Vlissingen wacht op programma PZC Noodzaak nieuw theater vervalt Eentje extra? Nee, we doen het fatsoenlijk 17 Fondsenwerving zet vraagtekens bij Vlissingse stichting Vlissingse dealer opgepakt Vrijspraak van diefstal tandpasta Aanrijding met scootmobiel Gewonde bij ongeval in Goes Auto tegen de vangrail Geen paasmarkt Renesse zeeuwse almanak Informatie bbeyond Wel de wethouders, maar nog geen collegeakkoord Krijgt u 't ook zo warm als u de prijs van een nieuwe HR-ketel hoort? Lek in gaspijp blokkeert weg richting Axel dinsdag 4 april 2006 editie Walcheren Zeeuwse Stukken in het Muzeeum Uitnodiging; Cisco Business Communications Solution Seminars door Maurits Sep VLISSINGEN - De nieuwe Vlis singse stichting World Help Fund zamelt geld in voor goede doelen. Nog niet bekend is wel ke organisaties het geld zullen krijgen. Donateurs moeten zich daarom goed afvragen of zij World Help Fund willen steu nen, vindt het Centraal Bureau Fondsenwerving (CBF). World Help Fund is opgericht door drie Vlissingers. Zij stre ven ernaar 'het leven op de we reld een stuk aangenamer te ma ken voor iedereen'. Het fonds steunt meerdere goede doelen te gelijk, zodat één donatie op meer plekken terecht kan ko men. Op de website die vorige week is gelanceerd, wordt uitgelegd wel ke goede doelen worden ge steund. Dat zijn gezondheid, na tuur en milieu, cultuur en wel zijn en ontwikkelingssamenwer king. Namen van organisaties die zich daarvoor inspannen en geld kunnen verwachten van World Help Fund staan er niet bij. Inzicht Dat wil allerminst zeggen dat de stichting onbetrouwbaar is, zegt M. van der Wilden van het CBF. Aan de andere kant zet zij er wel haar vraagtekens bij. „Ik vind het niet transparant. Je moet als donateur inzicht heb ben in waar je geld naartoe gaat en je moet dat achteraf kunnen controleren. Ik trek geen conclu sie, dat moet iedereen voor zich zelf doen." Geef met je hart, maar schakel je verstand niet uit, adviseert Van der Wilden. Voorzitter R. van Gelderen van World Help Fund benadrukt dat de stichting pas een paar weken bezig is. Volgens hem is het on doenlijk namen van organisa ties op de website te publiceren. „Dat zou een enorme lijst kun nen worden. We bekijken steeds opnieuw wie we geld geven. Dat is degene die op dit moment on ze doelen, bijvoorbeeld het mi lieu, het beste bedient. Dat kan nu een andere organisatie zijn dan over een half jaar. Wat we wel doen is onze donateurs een nieuwsbrief sturen waarin we la ten zien wie we met hoeveel geld hebben gesteund. Maar dat kan pas over een tijdje." Overigens is World Help Fund van plan over enige tijd het keur merk van het CBF aan te vragen om aan donateurs te laten zien dat de stichting betrouwbaar is. En over een jaar zal ook een jaarverslag worden uitgebracht, waarin verantwoording wordt afgelegd over de besteding van de giften. VLISSINGEN - De politie heeft vorige week een 29-jari- ge man uit Vlissingen aangehouden. Hij wordt ervan ver dacht geruime tijd in de buurt van de Bonedijkestraat in harddrugs te hebben gehandeld. De verdachte was al eer der gepakt en veroordeeld voor dealen in drugs. Hij is voorgeleid aan de rechter-commissaris en zit vast. MIDDELBURG - Een 32-jarige vrouw uit Litouwen is gis- tëren vrijgesproken van winkeldiefstal. Twee winkelende Polen hadden op 10 juni vorig jaar in een Middelburgse supermarkt in totaal 37 tubes tandpasta in de tas van de Litouwse gestopt en liepen de winkel uit. De vrouw liet de tas achter in de winkel en liep ook naar buiten. De offi cier van justitie motiveerde de vrijspraak als volgt; „Ze heeft de tas niet naar de kassa meegenomen, omdat ze wel licht bang was gepakt te worden. Ze wilde het niet. Dus kan er geen sprake van diefstal zijn." De politierechter was, net als de officier gisteren, van mening dat haar ge drag aantoonde dat ze toch geen