PZC Terneuzen doet mee in de strijd HVV'24 heeft weer wat te vieren Biervliet en IJzendijke ongeschonden Zeeuws record voor masters Scheldesport Boone heeft geen probleem met nieuwe dressuurproeven Mooie week voor vrouwen Zaamslag Zeeuws-Vlamingen winnen van thuis nog ongeslagen WSC (2-0) ,21 De Schelde laat i SVH in laatste periode lopen RCS is eerste plaats kwijt Verlies voor Voorwaarts Degradatienood hoger voor Hoek 2 Vierde verlies op rij Terneuzen Al HVV'24 Al te sterk voor Hoeven Terneuzense Boys nog niet veilig Twee nederlagen HVV in één week Weer nederlaag Terneuzen Cl Terneuzen Dl verrast maandag 3 april 2006 van onze sportredactie WAALWIJK - Terneuzen heeft gisteren de uitwedstrijd tegen WSC met 2-0 gewonnen. Voor trainer Ardian Lekaj was de zege het bewijs dat zijn ;,.ij ploeg nog een rol kan spelen inde strijd om de derde perio- detitel. .(je te kort tegen SVH. De Temeu- zenaren verloren met 9-3. voor het elftal dat tot voor kort als doel niet promotie, maar juist behoud koesterde. Gistermiddag in Waalwijk on derstreepte Terneuzen haar am bities. WSC, dat thuis nog onge slagen was, moest zijn meerdere erkennen in het. ontketende Ter neuzen. De Zeeuws-Vlamingen hielden de hele wedstrijd het tempo hoog en kregen in de eerste helft diverse kansen om op voorsprong te komen. Inzet ten van Mike But en Daryl Ra- widjan troffen echter geen doel. Na de rust hadden de bezoekers meer succes. Maik de Wolf bracht uit een vrije trap Terneu zen op voorsprong. Vanaf twin tig meter krulde hij de bal in het doel. Kort daarna verprutste Ra- mazan Kesikbas een kans op 2-0. Hij herstelde zich knap door vijf minuten voor het einde een subliem steekpassje af te le veren op Fred Vereecken. Die promoveerde de voorzet tot een doelpunt, 2-0. De overwinning van Terneuzen was terecht, meende Lekaj. „WSC kon na rust ons tempo niet meer bijbenen. Het was een richtingsverkeer. „Geen twijfel mogelijk", aldus Ardian Lekaj na de zege op de -élub uit Waalwijk. „De ploeg straalt zo veel vertrouwen uit fat ik met een gerust hart durf fe beweren dat we mee gaan doen in de strijd om de derde pe- ïiödetitel." •"Na de overwinning staan de Tood-zwarten op de eerste plaats in de strijd om de derde 'periode. Terneuzen heeft tien punten uit vier wedstrijden. Koploper OSS'20 heeft evenveel 'punten, maar heeft één duel meer gespeeld. 'Ie goede reeks is opmerkelijk OOST-SOUBURG - RCS is de koppositie in de tweede klasse E kwijtgeraakt aan Unitas'30. De thuisploeg was in het recht streekse duel in Etten-Leur koel- bloediger in het benutten van de kansen, 4-2. 'Spits Patrick Schalk was een plaaggeest voor de Souburgers. .Na twintig minuten opende hij score. Met een schitterend doelpunt verdubbelde hij iets la ter de score voor de thuisploeg. ei Op slag van rust deed Dennis de Nooijer iets terug. Schalk ver grootte de marge tot 3-1. De Nooijer verkleinde de achter stand van RCS weer, maar enke- lê minuten voor tijd schoot Suat sp. Yakut de thuisploeg definitief fiaarde winst: 4-2. Zierikzee speelde in dezelfde klasse met 1-1 gelijk tegen Oos- itërhout. Het Zierikzeese doel punt werd gemaakt door Mar- i'tijnvan Grunsven. van onze sportredactie TERNEUZEN - De titelrace tus sen Biervliet en IJzendijke in de vijfde klasse A van het zondag voetbal gaat onverminderd ver der. Biervliet-Philippine 2-1: In de eerste helft was er weinig doel- gevaar. Na de pauze had Bier vliet de wedstrijd onder contro le. Geheel in de lijn van het spel- beeld kwam de ploeg in de 65e minuut aan de leiding na een strafschop van Jan van Bakel. Twee minuten later stond het ge lijk door een verzilverde straf schop van Ostar Dieleman. Met een zondagsschot in de kruising besliste Remco Faasse tien minu ten voor het einde de wedstrijd in het voordeel van Biervliet. Graauw-IJzendijke 