Kustversterking moet zeewaarts Padden veilig naar de overkant Bassie opent speelcircus Bambini W Halfjaar cel voor veelpleger uit Terneuzen JOT.M.'— deÜRVKKERY BBi zeeuwse almanak Nood Zaak moord Blokpoel zit vast Winnaars schoolvoetbal bekend Middelburger cel in voor inbraken Denktank Zwakke Schakels adviseert gemeente Veere 8 9 april €1,50 korting op entree Onderzoek rond jongetje (7) nog zonder resultaat Sedactie: 0113-315649 -■.www.pHC.nl -IE-mail:redactie@ pzc.nl Ipostbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; jZeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. 'donderdag 6 april 2006 Hl 1 editie Walcheren Deze maand... veel acties en voordeel op alle merken! Dcttricffs Advertentie www.verzamelaarsjaarbeurs.nl MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren leen 32-jarige inwoner van Ter- neuzen voor valsheid in geschrif te en een woninginbraak veroor deeld tot een half jaar gevange nisstraf. De Terneuzenaar, die te boek staat als veelpleger, pleegde vo rig jaar 14 december fraude door een uitkeringsformulier van de Sociale Dienst te verval sen. De woninginbraak in Ter- neuzen dateerde van 2002. Het DNA-spoor bleek afkomstig te zijn van de Terneuzenaar. (Advertentie) WERKKLEDING (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu mosterdsoep en varkensfilet of spinazietaart en rabarber tiramisu €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren; 0118 - 886 866 do 6/4-19.30 uur Bijbels Hebreeuws Johan Murre za 8/4 - 11.00-11.30 uur {Maand van de Filosofie Lezing De Waarheidsvanger door Dick van B ie men za 8/4- 15.00 uur Meet5Reed saxofoonkwintet Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Het was een verre uitwed strijd afgelopen zaterdag voor dat Walcherse korfbal team. Zo ver dat bij een van de speelsters de sanitaire nood hoog begon te stijgen. Op de Zeelandbrug zag ze haar /cans schoon. De brug stond open om een jacht door te laten. Dat bood gelegen heid even uit te stappen en hurkend bij de reling een drin gende plas te doen. De hilari teit bij haar medespelers was groot. Ook bij haar huisgenoten toen die maandag in de krant lazen dat de Zeelandbrug de volgende nacht voor het ver keer zou zijn afgesloten. Wegens reinigingswerkzaam heden. GOES - Het onderzoek naar de moord op Goesenaar Sam Blokpoel is vastgelopen. Dat zegt een woordvoerster van het Openbaar Ministerie in Middelburg. Of justitie de handdoek definitief in de ring gooit, moet nog worden be sloten, aldus de woordvoerster. De 81-jarige Blokpoel werd in augustus 1995 in een park aan de Goese Oostwal zo zwaar toegetakeld dat hij enkele dagen later overleed. De moord kon destijds niet worden opgehelderd. Er werd een aantal verdachten aangehou den, maar die moesten wegens gebrek aan bewijs worden vrijgelaten. Eind december 2004 heropende de politie het onderzoek nadat er nieuwe informatie was binnengekomen. Om meer tips te krijgen, werd cle zaak behandeld in het tv-programma Opsporing Verzocht. Ook volgde er een DNA-onderzoek, waarbij zowel ver dachten van destijds als enkele andere mensen werd ge vraagd DNA af staan. Op grond van de uitkomsten hield de politie in december vorig jaar een vijftigjarige Goese naar aan. De verdachte werd in januari op vrije voeten ge steld omdat het OM onvoldoende bewijs tegen de man had. WESTKAPELLE - Het elftal van basisschool de Schute uit Biggekerke en het zevental uit groep zeven/acht van de Zeester uit Meliskerke gaan door naar het Zeeuws kampioenschap schoolvoetbal. Gisteren vond op het terrein van sportpark de Prelaat in Westkappelle het Walcherse schoolvoetbaltoernooi plaats voor jongens. De Wegwijzer uit Serooskerke won bij de ze ventallen uit groep vijf/zes. In die categorie wordt echter geen Zeeuws kampioen schap gespeeld. Volgende week woensdag zijn de meisjes aan de beurt. MIDDELBURG - Een 35-jarige Middelburger wil schoon schip maken. De man heeft daarom een bedrijfsinbraak en een winkeldiefstal bekend. De politierechter veroordeelde de man gisteren tot zes we ken cel. In de strafmaat werd ook het rijden onder in vloed van cocaïne en drank meegenomen. Voor het rijden zonder rijbewijs kreeg hij vier dagen hechtenis. Dat ver zoek had raadsman E. Smit gedaan, omdat zijn cliënt niet over financiële middelen beschikt. De inbraak in een winkel in Middelburg werd vorig jaar op 13 maart gepleegd. De buit bestond uit een