PZC Plan voor ruilwinkel in Goes Kranendans Zeven huizen voor Kruiningse starters Fondsenwerving zet vraagtekens bij werk Vlissingse stichting Krijgt u 't ook zo warm als u de prijs van een nieuwe HR-ketel Hoort? 17 Initiatief moet vooral minima steuntje in de rug geven Eerst alternatief analoog tv-signaal Vlissingse dealer gepakt Thoolse CU niet bij vergadering Vrijspraak van diefstal tandpasta Werkstraf voor rijden zonder geldig rijbewijs zeeuwse almanak Informatie Redactie: 0113-315649 vvww.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. dinsdag 4 april 2006 Zeeuwse Stukken in het Muzeeum editie Bevelanden-Tholen door Frank Balkenende GOES - In de strijd tegen armoe de krijgt Goes waarschijnlijk een ruilwinkel. Mensen kunnen er terecht voor goederen en dien sten, mits ze zelf iets leveren. Het is de bedoeling dat alle transacties met gesloten beurs plaatsvinden. De winkel komt in een voormalig garagepand aan de Kuyperlaan, naast de wijkinfowinkel in de Goese Pol der. Het is alleen nog wachten op het verlossende woord van subsidiegevers. De vooral door vrijwilligers te runnen ruilwinkel is een initia tief van SMWO maatschappe lijk werk en welzijn, die sinds vorig jaar broedt op een dergelij ke voorziening. Het fenomeen is niet nieuw. In grote steden be staan al langer ruilwinkels, die vaak succesvol zijn. Een andere vorm van handel zonder beta ling. is het Lets-systeem, waar bij deelnemers diensten en spul len ruilen. Dat zijn vaak echter gesloten kringen. SMWO wil juist een laagdrempe lige voorziening met een eigen gezicht. De ruilwinkel is in eer ste aanleg bedoeld voor mensen met een klein inkomen, maar staat open voor iedereen. „Na tuurlijk beginnen we zo'n win kel met het oog op minima. In Goes zijn er dat z.o'n 3600. Die kun je met dit project ondersteu nen. Bijvoorbeeld een stoel ko pen, let wel zonder geld, en als tegenprestatie iemands hond uit laten. Om precies te weten wat iets waard is, willen we een pun tensysteem invoeren", zegt SMWO-projectmedewerker An ne Baron. Gegevens van kopers en verkopers worden opgesla gen in een databank, zodat de gevraagde tegenprestatie later kan worden verricht, mocht die niet direct beschikbaar zijn. De winkel moet eind dit jaar de deuren openen. Baron zou het aardig vinden als ook mensen die een goed inkomen hebben, meegaan in het ruilsysteem. Zo wordt de winkel een ontmoe tingsplaats voor alle lagen van de bevolking en wordt voorko men dat er al een snel een etiket je 'armenwinkel' wordt opge plakt. Bovendien is de kans groot dat het aantal diensten grqeit als er een breed publiek komt. „Het zou een plusje zijn als de ruilwinkel sociale contac ten stimuleert. Mensen moeten er ook lol van inzien. Het kan juist erg leuk zijn om zonder geld aan spullen of hulp te ko men." Bezoekers die niet precies weten wat ze zouden willen rui len, krijgen advies over de in breng van hun kwaliteiten. Dat kan variëren van het gras maaien tot belastingadviezen. Het is absoluut niet de bedoe ling dat de ruilwinkel een con current wordt van het kleding en meubeldepot van het Leger des Heils en de Stichting Zuid wester. Baron geeft aan te wil len samenwerken met die kring loopwinkel en heeft daarvoor al concacten gelegd. Om die reden werkt de ruilwinkel straks zon der ophaaldienst. Mensen die meubelen of andere grote goede ren willen aanbieden, moeten ze zelf brengen. Ten eerste kost een ophaaldienst te veel en ten tweede wil Baron voorkomen dat burgers te veel grof vuil naar de ruilwinkel doorspelen. Het ruil winkelproject kost twee ton, uitgesmeerd over drie