1-2: Graauw kwam na een half uur aan de leiding door Ronald Vael. Op slag van rust li,et Mike van de Velde -1-1 noteren. Het was Martijn Rijckaert die IJzen dijke de drie punten bezorgde. Groede-Oostburg 0-1: Een rom melig duel dat sterk beïnvloed werd door de harde wind. Er wa ren weinig kansen. Net na rust schoot Niels Mookhoek voor Groede tegen de kruising. Een gelijkspel had de verhoudingen het beste weergegeven. Daar dacht Peter van de Linde anders over. In de voorlaatste minuut liet hij 0-1 noteren. Sluiskil-Sluis 3-0: In de eerste helft trof Koen Quaak voor Sluis de paal. Tien minuten voor de pauze scoorde Kevin Sermijn van twintig meter 1-0. Na rust werd Sluiskil duidelijk sterker. Kristof Vereecken liet na een solo 2-0 aantekenen. Hij werd iets later in het strafschop gebied neergelegd. Kevin Ser mijn benutte de toegekende penalty. SDO'63-Com Boys: Door blessu res en een doopfeest moest de thuisploeg maar liefst zeven vas te krachten missen. Toch bracht het een team op de been dat aar dig partij bood aan Corn Boys. De bezoekers kregen de betere kansen, maar ze vonden vaak de goed keepende Johnny Bakker tegenover zich. Op een schot van Xavier Herman moest hij echter het antwoord schuldig blijven. In de tweede helft was het allemaal minder. Com Boys trof nog een keer de lat, terwijl kort voor tijd SDO'63 een reu- zenkans op 1-1 liet liggen. W TERNEUZEN - De waterpolo- inannen van De Schelde kwa men zaterdag in de laatste perio- SVH-De Schelde 9-3. Hoewel n >Ghris Eijsebaert en Jelco Swee- oK |ers afwezig waren, speelde De "Schelde een goede wedstrijd. In ■de eerste periode misten de Ter- ik iieuzenaren een straf worp. Bij hét ingaan van de laatste perio- stond SVH met 6-3 voor, ;raaar er leek voor De Schelde Sfog iets te halen. De Rotterdam mers bleken echter over een lan- £ere adem te beschikken dan de ^Zeeuws-Vlamingen. 5 j Scores De Schelde: Chris van K Roy en 2 en Bram van der Heuvel De Schelde 2-De Vennen 2 6-2. De Temeuzenaren beslisten het degradatieduel in hun voordeel, «oor De Vennen is het doek ge in1 Vallen. De gasten namen een ""TÈO-voorsprong, maar De Schel de maakte in de tweede periode te igelijk. Daarna was de i| 'Zeeuws-Vlaamse ploeg duide- ,'Jjjk de betere en liep in de derde periode uit naar 5-2. In het laat- !p ste gedeelte scoorde De Schelde w één keer. Scores De Schelde 2: Martijn Buij- 89, .ze, Jeroen Kamp, Patrick van de ;el: "Voorde, Michiel Wondegem, Maar- 'M Verlinde en Jean Jack van de ce|? -Vijver allen 1. De Vennen-De Schelde 3-4. De wedstrijd tussen de vrouwen |van De Schelde en De Vennen was erg spannend. Aan het ein de van de derde periode stond de eindstand op het bord. Scores De Schelde: Rowena Wit- kamp 2, Suzanne Tang he en As- trid Segers beiden 1. AXEL - De basketballers van Voorwaarts hebben in de Zeeuw se klasse met 67-49 verloren van Dynamo'70. Si Axel speelde Voorwaarts een slechte eerste helft, waardoor de Middelburgers uitliepen naar een riante 36-20-voorsprong bij rast. b de tweede helft herpakte Voorwaarts zich en hield het se tred met de tegen- gander. Stefan de ClerCk en Jo bs de Splenter scoorden 13 pun- m Kana da Rosa Bernardo leidt de polonaise. Kieran O'Shea (rugnummer 7) viert het kampioenschap in zijn eentje. foto Camile Schelstraete door Peter van Kouteren HULST - Het is zo'n vijf minu ten voor tijd, als Jos de Dijcker met een brede grijns voor de tri bune van HW'24 langs loopt. Blauw petje op, een luxe digi taal fototoestel in de hand, een comfortabele voorsprong voor zijn club en vooral een ontspan nen blik. „Ik heb een vrije dag morgen", roept de webmaster en secretaris van de vereniging, die dooreen 4-0 overwinning op Clinge kampioen wordt van de vierde klasse A van het zondag voetbal en na een paar jaar van tegenslag weer wat te