NIEUWS GETIPT VOOR U Ajax laat Blind maar spartelen PZC Van Assche is zelf niet zo geschrokken Valverde sneller dan Freire PSV wil zeker niet af van Gomes Voetballer Poulsen tekent er op los Erik Dekker in Gent-Wevelgem Barcelona speelt zonder Motta Reuser vertrekt naar RKC Juanfran: vier wedstrijden geëist AC Milan rekent op Stam NK schaken met topbezetting Positie trainer verzwakt Jan Ceulemans ontslagen door Club Brugge Krajicek snel uitgeschakeld Timmer weer op de bank bij AZ Innergize: Ontspannen het voorjaar in dinsdag 4 april 2006 MEERLE - Erik Dekker rijdt morgen mee in de klassie ker Gent-Wevelgem. De Raborenner maakte eerst geen deel uit van de ploeg voor de wedstrijd die meetelt voor de ProTour. „Maar Dekker is een meerwaarde voor zo' wedstrijd", verklaarde ploegleider Frans Maassen. ANP BARCELONA - Frank Rijkaard kan voor de return tegen Benfica in de kwartfinale van de Champions League mor gen geen beroep doen op Thiago Motta. De Braziliaanse middenvelder liep in het duel met Real Madrid een dij beenblessure. Lionel Messi heeft de training hervat, maar is niet klaar voor de wedstrijd tegen de Portugezen, die in Nou Camp iets aan de 0-0 van vorige week moeten zien te| doen zonder Nuno Gomes. ANP/RTR WAALWIJK - Martijn Reuser heeft een tweejarig con. tract ondertekend bij RKC Waalwijk. In de verbintenis is een optie voor nog één seizoen opgenomen. De 30-jarige middenvelder speelde de laatste twee jaar voor Willem II. Hij sloot met de Tilburgse club een driejarig contract, maar beide partijen gaan na twee jaar uit elkaar. GPD ZEIST - De aanklager betaald voetbal heeft Ajacied Juan fran een schikkingsvoorstel van vier wedstrijden onvoor waardelijke schorsing voorgelegd. De Spanjaard werd in staat van beschuldiging gesteld wegens het trappen van een tegenstander in de ontmoeting van zondag met Roda JC. ANP MILAAN - Jaap Stam is bij AC Milan waarschijnlijk net op tijd fit om vanavond de return in de kwartfinales van de Champions League tegen Olympique Lyon mee te ma ken. De oud-international was enkele weken uitgescha keld door een kuitblessure. De toekomstige Ajacied heeft de training hervat. AC Milan, met Seedorf als vertrouwde basisspeler, hield vorige week Olympique Lyon in Frank rijk op 0-0. GPD HILVERSUM - Het Nederlands kampioenschap schaken, van 17 tot en met 29 juni in Hilversum, kent met de deel name van de nationale topvijf een sterke bezetting. Naast Loek van Wely, de regerend kampioen, zullen ook Jan Timman, Ivan Sokolov, Sergei Tiviakov en Daniël Steil- wagen acte de présence geven. Het deelnemersveld van het NK is van tien naar twaalf uitgebreid. GPD (Advertentie) Hangt uw kast vol met witte kleding? Dan zit u de komende maanden goed. want wit is dé modekleur van deze zomer. Witte kleding heeft één minpuntje: na vaak wassen kan het een grauwe gloed krijgen. Daar heeft Robijn nu iets op gevonden! Robijn Stralend Wit houdt witte kleding mooi wit schoon en fris. Was na was. elke zomerdag stralend witte kleding. Robijn Stralend Wit is verkrijgbaar in poeder en vloeibaar. GELSENKIRCHEN - Bij de Deense voetballer Christian Poulsen klopt niemand tever geefs aan voor een handteke ning. Sterker nog, de middenvel der van Schalke '04 heeft er zich zelf door in de nesten gewerkt. Bij maar liefst drie clubs heeft de Deen een voorcontract gete kend. AC Milan, Intemazionale en Villarreal zijn de namen van ;de nieuwe clubs' van Poulsen. Het probleem is door de 26-jari- ge speler zelf de wereld ingehol- pen. Hij tekende een voorcon- tract bij Villarreal in Spanje, ging in op een beter aanbod van AC Milan en wordt nu ook be geerd door Inter, dat een afkoop som van 500.000 euro wil