Legende promoot Terneuzen PZC Schieman blaast beurs nieuw leven in Bezwaren vertragen sloop pand Polspoel in Sint-Jansteen vJrll I XI"zick Meer klachten over crossbaan in Axel Vliegende Hollander moet imago versterken en meer toeristen trekken Vastenmarkt in basiliek Seniorenorkest wijzigt naam Lentemarkt 't Verlaet Concert Concert van Sint Cecilia agenda :15 Gewonde bij ongeval in Goes Vlissingen wacht op programma Weinig animo voor starterslening Auto tegen de vangrail Drie boetes bij verkeerscontrole Wederopstanding Expo Axel Hoor René van Stee TERNEUZEN - De haven en de Westerschelde bepalen het ima go van Terneuzen. Maar er is meer, want de stad is ook be kend om de legende van de Vlie- j gende Hollander. En die blazen i de gemeente, het VW en onder nemerskoepel Coördinatie en Management nieuw leven in. Infoavond over 60-kilometerzone GRAAUW - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen houdt dins dag 11 april een informatiebij eenkomst over de voorgenomen inrichting tot 60-kilometerzone van het gebied ten oosten van de rijksweg N60, het gebied 'Het Land van Hulst'. De bijeenkomst wordt gehou den in het gemeenschapshuis in Graauw en begint om 19.30 uur. Er wordt een presentatie ver zorgd van de wijze waarop het gebied ingericht zal worden, waarbij uitleg wordt gegeven over de uit te voeren werkzaam heden en de duur daarvan. Na de presentatie van de plan nen kunnen de aanwezigen de te keningen bekijken en vragen stellen. Rond 21.30 uur wordt de bijeenkomst afgesloten. HULST - De leerlingen van de basisscholen doen deze week klusjes (heitje voor een karwei tje) in het kader van de vastenac tie 2006. Zaterdag is de vastenmarkt in Hulst. Deze markt wordt gehou den in de Willibrordusbasiliek. Er worden tweedehands boe ken, grammofoonplaten en cd's verkocht. Ook verkopen basis- schoolleerlingen die dag in de binnenstad kaarsen. De Markt is van 10.00 tot 16.00 uur en de d'pbrengst gaat naar het goede döel dat door de commissie van de vastenactie is vastgesteld. HULST - Het uit zeven muzi kanten bestaande senioren- drkest Oud Hulst treedt voor laan op onder de naam senioren orkest Con Amore. De liefde voor de muziek en ook liét spelen met liefde voor men sen is hiermee duidelijk uitge drukt. Het orkest probeert een répertoire te brengen dat vooral ih de smaak zal vallen bij oude ren. Er staan binnenkort twee optre dens in de agenda: vrijdag 21 april speelt Con Amore voor de bewoners van wooncomplex de Blaauwe Hoeve in het restau rantvan 14.30 tot 16.30 uur. Donderdag 18 mei maakt Con Amore muziek tijdens de oude- rensoos in de Warande in Sint-Jansteen. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 i Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Gisteren werd het promotieplan voor Terneuzen gepresenteerd. Hierin spelen kapitein Willem van der Decken en zijn schip een belangrijke rol. Daardoor moet niet alleen het imago van Terneuzen verbeteren, maar ook de naamsbekendheid van de stad groter worden. Een andere doelstelling is om meer koop- en dagtoeristen te trekken. Kansen zijn er volgens de initia tiefnemers volop. Een vernieuw de Vliegende Hollander wandel route en een nieuw beeldje van het spookschip zagen inmidd- WESTDORPE - Woonzorgcen trum 't Verlaet aan de Bern- hardstraat in Westdorpe houdt zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur een lentemarkt. Er worden door de bewoners zelfgemaakte voor jaarsspulletjes verkocht. Ook en kele hobbyisten zullen zich pre senteren. De opbrengst komt ten goede aan de activiteiten van het woonzorgcentrum. TERNEUZEN - In de Emmaüskerk aan de Axelse- straat wordt zondag een palm zondagconcert gegeven. Het R.K. Gemengd Koor onder lei ding van Theo van den Berg en organiste Andrea Klaeijsen ver lenen hun medewerking. Het concert begint om 14.30 uur. (Advertentie) i i Den Dekker KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com dels al het levenslicht. Verder opent De Efteling het komende seizoen de attractie De Vliegen de Hollander, eveneens een pro motiemiddel waarvan Terneu zen gebruik wil maken. In mei wordt in meerdere talen een wervingsfolder verspreid die extra toeristen moet trek ken. Gemikt wordt op mensen uit de eigen regio, dagjesmensen uit aangrenzende regio's en ver- blijfstoeristen aan de kust. Pro motie via websites, deelname aan beurzen en een zogenaamd 'Ticket to Terneuzen'- een toe- door Sheila van Doorsselaer SINT-JANSTEEN - De sloop van de voormalige elektronica winkel Polspoel aan de Hoofd straat in Sint-Jansteen is zo'n twee maanden vertraagd door bezwaren van twee omwonen den. Op de plaats van Polspoel wil Woongoed Zeeuws-Vlaanderen twee groepswoningen voor zes tien dementerende ouderen en een multifunctioneel centrum voor dagopvang en dagverzor ging voor ouderen bouwen. De bouw had al in 2005 moeten beginnen, maar door diverse te genslagen werd vertraging opge lopen. Het bleek in eerste instan tie moeilijk een geschikte loca tie te vinden voor de zorgunits. Toen duidelijk was dat de voor malige elektronicawinkel plaats zou maken voor de groepswonin gen en de multifunctionele ruim te, kwamen bij de gemeente gangskaart met tips, toeris tische toppers en routebeschrij vingen- moeten ook een bijdra ge leveren. Bovendien zijn er vanuit het promotieplan van de Zeeuwse VW's financiële mid delen beschikbaar om andere plannen nader uit te werken. Een andere belangrijke stap is het Vliegende Hollander Evene ment dat in het weekend van 2 en 3 september wordt gehouden. Dit moet een jaarlijks terugke rend feest worden met jaarlijks een ander thema. Dit jaar staan piraten centraal. Hulst bezwaren binnen tegen de bouw. De omwonenden vrees den voor overlast, verlies van uitzicht en privacy en waarde vermindering van hun woning. Alle bezwaren zijn door de ge meente echter ongegrond ver klaard op grond van het feit dat de geplande bouw ontworpen is volgens de voorschriften in het bestemmingsplan. Ook steden bouwkundig is het zorghuis van een verantwoord ontwerp. Niet-ontvankelijk De grieven voor wat betreft overlast en aantasting van de privacy kon Hulst niet goed plaatsen, omdat de verkoopacti- vitéiten van Polspoel de privacy dan kennelijk niet aantastten. Nu kampt de gemeente opnieuw met twee bezwaren en wel tegen de sloop van het Polspoel-pand. Een van de bezwaren is niet- ontvankelijk verklaard. Volgens een woordvoerster van de ge meente Hulst was het bezwaar- In het centrum van Terneuzen en langs de Scheldeboulevard is er twee dagen volop vermaak in de vorm van straattheater, zang, dans, muziek, kunst, cultuur en sportactiviteiten,. Directeur N. van der Ploeg van de VW Zeeuws-Vlaanderen ver telde in haar toelichting dat er op langere termijn meer moet ge beuren om Terneuzen blijvend als stad van De Vliegende Hol lander op de kaart te zetten. Een passende aankleding van de stad, verdere productontwikke ling (toeristische trekkers of sou schrift onduidelijk en werd door de indieners niet gereageerd op het verzoek van de gemeente om een aanvulling te sturen. Het tweede bezwaarschrift heeft als essentie dat de indie ners vrezen voor overlast en schade door de sloop. Volgens E. Merckx van Woongoed is daarom met de bewoners afge sproken dat voor de sloop een rapport met foto's wordt opge steld. Als er eventueel schade aan de woning ontstaat door de sloop, dan is dat door middel van de vooraf-foto's aan te tonen. An derzijds kunnen bijvoorbeeld scheuren die nu al in de woning zitten, na de sloop niet worden afgewenteld op de sloper of Woongoed. Ramen Ook zijn de indieners van het be zwaarschrift tegen de sloop zo lang niet precies duidelijk is hoe de nieuwbouw eruit komt te venirs) en aansluiting zoeken bij havengerelateerde (toeristische) activiteiten noemde zij in dit verband belangrijke troeven. Burgemeester J. Lonink liet we ten dat hij vertrouwen heeft in de nieuwe aanpak, met name omdat het initiatief breed wor den gedragen. Maar dan is het volgens hem ook zaak dat de Terneuzenaren meer laten blij ken dat zij trots zijn- op hun stad. De ervaring leert volgens hem dat dit wel zo is, maar dat dit nog onvoldoende wordt uit gesproken. zien. Waar precies de ramen ko men, bijvoorbeeld. Volgens de gemeentewoordvoerster volgt over ongeveer twee weken een, hoorzitting in het Hulster stad huis over het bezwaarschrift. Na de zitting duurt het dan nog vermoedelijk twee weken voor dat de voorzitter van de commis sie een uitspraak doet. De sloopvergunning is verleend en.de sloper kan in feite van daag beginnen met het neerha len van het pand. Desondanks zal het volgens de gemeente woordvoerster vermoedelijk nog tot begin mei duren voordat het gebouw tegen de vlakte gaat. „Woongoed doet er beter aan even de uitspraak van de com missie aan de hand van de hoor zitting af te wachten. Stel dat ze nu beginnen met de sloop en de bezwaarmaker stapt naar de rechter en vraagt een voorlopige vergunning aan om de sloop te laten staken, dan is Woongoed verder van huis." door Eugène Verstraeten AXEL - Het aantal klachten over het motorcrosscircuit in Axel is vorig jaar meer dan ver dubbeld. Dat blijkt uit het Milieuklach- tenoverzicht Zeeland over 2005. Vorig jaar kwamen er bij de pro vincie 222 klachten binnen over het crossterrein. De klachten hadden op één na allemaal be trekking op geluidsoverlast. Ze werden ingediend door in totaal 31 klagers en hadden betrek king op 70 voorvallen. In 2004 waren er 104 klachten. Het Axelse motorcrosscircuit op het Smitsschorreterrein steekt met kop en schouders uit boven andere vergunningplichtige in richtingen. Dow Benelux in Ter neuzen volgt met 23 geluids klachten op verre afstand als nummer twee in de Zeeuwse top- tien van 2005 De bewoners van de Axelse Zuidsingel, Churchillaan en om geving klagen al jaren over ge luidsoverlast door de crossmoto ren. Volgens de provincie wijzen metingen telkens weer uit dat het crossterrein ruimschoots vol doet aan de voorwaarden die in de vergunning zijn opgenomen. De bewoners vinden echter dat er een verkeerde meetmethode wordt gebruikt. Ze krijgen gelijk, want in de nieuwe ontwerp-vergunning die door Gedeputeerde Staten is vastgesteld en deze week wordt gepubliceerd, worden scherpere eisen gesteld aan de meetmetho de. „De inzichten in geluidsme tingen zijn inmiddels veran derd", zegt een. medewerker van de provincie. „Vandaar dat die dan ook in de nieuwe vergun ning worden opgenomen." Hij wijst er op dat de eisen alge- PHILIPPINE - Muziekvereni ging Sint Cecilia uit Philippine houdt zondag haar jaarlijkse len teconcert in gemeenschapscen trum De Kaaie in Philippine. Als gast treedt dit keer de slag werkgroep van de Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent op. Na de pauze is het de beurt aan de muzikanten van Sint Cecilia. Het concert begint om 14.00 uur. meen zijn geaccepteerd door de overkoepelende motorsport bond KNMV. De huidige vergunning dateert van eind jaren tachtig. In 1999 is die nog aangepast wat het ge luid betreft. In de nieuwe vergunning mag de Stichting Recreatie Exploita tie Smitsschorre (RES) de huidi ge motorcrossactiviteiten voort zetten. Een uitbreiding van de activiteiten zit er niet in. Bewoner H. Bordewijk vindt dat een goede zaak, maar lang niet genoeg. „Er worden in de nieuwe vergunning geen strenge re eisen gesteld, dus zullen wij als bewoners zeker bedenkingen indienen", voorspelt hij. De be woners hebben inmiddels een advocaat in de arm genomen die dat voor hen gaat doen. j STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Party dansen; 13.30 uur; Kaarten, biljar ten, jokeren; De