MC College beknibbelt op raadhuis S Parkeren centrum Terneuzen blijft voor ergernis zorgen Gaslek blokkeert zuidelijke toegangsweg Axel Vraagtekens bij Vlissingse stichting Zeeuwse Stukken in het Muzeeum 17 Nieuw dagelijks bestuur Sluis geeft maximaal vijf miljoen euro Sluis krijgt vier wethouders voor de prijs van drie Vrijspraak van diefstal tandpasta Forse straf Terneuzense drankrijder Hulst zoekt leden cultuurcommissie Werkstraf voor Terneuzenaar Eerst alternatief analoog tv-signaal Krijgt u 't ook zo warm als u de prijs van een nieuwe HR-ketel hoort? zeeuwse almanak Informatie Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 314460 AA Goes «1 Advertentie-exploitatie: *3 Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; 11>- zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; |C Nationaal: 020-4562500. dinsdag 4 april 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen door Raymond de Frel OOSTBURG - Het nieuwe colle ge van burgemeester en wethou ders in de gemeente Sluis wil niet meer dan vijf miljoen euro uitgeven voor de verbouwing van het Oostburgse gemeente huis. De term 'centrale huisves ting' kan bovendien de prullenbak in, want de nieuwe bestuurders willen ook de huidi- locatie voor ambtenaren in Aardenburg behouden. De gemëenteh.uiskwestie was [hét onderwerp in de collegeon derhandelingen. Verkiezings winnaar PvdA en Dorpsbelan gen Toerisme stemden vorig jaar in met een verbouwing voor 7,5 miljoen euro. CDA en de voormalige samenwerkingsfrac- lie WD/Gemeentebelangen de den dat uiteindelijk ook, al schoven zij eerst nog met Nieuw 'West aan tafel. Samen be weerden de drie partijen stellig dat een centrale huisvesting van het ambtenarenapparaat voor 4,5 miljoen euro mogelijk was. Later gingen het CDA en WD/Gemeentebelangen toch door Raymond de Frel we een aantal ambtenaren in het oude gemeentehuis aan de Markt in Aardenburg houden. Geen centrale huisvesting meer? Nou ja, we gaan van vijf locaties naar twee. Het wordt in de ko mende raadsperiode tijd dat de huisvesting eindelijk wordt ge realiseerd, want dit onderwerp domineert al té lang de agen da's", aldus Rosendaal. Het maximumbedrag is exclu sief de inrichting van het raad huis en een oplossing voor de parkeerproblemen rond het ge meentehuis. Rosendaal: „Het geld dat op het gemeentehuis wordt bespaard willen we voor meerdere doelen inzetten. Zo moeten we een inhaalslag ma ken met het onderhoud van we gen, paden en groen. Daarnaast streven we naar een fietspad tus sen Oostburg en Groede. Ten slotte moeten alle bestemmings plannen in onze gemeente up to date worden gemaakt." J. Boogaard, die als PvdA-frac- tievoorzitter vorig jaar nog in stemde met een verbouwing van 7,5 miljoen euro, toont zich nu als wethouder van Gemeentebe langen tevreden over het com promis over het gemeentehuis. Museum „Want voor het grootste gedeel te hebben we het toch over cen trale huisvesting. We zullen goed moeten bekijken hoeveel ruimte er in Aardenburg over blijft als het archeologisch mu seum naar het oude gemeente huis is verkast." Boogaard moet zorgen voor meer financieel evenwicht in Sluis. Dat moet onder andere ge beuren door besparingen op een aantal projecten. Welke dat zijn, kan hij nog niet zeggen. „We zullen wat moeten herschik ken, want je kan onmogelijk al le projecten tegelijk uitvoeren", aldus Boogaard. Bij welke projecten prioriteit krijgen, kunnen de nieuwe be stuurders nog niet zeggen. Ros endaal licht al wel een tipje van de sluier op wat betreft Water- dunen, het project dat moet zor gen voor nieuwe natuur en een toeristisch attractieve kust. „We moeten alle bezwaren van be langhebbenden in het gebied meer handen en voeten geven. Dus zullen we het inlaten van zout water, de hoeveelheid na tuur en de omvang van het ge bied opnieuw met de provincie bespreken." Nu de PvdA door Nieuw West, CDA, Gemeentebelangen en ,WD voor een nieuw college aan de kant is gezet, wordt het bud get voor het gemeentehuis ech ter weer bijgesteld. Nieuw-West-voorman A. Ros endaal zal zich als wethouder met de realisatie van het raad huis bezighouden. „Wij vinden dat we niet voldoende middelen hebben voor een heel grote ver bouwing. Er moet