televisie, een horloge, cd's en dvd's. Tien dagen later nam hij vier flesjes parfum uit een winkel weg. De Middelburger, die momenteel een andere straf uitzit, werd bij verstek ver oordeeld. trinor Maurits Sep DOMBURG - De Veerse kust moet aan de zeezijde worden versterkt tegen superstormen. Alleen tussen Westkapelle en Zoutelande kan het achterland van de duinen ingrijpend wor den aangepast. Daar biedt de kustversterking meteen voorde len voor vernieuwing van de kustrecreatie. Dit zijn de adviezen van de denktank Zwakke Schakels aan het Veerse gemeentebestuur. Dat was zelf ook al van mening dat de zwakke plekken in de kust vooral zeewaarts versterkt moeten worden. Toch werd op initiatief van de CDA-fractie èen denktank opgericht met be trokken burgers: drie uit Zoute lande, drie uit Westkapelle en twee uit Domburg. De denktank raadt aan om voor het grootste gedeelte van de kust de behoudende variant van de kustversterking te kiezen. Dat betekent het aan de zeezij de laten aangroeien van duinen tussen Westkapelle en Domburg en het verhogen en richting zee Versterken van de dijken bij de dorpskernen van Westkapelle èn Zoutelande. Ingrepen die ten koste gaan van de dorpen zoals die nu bestaan, zijn sociaal onaanvaardbaar, verklaart A. Roelse namens de denktank. Ook is die gevoelig voor het argument van veel in woners dat de mens niet moet wijken voor de zee. Roelse: „Dat kunnen we niet negeren." Er is echter vooral gelet op zake lijke argumenten, stelt Roelse. De denktank waarschuwt de ge meente ervoor dat Rijkswater staat alleen de kpsten voor de veiligheid betaalt. Als wordt ge kozen voor ingrijpende ontwik keling van het land achter de duinen, moet dat op een andere manier worden betaald. „Wij be twijfelen daarom of de ontwik- kelingsvariant haalbaar is." Toch is voor de kustvakken tus sen Zoutelande en Westkapelle wel gekozen voor die ontwike- lingsvariant. Die gaat uit van verbreding van de duinen aan de landzijde, verplaatsing van de bedrijven in de kustzone en verschuiving van de Westkapel- seweg tot achter het bungalow park Kustlicht. „Dit gebied staat toch al op de nominatie voor verdere ontwikkeling", ver klaart Roelse de keuze. „Boven dien is het volgens Rijkswater staat twijfelachtig of de geul- wand verschoven kan worden." Verduinen Voor het kustvak dat het eerst aangepakt moet worden, net bui ten Westkapelle richting Dom burg (tussen 2008 en 2020), kiest de denktank voor de be houdende variant. Maar eigen lijk, vindt Roelse, houdt het een flinke ontwikkeling in. „Wij wil len de dijk daar laten verdui nen, zodat er op die plek strand ontstaat. Dat is er nu bijna niet. En wij vinden dat de stranden hét kwaliteitskenmerk van Veere zijn. Door daar strand te laten ontstaan, groeit ook het strand bij Domburg. Dat is dus een gunstige ontwikkeling voor het toerisme." In het voorstel van Staatsbosbeheer en de be langenvereniging voor recreatie- ondernemers Recron om tussen Westkapelle en Domburg aan de landzijde een groot natuurge bied te laten ontstaan, ziet de denktank niets. Het grote be zwaar is dat de doorgaande weg tussen de twee dorpen dan ver dwijnt. Vooral ondernemers in Westkapelle willen dat niet, om dat veel van hun klanten uit Domburg komen en hun dorp zullen mijden als de Schelp weg vervalt. Roelse benadrukt dat de denk tank zich niet heeft verdiept in de gevolgen van hun adviezen voor individuele bedrijven of in woners. „Wat we nu moeten doen is een principiële keuze ma ken voor zeewaartse of land- waartse versterking van de kust. Daarna kunnen we kijken hoe ver we daarin gaan en hoe we de gevolgen moeten oplos sen." Jaarbeurs Utrecht Mega Platen en CD Beurs Clown Bassie trad gisteren op bij de opening van speelcircus Bambini in Vlissingen. door Wendy de Jong VLISSINGEN - Bambini is nog geen halfuur open en de eerste kinderen ver zamelen zich al in de bioscoopruimte. „Ik heb het snikheet", zegt één van de jonge bezoekers, terwijl hij zich op een kussen laat vallen. De jongen trekt zijn T-shirt uit, graaft zich dieper in het kus sen en staart naar de film op het scherm. Speelcircus Bambini opende gistermid dag onder toeziend oog van de clown Bassie de deuren, in het voormalige sportfondsenbad in Vlissingen. „Als je je kleinkind hier mee naartoe neemt ben je de liefste opa of oma van de we reld" zegt bezoeker T. Treurniet. Het voormalige wedstrijdbad is omgeto verd