jaar. SMWO heeft bij de provincie en door Rob Paardekam KRUININGEN - Woningcorpo ratie R&B wonen, gaat zeven starterswoningen bouwen aan de Langeviele in Kruiningen. De huizen komen op de plek waar in eerste instantie een aan tal patiowoningen waren ge pland. Die raakte de corporatie aan de straatstenen niet kwijt en dus moest wat anders worden be dacht. Op de locatie waar de vier grote patiowoningen ge bouwd zouden worden, komt nu een woonwerkvoorziening voor autisten. De locatie die in beeld was voor zeven wat kleinere pa tiowoningen, wordt nu be bouwd met even zoveel huizen voor starters. De gemeente Rei- raerswaal heeft daar inmiddels een bouwvergunning voor ver strekt. Rijtje De zeven huizen worden ge bouwd in een rijtje. Eén woning op de kop wordt iets groter dan de anderen. De huizen worden iets groter dan de starterswonin gen die R&B wonen in de Pier- manstraat in Krabbendijke vol tooide. De prijs is navenant: zo'n 160- tot 170.000 euro, ter wijl de starterswoningen in Krabbendijke voor 139.000 (tus sen) en 144.000 (hoek) werden verkocht. Volgens de woningcorporatie kunnen huizen van "rond de 160.000 euro nog best onder de noemer starterswoning worden gevat. Seniorencomplex De starterswoningen in Kruinin gen komen in het gebied waar momenteel ook het seniorencom plex Hof Cruninghe verrijst. Kruiningen wordt, na Krabben dijke en Oostdijk, het derde Rei- merswaalse dorp dat starterswo ningen krijgt. Zoals gezegd was het in Krabbendijke ook R&B wonen dat daarvoor zorgde. In Oostdijk pakte de gemeente het zelf op. Het is de bedoelingdat elke kern de komende jaren huizen voor jonge starters op de wo ningmarkt krijgt. (Advertentie) Uitnodiging: Cisco Business Communications Solution Seminars Wilt u sneller reageren en de dienstverlening aan uw klanten verbeteren? Laat dan al uw communicatie, van spraak tot data en video, via één enkel netwerk verlopen. Met de Cisco Business Communications Solution, speciaal voor middelgrote en kleine bedrijven. Een set aan oplossingen waarmee u uw optimale netwerk kunt samenstellen. Schrijft u.zich nu in via www-dsco.ni/seminars voor één van de gratis middagseminars die Cisco Systems verzorgt bij u in de buurt. De seminars vinden plaats van 13:30 -16:30 uur. bbeyond 12 april Rotterdam 13 april Utrecht 19 april Heerenveen 20 april Den Haag 25 april Arnhem 25 april Enschede 27 april Zwolle 02 mei Amsterdam CiscoSystems GOES - Kranen dansen heen en weer in het Goese Stationspark. Daar wordt momenteel het ene na het andere gebouw uit de grond gestampt. Stationspark, bestemd voor een mix van kantoren en (in mindere mate) wo ningen, leek jarenlang maar niet vol te wil len lopen. Dankzij de Westerscheldetunnel, de centrale ligging van Goes en de aantrek kende economie, groeit de zakelijke dienst verlening het laatste jaar sterk. Het Sta tionspark is inmiddels vol. Alle kavels zijn verkocht of gereserveerd. Momenteel ver- rijst aan de zijde van de Van Hertumweg het regiopand van accountantskantoor en fi nancieel dienstverlener PriceWaterhouse- Coopers. Verder schiet de nieuwbouw voor De Vliedberg, een bovenschools instituut met 160 leerlingen met leerproblemen van scholen in het voortgezet onderwijs, uit de grond. De Vliedberg verhuist straks van de Tienendreef naar Stationspark. Ook in aan bouw is Ganze Staete, een kantoor dat wordt gebouwd op grond van Vricotex, een groothandel in onder meer ladders, droog- door Maurits Sep VLISSINGEN - De nieuwe Vlis- singse stichting World Help Fund zamelt geld in voor goede doelen. Nog niet bekend is wel ke organisaties het