vieren heeft. Zijn joviale gezichtsuitdrukking staat in contrast met die van in de rust. Halverwege heeft HW'24 in de derby tegen buur man Clinge nog geen afstand kunnen nemen (0-0) van een ver beten vechtende opponent. Jos de Dijcker is er lang niet gerust op, drentelt met een zorgelijke blik in de ogen in de bestuurska mer voortdurend heen en weer en beseft dat zijn ploeg het niet voor niks zal krijgen. Bovendien heeft Axel op dat moment in Koewacht met 2-1 de leiding. „Je kunt geen moeilijker wed strijd hebben om kampioen te worden dan tegen Clinge", zegt de secretaris na vijfenveertig mi nuten. Jacqueline van de Voorde, voor gangster van de secretaris, kan zich die nervositeit wel voorstel len. „Als bestuur hoor je zenuw achtig te zijn", vindt ze. „Ik heb veel waardering voor die men sen. Ze zijn allemaal gebleven en hebben de shit opgeruimd, die achter gebleven is. Dat heb ben ze goed gedaan." De Dijcker is halverwege overi gens niet de enige, die er niet ge rust op is. Reggie Blommaert, nog altijd een trouwe sponsor, heeft zich kort voor het rustsig- naal mopperend naar de kanti ne gerept. Daar staat de televi sie op Sporza, dat De Ronde van Vlaanderen uitzendt. „Ik ga naar de koers kijken", laat de clubman zich ontvallen. „Dan zie ik tenminste nog iets. Op het veld is het niks hoor." De opmerking komt vooral voort uit een gebrekkige afwer king, want HW'24 krijgt in de eerste helft wel degelijk kansen. „Je roept de problemen over je af, als je zelf niet scoort", zegt trainer Michel Leonhart na af loop. „Het had bij rust zeker 2-0 of 3-0 voor ons moeten staan." Clublied Uiteindelijk wordt het een rui me 4-0 overwinning, waarop niets af te dingen valt. Twee tref fers (Jaimy de Visser en Jan Vya- ne) binnen de eerste twee minu ten na de hervatting zetten de thuisploeg op rozen. Die doel punten brengen langs de kant le ven in de brouwerij. De dweil band De Notenkrakers zet de toon en krijgt met de aanhef van het clublied zowaar een aantal supporters aan het zingen. „Blauw-geel pak aan", klinkt het. „Zet je beste beentje voor." De Hulster aanhang wordt op zijn wenken bediend en ziet in de tweede helft dat een hard werkend Clinge weliswaar stug tegenstand blijft bieden, maar door nieuwe doelpunten van Vyane en Kieran O'Shea naar een ruime nederlaag, wordt ge speeld. Clinge krijgt deson danks complimenten voor het vertoonde spel. „Die mogen straks lekker meefeesten", merkt een supporter op. O'Shea is na afloop blij met de titel en zijn treffer. „Ik scoor niet veel, maar wel in belangrijke wed strijden", zegt hij met een gulle lach. De wedstrijd zit er op dat mo ment zo'n klein kwartier op. Een huldiging door de burge meester en de voorzitter, ge volgd door een toertje op een boerenkar door het centrum van Hulst is aanstaande. De voltalli ge selectie is op het veld door be stuursleden voorzien van een boeket bloemen in de clubkleu ren. Michel Leonhart heeft na een polonaise op het veld de champagne ontkurkt en weet wat hem te wachten staat. „De trainer die moet kaal olé, olé", heeft zijn selectie eenstemmig in de kleedkamer gezongen. Groeien T-shirts met de opdruk 'Proud to be HW24-er' duiken op. Zo is het maar net. Hulst heeft na een paar jaar van tegen slag eindelijk weer eens wat te vieren en vreest de toekomst niet. „Die jonge gasten kunnen alleen maar groeien", stelt de 25-jarige Kieran O'Shea vast. „Kampioen, met allemaal jon gens uit Hulst. Dat leeft. Dat zie je aan het publiek. Die zijn met veel gekomen." Winstpremie Zevenhonderd toeschouwers zijn getuige geweest van de kam pioenswedstrijd, waarin HW'24 de kroon op een ijzer- sterk seizoen zet. Na een neder laag in de eerste competitiewed strijd (De Noormannen, 2-1) is een uitstekende reeks neergezet. Vier duels zijn onbeslist geëin digd. Met nog