in een zeven meter hoge speelcon- structie voor kinderen van vijf tot en met twaalf jaar oud. Het oude golfslag- bad is nu een kleuterspeelparadijs met onder meer glijbanen, een ballenbak en -een reuzen legohoek. Bassie verzorgde een optreden voordat de kinderen voor het eerst naar binnen mochten. Daarna aan hem de eer om de bezoekers de toegang tot Bambini te ver schaffen. Sommige kinderen vroegen zich af waarom Adriaan de acrobaat niet was meegekomen. „Die woont in Spanje en hij is voor het eerst in twee jaar weer hier in Nederland. Zondagavond gaan we samen uit eten. Adriaan treedt niet meer op omdat hij gepensioneerd is, maar ik blijf wel doorgaan want ik vind jullie veel te leuk", zegt Bassie. foto Ruben Oreel Het speelcircus biedt ruimte aan dui zend bezoekers. Met een oppervlakte van tweeduizend vierkante meter is Bambini de grootste indoorspeeltuin van Zeeland. Treurniet vindt het nieu we speelcircus ontzettend leuk. „Kinderen die hier komen spelen heb ben hun ouders niet meer nodig. Ik denk ook niet dat je ze naderhand nog mee naar huis krijgt. Bambini voorziet volgens mij wel in een behoefte. Ook met mooi weer is dit een fijne plek om kinderen te laten dollen." ARNEMUIDEN - De politie heeft nog geen spoor van de man die dinsdag een zevenjarig jongetje uit Arnemuiden in zijn auto heeft meegenomen. Buurt onderzoek heeft volgens de poli tie nog onvoldoende opgeleverd. Het jongetje was met een vriend je buiten aan het spelen toen een auto op hen afgereden kwam. Hij nodigde de kinderen uit om een ritje te maken. Eén jongetje ging met hem mee, het andere niet. Dat vertelde het verhaal thuis aan zijn moeder en die schakel de samen met de andere moeder de politie in. Het jongetje dat was meegegaan, is later op de middag weer in Arnemuiden uit de auto gezet. De politie ver moedt op basis van het verhaal van het kind dat met hem onze delijke handelingen zijn ver richt. Over de resultaten van het ver hoor van de kinderen en van het buurtonderzoek, kon de politie gisteren nog niets mededelen. Volgens een woordvoerster heeft dat nog te weinig informa tie opgeleverd om conclusies te trekken of een verdachte aan te houden. door Wendy de Jong Kijk op miw.pzc.nl/abonneren. bel gratis 0800 - 0231 231 of stuur deze bon naar: P2C, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713,44e0 wb Goes het alfabet van Zeeland DOMBURG - „Ik heb een pad geaaid, vastgehouden en overge zet", zegt een leerling uit groep vijf/zes van openbare basis school de Knotwilg in Oostka- pelle. Hij was één van de twee padden die de scholieren giste ren veilig naar de overkant van de Domburgseweg brachten. De oogst is dit keer mager. „Maar deze padden zijn wel ge red van de dood", merkt een leerling op. Elk jaar tijdens de paddentrek zoeken de padden hun geboortewater op om daar te paren. Veel diertjes worden tijdens hun tocht doodgereden. Door een overzetactie als deze blijft veel padden dit lot be spaard. De jaarlijkse paddentrek is in volle gang. „We hebben tot nu toe een kleine driehonderd pad den overgezet. Vandaag zijn het er niet veel omdat de tempera tuur vannacht net boven de nul graden uitkwam. Het was boven dien erg droog. Als er een buitje was gevallen, dan waren er meer padden geweest om over te zetten", zegt H. Remijn, vrijwil liger bij de natuurverenig'ing Walcheren. Scholieren van openbare basisschool De Knotwilg in Oostkapelle bij een van de twee padden die giste ren de Domburgseweg zijn overgezet. foto Lex de Meester Begin maart is aan beide zijden van de Domburgseweg gaas ge plaatst. Daarachter zijn emmers ingegraven, waarin de padden worden opgevangen. Die em mers worden elke ochtend door vrijwilligers van de natuurvere- niging geleegd aan de andere kant van de weg. „In de eerste twee weken nadat het gaas was geplaatst, bleven de emmers leeg. Het was toen veel te koud voor de padden. De tocht is daar door later op gang gekomen dan andere jaren. We waren er dit keer te vroeg bij, maar beter te vroeg dan te laat", vindt Re- mijn. (Advertentie) (postlbankrekeningnummer; O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daaibij éénmalig toeslemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20,55)*. per kwartaal met automatische incasso 59,75)*, D per jaar met automatische incasso 229,20)*. met gratis PZC-paraptu "71168811555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13