èen maximale inspanning worden verricht om niet meer dan vijf miljoen euro Juit te geven. Daarnaast willen OOSTBURG - Het nieuwe colle ge van B en W in de gemeente Sluis telt vier wethouders, maar zij hebben samen salaris voor 3,2 arbeidskrachten. Het vorige college van Sluis liet in dè begroting voor 2006 opne men dat de gemeente het beter met drie, in plaats van vier wet houders kan doen. Met name Nieuw West-voorman A. Ros endaal herhaalde die stelling in verkiezingstijd krachtig. Om die overtuiging in een coalitie met WD, Gemeentebelangen, CDA en zijn eigen partij niet hele maal overboord te moeten gooien, deed zijn partij zelf wa ter bij de wijn. Rosendaal gaat als parttime-wethouder (vijftig procent) aan de slag met onder andere economische zaken, de Iflhuisvesting van het ambtelijk apparaat en de ontwikkeling J van de haven in Breskens. De overige drie wethouders laten \tien procent van een volledige baan varen. „Dan komen we uit op een totaal van 3,2. We probe ren om daar nog een tiende op te besparen", zegt Rosendaal. J. Boogaard (PvdA-wethouder in de voormalige gemeente Sluis-Aardenburg, nu Gemeen tebelangen) gaat zich onder meer bezighouden met financi ën, onderwijs, sport, cultuur, het kernenbeleid en de uitvoe ring van het project Groede Po dium. Nieuwkomer P. Ploegaert (CDA) krijgt sociale zaken, re creatie en toerisme, de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning, volksgezondheid en het l grootschalige herinrichtings- |(j t plan voor Cadzand-Bad. J. Provoost (WD) begint aan zijn tweede termijn als wethou der, In de vorige raadsperiode hield hij zich bezig met de grote projecten in West-Zeeuws- Vlaanderen. „Dat hebben we nu anders verdeeld. Daardoor is het niet meer zo dat meerdere wethouders zich over één aspect -.i van een project moeten buigen", IJl aldus Rosendaal. Provoost is on- L der andere verantwoordelijk voor de herinrichting van Bres- Jkens, de voortgang van Sluis J aan Zee en uitvoering van het ge- _biedsplan Natuurlijk Vitaal. jOok ruimtelijke ordening, ar- jcheologie en monumentenzaken behoren tot zijn takenpakket. De nieuwe wethouders worden waarschijnlijk dinsdag geïnstal- leerd. Een medewerker van Delta meet de gasconcentratie bij het lek. door Euqène Verstraeten AXEL - De Kinderdijk, de zui delijke toegangsweg naar Axel, was gisterochtend ruim een uur geblokkeerd als gevolg van een gaslek. Het lek ontstond om streeks half negen, toen bij graafwerkzaamheden een gaslei ding werd stukgetrokken. MIDDELBURG - Een 32-jarige vrouw uit Litouwen is gisteren vrijgesproken van winkeldief stal. Twee winkelende Polen hadden op 10 juni vorig jaar in een Mid delburgse super in totaal 37 tu bes tandpasta in de tas van de Litouwse gestopt. Vervolgens liepen ze de winkel uit. De vrouw liet de tas echter achter in de winkel en liep ook naar buiten. De politierechter was, net als de officier van justitie gisteren, van mening dat het feit dat ze de tas had laten staan aantoon de dat ze toch geen diefstal wil de plegen en sprak de Litouwse bij verstek vrij. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 51-jari- ge inwoner van Terneuzen voor dronken rijden conform de eis veroordeeld tot 550 euro boete en zes maanden rijontzegging. In de strafmaat werd meegeno men dat de verdachte in 2004 nog een boete voor een alcohol delict had betaald. De man werd 23 juni vorig jaar in zijn woonplaats aangehouden met een alcoholgehalte van 515 microgram: ruim twee keer zo veel alcohol als is toeeestaan. Met een luid gesis ontsnapte het gas uit de leiding. De ijlings ge alarmeerde brandweer rukte met twee eenheden uit en zette meteen de omgeving af. Later werd dat karwei overgenomen door de politie en medewerkers van gemeentewerken. De Kin derdijk werd afgesloten vanaf de aansluiting met de Lange- weg. Ook een deel van de Zuid singel en Kanaalkade werd ge sloten. Medewerkers van Delta kwa men ter plaatse óm de lekkende leiding buiten bedrijf te stellen. „Het was een leiding die zonder problemen kon worden afgeslo ten", aldus officier van dienst E. Dieleman van de brandweer. Volgens hem bleef het gevaar voor explosies beperkt tot een straal van tien tot vijftien meter van het