Bezwaar tegen herinrichtingsplan TOPvoordeel bij KRAS! PZC Belgische ARDENNEN RIJNCRUISE Ziekenhuizen leren patiënt zorg te vragen AUTOreixen DUITSLAND* www.kras.nl Meer dan een postzegel Eindelijk geld voor opknapbeurt Vlaams Stropersbos www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl Tr7 Oude bekenden bij Back to the Sixties Again Bewoners Dorpsstraat Breskens hekelen aantal parkeerplaatsen l&ui. ■'lowt SESSi dinsdag 4 april 2006 door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Over een maand willen de Oosterschelde- ziekenhuizen en Ziekenhuis Walcheren al de eerste resulta ten zien van de nieuwe publieksenquête die daar giste ren begon. De ziekenhuizen vor men de voorhoede van de lande lijke campagne 'Het start bij de vraag'. Patiënten moeten leren vragen wat ze willen, is de gedachte. Daartoe moet de patiënt wel we ten wat er te vragen valt. Klant adviseurs gaan de Zeeuwen daarbij helpen. Casemanagement Services uit Gouda heeft de methode ontwik keld met de Nederlandse Patiën ten en Consumenten Federatie (NPCF). De campagne wordt be taald met geld dat de zorgverze keraars reserveren voor de ver sterking van de positie van de zorggebruiker. Doel is uit te vin den wat de patiënt, de bezoeker en het brede publiek belangrijk vinden aan ziekenhuiszorg en' hoe zij behandelinformatie wil len krijgen. De ziekenhuizen zijn de eersten die de methode gebruiken. In elk van de twee ziekenhuizen' zijn komende maand dagelijks twee klantadviseurs te vinden die mensen vragen stellen over! hun wensen en informatie geven over keuzemogelijkheden in dé zorg. Ze hebben draagbare conr I puters bij zich, waarop mensen, de online vragenlijst op www.hetstartbijdevraag.nl kuit nen invullen. M. Bergen van de Cliëntenraad, van ziekenhuis Walcheren vulde gisteren als eerste de lijst in. Zij benadrukte hoe belangrijk hei is dat een dokter zijn patiënt goede uitleg geeft. Informatie van internet is maar een hoeveel heid platte tekst, stelde zij. „Ie mand moet dat vertalen naar de patiënt." De resultaten van de', campagne worden in de zieken/; huizen geregeld besproken mei raad van bestuur, artsen en me dewerkers. genheid genaamd Paul's Collec tion, is ontstaan op initiatie! van Paul de Rijcke, de sologita rist van voorheen onder meer The Sheiks en- Cosy Time. De Rijcke wilde ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag nog één keer optreden, samen met muzikanten waarmee hij iii het verre of wat meer recente veiieden had samengewerkt. Zo verzamelde hij oude kamera den als gitarist Diederick Ben- jaminsz, gitarist/toetsenist Dan: ny Benjaminsz en bassist Carlós Hoogwijk om zich heen. Naast Paul's Collection speelt er nog een band die ook al bij een eer dere versie van 'back to' was bë-| trokken. Kaarten zijn te verkrij-, gen via telefoonnummer 0115-471806 of 0115-5 6 3 828; De avond begint om 20.00 uur. door Gino van den Broecke SLUISKIL - De Bonte Avond Club uit Sluiskil houdt zaterdag 8 april in gemeenschapscentrum 't Meulengat het laatste evene ment ter ere van hun 55e jubi leumjaar. Met de muziekavond Back to the Sixties Again herle ven weer even de jaren zestig en zeventig. Dit derde 'back to'-concert is het vervolg op de succesvolle avonden rock-'n-roll-a vonden uit 2002 en 2004. De formule wijkt