Halle, 13,30 uur; Kaarten, biljarten, aerobics; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 10.00 uur: Knutselen; 13.00 uur; Kaarten, biljarten, sjoelen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaar ten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO jokeren; HEIKANT - 't Heike, 20.00 uur: Bezïn- ningsavond IPV; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur; Biljar ten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten bie den en jokeren, Dorpshuis, 19.30 en 20,45 uur: Lïnedan- ce; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, computeren;. 10.30 uur: Volksdan sen; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Kaarten; 19.30 uur: Stijldan sen; De Blaauwe Hoeve, 14.00 uur; Filmclub; 14.30 uur: Mostafa's magic show; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; 15.00 uur: Senioren koor; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; NIEUW-NAMEN - Café Sint Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobics; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Bloemschikken; 13.00 uur: Biljar ten, KBO Paasviering; 19.30 uur: Bloem schikken, EHBO; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken, bil jarten; 19.30 uur: Dansen; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; WESTDORPE - Zaal Concordia,13.30 uur: KBO koersbal. dinsdag 4 april 2006 GOES - Op de Nansenbaan in Goes is gistermorgen rond negen uur een motorrijdster gewond geraakt bij een een zijdig ongeval. Een 21-jarige vrachtwagenchauffeur uit Berlicum verleende op het kruispunt geen voorrang aan een 38-jarige vrouw uit de gemeente Reimerswaal, die daar op haar motor reed. De motorrijdster kwam ten val en gleed ongeveer dertien meter door. Ze is met onbeken de verwondingen met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. VLISSINGEN - Vol trots heeft Vlissingen donderdag haar nieuwe wethouders beëdigd. Op het collegeakkoord moet de Scheldestad wel nog even wachten. Ze zijn een heel eind gevorderd, belooft PvdA-wethouder E. Walrave die vanuit de grootste partij de coalitieonder handelingen leidt. „Die gaan hartstikke goed en we laten nu een conceptprogramma aan de fracties zien. Eerst de poppetjes, dan een akkoord. Dat ging in Middel burg vrijdag wel even anders. Bij de presentatie van het nieuwe college, gaf die de genodigden gelijk een akkoord mee. „Er zijn geen codes voor", verweert Walrave zich. „Soms is het andersom en komen de mensen pas veel la ter. Maar we hebben natuurlijk ook ons reguliere werk. Dat akkooirl moet gewoon tussendoor." ZIERIKZEE - Vorig jaar liep het storm, maar nu laat de belangstelling voor de startersleningen van de gemeente Schouwen-Duiveland erg te wensen over. Samen met wo ningbouwcorporatie Zeeuwlancl begint de gemeente een onderzoek naar wat starters nu precies willen. Een eigen huis. Voor de zogeheten starters op de woning markt is het vaak nog net een brug te ver. De gemeente Schouwen-Duiveland biedt sinds vorig jaar daarom spe ciale startersleningen aan. Zij hoopt aarzelende aspi rant-huizenkopers daarmee over de streep te, kunnen trek ken. Vorig jaar was de Schouwse starterslening een suc ces. Op de eerste werkdag van 2005 kon de eerste aan vraag genoteerd worden en anderen volgden snel. Voor 2005 was voor de startersleningen in totaal 180.000 euro beschikbaar en dat geld ging op. KAPELLE - Op de A58 ter hoogte van Kapelle is gister middag omstreeks tien voor drie een 36-jarige Belgisché automobilist tegen de vangrail aangereden. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. Hij raakte niet gewond. Zijn auto raakte volledig vernield. NEEUWDORP - Bij een verkeerscontrole op de Frankrijk- weg in Nieuwdorp heeft de politie gisteren drie bekeurin gen uitgeschreven. In totaal werden vijftien voertuigen gecontroleerd. Eén bestuurder werd bekeurd voor een verlopen APK, één be stuurder droeg geen gordel en één van de voertuigen had een band met onvoldoende profiel. De actie werd uitge voerd door de politie in samenwerking met de Koninklij ke Marechaussee. Jaap en Catharina Schieman met het schema van de expo. door Frank van Cooten AXEL - De razend populaire Corry en de Rekels; BZN, toen net met zangeres Annie Schilder, en Ivan Heylen {De Wil de Boerndochtere). Ze traden vanaf de jaren zestig op tijdens de befaamde huis houdbeurzen in Axel, van de daardoor even beroemde organisator Jaap Schie- In totaal zette Schieman 28 beurzen op poten. En nu, twaalf jaar nadat de laat ste beurs werd gehouden, is er eindelijk een 29e editie: Expo Axel, de Zeeuws-Vlaamse Huishoud- Voorlich ting- en Handelsbeurs op vrijdag 14, za terdag 15, zondag 16 en maandag 17 april op het Hofplein. „Maar nu met ar tiesten met een minder grote naam. Die zijn nog te betalen", zegt Jaaps vrouw Catharina Schieman. Jaap en Catharina zijn een twee-een heid. „Zonder mijn vrouw zóu ik het niet kunnen", zegt Jaap. Hij gaat nog steeds gebukt onder de gevolgen van een zwaar verkeersongeval uit 1996. Door enorme wilskracht, goede specia- listen en de steun van zijn vrouw kan hij weer lopen, maar hij heeft nog steeds iedere dag pijn. Binnenkort wacht hem een volgende operatie aan zijn ruggenwervel. „Ik mag helemaal niet lopen. Maar ik doe het toch. Zo heb ik persoonlijk te voet iedere Axelse ondernemer bezocht om interesse te kweken voor de beurs." Afslankprogramma' s Het echtpaar Schieman heeft de Stich ting Verkooppromotie Terneuzen opge richt. Want het is niet uitgesloten dat in de toekomst ook activiteiten in Terneu zen worden gehouden. Dat de stichting slechts uit twee leden bestaat, werkt vol gens Catharina wel zo makkelijk. Er hoeft niet eindeloos gediscussieerd te worden. Neem de organisatie van Expo Axel. Binnen twee maanden stond het raamwerk. In twee tenten staan tijdens het paasweekeinde vijftig standhouders uit heel Nederland en Vlaanderen. Van auto's tot afslankprogramma's en van computers tot garagedeuren. In de der de tent kunnen kinderen zich verma ken. De beurzen in Axel waren in de jaren zestig en zeventig razend populair. „Maar toen Axel populair werd bij de Belgen, vonden de ondernemers een beurs niet meer zo nodig", blikt Schie man terug. Hij pakte de draad in de ja ren tachtig weer op, maar de beurs ver loor begin jaren negentig aan glans toen steeds meer winkeliers afhaakten. In 1994 was de laatste. Schieman werd oktober vorig jaar bena derd door ondernemersvereniging Ax- clusief met het verzoek toch weer een beurs op te zetten. „Jaap greep de uitda ging aan. Het is ook goed voor hem", zegt zijn vrouw Catharina. Maar het reanimeren van de huishoud beurs is geen bezigheidstherapie voor foto Camile Schelstraete Schieman. „De tijd is weer rijp voor een beurs in Axel. Dat blijkt wel uit het aan tal aanmeldingen." De Schiemannen verwachten tienduizend bezoekers. „Als we dit aantal halen en als de stand houders tevreden zijn, komt er ook een dertigst6"beurs Burgemeester Jan Lonink opent Expo Axel vrijdag 14 april om 13.00 uur. Ro de draad op de beurs is een modeshow, die op alle vier de dagen wordt gelopen. Op zaterdag 15 april is een kindermid dag met onder meer een optreden van Kids 4 Fun met medewerking van Sabi ne Koning (Gaby uit ZOOP). Pop Par does van De Efteling is zaterdag van 13.00 tot 19.00 uur in de tent te vinden. Kinderen mogen met Pardoes op de fo to. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kun nen zondag 16 april meedoen aan een Mini Playback Show. Zondagmiddag om 17.00 uur is er ook een verrassing soptreden van de 'Voice of Axel'. We reldkampioene judo Edith Bos verleent maandag 17 april vanaf 14.00 uur haar medewerking aan een sportmiddag van Sportcentrum Delta.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 47