twee wedstrijden in het verschiet is aan de spelers liefst vijftien keer een winstpre mie uitgekeerd. Het doelsaldo (63-13) zegt veel over het sur plus aan kwaliteit op dit niveau. Michel Leonhart is ervan over- TERNEUZEN - De opening van het nieuwe baanseizoen is door de masters van atletiekvereni ging Scheldesport luister bijge zet. Zij liepen een Zeeuws re cord op de 4x100 meter estafet te bij de mannen van 35 jaar en ouder. Emile Fabry was zaterdag startloper. Walter Murre en Roland Volleman namen het stokje over en Albert Plat- teeuw maakte het werk af. Met de stok in zijn hand liet hij de klok stilzetten op 53,37 secon den. De vier mannen waren daarmee SLIEDRECHT - De degradatienood voor het tweede elf tal van Hoek is dit weekeinde nog hoger geworden. De ploeg van trainer Piet de Vries leed, met Jonathan Con- stancia in de basis, een 3-0-nederlaag tegen Sliedrecht 2. Na rust sloeg Sliedrecht 2 toe. Binnen een tijdsbestek van vijf minuten werd het 1-0 en 2-0. De derde goal viel kort voor tijd. TERNEUZEN - Voor de A-junioren van Terneuzen lijkt lijfsbehoud in de hoofdklasse na zaterdag verder weg dan ooit. Het elftal van trainer Stefan Dobbelaar verloor met 3-0 van Jeka uit Breda. Het was het vierde opeenvolgende verlies voor Terneuzen. HULST - De A-junioren van HW'24 maken nog altijd kans op deelname aan de nacompetitie. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser versloeg zaterdag hekken sluiter Hoeven Al met 4-1 en steeg naar de vierde plaats op de ranglijst. Voor rust scoorden Joël Zimmerman, Jorn ïóiibbeler en Dim de Waal. Vrijwel onmiddellijk na de hervatting voegde Dominique de Burger er nog een tref fer aan toe. In de slotfase werd het 4-1. MIDDELRBURG - De A-junioren van Terneuzense Boys hadden zich zaterdag tegen Zeelandia-Middelburg Al vei lig kunnen spelen in de hoofdklasse, maar leden tegen de concurrent een 2-0-nederlaag, Zeelandia-Middelburg maakte beide goals in de slotfase voor rust. ZEVENBERGEN - De B-junioren van HW'24 hebben za terdag hun tweede nederlaag in een week geleden. Woens dagavond werd het tegen Dauwendaele nog 1-2. Zaterdag was Virtus in Zevenbergen te sterk, 3-0. HW BI heeft nog drie punten nodig om zich veilig te spelen. Het duel tussen Papendrecht BI en koploper Terneuzen BI werd uitgesteld vanwege het overlijden van een bestuurslid van Papendrecht. TERNEUZEN - De C-junioren van Terneuzen leden zater dag hun veertiende nederlaag in twintig wedstrijden. Uit tegen Sarto Cl, de nummer drie van de ranglijst, werd het 6-1. Voor Terneuzen Cl scoorde Nick Claassen. TERNEUZEN - De D-pupillen van Terneuzen verrasten zaterdag in de topklasse FC Den Bosch Dl door een gelijk spel af te dwingen. Op eigen véld werd het 2-2. De bezoe kers namen voor rust een 0-1-voorsprong. Halverwege de tweede helft draaide Terneuzen de rollen om door twee goals van Hasan Basagnac. Pas in de slotfase voorkwam Den Bosch een nederlaag, 2-2. tuigd dat zijn ploeg in de derde klasse geen figurantenrol zal vervullen. „Ik heb er alle ver trouwen in dat we hoge ogen zül- len gooien", zegt de trainer. „Er zit nog zoveel rek in deze groep. Je mag niet vergeten dat we dit jaar steeds het spel hebben moe ten maken. Dat zal in de derde klasse iets anders zijn. We heb ben veel snelheid in de ploeg. Geef ons een beetje meer ruimte en we hoeven van niemand bang te zijn." HVV'24-Clinge 4-0 (0-0). 