gaslek. „Er waaide een sterke noordwes ten wind, zodat het gas snel werd verspreid. Bovendien was de windrichting zo dat het gas niet naar de kern Axel waaide. Er is dan ook geen gevaar ge- foto Camile Schelstraete weest voor de verdere omge ving." Omstreeks kwart voor tien was de lekkende leiding afgesloten en werd het sein 'veilig' gege ven. De wegblokkades konden toen worden opgeheven, Delta is nog een groot deel van de dag bezig geweest om de kapotte lei ding te repareren. door René van Stee TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen neemt maatregelen om te voorkomen dat auto's voor een gesloten toegangshek van de parkeergarage bij het Scheldetheater komen te staan. Doordat de kaartjesautomaat de voorbije weken enkele keren (Advertentie) Uitnodiging: Cisco Business Communications Solution Seminars Wilt u sneller reageren en de dienstverlening aan uw klanten verbeteren? Laat dan al uw communicatie, van spraak tot data en video, via één enkel netwerk verlopen. Met de Cisco Business Communications Solution, speciaal voor middelgrote en kleine bedrijven. Een set aan oplossingen waarmee u uw optimale netwerk kunt samenstellen. Schrijft u zich nu in voor één van de gratis middagseminars die Cisco Systems verzorgt bij u in de buurt. De seminars vinden plaats van 13:30 -16:30 uur. bbeyond f2 aprif Rotterdam 26 april Arnhem Uaprii Utrecht 26 april Enschede CISCO SYSTEMS TS april Heerenveen 27 april Zwolle 20 april Dén Haag: 02 mei' Amsterdam USUUaYSltMS weigerde, moesten automobilis ten achteruit de toegangshelling oprijden. „Men kan zich hierbij makke lijk schade voorstellen, omdat er mogelijk nog andere mensen een poging doen om de garage in te rijden", verklaart C. Pac- coud uit Terneuzen over deze in haar ogen ongewenste en onveili ge situatie. Paccoud stond twee keer voor een gesloten toegangs hek. Het bleek in haar geval niet mogelijk om per intercom met de afdeling parkeerbeheer in contact te komen. De parkeerga rage bij het Scheldetheater moet volgens haar het vervallen van parkeerplaatsen door de bouw van de bioscoop kunnen opvangen. „Door organisatori sche problemen blijkt dit niet mogelijk", aldus Paccoud. Portefeuillehouder J. van Schaik zegde gisteren toe dat er zo snel mogelijk gepaste maatre gelen worden genomen. Hij wist niet of het om een storing aan de apparatuur of om een tekort aan kaartjes ging. „In het laat ste geval moet dit beter worden afgestemd. Want als de parkeer garage altijd vol zou staan, zou den er ook voldoende kaartjes moeten zijn. Zeker nu zou dat geen probleem moeten zijn, want de garage staat lang niet vol", aldus Van Schaik. De wethouder verwacht dat de nieuwe betaalautomaten voor narkeernlekken in het. centrum halverwege deze maand alle maal in werking zijn. Ook de be- bording, die bezoekers naar be taalde parkeerplaatsen of de twee parkeergarages leidt, moet dan helemaal in orde zijn. Al ge plaatste betaalautomaten zijn nog niet in gebruik genomen, omdat de gemeente nog moest wachten op te leveren appara tuur en verkeersborden. „Zodra alles in orde is, voeren we het be taald parkeren in één keer in. Dan is de situatie duidelijk voor iedereen. Ook komt er nog een uitgebreide voorlichtingscam pagne", aldus Van Schaik. Niet iedereen is blij met de hui dige gang van zaken. Zo vindt B. Amys het onverteerbaar dat hij begin dit jaar genoodzaakt was om een werknemersvergun ning (kosten tweehonderd euro per jaar) te kopen voor een par keerplaats aan de Binnenvaart- weg, terwijl anderen hun auto nog steeds straffeloos op die plek kunnen neerzetten. Amys doelt met name op Belgische en Franse bezoekers van de koffie shops Checkpoint en Miami. „Ik voel me hierdoor uitgebuit", aldus Amys die naar eigen zeg gen zijn auto zelfs al een keer niet kwijt kon. Hij heeft ook geen goed woord over voor de parkeerwachten die onvoldoen de boetes zouden uitschrijven. Van Schaik weerspreekt dit. Vol gens hem zijn er de afgelopen maanden ruim achthonderd fnut.narkpprdprs hpkpnrH HULST - De gemeente Hulst zoekt leden voor de advies commissie culturele zaken. De commissie komt twee keer per jaar bijeen en kiest onder meer de persoon of instel ling voor de culturele prijs. Daarnaast