VILTC rekent op steun gemeente Ondernemers Hulst willen geld Delta ROC Zeeland promoot uniformberoepen }rootste tennisvereniging van Zeeland opent gerenoveerd sportpark Recordbedrag sponsoractie CSW oorronde NK ugdbrandweer Vlissingen Mishandeling op station Sligro zwicht in mosselbordenruzie Souburger in finale pianoconcours Twee gewonden bij ongeval Tholen zeeuwse almanak Over de pis rand snel eblust in randpaviljoen editie Walcheren Uitnodiging: Cisco Business Communications Solution Seminars Wilt u sneller reageren en de dienstverlening aan uw klanten verbeteren? Laat dan al uw communicatie, van spraak tot data en video, via één enkel netwerk verlopen. Met de Cisco Business Communications Solution, speciaal voor middelgrote en kleine bedrijven. Een set aan oplossingen waarmee u uw optimale netwerk kunt samenstellen. Schrijft u zich nu in via www.cisco.nl/seminars voor één van de gratis middagseminars die Cisco Systems verzorgt bij u in de buurt. De seminars vinden plaats van 13:30 -16:30 uur. bbeyond 12 april Rotterdam 25 april Arnhem 13 april Utrecht 26 april Enschede ClSCO SYSTEMS 19 april Heerenveen 27 april Zwolle 20 april Den Haag 02 mei Amsterdam MLTC heeft acht nieuwe kunstgrasbanen met verlichting en vier gravelbanen. foto Ruben Oreel door Euqène Verstraeten HULST - De ondernemers vereniging Hulst Reynaertstad sleept energiebedrijf Delta voor de rechter om alsnog een schade vergoeding te krijgen voor de grote stroomstoring eind vorig jaar. Voorzitter Th. Mattheeuws van Hulst Reynaertstad zegt dat naar aanleiding van het nieuws dat Essent 300.000 euro heeft ge geven aan de gemeente Haaks bergen. Daar zat men eind vorig jaar ook zonder stroom. Dat geld mag worden besteed aan een project dat ten goede komt aan de bevolking en de middenstanders. Delta heeft alle huishoudens in het door de stroomstoring getrof fen gebied een vergoeding van 35 euro gegeven. Grootverbrui kers kregen ruim negenhonderd euro. Schandalig „Maar èr zijn heel wat bedrij ven die niet onder de grootver bruikers vallen en die wel heel veel schade hebben gehad", weet Mattheeuws. „Denk alleen al aan restaurants, die een hoop omzet aan hun neus voorbij za gen gaan. Die mensen hebben een fooi van 35 euro gekregen. Schandalig is het." Hulst Reynaertstad vindt de si tuatie in Hulst vergelijkbaar met die in Haaksbergen. De on dernemersvereniging heeft een juriste van Midden- en Kleinbe drijf Nederland ingeschakeld om Delta juridisch aan te pak ken. „Want als Essent een schadever goeding geeft vinden wij dat ook Delta dat moet doen", zegt Mattheeuws. „We waren de juri dische mogelijkheden al aan het onderzoeken, maar nu gaan we zeker door. En als Essent die ver antwoording wel neemt en Del ta in gebreke blijft, dan moeten we misschien als Hulster onder nemers maar eens gaan overwe gen om onze stroom voortaan bij Essent te gaan halen." (Advertentie) door Edith Ramakers factie: 0113-315649 a* ftvw.pzc.nl x (fliail:redactie@pzc.nl pstbus 31, 4460 AA Goes H] jvertentie-exploitatie: ird- en Midden-Zeeland: 0113-315520; juws-Vlaanderen: 0114-372770; lionaal: 020-4562500. laandag 3 april 2006 Een frivole preekstoel in Brouwershaven MIDDELBURG - Een 15-jarige jongen uit Goes is zaterdag tus sen 22.50 uur en 23.00 uur mis handeld door twee jongens, die hij eerder die avond in een hore cagelegenheid was tegengeko men. Ze hadden toen woorden gehad. De mishandeling vond plaats op het station in Middelburg. De jongen werd tegen zijn rug ge schopt en kreeg ook klappen te gen zijn hoofd. Hij kreeg, ter wijl hij op de grond lag, nog ver schillende trappen waarna de twee jongens wegliepen. De 15-jarige heeft zich bij de huis artsenpost laten behandelen en aangifte gedaan bij de politie. MIDDELBURG - Het ROC Zee land droeg zaterdag op de Markt in Middelburg uit dat het 'iets heeft met uniformberoe pen'. Er stond een klimtoren van het Korps Mariniers opge steld, een mobiele scheepsbrug van de Koninklijke Marine en pantservoertuigen van de Ko ninklijke Marechaussee. Op de informatiedag was ook de land macht en security Nederland present én lieten bikers van de politie Zeeland zien hoe een agressieve man