geld zullen krijgen. Donateurs moeten zich daarom goed afvragen of zij World Help Fund willen steu nen, vindt het Centraal Bureau Fondsenwerving (CBF). World Help Fund is opgericht door drie Vlissingers. Zij stre ven ernaar 'het leven op de we reld een stuk aangenamer te ma ken voor iedereen'. Het fonds steunt meerdere goede doelen te gelijk, zodat één donatie op meer plekken terecht kan ko men. Op de website die vorige week is gelanceerd, wordt uitgelegd wel- ke goede doelen worden ge steund. Dat zijn gezondheid, na tuur en milieu, cultuur en wel zijn en ontwikkelingssamenwer king. Namen van organisaties die zich daarvoor inspannen en geld kunnen verwachten van World Help Fund staan er niet bij. Dat wil allerminst zeggen dat de stichting onbetrouwbaar is, zegt M. van der Wilden van het CBF. Aan de andere kant zet zij er wel haar vraagtekens bij. „ik vind het niet transparant. Je moet als donateur- inzicht heb ben in waar je geld naartoe gaat en je moet dat achteraf kunnen controleren. Ik trek geen conclu sie, dat moet iedereen voor zich zelf doen." Geef met je hart, maar schakel je verstand niet uit, adviseert Van der Wilden. Voorzitter R. van Gelderen van World Help Fund benadrukt dat de stichting pas een paar weken bezig is. Volgens hem is het on doenlijk namen van organise- HEINKENSZAND - De zenders Nederland 1, 2 en 3 zul len in het buitengebied niet zomaar op zwart springen door een plotselinge omschakeling van de bestaande ana loge uitzendingen naar digitale. Eerst moeten er goede en ook betaalbare alternatieven zijn, voordat de analoge uit zendingen helemaal verdwijnen. Staatssecretaris Van der Laan (D66, media) heeft dit onlangs laten weten aan de gemeente Borsele die in Den Haag hierover aan de bel had getrokken op verzoek van de Borselse CD A-fractie. Met name in het buitengebied hebben veel bewoners geen kabelaansluiting of satellietschotel voor digitale ont vangst. Wat betreft de ontvangst van calamiteitenzenders - in Zeeland is dat Omroep Zeeland - geeft Van der Laan aan dat 'de analoge radio het nog vele jaren zal blijven doen'. Dat is dus voorlopig geen probleem. VLISSINGEN - De politie heeft vorige week een 29-jari- ge man uit Vlissingen aangehouden. Hij wordt ervan ver dacht geruime tijd in de buurt van de Bonedijkestraat in harddrugs te hebben gehandeld. De verdachte was al eer der gepakt en veroordeeld voor zijn dealgedrag. Hij is voorgeleid aan de rechter-commissaris en zit vast. SINT-MAARTENSDIJK - De ChristenUnie Tholen nam gisteren niet deel aan de openbare vergadering over de collegevorming in Tholen. De partij is teleurgesteld dat ze niet eerder geïnformeerd is over de inhoudelijke afwegin gen voor het nieuwe Thoolse college. „Op 8 maart zijn er afspraken gemaakt over de gesprekken met alle partijen. Wij hadden graag gezien dat de informatie tussentijds naar ons teruggekoppeld was. Deze bijeenkomst is mos terd na de maaltijd", vindt fractievoorzitter B. van de San- de. Tijdens het beraad lichtte informateur A. Vogelaar de procedure toe, waarin het nieuwe college tot stand kwam. Naar verwachting wordt het nieuwe college tijdens de raadsvergadering van 27 april geïnstalleerd. Dan wordt waarschijnlijk ook het collegeprogramma gepresenteerd. MIDDELBURG - Een 32-jarige vrouw uit Litouwen is gis teren vrijgesproken van winkeldiefstal. Twee winkelende Polen hadden op 10 juni vorig jaar in een Middelburgse super in totaal 37 tubes tandpasta in de tas van de Li touwse gestopt en liepen de winkel uit. De vrouw liet de tas achter in de winkel en hep ook naar buiten. De politie-- rechter