46. Jaimy de Visser 1-0, 47. Jari Vyane 2-0, 77. Jari Vyane 3-0, 88. Kieran O'Shea 4-0. Scheidsrechter: A. van Dijnsen (Breda). Gele kaart: Robin MacTaggert, Jari Vyane, Kieran O'Shea, Bert Lecluse (allen HW'24), Davy van Puyvelde Clin ge). Aantal toeschouwers: 700. HW'24: Tim Siersema; Davy Ker- stens (72. Kana da Rosa Bernar do), Robin MacTaggert, Wannes Daneel, Maarten Scheerders (67. Job Inghels); Evert van de Berg, Kieran O'Shea, Bert Lecluse, Ru ben van der Hoeven (46. Tim Me- chelink); Jari Vyane en Jaimy de Visser. Clinge: Vincent Martens; Jean-Ruud de Houck, Edioin Mar tens, Michael de Block (75. Rody Luijcks); Dennis de Block, Bert Buys, Kevin van Hoye, Peter Dru- mont; Thomas Leeghwater en Da vy van Puyvelde. door Lucien Roelandt AXEL - De nieuwe dressuur proeven, die met ingang van één april worden gereden, bezorg den zaterdag in Axel een aantal combinaties problemen. Mascha Boone had geen moeite met de proeven. De amazone uit Oost- eind won. In de klasse Ml was Mascha Boone oppermachtig. Zij stuur de Ufo naar 205 punten. Boone was de eerste amazone in Zee land die de nieuwe proef met twee winstpunten beloond zag. Ze won ook de tweede prijs met Doeke met 194 punten. Ilona van Drongelen redde de eer van de organiserende Oranjeruiters. De amazone uit Sluiskil werd met Moustasche met 186 pun ten. Haar overwinningen in de klasse M stilden de honger van Boone niet. In de klasse M2 reed ze Wia fan 't Tolhek naar 192 punten. Mark Bouthoorn behaal de met Lorenzo hetzelfde aantal punten. In de klasse B en L hadden de combinaties de meeste proble men met de proeven. In de nieu we versie gaat het om de zuiver heid van de gangen, souplesse, ontspanning, losheid en de aan leuning. Juist dat ontbrak bij veel combinaties. In de klasse LI liet Els Koster zien dat ze de basis voor het rij den van een goede proef be heerst. De Axelse amazone won met Utarkan met 194 punten. Met drie combinaties op het po dium was de thuisclub opper machtig. Wendy van Waes stuur de Morisco naar 185 punten. Voor de Koewachtse amazone was dat goed voor een nipte overwinning. Alle deelnemers in de klasse Z1 en Z2 sloten hun proeven af met een winstpunt. Resy van Ham veroverde de officiële Z-status. De amazone uit Biervliet stuur de Oricius naar 208 punten. Het puntenaantal was goed voor de derde plaats. Van Harns plaats- genote Ingeborg van Zeele won met Decadent. dertienhonderdste van een se conde sneller dan hun trainings maatjes Rasenberg, De Wever, Kayser en Volleman, die vorig jaar tijdens dezelfde wedstrijd het record liepen. van onze sportredactie TERNEUZEN - In de derde klasse van het zondagvoetbal voor vrouwen heeft Terneuzen met 1-0 verloren van Dongen. Dongen-Terneuzen 1-0. Zon dag-derdeklasser Terneuzen was minder dan Dongen. In de eerste helft gaven de Zeeuws-Vlamingen weinig kan sen weg. Na rust werd de druk groter en kreeg Dongen enkele goede mogelijkheden. Esther Kuijsters was de doelpuntenma ker. Internos-Steen 4-0. De Brabant se zondag-vierdeklasser nam in de eerste helft een voorsprong door Daniëlla Jansen. Toen Jan sen de thuisploeg op 2-0 bracht, knakte er iets bij de bezoek sters. Uit een strafschop liet Pa tricia van de Riet 3-0 noteren en kort voor het einde maakte Su zan Schenk 4-0. Rimboe-Ilulsterloo 1-1. Vijfdek- lasser Hulsterloo nam na een kwartier de leiding door een vrije trap van twintig meter van Ellen van de Perre. In de slotfa se van de eerste helft nam Rim boe het initiatief over. In de slot minuut kwamen ze langszij, eveneens uit een vrije trap. Clinge-NSV 2-7. Clinge kon de schade in de eerste helft beperkt houden tot 0-2. Bij de stand 0-5 maakte Katrien de Visser twee treffers voor de thuisploeg. Nieuwdorp 2-Zaamslag 0-2. In de eerste helft had de thuisploeg een licht overwicht. Kort voor rust kwam Zaamslag goed weg toen Nieuwdorp de paal trof. In de tweede helft waren de bezoe kers sterker, Uit een strafschop scoorde Karin Schellekens. Na drie kwartier liet Mandy Heppe- ner de 0-2 noteren. Eerder in de week speelde Zaamslag in een inhaalduel met 2-2 gelijk tegen Zeelandia-Middelburg. Mandy Heppener en Karin Schellekens maakten de doelpunten,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43