enigszins af van voorgaan de jaren, waarin vooral werd ge probeerd zoveel mogelijk bands uit het verleden wéér op het po dium te krijgen. Deze keer blijft het aantal bands beperkt tot twee. De hoofdact, voor de gele- door Raymond de Frel BRESKENS - Bewoners J. Huigh en B. Maring van de Dorpsstraat in Breskens hebben flinke bezwaren tegen het aan tal parkeerplaatsen dat is voor zien in een herinrichtingsplan voor hun straat. De twee vinden vijftien parkeerplekken nabij hun woningen meer dan zat. De Dorpsstraat wacht een op knapbeurt in het kader van de reconstructie van het centrum van Breskens. Daarin waren in het gedeelte tussen de Mercu- riusstraat en Grote Kade eerst negen parkeerplaatsen voor zien, maar na bezwaren van on dernemers werd het aantal opge krikt tot negentien. De bewoners voelen zich mis leid, laten Maring en Huigh in een brief aan de Sluise gemeen teraad weten. „Het aangepaste plan is slechts in een selectief ge zelschap besproken, waarbij de mogelijkheid om wijzigingen aan te brengen nihil was. De meerderheid van dit clubje was voorstander. Wethouder L. Wil le heeft voorafgaand aan een overleg over de kwestie (op 6 maart jongstleden) zijn excuses aangeboden. Hij kwalificeerde de handelwijze van de gemeente als 'niet correct'. Dat vonden wij ook. Want wie laat nu een ondernemer, die zelf fervent voorstander van ruimerepar- keermogelijkheden is, een aan tal mensen uitnodigen om over deze plannen te oordelen? Dat riekt naar achterkamertjespoli tiek", schrijven Maring en Huigh. Compromis Aanvankelijk hadden de twee Bressiaanders vrede met de ver ontschuldigingen van Wille, maar komen daar nu op terug. „Tijdens de discussie op 6 maart vroeg Wille wie er tegen vijftien parkeerplaatsen was. Slechts twee of drie mensen staken hun hand op, dus tekende zich een compromis af. Maar om onduide lijke redenen werd de discussie over negentien parkeerplaatsen toch weer opnieuw geopend. Daarbij werd onder meer aange voerd dat het toch beter is om meer parkeerplekken aan te leg gen. Want mocht blijken dat het er te veel zijn, dan kunnen er al tijd nog bomen worden geplant. En het is makkelijker om een parkeerplaats door een boom te vervangen dan andersom", al dus Maring en Huigh. Na een stemronde bleef het plan voor negentien parkeerplaatsen nipt overeind. Tien belangheb benden gaven de voorkeur aan zoveel mogelijk plaatsen, negen aanwezigen gingen voor het compromisvoorstel van vijftien plekken. Maring en Huigh: „Dat deden wij omdat er in de huidi ge situatie al zestien plaatsen zijn. En het is nog nooit geble ken dat dit er te weinig zijn." Met de brief hopen de twee Bres siaanders de gemeenteraad als nog van hun gelijk te overtui gen. Temeer omdat zij zich af vragen waarom een ondernemer uit de Dorpsstraat, die met zijn zaak buiten het plangebied valt, door de gemeente toch als be langhebbende is aangewezen. De gemeenteraad buigt zich op donderdag 20 april om 19.30 uur over de kwestie in het Slui se belfort. door Harold de Piiysseleijr STEKENE - De Vlaamse rege ring trekt 1,3 miljoen euro uit voor de herinrichting van De Stropers, het vijfhonderd hecta re grote natuurgebied dat zich uitstrekt over het grondgebied van de grensgemeenten Stekene en Sint-Gillis-Waas. De bossen van De Stropers zijn