beteugeld wordt. J. Tolhoek van de politie Zee land verklaart het initiatief van de Uniformendag als volgt: „Jon geren van vijftien, zestien, val len nog al eens tussen kaai en schip", zegt hij. „Stel ze willen dolgraag bij de politie of iets doen bij defensie. Dan zijn ze daarvoor nog te jong. Want om naar de politieopleiding te gaan, moet je 17,5 jaar zijn. Voor een opleiding bij defensie geldt een minimumleeftijd van 17 jaar." Daarom, zegt hij, heeft het ROC Zeeland in samenwerking met onder andere defensie en de poli tie lesprogramma's voor de over bruggingsperiode samengesteld. „Niet veel mensen zijn op de hoogte van het bestaan van dit brugjaar. Het is een ideale ma nier om leerlingen voor te berei- MIDDELBURG - De sponsoractie Zip your Lip van de scholieren van de Christelijke Scholengemeenschap Wal cheren (CSW) heeft zaterdag 18.500 euro opgebracht. Dat was aanzienlijk meer dan de twee voorgaande edities. Vo rig jaar staakte de telling bij 11.000 euro. Ruim driehon derd leerlingen hadden voor het goede doel 24 uur niet ge geten. Het geld is bestemd voor World Vision, de organisa ties die kinderen in ontwikkelingslanden helpt. ZIERIKZEE - Groothandel Sligro uit Veghel heeft op het laatste moment toch gekozen voor het betalen van een schadevergoeding aan Little Art Factory uit Zierikzee. De groothandel was door T. Bolster van Little Art Facto ry voor de rechter gedaagd wegens inbreuk op de auteurs rechten. Sligro verkocht vorig jaar zonder toestemming bordjes en schaaltjes met een mosselmotief dat door het Zierikzeese bedrijf was ontworpen. Bovendien werd het serviesgoed aangeboden voor een prijs die ver onder het bedrag lag dat Little Art Factory ervoor vraagt. Omdat Sligro de auteursrechten niet wilde erkennen en geen passende schadevergoeding wilde beta len, besloot Bolster eind januari naar de rechter te stap pen. Naar aanleiding daarvan kwam de groothandel uiteinde lijk met een passend bod met de erkenning van het aur teursrecht voor Little Art Factory. „Het kan dus wel, als kleine ondernemer je te weer stellen tegen zo'n groothan del", zegt Bolster tevreden. DEN HAAG - De achttienjarige pianist Svjatoslav Pres- nyakov uit Oost-Souburg is zaterdag doorgedrongen tot de. nationale finale van het Prinses Christina Concours. Aan de dag van de genomineerden deden dertig kandida ten mee. Het concours is bedoeld voor jonge getalenteerde musici. Presnyakov is één van de negen finalisten, die vol gende week zondag in Den Haag in actie zullen komen. OUWENPOLDER - In het andpaviljoen Breezand in luwenpolder is gisterochtend id kwart over twee brand uit koken. Vermoedelijk is kört- liting in een lamp de oorzaak b de brand. De lamp hing te- i een wand van het paviljoen, i brandweer was binnen een artier de brand meester. De itie deelde mee dat de schade eviel. Er was vooral rookscha- THOLEN - Twee Tholenaren zijn zaterdagmorgen ge wond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Oud-Vosse- meersedijk bij Tholen. De auto, bestuurd door een 26-jarige inwoner van de ge meente Tholen, vloog om half elf van de dijk af. De politie vermoedt dat de bestuurder te hard heeft gereden. Het voertuig belandde in een sloot onderaan de dijk. De bestuurder en de inzittende, een 23-jarige inwoner van de gemeente Tholen, zijn overgebracht naar het zie kenhuis in Bergen op Zoom. JSSINGEN - De Vlissingse igdbrandweer ontving zater- »35 wedstrijdploegen uit Ne- iland voor de voorronde van [Nederlands kampioenschap, deelnemers streden op drie dstrijdbanen voor drie titels. jeugdgroep van Vlissingen wegens het thuisvoordeel [esloten van deelname. De ssingers komen zaterdag 27 [in Hillegom in actie, gemeester A. van Dok-van ele reikte de prijzen uit. Bij junioren won Haaften/Nee- Roosendaal werd twee- Barendrecht derde. Bij de as- anten (locatie Rijkswater- at) klopte Ouddorp Roosen- 1. Bij de locatie Zeevaart- won Bruinisse bij de aspi- en werd Haaf ten/Nee tweede. (Advertentie) LTC heeft een acuut pro em", zei wethouder A. de ies, gistermiddag bij de hero- ling van het gerenoveerde rk. „We zullen het bestuur it kopje onder laten gaan", be- ifde hij. I gemeentelijke steun