beta len aan Vilarreal. AC Milan is nu zo verbolgen over het aan bod van de grote rivaal dat het bij de Fifa wil pleiten voor een schorsing van Poulsen. AFP door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - PSV wil er alles aan doen om doelman Gomes voor de club te behouden. Dat zei president-commissaris Jan Timmer in een reactie op de be richten dat de Braziliaan moge lijk tóch naar Corinthians over stapt. „We willen hem graag binnen boord houden", verzekerde Tim mer. „Er zijn nog steeds gesprek ken gaande. We hopen dat het ons gaat lukken." Ook scheidend technisch direc teur Guus Hiddink vindt dat Go- mes voor PSV behouden moet blijven. Corinthians heeft naar verluidt 6,5 miljoen euro over voor de doelman, die teleurge steld was over het feit dat PSV de besproken salarisverhoging (nog) niet in daden omzette. Con form de clausule in het contract zou PSV negen miljoen voor Go- mes mogen vragen. Verder maakte André Ooijer be kend dat hij graag aan de club verbonden blijft. „Uit het feit dat we in gesprek zijn, kun je af leiden dat ik me nu richt op een toekomst bij PSV", zei de verde diger wiens verbintenis in 2007 afloopt. De kans bestaat dat PSV voor volgend seizoen geen -technisch directeur meer aanstelt, zo be vestigde Timmer. „We hebben nu een lijstje van kandidaat-trai ners en afhankelijk van wie de nieuwe man wordt, zullen we be palen of er een technisch direc teur komt." Jan Timmer verwacht niet dat PSV op zeer korte termijn een trainer zal benoemen. „We gaan nu met mensen praten. Er be staat geen profielschets, wij kij ken gewoon goed om ons heen." GPD BRUGGE - Jan Ceulemans is weggestuurd als trainer van Club Brugge. De leiding van de Belgische topclub verwijt hem tegenvallende prestaties. Club Brugge verloor zaterdag met 4-1 van Gent. De opvolger is ook al bekendgemaakt. Het is Emilio Ferrera (38), die een half jaar geleden werd ontslagen bij La Louvière. Ferrera, per direct benoemd, tekende een verbinte nis tot juni 2007. Als speler in Brugge genoot Ceu lemans (49) een grote reputatie. Als-trainer is dat anders. In zijn eerste van de drie contractueel vastgelegde seizoenen stuurde voorzitter Michel D'Hooghe hem al weg. Eerder was de oud-international zes seizoenen de baas bij Westerlo. ANP AMELIA ISLAND - Michaëlla Krajicek is al in de eerste ronde van het tennistoernooi van Ame lia Island uitgeschakeld. De Nederlandse moest het opne men tegen een geplaatste speel ster, de Tsjechische Lucie Sa- farova (15). Krajicek verloor met 7-5 6-7 (2) 6-4. Vorige week in Miami had ze nog gewonnen van Safarova. Op grond van haar verrichtingen in dat evenement, ook bekend als het vijfde grandslamtoernooi, drong Krajicek wel door tot de top dertig van de wereldrang lijst van 2006. Ze haalde de derde ronde (ver lies tegen Jelena Dementjeva) en is nu 29e in de Champions Ra ce, een winst van drie plaatsen. ANP ALKMAAR - De regenbui die zondag AZ-NAC nog in de weg stond, heeft de plannen van Louis van Gaal niet veranderd. De trainer stuurt AZ vanavond tegen NAC het veld in met Theo Zwarthoed in het doel. Henk Timmer werd voor het weekeinde geveld door een kaak ontsteking. Hij keerde gisteren weliswaar te rug op het trainingsveld, maar fit genoeg om tegen NAC te kee pen voelde hij zich allerminst. GPD door Jop van Kempen AMSTERDAM - 'Hij heeft nog een contract voor een jaar', ant woordde Ajax-voorzitter John Jaakke ruim een week geleden op de vraag of Danny Blind vol gend seizoen nog trainer is van Ajax. Dat antwoord is geen ant woord. Het betekent geen ja en geen nee. Ajax zou er beter aan doen dui delijk naar buiten te treden over de positie van Danny Blind. Na de nederlaag met 2-1 tegen