was, net als de officier van justitie gisteren, van mening dat haar gedrag aantoonde dat ze toch geen dief stal wilde plegen en sprak de Litouwse bij verstek vrij. MIDDELBURG - Een vijftigjari ge man uit Temeuzen is gisteren in Middelburg veroordeeld tot 28 uur werkstraf voor rijden zonder geldig rijbewijs en in een onverzekerde auto. Dat was op 24 juni vorig jaar, in Goes. Hij verklaarde, niet te heb ben geweten dat zijn rijbewijs ongeldig was verklaard. „Het rij bewijs is ongeldig, omdat u niet heeft meegewerkt aan de alco holcursus. Het CBR heeft u een aangetekende brief gestuurd", zei de officier van justitie. Zijn advocate meende dat de aangete kende brief wellicht niet op het juiste adres was aangekomen. Zij pleitte voor een werkstraf, vanwege de grote geldzorgen waar de man mee kampt. (Advertentie) rekken en schoonmaakproducten. Op stapel staan de bouw van een zeventig meter hoge woontoren (medio 2006) en enkele kleinere tot middelgrote kantoren, onder meer van de Willin Investments en de Walcherse Bouw Unie/Proverko. Ook het Goese archi tectenbureau Archikon bouwt nieuw in Sta tionspark. Verder wil projectontwikkelaar Arcadis uit Apeldoorn er een fors kantoren- en hotelcomplex neer zetten. Dat moet tege lijk een fraaie entree van het NS-station worden. foto Ronald den Dekker Huur een ketel vanaf 2Ur per maand Inclusief installatie, service en onderhoud Persoonlijk verkoop advies aan huis Maak een afspraak op www.nuon.nl of bel gratis 0800 20 21. ties op de website te publiceren. „Dat zou een enorme lijst kun nen worden. We bekijken steeds opnieuw wie we geld geven. Dat is degene die op dit moment on ze doelen, bijvoorbeeld het mi lieu, het beste bedient. Dat kan nu een andere organisatie zijn dan over een halfjaar. Wat we wel doen is onze donateurs een nieuwsbrief sturen waarin we la ten zien wie we met hoeveel geld hebben gesteund. Maar dat kan pas over een tijdje." Overigens is World Help Fund van plan over enige tijd het keur merk van het CBF aan te vragen om aan donateurs te laten zien dat de stichting betrouwbaar is. En over een jaar zal ook een jaarverslag worden uitgebracht, waarin verantwoording wordt afgelegd over de besteding van de giften. Soms stijgt in ons vrije land de informatievoorziening van de overheid tot grote hoogten. Hier volgt een voorbeeld van wel heel hoog niveau. Uit het jaarverslag van de Zeeuwse politie. Onder embargodus nog niet verder vertellen „Als gevolg van de door ontwikkeling van de infor matiehuishouding binnen Po litie Zeeland zijn er in de districten Districtelijke Infor matie Knooppunten (DIK's) georganiseerd en bemenst vanuit de afdeling Infodesk." Dat is nog niet al, er heeft „een substantiële groei plaats gevonden met betrekking tot de informatieprocessen en in formatieproducten van het Re gionaal Informatie Knoop punt (RIK)". Rik en Dik plegen regelmatig „doorzending richting het Na tionaal Informatie Knoop punt" (NIK?). En dat alles „ter introductie van het win- plan 'terreur'". We dachten het al. het Oranjefonds subsidie aange vraagd. De meeste kosten zitten in de aanstelling van een coördi nator, die de vrijwilligers dient te begeleiden. De Regionale Wo ningbouwvereniging Samenwer king (RWS) bekostigt de huisves ting voor een periode van tweeë neenhalf jaar. Baron kan zich cliënten van de sociale dienst, voorstellen dat de ruilwinkel in „Dat is nog toekomstmuziek, een later stadium uitgroeit tot Eerst moeten we de winkel van een werkervaringsproject voor de grond zien te krijgen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27