim-be stuur wil blijven en verder wor den twee nieuwe bestuursleden aangetrokken. „Ik stap er zelf uit, omdat ik aan mijn gezond1 heid moet denken", zei Braven- boer gisteravond tijdens een ken- nismaMngsuurtje met de nieu we kandidaat-voorzitter. Bravenboer zegt bewust te heb ben uitgekeken naar een nieuwe man zonder verleden bij Hoek. „In deze situatie hebben we ie mand nodig die niets weet van de Hoekse en kabeljauwse twis ten. Ik heb hem nu gevonden, een man die vers in de vereni ging komt en geen vriendjes heeft bij Hoek." Smael heeft nooit een sportclub bestuurd, alleen zelf een blauwe maandag gevoetbald. Behalve bij de Hollandiaan, een club die niet meer bestaat, was hij lid van DPW (Dubbeltje Per Week) in Schiedam. „Ik heb wel al een visie ontwik keld over hoe Hoek bestuurd moet woi'den. We kunnen het met vijf mensen redden, maar wel met harde werkers. Ik heb liever vijf mensen met tien apen op hun schouders dan dat er één bijzit met maar één aapje." Tot 31 mei wil Smael kennismaken met alle geledingen in de club. „Van de grasmaaier tot de me vrouw die hamburgers ver koopt." John Bravenboer verwacht dat dè sponsorstichting ook muta ties zal ondergaan. „Het zijn nu allemaal mensen met een eigen bedrijf. We Jdjken uit naar nieuw bloed, naar bestuursle den die iets meer tijd hebben dan de huidige ploeg." John Smael, een man zonder verleden bij Hoek, is de beoogd voor zitter bij de club. foto Peter Nico la i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21