diefstal wilde plegen en sprak de Litouwse bij verstek vrij VLISSINGEN - Een scootmobiel en een auto zijn gister middag rond tien voor vier met elkaar in botsing geko men in de Badhuisstraat in Vlissingen. De 58-jarige auto mobilist uit Vlissingen had de scootmobiel, bestuurd door een 82-jarige Vilssinger, over het hoofd gezien. De lak van de scootmobiel raakte beschadigd maar er was geen persoonlijk letsel. GOES - Op de Nansenbaan in Goes is gistermorgen rond negen uur een motorrijdster gewondgeraakt bij een eenzij dig ongeval. Een 21-jarige vrachtwagenchauffeur uit Ber- licum verleende op het kruispunt geen voorrang aan een 38-jarige vrouw uit de gemeente Reimerswaal, die daar op haar motor reed. De motorrijdster kwam ten val en gleed ruim tien meter door. Ze is met onbekende verwondingen met de ambulan ce naar het ziekenhuis gebracht. KAPELLE - Op de A58 ter hoogte van Kapelle is gister middag omstreeks tien voor drie een 36-jarige Belgische automobilist tegen de vangrail aangereden. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. Hij raakte niet gewond. Zijn auto is total loss. RENESSE - De paasmarkt die op eerste paasdag in Renesse ge houden zou worden, gaat niet door. H. Luijcx van Organisatie bureau Zeeuwse Markten heeft de marlet afgeblazen in reactie op de weerstand van de kerken raad tegen de markt aan de voet van de kerk tijdens het kerke lijk hoogfeest. De kerkenraadsleden maken be zwaar omdat ze niets voelen voor een dergelijke activiteit op zondag en zeker niet op eerste paasdag. Geen centje pijn, oordeelt de or ganisator over zijn besluit om de paasmarkt te schrappen. „Ik wilde een leuke markt opzetten, maar heb niet aan de kerk ge dacht. Geen probleem, hoor. Het seizoen is lang genoeg." (Advertentie) Soms stijgt in ons vrije land de informatievoorziening van de overheid tot grote hoogten. Hier volgt een voorbeeld van wel heel hoog niveau. Uit het jaarverslag van de Zeeuwse politie. Onder embargo, dus nog niet verder vertellen: „Als gevolg van de dooront wikkeling van de informatie huishouding binnen Politie Zeeland zijn er in de distric ten Districtelijke Informatie Knooppunten (DIK's) georga niseerd en bemenst vanuit de afdeling Infodesk." Dat is nog niet al, er heeft „een sub stantiële groei plaatsgevon den met betrekking tot de in formatieprocessen en informa tieproducten van het Regio naal Informatie Knooppunt (RIK)". Rik en Dik plegen regelmatig „doorzending lichting het Na tionaal Informatie Knoop punt" (NIK?). En dat alles „ter introductie van het win- plan 'terreur'". We dachten het al. Wilt u sneller reageren en de dienstverlening aan uw klanten verbeteren? Laat dan al uw communicatie, van spraak tot data en video, via één enkel netwerk verlopen. Met de Cisco Business Communications Solution, speciaal voor middelgrote en kleine bedrijven. Een set aan oplossingen waarmee u uw optimale netwerk kunt samenstellen. Schrijft u zich nu in via WWyVrpisopjij/serninai^ VOOr één van de gratis middagseminars die Cisco Systems verzorgt bij u in de buurt. De seminars vinden plaats van 13:30 - 16:30 uur. 12 april Rotterdam 19 april ytrsehf 19 april Heprenvepp 20 april Pen Haag 20 april Arnham 26 april Epsehgde 2? april ?wolle 02 mei Amsterdam Cisco Systems door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Vol trots heeft Vlissingen donderdag haar nieu we wethouders beëdigd. Op het collegeakkoord moet de Schelde- stad wel nog even wachten. Maar over onze kwestie, de fi nanciën, is eigenlijk iedereen het wel eens. Wanneer wij met ons akkoord naar buiten komen, durf ik niet te zeggen. Over een week zou het moeten lukken." M. Geilenkirchen, fractievoorzit ter van het CDA, ziet 'de hele tijd concepten voorbijkomen'. Als coalitiepartner mag hij daar in wijzigingen aanbrengen. Ech ter, veel rode pennestreken heeft hij nog niet