ook bij wandel- en fietsliefheb- bers in Oost-Zeeuws-Vlaande- ren bijzonder in trek. Zo hebben heel wat Oost-Zeeuws-Vlamin- gen wel eens een keer het Konij nenpad gevolgd, een twintig ki lometer lange wandel- of fiets route die dwars door het gebied voert en waarbij de deelnemers tussentijds op adem kunnen ko men in een aantal tavernes. De Stropersbosroute is bij veel wan delaars een geliefde tocht. De zes kilometer lange wandeling begint aan het vroegere station van De Klinge en loopt via de oude spoorwegbedding vervol gens een stuk door het bos. De Vlaamse regering wil het de re creant nog aangenamer maken door de toegangen tot De Stro pers en de paden een opknap beurt te geven. Het centrale wandelpad zal vanaf het Fort Sint Jan tot aan De Linie boven dien geschikt worden gemaakt voor rolstoelers en mensen die moeilijk ter been zijn. Ook voor de fietsers is een aan tal verbeterpunten opgenomen in het herinrichtingsplan. Zo wordt de Nobelroute (een lange afstandsroute voor fietsers) om geleid door het Stropersbos. Het plangebied wordt in het noor den begrensd door de Neder lands-Belgische grens. De Ex- Het Boshuis in het Stropersbos. presweg Antwerpen-kust door snijdt het gebied van oost naar west. In het noordoosten van het gebied ligt de bebouwde kom van De Klinge, in het oos ten het gehucht het Kalf en in het westen het gehucht de Tromp, langs de provinciale weg N403 van Hulst naar Sint-Niklaas. Bij de hoofdtoegang tot het ge bied aan Fort Sint Jan komen een parkeerterrein, een fietsen stalling, een picknickset en een informatiebord. De hoofdin gang ter hoogte van De Klinge wordt eveneens voorzien van een fietsenstalling, een informa tiebord en een picknickset, even als de hoofdingang ter hoogte van het Kalf. De voormalige ver dedigingslinie tussen de forten Bedmar en Sint Jan wordt her kenbaarder gemaakt. Ook de na tuurwaarden krijgen een im puls. Zo wordt de ruïne van de ijskelder van het voormalige kas teel Hof te Voorhoute ingericht als winterverblijf voor vleermui zen. De uitvoering van het pro ject wordt uitgesmeerd over de komende twee jaar. In de loop van 2008 moeten alle maatrege- foto Camile Schelstraete len uitgevoerd zijn. Het heeft overigens lang geduurd voor de Vlaamse regering geld heeft ge vonden voor de herinrichting van het natuurgebied aan de grens. In de zomer van 2002 wil de de Vlaamse Landmaatschap pij al aan de slag in het Stropers bos. Destijds werden de kosten nog geraamd op zo'n twee mil joen euro. SPOTGOEDKOOP een paar dagen er tussen uit. fp55iüRLASiWC! PM 3-/4-/5-daagse autoreis België OP NAAR DE ARDENNEN! prachtige bosrijke en heuvelachtige omgeving mooie wandel- en fietstochten maken in de wonderschone natuur leuke Belgische stadjes, zoals het beroemde Bastogne, Bouillon grotten, zoals de grotten van Hotton en de grotten van Han volop kayak- en mountainbikemogelijkheden op 'steenworp afstand'van o.a. Luxemburg-Stad, historisch Trier, het schitterende Clervaux met het imposante middeleeuwse kasteel vrijwel iedere vrijdag en maandag van 7/4 t/m 30/10 Augustus September Oktober Toeslagen: 1 -persoonskamer 22 (3 dgn), 33 (4 dgn), 44 (5 dgn), reserveringskosten 15 per boeking. Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Reisnummer AUTO 17.701, zie www.kras.nl/auto17701 8-daagse riviercruise Duitsland KRAS OPENT CRUISE-SEIZOEN! nu met verlaagde prijzen... naar o.a.: - de Duitse stad Keulen met winkelmogelijkheden en de Dom - het pittoreske en oudste Rijnstadje Andemach met volop historie - het gezellige wijn stadje Rüdesheim met de Drosselgasse - de universiteitsstad Mainz met de sfeervolle Altstadt en de Kaiserdom - Koblenz, het centrum van de wijnhandel met het bekende Weindorf MS VICTORIA CRUZIANA*** comfortabele hutten met 2 losse bedden, douche, toilet en airco recep tie televisie- en leesruimte restaurant en bar zonnedek met zwembad €435 €435 €499 €499 September Oktober Oktober 23-30 7-14 Toeslagen per persoon: 2-persoonshut bovendek v.a. 69, 1-persoonshut bovendek v.a.€ 179, havengelden en reserveringskosten 29. Reisnummer CRUZ 17.304, zie ook www.kras.nl/cruz17304 HART van DUITSLAND**** Ontdek THURINGEN**** 1 BEIERSE WOUD**** 4-/5-/8-daagse autoreis vrijwel iedere vr., za.en ma. van 7/4 t/m 30/10 verblijf in Hotel Courtyard by Marri ontbijtbuffet, gebruik van sauna en fitness Kassei: kastelen, vele winkels en restaurants tips: de Edersee, Göttingen en Eisenach Reisnr. AUTO 17.515, zie www.kras.nl/autol 7515 5-/6-/7-/8-daagse autoreis vrijwel iedere za., zo., ma. eb;. -T di. van 8/4 t/m 24/10 verblijf in Best Western Jena**** ontbijtbuffet, sauna en parkeergelegenheid tips: historisch Jena, Erfurt, Weimar, Dresden, Leipzig, Saalfelder Feeëngrotten énThüringerwald Reisnr. AUTO 17.509, zie www.kras.nl/autol 7509 5-/8-daagse autoreis vrijwel iedere ma. en vr. van 8/4 t/m 28/10 Verblijf in Hotel Klosterhof in Neul beim Heiligénblut ontbijtbuffet o.a. restaurant, zwembad, fitness eri;Sauna tips: Beierse Woud, Regensburg, Pa5sau en Praag Reisnr. AUTO 17.642, zie www.kras.nl/autol 7642 Poort naar het ZWARTE WOUD SAUERLAND all inclusive W TEUTOBURGERWALD 4-/5-daagse autoreis vrijwel iedere vrijdag en maandag van 7/4 t/m 27/10 verblijf in Renaissance Hotel Karlsr ontbijtbuffet Karslruhe: historisch centrum en vakwerkhuizen tips: Zwarte Woud, Gengenbach en Baden-Baden Reisnr. AUTO 17.628, zie www.kras.nl/autol 7628 4-/5-daagse autoreis vrijwel iedere maandag en vrijdag van 17/4 t/m 27/10 verblijf in Haus Keuthen in Ellëringl ontbijtbuffet, lunch, diner ihcl. drankjes tips: wandel-/fietsmogelijkheden, mooie vakwerk huizen, Olsberg, Attendorn, Kassei en Winterberg Reisnr. AUTO 17.503, zie www.kras.nl/autol 7503 3-/4-/5-/8-daagse autoreis Vrijwel iedere vrijdag en maan dag van 7/4 t/m 27/10 verblijf in Mercure Waldhof in Bad Salzuflen ontbijtbuffet tips: prachtige omgeving, wandel- en fietsmoge- lijkheden, Lemgo, Hameien en Osnabrück Reisnr. AUTO 17.626, zie www.kras.nl/auto17626 Informatie en boekingen: Onze reizen zijn heel eenvoudig te boeken via onze site, 24 uur per dag, 7 dagen in de week! Kijk in de advertentie voor het reisnummer, type deze achter in de adresbalk en u komt direct bij uw reis uit! Voorbeeld: www.kras.nl/hz12345! 23 reisbureaus! kinder postzegels voor kinderen door kinderen bijvoorbeeld voor Loes. misselijk. Nu ben ik .Toen ik anorexia had „odd,M»t me^^^gevaren van eetstoornissen. De Stichting Kinderpostzegels helpt met uw geld kinderen in binnen- en buitenland. Kijk op www.kinderpostzegels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 50