kan de b met ruim 950 leden reke- i. Maar wat die ondersteu- ig precies inhoudt, is nog on- idelijk. De gemeente over- egt om een renteloze lening cerstrekken en ze wil tegelij- veiligheid staat voorop. Zo'n stoet blijft niet ongezien. Een passerende agente zag het ook en trok haar bonnenboek je. Nog voordat de Oranjevere niging een woord van uitleg had kunnen verschaffen, was de prent al uitgedeeld: 75 eu ro wegens ontbrekende kente kenplaat. Echt een zeikstreek, oordeel de het gezelschap. Je broek zakt er bijna van af. En die agente, die kan de pot op. Maar niet in hun gloednieuwe wagen. den op een baan bij de politie of defensie." Hij zegt dat jongeren die dol graag agent willen worden, nu iets geboden kan worden. „Ze gaan geen andere opleiding vol gen, waardoor de kans groot is dat ze verloren zijn voor een baan bij de politie." Vaak blijkt dat jongeren 'om een goed agent te worden', iets tekort komen op het gebied van de Nederlandse taal en sport. „In het overbruggingsjaar lopen ze stage, ze werken aan hun tekortkomingen en ze doen solli citatietrainingen. Maar als je dit tussenjaar met succes hebt door lopen, is dat geen garantie dat je vrijgesteld wordt van een solli citatie voor de politieoplei- ding." Voor de jongeren die wel de goe de leeftijd hebben, maar nog niet goed weten wat ze later wil len worden, kan de instroomop- leiding ook uitkomst bieden. Ze krijgen extra tijd om in te zien wat het betekent om agent te zijn. foto Ruben Oreel De Oranjevereniging van Sint-Laurens had dit jaar de (krappe) beurs getrokken. Een eigen ivc-wagen moest er komen, om het genuttigde bier netjes te lozen, zonder overlast voor buurt en bosjes. Net buiten het dorp was een geschikte wagen' gevonden die tot toiletvoorziening om gebouwd zou kunnen worden. In optocht werd het ding naar de opslagplaats gereden. Slechts een paar honderd meter, maar toch: knipperlich ten voor en erachter, want de te maken waar zeven dagen per week van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat getennist kan wor den." Deze week wordt het subsidie verzoek in het college bespro ken. „Ik begrijp dat de club lie ver gewoon geld in het handje wil hebben dan dat we geld le nen. Daar kan het op uit draaien, maar niet voordat on derzocht is of dat de enige moge lijkheid is." MLTC heeft acht nieuwe kunst grasbanen met verlichting en vier gravelbanen. Ongeveer een jaar geleden vroeg het bestuur zich af of de renovatie van de vier gravelbanen wel noodzake lijk was. „We raadpleegden de tennisbond in de hoop dat we nog een paar jaar vooruit kon den. De man kwam langs en tot onze schrik keurde hij de vier banen af", zegt A. Groenenberg, coördinator voor de accommoda tie. „De keurmeester wilde toen ook onze andere banen inspecte ren. Die werden vervolgens ook voor wedstrijden afgekeurd. Op dat moment hebben we maar be sloten om het hele park een op knapbeurt te geven, inclusief de inrichting ervan." French court MLTC had kunstgrasbanen van het type 'French court'. „Daar hebben we veel pech mee ge had", zegt Groenenberg. Dat had te maken met de opbouw van de Franse banen. Op een kunststofondergrond was een laagje gravel uitgesmeerd. Maar de gravel verstikte de kunststof- laag", waardoor het water slecht wegliep. „De French courts zijn even een rage geweest, maar we zijn blij nu weer op gewone winterharde kunstgrasbanen te kunnen spe len." gr Edith Ramakers 1DDELBURG - Niet eerder cl't de grootste tennisvereni- lg van Zeeland, MLTC in Mid- Iburg, een beroep op de ge- lente hoeven te doen voor fi- nciële ondersteuning. Maar de investering van 2,5 ton in jrtpark De Veste, is een te- rt ontstaan en heeft de ten- club een subsidieverzoek van 000 euro bij de gemeente in- diend. kertijd het zogenoemde garantie fonds sport inschakelen. De Vries: „Vertegenwoordigers van dat fonds onderzoeken hoe de club financieel sterker kan wor den." De Vries wil een lans breken voor MLTC in het college van B en W. „Ik vind sport een waarde volle en fantastische vrijetijds besteding. Ik juich toe dat de club er zelf hard aangetrokken heeft om er een mooi park van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9