hoeven zetten. „Onze oude fractievoorzitter (C. Seijbel, nu wethouder, red.) weet wel wat wij willen. Vol gens mij verloopt alles in prima sfeer. Inhoudelijk verandert er weinig. Of ik het met het ak koord eens ben, moet nog blij ken, maar vooralsnog ben ik te vreden." Van de oppositie kijkt ook fractievoorzitter van de SP, T. de Roos, niet op van het feit dat ze eerst de mensen kreeg te zien, en dat er nog geen akkoord ligt. „De vorige periode hebben we zelfs eerst een raadsprogram- ma opgesteld en toen pas kwam het collegeprogramma. Over dat eerste heb ik nog helemaal niks gehoord, dus het zal allemaal wel niet zo vastliggen. Je ziet meestal toch weinig van je eigen programma terug." Ze zijn een heel eind gevorderd, belooft PvdA-wethouder E. Wal- rave die vanuit de grootste par tij de coalitieonderhandelingen leidt. „Die gaan hartstikke goed en we laten nu een conceptpro gramma aan de fracties zien." Eerst de poppetjes, dan een ak koord. Dat ging in Middelburg vrijdag wel even anders. Bij de presentatie van het nieuwe colle ge, gaf die de genodigden gelijk een akkoord mee. „Er zijn geen codes voor", verweert Walrave zich. „Soms is het andersom en Ikomen de mensen pas veel later, kaar we hebben natuurlijk ook (Mis reguliere werk. Dat akkoord pipet gewoon tussendoor." Voortgezet Heel erg lastig is het niet. „Veel is voortgezet beleid. In Middel burg hebben ze met het theater flink wat om te bediscussiëren. Huur een ketel vanaf 21*,- per maand Inclusief installatie, service en onderhoud Persoonlijk verkoop advies aan huis Maak een afspraak op www.nuon.nl of bel gratis 0800 20 21. Van de Zuidsingel naar het Molenwater en van Minia tuur Walcheren via een tussen stop bij de oude schouwburg naar weer een nieuwe locatie. Het Middelburgse college van B en W wisselt in duizelingwek kend tempo van opvatting over het theater. Zo langzamerhand is de vraag gerechtvaardigd of er ooit wel een nieuw theater komt in Middelburg. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het burgerad vies heeft de impasse in de thea terdiscussie niet kunnen door breken. De verwarring op het stadskantoor lijkt alleen maar te zijn toegenomen. „De conclusie uit het burgerad- vies is dat een groot aantal Mid delburgers een A-theater wil", zei formateur A. de Vries vorige week bij de presentatie van het coalitieakkoord. „Terwijl de ver bouwing van de schouwburg de meeste stemmen haalde." De uitkomst van het burgerad vies valt - zoals van tevoren werd gevreesd - op veel manie ren uit te leggen. Dat de verbouwing van de schouwburg op brede steun van de bevolking kan rekenen is ech ter een verkeerde conclusie. Nog analyse geen dertig procent van de stem mers vond dat de beste optie. Meer dan zeventig procent wil een nieuw theater, men is het al leen niet eens over dé locatie. De uitslag zou ook uitgelegd kunnen worden als een aanspo ring om alsnog op zoek te gaan naar de ideale plek. De PvdA ging de coalitieonderhandelin gen in met de verbouwing als uitgangspunt. Het CDA wilde een A-theater niet opgeven. Zon der overeenstemming over het theater kan er niet worden gere geerd, weten de twee partijen die in Middelburg aan elkaar zijn overgeleverd. Dus ligt er - na het akkoord over het Molenwater in septem ber - nu opnieuw een compro mis over de theaterkwestie. Eerst verbouwen en in de tussen- tijd plannen maken voor een nieuw theater. Binnen vier jaar moet een besluit worden geno men over een definitieve oplos sing. Intussen wordt aan het resteren de budget voor het theater ge knabbeld door de verbouwing van de schouwburg van dat geld te betalen. Het gebouw moet worden aangepast aan de eisen van de brandweer en de arbeids inspectie. Als dat goedkoop had gekund, was dat met het oog op de dreigende sluiting van vol gend jaar al lang gebeurd. De vrees van de schouwburgdirec tie dat er