adviseert de com missie het college van burgemeester en wethouders over de toekenning en de verdeling van bijdragen aan bijzonde re culturele evenementen. Inwoners van de gemeente Hulst kunnen zichzelf of ande ren tot 1 mei voordragen voor een van de zeven zetels in de culturele commissie. De leden moeten in de gemeente wonen, minimaal 18 jaar zijn, een culturele vereniging in de gemeente vertegenwoordigen en inzicht hebben in be stuurlijke en politieke verhoudingen. MIDDELBURG - Een 50-jarige man uit Terneuzen verze kerde gisteren in Middelburg niet té hebben geweten dat zijn rijbewijs ongeldig was verklaard. „U wist het don ders goed. Het rijbewijs is ongeldig, omdat u niet heeft meegewerkt aan de alcoholcursus. Het CBR heeft u hier over een aangetekende brief gestuurd", reageerde officier van justitie J. Zondervan fel. Wel gaf de Terneuzenaar toe in een onverzekerde auto te hebben gereden toen hij 24 juni vorig jaar in Goes werd aangehouden. De officier eis te twee weken cel en 385 euro boete. Strafpleitster S. Köller meende dat het versturen van een aangetekende brief niet wil zeggen dat die is aangekomen op het juiste adres. „Wie zegt mij of er niets is fout ge gaan bij het CBR of de post." De raadsvrouw pleitte voor een werkstraf, omdat haar cliënt forse financiële proble men heeft. Dat was ook de reden dat de verdachte de kos ten van de alcoholcursus niet had betaald. Politierechter I. Woltring, die beide feiten bewezen acht te, hield daar rekening mee door de man 28 uur werkstraf op te leggen. HEINKENSZAND - De zenders Nederland 1, 2 en 3 zul len in het buitengebied niet zomaar op zwart springen door een plotselinge omschakeling van de bestaande ana loge uitzendingen naar digitale. Voordat de analoge uit zendingen helemaal verdwijnen, moeten er eerst goede en ook betaalbare alternatieven zijn. Staatssecretaris Van der Laan (D66, Media) heeft dit on langs laten weten aan de gemeente Borsele die in Den Haag hierover aan de bel had getrokken op verzoek van de Borselse CDA-fractie. Met name in het buitengebied hebben veel bewoners geen kabelaansluiting of satelliet schotel voor digitale ontvangst. Wat betreft de ontvangst van calamiteitenzenders - in Zeeland is dat Omroep Zee land - geeft Van der Laan aan dat 'de analoge radio het nog vele jaren zal blijven doen'. VLISSINGEN - De nieuwe Vlis singse stichting World Help Fund zamelt geld in voor goede doelen. Nog niet bekend is wel ke organisaties het geld zullen krijgen. Donateurs moeten zich daarom goed afvragen of zij World Help Fund willen steu nen, vindt het Centraal Bureau Fondsenwerving (CBF). World Help Fund is opgericht door drie Vlissingers. Zij stre ven ernaar 'het leven op de we reld een stuk aangenamer tema ken voor iedereen'. Dat nog geen namen van organisaties be kend zijn, wil allerminst zeggen dat de stichting onbetrouwbaar is, zegt M. van der Wilden van het CBF. Aan de andere kant zet zij er wel haar vraagtekens bij. „Je moet als donateur inzicht hebben in waar je geld naartoe gaat." Voorzitter R. van Gelderen van World Help Fund benadrukt dat de stichting pas een paar weken bezig is. Advertentie Huur een ketel vanaf 2(*r- per maand Inclusief installatie, service en onderhoud Persoonlijk verkoop advies aan huis Maak een afspraak op www.nuon.nl of bel gratis 0800 20 21. Soms stijgt in ons vrije land de informatievoorziening van de overheid tot grote hoogten. Hier volgt een voorbeeld van wel heel hoog niveau. Uit het jaarverslag van de Zeeuwse politie. Onder embargo, dus nog niet verder vertellen: „Als gevolg van de dooront wikkeling van de informatie huishouding binnen Politie Zeeland zijn er in de distric ten Districtelijke Informatie Knooppunten (DIK's) georga niseerd en bemenst vanuit de afdeling Infodesk.Dat is nog niet alles, er heeft „een substantiële groei plaatsge vonden met betrekking tot de informatieprocessen en infor matieproducten van het Re gionaal Informatie Knoop punt (RIK)". Rik en Dik plegen regelmatig „doorzending richting het Na tionaal Informatie Knoop punt" (NIK?). En dat alles „ter introductie van het win- plan 'terreur'". We dachten het al.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45