Ro da JC wordt zijn positie zwak ker. De trainer zelf gaat gebukt onder de situatie. Hij wordt kribbiger en verlegt de discussie steeds vaker van hoofdzaken naar bijzaken. De leiding van Ajax moet na meer dan een jaar weten of de werkwijze van Blind de juiste is. Of de Amsterdamse club na de laatste drie wedstrijden van dit seizoen nu wel of geen toe gangsbewijs afdwingt voor de voorronde van de Champions League is voor het bedrijf Ajax uiteraard van groot belang. Voor de beoordeling van Blinds trainerscapaciteiten zou het geen rol meer moeten spelen. Blind werd tijdens het vorige sei zoen aangesteld. Hoewel hij ei genlijk wilde beginnen in een nieuw seizoen, maakte hij een knieval voor de club waar hij al twintig seizoenen werkt. Won der boven wonder haalde Blind de tweede plaats. Als beginnende trainer heeft Blind fouten gemaakt. Zo heeft hij in de eerste seizoenhelft te veel geschoven met spelers, waardoor het broze zelfvertrou wen in de spelersgroep afbrok kelde naar 'Koemaniaans' ni veau. Ook heeft hij niet goed kunnen inschatten hoeveel on rust de negen aflopende contrac ten in zijn selectie teweeg zou den brengen. Als clubman verdient Blind dui delijkheid. Nu laat de club hem bungelen. Noch de trainer, noch de spelers en noch Ajax zelf is daarbij gebaat. GPD Danny Blind raakt bij Ajax langzamerhand de weg kwijt en werd zondag na een verbaal robbertje vechten met scheidsrechter Luinge naar de tribune gestuurd. foto Peter Schols/GPD Zeeuws-Vlaamse turner moet twee weken rust houden vanwege zware hersenschudding door Alexander van Eenennaam IRUN - De Spanjaar Alejandro Valverde heeft de eerste etappe van de Ronde van Bas kenland op zijn naam geschreven. De sprin ter van Illes Balears versloeg na 130 kilome ter, met start en finish in Irun, zijn landge noot Oscar Freire (Rabobank) in de spurt van een grote groep. De fotofinish moest uitsluitsel geven over de winnaar. De Italiaan Davide Rebellin werd derde. De renners, onder wie van Ra bobank Michael Boogerd en Thomas Dek ker, moesten over vijf hellingen. Twee daar van waren bergen van de eerste categorie. Boogerd, die ondanks een breuk in een voet botje meedoet in Baskenland, toonde zich een paar keer vooraan. Hij zette zich bij een van de beklimmingen aan kop van het pelo ton en voerde in de slotfase het pak geduren de een kilometer aan om zijn rappe ploeg maat Freire in stelling te bregen. Valverde won de etappe door een ultieme jump. Hij kwam uit het wiel van Freire en zette zich op de streep naast zijn rivaal. Met het blote oog was het verschil niet waar te nemen, met de fotocamera wel. Volgens Rabo-ploegleider Erik Breukink heeft Freire momenteel weinig last van zijn blessure aan het zitvlak. „We hopen hem straks in goede vorm te zien bij de Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastena ken-Luik." Freire, Boogerd en Thomas Dekker staan er in het klassement góed voor. Voor Dekker, die eerder Tirreno-Adriatico won, is er aan het einde van de ronde nog een kans in een individuele tijdrit. ANP Koude rillingen In Zuidwolde liepen de koude rillingen over Van Mindes rug bij het zien van de val van zijn provinciegenoot. „Ik draaide me gelijk om, ik wilde het even niet zien en dacht gelijk terug aan mijn eigen val. Mijn trainer, Bram van Bokhoven, kwam ook gelijk naar me toe." De achttienjarige Goesenaar, die vandaag te horen krijgt dat hij voor de tweede keer naar een Eui'opees kampioenschap jeugd mag, turnde daarna een weinig stabiele vloeroefening. „Ik was toch even de kluts kwijt", beken de hij. kan, ga ik ook echt voluit", zei hij vastberaden. Daarna reed de cameraploeg te rug naar Hilversum en kon Van Assche met zijn