daarna onvoldoende geld overblijft voor een nieuw theater lijkt dan ook gerecht vaardigd. De acute noodzaak om een nieuw theater te bouwen vervalt als de schouwburg straks func tioneert naar de wensen van brandweer en Arbo. Afgespro ken is dat een besluit over een nieuw theater pas wordt geno men als het afgekalfde budget weer op peil is en als er overeen stemming is over de locatie. Te genvallers van financiële aard kunnen de, gemeenteraad tegen die tijd dwingen om andere keu zes te maken. AXEL - De Kinderdijk, de zui delijke toegangsweg naar Axel, was gisterochtend ruim een uur geblokkeerd als gevolg van een gaslek. Het lek ontstond om streeks half negen, toen bij graafwerkzaamheden een gaslei ding van Delta werd stukgetrok ken. De ijlings gealarmeerde brand- iweer rukte met twee eenheden uit en zette meteen de omgeving I af, Later werd dat karwei over igenomen door de politie en me- j.-jdewerkers van gemeentewer- dken. De Kinderdijk werd afge floten vanaf de aansluiting met de Langeweg. Ook een deel van 'i de Zuidsingel en Kanaalkade werd gesloten. Medewerkers van Delta kwa- mén ter plaatse om de lekkende ij leiding buiten bedrijf te stellen. Volgens officier van dienst E. Dieleman van de brandweer bleef het gevaar voor explosies beperkt tot een straal van tien tot vijftien meter van het i gaslek. „Er waaide een sterke noordwestenwind, zodat het gas snel werd verspreid. Bovendien jvas de windrichting zo dat het gas niet naar de kern Axel waai- 3 de. Er is dan ook geen gevaar ge- l Keest voor de verdere omge- ying." Omstreeks kwart voor ■is lien was de lekkende leiding af- gesloten en werd het sein 'veilig' (gegeven. Sylvia Quist-Roos telt de reizigers die op het station van Arnemuiden de trein in- en uitstappen. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - Reizigers tel len in Arnemuiden is een inspan ning van vijf minuten. Drie mi nuten vóór komt de ene trein op spoor twee. Twee minuten over stopt de andere op spoor één. En dan kun je als vrijwilliger weer naar huis. „Ik woon vlak bij", zegt Sylvia Quist-Roos. „Dus het geeft niets. Over een uurtje kom ik weer terug.In Ar nemuiden krijgen de tellers, in tegenstelling tot de tellers uit Kapelle, niet betaald. „Als je er gens voor wil vechten, moet het uit je hart komen", vindt Quist. Gewapend met pen en kladblok je stapt ze het perron op. Jaap Theune gaat bij het begin van het perron staan. Om mistellin gen te voorkomen, turven ze met zijn tweeën. Zeventien mensen stappen om drie minuten voor één in en uit de trein richting Middelburg. „Reken er maar ééntje meer", grapt een meisje in een groepje scholieren. „Niks ervan", zegt Theune. „We doen het fatsoenlijk." En nu hij toch de aandacht heeft, wil hij graag weten hoe het komt dat geen enkele scholier zich heeft opgegeven als telvrij- williger. „We staan hier voor jullie", zegt hij. „Zelf ga ik nooit met de trein. En ik ben hier morgen al om zes uur." De scholieren pro testeren. „We moeten toch naar school?" Negentig procent van de reizigers zijn scholieren, denkt Theune. De dochter van Quist gaat bijvoorbeeld dage lijks met de trein naarhet Groencollege in Goes. „Dat is te ver om op de fiets te gaan, en voor een brommer heeft ze de leeftijd nog niet." Ze is bang dat Arnemuiden straks van de buitenwereld is af gesloten. „Een paar jaar geleden zijn de bussen er al uit gehaald, met het argument dat we de trein had den." Vandaag en vrijdag wordt er nog geteld op het station. In het weekeinde wordt niet ge teld. Dan is de trein gratis en worden uitzonderlijk veel reizi gers verwacht. De initiatiefnemers willen niet het verwijt krijgen dat ze. vals spelen. Met de tellingen moeten de Ne derlands Spoorwegen ervan wor den overtuigd dat het wel dege lijk de moeite loont om het sta tion open te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13