ouders mee te rug naar Sas van Gent. Daar aangekomen luisterde hij naar het advies van de doktoren. „Hij doet het vanaf nu een tijdje rus- tigaan", verklaarde zijn vader Hubert. „Anthonie moet nu niet te veel drukte om zich heen heb ben. Hij mag ook niets lezen en moet eigenlijk proberen zijn her sens niet te veel te gebruiken. We hebben besloten hem een beetje af te schermen." Gastenboek Of de Zeeuws-Vlaming al in het gastenboek op zijn eigen inter netsite heeft gekeken, is dus de vraag. Daarin stond tot gister avond één bericht sinds de smak van zondagavond. Carlo van Minde, de Goesenaar die in Zuidwolde direct na Anthony van Assche aan zijn vloeroefe ning moest beginnen, schreef: 'Hej Anthony, ik hoop dat het weer een beetje gaat man! Ik was geschrokken man, ik dacht gelijk terug aan twee jaar gele den!' Vanuit Gent, waar Van Minde op trainingskamp is, legde hij uit wat hij met 'twee jaar gele den' bedoelde: „Echt toevallig, hoor, maar twee jaar geleden ge beurde mij precies hetzelfde. Dat was ook tijdens de tweede EK-kwalilïcatiewedstrijd. en ook tijdens een sprongserie op de vloer. En ook ik viel dus op mijn achterhoofd. Alleen was ik maar één minuut buiten bewust zijn. Ik kon ook zelf weer weglo pen en had een lichte hersen schudding. Ik mocht al na één week weer trainen. Anthony is er nu wel iets erger aan toe dan ik toen, denk ik. door Roeland van Vliet GOES - Anthony van Assche heeft gisteren in de middaguren het Bethesda Ziekenhuis in Hoo- geveen mogen verlaten. De art sen gaven de Zeeuws-Vlaamse turner, die zondag in Zuidwolde een zware hersenschudding op liep bij een val op het onderdeel vloer, een duidelijke boodschap mee: houd de komende twee we ken volledige rust. Vlak voor zijn vertrek uit het Hoogeveense hospitaal, waar hij één nachtje moest blijven, smok kelde Van Assche nog even. Hij sprak in zijn kamer koi*t met het NOS Sportjournaal. Voor de ca mera gaf hij aan dat hij nog spierpijn in zijn nek had en ook nog niet van de hoofdpijn af was. Hij benadrukte dat hij zelf niet zo geschrokken was, omdat hij niets van het ongeluk had meegekregen. „Het gebeurde in mijn tweede sprongserie, maar ik weet zelfs niets meer van mijn eerste serie. Van de eerste drie, vier uur na m'n val herin ner ik me niks 'meer. Ik heb het nooit eerder gehad dat ik zo de weg kwijt was." Angst Van Assche verwacht niet dat de angst in het vervolg gaat mee spelen tijdens zijn oefeningen. „Ik kan me wel ongeveer voor stellen hoe het eruit moet heb ben gezien,, maar zelf ben ik niet bang geworden. Als het kan en mag, doe ik dezelfde sprongse rie op de training gelijk weer." De zeventienjarige Zeeuws-Vla ming wil niets liever dan het EK halen. Dat is al over goed vier weken in Griekenland. En pas over twee weken mag hij weer voor het eerst erover nadenken of hij zijn trainingen wil hervat ten. „Maar als ik weer voluit Michael Boogerd (rechts) maakte met een sterk optreden zijn rentree in de Ronde van het Baskenland. Thomas Dekker (links) is kansheb ber voor een hoge klassering met een tijdrit op komst. foto Juan Herrero/EPA Deze rubriek is opgenomen in atte regionale dagbladen yan NRp dagb.lad.en (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer-informatie: e-malL info@nrp.nl o.v.v. Nieuws gelipt voor u! Met de Philips Innergize is het genieten vooralle zintuigen: infrarood lampen zorgen voor ontspannen spieren en gewrichten en bruiningslampen met InfraTan voor een natuurlijke bruïning en verbeterde bloedcir culatie. Nu; bij aa nschaf va n, de Innergize HB.93.5. krijgt u vier beauty- behapdelinge.n cadeau!. Informatie: www.philips.nl/aeties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20